Mit nézel most?

Started by Junchi, 2009-07-03, 16:33:03

Previous topic - Next topic

Junchi

A Gungrave tipikusan az az anime, amit nem szabad az első rész alapján megítélni. Szal jah, elsőre csak agyatlan pozőrködés, meg whatevarzombik, de több van mögötte. Sokkal több!

Kuroi Tenshi

NHK ni Youkoso! (Currently watching: ep. 3)
Tyű. Höhöhöhö. Fukken epic. Nagyon kész. Fájdalmas.
De annyira tömör ferde tükör, hogy csak kis adagokban
bírom -- eddig még nem volt olyan, hogy egyszerre
csak egy-két részt nézzek meg egy sorozatból, de
itt csak ennyire futja.

Xzone

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-09-21, 02:02:31
NHK ni Youkoso! (Currently watching: ep. 3)
Tyű. Höhöhöhö. Fukken epic. Nagyon kész. Fájdalmas.
De annyira tömör ferde tükör, hogy csak kis adagokban
bírom -- eddig még nem volt olyan, hogy egyszerre
csak egy-két részt nézzek meg egy sorozatból, de
itt csak ennyire futja.

Szerintem jó ötlet beosztani, tekintve hogy nincs sok hasonlóan epic sorozat :)

kelvor

A franc tudja, én ledaráltam 2 nap alatt. Epic.  :jee:

Kuroi Tenshi

Lehet, hogy csak én vagyok ilyen, de néhány fájdalmasan
gáz jelenetet egymagamban nem bírok facepalmmal egybe-
kötött ordítás, majd székemről felkelés és valamilyen pót-
cselekvés nélkül. Ez a sorozat pedig ebben eddig (6. rész
következik) eléggé bővelkedett :haha:

motifator

SDF Macross

Most néztem meg a 27. részt, és teljesen olyan volt, mint ha egy befejező részt látnék. Pedig a sorozat 36 részes, kiváncsi vagyok, hogy mi jön ezután (mondjuk vagy 1-2 tippem).

Talán az egyik legszembeötlőbb dolog az első Macross szériával, hogy ocsmány. A kép, ami anidb-n van gyönyörű, a sorozat maga hihetetlenül ronda, rossz nézni. És nem lehet azt mondani, hogy nem ronda, csak régi (amúgy 1982-es, 3 évvel idősebb nálam!), mert pl. egy Nausicaa is csak 2 évvel fiatalabb. Rengeteg részen látszik, hogy nem volt se idő, se pénz megcsinálni. Nem csak a rajzok csúnyák, de néha az animáció folytonossága közelíti az 1-2 FPS-t. És nagyon váltakozó a minőség. Egyik pillanatban egy viszonylag szép lány van a képernyőn, aztán kezd fordulni a kamera, a lány arca meg valami rémes torzszülötté változik. Szokni kell, na.

Viszont maga a sorozat EPIC. Tele van baromságokkal, amik lehet, hogy akkoriban még elmentek, de azóta megmosolyogjuk őket, de fel lehet benne fedezni egy rakás dolgot, amik nem változtak szinte semmit az elmúlt 27 évben. Egy rakás poént, karaktertípust vagy történetbeli fordulatot ugyanúgy használnak most is, mint majd' 3 évtizede, és ezt nagyon érdekes látni. Kicsit olyan, mintha múzeumban járnál, és tátott szájjal néznéd, hogy az ókori emberek mennyi mindent úgy csináltak, mint most mi. OK, ez elég hülyén hangzik, de van benne valami.

A másik hatalmas dolog, hogy az SDF Macross nézése közben rájön az ember, hogy a Macross Frontier jó része szinte csak visszautalás korábbi sorozatra. És mit szeretnek a fanok? Hát persze, hogy az utalásokat. OK, éppen nem remake, de már majdnem olyan érzése támad az embernek. Egy rakás dolgot meg lehet érteni, amik a Macross F nézése közben még csak üres szavak voltak. Rémlik, hogy volt valami TL note, hogy mi is a Protoculture, de annyiban hagytam, éppen lehetett élvezni a Frontiert anélkül is, hogy tudnám, hogy mit jelent. Most már tiszta ez is, és már látom, hogy hogyan alakult, hogy az emberek és Zentraedik együtt élnek, és már azt is tudom (vagyis tudni vélem), hogy mi volt az a lepukkant Macross osztályú hajó azon a zöld bolygón. Ja, és hogy mi is volt az a zöld bolygó valójában.
Szal egy rakás minden kiderül, ha tetszett a Macross F, érdemes nekiindulni előről. Az biztos, hogy ha végeztem az SDF Macrossal, akkor jöhetnek a filmek, OVÁk, a Macross 7, a Plus, és újra a Frontier, és mire ezzel mind végzek, a Frontier film is kijön.

tl;dr: Ha tetszett a Frontier, érdemes tenni az SDF Macrossal is egy próbát, 5-6 rész alatt úgyis rájössz, hogy bírod-e, vagy nem. Én bírtam, és azóta is bírom, és bár a szemem néha kifolyik, máskor meg pirulok a bugyuta fordulatokon, nem bántam meg egy percig se.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

White SeeD

Azért annyira nem ronda az. Nagyjából szinten van az akkori sorozatokkal.

Ha ennyire tetszik ne nézz bele a Battleship Yamato-ba és az alapGundamokba (Főleg Zeta ) :cool:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

motifator

Quote from: White SeeD on 2009-09-22, 22:56:21
Ha ennyire tetszik ne nézz bele a Battleship Yamato-ba és az alapGundamokba (Főleg Zeta ) :cool:
Ezt nem igazán értem... Azok még rondábbak? Vagy nem ezért mondod? Vagy a Macross szar azokhoz képest? Lehet, csak lassú vagyok...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

White SeeD

Nem rondábbak, valamivel jobbak. Persze ott is hullámzanak a minőségi dolgok.

De úgy értem ahogy írtam, ha tetszik az alapMacross, mindenképpen nézz bele amiket írtam. Hangulatuk ugyanolyan jó, vagy még jobb (ízlés kérdése, kinek mi jön be jobban) ;)
A Zeta szerintem a legjobb Gundam ami valaha készült.
A Yamato meg a hazafiasság, bátorság, vakmerőség /végsőkig elhúzott érzelmek/ (és hasonlók) csúcskategóriája.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

motifator

Quote from: White SeeD on 2009-09-22, 23:11:38
mindenképpen nézz bele amiket írtam
Quote from: White SeeD on 2009-09-22, 22:56:21
Ha ennyire tetszik ne nézz bele a Battleship Yamato-ba és az alapGundamokba (Főleg Zeta ) :cool:
Akkor mégse én vagyok lassú :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zen

Eh, Yamatot is meg kellene nézni akkor. Sose érek a lista végére.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cobra

Yamato úgy rémlik sokkal emészthetőbb grafikával volt, mint az első Macross.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

Quote from: motifator on 2009-09-22, 23:19:07
Quote from: White SeeD on 2009-09-22, 23:11:38
mindenképpen nézz bele amiket írtam
Quote from: White SeeD on 2009-09-22, 22:56:21
Ha ennyire tetszik ne nézz bele a Battleship Yamato-ba és az alapGundamokba (Főleg Zeta ) :cool:
Akkor mégse én vagyok lassú :)

Jaa, már értem, késő volt már. 10 órányi munka után kevesebbet nem fórumoznom :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Chidori

Rengeteg jót hallottam a Toradora c. animeről, szóval.. úgy döntöttem, hogy belevágok.  ;) Aztán remélem nem lesz csalódás.

motifator

Bár sokan fikázták a Toradorát, hogy az erős kezdés után belassult, humorát vesztette, szerintem csak megkomolyodott egy kicsit, és nagyon is jól tette :) Az egyik legjobb high school love-polygon anime szvsz.
Ja, kivéve, ha utálod a tsunderéket. De létezik egyáltalán olyan ember, aki nem szereti a tsunderéket? :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

[reserved]

Darkstar

Quote from: motifator on 2009-09-25, 19:53:51
De létezik egyáltalán olyan ember, aki nem szereti a tsunderéket?
Taiga az első, akit szívből gyűlöltem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Quote from: motifator on 2009-09-25, 19:53:51
De létezik egyáltalán olyan ember, aki nem szereti a tsunderéket? :D

Létezik.

Én

Quote from: motifator on 2009-09-25, 19:53:51
De létezik egyáltalán olyan ember, aki nem szereti a tsunderéket?
Régen szerettem őket, mostanában idegesítenek, unom

Member

Quote from: motifator on 2009-09-25, 19:53:51
De létezik egyáltalán olyan ember, aki nem szereti a tsunderéket? :D
Én.

Zen

Quote from: motifator on 2009-09-25, 19:53:51
Ja, kivéve, ha utálod a tsunderéket. De létezik egyáltalán olyan ember, aki nem szereti a tsunderéket? :D
,o/
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Xzone

Én szeretem a tsunderéket, de Taiga nálam sem lett kedvenc.

motifator

Heh, ugyan ki gondolta volna...  :P
Már amikor ment a sorozat, akkor is mindenki utálta Taigát, mindenkinek Ami, esetleg Minorin volt a kedvenc, de én végig kitartottam mellette, és nem hiába. Az a bizonyos jelenet az utolsó részben... á, rágondolni is tiszta libabőr :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Jah, tiszta zöld lesz tőle a fejem nekem is. [spoiler]:D[/spoiler]
[reserved]

Zsiga

Quote from: motifator on 2009-09-25, 21:39:37
Heh, ugyan ki gondolta volna...  :P
Már amikor ment a sorozat, akkor is mindenki utálta Taigát, mindenkinek Ami, esetleg Minorin volt a kedvenc, de én végig kitartottam mellette, és nem hiába. Az a bizonyos jelenet az utolsó részben... á, rágondolni is tiszta libabőr :)
+1, Taigafag reporting in. Tsundere + loli = massive WIN. :Kiraly:

Member

Terra e... eddig: Mi ez a sok emo?!
Fafner eddig: Mi ez a sok emo?!

Ennyi "you can't understand xyz's feelings!!" mondatot egyetlen nap...

Alkyra

Quote from: Zsiga on 2009-09-25, 22:00:05
Quote from: motifator on 2009-09-25, 21:39:37
Heh, ugyan ki gondolta volna...  :P
Már amikor ment a sorozat, akkor is mindenki utálta Taigát, mindenkinek Ami, esetleg Minorin volt a kedvenc, de én végig kitartottam mellette, és nem hiába. Az a bizonyos jelenet az utolsó részben... á, rágondolni is tiszta libabőr :)
+1, Taigafag reporting in. Tsundere + loli = massive WIN. :Kiraly:

Én majd elolvasom a novellát és utána mondok véleményt.( de eddig Zsiga véleményét osztom Én is. ^^ ) Amúgy engem Louise idegesített a Zero no Tsukaima-ból, mint Tsundere annak ellenére, hogy én kifejezetten szeretem a tsundere karaktereket.

Cobra

Quote from: Member on 2009-09-25, 22:01:40
Terra e... eddig: Mi ez a sok emo?!
Fafner eddig: Mi ez a sok emo?!

Ennyi "you can't understand xyz's feelings!!" mondatot egyetlen nap...
Fafner=emo
Ráadásul a vége felé még inkább NGE-s lesz :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Quote from: Alkyra on 2009-09-25, 22:18:56
Quote from: Zsiga on 2009-09-25, 22:00:05
Quote from: motifator on 2009-09-25, 21:39:37
Heh, ugyan ki gondolta volna...  :P
Már amikor ment a sorozat, akkor is mindenki utálta Taigát, mindenkinek Ami, esetleg Minorin volt a kedvenc, de én végig kitartottam mellette, és nem hiába. Az a bizonyos jelenet az utolsó részben... á, rágondolni is tiszta libabőr :)
+1, Taigafag reporting in. Tsundere + loli = massive WIN. :Kiraly:

Én majd elolvasom a novellát és utána mondok véleményt.( de eddig Zsiga véleményét osztom Én is. ^^ ) Amúgy engem Louise idegesített a Zero no Tsukaima-ból, mint Tsundere annak ellenére, hogy én kifejezetten szeretem a tsundere karaktereket.
Én most járok a negyedik kötetnél, és egészen ugyanaz, mint az anime volt. Na jó, talán annyi különbséget éreztem, hogy olyan, mintha már az elejétől fogva érződne a novellákban a
[spoiler]TaigaXRyuuji[/spoiler] párosítás. Valahogy a novellákban már az elejétől fogva is nagyon közel állnak egymáshoz, és néha elbizonytalanodnak a saját érzéseikben, jobban, mint az animében. De lehet, hogy az anime eleje is ilyen volt, csak akkor nem éreztem ki annyira, újra kéne nézni. De valahogy a novellákat olvasva sokszor volt olyan érzésem, hogy "wow, már tényleg az elejétől kezdve ennyire egyértelmű volt?". Persze lehet, hogy csak azért van így, mert az animéből már ismerem a történet végét.
De sztoriban eddig 100%-ig ugyanaz volt, mint az anime, csak néhol kicsit bővebb lére eresztve, de újdonságot nem nagyon hozott.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Alkyra

Olvasni jobban szeretek. Valahogy jobban bejönn, mintha megnézném.