Motoros topic

Started by Kuroi Tenshi, 2010-09-05, 21:23:49

Previous topic - Next topic

Cobra

Ha tűzre rakod, akkor a festék is leég róla. Ha egyébként is újra kell csiszolni meg festeni, akkor mindegy, de ha külsőleg használható állapotban van, akkor nem kéne megégetned.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Quote from: Cobra on 2010-11-09, 23:43:00
Ha tűzre rakod, akkor a festék is leég róla. Ha egyébként is újra kell csiszolni meg festeni, akkor mindegy, de ha külsőleg használható állapotban van, akkor nem kéne megégetned.

Nem volt rajta festék, csak rozsda.... :D Ezek réééégi bontott alkatrészek. Füstölt, kicsit könnyebb lett, de nem sokkal, viszont belül még mindig lötyög benne csomó minden (koksz...), azt ki lehet szedni valahogy? Megpróbáljam benzinkútnál kifúni kerékpumpával? Nincs semmi nagynyomású cuccom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Levegővel nem jön ki. Már nem emlékszem milyen vegyszert ajánlottak egyszer, hogy azzal érdemes átmosni a kipufogót. Lehet gázolaj volt?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Quote from: Nakedape on 2011-01-04, 20:15:18
motorosok, vélemény?
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2011/01/04/a_totalcar_elso_nepi_kezdemenyezese/
Engem igazából mindig az tartott vissza hogy egy normális 125-öst vegyek hogy külön jogsi kell hozzá. :(   

Cobra

Őszíntén szólva (mint motorral és autóval is közlekedő) én inkább afelé mennék, hogy az 50-esekre is kelljen rendszám és jogosítvány. A magyar közlekedési morál miatt nem tartom jó ötletnek.
Tény, amikor én raktam le az A1 majd a teljes A kategóriát, akkor kb a felébe került az egész tanfolyam, mint most.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2011-01-04, 20:15:18
motorosok, vélemény?
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2011/01/04/a_totalcar_elso_nepi_kezdemenyezese/

noss....

Támogatom, mert:
- jót tesz a közlekedésnek, kevesebb az autó, a dugó, a parkolási gond, a légszennyezés
- az 50-essel ellentétben ez már használható is, tud a forgalommal lépést tartani
- jobb, mint a bkv
- a több robogós miatt talán jobban figyelnek majd a motorosokra
- talán kevesebbet kell majd hallgatni az "ötvenes", de 70-80-100-asra felfúrt blokkú, találó névvel pöcsköszörűket, ami nem csak lassú, de hangos és a hangja idegesítő is

Ellenzem, mert:
- a robogó nem autó. Nem úgy kell vezetni, nem úgy kell vele közlekedni, nem úgy kell vele figyelni. KELL hozzá valamilyen tanfolyam. S hibázás esetén könnyen súlyos sérülést szerezni, autóval ellentétben itt nincs kaszni, ami megvéd.


Az elméleti jobb megoldás szerintem:
- megszüntetni azt, hogy 50-es vizsga, rendszám, papírok nélkül vezethető és adható-vehető legyen. Viszont legyen egy 8-10 órás gyakorlati tanfolyam, ahol megtanítják a robogót használni, és a vizsga is csak szimbolikus összeg legyen, és 200-asig minden robogó kategóriájúra érvényes.


Quote from: Cloud on 2011-01-04, 20:34:14
Engem igazából mindig az tartott vissza hogy egy normális 125-öst vegyek hogy külön jogsi kell hozzá. :(   

Ha az A1 tanfolyam és vizsgát sokallod, akkor hogy fogod kifizetni
a motor / robogó sokkal drágább fenntartását, szervizét? S a védő-
felszerelést? S ha netalántán amiatt, hogy nem voltál tanfolyamon
és nem tanultál meg alapdolgokat, emiatt balesetet szenvedsz,
akkor a kórházi számla, javítási költségek, stb?

Quote from: Cobra on 2011-01-04, 21:46:59
Őszíntén szólva (mint motorral és autóval is közlekedő) én inkább afelé mennék, hogy az 50-esekre is kelljen rendszám és jogosítvány.

:tezsvir:

Cloud

 Na jó  igazad van. :D

Cobra

EgyÉbként meg igazán különvbálaszthatnák a valós smkp-kat és a 49cm3-es robogókat/motorokat. Ami valós smkp, tehát lehet emberi erővel is működtetni, az gyárilag úgyse alkalmas tuningra (főleg ha elektromotoros), így a valós sebességük se sokkal több, mint egy komolyabb biciklié, az 50-es robogókat meg lehetne rendesen használni folytás nélkül, felrendszámozva.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

On Any Sunday

On Any Sunday (1971) part <x> sorozatban fenn a teljes
klasszikus, 70-es évek eleji mindenféle motorsportról olyan
kellemes-hangulatos dokumentumfilm-szerűség. Kornak
megfelelő, passzoló zenékkel, sok szép slo-mo-val, stb.
Vigyázzatok, nézeti magát :)

LiaLia

Ha Yamaha motorra vágysz, de most nincs elég pénzed rá, ne búsulj! Néhány papír, egy kis türelem és boldog tulajdonosa lehetsz egy Yamaha modellnek:
[spoiler]Yamaha motor kivágható papirmakettek :D[/spoiler]

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-04, 22:09:06
Quote from: Cloud on 2011-01-04, 20:34:14
Engem igazából mindig az tartott vissza hogy egy normális 125-öst vegyek hogy külön jogsi kell hozzá. :(   

Ha az A1 tanfolyam és vizsgát sokallod, akkor hogy fogod kifizetni
a motor / robogó sokkal drágább fenntartását, szervizét? S a védő-
felszerelést? S ha netalántán amiatt, hogy nem voltál tanfolyamon
és nem tanultál meg alapdolgokat, emiatt balesetet szenvedsz,
akkor a kórházi számla, javítási költségek, stb?

Attól még sokallhatom, ha úgy érzem, hogy a sisakra vagy éppen a kórházra megéri minden forint, amit elköltök, de a jogsira meg nem. Engem érdekelne egy vezetéstechnikai tréning 50e-ért is akár, de a jogsira a ~150e-t (kamu vizsgán megbuktatásokkal együtt) meg sokkallanám.

Lenne benne rizikó is, de én megadnám a jogsi nélküli 125ccm vezetés lehetőségét a B jogsisoknak, esetleg pár év tapasztalat után (mint az utánfutó használata), mert tényleg letolnak az útról különben. (Pláne öreg robogóval... :D) Lehet szigorítani is, én nem vagyok a "mindent foglaljunk törvénybe!" hozzáállás pártján, egyrészt mindig lesznek egyenlőbbek az egyenlőknél, másrészt minden új törvény plusz adót, plusz kenőpénzt, plusz lehúzást jelent... de még optimális esetben is plusz papírmunkát. Ennyi erővel a biciklit is papíroztatni lehet, ugyanezek az érvek igazak arra is (lopják, önveszélyes a városban stb).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Robogód hogy áll Ramiz?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

#74
Quote from: Cobra on 2011-03-27, 20:52:25
Robogód hogy áll Ramiz?

Előhoztam, gondoltam kipofozgatom, elviszem szervízbe, hogy valaki azért megnézze, rendben van-e minden (meg sokkal könnyebb élőben tanulni a szerelést, mint a neten). De most be sem indul. Gyertya oké (meg is csapott a szemét), most a benzin áramlást próbáltam ellenőrizni, de igazából nem tudom, hogy kell.



Quote from: Nakedape on 2011-03-28, 19:45:08
ok, meg van mi KELL
http://www.google.hu/images?q=brutsch+mopetta&um=1&ie=UTF-8&source=univ&sa=X&ei=6rqQTe2aLu610QGErc21Cw&ved=0CEIQsAQ&biw=1280&bih=826
Pont neked való! :D Viszont nem hiszem, hogy könnyű lesz hozzájutnod.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Karburátort kellene kipucolni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Tankolni kellett bele... ( insert funny facepalm pic shit )

Ősszel még volt benne benzin, és nem volt alatta folt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2011-03-30, 19:52:15
(meg sokkal könnyebb élőben tanulni a szerelést, mint a neten)

De még mennyire... múlt hétvégén vittem motort szervizbe, s ugyan már
többször átnyálaztam a szervizkönyvet, de a kis fekete-fehér képekkel
semmire sem mentem, csomó dolgot nem is tudtam, hogy hol van, hogy
működik; s hogy láttam a motort szétszedve, s a szerelő mondta és
mutatta, hogy mit csinál, mire kell ügyelni, végre kezdett összeállni a kép.

Quote from: Ramiz on 2011-04-06, 18:34:50
Ősszel még volt benne benzin, és nem volt alatta folt.

Nindzsá tzigányok... ;D


A mete-urulógusok monnyanak le. És kapják be.
Itt ijesztgetnek, hogy így lesz szar idő, úgy zápor-zivatar országszerte,
amúgy eső. S miattuk, mivel tegnap reggel egy kis eső nyomait is láttam,
tegnap motor nélkül mentem, erre olyan jó idő volt, hogy csak na, még
este előszedtem. Mivel mára pedig még rosszabb időt mondtak, meg
mondták, hogy péntek éjszaka ideér a front, ezért estébe nyúlóan,
sötétedés után is mentem, gondolván, hogy egy ideig nem fogok tudni;
s ma a reggelt átaludtam, ebédre keltem. Mi fogad? Verőfényes napsütés...
Ha én ezt tudtam volna, felkelek reggel és kimegyek valamelyik ringre,
amíg még nincsenek sokan; így viszont csak délután mentem el
csavarogni a budai hegyekbe, végülis ez is jólesett.

Egészen addig, amíg haza nem értem, s elkezdett viszketni a szemem...
Szóval a fent indítványozott bekapáshoz csatlakozhatna az a városvezetés
is, amely nagy bölcsen kitalálta, hogy nyárfákkal (aka "vattafák") ültessék
be a várost. Előnyei, hogy nem szép, a fája rossz, a vattája ilyenkor
mindenfelé előbb szállingózik, majd nagy kupacokban összegyűlik; s emellé
rohadt allergén is. Nem értem, hogy a sportpályák csalánnal való beültetése
hogyhogy elmaradt, mivel ezután az lenne a következő logikus lépés :__devil:

Ramiz

Láttam motorosbalesetet, mármint kábé éppen utána érkeztem meg, rendőrök kint voltak, mentők még nem, majdnem leverekedtem magam a buszról, hátha tudok segíteni, de aztán láttam, hogy egy rendőr tartja a fickó fejét, mozgatni nem merték, élni még élt, nagyon mást nem tudtam volna segíteni én sem. Ellenben a bukósisakja nem maradt rajta, se egyben...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Hazafelé én is látttam egy motorosbalesetet, de ott már bent volt a mentőben az áldozat. Egyébként KT, nem tudom milyen időjárásjelentést néztél, mára még jó időt mondtak (jobbat, mint errefelé volt). Holnap lesz eső meg hétfőn.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone



Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2011-05-14, 23:39:40
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-05-14, 20:20:19
"vattafák"
WTF?

pontosan :)
ilyen vattaszerű szállós izét termel nagyüzemben a nyárfa.
Ne mondd, hogy még nem láttad.

Quote from: Cobra on 2011-05-14, 23:29:57
Egyébként KT, nem tudom milyen időjárásjelentést néztél, mára még jó időt mondtak (jobbat, mint errefelé volt). Holnap lesz eső meg hétfőn.

Tegnapelőttit. met.hu, idokep.hu, m1 híradó, mind ezt hazudták.
Összeesküvés, mondom én nektek.

Kuroi Tenshi

Nem vagyok egy bling-párti, de szívesen feltennék egy ilyet első lámpának
[spoiler]

[/spoiler]

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-05-19, 01:44:13
Nem vagyok egy bling-párti, de szívesen feltennék egy ilyet első lámpának
[spoiler]

[/spoiler]
Wow, szep. Mint egy horror-ufoszem. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-05-15, 00:56:11
Quote from: Xzone on 2011-05-14, 23:39:40
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-05-14, 20:20:19
"vattafák"
WTF?

pontosan :)
ilyen vattaszerű szállós izét termel nagyüzemben a nyárfa.
Ne mondd, hogy még nem láttad.

Az egyetemen olyan, mintha havazna az a szar...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Hátöhm... nem hittem volna, hogy meg tudja menteni, de sikerült neki.
Úgy vette vissza a gázt, hogy lassan tapadjon be és ne hirtelen (akkor
őt is átdobná, a rettegett highsider, amikor a hátsógumi megcsúszik és
a motor keresztbe fordul, s ha ott elengedi az ember a gázt és újra
megtapad a gumi, akkor átfordul, a vezetőt pedig katapultálva a
földhöz csapja), már a motor alatt volt, mire egyenesbe és tapadásba
került a motor, s akkor gázzal felállította és visszamászott rá.
Na jó, azért neki se sikerült mindig... (amúgy csodálkozom, hogy mindketten
utána felálltak és készek voltak a versenyt folytatni).

Ramiz

#87
Határidő vége felé adtam le az adóbevallást, torlódásba kerültem, úgyhogy talán a 30 nap elteltével sem kapom meg a pénzt, pedig nagyon motoroznék már, és találtam valakit, akinek minden alkatrészből (gyújtáskapcsoló, feszültségszabályozó, lámpabúrák) van raktáron és meg is csinálná a Vespámat... WÁÁÁÁ!!!

Amúgy a hátsó kerék megcsúszást én is gyakorolgatom poros útszakaszon, persze kis sebességeknél és nem bedöntve a motort. :D Mondjuk egy új gumit veszek majd rá azért, elég kopottak, amik most vannak. Viszont múltkor elmentem Kőbányára innen Árpádföldről(?, vagy Rákosszentmihályról?, sosem tudom pontosan, melyik városrészbe esünk bele mi), és egész normálisak voltak az autósok ahhoz képest, amit vártam. Persze azért a bizalmatlansági elvvel viseltettem irántuk, egész más, mint autóval haladási útvonalat választani...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-05-30, 02:06:28
Hátöhm... nem hittem volna, hogy meg tudja menteni, de sikerült neki.
Úgy vette vissza a gázt, hogy lassan tapadjon be és ne hirtelen (akkor
őt is átdobná, a rettegett highsider, amikor a hátsógumi megcsúszik és
a motor keresztbe fordul, s ha ott elengedi az ember a gázt és újra
megtapad a gumi, akkor átfordul, a vezetőt pedig katapultálva a
földhöz csapja), már a motor alatt volt, mire egyenesbe és tapadásba
került a motor, s akkor gázzal felállította és visszamászott rá.
Na jó, azért neki se sikerült mindig... (amúgy csodálkozom, hogy mindketten
utána felálltak és készek voltak a versenyt folytatni).

Mondjuk egy utcai motorral nem lehet ugyanezt megcsinálni, szóval ne akard utánozni :)

Ramiz, te meg majd ha többet használod a motort, akkor rájössz, hogy az a meglepő, ha naponta legalább egyszer nem akar valaki elgázolni (és persze olyankor, amikor tök szabályosan mész) :)

Egyébként olyan vicces, amikor valaki kínlódik a lámpánál, hogy miazhogy bemegy elé egy robogó, erre zöld jelzésre én már a kereszteződés túlvégén vagyok, mire egyáltalán el tud indulni az autóval. A másik meg amikor megyek egyenletesen 60-70-el a piros lámpa felé, erre csak megelőz az autó és befékez a lámpa előtt, én meg elsuhanok mellette szinte változatlan sebességgel, mert pont akkor  lesz zöld amikor odaérek. Persze ha nincs elég hely, akkor meg szídhatom a barmot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2011-05-30, 22:46:06
Mondjuk egy utcai motorral nem lehet ugyanezt megcsinálni, szóval ne akard utánozni :)

Eszem ágában sincs, csak olyan menthetetlennek tűnt már a helyzet,
és mégis...

Quote from: Ramiz on 2011-05-30, 15:01:04
egész normálisak voltak az autósok ahhoz képest, amit vártam.

A többséggel nincs is gond, csak az a kisebbség, aki nem néz tükörbe
sávváltás előtt, kiszámíthatatlanul közlekedik, ráhúzódik, nem néz körbe,
stb., na azokkal van a baj...

Quote from: Cobra on 2011-05-30, 22:46:06
A másik meg amikor megyek egyenletesen 60-70-el a piros lámpa felé, erre csak megelőz az autó és befékez a lámpa előtt, én meg elsuhanok mellette szinte változatlan sebességgel, mert pont akkor  lesz zöld amikor odaérek. Persze ha nincs elég hely, akkor meg szídhatom a barmot.

S az se rossz, amikor látom, hogy piros, így szépen motorfékkel lassulva
csorgok a lámpa felé, hogy addigra hátha vált, és akkor nem kell lábat
letenni, teljesen megállni (kímélőbb a motornak, és kevesebbet fogyaszt,
ill. szennyez); erre a baromja ott van a seggemben, villog, pedig piros a
lámpa, de nem, ő nagygázzal akar a pirosig sprintelni, hogy ott nagyfékkel
állhasson meg... komolyan, nem értem ezeket az embereket... pedig én
ülök sportmotoron, és még ők mondják ránk, hogy nagygáz és satufék
nélkül nem tudunk közlekedni...