Hónap végi vizsgafelejtős filmmaraton

Started by Ramiz, 2008-01-06, 17:18:40

Previous topic - Next topic

Próféta

Fazék: ha nem nagy probléma, a biztonság kedvéért te is hozd a notidat (a projektor és a táp mellett). Tartaléknak jó lesz, plusz filmezés közben is lehet vinyóra másolni / DVD-t írni.  :merci:

Aki nem K_T, nem Fazék, sem pedig Ramiz jópár haverja, az mikor találkozzon Mr. Ö.V. Terén? 16h, gomba alatt? (vagy ez a Ramizhoz odaérés akar lenni?) Én mondjuk ott leszek, ha nem beszéltek le.

kikuchiyo

Failure is the default option

Xzone

Feltettem másik drivert, így már megy a forgatás.

Ramiz

Kissé kaotikus a dolog minden fronton, ahogy én látom (az itteniekből meg az email-ekből, amit kapok), de semmi gond, ha mindenki hoz kaját meg sört bőven (a kábelekről nem is beszélve), akkor kábé nem lehet semmi baj. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

BTW:

Szinte "szószerint" az égből pottyant az ölembe egy Betamax lejátszó. Üzemképes, leírással együtt. A gond az, hogy semmi filmem nincs Beta-n.

...de nektek van vlm. kincsetek?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Xzone

Quote from: Flaser on 2009-02-21, 02:43:01
BTW:

Szinte "szószerint" az égből pottyant az ölembe egy Betamax lejátszó. Üzemképes, leírással együtt. A gond az, hogy semmi filmem nincs Beta-n.

...de nektek van vlm. kincsetek?

Szerintem az egész országban csak max 10 darab Beta-kazetta van :D

Flaser

Quote from: Xzone on 2009-02-21, 11:02:36
Quote from: Flaser on 2009-02-21, 02:43:01
BTW:

Szinte "szószerint" az égből pottyant az ölembe egy Betamax lejátszó. Üzemképes, leírással együtt. A gond az, hogy semmi filmem nincs Beta-n.

...de nektek van vlm. kincsetek?

Szerintem az egész országban csak max 10 darab Beta-kazetta van :D

...szerinted a stúdiókban a régebbi filmek miről mennek?
Bezony, úgyhogy ideje elővenni a Sam Fischer/Metal Gear szerelést és behatolni a Pannónia archivumába.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zsiga


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Ez a (pontosabban A) PROJEKTOR meggyőzött - Nagytiszteletű Fazék-sama, el tudsz vinni? :D

BTW kompozit video bemenet van rajta?
Failure is the default option

Próféta

Zsiga :(

Kikre is számítsak négykor az Örs Vezér Terén, a gomba alatt?
Kvikveg, Xzone, Flaser?
Flaser mester majd igyekezzen felismerni minket :)
Ramiz, elénk jössz, avagy botorkáljunk el magunktól hozzád?

Xzone

Quote from: Próféta on 2009-02-21, 14:09:25
Zsiga :(

Kikre is számítsak négykor az Örs Vezér Terén, a gomba alatt?
Kvikveg, Xzone, Flaser?
Flaser mester majd igyekezzen felismerni minket :)
Ramiz, elénk jössz, avagy botorkáljunk el magunktól hozzád?

Én ott leszek.

Flaser

Quote from: Próféta on 2009-02-21, 14:09:25
Zsiga :(

Kikre is számítsak négykor az Örs Vezér Terén, a gomba alatt?
Kvikveg, Xzone, Flaser?
Flaser mester majd igyekezzen felismerni minket :)
Ramiz, elénk jössz, avagy botorkáljunk el magunktól hozzád?

Négyre messze nem biztos, hogy az Örsön leszek, de meglássuk.
Nagy zöld, Seat Toledo kocsival leszek. Ha nem jönne össze, tudtok adni egy pontos címet, hogy hol lesz a filmnézés?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2009-02-21, 14:09:25
Zsiga :(

Kikre is számítsak négykor az Örs Vezér Terén, a gomba alatt?
Kvikveg, Xzone, Flaser?
Flaser mester majd igyekezzen felismerni minket :)
Ramiz, elénk jössz, avagy botorkáljunk el magunktól hozzád?
Ram ne. :(
Megfazasom szar, es hataridos munkam van, azaz beulok a laptop ele.  :bruhuhu:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2009-02-21, 14:09:25
Ramiz, elénk jössz, avagy botorkáljunk el magunktól hozzád?

Ha idetaláltok, akkor nem mennék ki.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2009-02-21, 15:15:56
Ha idetaláltok, akkor nem mennék ki.
Majd igyekszünk, ellenkező irányba menni szokott.

Nakedape

működött,  részletes összefoglaló később.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

#857
Még mindig nem írtátok be? Lusta banda :hehe: :haha:

A PROJEKTOR tényleg működött, és tényleg fém cicijei
voltak! Mi most már hivatalosan "the men (and woman)
who saw tits of steel" vagyunk, de remélem ehhez nem
kell nekünk is táncolnunk :haha:
Valamint most már IRL is találkoztunk Flaserrel :tezsvir:

Mivel csak kb 9-re értem oda, az elejéről lemaradtam,
én már csak ezekkel találkoztam:

- ötelemes (=7.5V-on üzemelő) kínai ninja-másolatok
- American Astronaut :whoah:
- Scramm. ... kissé beteg és naturalista volt; az
időrendjét, utalásokat talán túlságosan is megkavarták:
elsőrevnem biztos, hogy leesik, és annyira nem volt jó,
hogy megint megnézzem.
- Edward Norton rózsaszín egyszarvúként (... :3x3:),
valamint Robin Williams szívárványszínű szerkóban
(faggotry overload az első pár perc) a Death to
Smoochy-ban
- és a végén a Six String Samurai. Mad Max atom-
robbanással, kard- és gitárpárbajjal, Red Elvisékkel --
erre nem lehet azt mondani, hogy nem kúl, mert az
már valamilyen törvénybe ütközik :whoah:

kikuchiyo

Én tartózkodom a filmek véleményezésétől, amíg a hivatalos krónika meg nem születik, csak két megjegyzésre szorítkoznék:

- A PROJEKTOR működik, méghozzá kitűnően! Az biztos, hogy ez a filmnézés preferred módja.

- Örömmel jelenthetem be, hogy bár korábban kétségek merültek fel Xzone nemi identitásával kapcsolatban, most megnyugtatóan tisztázta magát.
Köszönet neki a laptopért is, bár a weeaboohoz méltatlan videolejátszási problémák miatt feddést érdemel.
Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2009-02-22, 14:32:48
Én tartózkodom a filmek véleményezésétől, amíg a hivatalos krónika meg nem születik, csak két megjegyzésre szorítkoznék:

- A PROJEKTOR működik, méghozzá kitűnően! Az biztos, hogy ez a filmnézés preferred módja.

- Örömmel jelenthetem be, hogy bár korábban kétségek merültek fel Xzone nemi identitásával kapcsolatban, most megnyugtatóan tisztázta magát.
Köszönet neki a laptopért is, bár a weeaboohoz méltatlan videolejátszási problémák miatt feddést érdemel.

:D

Első dolgom volt mplayert felrakni, miután hazaértem. De annyira komoly gondok szerintem nem voltak, a DVD írómmal meg nem tudok mit csinálni.

A Death to Smoochy-t sajnálom, hogy nem raktam át, pedig biztosan meg fogom még nézni egyszer (yay t0rrentezhetem ezt is).

Köszönet Ramiznak ismét a szervezésért és a helyért, Nakedape-nek és Fazéknak A PROJEKTORért, és mindenki másnak a társaságért és a filmekért.

(Viszont valamiért olyan érzésem van, hogy nem néztünk meg elég filmet. A Hitleres BDSM például kifejezetten hiányzott.)

Nakedape

update: él a link

üdvözlöm az első szélesvásznú filmmaraton (c) beszámolójának olvasóit
.
egy szép szombat délután  pár bátor fiatalember (c) összegyűlt a pincében (c)
ahol takarításokkal előállították, a tiszta padlót (c), a spárgás feszített vásznat  (c), és világ  második legmérgezőbb folyadékát (c)  (az első  nem lehetett, mert már kiöntöttük, mire K_T megjött és Zsiga sem jött el , ugye, s a a legdurvább folyadéknak köztudott, hogy mindkettőjük könnyeit tartalmaznia kell, egyszerre).

mindezen feltételek teljesülése lehetővé tette, hogy a a beüzemelt projektor (  dicsekvés előre: 12 óra folyamatos működés közben sem melegszik technology  (c) ! )
segítségével kezdjünk.
tesztelő képek után elkezdtük.

a frissen letöltött biztonsági másolt (c) Battlestar Galacticával kezdtük
ez az a sorozat ami, a kedvenc fórumunk  sorozatok topicjában az utóbbi időben a legtöbb WTF (c) jelzőt kapja, nős tőlem is   azt kapja, de sztem másképp értve.. bár rajongói védték, hogy ez egy nagyon barátokköztös rész volt..

a mellette kialakult beszélgetés, pedig  (  a xylonos rész utána nagyon filleres részek jönnek, de  átugrotta  cápát, és visszajött) meg sok mindent megmagyaráz a fórumunk (c) párkapcsolatok (c) topicjának postjaiból.

emlékeim csalókák lehetnek, de talán errefele volt a az első superjail epizód megtekintése az este során, mindenesetre utána még volt  a lezáró duplarész is valamikor, így kijelenthetjük, h az SJ cool, a coming home zene cool,  és továbbra is szeretjük.

majd megtörtént az ünnepélyes megnyitó (c) amit linkelni fogok, amint feltöltődik az internetre (c)

első filmünk rögtön természettudományos oktató film volt. A Mengyelejev féle periódusos rendszer (c) után/szembe megismertük a Chang féle periódusos rendszert (c) elemek: arany, fa, víz, tűz, föld. száraz anyag tartalom 78m/m% ( kungfusok és nindszák) nyomokban mogyorót, és nőket tartalmaz. egyes gyenge egyedek miatt az elejébe belepörgettünk, de sztem teljesen rendben volt. pengés gólyalábakkal a földalatti nindzsák ellen (c).

Ezután következett az amerikai asztronauta. alfahím kalandozása a cerestől a jupiterig, gőzmozdonnyal (c).
a film mesteri példája a jól elhelyezett filmzenének, és a "hogyan forgassunk fimet 42 dollárból,  egy zseblámpával, 37 centi spárgával, és egy gőzgéppel amit kamerának használunk, olyan filmet ami nézhető és látványos ! " című könyv alapos ismeretének.

én már többször láttam,  linkek és kritikák a forumban (c) másfele megtalálhatók.

következő állomás Schramm.
"Into the Mind of a Serial Killer (International: English title) "
az egyetlen olyan ramiz szerinti 60 perces film ami érzetre 90 volt imdb szerint meg 70.

nos sztem keményebb film volt mint amennyire jó. sokkolás (c) volt benne bőven, de a többi  összetevő be kell valljam most nem kötött le, bár azért, volt hogy javítot. "vidám film" kategóriában indult.

ezek után  hatalmi szóval (c) betettük a death to smoochyt.

edward norton rózsaszín rinocérosz.
sztem jó film

a zenélős, színesállat gyerekeknek éneklős, korcsolyázós műsörök és a maffia összefonódásáról szólt. egyeseknek nem jött be, de sztem illett a maraton hangulatához..

végül:Six String Samurai.  tökéletes felütés kardozó rockabilly énekesek a sivatagban.
végül is nézhető volt.de sztem nagyon nem használta ki a  lehetőségeit.
zenéje jó volt, de hát red elvisest eddig is szerettük. szóval voltak jó jelenetei, akár megengedem, h bőven is, de maga a hangulat, bár nagyon fáj ezt így kimondanom, talán jobban elérhető, ha az ember berak hangosan  egy red elvises / kings of nuthin' / messer chups combót a winampba. legalábbis most  ezzel élek.

volt még fűtés (c) virsli (c)

köszönöm a figyelmet (c)


ui : tecső  bugos, 17 perc múlva rapidsharen a a megnyitó, nézzenek vissza
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Na igen.

- ki kell emelni Fazekat, az ő vezetésével sikerült gyorsan kitakarítani a Helyiséget. Egy csomagtartónyi szemetet sikerült kitermelni és elszállítani. (High points: az önálló mikroevolúciós folyamatba kezdett löttyök összeöntésével képződött Folyadék és a sarokban több réteg szemét alatt talált ki tudja hány hónapos egész kenyér)

- a Lidl automatikus üvegvisszaváltója nagyon finnyás. Csak a sörösüveget veszi vissza és abból sem mindet. A két tonna üvegért kapott ~700 forintot Ramiz elitta.

- A PROJEKTOR  :appl: :cool:

- A BSG-néző frakció kijelentette, hogy addig mást nem hajlandó nézni, amíg a legújabb részre sort nem kerítünk. Ki kell mondani: pocsék rész volt. (For the record: az hangzott el, hogy a New Capricáról való szökés után ugrotta át a cápát a sorozat a harmadik évadban, de aztán a negyedikre visszaúszott alatta. Ebben egyetértés alakult ki. Ja, és cylon, nem xylon, gods frak it.)

- Korábban nem értettem, hogy mit esztek a Superjailen, de végül a 10. résznél behódoltam. Nem hiszem, hogy létezik animációs film, ami a pszichedelikus lsd-trip szerű elborult aberrációk terén messzebbre merészkedett volna, mint ez.

- maraton.avi:  :kocc:

- Az öt elem ninja (szigorúan magyarul olvasandó, a QUALITY magyar szinkron előtt tisztelegve)!!!!!5
A film önértéke jelentéktelen, de az órajelre mozgó kung-fu harcosok és ninjászok jelenetei és a magyar szinkronszínészek teljesítménye emlékezetesek maradnak.

- American Astronaut: egyedül lehet, hogy nem lett volna türelmem hozzá, de ide nagyon jó volt. Jó a zenéje, igazi hangulatfilm.

- Schramm: au. Nyomasztó volt, de nem jó. Egy beteg fasz gondolkodásmódját, félelmeit a maga belső nézőpontjukból mutatta be, de semmi nem volt, ami ezt ellenpontozza volna. Pár jelenetnél beismerem, eltakartam a szemem (szögek  :zomg: ). Annyi tanulsága volt a filmnek, hogy megmutatta, milyenek leszünk pár év múlva.  :haha: Azon is gondolkodtam még, hogy miként tud elszámolni magával egy színész, miután egy ilyen szerepet eljátszik.

- Death to Smoochy: Igazából ezen szórakoztam a legjobban az egész este alatt. A film eleje azzal telt, hogy hitetlenkedve kérdezgettük: ez tényleg Edward Norton? Meg Robin Williams? És Jon Fucking Stewart? De tényleg. Olyan rózsaszín, meg cukormázas, meg feelgood volt, de az előző után pont ez kellett.
A végén a korcsolyázós jelenetben a rengeteg utalás különböző operákra (Pillangókisasszony, Rigoletto stb., nem csak zeneileg, de a konkrét színpadképekre is) csak nekem tűnt fel?

- Six String Samurai: a zenéje jó volt, de a többiből csak homályos emlékképeim vannak, mert átaludtam.

- picit hideg volt: ez nem filmcím.




Failure is the default option

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Köszönet Fazéknak és Nakedapénak, Xzone-nak, és persze Ramiznak.
A kultúrmisszióm felemásan sikerült, a ninjákat sikerült elterjeszteni, a Hegy Gyomrábant kevésbé.
BSG: kár volt. Sajnálom.
Schramm: nem volt kár, de nem volt jó sem.
Six String Samurai: passz, túl sokat aludtam át belőle.
A többi jó volt.

Ramiz hozott új arcokat is - BME-s és geekz blogos ismerősök, meg még ki tudja miféle szerzetek, köztük még egy lány is :zomg:

Minthogy Flaser (akit immár az IRL is létező fórumtagok közt üdvözölhetünk) a napirend utáni börze jellegű másolgatás közben lelépett, még mindig nem láttuk a zöld autóját.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2009-02-22, 18:10:01
meg még ki tudja miféle szerzetek, köztük még egy lány is :zomg:


  :haha:
Failure is the default option

Nakedape

kiku! többi képet is feltennéd valahova?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék


Én

Quote from: kikuchiyo on 2009-02-22, 14:32:48
- Örömmel jelenthetem be, hogy bár korábban kétségek merültek fel Xzone nemi identitásával kapcsolatban, most megnyugtatóan tisztázta magát.

Nakedape

több viszont nincs, infot kaptam.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

"I wish I could, but I don't want to."