Japán (élőszereplős) sorozatok

Started by noriko, 2010-09-06, 18:49:45

Previous topic - Next topic

noriko

Bár nem hiszem, hogy innen sokan néznének ilyeneket, azért nekem hiányzik ez a topic, úgyhogy ezennel megnyitom. Most jöttek lányok, és ők hátha fogékonyabbak erre :P

Fő japán sorozatnéző helyem a s-mysoju.com. (innen nézem a koreai filmeket is ^^)
al sorozatnéző helyeim:
www.dramacrazy.net
www.viki.com
www.epdrama.com (már többször is megmentett, amikor broken linkbe ütköztem)
http://www.gooddrama.net/

torrentek: d-addicts.com

Részeben azért is tértem át sorozatokra, mert sokat hallottam, hogy animékből nem igazán ajánlott japánt tanulni, mert Japánban kinevethetik az embert néhány animés szófordulat miatt. Gondoltam, hátha az élőszereplős sorozatok/filmek nyelvezete talán közelebb áll a hézköznapi japánhoz. Persze kitudja. :)

Túl sokat még nem láttam, de egyet már tudok ajánlani:

Hotaru no Hikari
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Én a Kimi wa Petto-t töltöttem le még régen, de azóta se néztem végig... majd egyszer nekiállok.
Esetleg arról tud valaki valamit mondani? Én eddig csak belenéztem.

noriko

Én láttam azt is. :D Az elsők között volt, amit megnéztem, és már nem is tudom, hogy találtam rá. Kicsit bugyuta a történet (csaj befogad egy srácot, akit úgy kezel, mintha egy kutya lenne, azaz "petto"), de néha egész romantikus tud lenni. :P
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2010-09-06, 20:07:33
srácot, akit úgy kezel, mintha egy kutya lenne..., de néha egész romantikus tud lenni. :P
noss
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Quote from: Nakedape on 2010-09-06, 20:13:01
Quote from: noriko on 2010-09-06, 20:07:33
srácot, akit úgy kezel, mintha egy kutya lenne..., de néha egész romantikus tud lenni. :P
noss
probléma?
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék


Nakedape

Quote from: noriko on 2010-09-06, 20:19:34
Quote from: Nakedape on 2010-09-06, 20:13:01
Quote from: noriko on 2010-09-06, 20:07:33
srácot, akit úgy kezel, mintha egy kutya lenne..., de néha egész romantikus tud lenni. :P
noss
probléma?

sose merném kijelenteni, érdekesség mondjuk

hmm vagy Hobo is mondta: "le kell menni kutyába"



Fazék: höhö
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

good boy


Közben eszembe jutott még egy sorozat, ami tetszett: Yamada Taro Monogatari

Egy drága magánsuliba ösztöndíjjal bejutott srácról szól, aki szegény mint a templom egere, és bár körülötte mindenki gazdag, ő igencsak fogához veri a garast és ott spórol, ahol lehet. Úgy rémlik, jól szórakoztam rajta. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Xzone

A Nodame Cantabile élőszereplős változatát csak ajánlani tudom. :jee:

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Én a Kekkon Dekinai Otokot láttam régen. Vicces egy sorozat (onnan volt a Helmer alatti idézet egy jó ideig).
(Sőt, még most is onnan van)
Failure is the default option

Kvikveg

Danke! Mar akartam nezni ilyesmit, csak lusta dog voltam torrentezni. :)  :kocc:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

nikici

Egy párat láttam én is, bár nem túl sokat. És inkább csak néhány népszerűbb darabot.

Kedvencem a Hanazakari no Kimitachi e. (Mangáját is imádom.) Nagyon poén lett a dorama verzió. És itt még a színészi alakítás se zavar annyira. XD Láttam a taiwani verziót is, az is tetszik nagyon, csak hát a vége az elég semmilyen lett annak.  Mindkét verzióban imádom a Sanot/Quant alakító színészt. Oguri Shun és Wu Zun.  :hehe:

Oguri Shunt még a Hana Yori Dangoban szerettem meg. Az se rossz sorozat, csak vannak benne idegesítő meg idétlen dolgok. XD A Finale moziról meg már ne is beszéljünk. Az szavakkal már leírhatatlan, hogy milyen nagy baromság lett. XD Szerintem bőven elég lett volna a 2. széria befejezése, már az is sok volt kicsit.

Szintén Oguri Shun miatt belekezdtem a Binbo Danshiba is, de azt pár részig bírtam. Bármennyire is szeretem a színészt, nem bírtam csak miatta végignézni. :D

Ugyan nem sorozat, csak egy mozi, de mindenképp meg akartam még említeni a Prince of Tennis mozit. Aki teheti, különösen PoT fanok kerüljék, vagy max a lol kedvéért érdemes belenézni. XD

Fullban a First Kisst láttam még, de az elég langyi.

Jelenleg (fél éve-éve) a Gokusen első évadával maradtam félbe, meg a taiwani Romantic Princess-szel. Majd valamikor folytatni kéne őket.

Meg tervben van többek között a Nodame (hamár Nodame az egyik kedvenc karakterem :D), GTO, Kisarazu Cat's Eye (Okada Junichi :P), Stand Up!, stb...


Leara

Eddig még csak egy japán sorozatot néztem végig, a Koizorát (bár nem tudom mennyire legyek rá büszke, hisz csak 6 részes :D). Hallottam, hogy mekkora sikere van Japánban és mindenhol azt olvastam, hogy milyen megható és egy szép drámai történet. Nekem azonban ez már sok volt... legalábbis sokszor már arra gondoltam, hogy ennyi rossz egyszerre nem történhet valakivel. Szóval olyan volt, mintha minden lehetséges drámai elemet beledobtak volna, hogy megríkassák a népet. Azért egyszer megérte megnézni :).

Doramák közül pedig a Nodame Cantabilét tervezem még, azt eddig minden ismerősöm dicsérte :).
MAL

Kazenokizu

sziasztok! (ehmm... 3 [vagy 4?] év után újra itt. de jó látni a sok ismerős arcot nicknevet!)

Ez az én topicom (tekintve, hogy évekkel ezelőtt animéről dorámára váltottam).  :redface:

A Kimi wa petto egynek elmegy kategória, romantika-kedvelőknek ajánlott, de fiúknak nem gondolnám, hogy ezzel kellene kezdeni a jdrama-nézést, túl csöpögős és a sztori is elég erőltetett néhol.

Az én abszolút kedvenceim (a teljesség igánye nélkül):

Kisarazu Cat's Eye: első blikkre eszement vígjátéknak tűnhet, az ember nem vár tőle semmit csak laza kikapcsolódást, aztán ahogy halad előre a sztori, rájön, hogy csupa cinizmus az egész. A sorozat a zseniális rendezői és vágási megoldásoknak hála nagyon egyedi, nagyon pörgős, és -nagy örömömre- nem szűkölködik a már-már groteszkbe hajló humorban sem. Karakterei mind-mind ízig-vérig valóságosak, szerethetőek. Sokszor volt olyan érzésem, hogy ha nem japánul beszélnének és nem lenne ferde a szemük, akár itthon, Magyarországon is játszódhatna a történet.

Nobuta wo Produce: ez is sokkal több szerintem, mint aminek látszik. Könnyű tinivígjátéknak gondolhatnánk a szokásos klisékkel körítve (harc az iskolai népszerűségért, a legmenőbb lány jár a legmenőbb sráccal, durva kiközösítések, iskolai csínyek, stb.). Legfőbb erénye viszont, hogy olyan egyedi hangulata van, amit nehéz leírni, egyszerűen meg kell nézni, és hagyni, hogy az embert átjárja az a keserédes érzés, amit a film áraszt magából. Eddig 4x néztem végig, de egyszerűen nem bírom megunni.

Ikebukuro West Gate Park: nekem nagyon hajaz a Kisarazura, habár ez kissé kommerszebb. A vége elég klisés, viszont amit imádok benne, az szintén a hangulata. A Kubozuka Yosuke által játszott mellékszereplőt, Takeshit pedig egyszerűen nem lehet nem szeretni. :)

Tatta Hitotsu no Koi: nagyon édes romantikus történet. Semmi extra, de pont ezért jó. Szerethető karakterek, nem túl bonyolult sztori, átlagos színészi alakítás. Külön kiemelném, hogy a zenéje (Ike Yoshihiro munkája, ő írta a Nobuta flmzenéjét is) zseniális, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ennyire megszeressem a sorozatot. Hideg téli estékre kiváló szórakozás.

Bloody Monday 1-2: alapvetően nem szeretem a krimi/akció műfajt, mégis adtam neki egy esélyt és belevágtam. Nem bántam meg. Ritka az olyan film/sorozat, aminél már az elején nem sejtem legalább nagyjából, hogy mi lesz a vége. Ez egyike ezeknek. Egyszerűen nem lehet abbahagyni! A sorozat végig képes fenntartani a feszültséget, hihetetlen fordulatos és izgalmas. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

Kurosagi: ezt is többször láttam már (na jó, bevallom, nagy Yamashita Tomohisa-fan vagyok - ez látszik a listán is :redface: ), de állítom, hogy akkor is tetszene, ha nem ő játszaná a főszerepet. Kicsit klisés, a színészi alakítás sem egetrengető, de mégis izgalmas és élvezhető.

A Nodame Cantabile live-action dorama is jó lett, érdemes megnézni. Ha valaki szereti a kórház-sorozatokat annak ajánlom figyelmébe még a Code Blue-t.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

nikici

Quote from: Kazenokizu on 2010-09-08, 12:24:00
Ha valaki szereti a kórház-sorozatokat annak ajánlom figyelmébe még a Code Blue-t.
Annak az OSTjéről hallottam már pár számot, ismerős küldte át, azok gyönyörűek. *___* Bár nem mondanám meg a zene alapján, hogy az kórházas sorozaté.

Leara

MAL

Moha

Quote from: Kazenokizu on 2010-09-08, 12:24:00
A Kimi wa petto egynek elmegy kategória, romantika-kedvelőknek ajánlott, de fiúknak nem gondolnám, hogy ezzel kellene kezdeni a jdrama-nézést, túl csöpögős és a sztori is elég erőltetett néhol.
Most már csak azért is megnézem! :D Néha úgyis lánynak szoktak nézni. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2010-09-08, 22:30:13
Quote from: Kazenokizu on 2010-09-08, 12:24:00
A Kimi wa petto egynek elmegy kategória, romantika-kedvelőknek ajánlott, de fiúknak nem gondolnám, hogy ezzel kellene kezdeni a jdrama-nézést, túl csöpögős és a sztori is elég erőltetett néhol.
Most már csak azért is megnézem! :D Néha úgyis lánynak szoktak nézni. :D
:3x3:

Ezekután megkérem Zsozsót, hogy a custom user
title-ed írja át "atashi wa dame-onna desu"-ra...


bocs az offért

noriko

#20
Quote from: Kazenokizu on 2010-09-08, 12:24:00
Ez az én topicom (tekintve, hogy évekkel ezelőtt animéről dorámára váltottam).  :redface:
:tezsvir:

Jó hogy felhoztad a Kisarazu Cat's Eye-t, már egy ideje ott van a megnézendők között! A Nobuta wo Produce leírását meg pont a héten néztem, hogy egész érdekesen hangzik. :)

Közben kíváncsi lettem, hány sorozatot is néztem már meg, ezért megpróbáltam összeszedni magamnak egy listában.  ^^
[spoiler=akit érdekel]Around 40 (39 éves karrierista pszichiáternő nehezen talál kapcsolatot, és a 40hez közeledve már minden ismerőse reménytelennek látja egy házasság esélyét. Vajon tényleg reménytelen a helyzet? Mennyire fontos a karrier? középszintű sorozat.)
Atashinchi no Danshi (erre csak nemrég jöttem rá, hogy már láttam...nem hagyott mély nyomokat... pedig úgy rémlik, egész jó volt. és most kénytelen leszek újranézni, mert már jobban ismerem a benne szereplő színészeket! :D)
:jee:Bambino! (Nem is értem, miért halogattam ezt eddig! Szakácsokról szól és sütnek-főznek benne!! Főleg spagettit dobálnak a serpenyőben, de az is egész nyálcsorgató. Éhes hassal nem ajánlott a sorozat. Durva volt a kontraszt a kellemes légkörű, nyugodt étkező rész és a feszített tempóban vagdosó, kavaró, alkotó szakácsokkal teli konyha között. Amolyan éttermi behind the scenes. :) )
Beach Boys
Doctor X (Daimon Michiko egy tehetséges sebésznő, aki egy szigorú feltételeket szabó ügynökségen keresztül munkaszerződéssel csatlakozik egy politikai machinációkkal átszőtt kórház csapatához. Szókimondó, fittyet hány a kórházi hierarchiára és nem hajlandó olyan munkát végezni, amihez nem kell orvosi diploma. Közben életeket ment. Ez első japán kórházi sorozatom. Érdekes volt, tetszett.)
Don Quixote (Egy merev, szabálykövető gyermekvédelmi szakszolgálati dolgozó testet cserél egy yakuzavezérrel. Ahogy megtapasztalják egymás életét, mindkettőjük életszemlélete kissé megváltozik. A történet főleg a gyermekvédelmis testébe került yakuzavezérre koncentrál és különféle bajos sorsú gyerekek megmentésére. Kissé GTO-s, egész élvezetes.)
[bGuilty: Akuma to keiyakushita onna][/b] (valaki ajánlotta, hogy jó kis thriller. egész érdekesen indult, de aztán a hősszerelmes detektív balfaszkodása túlságosan idegesített. nem mutatott fel semmit, ami értékessé tette volna a karaktert. Ukita jelenete is kiakasztott. Nogami Meiko azért jó volt. én viszont nem ajánlom annyira inkább.)
:jee:GTO
Hana Yori Dango (Hanadan) (végig nagyon idegesített Domyoji viselkedése, de ennek ellenére nézette magát a sorozat. a film tényleg elég nagy baromság volt.)
Hanazakari no kimitachi e (Hanakimi)
Honey and Clover (erről is annyi maradt meg bennem, hogy láttam, és hogy a srác elég töketlen volt benne végig. a film változatnál a sorozat jobban tetszett azért. az nagyon nem volt semmilyen)
:jee:Hotaru no Hikari (Hotaru az egyik kedvenc karakterem! Nagyon szórakoztató sorozat! Holnap lesz vége a második évadnak. Továbbra is ajánlom, megmosolyogtató szórakozásnak.)
Hungry! (A sikertelen rockzenész srác francia séf anyja nyomdokaiba lép és saját vállalkozásként beindítja egy lerobbant raktárépületben francia éttermét. Persze született szakácszseni. Sokat főznek benne, és mégtöbbet esznek. Szerelmi szál szerű is akad, de az nem kiemelkedő. Igazából a sorozat sem nagyon. A Bambino mint főzős sorozat jobban tetszett.)
Ikemen desu ne (A koreai You're Beautiful sorozat japán remake-je. Az alapsztori az, hogy az apácanövendék lányt ráveszik, hogy helyettesítse fiú ikertestvérét, akit szerződtettek egy menő fiúcsapat új tagjaként. Szerelmi sokszög és félreértések, intrika, zsarolás, lebukás, stb. A lány egyáltalán nem néz ki fiúnak benne, de ha ezt elnézem a sorozatnak, egész jó volt és nézette magát. A főszereplő srác egy Domyouji2 :). Utána belekezdtem a koreaiba is.)
:jee:Itsuka Hi no Ataru Basho De (egy fiatal és egy középkorú nő története, a börtönből kikerülés utáni reszocializálódásról. szerintem jó szorozat, és végre más mind a többi.)
Kaibutsu-kun (gyerekeknek való szórakoztató sorozat. de tényleg! :P - innen van a csengőhangom :D)
Kaseifu no Mita (Mita-san az érzelmek nélküli Mary Poppins, aki sosem mosolyog és a maga fura és néha veszélyes módján megoldja az anyátlan család gondjait. Egész aranyos sorozat volt, főleg Matsushima Nanako Mita-san karaktere tetszett. Olyan volt kicsit mint Haruhiban Nagato Yuki, csak felnőtt változatban. :)
Kekkon Shinai (a sorozat a házasság témáját járja körül Japánban, egy harmincas és egy negyvenes egyedülálló nő sorsát és barátságát bemutatva. Chiharu még keresi az igazit, Haruko a karriert választotta és a szerető szerepét. Hogyan alakul az életük? Közben minden részben statisztikákat is kapunk a japán házasodási trendekről, szokásokról. Nem túl mozgalmas de a maga nemében érdekes sorozat, két szeretni való színésznővel. Nekem tetszett.)
Kimi wa Petto (erről már írtam.)
Liar Game (A kiválasztott szereplők olyan játékot játszanak, hogyan tudják elcsalni egymástól a játékmester által hitelezett milliókat. A veszteseknek óriási adósság kerül a nyakába, a nyertesek továbbjutnak, ahol még több a tét. Érdekes történet logikai játékokkal és rossz színészkedéssel. Kár.)
Liar Game 2 (Az előző sorozat folytatódik, a szereplők tovább jutottak a következő szintekre. Lehet, hogy már hozzászoktam a rossz színészkedéshez, de ez sokkal jobban tetszett. Már a főszereplő csaj sem idegesített annyira és a játékok is érdekesek voltak! Csak az nem tetszett, hogy az utolsó rész nem a sorozat része, hanem movie.)
Love Revolution (32 éves karrierista szívsebésznő nehezen talál kapcsolatot, és közel a harminchoz már minden ismerőse reménytelennek látja egy házasság esélyét. Vajon tényleg reménytelen a helyzet? Mennyire fontos a karrier? picit középszint feletti sorozat. közepe idegesítő már, de van benne egy jó csókjelenet, ami japán sorozatoknál ritka mint a fehér holló.)
Love Shuffle (ezt ma néztem meg. egész nézhető volt. 8 felnőtt párcserés játékba kezd és összevissza szövődnek közöttük a különféle kapcsolatok. szerepel benne Chiaki a Nodame Cantabiléből :P)
Lucky Seven (Matsujun és Eita menőn verekszik és Matsushima Nanako mosolyog. Ez kb a lényeg, a többi nyomozós detektíves körítés. Matsujun trademarkja benne a korlátokon való oldalt átvetülés. Eita meg egy mániákus.)
Maou (az ördög ügyvédje és egy elszánt nyomozó macska-egér játéka. nem volt teljesen kidolgozva, a Death Note (manga) első fele sokkal izgibb volt, de azért elment a sorozat.)
Mei-chan no shitsuji (Egy udon vendéglő árván maradt lánya bekerül egy nagyon drága magán lányiskolába, ahol minden lánynak saját inasa van. Sorozat a beilleszkedésről és a gazda-inas kapcsolatról. Nagyon nagy hülyeség volt, de szórakoztató, és hát cuki volt Mei inasa, ezért jó lenne egy második évad is! XD )
My Girl (a töketlen főhős megtudja, hogy van egy 5 éves kislánya, akit elkezd egyedül felnevelni. boooring.  ^^" nem néztem még végig.)
Natsu no Koi wa Nijiiro ni Kagayaku (ilyen hülye hosszú címet... nyafogó főhős szenved, mert el nem ismert színészként botladozik híres színész apja árnyékában. nyafogó főhős miatt abbahagytam a második rész után... ::))
Nazotoki wa Diner no ato de (Nazodi) (Szórakoztató gagyin humoros detektíves sorozat, ahol az egyszerű rendőrnyomozónak álcázott gazdag elkényesztetett főhősnő inasa oldja meg vacsi után az ügyeket. Kitagawa Keiko tök jó benne. :) )
Nobunaga no Chef (Egy francia étterem fiatal szakácsa egyszer csak a 16. századi Japánban találja magát és Nobunaga szakácsa lesz. lásd cím. :P Csak azért tetszett, mert szeretem a szakácsos sorozatokat.  :haha:)
Nobuta wo Produce (Nem mindig marad a realitás talaján, néha belevesz egy kis természetfelettit is, de ezen kívül végülis elég slice-of-life történet. Mostmár egész sok hivatkozást láttam arról, hogy a japán diákok milyen kegyetlenül tudják szívatni egyes társaikat. Elég ijesztő. Yamapi karaktere idegesítő volt kissé, a többiek rendben voltak.)
:jee:Nodame Cantabile (ha megszokja az ember az animált effekteket és Strezemann akcentusát akkor egész élvezhető sorozat! A klasszikus zene benne nagyon szép és hatásos. Kedvencem a sorozatok utáni SP volt (animecon referencia :D), de a legutolsó film még hátravan.)
:jee:Priceless (Kimura Takuya egy neves cég irodai dolgozóját alakítja, akit kirúgnak a munkahelyéről és hajléktalanná válik. A nulláról indul, de pozitív és kezdeményező természetével lassan ismét elkezd felkapaszkodni a társadalmi ranglétrán, kissé átértékelődött értékrenddel. Szerintem jó sorozat, ajánlom.)
Proposal Daisakusen...6.rész... :grrr: RAGE!!!!. Utána is, de a legdurvább a 6. rész volt. btw nem tudom, a japánok miért nem képesek special nélkül befejezni egy történetet. Na de legalább befejezték. :)
:jee:Real Clothes ("az esetlen lány magára talál" típusú sorozat. A Devil Wears Prada film japán verziója. nekem tetszett! lányoknak ajánlom. szimpi volt a főszereplőt alakító színésznő játéka.)
Rich Man Poor Woman (a cím nem annyira találó, és a csaj erőltetett nevetése és nyivákolása sem jött be, de ezt leszámítva azért a sorozat egész jó volt.)
Ryusei no Kizuna (három testvér keresi szülei gyilkosát. kiforratlan történet. lehetett volna jobb is.)
Share House no Koibito (egy magányos nő, egy idegen bolygóról jött férfi és egy apátiába süllyedt családapa egymás lakótársai lesznek. egész szórakoztató volt, Oizumi Yo szimpatikus színész! az űrlény képessége kissé wtf volt XD, sajnos elég bénán zárták le szerintem, ezért az rontott rajta.)
Sprout (rövidke sorozat a zsenge gimis párkapcsolatok törékenységéről egy szerelmi négyszög bemutatásával. nagyon egyszerű, és szívszorongatóan aranyos.)
:jee:Stand up! (4 kamaszfiú és szomszédságuk szórakoztató nyara. :) Ezt is tudom ajánlani.)
The Quiz Show 1 (ez a sorozat nagyon tetszett volna, ha nem lett volna ennyire leegyszerűsítve a megoldás. olyan jó kis hátborzongatóra csinálták az elején a hangulatot pedig. valami misztikumot igazán belevehettek volna.)
The Quiz Show 2 (túlságosan hasonlított az első szériára, hogy eredetinek vehessem, hangulatilag pedig alulmúlta azt.)
Tokyo Dogs (Oguri Shun és Mizushima Hiro. Az utóbbi miatt néztem meg, de elég erőltetetten volt unszimpatikus a karaktere, viszont így legalább "kigyógyultam" kicsit.  :P Rendőrpáros kerget egy drogbárót, közben pedig a lakásukban őrzik azt az amnéziás nőt, akiről azt gyanítják, közelebbi szálak fűzhetik a drogszervezethez. Annyira nem volt nagy szám. Nem igazán ajánlom.)
Uta no Onii-san (Utaoni) (egy kedvetlen és morcos srác gyerekműsorban talál magának munkát, miután kirakta a zenekara. nem volt nagy szám a sorozat. minőségileg sem volt a legszínvonalasabb munka sajnos.)
:jee:Yamada Taro Monogatari (Yamataro) (erről írtam, és ajánlottam is :))
Zettai Kareshi (Absolute Boyfriend) (Egy szerelmi csalódáson átesett lányt kiválasztanak, hogy teszteljen egy új típusú robotot, Night-ot, aki a programozása alapján a Tökéletes barát. Elég furcsa (de furcsa mód mégis megható) szerelmi háromszög két ember és egy robot között. Van egy SP is, de az nem igazán kellett volna. Én végig Soshi oldalán álltam!!)
[/spoiler]

Majd írjatok, ha láttok még valami kiemelkedőt, amit érdemes megnézni! :)

Úgy döntöttem, a fenti listámat időről időre frissíteni fogom.
"I wish I could, but I don't want to."

Leara

Quote from: noriko on 2010-09-14, 03:06:12
Nodame Cantabile ha megszokja az ember az animált effekteket
Olyanok is vannak benne? Így hirtelen el nem tudom képzelni, hogy mihez kellenek  :eek:.
MAL

Andicilin

Húha, láttam már egy párat! Jó, mondjuk nem olyan nagyon sokat, tényleg csak párat.
Taiyo no Kisetsu: Első doramás élményem. Hát, ha őszinte akarok lenni, akkor elég csak annyit mondanom, hogy szar volt. Viszont a Tackey&Tsubasa boybandből Tackey szerepel benne.  :P
Attack No. 1: Noha az animét anno nem néztem, ezt a rövid kis sorozatot megnéztem. Röpiztek benne oszt kész.
Hana Yori Dango: Kétszer is végignéztem, mert annyira tetszett. Jó-jó, alapvetően nyálas-romantikus történet, de akkor is tök jó volt.
Nodame Cantabile: Sokkal jobb, mint animében. Főleg Chiaki színészének arcjátékát bírtam.
Honey and Clover: Nekem se az anime, se ez nem tetszett különösebben, de egyszer megnéztem, emrt ment a tv-ben.
Kimi wa Pet: Nekem ez is tetszett, bár sajnos befejezetlen maradt a történet.
Ezen kívül van pár film, de az nem lényeg.

Lehet ide írni koreai sorozatokat is? Csak mert én láttam kettőt, vagyis az egyik még csak most meg a tv-ben. Az egyik A palota ékköve, a másik pedig A Silla királyság ékköve. Mindkettő történelmi sorozat és 50-60 részesek. Én bírom a koreai filmeket, de eredeti nyelven nem sokat láttam még, így vagyok ezekkel a sorozatokkal is. Ha nem adják le ezeket a tv-ben, akkor sosem látom őket.
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"

Cloud

Ha már koreai művek:


Nézz bele az IRIS-be. Bár sorozat, de van benne érdekesség. :D

noriko

Mint topicnyitó, engedélyezem a koreai sorozatokat is ebbe a topicba. Sőt, jöhetnek a kínaiak, tajvaniak és hongkongiak is, nem bánom. :)

Eddigi tapasztalataim alapján a koreai sorozatok vagy 16-20 részes melodrámák/vígjátékok/akciók, vagy 100+ részes történelmi drámák. Az első csoportba tartozók epizódjai általában 1 órásak, így kissé sokáig tart egyben ledarálni ezeket, úgyhogy nem is nagyon próbálkoztam velük.

Eddig az alábbiakat láttam:
- A palota ékköve (nem az operatőri munka gyöngyszeme, de a történet jó volt. Hosszú sorozta, de abszolút nézhető. Konyhaművészetet kedvelők előnyben! :) )

- Autumn Tale (első k-sorozatom volt és eléggé sokkolt a gagyi minősége... A filmjeiket szeretem, de sorozatban valahogy nem remekelnek az operatőrjeik és vágóik. A történet nagyon tipukus k-sorozat sztori volt, a sablonos dráma mintapéldája. Testvér, aki mégsem tesvér, halálos betegség, love, könnyek.)

- Iris (mintha erről már írtam volna valahol a fórumon. titkos szervezetek bonyolult hálója, terroristák, Magyarország és love story. jól elszórakoztam rajta, de a vége nagyon nem kellett volna már.)

- My Name is Kim Sam Soon (ez egész tetszett. Kim Sun Ah jól alakította a karakterét, és a történetet is élveztem. romantikus komédia amúgy, és sok tipikus koreai dolog van benne szerintem.)

- The 1st Shop of Coffee Prince (szintén romantikus komédia, abból a fajtából, amelyben a lány fiúnak adja ki magát. sokszor túlzás volt, de azért aranyos.)
"I wish I could, but I don't want to."

Andicilin

Ugye lehet ide írni kérdést is? Mármint ezen kívül.
Szóval keresek két filmet, amiket az elmúlt években láttam és tuti, hogy írtam is róluk Animax fórumon, de ugyebár az most nem elérhető, így nem tudom megnézni, hogy mik voltak azok. Az egy egyik egy családi tv-film, ami vidéken játszódik és két család gyerekeinek nyaráról szól. Afféle ifjúsági a kalandfilm, amiben a végén kiderül, hogy a két család azért nem csipázza egymást, mert kb. 300 éve (vagy a fene tudja, hogy mikor) az egyiknél meghalt a fiú, nem maradt örökös, míg a másiknál ikrek születtek. Titokban odaadták a gyermektelen családnak a babát, de hogy ne vegyüljenek, nem születhessen véletlenül se valami defektes gyerek, ezért onnantól fogva inkább elkezdtek ellenségeskedni, aztán mikor ők kihaltak, akkor már nem tudták, hogy miért, csak tovább folyt a harc. Persze ez csak a végén derült ki, addig kincset kerestek meg elmentek valami nénihez is, aki kólát ivott, meg már nem emlékszem pontosan. Egyébként most játszódik, 2000 után forgatták valamikor és maximum másfél órás, de lehet, hogy csak egy. Amit nagyon megjegyeztem, hogy az egyik srác tipikus nyomi volt, s ezt jelezvén állandóan meghajolva járt. De erre csak a végén jöttem rá, közben azt hittem, hogy sérve van...vagy brutális gerincferdülése.
A másik film, amit keresek szintén tv-film, de max egy órás, talán annyi se. Nekem a fél óra rémlik. Van egy gyorsétteremben dolgozó csúnya srác, aki egyszer találkozik az ovis szerelmével, de eltakarja az arcát. Aztán valakitől szerez pár (talán 3) varázsitalt, amik egyenként 24 órára megszépítik. Ilyenkor úgy néz ki, mint a helyi sztár. Amikor szép, akkor találkozik a csajjal, illetve pár napot egy másik étterembe helyezik át, ahol a kollégák is az hiszik, hogy szép. Persze az igazság az, hogy végig csúnya marad, csak magát látja másnak, a többieknek ugyanolyan marad és a jóságát szeretik benne. Valahogy úgy derül ki, hogy randizni mennek a csajjal valami vidámparkba (vagy akvárium?) és ott fotóznak. Aztán összejön a csajjal, akinek az apja a gyorsétterem hálózat tulajdonosa, így minden szép és jó.
Szóval egyik se valami nagy szám film (biztos ezért nem tudom a címeiket se) de azért szeretném tudni. Ha valaki valami csoda folytán tud segíteni, annak megköszönném!

Ezt az egészet azért írtam csak le, mert hallottam egy drama listás oldalról, ahova azóta be is regisztráltam és elkezdtem összeszedni a filmeket, amiket láttam. Legnagyobb meglepetésemre egész sokat láttam, de még most is tudnék kapásból 15-20 olyat, ami vagy nincs még fenn és nem találtam vagy sajnos nem emlékszem a címére és nem tudom visszakeresni, mert pl. az Animax esetében egyáltalán nem érhető el a fórum. Szóval az oldal: http://mydramalist.info/
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"

noriko

Sajnos a fentiek címét én sem tudom, most hallottam ezekről először. Pedig jó kis összefoglalókat írtál. :)


Most csak annyit akartam hozzászólni a topichoz, hogy a Johannesburg-Amsterdam KLM járaton a Nodame Cantabile 2. filmet néztem. :D
"I wish I could, but I don't want to."

Xzone

#27
Kekkon Dekinai Otoko

Kuwano Shinsuke az egyik legfurcsább, leginkább antiszociális ember a világon. Egy igazi szociális analfabéta, akinek minden mondatával sikerül valakit megbántania, hiszen képtelen saját magán kívül bárki másnak jelentőséget tulajdonítani (kicsit amolyan Dr. House meets 40 Year Old Virgin). A sorozatban végignézhetjük, ahogy Kuwano élete miként változik meg egészen apró és természetes emberi kapcsolatok hatására.

Igazából már nagyon korán lehet sejteni, hogy mi lesz ennek az egésznek a vége, de mégis mindig volt kedvem megnézni egy újabb részt. Ilyen egy jó sorozat. Mindenképp kiemelném még Abe Hiroshi játékát: a testtartásától kezdve, a mozdulatain át a beszédstílusáig minden tökéletes. A Kuwano Shinsukéhez hasonló embereket ilyennek látom én is.

Az érdeklődésemet ez a jelenet keltette fel először, aztán láttam, hogy Kiku is ajánlotta itt:

http://www.youtube.com/watch?v=wI4T4x-KIVs

(Mellesleg Natsumi-san tipikusan "mai waifu". :D )

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Andicilin

Azt tervezem, hogy nyáron megnézem a GTO sorozatát meg ami van hozzá special meg film. Ezen kívül egy rövidebb koreai sorozatot is szeretnék, mert mióta mennek a tv-ben ezek a történelmi koreai sorozatok, azóta totál rákattantam a témára.
Egyébként amit fentebb írtam film, vagyis abból az első már megvan. Azért a másikat továbbra is rendületlenül keresem. Minden nap imádkozom ez ügyben, de hiába.  :bruhuhu:
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"