Okostelefonok és más mobil kütyük

Started by Flaser, 2011-03-18, 23:45:20

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2011-11-11, 01:10:57
Fazék: http://www.argep.hu/product_1653834.html khm

Nem biztos,  hogy ugyanaz,  mind tabletet emleget.
De ettol meg gyakori,  hogy a szolgaltatoi kedvezmenyes
arnal kiskerben kartyafuggetlenul olcsobb...

Darkstar

A Galaxy S wifi szép és jó, csak épp nem telefon, hanem egy ipod másolat. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2011-11-11, 01:35:46
A Galaxy S wifi szép és jó, csak épp nem telefon, hanem egy ipod másolat. :D

Igen ezt én is néztem, milyen olcsó, erre meg kiderül hogy igazából egy Ipod touch másolat. Csak wifi van benne, gsm modul nincs. :(


Fazék:


Elírtam a szöveget, nem a listaárra gondoltam.

NLZ

Már volt linkelve az eredeti adobe nyilatkozat.
[reserved]

Cobra

Akkorazt benéztem, cserébe most bontottam fel a T-Mobilos számlát: Galaxy S Plus (ez biztos telefon :) ) 2 évhűség mellett a drágábbik előfizetéshez 0Ft.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2011-11-11, 10:05:22
Akkorazt benéztem, cserébe most bontottam fel a T-Mobilos számlát: Galaxy S Plus (ez biztos telefon :) ) 2 évhűség mellett a drágábbik előfizetéshez 0Ft.
no igen, de az a "drágábbik előfizetés" szóval tippre vmi média csomag, minimum havi 10-15e Ft alapdíjjal (aminek persze egy része lebeszélhető, stb), továbbá a percdíjak is tippre legjobb esetben 18-20 Ft körül vannak.

namármost nem fogom kiadni a mi havi telefon alapdíjunkat és percdíjainkat, de enyhén szólva jelentősen kedvezőbb a leghatékonyabb online látható csomaghoz képest is, szóval így nem is haragszom rájuk, hogy cserébe a telefonokért egy kicsit többet kell fizetnünk 1-1 vételkor ;)
végeredményben legrosszabb esetben is egál az "árverseny", de inkább javunkra dől el.

Kvikveg

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=1410&idPhone2=3724
aka en most sirva rohogok
Megneztem a 3 nagy szolgaltatot, itt
http://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&langId=-11&productId=270044
volt a legolcsobb kartyaval (nem akarok elofizetest, ami fogyasztja a pentz arra nem hasznalom annyit, hogy megerje.
http://www.telenor.hu/mobiltelefon/samsung/galaxy_ace/
Vagy ez ha meg el az 5000 a regi mobilodert akcio - err francba, hogy kidobtam az 1000 eves borzalmakat... es akkor meg szolgaltatofuggetleniteni se kell...

Es most a f*szlama szoke kerdesek:
- navigaciohoz mi kell, eleg a telefon ami boldogan hasznalja a muholdakat, vagy ilyenkor netezni is ohajt a galad? Letezik "offline" verzio ezekre?
- fenykepezes/geotagging mit hasznal? Szinten netes valamit vagy csak muhodat?
- kartyafuggetleniteni hol lehet mennyiert?
- meg lehet ezeknek mondani, hogy kocsog nem netezel, es nem csinalsz semmit hacsak urad es parancsolod nem engedelyezi? A regi rakerdez hogy biztos akarok-e csatlakozni a netre bla.
- egyeb eszrevetelek azon kivul hogy nooormaaaaalis smartphone nem netezesre????!!1
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Van offline navigáció, bár ezek közül is van olyan, ami néha authenticálásra használja a netet pár kb erejéig. Lehet olyan is van, ami ennyire sem.
fénykép/gotagging szintén megy adatkapcsolat nélkül, és ugyan a droidot nem ismerem, de biztos ott is totál ki lehet lőni az adatforgalmat.
Függetleníteni (legálisan) a szolgáltatónál lehet, és csak akkor,  ha nincs "függés". Az árak eltérnek.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

#68
Danke. Kozben szemezek egy Pannon.. ize Telenoros kartyassal, ahol valami netezos opcio van (veszhelyzetre jol johet), bar belfoldi netezest emlit csak. :/
Amugy beneztem, mert igy 57 netrol, de akkor nem tudom regi leadasaval meg lenyomni az arat, boltban 60 - ezt viszont nem kell fuggetleniteni ha nem megyek kulfoldre es nem akarom massal hasznalni.

Hm, most nezem ezt
http://www.wikitech.hu/mobil/2011/09/05/havidij-nelkuli-mobilinternet-a-telenortol/
es lovesem nincs ennyi mennyi ido alatt megy el ha nagyon ritkan netezik az ember. Megyek nyomozni...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Van ingyenes offline navigáció ami nem használ netet(Sygic), de egy Igo-t is kb két perc feltenni rá, és ahhoz nem kell hackelni a telefont. (csak letölteni az igo-t, meg a térképeket)

Flaser

#70
Quote from: Cloud on 2012-01-25, 07:16:19
Van ingyenes offline navigáció ami nem használ netet(Sygic), de egy Igo-t is kb két perc feltenni rá, és ahhoz nem kell hackelni a telefont. (csak letölteni az igo-t, meg a térképeket)

Eszerint én tudom rosszul és az igo is "ingyenes" lett mint a Nokia Ovi maps-e vagy kalóz változatról beszélsz?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cloud


Fazék

Quote from: Cloud on 2012-01-25, 14:09:17
Ingyenes az IGO? Nem hinném...
jó csak te mondtad, hogy 2 perc felrakni rá, vagyis arra buzdítod Kvikveget, hogy illegális programokkal pakolja tele a telefonját  :3x3:

Flaser

#73
Quote from: Fazék on 2012-01-25, 14:57:14
Quote from: Cloud on 2012-01-25, 14:09:17
Ingyenes az IGO? Nem hinném...
jó csak te mondtad, hogy 2 perc felrakni rá, vagyis arra buzdítod Kvikveget, hogy illegális programokkal pakolja tele a telefonját  :3x3:
Nem mintha nekem bármi bajom lenne a kalóz szoftverrel, csak ez nem minden esetben játszik, pl. céges telefon, ami magán vállalkozóként is érinthet, mert cégeket már szoktak ellenőrizni. Mondjuk annak az esélyét, hogy a telefonodat is ellenőriznék még így is elég kicsinek tartom, de a fene tudja az ördög nem alszik.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cloud

Quote from: Fazék on 2012-01-25, 14:57:14
Quote from: Cloud on 2012-01-25, 14:09:17
Ingyenes az IGO? Nem hinném...
jó csak te mondtad, hogy 2 perc felrakni rá, vagyis arra buzdítod Kvikveget, hogy illegális programokkal pakolja tele a telefonját  :3x3:

Jahogy. :D Nem buzdítom, csak meglemlítettem hogy gyoran fel lehet azt is rakni. Természetesen az IGO fizetős, ha valaki legálisan használni akarja meg kell venni. :)  Bocsi így kellett volna. :)

Darkstar

Nem minden szolgáltató ad free (magyarországra) navit (T-nél pl Navigon, Vodánál iGo)?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Droidos telónál én még nem láttam hogy gyárilag lenne rajtam térkép progi. Egyedül Google maps, de ahhoz meg kell net.  (illetve buherálható hogy ne kelljen, de az kicsit időigényes)

Darkstar

Kicsit utánanézve lehet, hogy csak az iphoneokhoz adják (azokon sincs fent de a storeból ingyen szedhető).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

van okostelefonom (de fortelem ez a szo)
trololol

nos
csinaltam wifit laptoprol, latja is, kiirja, hogy forgalom ok, amde a bongeszoben nem jon be a google.com
wtf
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2012-01-25, 01:15:33
- navigaciohoz mi kell, eleg a telefon ami boldogan hasznalja a muholdakat, vagy ilyenkor netezni is ohajt a galad? Letezik "offline" verzio ezekre?
Az offline térkép az fizetős app szokott lenni. Ettől még lehet hogy adják hozzá.
Cloud: a Sygic tuti ingyenes? Nekem nem úgy tűnt.

Viszont Google Maps-ben egy-egy területre (pl. Budapest) tudsz offline cache-t kérni, és akkor netkapcsolat nélkül is nézheted a térképet. Navigálni ellenben nem hajlandó így, szóval akkor neked kell nézned, hogy halad a térképen a kis kék pötty.

Quote from: Kvikveg on 2012-01-25, 01:15:33
- meg lehet ezeknek mondani, hogy kocsog nem netezel
Persze. Az meg rád (esetleg a telefon gyártójára) van bízva, hogy elég kényelmes helyre teszed-e a ki/bekapcsolót.
Olyan kapcsoló is van, amivel forgalmi díjas esetben a háttérbeli szinkronizációkat pihentetheted, hogy csak az a program menjen netre, amelyiknek azt mondod.

Quote from: Kvikveg on 2012-01-25, 02:07:47
Danke. Kozben szemezek egy Pannon.. ize Telenoros kartyassal, ahol valami netezos opcio van (veszhelyzetre jol johet), bar belfoldi netezest emlit csak. :/
Ha már az előbb a Tét mondtad, ott is létezik ilyen, Domino Go!NapiNet néven. Késő?

Quote from: Kvikveg on 2012-01-27, 01:50:59
csinaltam wifit laptoprol, latja is, kiirja, hogy forgalom ok, amde a bongeszoben nem jon be a google.com
A státuszsorban a kapcsolatjelző bezöldült?
IT Crowd mód: ha lelépsz wifiről és visszalépsz, akkor megjavul? Mert nekem van néha olyan, hogy elromlik a wifi kapcsolat, csak nem veszi észre.

Cloud


Próféta


Cloud

Akkor rosszul emlékeztem sorry. Viszont akkor is van ingyenes navi droidra:

http://www.mobilport.hu/navfree-ingyen-navigacio-androidra.html

Lythis

Quote from: Darkstar on 2012-01-25, 20:06:54
Kicsit utánanézve lehet, hogy csak az iphoneokhoz adják (azokon sincs fent de a storeból ingyen szedhető).
Volt Androidra is, mint bundled software, de asszem már nincs. Túl fragmentált volt hozzá a platform. (Mostmár jobb a helyzet ilyen téren.) Az meg, hogy mihez van alapból, az carrier függő, és nem készülék. Portolni lehet, csak általában nem baszakszik vele, aki csinálja a szoftvert. (referenciaképpen:volt 6.5-ös WP alá is anno...).

Kvikveg

#84
Lehet, hogy hulye kerdes, de QR/barcode readerhez miert kell szerverhez kapcsolodni?
Van olyan ami offline mukodik es szimplan megmutatja az infot a kodbol?

Vicces mik vannak itt
https://market.android.com/details?id=com.xwinstudio.nameshowpro&hl=en
Btw ez eddig a legnormalisabb QR kod reader igy elso olvasasra
https://market.android.com/details?id=la.droid.qr.priva

A permission listaban letezik, hogy valami nincs benne, az alkalmazas megis hasznalhatja?

Ez a "tegnap meg nem is gondoltam ra" szekcio... XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Hogy a halalban van, hogy a simkartyan voltak telefonok es inportaltam parat (egyikhez se volt email) amde a mobilomon most rakat masik van? Ez a gmaileseket is szo nelkul importalta es egybe veszi a telefonokkal?  :morci:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2012-01-29, 15:18:37
Hogy a halalban van, hogy a simkartyan voltak telefonok es inportaltam parat (egyikhez se volt email) amde a mobilomon most rakat masik van? Ez a gmaileseket is szo nelkul importalta es egybe veszi a telefonokkal?  :morci:
Az Android automatikusan szinkronizál a gmail-es címlistával. Beállításoknál valahol meg lehet csinálni hogy csak azokat mutassa amiknél van telefonszám is.

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2012-01-29, 23:54:33
Quote from: Kvikveg on 2012-01-29, 15:18:37
Hogy a halalban van, hogy a simkartyan voltak telefonok es inportaltam parat (egyikhez se volt email) amde a mobilomon most rakat masik van? Ez a gmaileseket is szo nelkul importalta es egybe veszi a telefonokkal?  :morci:
Az Android automatikusan szinkronizál a gmail-es címlistával. Beállításoknál valahol meg lehet csinálni hogy csak azokat mutassa amiknél van telefonszám is.
Csak azokat mutatja a telefonkonyvben. Az exportalasnal bukott le.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Gondolom már nem aktuális, de válaszolok mégis slowpoke módban :)

Quote from: Kvikveg on 2012-01-28, 13:23:50
Lehet, hogy hulye kerdes, de QR/barcode readerhez miert kell szerverhez kapcsolodni?
Van olyan ami offline mukodik es szimplan megmutatja az infot a kodbol?
A Google Googgles pl. alapból ezt rakatja fel: https://market.android.com/details?id=com.google.zxing.client.android
Nekem nincs bajom vele, nem kapcsolódik netre. Az internethozzáférési jogkör azért kell, hogy ha a kód történetesen URL (elég gyakran az), akkor egy gombbal meg tudd nyitni.

Darkstar

#89
Na, amikor megvettem a tabletet, szó volt róla, hogy némi idő elteltével összeszedem a tapasztalataimat. Most épp a buszon ülök, szoval idő is van. :D
A netezéssel kapcsolatban sok dolgot megváltoztatott. Tartalomfogyasztásra az esetek nagy részében jobb, mint az asztali gép vagy akár egy laptop. Twitter, híreket már csak ezen olvasok (Instapaper ftw), youtubeot meg egyéb kisebb videót is inkább ezen nézek, az emailezést nem is említve. Illetve befejeztem, a teljes manga backlogomat, ami nálam nagy szó. :D
Bizonyos szinten munkára is alkalmas (mondom bizonyos szinten), szövegszerkesztésre, egyszerűbb táblázatok kezelésére illetve fotók egyszerűbb bizgerálására teljesen jó, prezentáció készítésére meg talán jobb is, mint az asztali gép. Továbbá vannak rá hasznos cél szoftverek, mind közkézen, mind cégeknél (enterprise szoftverek)
Jól meg lehet szokni a képernyőn gépelést, másrészt meg lehet hozza használni BT billentyűzetet, szoval ez annyira nem para.
Továbbá baromi jó, hogy helyet nem foglal (szinte), így mindig ott lehet nálad, és simán kibír egy intenzív napot is egy töltéssel.
Hátránya, hogy azért vannak olyan dolgok, amire az asztali gép jobb (mondjuk ez nem hátrány, hanem adottság). Illetve, hogy nem olcsó.
De én cseppet sem bántam meg. 
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん