Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Soldier

#570
heh ? ez az aktivalosdi hülyeség , ahogy már mondtak akkor nem lenne baj ha annyiszor lehetne aktivalni ahanyszor akarom de csak az jelenlegi hardverkulcsra. Hihetetlen kiszurás ugy ahogy van,vagy erre valmi okoságot kitalalni ! 1(vagy legyen 2 gép) gépen meg hagytelepitsem már annyszor ahányszor akarom röhelyes az egész, megveszem(ném) 12k-rt egyszer félbehagyom-> letörölöm , aztan felrakom mikor van egy ujvideo karim majd véletlenül elszál a vinyom aztan vegyem meg ujra vagy hogyis van ez ? jah es ne telpitsek uj win-t heh =mert ugye nekem a win max 3-4 honapig birja? akkor mert nem ugy árujak hogy nagy betükel rajta: U CAN REACTIVATE ONLY 4x USE IT WELL.na ne, nem erzem azt hogy ez jo megoldás akarmilyen felhasznalonak is.Védelmet akarnak ,csinaljanak de akkor ne szivasnak.Ilyet en is kitudok talalni aztan megis valositom "BUY IT (just 45€)->PLAY  IT 1x -> THEN BURN IT"

Fubenalvo

#571
Nah szóval én ezt tanultam anno ELTE-n Jogi informatikai ismeretek címén, ez kb 2 éve volt, azóta nem tudom hogy mennyiben változtak a jogszabályok. DE... kicsiny országunkban egyetlen biztonsági másolat engedélyezett saját felhasználásra. Azt persze semmi nem tiltja, hogy kölcsönadod a DVD-t a szomszéd srácnak. Viszont, ha ő erről egy újabb másolatot készít akkor az már a szerzői jogok megsértése és ezért már fizetnie kell ha kiderül... de az esetek 99%ban nem derül ki.
Szóval a lényeg, hogy 1db biztonsági másolat engedélyezett mind hanganyag, mind játékok, programok terén. Mondjuk kivételek vannak, mint a témát indító Bioshock is, ami csak két telepítést engedélyez, viszont ebben egyfajta visszásságot érzek és nem vagyok benne biztos, hogy a fogyasztó jogait nem sérti meg sehol a dolog, szinte tuti bele lehetne kötni, de nem fog a kutya se mert max letölti netről.

Aztán ugye, hogy miért nem veszi meg az ember a jogtiszta szoftvert? Mert nem ér annyit, mint amit elkérnek érte.
Miért kerül ennyibe? Mert az illegális másolatok árát a jogtisztán megvásároltakban fizeti ki az a pár ember aki megveszi.
Egész biztos vagyok benne, ha a játékok illetve zenei anyagok ára a hetedére csökkenne akkor idővel megintcsak befojna ugyanez a bevétel összeg. Hiszen szerintem 2-3000Ft-ot bárkinek megérne egy Bioshock. DVD filmeknél már érezhető egyfajta javulás, hiszen 1000.-os áron is hozzájutni a filmek többségéhez, és elismerm azóta én is sokkal többet vásárolok. Szóval itt nem csak azok hibásak akik letöltik az adott tartalmat, hanem azok is akik feltornászták olyan szinten az árakat, hogy ilyen irreális árak vannak a piacon.

Csak nézzük meg egy átlag magyar keresetet (ne hozzon fel senki politikát ebből indulva nagyon kérem), ebből lejön a rezsi, a kaja az esetleges hitelek, stb, stb... mennyi marad szórakozásra? Hát nem valami sok és ha az ember választhat hogy elmegy 5ször moziba és mellette játszik is valamivel otthon, vagy otthon játszik és pont... nos melyiket válassza? Ha már 3 filmet meg lehetne nézni ugyanígy kicsit más lenne a kérdés...

Jah és Bioshock telepítési limitre visszatérve. Semmi értelme a lépésnek, ezzel csak azokat szivatták meg akik becsületesen megvették volna a játékot. De már inkább azok is le fogják tölteni, mert akkor annyiszor rakja fel ahányszor akarja. Ennél hülyébb lépést nem tehettek volna.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-24, 20:51:35
csak megfelelő verziót
Itt kezdődik a dolog, hogy azt a verziót több száz között sem találtam meg :(

Quote from: Fazék on 2007-09-24, 20:49:56
:__devil: nesztek mockosz kalózok  :__devil:
Quote from: Fubenalvo on 2007-09-24, 23:09:26
Aztán ugye, hogy miért nem veszi meg az ember a jogtiszta szoftvert? Mert nem ér annyit, mint amit elkérnek érte.
Miért kerül ennyibe?
Egész biztos vagyok benne, ha a játékok illetve zenei anyagok ára a hetedére csökkenne akkor idővel megintcsak befojna ugyanez a bevétel összeg. Hiszen szerintem 2-3000Ft-ot bárkinek megérne egy Bioshock. DVD filmeknél már érezhető egyfajta javulás, hiszen 1000.-os áron is hozzájutni a filmek többségéhez, és elismerm azóta én is sokkal többet vásárolok. Szóval itt nem csak azok hibásak akik letöltik az adott tartalmat, hanem azok is akik feltornászták olyan szinten az árakat, hogy ilyen irreális árak vannak a piacon.
Kösz, elég csak egy +1-et mondanom, már mindent leírtál :)  :tezsvir:
Igen, szóval a játékok pofátlanul drágák. Tizenezer? Saját kereset nélküli
egyetemistaként is ezt nevetségesnek tartom. Néhány régebbi kedvencet
megvettem 4-5kért, mert annyit még kifizetek egy játékért, de ez kicsit
sok.

Fubenalvo

#573
Egyébként témába vág... egy riport még az RTL klub-ról.
Korábban egy együttesnek akkor lett aranylemez, ha 100.000 CD-t adott el
Ma ez a szám 7500! Nem írtam el... ennyi.

A műsor: http://youtube.com/watch?v=bhJSs4C4HIo

Volt még egy érdekes beszélgetés anno a Mahasz, Arisjus pár fejes meg két DC Hub üzemeltető között anno, most hirtelen em találtom, de érdemes megnézni. Ha meglesz blinkelem. Asszem a PC World készítette, anno a Fix.TV-n is többször lement.


Jah és asszem Kikuchyo (tuti rosszul írtam, előre is bocsi) sign-je megfilmesítve :D
http://youtube.com/watch?v=d0JII1iMQRc

Fazék

#574
quote nélkül, mert úgyis értitek.

csakhogy a világ többi részén valamiért nem érzik irreálisan drágának ezeket a játékokat. az meg egy picit rózsaszín gondolat, hogy majd a kedvünkért az elmaradott országocskában, majd csak hetedennyit kérnek egy játékért, mert mi csak ennyit tudunk megengedni magunknak. zseniális elképzelés.  :tezsvir: az meg sztem egyenesen hülyeség, hogy a játékok azért ennyire drágák, mert sok a kalóz. nézd meg a konzoljátékok árait. pont hogy a pc-s játékok olcsóbbak és sokkal hamarabb kerülnek mostanában budget kiadásra, mert különben a kutya sem veszi meg őket, pont hogy rohadtul nincs kedve senkinek se pc-re játékot csinálni, mert pár kivételtől eltekintve sokkal nyereségesebb egy akármilyen konzolos játék. ez erős önáltatás amit műveltek sztem.

az aktiválós téma meg egyedi megítélés tárgya. ha MS lazán megteheti hogy korlátozza a telepítések számát, akkor egy játékcég miért ne tehetné meg? Vista esetén nem hallottam ekkora fölhördülést tőletek, pedig az kb 6-10x annyiba kerül, mint a Bioshock...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-24, 23:52:19
Vista esetén nem hallottam ekkora fölhördülést tőletek, pedig az kb 6-10x annyiba kerül, mint a Bioshock...
Ó dehogynem, éppen ezért nincs még legális Vistám, és amíg nem kapok ingyen Campusban addig nem is lesz. Nem azért mert nincs 30k-m egy OEM-re, elvből.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-09-24, 23:52:19
csakhogy a világ többi részén valamiért nem érzik irreálisan drágának ezeket a játékokat. az meg egy picit rózsaszín gondolat, hogy majd a kedvünkért az elmaradott országocskában, majd csak hetedennyit kérnek egy játékért, mert mi csak ennyit tudunk megengedni magunknak.

Ezt most komolyan végiggondoltad, amit írtál?
Ugye tisztában vagy vele, hogy tőlünk nyugatabbra az átlagkereset többszöröse
az itteninek, és mégis virágzik a kalózkodás? Most ugyan könnyebb, mint valaha,
de p2p előtt is volt már másolás; egyre terjed a nézet, igen, tőlünk nyugatabbra
is, hogy ez pediglen sok; és néhány cég már érzi a nyomást. Pl. Microsoft nem
sokkal a Vista kiadása után, látva az elég gyenge keresletet a drága legális után
Kínában, nagyban csökkentette az árát. Ideje lenne, hogy ezt mások is belássák
és kövessék.

Fazék

#577
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-25, 00:05:39Ezt most komolyan végiggondoltad, amit írtál?
Ugye tisztában vagy vele, hogy tőlünk nyugatabbra az átlagkereset többszöröse
az itteninek, és mégis virágzik a kalózkodás? Most ugyan könnyebb, mint valaha,
de p2p előtt is volt már másolás; egyre terjed a nézet, igen, tőlünk nyugatabbra
is, hogy ez pediglen sok; és néhány cég már érzi a nyomást. Pl. Microsoft nem
sokkal a Vista kiadása után, látva az elég gyenge keresletet a drága legális után
Kínában, nagyban csökkentette az árát. Ideje lenne, hogy ezt mások is belássák
és kövessék.
igen komolyan mondtam. vesd össze játékokat illetően a kalózkodás arányát a legális vásárlásokkal a pénzesebb országokban és nálunk. tippre látni fogod, hogy ahol van kereset, ott van vásárlási kedv is. persze ez csak blöff részemről, egy darab ilyen statisztikát sem tudok előkapni mágikus zsebemből, de igencsak meglepődnék, ha nem így lenne.
és amúgy is játékokról beszélünk, nem operációs rendszerekről, és egyéb még drágább vállalati tervezőprogramokról, azok árait mindig is irreálisnak találtam még én is, szóval ne vonjuk be azokat a témába, mert nem erről beszéltünk eddig, az aktiválós témás fölemlítése az más tészta. köszi.

Fubenalvo

Quote from: Fazék on 2007-09-24, 23:52:19
quote nélkül, mert úgyis értitek.

csakhogy a világ többi részén valamiért nem érzik irreálisan drágának ezeket a játékokat. az meg egy picit rózsaszín gondolat, hogy majd a kedvünkért az elmaradott országocskában, majd csak hetedennyit kérnek egy játékért, mert mi csak ennyit tudunk megengedni magunknak. zseniális elképzelés.  :tezsvir: az meg sztem egyenesen hülyeség, hogy a játékok azért ennyire drágák, mert sok a kalóz. nézd meg a konzoljátékok árait. pont hogy a pc-s játékok olcsóbbak és sokkal hamarabb kerülnek mostanában budget kiadásra, mert különben a kutya sem veszi meg őket, pont hogy rohadtul nincs kedve senkinek se pc-re játékot csinálni, mert pár kivételtől eltekintve sokkal nyereségesebb egy akármilyen konzolos játék. ez erős önáltatás amit műveltek sztem.

Nem fogtad fel mit mondok... Megpróbálom egyszerűbben.
Olcsóbb ár --> Több Vevő = Bevétel ugyanannyi
Joh... persze ez nem azonnal történne így meg, mert kényelmesebb leszedni egy torrent oldalról bármit mint utalgatni stb...
Méghogy nem érzik drágának? Hát nemtom... nem magyarország az egyetlen hely véleményem szerint. Belgiumban, Svájcban vagy az USA-ban lehet hogy nem mert ott olyan az életszínvonal... mind1, nem ez a lényeg.
...és igen hidd el azért ilyen drágák mert sok a kalóz másolat. Ha nem lenne csak 10ed ennyi másolás, akkor hányan vennék meg? kb megháromszorozódna minimum az eladás? Igen... ha megháromszorozódna az eladás lehetne alacsonyabb áron árulni? Igen...  Gondolkodj már kicsit logikusan fazék barátom.

Az egésznek egy kezdőlökésre lenne szüksége, de erre kéne rájönni, hogy hogyan lehetne megadni.

Fazék

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-25, 00:14:09Nem fogtad fel mit mondok... Megpróbálom egyszerűbben.
Olcsóbb ár --> Több Vevő = Bevétel ugyanannyi
Joh... persze ez nem azonnal történne így meg, mert kényelmesebb leszedni egy torrent oldalról bármit mint utalgatni stb...
Méghogy nem érzik drágának? Hát nemtom... nem magyarország az egyetlen hely véleményem szerint. Belgiumban, Svájcban vagy az USA-ban lehet hogy nem mert ott olyan az életszínvonal... mind1, nem ez a lényeg.
...és igen hidd el azért ilyen drágák mert sok a kalóz másolat. Ha nem lenne csak 10ed ennyi másolás, akkor hányan vennék meg? kb megháromszorozódna minimum az eladás? Igen... ha megháromszorozódna az eladás lehetne alacsonyabb áron árulni? Igen...  Gondolkodj már kicsit logikusan fazék barátom.

Az egésznek egy kezdőlökésre lenne szüksége, de erre kéne rájönni, hogy hogyan lehetne megadni.
bocsi, de Fubenalvo barátom, te nem fogod föl, hogy mennyire egyszerűen gondolkodsz, egy igencsak összetett üzleti modellről. :)

Fubenalvo

Quote from: Fazék on 2007-09-25, 00:17:10
bocsi, de Fubenalvo barátom, te nem fogod föl, hogy mennyire egyszerűen gondolkodsz, egy igencsak összetett üzleti modellről. :)
Nem... pontosan tudom mennyire bonyolult tudnillik marketing/reklám az egyik szakmám és elég komolyan bele tudnék mászni neked a vásárlói magatartásokba, de feleslegesnek tartanám részletezni. Leegyszerűsítettem az egészet igen, de az eleje meg a vége ugyanez.

Fazék

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-25, 00:20:14
Quote from: Fazék on 2007-09-25, 00:17:10
bocsi, de Fubenalvo barátom, te nem fogod föl, hogy mennyire egyszerűen gondolkodsz, egy igencsak összetett üzleti modellről. :)
Nem... pontosan tudom mennyire bonyolult tudnillik marketing/reklám az egyik szakmám és elég komolyan bele tudnék mászni neked a vásárlói magatartásokba, de feleslegesnek tartanám részletezni. Leegyszerűsítettem az egészet igen, de az eleje meg a vége ugyanez.
hát azt hiszem akkor nem vagy messze a Nobel díjtól és ideje lenne odatrappolnod a nagyobb cégekhez remek üzleti modelleddel, amire ők képtelenek rájönni maguktól.
őszintén, szívemből kívánom hogy sikerüljön az elképzelésed, hidd el.
de bocsáss meg, ha egy kicsit nehezen hiszek benned...

Fubenalvo

Nobel díj... omg. Mire? Egy olyan általánosságot mondtam ki, amit már pár 1000 nagykoponya is mondott már pár10.000 riportban, tv műsorban. Ha érdekel konkrétan még a Mahasz vezérigazgatója is erről beszélt 2-3 napja egy tv műsorban. Akkor ő is kapjon nobelt. nonsense

Tycho

Just trolling. Mert ügye senki nem fogja megvenni, aki eddig nem vette volna meg, és az se fogja pirateolni, aki eddig nem tette volna...

Fazék

Quote from: Tycho on 2007-09-25, 00:34:42
Just trolling. Mert ügye senki nem fogja megvenni, aki eddig nem vette volna meg, és az se fogja pirateolni, aki eddig nem tette volna...
köszönöm. én is ezzel a képpel akartam két hozzászólással ezelőtt lezárni a témát. jobb is így. nem is fárasztom magam tovább vele.

Fubenalvo

Vita: Észérveket felhozva megpróbáljuk meggyőzni a másikat a saját álláspontunk igazáról.
Amiről trollkodtál, az már amikor személyeskedésbe csap át a dolog. Elismerem minimálisan súroltam a barátom kifejezéssel ezt a határt, de azért a retardáltságtól még igen messze voltunk.

Remélem nem csak én érzem úgy hogy kultúrált formában vitatkoztunk. ;)

Fazék

bocsi Fubenalvo, de nem érzem, hogy valaha is megegyezésre jutnánk ebben a témában, mindkettőnknek megvan a saját elképzelése és nem érzem, hogy közeledne a kettő egymáshoz megértés szintjén, sorry én kilépek a témából

Fubenalvo

#587
Félreértés ne essék, én nem amellett érvelek, hogy töltsünk le. Egy szóval se mondtam. Egyértelműen elítélem magamat is amiatt, ha letöltök egy zene albumot vagy egy játékot. Ebben a részben teljesen melletted vagyok.
A megoldáskeresésre próbáltam terelni a témát, nem sikerült... te azt mondtad hogy nincs igazam. De mikor azt kérdeztem miért, semmit nem tudtál mondani miért...

HollowIchigo

Az lehet, hogy midnegyik mondja a riportokban ezt a marketing otletet de mit lattal eddig ebbol megvalosulni? a 20 eves Jimmy albumok arat levittek mert ma regi es egyol elkezdtek vinni. De nem fogsz latni egy Micro$oftotVista ultimate arat levinni 340K-rol 34-re... Felreertes ne essek total egyetertek ezzel amit mondasz Fuben de a kivitelezese nagyon messze van...
I DON'T HAVE A NAME!

Which Advent Children character are you? Find out here!

Fazék

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-25, 00:47:45
Félreértés ne essék, én nem amellett érvelek, hogy töltsünk le. Egy szóval se mondtam. Egyértelműen elítélem magamat is amiatt, ha letöltök egy zene albumot vagy egy játékot. Csak a megoldáskeresésre próbáltam terelni a témát, nem sikerült...
de sikerült, csak én pont hogy nem tudok hinni egy profitorientált kapitalista világban a te (és állításod szerint sok 1000 más hozzáértő által fölvetett) modelled megvalósíthatóságában.
ez könnyen lehet hogy csupán általános világkiábrándultságomból fakad, kombinálva a hozzá nem értésemmel, de hát ez van. garantáltan nem fogok marketing/közgáz/akármi szakra elmenni, hogy megcáfolhassalak, vagy éppen igazoljalak :D

Fubenalvo

Iggen... Jelen pillanatban ez a baj, hogy nem tudni hogyan lehetne átesni a másik oldalra mikor az ár/vásárló arány ugye fordított az jelenlegihez képest. Amit felvázoltam az ideális és működőképes állapot lenne, de sajna az odavazető utat nem ismeri senki. Szóval tény, és ebben igazad van ezt elérni 5... 10... vagy több év is kevés. ...és még azt se tudjuk hogy kezdjünk hozzá. De a cél egyértelmű. :)

Kuroi Tenshi

#591
Quote from: Fazék on 2007-09-25, 00:09:40
igen komolyan mondtam. vesd össze játékokat illetően a kalózkodás arányát a legális vásárlásokkal a pénzesebb országokban és nálunk. tippre látni fogod, hogy ahol van kereset, ott van vásárlási kedv is. persze ez csak blöff részemről, egy darab ilyen statisztikát sem tudok előkapni mágikus zsebemből, de igencsak meglepődnék, ha nem így lenne.
Jó blöff, mert nem mérhető, max becsülhető, tehát ilyen statisztikák nincsenek.
De akkor miért van az, hogy bármely játéknál, amit eddig láttam, ami lehet, hogy
nem sok, de mégis azt tapasztaltam, hogy elég sok a nyugati ip-cím, köztük is a
legnépesebb az amerikai tábor? :)

Quote from: Fazék on 2007-09-25, 00:37:02
köszönöm. én is ezzel a képpel akartam két hozzászólással ezelőtt lezárni a témát. jobb is így. nem is fárasztom magam tovább vele.
Easy way out, bár tényleg felesleges erről megint vitatkozni, mert nem sokat
érünk el vele. Bár vicces, hogy pont te akartad ezt a képet linkelni, mert a
vitát te indítottad, a sértegetésekkel és a nagyvállalatok szokásos demagóg
monológjával csak szítottad a tüzet, végül a tényekkel is (olcsóbb Vista Kínában
- azaz létezik még szoftvereknél is eltérő árazás) ellentmondásba kerültél :)
Ennél jobban felépített vitát vártam :)

Quote from: Tycho on 2007-09-25, 00:34:42
Mert ügye senki nem fogja megvenni, aki eddig nem vette volna meg, és az se fogja pirateolni, aki eddig nem tette volna...
Éppen ez a lényeg, hogy nem. Árazás és fizetési határhajlandóság kérdése.
Ld. megvolt nekem D2, de amikor 5k alá ment, megvettem eredetiben is.
Ugyanígy SC, MW, stb. Képzeld, ilyenek is vannak :)

Szerk: pörög a téma...

Quote from: HollowIchigo on 2007-09-25, 00:51:44
a 20 eves Jimmy albumok arat levittek mert ma regi es egyol elkezdtek vinni.
De nem fogsz latni egy Micro$oftotVista ultimate arat levinni 340K-rol 34-re...
Pár éve rájöttek a nagy lemezkiadók, ha leviszik az árakat, akkor nagymértékben nő a
kereslet, és a bevétel meg is haladhatja az első esetet. De nem akarták elhamarkodni,
ezért a "kísérlet" után csak kisebb fokozatokban szállították le, és csak a nyomatott
pop"előadók" albumait. Sztem ugyanez az effektus itt is, mint abban a kísérletben. Ez
az üzleti modell létezik, de csak azokkal játszották el, amiknél biztosak voltak benne,
hogy lesz akkora forgalma, hogy behozza a csökkentett árat.

Vista Ultit ha jól emlékszem jóval kevesebbért is lehet kapni, mint 340k.
OEM változatban pedig méginkább, sőt, halovány emlékeim vannak ~50-60k-s árról.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-25, 01:00:38Bár vicces, hogy pont te akartad ezt a képet linkelni, mert a
vitát te indítottad, a sértegetésekkel és a nagyvállalatok szokásos demagóg
monológjával csak szítottad a tüzet, végül a tényekkel is (olcsóbb Vista Kínában
- azaz létezik még szoftvereknél is eltérő árazás) ellentmondásba kerültél :)
hey, look it never stops! (ilyen kép is biztos van vhol)

vitát sztem nem én kezdtem. tettem egy sztem egyértelműen viccesnek szánt megjegyzést, hogy mennyit szív a kalózverzióval a Zsiga, amire álmomban sem gondoltam, hogy ilyen lavinát indítok el, de tény hogy beleszálltam és folytattam.

sértegetés? demagóg monológ? szálka? gerenda?
ellentmondás? miért is?
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-25, 01:00:38Ennél jobban felépített vitát vártam :)
rájt bekk ett csa :)

Selmo

Quote from: HollowIchigo on 2007-09-25, 00:51:44
Az lehet, hogy midnegyik mondja a riportokban ezt a marketing otletet de mit lattal eddig ebbol megvalosulni? a 20 eves Jimmy albumok arat levittek mert ma regi es egyol elkezdtek vinni. De nem fogsz latni egy Micro$oftotVista ultimate arat levinni 340K-rol 34-re... Felreertes ne essek total egyetertek ezzel amit mondasz Fuben de a kivitelezese nagyon messze van...
Természetesen, mert a nagy - és kicsik már nem nagyon vannak - kiadók sokat - és kurvasokat - ölnek bele egy-egy nagyobb névbe, és ezt vissza szeretnék szerezni ugye, tehát elindult egy olyan trend, hogy a kiadók ún. biztonsági játékot játszanak. Rókabőrök, folytatások, egy nagy hollywoodi - csupalátványtörténetehavanisgagyi - film megjátékosítása, és fix időpontban kiadott játékok. Ebből az lesz ugye, hogy egyrészt a játékok hozzák a film színvonalát, végigjátszod; kuka. Folytatás detto. Továbbá ami kijön, az is rohamtempó, 1.9.6.x-dik patch-vel játszható lenne, de addigra kuka. Mivel sokan töltik le - naná, mert nem ad ki az ember sokat azért, amit max 2× játszik végig - vadiúj védelem, nem másolható, tedd be a lemezt, aktiváld online, ujjlenyomat a gépedről, és ellenőr a széked mögé, hogy a kisöcséd ne játszhasson vele. Ettől persze csak még többen fogják letölteni, mert kinek van türelme szórakozni, mikor egy nocd exe mindezt megspórolja? Szóval kiadnak egy folytatást - pl. NBA -  amire lesz az elvárt bevétel és ennyi, nem mernek újba vágni, mert abból bukás lehet, tehát egyre több szar program lesz, viszont a választék egyre kevesebb. Én is azt mondom, ha pl. az SC2 3000 HUF lenne mgejelenéskor, 10× annyi fogyna belőle, mint a várható 15+K-s árból fog. Csakhát, ez ugye kockázat azt pedig a részvényes nem szereti. :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-09-25, 01:06:10
sértegetés? demagóg monológ? szálka? gerenda?
ellentmondás? miért is?

rájt bekk ett csa :)
Remélem azért tudsz róla, hogy az, amit Fűbenalvónak írtál, gúnyolkodásnak
minősűl, ami a sértegetés egy finomabb fajtája :) Szálka-gerenda :)
Játékipar "érveit" (annyira nem is drága, súlyos bűn, nem létszükséglet/nem
kötelező játszani, egy ár lehet csak világszerte, stb) már láttam/megkaptam
pár helyen, és az objektív részek meg lettek cáfolva
Quote from: Fazék on 2007-09-24, 23:52:19
csakhogy a világ többi részén valamiért nem érzik irreálisan drágának ezeket a játékokat. az meg egy picit rózsaszín gondolat, hogy majd a kedvünkért az elmaradott országocskában, majd csak hetedennyit kérnek egy játékért, mert mi csak ennyit tudunk megengedni magunknak.
Több külföldi (igen, magasabb átlagkeresetű államok lakosaitól hemzsegőkön
is) oldalon, fórumon általános az a vélemény, hogy ez az ár és a minőség
"blatant ripoff". Mint mondtam, kalózkodás ott is van, tehát ott is sokallják
az árakat. A másodikra pedig mondtam a Vista kínai árcsökkentését. Ha nem
is hetedáron, de jóval olcsóbban kapható, mint Amerikában. Logikus követ-
kezmény: ha akarnák, a játékkészítők is meg tudnák azt csinálni, hogy a csak
x nyelvű verziót olcsóbban dobnák piacra, méghozzá x országnak a piacára,
mint az y nyelvű verziót az y, eltérő fejlettségű/gazdagságú országban.
Csak nem akarják.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-25, 02:09:08
A másodikra pedig mondtam a Vista kínai árcsökkentését. Ha nem
is hetedáron, de jóval olcsóbban kapható, mint Amerikában. Logikus követ-
kezmény: ha akarnák, a játékkészítők is meg tudnák azt csinálni, hogy a csak
x nyelvű verziót olcsóbban dobnák piacra, méghozzá x országnak a piacára,
mint az y nyelvű verziót az y, eltérő fejlettségű/gazdagságú országban.
Csak nem akarják.
Csak azt felejted ki az elméletből hogy míg az oprendszerek 99%-ából készülnek lokalizált változatok (és egy amerikai nem igazán tud mit kezdeni egy kínai Vistával, hiába sokkal olcsóbb), a játékoknál viszont pont fordított a helyzet, hirtelen csak az Imperium Galactica meg a Gothic sorozat jut eszembe ami elérhető volt az angolon kívül más nyelven is már a nemzetközi megjelenés idején, de még a budget-kategóriába csúszott játékok között is ritka a lokalizált szoftver. Vagyis ha féláron adnák itthon az angol nyelvű szoftvert akkor percek alatt eBay-nagyhatalommá nőnénk ki magunkat (ami értelemszerűen nem tetszene a kiadóknak mert külföldön a drágább verziót nem venné senki), ha meg csak a lokalizált szoftver ára csökken azzal nagyjából kitörölhetjük...

A probléma megoldása inkább a közvetlen online terjesztésben - vagyis a gyártási/szállítási költségek és a nagyker/kisker lánc hasznának megspórolásában, illetve a marketingköltségek csökkentésében - van, legalábbis szerintem, meg még pár okos ember szerint. (Nem véletlen nyomatja a Valve a Steam-et, bár ők egyelőre még a ló túloldalán vannak árképzés szempontjából.)

Lythis

Ez pontosan min is robbant ki?
Egyébként Fazék, sajnos azt kell mondjam, hogy a többieknek van igaza. Alacsonyabb ár esetén általánosságban elmondható, hogy nő a vásárolt mennyiség. Hogy milyen mértékben az persze változó.
Nyugatabbra nem sajnálnak ekkora összeget kiadni a termékekért: ez valóban így van (bár nyugatabbra néha átszámolva így is olcsóbb a dolog), ugyanakkor a nyugatabbra élőknek általábban nagyobb költségkerete van erre. Egy olyan világban élünk, ahol az emberek úgy járnak moziba, hogy a diákjegy 1500HUF átszámolva. Szóval menj ki, és nézd meg, hogy a havi fizetéseddel mit tudsz ott kezdeni, és nézd meg, hogy egy hasonló beosztásban dolgozó személy az ottani fizetésével mit tud kezdeni...
A konzolos piac meg megint más tészta. Az újabb játékoknak általábban már van online multiplayer része, meg eleve tölthetsz le hozzájuk extra tartalmat neten keresztül. Ez úgy jön a képbe, hogy ez a funkció nagyelegánsan b*szik működni, ha chippelteted, ergó elég sokmindentől el fogsz esni. Éppen ezért, ha ezt a lehetőséget nem óhajtod feláldozni, kénytelen vagy megvenni az eredeti játékokat azokon a horribilis árakon, amiken a boltban kaphatóak. És hogy miért adják ennyiért? Kishazánkban a konzolosdi nem annyira elterjedt dolog, mint nyugatabbra (vagy teszem azt japánban pl). Most hogy a régebbi nagyágyúk (ps2, xbox) "elavult"nak számítanak, lement az áruk, persze, de még így sem veszi meg őket annyi ember. Az újabbak viszont a 100ezer körüli árkategóriában fickándoznak (ps3 165 körül volt legutóbb, mikor láttam). Ez az ár itthon korántsem zsebpénz, ergó elmondhatjuk, hogy konzolt - mármint "naprakész" konzolt - az átlagember nem feltétlenül vesz magának. Ebből kifolyólag következik, hogy aki kifizetett soktízezer forintot a cuccért, az nyílván nem fog a játékokon spórolni. Ezzel szemben amerikában a 600 dolláros konzol ár az kb annyiban okoz szívinfarktust, hogy ismerősöm diákként napi 100 dollárt keres. 6 napi munka. vesd össze az életszínvonalat légyszives. Mai árfolyamon az 17751forint naponta. Kérlek mutass egy magyar diákot, aki naponta ennyit kaszál.
Szóval szép és jó, hogy nem kéne nyivákolnunk, mert kb annyiba fáj minden, mint nyugatabbra, de sajnos ez csak az árazással van így. Ha a fizetések is ugyanazon a szinten mozognának, mint ott, szerintem egyikünknek sem lenne egy büdös szava sem avval kapcsolatban, hogy kiadjon 10k-t egy játékért.

így utólag kicsit inkoherensnek tűnik, sry, nemrég keltem. azért remélem valamennyire érthető)

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-09-25, 09:37:17

Azért reméltem észrevetted a "ha" szót benne, ami az egészet elméleti síkra
terelte. De ennél azért több van. Találkoztam már magyar Afrika Korpsszal
(pedig nem kerestem), és stalker is németül küldözget rendszerüzeneteket
nekem. Visszatérve, a lényeg: ha akarnák, meg tudnák csinálni, hiszen ez
csak egy egyszeri kisebb (a teljes költségvetéshez képest) kiadás.

A Steam egy jó ötlet volt tőlük, de még mindig sokan panaszkodnak a
bugosságra. De az árban az a marketing, csomagolás és szállítás ekkora
tételeknél párszáz ft/db mindössze, tehát nem ettől drágák.

Mindegy, ez egy ördögi kör jelen formájában: magas az ár, mert kevesen
veszik; kevesen veszik, mert magas az ár. Ezen könnyebben változtatni
csak az egyik oldal tud, de nem akar, helyette csak panaszkodik.

Fubenalvo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-25, 16:52:26
Mindegy, ez egy ördögi kör jelen formájában: magas az ár, mert kevesen
veszik; kevesen veszik, mert magas az ár. Ezen könnyebben változtatni
csak az egyik oldal tud, de nem akar, helyette csak panaszkodik.
Csernus doki kéne nekik! Odamenne valamelyik tőkéshez: BEvállalod!?  :Kiraly:

Fazék

sztem következő sörözés alkalmával tárgyaljuk már meg ezt a témát, mert tényleg érdekelne jobban kifejtve. nem érzem hogy itt rendesen meg lehetne beszélni, mert 3x leírják ugyanazt különböző személyek, illetve nincs kifejtve, amire igazán kíváncsi lennék, meg mintha egy kicsit el is beszélnénk egymás mellett egyes részleteket illetően, stb, stb, szóval sosem tartottam különösebben alkalmasnak a fórumozást ilyen nagyobb témák megvitatására és most úgy érzem ez a véleményem csak erősödött :)
szóval irány a meet topic és szervezzünk társasos összejövetelt, mely végül sörözésbe fulladjon ámen :D