Szavazzunk!

Started by Selmo, 2007-05-14, 02:08:59

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2008-01-17, 22:05:52
Vitatkozzatok csak, hogy melyik város a legjobb, én addig kiülök az erdős domboldalra néző teraszomra meginni egy csésze kávét, és a madarak énekét hallgatva élvezem a nyugalmat, miközben lágyan fújdogál a szmogtól mentes friss szellő.  :lazza:

Aki az Isten háta mögött, egy térképen szinte nem is látható pindurka faluban lakik (és technikus), annak könnyű.  :ejnye: :haha:

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2008-01-17, 22:38:11
Aki az Isten háta mögött, egy térképen szinte nem is látható pindurka faluban lakik (és technikus), annak könnyű.  :ejnye: :haha:

At least I can stab Him in the back.
Egyébként meg azzal a "szobrok városa" Kazincbarcikáddal inkább meg se szólalj. :D

thrall

Quote from: Gmer on 2008-01-17, 22:23:42
makuka
ezt a szót régebben énis nagyon sokáig használtam, aztán általános iskolában leszoktattak róla, amikor kröberöhögtek, hogy olyan nincs is :D azóta csak eszem XD

Kvikveg

Quote from: thrall on 2008-01-17, 22:50:10
Quote from: Gmer on 2008-01-17, 22:23:42
makuka
ezt a szót régebben énis nagyon sokáig használtam, aztán általános iskolában leszoktattak róla, amikor kröberöhögtek, hogy olyan nincs is :D azóta csak eszem XD
Miert mi az?
Megegy: smarni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

minuszmiki

Smarni: császármorzsa
Cúg: huzat
Spakni: az a szerszám, amivel mondjuk glettelni lehet. Más nevét én sem tudom. :D
Zegernyét meg a másikat nem tudom. :(

Manitu

A spakni az spakni. Kész :)


kikuchiyo

...mintha kissé elkanyarodott volna a topik az eredeti témájától.
Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-17, 23:02:51
...mintha kissé elkanyarodott volna a topik az eredeti témájától.

Kanyarodjon vissza az eredeti témához?

1. Igen.
2. Nem.
3. Mindegy.

minuszmiki

El. De hát nincs szavazás, a mostani téma meg úgy látszik, sok embert érdekel. Végülis ez az off board. :)

Quote from: .Attila on 2008-01-17, 23:04:12
Quote from: kikuchiyo on 2008-01-17, 23:02:51
...mintha kissé elkanyarodott volna a topik az eredeti témájától.

Kanyarodjon vissza az eredeti témához?

1. Igen.
2. Nem.
3. Mindegy.
3.

Freyja

Quote from: Manitu on 2008-01-17, 22:25:02
Quote from: Freyja on 2008-01-17, 12:40:20
Quote from: sirtomi on 2008-01-17, 12:36:20
Quote from: Freyja on 2008-01-17, 12:23:46

Meg hogy sietek a buszra/vonatra. Ez is tök fura volt. :3x3:

Te ezt hogy mondod? Én sose mondtam máshogy, úgyhogy tényleg érdekel :)

Úgy, hogy sietek a buszhoz/vonathoz.  :D
Na kérem, az a tájszólás :D Buszhoz akkor mész, ha vársz valakit. Ha menni akarsz valahova, akkor buszra. Duno, mindakettőt elég gyakran hallom, és hirtelen nem tudnám megmondani, hogy éles helyzetben melyiket használnám :)

Fura. Én ezzel a buszra dologgal életemben először Pécsett találkoztam 22 évesen. :D Egészen addig mindig mindenhol a buszhoz verziót hallottam és használtam. :) Pedig szolnoki vagyok, Pesten tanulok 18 éves korom óta és Békés megyében is sok időt töltöttem majdnem 5 éven keresztül. Mindenhol buszhoz mentek az emberek. :D
Szal sztem a pécsiek vannak kisebbségben, ezért inkább az a tájszólás.

De ha valaki más területen is buszra megy, az szóljon, mert már érdekel a téma. :D

Draconire

Quote from: .Attila on 2008-01-17, 23:04:12
1. Igen.
2. Nem.
3. Mindegy.
4. GENUFLECT.
4.

Quote from: Kvikveg on 2008-01-17, 22:54:50
Quote from: thrall on 2008-01-17, 22:50:10
Quote from: Gmer on 2008-01-17, 22:23:42
makuka
ezt a szót régebben énis nagyon sokáig használtam, aztán általános iskolában leszoktattak róla, amikor kröberöhögtek, hogy olyan nincs is :D azóta csak eszem XD
Miert mi az?
Napraforgómag, aka szotyi.

minuszmiki

Quote from: Freyja on 2008-01-17, 23:07:29
De ha valaki más területen is buszra megy, az szóljon, mert már érdekel a téma. :D

Én is buszra megyek, és nem vagyok pécsi. (Veszprém-Győr tengelyen éltem le életem nagy részét a két év egyetemi kitérőtől eltekintve)

Freyja

Quote from: .Attila on 2008-01-17, 23:04:12
Quote from: kikuchiyo on 2008-01-17, 23:02:51
...mintha kissé elkanyarodott volna a topik az eredeti témájától.

Kanyarodjon vissza az eredeti témához?

1. Igen.
2. Nem.
3. Mindegy.

3.

Kvikveg

Quote from: minuszmiki on 2008-01-17, 22:57:27
Smarni: császármorzsa
Cúg: huzat
Spakni: az a szerszám, amivel mondjuk glettelni lehet. Más nevét én sem tudom. :D
Zegernyét meg a másikat nem tudom. :(
Zegernye az az undorito hideg ido amikor szetfagy az ember.
Zirkwoób meg csak szivatas, unokatesom kiskoraban a jatek fakocka betukbol ezt rakta ki elsore, azota a csalad a kattogo-zorgo erdekes jarmuvekre hasznalja. Pl szetesofelben levonek kinezo de gyerekek szamara nagyon erdekesnek tuno meghatarozhatatlan celu mezogazdasagi gepre.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

#914
This thread has been successfully trolled to death... but then a mod appears
Egyébként én most hirtelen nem is tudom, hogy a villamosra vagy a villamoshoz megyek, szerintem én egyiket se használom. Sietek, hogy elérjem a villamost. Ami úgyis becsukja előttem az ajtót, mert egy seggfej vezeti. :D

minuszmiki

Jó ez a zirkwoób, jobban hangzik, mint a "szetesofelben levonek kinezo de gyerekek szamara nagyon erdekesnek tuno meghatarozhatatlan celu mezogazdasagi gep". :)

Manitu

Quote from: Freyja on 2008-01-17, 23:07:29
De ha valaki más területen is buszra megy, az szóljon, mert már érdekel a téma. :D
Most szóltam. Határozottan nem vagyok Pécs környéki :D


thrall

Quote from: minuszmiki on 2008-01-17, 23:09:43
Quote from: Freyja on 2008-01-17, 23:07:29
De ha valaki más területen is buszra megy, az szóljon, mert már érdekel a téma. :D

Én is buszra megyek, és nem vagyok pécsi. (Veszprém-Győr tengelyen éltem le életem nagy részét a két év egyetemi kitérőtől eltekintve)
először nemtudtam, hogy én mit szoktam használni, aztán kimondtam, és rájöttem, hogy a buszra szoktam felszállni.

ja, és a szavazás: 2 :D

Lythis

#918
Cúgot vágtam
Sercli az tudtommal a kenyérvég
Zegernye-t anno nagyi használta 1-2x, de fogalmam sincs, hogy mit jelent.

thrall: ki hol nő fel szerintem. Itt a fővárosban sem mondanám olyan vészesnek a közlekedést, sőt, ha nagyobb városokhoz viszonyítom, ahol 8+metróvonal és egyéb járatok vannak, akkor meg egyenesen egyszerű.
Ha itt élnél, valószínüleg neked sem lenne akkora fennakadás. Egyszerűen csak nem ezt szoktad meg. Másoknak egy London vagy New-York méretű városban nem okoz gondot, akkor nehogymár Budapest legyen bonyolult... :)

Gmer: kíváncsian várjuk a fotót :)

3.

Kvikveg

Quote from: Lythis on 2008-01-18, 00:09:58
Cúgot vágtam
Sercli az tudtommal a kenyérvég
Zegernye-t anno nagyi használta 1-2x, de fogalmam sincs, hogy mit jelent.

thrall: ki hol nő fel szerintem. Itt a fővárosban sem mondanám olyan vészesnek a közlekedést, sőt, ha nagyobb városokhoz viszonyítom, ahol 8+metróvonal és egyéb járatok vannak, akkor meg egyenesen egyszerű.
Ha itt élnél, valószínüleg neked sem lenne akkora fennakadás. Egyszerűen csak nem ezt szoktad meg. Másoknak egy London vagy New-York méretű városban nem okoz gondot, akkor nehogymár Budapest legyen bonyolult... :)
...

Sercli: az
Zegernye: jeee, meg valaki!

London egy terkeppel relative konnyu volt, a metro kifejezetten konnyu (foleg az aranyos szines metroterkeppel). A buszmegallot megtalalni ellenkezo iranyba kicsit nehezebb volt. De tekintve, hogy hany vonal van ott...  :eek: :wtf
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

London szerintem sem volt vészes, de itt most viszonyítási alapnak tettem be :)
Egyébként a zegernye az nem az a szeles, esős időjárás? Vagy keverem valamivel?

thrall

najó, bevallom, most kicsit hazudtam :D tégen volt 3 darab csomópont, és 3 átszállással (ahol a buszok/villamosok szó szerint egymás melett volrak szinte) el lehetett jutni bárhova... na most átrendezték egy pesti ember segítségével (kb egy éve, és nem a pestin van most a hangsúly, csak egy kicsit :D). olyan szépen megvariálta, hogy pl az egyetemre 4 busz helyett 3 jár fel, az is ritkábban  :morci: (el lehet képzelni a reggeli tömeget, kb ilyen)

sirtomi

Quote from: Gmer on 2008-01-17, 23:09:04
Quote from: Kvikveg on 2008-01-17, 22:54:50
Quote from: thrall on 2008-01-17, 22:50:10
Quote from: Gmer on 2008-01-17, 22:23:42
makuka
ezt a szót régebben énis nagyon sokáig használtam, aztán általános iskolában leszoktattak róla, amikor kröberöhögtek, hogy olyan nincs is :D azóta csak eszem XD
Miert mi az?
Napraforgómag, aka szotyi.
Erre sose jöttem volna rá :)

Buszhoz akkor megyek ha kimegyek elé mert várok valakit, buszra megyek mikor használni is fogom :)

.Attila

Életemben nem hallottam még olyat, hogy "buszra megyek".

Fubenalvo

én meg me'ek buszni.... :D :D

Member

Ne nyissunk külön nyelvészeti topic-ot? :rolleyes:

Tycho


Fubenalvo

Quote from: Tycho on 2008-01-18, 15:30:12
Quote from: Fubenalvo on 2008-01-18, 11:32:53
én meg me'ek baszni.... :D :D
fix'd
Nem hiába jól gondoltam hogy kellőképpen félreérthető lesz. :D

thrall

Quote from: Member on 2008-01-18, 15:28:41
Ne nyissunk külön nyelvészeti topic-ot? :rolleyes:
akkor úgyis elhal a beszélgetés, mert így OFFolva megvan a maga feelingje :D

Fubenalvo

agreed :D
de nem is off, mert egy szavazás opciót elemzünk... mélyen.... nagyon mélyen  :haha: