Okostelefonok és más mobil kütyük

Started by Flaser, 2011-03-18, 23:45:20

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2011-11-01, 11:26:12
Mekkoratol nem szivas?

Nekem a 320×480 is még elég pixeles volt nethez 3"-ig, bár már az is jelentős
előrelépés a régi 320×240-esekhez képest. A mostani 3.5" 800×480, a méretet
figyelembe véve nekem ez már kezd elfogadható kompromisszum lenni.
Menj el és próbálj ki párat, úgyis neked kell eldöntened, hogy ekkora felbontás
és méret még kényelmes-e.

De ha netre nem használod, akkor lehet, hogy ezek is elegek.

Quote from: Kvikveg on 2011-11-01, 11:26:12
Mennyibe faj a net kb, ha nem azon netezek minden nap, csak neha SOS menetrendre hasznalom?

Ha csak menetrend miatt kell, és nem változik naponta, akkor még net sem kell,
wifin letöltöd, s működik offline.

Van már feltöltőkártyás net itthon is végre, de nem tudom, hogy meglévő csomag
mellé lehet-e igényelni.

Ingyenwifi változó, de nem jó a helyzet. A "free hotspot!"-ok is gyakran "kérj a
pultnál jelszót" típusúak, nem szabad hozzáférésűek.

Darkstar

#31
Na ja, az a felbontás elég ratyi, de komolyabbhoz meg mélyebben a zsebbe kell nyúlni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

my $two_cents = END>>

Nekem egy régi (csak 2,5 éves, de az ebben a kategóriában ősréginek számít) Samsung Omniám van, sokkal többet tud, mint amennyit kihasználok belőle, de sokkal kevesebbet, mint egy mai középkategóriás készülék.

A kijelzője asszem 3,2", én nagyon kicsinek találom, ha legközelebb veszek hasonló gépet, biztosan 4" fölötti kijelzőméretű lesz.

Mobilnetem nincs, wifin szoktam netezni, ha épp van ingyen wifi. A netezést kínszenvedésnek találom vele, 20× lassabban tudok vele bárminek utánanézni, mint rendes böngészővel - persze ebben a rezisztív érintőképernyőnek meg a Windows mobile rendszernek is szerepe lehet.

Térképnek (legális) iGo van hozzá, azt gyakran használom. Ha kell, a GPS-t is bekapcsolom mellé, de annak meg az a baja, hogy lassan fog holdat, így mire magához tér és megmondja, hol vagyunk, magunktól is rájövünk.

USB tárolónak is szoktam használni, sőt, (ó kárhozat!) egérmozizni is szoktam vele. Vonaton, buszon, vagy éppen az ágyban pont jó erre, és a 700×400 körüli filmeket is akadásmentesen játssza.

Játszani is szoktam rajta (masszívan függője vagyok annak az átkozott buborékos játéknak). Olvasni nem, mert ahhoz kicsi a képernyő. Az egyszer-kétszer jókor jött, hogy PDF-et és DOC-ot meg tud nyitni.

QuoteSzorult helyzetben zsebláma :)

Mármint zseblámpa, de tényleg, a leghasznosabb funkció :)


A testvérem mostanában vett egy androidos nemtudommilyet, teljesen rá van kattanva.
Mutatott egy alkalmazást, amibe mindig feljegyzi, hogy mikor, mire mennyit költ. Azt mondja, így jobban tud spórolni.

END
Failure is the default option

NLZ

Buborékos? Ammelyik? :)

Ám még nem a te korosztályod, de apámnak jól jött Szifonra az Over 40 nevű nagyító program. :D
De érdemes végignézni egy-kettő app ajánló listát, lehet belőlük ötletet meríteni.
[reserved]

Próféta

Tényleg, Kviki, ha régi-új pozíciódban is annyit reptetnek, akkor érdekelhet a TripIt. Én nem kaptam még rá, de közvetlen felettesem igen. Szállás/repjegyfoglalást csak forwardolod nekik, és értékesítik a betörőknek a fülest, hogy mikor üres a lakásod cloudon keresztül rendszerezik a sok utazásod, kigyűjtenek csomó segédinfót, látod ha késik a géped, egy gombbal tudsz checkinelni, stb.
http://www.tripit.com/uhp/learnMore

Quote from: kikuchiyo on 2011-11-01, 12:23:57Mármint zseblámpa, de tényleg, a leghasznosabb funkció :)
Ilyen tekintetben a japán szótár kiváltására bőven alkalmas :)

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2011-11-01, 15:07:40
...
Quote from: kikuchiyo on 2011-11-01, 12:23:57Mármint zseblámpa, de tényleg, a leghasznosabb funkció :)
Ilyen tekintetben a japán szótár kiváltására bőven alkalmas :)
:lol:


Koszi a sok infot, kozben persze talaltam ilyet, kicsit nagyob kijelzovel:
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php
persze ez mar masfelszer annyiba kerul, fene esne bele.
Es ehhez pl nincs itt a RAM odairva.
Szerintem meg otszor korbejarom a temat, aztan rajovok, hogy ez meg nem aktualis haha... meglatjuk.
Tesomeknak az LG volt, ok elegedettek voltak vele, de hat szerintem kb telefonalnak vele es kesz. Meg ok olcsoert reszletre kaptak, elofizeteshez. Bongeszeshez az tenyleg kicsinek tunt, a nagyitasos opcioval is ilyen kulcslyukon kukucskalos jellege lehet. Skype viszont volt rajta, nekik ezert volt jo. Hazamegy az ember, wifit megtalalja, skypeot belovi, es mar tudjuk is oket hivni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Nekem Optimus V van (az Optimus One Virgin Mobile-os változata), és ne higgy KT-nak, lehet rajta netezni. Én rendszeresen olvasok rajta redditet, usteam fórumot csak azért nem, mert nincs normális proxy kezelés androidban.
Szerintem azon a pár milliméteren nem sok múlik, annyival nem lesz jobb netezni rajta, viszont sokkal nehezebben fér el a cucc a zsebedben. Lakótársamnak Galaxy Ace van, én mondjuk csaj, így tudja retikülben hordani, de ha nekem olyanom lenne, és zsebre kéne tenni, akkor messziről is azt hinnék az emberek, hogy nagyon jó kedvem van. Tény, hogy az övé tokban van, de szerintem anélkül se lenne nagyságrendekkel kisebb.
Amúgy a Galaxy Ace izom gép, szépen megy rajta a Star Legends meg a Order & Chaos.
De meglepő módon az én kis olcsó szar LG-men is tök jól megy a Star Legends, ellenben az Order & Chaos-t nem dobja fel nekem az android market. BTW akinek megy, az próbálja ki mindkettőt, a Star Legends meglepően jó volt, bár elég minimál kis MMO, viszont az Order & Chaos-on beszartam, totál WoW klón, és ezt egy telefonos játéknál mint hatalmas pozitívum mondom.

Szerintem az a legjobb, ha elmész valami telefon boltba, és jól összefogdosod őket. Az LG egy olcsó telefon, de azért a pénzért meglepően jól megy. A Samsung nagyobb, és biztos szebb a kijelzője is (az LG-ben ez az egy dolog nem tetszik. Nem rossz az a kijelző, de előtte Samsung AMOLED-em volt, ahhoz képest gagyi nagyon) De a Samsung nekem már a túl nagy határát súrolja, biztos kényelmesebb vele netezni, de én a helyedben megpróbálnám valahol kézbe venni a készüléket, hogy tudjam, biztos kell-e nekem ekkora telefon.
De ha egy olcsó de viszonylag gyors androidos mobil kell, ami tud mindent, amit egy mostani androidos telefonnak tudnia kell (kivéve 1-2 top játékot), akkor az Optimus nem rossz teló. Ha review-kat keresel neten, mindenhol azt írják, hogy nagyon megéri az árát. A méreteket meg csak úgy tudod igazán eldönteni, ha a kezedbe veszed, és kipróbálod. Én a helyedben a böngészést is kipróbálnám az LG-n, szerintem teljesen használható az a kis kijelző is, hamar hozzászoksz.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kvikveg

Koszi!
Mindenkeppen meg fogom taperolni oket. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

nekem ugyan butatelefonom van, de a rajta lévő lámpa valóban nagyon hasznos (sőt  a víz és porállósága miatt különösen alkalmas pl kazán feltöltésre is)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

#39
Quote from: Nakedape on 2011-11-01, 18:00:14
nekem ugyan butatelefonom van, de a rajta lévő lámpa valóban nagyon hasznos (sőt  a víz és porállósága miatt különösen alkalmas pl kazán feltöltésre is)
:D

I'm in love
http://www.gsmarena.com/samsung_gravity_smart-3969.php
Csak tudnam hol lehet kapni? XD
edit: amazon.com
"Shipping: Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues."
:(

Holnap megyek eloben taperolni oket. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Ami eszembe jutott még, hogy esetleg figyelj rá, és magától sose gondolna rá az ember: notification LED. Tök hasznos, ha magára hagyod a telefont és elmulasztod a pittyenést, akkor mondjuk a piros fény alacsony akkuszintet jelez, a kék meg hogy üzeneted jött. Mármint anélkül, hogy újra kézbe kéne venni és unlockolni csak azért, hogy ezt csekkold. A kis LED nélkül meg csak úgy biztosítható ez a funkció, ha maga a képernyő kapcsol be ilyenkor, és bekapcsolva is marad, ami brutál eszi az aksit. Mondjuk az AMOLED-eseknél megoldható valami app által, hogy csak egy kis részét kelljen bekapcsolni az ,,SMS-ed jött" boríték részére.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2011-11-02, 23:56:34
notification LED

hmm hátazért, ez már működött furán nekem :)
WinMo és Bb-nél is jól megy, de droidon volt már olyan, hogy
nem jelzett semmit, aztán amikor feloldottam a képernyőt, akkor
jutott eszébe, hogy ő már tulajdonképpen tegnap le is merült,
kthxbai. Utána meg dughattam töltőre, és várhattam, hogy
feléled.
De amúgy tényleg alapfunkció kéne, hogy legyen.

Kvikveg

Nnna, megtaperoltam oket, megnezegettem, kezbe vettem, stb.
A 3.2-es kijelzomeret nekem teljesen oke. Netezni is probaltam. A bkv-nak szolni kene, hogy mobilra is csinaljak meg a lapjukat...
A Samsung Ace merete meg epp jo, nagyobb mar nem kene, a kepernyo bazinagynak tunik.
Jol szorakoztam az ideoda tilitolizhato desktopokkal vagy minek hivjak mobiltelefonon. Kb azt zongoraztam vegig, mint amit a gsmarenan. Egyre nem birtam rajonni: jelzi, hogy mik futnak, de nem tudom hogy kell a futo alkalmazasra valtani.
Ami viszont hianyzik: a billentyuzet. Ez a kepernyotapizas nem az esetem, zavar, hogy nem erzem az ujjammal oket.
Szerintem megvarom azt a kettot ami most meg nem kaphato, aztan meglatjuk. :)
Egyebkent mindig ledobbent, hogy mar mik vannak. Par evig nem neztem a piacot aztan uff nezek mint a moziban.
Mas nem annyira, pl anyuka jott kislannyal, gyerek kezbe vette a kb 80 000be kerulo Samsung iAkarmi klont, lapos, szogletes, nagy mint egy levesestasnyer. Kommentje: ez a sz*r nem mukodik rendesen. Anyuka: mukodik az, csak nem tudod hasznalni. Aztan egymasra neztunk es elvigyorodtunk, ez a mai fiatalsag hehe.  :ejnye: (Utana a gyerek meg tiltakozott valamit , hogy ha nem tudja hasznalni akkor nem jol csinaltak meg. Anyuka: ne beszelj csunyan. )
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2011-11-03, 23:22:06
A bkv-nak szolni kene, hogy mobilra is csinaljak meg a lapjukat...

BpMenetrend app is your friend

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-11-03, 23:29:26
Quote from: Kvikveg on 2011-11-03, 23:22:06
A bkv-nak szolni kene, hogy mobilra is csinaljak meg a lapjukat...

BpMenetrend app is your friend
Wwwvaaaaa....  :appl:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2011-11-03, 23:22:06
de nem tudom hogy kell a futo alkalmazasra valtani.
Ez a "futó alkalmazás" kicsit lazábban értelmezendő. Ha kell a RAM, az OS lazán nyugdíjazza a háttérben várakozó alkalmazásokat; de szerencsés esetben visszaváltáskor kvázi ugyanonnan folytathatod (azonos lapok lesznek nyitva a böngészőben, űrlapmező tartalma megmarad, stb). Persze vannak tényleg háttérben futó alkalmazások (pl. zenelejátszó, vagy letöltés), ezeket az "Ongoing" rovatban írja, ha lehúzod a felső állapotsávot (és rábökve elő is hozza).

Viszont amit hallani szerettél volna, az valószínűleg annyi, hogy home gomb hosszú lenyomása :) A legutóbbi x programot kilistázza, átválthatsz rájuk.

Darkstar

Quote from: Kvikveg on 2011-11-03, 23:22:06
Egyebkent mindig ledobbent, hogy mar mik vannak. Par evig nem neztem a piacot aztan uff nezek mint a moziban.
És akkor még nem is a top készülékeket nézted, amik néha már odabasznak egy nem túl új desktop gépnek is.
Mondjuk én azt nem értem, hogy a Samu hogy volt képes olyan "ratyi" videóvezérlőt rakni a Galaxy Nexusba, mint amilyet. Azért egy referenciakészülékbe nyugodtan berakhatnák a top hardvert. Vagy csak a jövőbeli SIII-nak nem akartak konkurenciát?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Puru²

#49
Quote from: Kvikveg on 2011-11-03, 23:22:06
Nnna, megtaperoltam oket, megnezegettem, kezbe vettem, stb.
A 3.2-es kijelzomeret nekem teljesen oke. Netezni is probaltam. A bkv-nak szolni kene, hogy mobilra is csinaljak meg a lapjukat...
A Samsung Ace merete meg epp jo, nagyobb mar nem kene, a kepernyo bazinagynak tunik.
Jol szorakoztam az ideoda tilitolizhato desktopokkal vagy minek hivjak mobiltelefonon. Kb azt zongoraztam vegig, mint amit a gsmarenan. Egyre nem birtam rajonni: jelzi, hogy mik futnak, de nem tudom hogy kell a futo alkalmazasra valtani.
Ami viszont hianyzik: a billentyuzet. Ez a kepernyotapizas nem az esetem, zavar, hogy nem erzem az ujjammal oket.
Szerintem megvarom azt a kettot ami most meg nem kaphato, aztan meglatjuk. :)
Egyebkent mindig ledobbent, hogy mar mik vannak. Par evig nem neztem a piacot aztan uff nezek mint a moziban.
Mas nem annyira, pl anyuka jott kislannyal, gyerek kezbe vette a kb 80 000be kerulo Samsung iAkarmi klont, lapos, szogletes, nagy mint egy levesestasnyer. Kommentje: ez a sz*r nem mukodik rendesen. Anyuka: mukodik az, csak nem tudod hasznalni. Aztan egymasra neztunk es elvigyorodtunk, ez a mai fiatalsag hehe.  :ejnye: (Utana a gyerek meg tiltakozott valamit , hogy ha nem tudja hasznalni akkor nem jol csinaltak meg. Anyuka: ne beszelj csunyan. )
Kicsivel kisebb képernyő nem zavar akkor a Sony Ericcson Xperia mini pro-ját megnézheted ,van billentyűzet ,hardverben erősebb az Ace-nél ,Bravia engine-el nagyon szép képet ad, árban meg elvileg ugyanannyiba kerül . 1 hónapja nyüstölöm eddig nagyon bejön.  :jee:

Fazék

http://www.telenor.hu/upload/letoltes/arlista/telenor_arlista_vallalatok.pdf
erről a listáról 2 év hűség max 50k limit mellett jó választás a samsung galaxy s?

Cloud

#51
Quote from: Fazék on 2011-11-10, 22:22:31
http://www.telenor.hu/upload/letoltes/arlista/telenor_arlista_vallalatok.pdf
erről a listáról 2 év hűség max 50k limit mellett jó választás a samsung galaxy s?

Inkább 56-ért de csak egy év hűséggel. Szerintem. Én inkább hozzátenném azt a 6k-t, kicsit sokallom a két év hűségidőt már. Amúgy maga a telefon az nagyon jó szerintem, szép nagy kijelzője van, de minden este töltőn lesz arra készülj. :D

Kuroi Tenshi

Ha nem nyomkodod folyamatosan, kibírhat kettőt.
Az enyém, ha naponta csak 1-2 rövid hívás van, akár 5 napot is kibírt a
nagyobb, 2000mAh-s akkuval. De átlagosan (utazás közben zene + olvasás,
néha japánszótár, néhány hívás) 3 napot ki szokott bírni (gyári akkuval ez
már csak 2 lenne).

Cloud

Egy pár napig volt nálam a Galaxy, de nem tudtam megállni hogy ne nyomkodjam így persze töltöttem minden este. Megy rajta nálam minden, wifi, 3G net, játék zene. :)    Bár ez most a Blade-el is megvan, azt is töltöm esténként.


Emlékszem volt egy HTC Diamond-om, ahhoz lehetett kapni valami extra akksit, dupla vastag lett tőle a telefonom, de 3napig bírta úgy hogy szinte mindig nyomogattam meg használtam telefont. :D

Darkstar

Nálam már reflexszerűen megy be a cradle-be (van ennek magyar neve?), ahogy hazaérek. De ha nem nyonkodom egész nap, és a tetheringet sem használom órákig, kétnaponta akkor is tölteni kéne.

Ellenben vettünk egy olcsó, független "butatelefont" végszükség esetére, már 4 napja merítjük folyamatosan bekapcsolt kijelzővel, és még mindig 60% körül van. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-11-10, 22:38:22
Quote from: Fazék on 2011-11-10, 22:22:31
http://www.telenor.hu/upload/letoltes/arlista/telenor_arlista_vallalatok.pdf
erről a listáról 2 év hűség max 50k limit mellett jó választás a samsung galaxy s?

Inkább 56-ért de csak egy év hűséggel. Szerintem. Én inkább hozzátenném azt a 6k-t, kicsit sokallom a két év hűségidőt már. Amúgy maga a telefon az nagyon jó szerintem, szép nagy kijelzője van, de minden este töltőn lesz arra készülj. :D
1. az a +6k inkább +8k :haha:
2. 8 készülék van cégnéven. azon optimista állásponton vagyunk, hogy 2 év múlva is életben leszünk. 3 évnél ritkán cserél bárki is a cégben gyakrabban telefont.
szóval ha nem is adnak a 2. évért túl sok extra kedvezményt, de még így is megéri nekünk inkább azt választani :)

de szóval ha jól veszem ki szavaitokból, akkor nem egy rossz választás a többi hasonló árúhoz képest

Cloud

"az a +6k inkább +8k"

A listaárhoz képest végül is hja. :D

Arra figyelj hogy kifutó modell már, korlátozott számban lehet már csak kapni.

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-11-10, 23:33:07
"az a +6k inkább +8k"

A listaárhoz képest végül is hja. :D
ezt most nem teljesen értem

2 éves hűséggel 48e
1 éves hűséggel 56e
listaár 80e

csak amiatt szóltam, hogy a 2 év hűség 1 év hűség között nem általad írt 6k a különbség, hanem 8k. vagy én értek félre valamit a mondandódból? :confused:

Quote from: Cloud on 2011-11-10, 23:33:07Arra figyelj hogy kifutó modell már, korlátozott számban lehet már csak kapni.
no igen. ezért is a sietség. tegnap néztem át a lehetőségeket először, ma kb 3 órája született meg a döntés, csak gondoltam mielőtt elküldöm a megrendelő levelet, előtte itt a fórumon kicsit hozzáértőbb emberek véleményét is kikérem :)

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん