Okostelefonok és más mobil kütyük

Started by Flaser, 2011-03-18, 23:45:20

Previous topic - Next topic

Flaser

Mivel egyre több fórumozónak van valamilyen okos mobil eszköze, gondolom nyissunk ezeknek is egy topikot. Majd Zsiga nyithat az Anrdoid-nak (for the HTC master race), hisz ő meg azt favorizálja... én is ha, lenne rá pénzem  :bruhuhu: Azért el lehet lenni egy régebbi Symbian-os készülékkel is. Én pl. nemrég egy Nokia E51 "büszke" tulajdonosa lettem.

Mik azok a Symbian alkalmazások, amik nélkül nem élet az élet?

Először amit "saját kútfőből" szereztem:
-Opera Mobile (okostelefonra) / Opera Mini (régebbi készülék) böngészőnek
-Egy QR Code olvasó, pl. Upcode

Amit most "vadászok":
-Call Manager
-GPS ami kevésbé fapados mint az Ovi Maps (vagy az OM nem is rossz? Írjátok meg mi a tapasztalat!)


Symbian specifikus dolgok:

Vadászterületek:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?f=12&t=35993
http://www.nokiaprogramok.hu/
http://www.smartnews.hu


Alapértelmezett betűtípus cseréje:
http://www.brighthub.com/mobile/symbian-platform/articles/33390.aspx

Hívások rögzítése különféle alkalmazásokkal:
http://www.brighthub.com/mobile/symbian-platform/articles/17047.aspx
(Ha kérdezik, a bevásárló listát szoktad feldiktáltatni... s véletlenül "bekapcsolva maradt", mikor a főnök elkezdett szívózni.)

Mit jelent az, hogy egy Symbian program "aláírt"?:
http://www.brighthub.com/mobile/symbian-platform/articles/11485.aspx

Saját aláírás "gyártása":
http://www.brighthub.com/mobile/symbian-platform/articles/7209.aspx
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?f=12&t=35993 (szignózás néven fut a téma)

Taskmanagerek:
http://www.brighthub.com/mobile/symbian-platform/articles/72228.aspx

"Törés", amellyel megkerülhető az alkalmazások aláírása (nem ajánlott):
http://www.nokiasymbianthemes.com/explore/the-ultimate-symbian-hacking-guide-tools-issues-software-firmware




Nokia specifikus dolgok:

Beépített, nem dokumentált parancsok:
http://www.brighthub.com/mobile/symbian-platform/articles/91851.aspx
http://www.brighthub.com/mobile/symbian-platform/articles/74816.aspx
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2011-03-18, 23:45:20
Mivel egyre több fórumozónak van valamilyen okos mobil eszköze, gondolom nyissunk ezeknek is egy topikot. Majd Zsiga nyithat az Anrdoid-nak

Szerintem pedig ezeknek EGY topik is elég. :p
A Symbian már halott, arra a pár hsz-re felesleges egy
teljes topic. Az átnevezéssel egy rövid időre ide került
át a topic, hamarosan visszakerül, bocs.

Ha infó kell, ajánlom a ph / mobilaréna Nagy Symbian topicját.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Darkstar on 2011-03-19, 00:23:50
iOS = W7M > Android > rest
Ez olyan Darkstaros hozzászólás volt :)

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2011-03-19, 00:23:50
iOS = W7M > Android > rest

Na az első troll már meg is érkezett

W7M az meg mi? Biztos nem a WP7, mert az sehol sincs az
Androidhoz képest :p Copy-paste, multi-task, személyre
szabhatóság, stb? :p

Darkstar

Whyumadtho.targa
Copy paste lesz. Multitask érdekes kérdés, de valszeg az is jobban lesz megoldva. A metro UI meg szerintem kurva nagy ötlet és megér annyit, hogy nem donald kacsát állítom be háttérnek.
Next pls.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Na akkor nekem nem szabad ebbe e topicba beszabadulnom. :)

Darkstar

iOS 5 és iCloud bejelentve. Jólesz ez. :D

A MobileMe előfizetésemet meg ingyen megtolták egy évvel az iCloud meg alapból ingyen lesz, szóval örül a fejem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Suszi

Nekem egy LG GT500-am van, kb 2-3 éves és igazán sok gondom nem volt vele. Igaz Symbian, de abban az időben, mikor megjelent nem volt rossz. Néha picit lassan reagál, nagyon ritkán valamiért kifagy, úgyhogy hamarosan le fogom cserélni. IPhone-t biztosan nem fogok venni. Most egy HTC Desire S-ben gondolkodom. Van valakinek? Ha igen, mik a tapasztalatok? Illetve hasonló kategóriájú (ár / érték / tudás) kütyüben mit ajánlotok még?

Cloud

Quote from: Darkstar on 2011-06-07, 03:11:22
iOS 5 és iCloud bejelentve. Jólesz ez. :D

A MobileMe előfizetésemet meg ingyen megtolták egy évvel az iCloud meg alapból ingyen lesz, szóval örül a fejem.
iCloud? :D

Nakedape

Quote from: Cloud on 2011-06-07, 20:59:50
Quote from: Darkstar on 2011-06-07, 03:11:22
iOS 5 és iCloud bejelentve. Jólesz ez. :D

A MobileMe előfizetésemet meg ingyen megtolták egy évvel az iCloud meg alapból ingyen lesz, szóval örül a fejem.
iCloud? :D

jahh, steve hallotta, h gyakran veszel kütyüket
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2011-06-07, 20:59:50
Quote from: Darkstar on 2011-06-07, 03:11:22
iOS 5 és iCloud bejelentve. Jólesz ez. :D

A MobileMe előfizetésemet meg ingyen megtolták egy évvel az iCloud meg alapból ingyen lesz, szóval örül a fejem.
iCloud? :D
Eloszor elolvastam DS postjat, aztan raneztem, hogy ki is a postolo? Cloud? Levedette az iOS 5 meg az iCloud markaneveket vagy mi? :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud


Fazék

megmagyarázná valaki, hogy miért nem létezik olyan opció a nokia telefonokban, (jelen esetben az e51-ben) hogy bejövő átírányított hívások tiltása?
vagy ez más telefonokban sincs?
vagy ebben is van, csak én nem találom?

teljesen hülyét kapok már a szabadságon lévő fasz kollégám átirányított hívásaitól...
drágalátos kolléga elfelejtette kikapcsolni munkaidő végén az átirányítást, és 10-20 percenként csörög ez a szar...
kikapcsolni nem akarom, mert jöhet olyan hívás, ami fontos.

csak egy olyan opciót találok, hogy "névtelen hív.korlátozás" - de ez csak annyit jelent, hogy olyanok nem tudnak hívni, akiknél tiltva van a számkijelzés, ez rajtam konkrétan semmit sem segít...

Cobra

Tudtommal egyetlen telefonban se lehet letiltani ezt. Esetleg még olyat tudsz, hogy aki nincs a telefonkönyvedben, az máshogy (pl némán) csörög. De gondolom ez se jó opció.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2011-08-15, 22:06:14
Tudtommal egyetlen telefonban se lehet letiltani ezt. Esetleg még olyat tudsz, hogy aki nincs a telefonkönyvedben, az máshogy (pl némán) csörög. De gondolom ez se jó opció.
működőképes lenne, de nem tökéletes.
ismerős is hívhat ismeretlen számról, nem akarom, hogy emiatt ne érjen el.
illetve kolléga pár rokona is benne van a telefonkönyvben, őket is külön csoportba kéne raknom, hogy ők is némán csörögjenek
ennek a csoportosításnak amúgy sem vagyok nagy híve, marhára hosszadalmas folyamat többszáz telefonszámnál, meg amilyen rendszerető vagyok, létrehoznék vagy 10-20 csoportot mire a végére érnék :)

Nakedape

áttekerjek hozzá, h munka idő után lője ki?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2011-08-15, 23:04:35
áttekerjek hozzá, h munka idő után lője ki?
hát lehet hogy megérne egy próbát :haha:

Kvikveg

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_gio_s5660-3741.php
http://www.gsmarena.com/lg_optimus_one_p500-3516.php
Egyik vs masik, szerintetek melyik jobb? Szerintem elso ranezesre a Samsung.
Gondolkodom, hogy a fapadosrol valtok, hatha egyben lehetne az mp3asom meg ez, meg meg gondolom van rajta csillio alkalmazas, nemtom.
Kisse dragallom, bar ennyiert ami benne van oke.
Akinek van: mire hasznaljatok, amit massal nem lehetne, es szukseges a napi lethez?
Ja: jol sejtem, hogy ezeknel van kepernyon billentyuzet a gepeleshez? Qwerty?
Ha nem akarok netre penzt kolteni, ra lehet tolni bluetooth-tal vagy USBn keresztul menetrendeket, terkepeket etc?
A terkep lenne meg jo, nem kene a laptopot beloni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

#20
Igazából sok különbséget nem látok köztük, Android ugyanaddig van rájuk (2.3) - a TW UI meg vagy bejön valakinek, vagy nem.
A kijelző elég alacsony felbontású és nem is túl nagy (3,2"). Az LGben nagyobb az aku, tovább is bírja a leírás szerint.
Igazából ezek a telefonok semmit nem tudnak, amit nem lehet mással kiváltani, viszont legalább nem kell kismillió szart magával hordania az embernek és ez a lényege. Mp3 lejátszót simán kiváltja.
Ellenben "okostelót" (brrrr)  venni net nélkül kicsit "féllábú". A szolgáltatások nagy részéhez jó, ha van net és az állandóan rendelkezésre áll. Nekem pl egyből jönnek a mailek, twitter/FB anyámkínja, 4sq, Skype(/Viber/WhatsApp), RSS feedek, radiostream, cloud sync, etc etc. Meg természetesen a böngészés + personal hotspot (amikor wifin pl a laptopra/tabletre megosztod a netet). Mondjuk én extrémnek számítok és lazán elfogyasztok havi 1.5-2 gigát, pedig a tartózkodási helyeimen szinte mindenhol van wifi.  :D De azért lehet annélkül is használni, habár androidban nem vagyok otthon, de gondolom ott is megoldható, hogy az appok cacheljék wifiről, amit kell és utána onnan éljenek.
Igen, a bill qwerty, a képernyőn jelenik meg, de rövid megszokás után baromi gyorsan lehet írni rajtuk a különböző gépeléskönnyítő és javító algoritmusok miatt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Gio kicsit modernebb. (erősebb proci pl), viszont LG meg tovább bírja akksival.

Mint ahogy Darkstar is írja, ezekhez a készülékekhez szinte kötelező a net.

Nélküle is meg lehet élni, csak sok értelme nincs. Ettől függetlenül lehet rájuk tenni offline térképet, menetrendet is akár.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2011-10-31, 23:37:03
Akinek van: mire hasznaljatok, amit massal nem lehetne, es szukseges a napi lethez?

Mindent lehetne, de praktikusabb egy gépben:
zenelejátszó, perverzeknek egérmozi is, "fényképezőgép" (mind fos
képeket készítenek, de rendes fényképezőgép nem szokott nálam
lenni, a semminél így jobbak), gps-navigáció, szótár, menetrend,
könyvolvasó, email, lájt net, naptár, stb. Én ezekre szoktam használni,
lehetőség még rengeteg van benne (sok web2-es fos, faszbúk, twitter,
stb)

Quote from: Kvikveg on 2011-10-31, 23:37:03
Egyik vs masik

egyik se? Kis képernyő, kis felbontás, evvel a net szívás.

Darkstar

#23
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-11-01, 01:18:28
(mind fos képeket készítenek, de rendes fényképezőgép nem szokott nálam lenni, a semminél így jobbak)
http://campl.us/posts/iPhone-4S-Extreme-Closeups

Ezen felül vannak jó képeket készítő Nokiák is.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Hűha, van néhány a drágább kategóriában, ami már talán eléri néhány
téren egy <18k-s fényképezőgép szintjét... bár az iso zaj még szemmel
is jól kivehető, hogy a nyilvánvalóakat ne soroljuk. Viszont az olcsóbb
kategóriában, amit Kviki is néz, még egy 10k-s játékkamerával is alig
veszik fel a versenyt. 

Darkstar

Jó, hogy nem mindjárt egy félmillás tükörreflexeshez minőséget kellene hoznia.  ::) De ha neked az kell, nyugodtan vigyél magaddal digi gépet mindenhova.
BTW ez csak a "mindegyikre" volt linkelve, hogy az olcsóbbaknál szar van azt és is tudom.
Na gnite
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Ismerősnek valami jobb Samsung van, az jobb képeket csinál mint a mi 30k-s Pana fényképezőgépünk. Mondjuk ezzel nem a telefont dicsérem...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-11-01, 01:18:28
Quote from: Kvikveg on 2011-10-31, 23:37:03
Akinek van: mire hasznaljatok, amit massal nem lehetne, es szukseges a napi lethez?

Mindent lehetne, de praktikusabb egy gépben:
zenelejátszó, perverzeknek egérmozi is, "fényképezőgép" (mind fos
képeket készítenek, de rendes fényképezőgép nem szokott nálam
lenni, a semminél így jobbak), gps-navigáció, szótár, menetrend,
könyvolvasó, email, lájt net, naptár, stb. Én ezekre szoktam használni,
lehetőség még rengeteg van benne (sok web2-es fos, faszbúk, twitter,
stb)

Quote from: Kvikveg on 2011-10-31, 23:37:03
Egyik vs masik

egyik se? Kis képernyő, kis felbontás, evvel a net szívás.
Mekkoratol nem szivas?
Mennyibe faj a net kb, ha nem azon netezek minden nap, csak neha SOS menetrendre hasznalom?
A valtas oka az, hogy elobb-utobb vege a kokorszaknak, mp3ast levalthatnam kenyelmesebbre, most, hogy KT mondja a konyvolvasas se rossz, bar arra kicsi, vegre lenne qwerty, mert a szokasosbol elegem van, es ha SOS kene valami menetrendi info este 11kor amikor felenk mar minden nappali jarat megszunt, hat az jo lenne. "fenykepezogep"nek sem lenne rossz, kb en is isgy vagyok, hogy jobb mint a semmi.
Net meg email nem igazan kell amugy napi szinten, mivel cegben is otthon is azon logok.
Itthon pl kajaldakban hany helyen van ingyenwifi kb? Azzal nem lenne rossz. XD Viszont nem akarom a gatyamat rafizetni a netezesre.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Melyik szolgáltató?

Kijelzőméretre: nekem 3,5" van, az már elég jó. A 4 is jó még, afölött szerintem már tepsi.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2011-10-31, 23:37:03
Egyik vs masik, szerintetek melyik jobb? Szerintem elso ranezesre a Samsung.
Azért az a RAM szerintem ippeg csak elég lesz. Kb. elváltasz a browser appról a naptárra, és mire visszatérsz, töltheti újra a tabokat. 512 gondolom sokkal jobb érzés.

Aminek esetleg nézz utána, hogy melyik kütyün kevésbé nehéz lecserélni a gyári OS-t pl. CyanogenModra. Némelyik gyártó képes beépíteni mindenféle bugot a saját Android disztribúciójába, és aztán biztonsági frissítéseket is tojik kiadni. Hogy ez konkrétan ezekre mennyire illik, az passz.

Az árba kalkulálj bele SD kártyát is. Azt a 2G-t szemvillanás alatt megtöltöd, ha mással nem, mp3-mal.

Quote from: Kvikveg on 2011-10-31, 23:37:03
Akinek van: mire hasznaljatok, amit massal nem lehetne, es szukseges a napi lethez?
Munchkin level counter! :)

Weather forecast. Reggel felkelve mindjárt meg lehet nézni.
Sportoláshoz olyan app, ami mondjuk kétpercenként rámpitty (pl. váltott tempós futáshoz), és bemondja mondjuk a sebességemet.
Jegyzettömb.
Játékok, ebookok.
Naptár, ami GCalon keresztül szinkronizál a cégessel.
Nyaraláshoz offline lementett wikitravel adatbázis, horvátoknál jól jött.
Menetrendet, szótárat már mondták.
Szorult helyzetben zsebláma :)

Quote from: Kvikveg on 2011-10-31, 23:37:03
Ja: jol sejtem, hogy ezeknel van kepernyon billentyuzet a gepeleshez? Qwerty?
Jól. De csomót kitakar, nagyobb képméretnél se egy élvezet. Vannak persze fizikai quertysek, de persze azok nagyobbak, nehezebbek.

Quote from: Kvikveg on 2011-10-31, 23:37:03
Ha nem akarok netre penzt kolteni, ra lehet tolni bluetooth-tal vagy USBn keresztul menetrendeket, terkepeket etc?
Legkönnyebb wifin. :)

Quote from: Kvikveg on 2011-10-31, 23:37:03
A terkep lenne meg jo, nem kene a laptopot beloni.
Google Maps addig jó amíg online vagy, de megadott terület (pl. Budapest, vagy ahova épp utazol) cache-be parancsolható (offline navigáció, útvonaltervezés viszont nincs). A kicsit gagyibb OpenStreetMap ingyen felrakható és offline bámulható, pl. MapDroyd révén.

Offline GPS navigációs appokat lehet venni. iGO nemhivatalos Androidos portja is közkézen forog, teherautóról leesve.