D.Gray-man /spoilers!!!/

Started by chilip, 2007-05-12, 20:10:51

Previous topic - Next topic

Titkos

Quote from: LuckyDingo on 2009-12-02, 16:17:14
Ha Allen látja, hogy mik történtek az Orderben, akkor nem muszáj átállnia a Noahkhoz.. max egyedül marad. De az Order kegyetlensége még nem érv amellett, hogy amit a Grófék csinálnak, az jó.

Persze, de nekem ez nem most ugrott be, kb. a Sumanos részek óta van egy olyan érzésem, hogy valójában az Earl-ék állnak a jó oldalon, vagy ha ez nem is, de minimum nekik is valami nyomós érvük van arra, hogy annyira az Order ellen munkálkodnak, meg Isten apostolainak vallják magukat, és közben mégis akumákat gyártanak az emberekből. Persze lehet csak Hoshino szimplán azt akarja bemutatni, hogy a két ellentétes oldal nem pusztán fehér-fekete, de már eleinte is furcsa volt, hogy Black Order, a korábbi bázisuk kb. úgy nézett ki, mint máshol a gonoszok kastélya, aztán voltak lezárt szobák, ahol Komui kísérletei folytak, és ezután még rátettek egy lapáttal, amikor kiderült, hogy erőszakkal próbáltak emberekbe Innocence-et tuszkolni, aztán mivel az ritkán jött nekik össze, és legtöbbször Fallen One lett az alanyból, most már átálltak arra, hogy félakuma embereket tömeggyártanak. (Meg eleve az embereket sem "beválogatják", hanem gyakorlatilag elhurcolják, ha rájönnek, hogy Innocence-kompatibilisek. Lásd pl. Lenalee sztoriját.) Szerintem most még a Kanda sztori is csak fokozni fogja a róluk kialakult képet, meg érdekes, hogy pl. Cross elég sokat tud az eseményekről, és kerüli az Ordert, mint a pestist. (Nem veszem be, hogy csak azért nem működik együtt velük, mert lusta, és inkább iszik/nőzik.)

Szóval persze, Allen simán dönthet úgy is, hogy "hát, akkor egyikőtök mellé sem állok", de azért a Gróf bepróbálkozik nála, hátha sikerül átállítani. Allen azon kevés Exorcistok egyike, akik tényleg meggyőződésből csinálják a feladatukat, nem kényszerből, hivatásból, vagy azért, mert élvezik az öldöklést, stb., de ha már lelkileg sem érzi majd úgy, hogy a megfelelő oldalon áll, akkor érdekes lesz a dolog...
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


LuckyDingo

190 kint van mangastreamen. Hát ajánlom hogy gyorsan fejezzék be ezt a flashbacket, mert már igen unalmas..

Titkos

#242
A tényleges cselekmény most valóban nem haladt túl sokat, de azért a szokásos jó dolgok szerintem megvoltak. :D

1. Kanda már parasztnak született, ez a fejezet bizonyította. XD Azt hittem, hogy majd a barátja elvesztése csinál belőle bunkót, de szerencsére nem kellett csalódnom benne. XDDD

2. Ha jól értettem az itteni főkutatónő, illetve az asszisztens férje nem más, mint Bak szülei. :D És akkor logikus is, hogy utánuk Bak örökölte a főnöki széket a kínaiaknál.

3. Egy kis Fou. :) Igaz csak beszéltek róla, de legalább szerepelt. Mindig jó látni, ha a Kínai Részlegtől vannak páran, mert mostanában csak Black Order volt, valamint Centralos "vedégszereplők", pedig ez utóbbi paraszt bagázs helyett Bakék simán szerepelhetnének.

4. Kezd kiderülni, hogy pontosan hol is van a Second Exorcistok képességeinek a határa, ha jól olvastam, Almának a megállt szíve kezdett pár perc múlva ismét dobogni, később pedig neki és Kandának is kb. tőből esett le a karjuk, amit ezek szerint szintén vissza tudnak regenerálni. Szóval úgy is mondhatnánk, hogy halhatatlanok, persze valamit limitje biztos van a dolognak, mert emlékszem, még anno Komui beszélt Kandával valami olyasmiről, hogy mennyire terjedt el a tetkó a mellkasán, és hogy vigyázzon, ne használja túlzottan. Lehet az életét rövidíti vele, vagy ilyesmi, a la Chrono Crusade.

5. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ekkor még nem volt példa arra, hogy valakiből Fallen One lett, miután túlzottan próbálták az Innocence-re erőszakolni? Olyan lazán mondják Kandáéknak, hogy próbálják meg újra és újra, mintha ez nem lenne teljesen veszélytelen.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


LuckyDingo

Új fejezet: Semmi sem történt.. legalább is semmi lényeges. 38 oldalt elcsesztek megint pointless emlékekre.. Nekem spec elegem van Kandából.. ha valaki kinyírná, megköszönném XD

Bicskei

#244
hát jah kicsit unalmas ez az időhúzás....
[spoiler]meg unalmas ezerszer látni egy ég felé nyúló kezet.[/spoiler]
Ultras liberi

LuckyDingo

Quote from: Bicskei on 2010-02-03, 09:55:53
hát jah kicsit unalmas ez az időhúzás....
[spoiler]meg unalmas ezerszer látni egy ég felé nyúló kezet.[/spoiler]
Annak a kéznek jelentősége volt. XD  De viccen kívül. Az egész chapterben csak az a kéz ért valamit, mert a végén kiderült,[spoiler] hogy egy Exorcist keze, meg hogy ott a csúf Akuma, és a pofájába röhög :D[/spoiler]

Zen

-I-I-It's W-W-Winter!
-Eh? Who's that?
-There's a guy called 'Winter' in the outside world, and he's the one that freezes everything!
-W-W-What an asshole!
:lol:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Titkos

Azért azt nem mondanám, hogy semmi sem történt, de tényleg eléggé elhúzódik a dolog, én arra tippeltem, hogy ebben a fejezetben már jön a Kanda vs. Alma, aztán az azutániban visszatérünk a jelenbe. De megint voltak jó dolgok:

1. Azon kívül, hogy tartájban "alszanak" a second exorcistok, nem derült ki róluk semmi, viszont az a kezes flashback mintha arra utalna, hogy egyszer már meghaltak, vagy esetleg egykor meghalt exorcistok DNS-ét használták fel a secondokhoz. (Különben mi más lehetne ez a "kezdenek visszatérni az eredeti emlékei"?)

2. Marie még fiatalon. :) Vicces, hogy így találkozik először jövőbeli csapattársával. :) (Meg én nem gondoltam, hogy ekkora köztük a korkülönbség, most jobban látszott.) Az pedig még érdekesebb, hogy Kandának is ismerős...

3. A Rend még mélyebbre süllyedt, lassan már az lesz, hogy Allenék kis csapatán kívül teljesen a Grófnak fogok szurkolni, ráférne a Rendre egy átalakítás, pl. a teljes Central kinyírása... (Az a "dispose of the test subject named "Yuu" erős volt...) Ja, és még a környezetet is szennyezik, normális vízben nem fejlődik ki olyan mutáns hal. :D Kanda múltján kívül még erre is jó a flashback, hogy a gonosz démongyártó bácsi szapulása után most bemutatják, hogy a másik oldalt sem kell félteni köcsögségben. (Az is érdekes volt, amikor Alma lerúgja Kandát a csatornába, és mondja az egyik Crow-os, hogy "nem hagyhatjuk, hogy egy exorcist találja meg"...)

4. A winteres poén sem volt rossz, de én inkább Kanda és Alma fejein röhögtem, konkrétan ezen és ezen. :D
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Quote from: Titkos on 2010-02-05, 03:05:22
2. Marie még fiatalon. :) Vicces, hogy így találkozik először jövőbeli csapattársával. :) (Meg én nem gondoltam, hogy ekkora köztük a korkülönbség, most jobban látszott.) Az pedig még érdekesebb, hogy Kandának is ismerős...
Utána írja h a vérszag ismerős.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Nem tudom mi történt.. csak sejtem, de az tuti, hogy Road aranyosságmérője az egekbe szökött.. szóval csak ezért érdemes volt a rawot megnéznem :D

Maron

Road tényleg aranyos volt. :smile: Fordítást nem olvastam, a raw-ból próbáltam kisilabizálni a történéseket.
[spoiler]Road felrázta Allent, akire túlságosan is hatottak Kanda emlékei... Ha jól értettem, egy ponttól már Alma emlékeiben voltak Wisely révén, az a tároló, ahol a second exorcistok eredeti testeit tárolták, durva volt, főleg, hogy ott tárolták az innocence-eiket is, ha jól vettem ki. O.O Kandát meg valaki fel fogja akkor ébreszteni, mert itt úgy nézett ki, egyelőre "elaltatták". o.O[/spoiler]

És én is támogatom Titkos ötletét, hogy a Gróf nyírjon ki Allenéken kívül párat a Rendből, ráférne a tisztítótűz...

Zen

"Nemrég" végigpofozták már a rendet egyszer. :smile:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Maron

#252
Jó, de én pár Central fejesre gondoltam konkrétan, az átlag rendtagokkal semmi bajom. :smile:

Szerk.: kinn a scanlation is, és nagyjából jól értelmeztem a raw-ot is. :he:
[spoiler]Jól vettem ki, Marie is "jelölt" volt a second exorcist projectre?[/spoiler]

Titkos

Látszólag sok fontos dolog nem történt a mostani fejezetben, valójában sokminden bizonyítást nyert:

-A Rend egy köcsög, legalábbis a Central része, ezt már Hoshino nem tudja jobban hangsúlyozni. XD

-Érdekes, hogy Road is ott van Allennel, de láthatólag nem először látja ő is ezeket az emlékeket, hanem már mindent tud, és még plusz infókkal látja el. OK, az már az elején kiderült, hogy a Grófék tudnak az egész Alma-Karma dologról, de úgy tűnik akkor minden Noah be van avatva, kíváncsi vagyok honnan tudnak ilyen infót, ami elvileg TOP secret, és csak a Rendre tartozna. Viszont ezzel is erősödött bennem a gyanú, hogy a Gróf nem csak szemétkedik bele a vakvilágba, hanem esetleg olyan infók birtokában van, aminek az ördögűzők nagy része nem, és jó oka van támadni a Rendet. (Főleg, hogy az első Road-os képen csak simán cuki fejet vág, viszont a másodikon amikor Allen rákérdez a dologra, mintha olyan "Most már te is érted végre..." fejet vágna.)

-Igen Maron, Marie agyát is át akarták ültetni egy Second testébe, csak gondolom közben magához tért, meg kiderült, hogy a vaksága ellenére még képes harcolni, sőt, és ezért életben hagyták. (Levalliert meg még jobban "szeretjük" ezután, az egyik mondatban elhangzott, hogy mintha ennek a projectnek is ő lenne az érdemi szerzője. :P)

-Érdekes látni, hogy vannak azok a "tartályos Innocence-ek", és valszeg nem véletlenül emlékeztetnek egy Fallen One-ra... (Amikor Alma használta is a sajátját, mintha megnőtt volna, és még inkább olyan, bár lehet csak a rajzolás miatt, ilyenkor kéne egy anime... XD)

Mondjuk amit nem értek: Meghalnak az exorcistok, kiszedik az agyukat, és megpróbálják berakni őket a mesterséges testekbe. De most akkor Kanda és Alma micsodák? Egy agy nem lehet egyszerre két helyen, ha már Kandának be van ültetve, és életben is van, akkor minek a mesterséges test az innocence-el, amivel szinkronizáltatni próbálják? Szóval ahogy én értelmezem, ennek úgy kellene működnie, hogy ha sikeres a dolog, kapnának egy adag Star Wars rohamosztogost, akik mind ugyanúgy néznek ki, azonos testekkel, és Innocence van bennük. (Ugyebár ezt a "testtárolót" nyitotta most ki Alma.) De akkor mik alszanak a vizes "gödrökben", amikből Kandáék is "kikeltek"? Na mindegy, hátha kiderül még.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Maron

Quote from: Titkos on 2010-03-02, 19:49:55
-Igen Maron, Marie agyát is át akarták ültetni egy Second testébe, csak gondolom közben magához tért, meg kiderült, hogy a vaksága ellenére még képes harcolni, sőt, és ezért életben hagyták. (Levalliert meg még jobban "szeretjük" ezután, az egyik mondatban elhangzott, hogy mintha ennek a projectnek is ő lenne az érdemi szerzője. :P

De akkor ez nagyjából ezután történhetett, hogy ő és Bak kihalászták Kandát a csatornából, más fórumon juttatták eszembe, de a 185. fejezetben Marie azt mondja, Kanda mentette meg. Szóval ezek szerint szerencsétlent az mentette meg, hogy valószínűleg a hely nemsokára darabokban lesz, méghozzá Kandának és Almának köszönhetően.

LuckyDingo

Szerintem ez az agyas dolog úgy működik, hogy azt átpakolják új testbe, de az innocence a testben marad, viszont az agy szükséges, a szinkronizáláshoz, viszont ehhez a testet fel kell készíteni, hogy kibírja az átállást és ezért kellene ezek a pót testek és a sok kísérlet.

Titkos

Quote from: Maron on 2010-03-02, 20:20:14
De akkor ez nagyjából ezután történhetett, hogy ő és Bak kihalászták Kandát a csatornából, más fórumon juttatták eszembe, de a 185. fejezetben Marie azt mondja, Kanda mentette meg. Szóval ezek szerint szerencsétlent az mentette meg, hogy valószínűleg a hely nemsokára darabokban lesz, méghozzá Kandának és Almának köszönhetően.

Na igen, erről már el is feledkeztem, bár ez a megmentés nem tudni mire utal, történhetett valamelyik közös akciójuk közben is, felnőttként is egy csapatban harcoltak. (Bár mivel eléggé a flashback sztori elé rakták, sanszos, hogy mégis arra utal. ^^") Mondjuk egy meredek elmélet: Lehet úgy érti Marie, hogy az "előző Kanda", vagyis akié eredetileg volt az agy, de kinyírták az akumák? (Kanda agya tuti, hogy átültetett, azért lát emlékképeket.) Egyébként ez a kísérlettel is összefügghet. Én arra gondoltam, hogy Marie kint volt a terepen, az akumák jól helybenhagyták, megvakították, Levallier meg simán elkönyvelte, hogy "ez már úgyis meg fog halni" vagy "vakon mit érünk vele?", és elküldte a laborba, csak mondjuk közben magához tért, kiderült, hogy az Innocence-hallása miatt még így is simán harcképes, és megúszta a dolgot. Bakkal ugye épp arról beszéltek, hogy frissen vakult meg, legalábbis még be volt kötve a szeme. Persze simán lehet az is, amit te írsz, hogy ők mindenképpen végrehajtották volna a kísérletet, csak Kandáék szökése "kissé" felborította a dolgokat, bár ezt azért nem tartom valószínűnek, mert akkor őt sem engednék simán mászkálni, amikor a Crow elkapta Kandát, szerintem Marie-t is vitték volna magukkal. (Ugye ők is Levalliernek dolgoznak, illetve Centralnak, és emlékszel Allennel is mit műveltek, pedig ő "csak" potenciális veszélyforrás volt még akkor, Marie meg egy szökött fogoly, ha ezen elmélet alapján nézzük...) Szóval azt is el tudom képzelni, hogy Marie már az "előző Kandával" is egy csapatban volt, de ugye vesztettek, "Kanda" meghalt, Marie-t pedig halottnak hitték. De reméljük Hoshino megmondja. :)

Quote from: LuckyDingo on 2010-03-02, 21:47:54
Szerintem ez az agyas dolog úgy működik, hogy azt átpakolják új testbe, de az innocence a testben marad, viszont az agy szükséges, a szinkronizáláshoz, viszont ehhez a testet fel kell készíteni, hogy kibírja az átállást és ezért kellene ezek a pót testek és a sok kísérlet.

Lehet, de melyik testet? A mesterségeset? Mert ugye eddig azt láttuk, hogy átrakják az agyat egy halhatatlan gyerektestbe (Kanda, Alma, meg akik alszanak), aztán átviszik őket a mesterséges testekhez, és azoknak az Innocence-én kell gyakorolniuk a szinkronizálást. Most akkor a vége az lenne az egésznek, hogy ha elérik a kellő szinkronértéket és úgymond "befogadja" őket az Innocence, akkor megint agyműtét, és ezúttal már a mesterséges testbe pakolják be az agyukat? (Legalábbis gondolom, hogy ez az eredeti terv, aztán majd valami balul üt ki, azért nincs Kandán kívül egyetlen Second Exorcist sem, vagy legalábbis nem tudunk róla. XD)

Mondjuk egy tipp: meghal az illető, összeszedik a hulláját, az agya megy valamelyik alvó gyerekbe, az Innocence-ét pedig fogják, és belerakják az egyik mesterséges testbe. Ezután elkezdik gyakoroltatni velük a szinkront, az akkori testük pont azért regenerál vissza minden sérülést, mert normál testttel meghalnának az első sikertelen próbálkozásnál. (Meg is halnak, mondták, hogy pl. valamelyikük szíve leállt teszt közben, csak ugye azt is regenerálják.) És ha tegyük fel elérik a megfelelő értéket, akkor átpakolják az agyukat, ezúttal már a mesterséges testbe, és van egy halhatatlan katonájuk Innocence-el felvértezve. A bökkenő csak az, hogy mi a francért kell még ez a mesterséges test dolog is, ha egyszer Kandáék szintén azok (végülis ők is a laborban születtek), és szintén halhatatlanok. :D Mondjuk sejtem: nincs idő arra várni, hogy felnőjenek 20-30 év alatt. XD Meg lehetséges, hogy őket azért X év után elvinné a természetes halál, de azok a mesterséges kifejlett testek már náluk is táposabbak, és "Ghost in the shell" mintára örök időkig "működnek". XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Maron

Marie esete: tuti, hogy ekkor mentette meg valahogy, nézd csak meg a képet, Kanda gyereknek tűnik rajta, a romhalmaz közepén áll, valószínűleg a labor lesz leamortizált állapotban. Amit mondasz, hogy akkor a Crow-k is magukkal vitték volna Marie-t, igaz lehetne, de szintén rámutattak fórumon, ha megnézed Marie arcát, akkor láthatod rajta kötések maradványait a szeme körül, tényleg nem túl feltűnő, de ott van. Így viszont már működhet, mondjuk ugye megvakult az egyik küldetésén, kihalásszák Bakkal Kandát, Kandát elviszik, Marie meg elmegy valahova gyakorolni, hogy hozzászokjon, hogy a látása nélkül kell boldogulnia, vagy küldetésre küldték, nem tudni még, ahol ismételten megsérül, de ezúttal olyan súlyosan már, hogy second exorcist kísérleti jelölt lesz belőle. Ugye nem tudjuk pontosan, mennyi idő telt Kanda elfogása és elaltatása között (ugye utána látjuk Marie-t), simán lehetett pár nap is akár. És akkor valószínű, hogy valahogy a ramazuri miatt fog magához térni aztán.

Az agyakkal kapcsolatban valami olyasmire tippelnék, hogy a halott/alig élő, felépülésre esélytelen exorcistokat mesterségesen életben tartják (lsd. Grave of Maria, Maria halott, csak Cross tartotta varázslattal "életben", de Lavi szerint az a varázslat valami tiltott dolog volt, érdekes, hogy miért nem alkalmazza ezt a rend, ezek szerint nem hiszem, hogy tudnának róla, hogy tiltott, egy dolog, de nincsenek ilyen erkölcsi  aggályaik), ezek kapcsolva vannak az innocence-szel, az agyukat valahogy beültetik ezekbe a mesterséges testekbe, de valahogy megpróbálják elnyomni az eredeti emlékeiket is (most láttuk, hogy Kanda hogy reagált erre), mert instabillá teheti talán vagy ilyesmi (Kandát is a hallucinációi miatt akarják altatásba vinni). Valami olyasmivel próbálkoznak, hogy az agy, az elme miatt kompatibilis valaki, és ha sikerrel járnának a kísérlettel, akkor ha nem is halhatatlan, de igen gyors regenerációval rendelkező exorcistokat kapnának, ráadásul az se lenne gond, ha meghalnának, mert akkor na bumm, csinálnak egy új testet. Azt, hogy az agy/elme szükséges igazán az innocence-szel való sikeres kompatibilitáshoz, arra alapozom, hogy egyik gyerekből sem lett Fallen One, bár párszor meghaltak közben.

Titkos

Quote from: Maron on 2010-03-03, 12:02:33Így viszont már működhet, mondjuk ugye megvakult az egyik küldetésén, kihalásszák Bakkal Kandát, Kandát elviszik, Marie meg elmegy valahova gyakorolni, hogy hozzászokjon, hogy a látása nélkül kell boldogulnia, vagy küldetésre küldték, nem tudni még, ahol ismételten megsérül, de ezúttal olyan súlyosan már, hogy second exorcist kísérleti jelölt lesz belőle. Ugye nem tudjuk pontosan, mennyi idő telt Kanda elfogása és elaltatása között (ugye utána látjuk Marie-t), simán lehetett pár nap is akár. És akkor valószínű, hogy valahogy a ramazuri miatt fog magához térni aztán.

Ja értem, amúgy meg is van, hogy engem mi zavart meg: valamiért azt hittem, hogy a Marie-s rész egy flashback, mármint hogy annál is régebbi, amelyik flash-ben most vagyunk. ^^" De akkor így oké, valóban nem tudjuk, hogy mennyi idő telt el, közben küldetésre ment gondolom, és lesérült.

Quote from: Maron on 2010-03-03, 12:02:33Azt, hogy az agy/elme szükséges igazán az innocence-szel való sikeres kompatibilitáshoz, arra alapozom, hogy egyik gyerekből sem lett Fallen One, bár párszor meghaltak közben.

Na igen, nekem eddig az volt az elméletem, hogy lehet most születik majd meg az első Fallen One, és ezután jönnek rá, hogy nem lehet így erőszakkal "kompatibilizálni" embereket, de ez még fejezetekkel korábban volt, meg közben beugrott, hogy ekkor még tuti folytak olyan normál kísérletek is, mert Lenalee és Kanda kb. egyidősek, ha jól emlékszem, és Lenalee hasonló korú volt, amikor véletlenül meglátta az egyik Fallen One-os kísérletet, mint most Kanda. (A Suman sztoriban meséli.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Maron

Quote from: Titkos on 2010-03-03, 13:22:51
Na igen, nekem eddig az volt az elméletem, hogy lehet most születik majd meg az első Fallen One, és ezután jönnek rá, hogy nem lehet így erőszakkal "kompatibilizálni" embereket, de ez még fejezetekkel korábban volt, meg közben beugrott, hogy ekkor még tuti folytak olyan normál kísérletek is, mert Lenalee és Kanda kb. egyidősek, ha jól emlékszem, és Lenalee hasonló korú volt, amikor véletlenül meglátta az egyik Fallen One-os kísérletet, mint most Kanda. (A Suman sztoriban meséli.)

Sőt, a kísérleteket később állítják le, már valamivel azután, hogy Kanda a HQ-ra kerül Tiedoll tanítványaként. A fanbookban lévő idővonal szerint Kanda 10 évesen kerül Tiedoll alá és találkozik az akkor 8 éves Lenalee-val, Komui 2 évvel később kerül oda. A kísérleteket meg Bak állítása szerint ő, Komui és Reneé állítják majd le, szóval Kandáék esete után még vagy 2 évig mentek (szintén fanbook szerint Lenalee-t 9 évesen kötözték ki, hogy ne szökjön el).

Maron

#260
Van spoiler, végre! :D

A rossz hír azoknak, akik már unják ezt a flashbacket, hogy spoiler alapján a mostani és a következő fejezet még egész biztosan flashback, viszont a következőnél (májusi fejezet) lesz az utolsó. A mostaniban meg... Ugh.
[spoiler]Szóval Alma mészárolja le a tudósokat, Kandával menekülnek, aki pont a fagyasztásakor szinkronizált az innocence-ével. Menet közben megtalálják Marie-t is, őt is viszik, viszont Alma bekattan, és meg akarja ölni Kandát. o.O Spoiler nem tért ki arra, hogy miért. ._.[/spoiler]

Szerk.: kinn a raw. HÚAZANNYÁT! :he:

LuckyDingo

Yay.. végre nem flashbaaack ^^ Mondjuk pár karakterért aggódom :/

Junchi

BAHH, végre!  :cool:

Felért egy kínzással ez a Kanda - Alma flashback... >__>

-ETA-

1000. poszt, OMG! :D

balu01

Örülök, hogy véget ért a flashback, de lehetett volna hosszabb is a fejezet ::)

Titkos

Ez eléggé felemás volt....

Pozitívumok:
1. Szép a színes oldal, bár ezt az új rajzolást továbbra is szokni kell, Allennek elég WTF-feje van.

2. Vége a flashbacknek. (Bár én nem szenvedtem nagyon, végülis "csak" kb. 190 fejezet óta vártuk, hogy kiderüljön Kanda múltja, meg amikor már nem csak róluk szólt, hanem megjelentek Bak szülei, Marie, stb. akkor kezdett érdekes lenni. :))

3. "ROSSSIUUUU!!!! LET'S SEE YA GRIT THOSE TEETH!" (Aki nem értené: http://www.youtube.com/watch?v=NWRC7opMMug :D)

Negatívumok:
1. 21 oldal? Ezt Rumiko heti leosztásban produkálta, meg sokan mások is, csak pár oldallal maradnak le emögött, és hetente rajzolnak. Arakawa havimangája pl. olyan 40 oldal körül szokott lenni. Mondjuk biztos nem lenne ennyire zavaró, ha nem sokadjára csinálná. Először volt az, hogy a 35-40 oldal a reklámokkal együtt volt meg, aztán még képes volt összehozni 1-2 olyan fejezetet, ami elég hosszú lett, de utána szépen csökkent, előbb lett 30, most már csak 21. Nem akarom, hogy annyit kapjunk egy hónapban, mint más egy héten.

2. És most többségében a grafika is gáz volt, a hülye SD fejeket azért még nem kellene igénytelenséggel párosítani. Komolyan, ez most oldalszámban meg rajzolásban is teljesen olyan volt, mint egy heti fejezet. Még Onemangán megvárom a szebb szkent, meg tudom, hogy ezt a kötetre úgyis javítják, de akkor is...

Ja, egy kérdés: Almába mikor/hogyan került a Dark Matter? Mondjuk lehet, amikor magyarázták, hogy ő a "méhe" a harmadik típusú ördögűzőknek, akkor ez is elhangzott, de ez a hátránya annak, hogy havonta jön egy fejezet: elfelejted, mi volt előtte. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

What the hell am I reading?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Maron

Fejezet kinn Mangastreamen, hosszabb, mint az előző (31 oldal), de annyit nem haladt a plot.
[spoiler]Én úgy tudtam, hogy nagyon rossz ötlet volt a Thirdekbe dark mattert rakni, meg is lett az eredménye. Hülye Central. :facepalm: Meg Kanda új techet használt, 4th illusion névvel. És igaz, hogy 1-1 kocka erejéig, de én örültem, hogy láthattuk a többieket is. Hiányoznak már.[/spoiler]

LuckyDingo

#267
Már nem azért, de a jobb alsó panelben ez a fej mi a sz*r?
http://mangastream.com/read/d_gray_man/22426982/12

Lassan átmegy mikiegérbe..

De a vége azért elég jó cliffhanger lett :)

chilip

új chapter

:bruhuhu: egyre furább a manga, MIÉRT VANNAK KELÉSEK AZ EARL SAPKÁJÁN???  :zomg: MI EZ A SZAPPANOPERA MEG FURA FEJEK CIRKUSZA???  :zomg: A RÉGIT AKAROM VISSZAKAPNI  :bruhuhu:

Titkos

Quote from: LuckyDingo on 2010-06-02, 17:40:17
Már nem azért, de a jobb alsó panelben ez a fej mi a sz*r?
http://mangastream.com/read/d_gray_man/22426982/12

Lassan átmegy mikiegérbe..

Azon speciel röhögtem. XD Pedig ez az újfajta rajzolás nekem sem jön be. :) (Bak és Link pl. simán összekeverhető, valahogy mintha kevésbé lennének már karakteresek a szereplők arcvonásai.)

Quote from: chilip on 2010-07-20, 23:01:14
új chapter

:bruhuhu: egyre furább a manga, MIÉRT VANNAK KELÉSEK AZ EARL SAPKÁJÁN???  :zomg: MI EZ A SZAPPANOPERA MEG FURA FEJEK CIRKUSZA???  :zomg: A RÉGIT AKAROM VISSZAKAPNI  :bruhuhu:

Na itt viszont rohadtul nem értem, mi bajod van. Az Earl sapkája minden egyes feltűnésekor változik, ez most tűnt fel? (Btw, szerintem nem kelések, fagyigombócok. :D) Szappanopera alatt meg nem tudom mire gondolsz, de ennek a cuccnak már az eleje óta része a "lelkizés", nézd meg bármelyik korábbi chaptert, amikor egy főbb szereplőről szólt a sztori, pl. akármelyik mostani ördögűző csatlakozását a Rendbe. (Miranda lelkizései, Krory és Eliade, miért lop Timothy stb.) A fura fejeket aláírom, bár szerintem most nem is volt semmi kifejezetten durva, vagy legalábbis sehol sincs a LuckyDingo által említett Mikiegérhez képest. :) A sztori amúgy most is totál olyan sebességgel halad, mint anno, max annyi a gond, hogy Hoshino mintha ugyanannyit rajzolna egy havi chapterbe is, mint anno egy hetibe, szóval ugyanannyit kapunk, csak ritkábban. ^^"

Rohadt elvonási tünetek, már ide irkálok, mert nincs még fent az újabb chapter sehol, pedig már idő van. :D (A brutális színvonalat nyújtó Naruto-Bleach-Soul Eater szentháromság legújabb chapterei után meg bőven rám férne már egy folytatás egy normális mangából. XD)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait."