Motoros topic

Started by Kuroi Tenshi, 2010-09-05, 21:23:49

Previous topic - Next topic

Cloud

Gumik mennyire vannak leharcolva? Gondolom szeretnéd őket majd cserélni.

Kuroi Tenshi

#31
Az elsőn még a fehér és zöld csíkot is látod, annyira új ;)
Miután hazahoztam, első utam gumishoz vezetett, mert
elsőn már nem volt középen profilmélység. Ez már az új.

szerk: ezen jobban látszik:
[spoiler]

[/spoiler]

Cobra

Jól néz ki a motor. Mikori évjárat?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

2001. 2000-2002 volt ez a forma, azóta már a fejidom
közepi, fényszórók feletti beömlősek vannak (amik
nekem annyira nem bejövősek).

Cobra

Gyorsan csináltam egy képet az enyémről is, amíg még tiszta volt :)
http://usteam.hu/pictures/p/pics/1284665120598.jpg
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Úgy esett, hogy a haverom nálam hagyta a Yamaha Vino-ját (az a Yamaha robogó, ami még ki is néz valahogy :) ), mert koncertezni indultunk és ivott is, úgyhogy miközben visszavittem neki, bejártam kicsit a várost (Rákosszentmihálytól, azaz Pest keleti csücskétől a BME-ig, aztán a Farkasréti temetőig a barátnőmhöz menet, aztán BAH csomópont és vissza a BME-hez a tulajhoz), kihasználva a szép időt és türetmetlenségemben nem megvárva a Vespámat. (Mindegy, mert úgysem lesz pénzem még a kipufogóra meg a lámpák bekötésére, a saját védőfelszerelésről nem is beszélve...)

Tapasztalásaim:

- nem is annyira vészes a közlekedési morál így elsőre, mint gondoltam (senki nem próbált meg leszorítani egyszer sem), de azért figyelni kellett persze nagyon (no és az is hozzátartozik, hogy alapban NAGYON rossz véleménnyel vagyok a közlekedési morálról... :D ),
- iszonyat jó érzés előrecsorogni a pirosnál :whoah: , de lassan mozgó kocsisorban nem éreztem biztonságosnak előresomfordálni,
- a nyitott sisak még robogón sem jött be, 50-60 körül már fárasztotta a szememet a menetszél és majdnem egy bogarat is kaptam a számba, pedig nagy (arcot fedő) plexis volt a sisak elvileg, úgyhogy én majd zártat fogok venni,
- irgalmatlanul fostos állapotban vannak az utak  :zomg:  MINDENHOL, Pesttől a belvároson át Buda menő negyedeiig. A kocsiból is látható nagy gödrökön kívül sok a csak motoron feltűnő toldozás-foldozás, ami rángatja rendesen az embert, meg gondolom öli a motort (bár erre a robogó kis kereke is rásegített, nagymotoron talán csöppet jobb a helyzet),
- imádnivaló érzés motorozni! :lazza:

Közben egy győri haverom már egy Jawa 350-est ajánlgat (szocimotor, kell bütykölni, de olcsó, jól néz ki és engem még a bütykölés is érdekel (egyelőre? :__devil: )), úgyhogy lehet, hogy jövő nyáron nagymotor-jogsizok. Hosszútávú tervem pedig egy oldalkocsi megvásárlása, mert akkor utast is kényelmesen tudok vinni. :)



PS: találtam pár jó cikket (az origós videók nem jöttek be annyira):
http://www.szocimotoros.hu/hu/vezetestechnika

Az 5. pont különösen tanulságos, tényleg egy nagy tömeges gondolatolvasási kísérlet városban motorozni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-13, 00:06:58
Innen a nem-önarcképes folytatás:

[spoiler][/spoiler]

Kamu. Total shoppolt.
Az nem zold hanem rozsaszin!

Amugy gyonyoru gep.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_


Kvikveg

Quote from: Cobra on 2010-09-16, 22:26:14
Gyorsan csináltam egy képet az enyémről is, amíg még tiszta volt :)
http://usteam.hu/pictures/p/pics/1284665120598.jpg
Ez tokjo! :)
Ilyenen en is szivesen leteznek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-02, 22:26:16
videók
:he: :appl:
:lul: :appl:

Ezek tök jók, de majdnem megkérdeztem miért van kétszer linkelve mindegyik, aztán rájöttem hogy a két smile az egy link. :lul:

Nakedape

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-02, 22:26:16
videók
:he: :appl:
:lul: :appl:
második jó!, volt a témában még pár jó a blitzkrieg popos taxis pl
ez első meg ilyen mit mondott a székely  mikor kijött a sw episode 1 -röl[spoiler] hát én ezt nem hiszöm el[/spoiler] :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2010-10-02, 22:51:50
Ezek tök jók, de majdnem megkérdeztem miért van kétszer linkelve mindegyik, aztán rájöttem hogy a két smile az egy link. :lul:

az egyik olyan awesome, hogy tapsolsz, a másik pedig
olyan ötletes/vicces, hogy ott meg azért tapsolsz :)

Az elsőnél tényleg hihetetlenül tehetségesek, főleg az
utolsó mutatvány, és főleg azokkal a motorokkal, amik
már első ránézésre sem valami hűdejók, de a kommentek
alapján kis híján alsókategóriásnak tűnnek.

Bandita ^^

Sziasztok, most vettem észre ezt az atomkirály totyikot...  :rotfl:

Magam is motoros lennék, ezúton is üdvözlök mindenkit akinek 2 kerékkel kevesebb van D:
Ez lenne az enyém:
http://sportmotor.hu/motoros_videok/motorhang/korbejaros-vfr-es-69125

Kár, hogy jön a rossz idő... Az utóbbi 1 hónapban csak 2x-er volt alkalmam gurulni egyet... :bruhuhu:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Kuroi Tenshi

#43
:zen: és üdv!
szép VFR :)
Jó motorok ezek, és lassan a V4 is kezd újra visszatérni
(VFR1200, RSV4)

Hjah, sajnos idén elég ergya időnk volt :frown:
Én is úgy érzem, idén múlt vasárnap gurultam utoljára...

s ha már itt vagyok:
vicces motor- vagy motorhoz köthető reklámok
ZX-6R: Always great to make friends
ZX-6R, és egy másik zöld
GSXR1000
Porsche és ZX-12R találkoznak
Sörreklám, akár párkapcsolatok topikba is mehetne :haha:

Cobra

Puhányok  :P (bár ma én se motorral mentem)
Egész szép állapotban van a korához képest a motorod Bandita. Vagy csak az agyontömörítés jótékony hatását fejtette ki? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bandita ^^

#45
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-05, 23:46:49
:zen: és üdv!
szép VFR :)

Köszi :)

Quote from: Cobra on 2010-10-06, 01:01:28
Puhányok  :P (bár ma én se motorral mentem)
Egész szép állapotban van a korához képest a motorod Bandita. Vagy csak az agyontömörítés jótékony hatását fejtette ki? :)

Is-is... Nincs rossz állapotban... Leszámítva a kicsit karcos idomokat, bár ez nem feltűnő még közelről sem annyira, egy-két rögzítőfül hiányzik, de nem vészes.
Műszakilag rendben van, bár az önindító a télen csere lesz... Minden összevetve azt a 300pénzt csont nélkül megérte...
És a V4 az azér' a pokolban is V4... :)
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-05, 23:46:49
:zen: és üdv!
szép VFR :)
Jó motorok ezek, és lassan a V4 is kezd újra visszatérni
(VFR1200, RSV4)

Hjah, sajnos idén elég ergya időnk volt :frown:
Én is úgy érzem, idén múlt vasárnap gurultam utoljára...

s ha már itt vagyok:
vicces motor- vagy motorhoz köthető reklámok
ZX-6R: Always great to make friends
ZX-6R, és egy másik zöld
GSXR1000
Porsche és ZX-12R találkoznak
Sörreklám, akár párkapcsolatok topikba is mehetne :haha:
Hehe, ezek jok. Az elsoknel az a Bayern-muzsika... az kesz.  :lul:
A kutyasnal azert kicsit felszisszentem amikor raadta a gazt.  :eek:

Ramiz:  :appl:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Ramiz, nem akarlak elkeseríteni, de ránézésre elég sok munka lesz üzembiztossá tenni a motort.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Quote from: Cobra on 2010-11-08, 11:24:57
Ramiz, nem akarlak elkeseríteni, de ránézésre elég sok munka lesz üzembiztossá tenni a motort.

Tudom, pénzügyileg kicsit zavar, de ez van, viszont a munka része érdekel! Ma szétszedtem itthon a fejrészt, már ez is jó tökölős-olajos volt. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2010-11-08, 10:19:13
Megvan a Vespám! :D

Grat!  :appl:
aztán csak óvatosan -- idén sztem már nincs olyan idő,
hideg-nemtapadós, esős-nedves-csúszós, faleveles-
nyálkás (meglepően csúszós a nedves falevél), tehát
tényleg már csak motorbütykölésre jó az idő ;D s úgy
látom abból lesz is részed bőven  :3x3: eléggé nem volt
karbantartva és tisztítva szegény...

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-08, 20:12:25
Grat!  :appl:
aztán csak óvatosan -- idén sztem már nincs olyan idő,
hideg-nemtapadós, esős-nedves-csúszós, faleveles-
nyálkás (meglepően csúszós a nedves falevél), tehát
tényleg már csak motorbütykölésre jó az idő ;D s úgy
látom abból lesz is részed bőven  :3x3: eléggé nem volt
karbantartva és tisztítva szegény...

Akkor ezt ne most gyakoroljam? :D
http://www.youtube.com/watch?v=0T34p_2IaI4
Mondjuk ez nem is egy sima 50ccm-es...


A bütykölést elég jól bevállaltam, de elszántam magam, hogy kitanulom ezt az új hobbit télen. :) Úgyis imádtam az öreg Zastava Yugonkat, és elhatároztam azt is, hogy veterán kocsim lesz, amíg még fiatal vagyok és van hozzá türelmem (a barátnőm is belement egy VW Bogárba... :lazza: ), aztán ha tart a szerelem, akkor öregkorig hobbim maradhat majd ez.


Amúgy fater lebaszott, hogy minek nekem öreg robogó meg veszélyes meg minden ilyesmik (pedig neki csak a szerződésen szereplő 30e árat mondtam meg az igazi 55e helyett... :D), aztán kiderült, hogy fiatal korában volt egy Simpsonja...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2010-11-08, 21:47:00
Mondjuk ez nem is egy sima 50ccm-es...

De ha megnézed, csúsztat is kicsit a srác (na jó, egyenesen
csal), mert lendületből és a homokon drifteli, sztem meg lehetne
sima 50-essel is csinálni, csak egy vespa szvsz nem erre való :)

Quote from: Ramiz on 2010-11-08, 21:47:00
aztán kiderült, hogy fiatal korában volt egy Simpsonja...

Bart? Lisa? Homer? Marge? :angyali: -p nélkül ;D

Quote from: Ramiz on 2010-11-08, 21:47:00
új hobbi

:appl:

hmm, eredeti Bogár mondjuk egy literes sportmotor blokkjával,
és avval is menni fog a fenti videó

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-08, 22:48:05
De ha megnézed, csúsztat is kicsit a srác (na jó, egyenesen
csal), mert lendületből és a homokon drifteli, sztem meg lehetne
sima 50-essel is csinálni, csak egy vespa szvsz nem erre való :)
Jó, ezt a videót 3 mp alatt szúrtam be csak poénból, de egyébként ha rákeresel, eszement dolgokat megcsinálnak Vespákkal... és a lényeg éppen az, hogy nem erre való. :D De ez nem az én kattanásom - én, ha kifejlődök majd a bábból és megmarad ez a dolog, igazi nyugis túramotoros leszek. Autósban is az vagyok: papuccsal belövöm a 40-et (tempómat, anyus!), lábam kilógatom az ablakon, magnóba nyikorgós-kopottas Manu Chao mágnesszalag, aztán bele a naplementébe...

Quote from: KTBart? Lisa? Homer? Marge? :angyali: -p nélkül ;D
Ááá, ezt mindig elbaszom... :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2010-11-08, 23:58:22
...
Quote from: KTBart? Lisa? Homer? Marge? :angyali: -p nélkül ;D
Ááá, ezt mindig elbaszom... :(
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Quote from: Ramiz on 2010-11-08, 21:47:00
aztán kiderült, hogy fiatal korában volt egy Simpsonja...

SIMSON

Ramiz

Note to self: ha kipufogót égetsz ki benzinnel, legközelebb ne azon az oldalon öntsd és gyújtsd be, ahol te guggolsz. És ne rövid gyufát használj. És csukd be a szemed. És takard el a szemöldöködet meg a hajadat valamivel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

akkor most minimum kénszag van. remélem más egyéb nem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Egyébként meg nem benzinnel kell, hanem gázégővel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

#59
Quote from: Cobra on 2010-11-09, 21:34:58
Egyébként meg nem benzinnel kell, hanem gázégővel.
Azt mondták, hogy benzin és nagynyomású levegő, de azom nincs. De gázégőm sincs. Holnap bepróbálom a tutibb módszert: tüzet rakni és rárakni a kipufogót, úgy állítólag kiég belőle az olaj. :) De hogy minek kell egyáltalán kiégetni, azt nem is tudom.

edit: utánaolvastam, most már értem. Kár, hogy ez a sok cuccom mind nincsen hozzá:
http://www.szocimotoros.hu/hu/cikkek/145
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!