Heroes / Hősök (SPOILEREK!!!)

Started by Cobra, 2007-03-04, 23:18:06

Previous topic - Next topic

Solid Snake


noriko

Quote from: Solid Snake on 2007-05-18, 10:39:12
Quote from: Calintz on 2007-05-18, 02:03:44
Petrelli mama szerintem nem látja a jővőt, egyenlőre ugy néz ki, hogy nincsenek ember ugyan azzal a képességgel...de nem akarok hülyeséget mondani, lehet a képregényben benne volt...
Ne aggódj, nem volt benne a képregényben. Egyelőre nem derült ki, hogy Petrelli mamának van-e egyáltalán képessége és ha van is, akkor mi lenne az.
Én még mindig kitartok amellett az elmélet mellett, hogy Peter az anyjától szedte azt a képességet, hogy megálmodja a jövőt. És ez nem ugyanaz a képesség, mint Isaac jövőlátása, mert ez mindig álom formát ölt, és nem festményekben mutatkozik meg. Lehet, hogy Petrelli mama ezért hiszi ilyen határozottan, hogy a robbanást nem lehet megállítani, mert mindig csak ilyen jövőt látott ő is.
"I wish I could, but I don't want to."

Calintz

#182
Quote from: noriko on 2007-05-18, 15:59:53
Quote from: Solid Snake on 2007-05-18, 10:39:12
Quote from: Calintz on 2007-05-18, 02:03:44
Petrelli mama szerintem nem látja a jővőt, egyenlőre ugy néz ki, hogy nincsenek ember ugyan azzal a képességgel...de nem akarok hülyeséget mondani, lehet a képregényben benne volt...
Ne aggódj, nem volt benne a képregényben. Egyelőre nem derült ki, hogy Petrelli mamának van-e egyáltalán képessége és ha van is, akkor mi lenne az.
Én még mindig kitartok amellett az elmélet mellett, hogy Peter az anyjától szedte azt a képességet, hogy megálmodja a jövőt. És ez nem ugyanaz a képesség, mint Isaac jövőlátása, mert ez mindig álom formát ölt, és nem festményekben mutatkozik meg. Lehet, hogy Petrelli mama ezért hiszi ilyen határozottan, hogy a robbanást nem lehet megállítani, mert mindig csak ilyen jövőt látott ő is.
Vagy mert Lindermann fenekét nyalja, és ő is azt akarja, hogy csak robbanjon....NY
Szerintem, nem akar már elnők lenni Sylar...de én már semmit se akarok találgatni, öszintén szólva...csomó tipem volt a 22es részben de mind mellé mentXD Jó látni, hogy itt tök jó megbeszéljük a dolgokat nincsek viták(és ezt nem ironikusan mondom/írom)


"Néhány hős nem lép tovább a 2. évadra, de jó pár kedvenc tovább fog harcolni."

Én is nagyon remélem, hogy Sylar nemkedvencek közé tartozik, öszintén szólva, én már régen azt akartam volna, hogy meghaljon, nagyon utálatos személy, és még...az is írtitál, hogy ahányszor elkapták annyiszor szabadult is ki, mitha ő valami fontos karakter lenne, de engem ez csak idegel...
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Randal

Egy kis spoilerezés a Sorozatjunkien és egy kép a záróepizódból. Elméletileg ez lesz az 1. epizód záróképsorainak egyike és ezzel kezdődik majd a 2. évad. És Sylarre is történik utalás közvetve, ami szerintem izgalamssá teszi majd a dolgokat, hogy miért is maradhat.
Erős spoiler lesz, szal aki megnézte  alinket vagy végignézte az írjon (én még nem láttam).
Naszóval az ötletem Sylarrel kapcsolatban: [spoiler]Sylarnál még van hatalamasabb és gonoszabb ellenfél, amint Mollya mondja, s ez még Mollyt is képes látni. Szóval leehtséges hogy Sylar marad és valszeg nem lesz szövetséges, de most kap egy szép ellenfelet. Ugye az ellenségem ellensége a barátom effektus is bejöhet:D[/spoiler]

http://www.sorozatjunkie.hu/2007/05/20/heroes-finale-elott/#more-3704

Dreamcleaver

Én kedvelem Sylart. Ő a példaképem. Ha felnövök, olyan akarok lenni, mint ő.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Randal: inkább nem nézem meg. Ha már kibírtam eddig, akkor pár órán ne múljék.  :lazza:

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-22, 00:00:40
Én kedvelem Sylart. Ő a példaképem. Ha felnövök, olyan akarok lenni, mint ő.  :D

Do you wanna blow up NY?  :grrr:

Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2007-05-22, 00:07:21
Randal: inkább nem nézem meg. Ha már kibírtam eddig, akkor pár órán ne múljék.  :lazza:

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-22, 00:00:40
Én kedvelem Sylart. Ő a példaképem. Ha felnövök, olyan akarok lenni, mint ő.  :D

Do you wanna blow up NY?  :grrr:

Amongst other things.  :D

To tell the truth [spoiler]I wanna be God. [/spoiler]  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-22, 00:14:03
To tell the truth [spoiler]I wanna be God. [/spoiler]  :D

[spoiler]Then get a Fukken Death Note.  :__devil:[/spoiler]

on: már csak 6 óra!  :hopp:

Selmo

Miután jól megszívtam, - részletek az offtopicban - valaki dobjon már meg egy 22. rész xvid-lol-os torrentel, ami működik is.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Failure is the default option

Solid Snake

23. rész -- uhh. Ezt látni kell, inkább nem is írok semmit.  :wtf:

chilip

#191
23. rész -- Kiß@$Z*tt jó volt. [spoiler]remélem Peter azért nem halt meg. Sylar meg dögöljön már meg. Elképesztő, miket túlél.[/spoiler]

ed.: apropó, vkinek ki van írva az egész Heroes sorozat angolul DVD-re? mer kéne, de letorrentezni nagyon hosszú lenne, mivel a 10- os epizódokhoz kevés a seed/peer és így sokkal egyszerűbb.

Fazék

csak hogy ellenpontozzak:

23. rész - egy nagy rakás gőzölgő sz*r
részemről abbahagyom a heroes-t, nem érdekel a 2. szezon. amíg ilyen rémgyenge írók felelnek az eseményekért, addig engem nem érdekel a továbbiakban ez a sorozat.

noriko

szerintem meg nagyon  :lol: rész volt
tény, hogy a végkifejlettel kb az egész eddigi történetvezetés (a karakterek bemutatásán, és a jellemfejlődéseken kívül)  értelmét vesztette, but hey, whatever! Legalább megtudtuk a lényeget: Noah

:lol:
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

Quote from: noriko on 2007-05-22, 19:42:05
szerintem meg nagyon  :lol: rész volt
igaz, végülis nevethettem is volna rajta, de most éppen olyan kedvem volt, hogy inkább felbosszantott a lezárás bénasága, semminthogy csak jóízűen nevessek rajta :)

ignus

[Spoiler]Hát nekem csak az volt fura hogy ok, Nathen felrepíti... de mé nem engedi el jó magasan, aztán robban fel magától az öccse? És akkor neki sem kell meghalnia... másik: Claire fejbe lőhette vóna, akkor nem robban fel (vagy pont akor igen?) utána golyó kiszed Peter talpra pattan[/spoiler]
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Bruce

Quote from: ignus on 2007-05-23, 09:28:08
[Spoiler]Hát nekem csak az volt fura hogy ok, Nathen felrepíti... de mé nem engedi el jó magasan, aztán robban fel magától az öccse? És akkor neki sem kell meghalnia... másik: Claire fejbe lőhette vóna, akkor nem robban fel (vagy pont akor igen?) utána golyó kiszed Peter talpra pattan[/spoiler]
[spoiler]Mutathatták volna, mi történt a levegőben? Igen. Mutatták? Nem. Szerintem azért, mert igen esélyes, hogy ez történt...[/spoiler]Amúgy vélemény a részről: ennyire nem rossz, mint amiket olvastam, egy évadközbeni résznek el is menne, de igen, a "nagy" finálétól jóval többet vártam. Valamit, aminek télleg end-of-the-world fílingje van, még ha sikerül is megakadályozni, de így... 40 perc után öt perc alatt elintézni az Összecsapást... eh. Kár érte.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

chilip

Peternek legalább megvan Niki gorilla-ereje :D ha túlélte...

Dreamcleaver

Hát nekem sem tetszett a finálé. Mondhatnám ultragagyi nagy sz@rság volt. Tudtam, hogy annyira megkavarják, hogy a végén nem tudnak jól kijönni belőle. A leszámolás meg egy vicc volt. Sylar hagyta magát leszúrni, mert tudta, hogy Hori elvéti és úgyis túléli. -_- Azon meg hogy meg kell ölni Petert nem tudom mit paráztak ennyit, úgyis regenerálódik. Gyak csak ki kellett volna ütni, az is elég lett volna, ha Niki fejbek*rja a vasrúddal). És mellesleg Peter is tud repülni. Szal nem kell hozzá Nathan. Ja és Nathan honnan tudta, hogy hol van Peter? És végül. Peter mit csinlt Sylar ellen? Gyak semmit. Bemosott neki 3-4-t. Hát lol. Ha nincsnek ott a többiek, lazán megszívatja Sylar. Kész volt ez a rész.

Ami jó volt, az az álmos dolog a feka palival, akit Peter ápolt. Az feelinges volt. Meg a vége, mikor Hiro visszament a múltba. Lehet, hogy mégis van valami Hiro apjának halhatatlansága mögött, mert annak a lovasnak az arca a sisak alatt, mintha ő lett volna. De lehet csak így oldjál meg, hogy vérrokon.


Mindenesetre annyira nem volt sz@r, hogy ne nézzem a 2nd seriest, ha lesz.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Ha a Lostot folytattam, ezt is fogom, és szerintem is szar befejezése volt.

A tökéletesség unalmas.

kelvor

Én is mást vártam a final résztől, de nem volt annyira rossz. Az egész első évad lebilincselően jó volt és pont ezért nem zavar, hogy gyengébb lett a final rész a vártnál. Na bumm, láttam már rosszabbat is. Nagyon várom a folytatást.

Solid Snake

#201
A finálét megtekintvén egyre inkább erősödni látszik ama meggyőződésem, miszerint Hiro édesapja = Takezo Kensei. A fickó szeme UGYANÚGY néz ki az utolsó jelenetben, mint a kardban visszatükröződő szempár a 22. részben (ráadásul a zenei téma is megegyezik a kardbanézéskor és a finálékor). Ezek szerint a kedves apuka vagy szintén időutazós képességekkel rendelkezik (ami szerint Hiro az édesapja fiatalkori énjével találkozik a múltban, amikor az öreg Takezo Kensei-ként tevékenykedett a középkori Japánban), vagy pedig halhatatlan (ami azonban az öregedés miatt eléggé megdöntöttnek tűnik, bár lehetséges, hogy a fickó nagyon lassan öregszik, kb. 1000 évet élhet maximum -- a Company Man című részben is, mikor Hiro még kisgyermek, a fater már akkor ugyanolyan öreg, mint a jelenkorban, ezzel magyarázható a lassú öregedés).

Szacsi

Hát elég érdekes lett a befejezés -_- Ha mondjuk kétszer ennyi időt szántak volna rá, még valami jó is kisülhetett volna belőle.
Először is ott a "jujj mindjárt robbanok!! o.O" dolog, amire sokkal ésszerűbben is lehetett volna reagálni. Na meg Hiro...Könyörgöm, miért nem állítja meg és fejezi le Sylar-t?!?!? Inkább csigalassúsággal odarohan hátha közben őt nyírják ki? -.- Ezek után számomra teljesen egyértelművé vált, hogy Sylar megússza, akármilyen röhejes is így a vége (én mondjuk örülök neki, de akkor is hülyén jött ki).

No mindegy, lehetett volna sokkal jobb is a befejezés  (az öt évvel később játszódó rész például 1000x izgalmasabb volt).
Mellesleg a Niki/Jessica vonal úgy ahogy volt, nem tetszett.  Petrelli mama az egyik legirritálóbb karakter (az a hang -____-), a Linderman-t alakító színészt pedig kifejezetten nem szeretem (eddig csak katasztrofálisan rossz filmekben láttam játszani), itt sem tetszett és baljós jelként kezdtem rá tekinteni  :eek:

Összességében nagyon tetszett a sorozat és remélem, hogy a második évad nem arról fog szólni, hogy kalandozunk a szamurájok korában -_-

Próféta

Quote from: Szacsi on 2007-05-26, 23:30:26a Linderman-t alakító színészt pedig kifejezetten nem szeretem (eddig csak katasztrofálisan rossz filmekben láttam játszani)
Nézd meg ezt: A Clockwork Orange (Mechanikus narancs).
Ez egy kimondottan jó film, a fiatal Malcolm McDowellel a főszerepben.

kelvor

Quote from: Solid Snake on 2007-05-26, 22:32:19
A finálét megtekintvén egyre inkább erősödni látszik ama meggyőződésem, miszerint Hiro édesapja = Takezo Kensei. A fickó szeme UGYANÚGY néz ki az utolsó jelenetben, mint a kardban visszatükröződő szempár a 22. részben (ráadásul a zenei téma is megegyezik a kardbanézéskor és a finálékor). Ezek szerint a kedves apuka vagy szintén időutazós képességekkel rendelkezik (ami szerint Hiro az édesapja fiatalkori énjével találkozik a múltban, amikor az öreg Takezo Kensei-ként tevékenykedett a középkori Japánban), vagy pedig halhatatlan (ami azonban az öregedés miatt eléggé megdöntöttnek tűnik, bár lehetséges, hogy a fickó nagyon lassan öregszik, kb. 1000 évet élhet maximum -- a Company Man című részben is, mikor Hiro még kisgyermek, a fater már akkor ugyanolyan öreg, mint a jelenkorban, ezzel magyarázható a lassú öregedés).

Elképzelhető, hogy ő Kensei. Emlékeztek mi volt Hiro kedvenc története, amit az édesapja mesélt neki nap mint nap? Nem lepne meg, ha pont abba az időbe csöppent volna, mikor az a történet játszódik :smile:


Solid Snake

Quote from: Szacsi on 2007-05-26, 23:30:26
No mindegy, lehetett volna sokkal jobb is a befejezés  (az öt évvel később játszódó rész például 1000x izgalmasabb volt).

Ott a forgatókönyvíróknak megadatott az a lehetőség, hogy elszállhasson az agyuk és minél durvább ötleteket hozzanak fel. Az eredmény látható, a Five Years Gone lett az évad legjobb része (azért Peter vs. Sylar harcot megnéztem volna, dehát kis költségvetés, sebaj..).

Quote from: Próféta on 2007-05-26, 23:39:03
Nézd meg ezt: A Clockwork Orange (Mechanikus narancs).
Ez egy kimondottan jó film, a fiatal Malcolm McDowellel a főszerepben.

Már régóta fenem rá a fogam, most már ideje bepótolni. Az viszont meglepett, hogy a főszereplő Malcolm McDowell. Igaz, hogy ősrégi Kubrick-film, de akkor is.  :smile:

Quote from: kelvor on 2007-05-26, 23:49:12
Emlékeztek mi volt Hiro kedvenc története, amit az édesapja mesélt neki nap mint nap? Nem lepne meg, ha pont abba az időbe csöppent volna, mikor az a történet játszódik :smile:

Abban a történetben azonban Kensei szíven szúrta magát. Ezért jött fel a halhatatlanság ötlete, hiszen ha Claire-hez viszonyítunk, akkor az agyon kívüli sérülések teljesen irrelevánssá válnak, így Kensei nyugodtan belebökhette katanáját a szívébe, az kis idő múlva begyógyult.

Azonban ha Hiro édesapja szintén időutazó, akkor pedig az elmélet akkor nyerhet igazat, ha megvizsgáljuk a történet során megmutatott rajzokat (for details, watch episode 22.). A történet elején ugyanis Kensei fiatal, sima arcú, a szíven szúráskor pedig már öregebb és szakállas.

Nos, akkor kétféle lehetőség áll fenn:
1., halhatatlansági teória --> szívszúrás - regeneráció - a "Sárkány" átverése
2., egy hasonmás/báb használata

De az is lehet, hogy az öreg ezt a mesét csak kitalálta (vagy a kalandjai alapján kreált egy alternatív változatot), hogy ezzel is morális iránytűt mutasson a fiatal Hironak.  :D

chilip

Quote from: Solid Snake on 2007-05-27, 00:59:30
Quote from: kelvor on 2007-05-26, 23:49:12
Emlékeztek mi volt Hiro kedvenc története, amit az édesapja mesélt neki nap mint nap? Nem lepne meg, ha pont abba az időbe csöppent volna, mikor az a történet játszódik :smile:

Abban a történetben azonban Kensei szíven szúrta magát. Ezért jött fel a halhatatlanság ötlete, hiszen ha Claire-hez viszonyítunk, akkor az agyon kívüli sérülések teljesen irrelevánssá válnak, így Kensei nyugodtan belebökhette katanáját a szívébe, az kis idő múlva begyógyult.

Azonban ha Hiro édesapja szintén időutazó, akkor pedig az elmélet akkor nyerhet igazat, ha megvizsgáljuk a történet során megmutatott rajzokat (for details, watch episode 22.). A történet elején ugyanis Kensei fiatal, sima arcú, a szíven szúráskor pedig már öregebb és szakállas.

Nos, akkor kétféle lehetőség áll fenn:
1., halhatatlansági teória --> szívszúrás - regeneráció - a "Sárkány" átverése
2., egy hasonmás/báb használata

De az is lehet, hogy az öreg ezt a mesét csak kitalálta (vagy a kalandjai alapján kreált egy alternatív változatot), hogy ezzel is morális iránytűt mutasson a fiatal Hironak.  :D

az is lehet, hogy Hiro maga Kensei, nem?

Selmo

Szerintem meg majd megtudjuk, a forgatókönyvírók mire gondoltak. :P

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Az is lehet, hogy az egész sztorit Batman meséli Supermannek a Justice League főhadiszállásának menzáján két bevetés között.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Batman? Oo Hozzá totál nem illik, esetleg fordítva. :P

A tökéletesség unalmas.