D.Gray-man /spoilers!!!/

Started by chilip, 2007-05-12, 20:10:51

Previous topic - Next topic

LuckyDingo


chilip

Quote from: chilip on 2009-03-27, 23:08:47
[spoiler][/spoiler]

tényleg nagyon jó kis fejezet volt, kiváncsi leszek mi lesz Allennel, meg hogy mi a Noahja erejének forrása (Ticky - Lust, Road - Dream, ... stb.)
Quote from: LuckyDingo on 2009-03-28, 00:38:18
Allen - Hearth ;)

;) szövegértés 1es :D Allennek egyébként sztem is az lesz... de az áruló Noahra gondoltam.

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2009-03-28, 00:55:15
Quote from: chilip on 2009-03-27, 23:08:47
[spoiler][/spoiler]

tényleg nagyon jó kis fejezet volt, kiváncsi leszek mi lesz Allennel, meg hogy mi a Noahja erejének forrása (Ticky - Lust, Road - Dream, ... stb.)
Quote from: LuckyDingo on 2009-03-28, 00:38:18
Allen - Hearth ;)

;) szövegértés 1es :D Allennek egyébként sztem is az lesz... de az áruló Noahra gondoltam.

Nincs elértve, nekem a 14es is Allen, mivel eddig nem volt saját neve.

Maron

Már tegnap voltak spoilerek, azok alapján nekem a heti fejezet WIN-nek tűnik. :Kiraly: Mintha Hoshino összeszedte volna, hogy mit akarnának a rajongók látni. :D
[spoiler]Lesznek noah-k, ha minden igaz, Komui indul az Ázsia részleghez, és a 14. egyre aktívabb. Zanzásítva ennyi.[/spoiler]

LuckyDingo

#184
3 képből még nem winezek, de Allen feje csöppet kúl :D

Edit: Kint a raw ^^
Lenalee aranyoooos :D Roadékkal meg WTF van? O.o Furcsa kinézetük van :S Valami nagy készül :S

Maron

Már scanlation is van. :D

Lenalee tényleg aranyos. ^^ És megfulladtam a röhögéstől, mikor Tim megette Kanda gólemjét. :lul: :lol:
Roadék meg... nem lehet, hogy a 14. készül felébredni? o.O Csak a Skines flashbacknél nem láttuk a többi noah-t az ébredésénél, vagy csak ő ilyen kis különleges? :confused:

LuckyDingo

Szerintem azért vannak ki Roadék, mert készül ébredni. Csak hát ugye Allennek nem tudnak úgy segíteni, mint Skinnek XD

De durva hogy az álmán keresztül próbálja elfeledtetni Allennel önmagát a 14es :D Nem valami rendes karakter XD A végén beigazolódik, hogy attól még, hogy az Earl ellensége, nem biztos, hogy szereti az Ordert. DE Amíg Lenalee ott aranyoskodik, addig Allen jól lesz :D

Maron


chilip


Maron

Hát... ja, de tuti cliffhangerrel ér véget. Ráadásul most jön Kanda múltja...

LuckyDingo

Nem lesz itt semmi dupla-chapter XD Egy sima chapter kapunk szvsz, mint általában minden duplakiadásban Golden Week előtt :S. És elég gáz, hogy megint leállítják.. minek folytatta, ha nem tudja vinni tovább? -_-

Maron

Reméljük, hamar visszajön, és nem megint... 4,5 hónap lesz, hanem ennél kevesebb...

chilip

visszajött trollkodni a mangaka pár chapter erejéig, mert nem hagyott elég cliffhangert mielőtt kórházba ment  ^^"

Titkos

Quote from: chilip on 2009-04-20, 23:50:19
visszajött trollkodni a mangaka pár chapter erejéig, mert nem hagyott elég cliffhangert mielőtt kórházba ment  ^^"

XDDDDDDDDDDDDDDDD

Amúgy jah, kezd lassan olyan sebességgel haladni a sorozat, mint pl. a Berserk manga. Kár érte. :(
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

"Starting from next issue, this series will be on hiatus. We hope you understand."
Persze, amint mondtok vmi okot boldogan mutatok majd megértést. Addigis hopeolom h understandeltek ha esetleg elküldelek a francba? ^^
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Hoshino keze elkezdett mutálódni és egyre kevesebbet tud rajzolni O.o Mellesleg már plágiumra is vetemedett, ami érdekes. Múltkor láttam egy fórumon, hogy a Crow memberek kezét egy az egyben lelopta valahonnan :D

Azért szeressük. Mondjuk ez a rész úgy végig szegény Kanda-chan ról szól és még fog is, ami engem túlzottan nem érdekel :D Annyira el lett nyomva történet szempontjából szerencsétlen, hogy teljesen rosszkor hozték fel ezt a témát. :S Főleg kihagyás előtt megint :S

Titkos

Quote from: Zen on 2009-04-24, 16:11:04
"Starting from next issue, this series will be on hiatus. We hope you understand."
Persze, amint mondtok vmi okot boldogan mutatok majd megértést. Addigis hopeolom h understandeltek ha esetleg elküldelek a francba? ^^

Japánokról beszélünk, előbb követnének el seppukut, minthogy beismerjék a problémát, és ezáltal "megszégyenüljenek". :/ Amúgy általában mindig ezt szokták, esetleg ha nagyon kell valami indok, akkor előkapják a mindig használható "health problem" varázsszót. (Lásd a Kannagi körül ezt a "nem szűz" balhét, ott is rögtön úgy kikészült a mangaka, hogy kórházba kellett vinni, aztán ahogy alábbhagyott az acsarkodás, hirtelen úgy felépült, hogy asszem már újra rajzol. XD)


Quote from: LuckyDingo on 2009-04-24, 19:40:20
Hoshino keze elkezdett mutálódni és egyre kevesebbet tud rajzolni O.o Mellesleg már plágiumra is vetemedett, ami érdekes. Múltkor láttam egy fórumon, hogy a Crow memberek kezét egy az egyben lelopta valahonnan :D

Azért szeressük. Mondjuk ez a rész úgy végig szegény Kanda-chan ról szól és még fog is, ami engem túlzottan nem érdekel :D Annyira el lett nyomva történet szempontjából szerencsétlen, hogy teljesen rosszkor hozték fel ezt a témát. :S Főleg kihagyás előtt megint :S

Igen, azt én is láttam, mondjuk ciki, hogy a szerkesztője vagy valaki nem szólt neki erről. ^^" (Ha szándékos nyúlás, akkor azt, hogy "Figyi, ezt azért nem kéne, nagyon megszívhatod.", ha pedig véletlen, akkor "Te, van már egy tök ugyanilyen dizájnú fegyver egy másik mangában.") Mondjuk elég ciki, hogy a fegyver külseje, és képessége is ugyanaz, szóval hajlok a szándékos nyúlás felé, viszont ilyen alapon kismillió mangát be lehetne perelni plágiummal. :D (Pl. Rumiko perelhetné mindkettőjüket, mivel az IY-ben Mirokunak is tök ilyen keze volt, vagy pont a múltkor láttam egy összehasonlítást, ahol egy másik mangaka pont Hoshinótól nyúlta le Allen karakterét. XD)

A fejezetről: Kanda sztorijának már bőven itt volt az ideje, és tekintve, hogy most jöttek elő a Rend által "csinált" Exorcistok, szerintem nem rossz időpontban jött elő vele Hoshino, elvégre Bak azt mondta, hogy Kandát is ők "csinálták" évekkel korábban. (Csak gondolom nála nem Dark Mattert, hanem Innocence-t használtak.) Csak persze így pont cliffhanger lett a dolog vége, szóval bizonytalan ideig várhatunk, mire ezt a Kanda-szálat folytatni fogják. Mondjuk engem ez eléggé hidegen hagyott, végre újra szerepelt Lou Fa-chan, és ő valahogy sokkal jobban érdekel, mint Kanda. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

YEEEY!!

Mostmár tényleg be kéne hoznom a lemaradásomat. ^^"

LuckyDingo

Na, csak nem ez is havi manga lesz? :D Mondjuk nem zavarna annyira :) Ha tartaná az 50 oldalt XD

Titkos

Azért remélem nem ebben a magazinban fog futni, mert ez nem havi, hanem kb. negyedévi asszem, az meg azért kicsit tényleg durva lenne. XD

Havimanga lehet nyugodtan, Hoshino láthatólag nem bírja a heti leosztást, lassan már rendszeres lesz, hogy félkötetnyi fejezet kiszenvedése után fél évre "megpihen". Szerencsére a színvonal nem romlik, szóval nekem mindegy, hogy heti 18 vagy havi 40-50 oldal, csak álljon be egy olyan tempóra, amit tartani tud, mert nem akarok egy Miura Kentaro #2-t, akinek ha úgy tartja kedve fél évig nem csinál újabb fejezetet, mert éppen a legújabb PS játékot nyomja. ::)

Szal azt remélem ez az augusztusi csak egy kis "tűzoltás" lesz az éhező fanoknak, aztán ha szeptembertől beindul a meló, és a mangaka is visszatér a nászútjáról, akkor eldönti, hogy fut tovább a Weekly Jump-ban, vagy átigazol annak havi "tesójához" (asszem van valami havi Jump is). Amúgy én tartom magam ahhoz, hogy tuti van valami belsős ismerőse Shounen Jump-nál, különben nem "nyaralhatna" ennyit, meg normál mangaka nem választhat, hogy "na, milyen formátumban szeretnél írni?", hanem "Kész legyen a héten, vagy mégy az utcára!" (Lásd milyen rabszolgamunka-tempóban dolgoztatják Kubót vagy Kishimotót.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

Quote from: Titkos on 2009-07-18, 15:52:09
Amúgy én tartom magam ahhoz, hogy tuti van valami belsős ismerőse Shounen Jump-nál, különben nem "nyaralhatna" ennyit, meg normál mangaka nem választhat, hogy "na, milyen formátumban szeretnél írni?", hanem "Kész legyen a héten, vagy mégy az utcára!"

Ehhe, kizárt. :3 Már csak azért is, mert Hoshino ugyebár nő és az ilyesmire mindigis véres tekintettel reagált mind a Jump, mind az olvasó "közönség". Szerintem arról van szó, hogy van igény a mangájára és egy esetleges cancel csak rontaná a Jump amúgyis megcsappant olvasottságát. (Jóó, nem súlyos százezrekkel, de x ember is ember.)

Quote from: Titkos on 2009-07-18, 15:52:09(Lásd milyen rabszolgamunka-tempóban dolgoztatják Kubót vagy Kishimotót...)

...vagy Odát, vagy Hasemit, vagy... Szal mindegy, hogy hívnak, aki a Jumpnál melózik, az már kapásból "rabszolga" (kivéve persze Togashit xD).

Titkos

Btw, erről még nem nagyon hallottam, honnan van az infó, hogy hímsoviniszták uralkodnak a Jumpnál? Az otakukat meg sosem értettem, miért baj, ha a mangaka nő? Félnek, hogy jobb lesz a történet, több az érzelem, nem olyan kiszámítható a sztori stb-stb? Ez is egyike lehet a számos baromságuknak, mint pl. a manga elégetése, amikor esély van rá, hogy a loli már nem szűz. (Az nagyon megmaradt bennem. XD) Btw, ha már Jump mangák, a To Love Ru-nál nő az író, azzal nincs bajuk, mert megkapják a heti ecchi adagot? :D Mondjuk ha csak ennyi az oka, hogy "van rá igény", akkor tényleg van, mert az már a harmadik hosszabb szünete, mióta fut a cucc.

Amúgy persze, bizonyíték nincs, csak kombináltam, mert az ekkora kihagyásokat általában csak azok usszák meg, akiknek van belsősük (lásd Togashi), vagy gyakorlatilag ők tartják el az egész magazint (pl. Miura, de azért a Jumpnál ezt kizárhatjuk XD). Az említett kettőt csak azért hoztam fel, mert náluk érződött azért több fejezetnél, hogy most szívesen pihentek volna, és kényszer szülte az adott chaptert.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


NLZ

Mert a nők nem értenek a shounenhez, csak a yaoihoz.
[reserved]

Zen

Ha van ok félni női mangaka-tól, akkor ez az:zomg:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Quote from: Zen on 2009-07-19, 00:40:15
Ha van ok félni női mangaka-tól, akkor ez az:zomg:
Inkább az, hogy mindegyik szereplőnek van egy erős köcsög beütése, mint pl 07 Ghostban.
[reserved]

Titkos

Quote from: NLZ on 2009-07-19, 00:38:22
Mert a nők nem értenek a shounenhez, csak a yaoihoz.

Aha, mert az FMA, D.Gray-man, Ichigo 100%, Rumiko összes mangája, stb. mind buzis karakterdizájnú srácok kalandjairól szól, ahol a cselekmény annyi, hogy egymást falják... ::) De valóban, lehet, hogy hasonlóan idióta előítéletek miatt nézik ki őket a japán otakuk ki. (Főleg, hogy általában addig nem is zavarja őket, hogy nő a rajzoló, amíg nem tudják meg, szóval a "yaoi feeling" úgy tűnik mégsem üt át annyira a lapokon.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


NLZ

A többiről nem tudok nyilatkozni, de a D.Gay-man tartalmaz egy erős ferde beütést, mintha egy josei lenne.
[reserved]

Junchi

#207
Quote from: NLZ on 2009-07-19, 14:20:15
A többiről nem tudok nyilatkozni, de a D.Gay-man tartalmaz egy erős ferde beütést, mintha egy josei lenne.

Mi van, ember? ^^" Ha még azt mondtam volna, hogy shoujo, akkor még ok, mer' hát van "egy-két" prettyboy, meg stuff, de köszönőviszonyban sincs a joseivel, mint műfajjal...

Amúgymeg jah: női mangaka =/= pwetty boyz + non-stop BL-hint(s) + OMG, romantika... Kismillió olyan (női mangakák által jegyzett) manga létezik, ami igényes és nem követi az említett kombót, max jelen van, de nem úgy, mint a legtöbb tizenkettő-egytucat cuccban. (Btw amúgyis veszélyes dolog az ilyesmi, mert az ilyen mangák legtöbbször ugyan népszerűek, de az ebből készült doujinshik lazán lesöprik az eredeti produktumot, szal... de ez már nagyon OFF.)

NLZ

07 Ghostra is azt írják, hogy joshei, azt az is pont ugyanilyen.
[reserved]

Titkos

Az FMA meg shounen, és arra is hajaz a rajzolás valamennyire. Dizájn alapján sokminden hasonlít sokmindenre, de attól még nem biztos, hogy egy műfajúak. (Pl. híresebb joseik a Nana vagy a Gokusen, és nézd meg, hogy mennyire másmilyen a rajzolásuk.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait."