Okostelefonok és más mobil kütyük

Started by Flaser, 2011-03-18, 23:45:20

Previous topic - Next topic

Flaser

Quote from: Lythis on 2013-09-14, 22:36:12
K_T jólmegaszondta. Az egy dolog, hogy nincs hozzá OS, de hardware-esen tömör szopás lenne összehozni a modularitás miatt. Van egy lapka, ami lyukacsos, és mindegyik össze van kötve mindennel, aztán random beleszurkálunk dolgokat, és voilá, működik. Hát persze ::)

A megoldást már föltalálták, úgy hívják busz rendszer, de pont a Moore szabály miatt nem lehet a problémát leterítő ezüstgolyó. Az mondjuk más kérdés, hogy a nem nagy számításigényű eszközökben miért nincs egy nemzetközi szabvány (hja, a a tervezett elavulás "csodája")... persze ez így jól hangzik a hajszárítótól a mikrosütőig mi mindenre lenne jó, de közben ezek az eszközök is egyre okosabbak lesznek, azaz a számítástechnika szép csöndben mindent behálóz és itt is kezd gond lenni, hogy kicsi a busz sávszélessége.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Lythis

Quote from: Flaser on 2013-09-15, 19:49:01
Quote from: Lythis on 2013-09-14, 22:36:12
K_T jólmegaszondta. Az egy dolog, hogy nincs hozzá OS, de hardware-esen tömör szopás lenne összehozni a modularitás miatt. Van egy lapka, ami lyukacsos, és mindegyik össze van kötve mindennel, aztán random beleszurkálunk dolgokat, és voilá, működik. Hát persze ::)

A megoldást már föltalálták, úgy hívják busz rendszer, de pont a Moore szabály miatt nem lehet a problémát leterítő ezüstgolyó. Az mondjuk más kérdés, hogy a nem nagy számításigényű eszközökben miért nincs egy nemzetközi szabvány
A gond nem azzal van, hogy nincs rá megoldás, a baj a megoldással van. Konkrétan a moduláris busz rendszer nem lenne olyan hatékony, mint a jelenlegiek, és nem lenne olyan tetszetős sem. A high-end kütyük nagyrésze elég erőteljesen optimalizált eszköz. Ezt egy moduláris rendszer jelenleg egyszerűen képtelen hozni. Lehet, hogy nosztalgikus lenne pl megint téglákkal járkálni, de én kihagynám. Részemről én leginkább ezzel értek egyébként egyet. Ami mostmár igazán számít, az az akku.


Nincs nemzetközi szabvány: piac, termékdifferenciálás, walled garden, etc. Csoda lenne, ha lenne...

Raggie

Szerintem simán kivitelezhető volna, maximum nem lenne tényleg ennyire customizálható. És természetesen egy nagyon drága és hosszadalmas fejlesztésnek kellene megelőznie, amire még talán a jelenlegi legnagyobb telefongyártó cégeknek sincs kapacitása, tehát tényleg csak akkor működhetne, hogyha több cég összefogna ezért, ami nem fog soha megtörténni.

Mindenesetre szép ötlet! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2013-09-16, 11:51:05
Szerintem simán kivitelezhető volna, maximum 2cm-es vastagságról indulna ugyanaz, ami most kevesebb, mint 8-9mm-be belefér, s mellé a tömege is arányosan növekedne, ja és az egész rohadt bonyolult és sérülékeny lenne, előállítása is többszöröse.

fix'd

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-09-16, 20:28:50
Quote from: Raggie on 2013-09-16, 11:51:05
Szerintem simán kivitelezhető volna, maximum 2cm-es vastagságról indulna ugyanaz, ami most kevesebb, mint 8-9mm-be belefér, s mellé a tömege is arányosan növekedne, ja és az egész rohadt bonyolult és sérülékeny lenne, előállítása is többszöröse.

fix'd
:D

Fazék

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamesinjs.dune2

no ezt mindenképpen kipróbálom

nem lehet sokkal nehézkesebb az irányítása, mint az eredetinek :D

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-09-16, 20:28:50
Quote from: Raggie on 2013-09-16, 11:51:05
Szerintem simán kivitelezhető volna, maximum 2cm-es vastagságról indulna ugyanaz, ami most kevesebb, mint 8-9mm-be belefér, s mellé a tömege is arányosan növekedne, ja és az egész rohadt bonyolult és sérülékeny lenne, előállítása is többszöröse.

fix'd
Méretekről direkt nem volt szó a videóban(sem az én hozzászólásomban). ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Nakedape

#277
nna kérem úgy néz ki szeretnék belépni én is a kütyük világába, nem teljesen tökéletes a topic, mert kifejezetten  NEM telefont keresnék, viszont ami nehezít, hogy szinte telefon méretben..

ma nézegettem, kezembe fogva gépeket és még a 7" incses tablet is túl nagy ahhoz amit szeretnék.
a kinézett méret 5 max 5,5 incs de alapvetően tablet, azaz wifi, játék sorozatnézés, zene.

létezik értelmes, vagy nem értelmes ilyen egyáltalán, vagy csak telefon legfeljebb nem rakok bele simet? segítsetek ki egy butatelefonos noobot  :angyali: danke
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Quote from: Nakedape on 2013-09-22, 15:27:13
csak tlefon legfeljebb nem rakok bele simet? segítsetek ki egy butatelefonos noobot  :angyali: danke

Nagyjából ez a helyzet. Az egyik kollégámnak egy hasonló méretű Samsung tepsije van, az megfelelhet neked.
Failure is the default option

Nakedape

igen ettől annyiban tartottam, hogy telefonban ki kell fizetnem még pár alkatrészt amire nincs szükségem...:D

de akkor mondjuk max 40.000-ért van olyan félértelmes ( az újak, jók, látom, hogy többek) készülék, ami nem esik szét talán elsőre? és ha nem is gyorsan, de böngészésre, sorozatnézésre, akár dune2re hunyorogva alkalmas
5-5,5" kijelzős méretben mármint
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Konkrét modellt nem tudok ajánlani, mert sosem volt pár másodpercnél tovább a kezemben, majd a szagértők.
Failure is the default option

Próféta

#281
Quote from: Nakedape on 2013-09-22, 15:27:13
a kinézett méret 5 max 5,5 incs de alapvetően tablet, azaz wifi, játék sorozatnézés, zene.
Egyik kollégámnak van Androidos Sony WALKMANje, az ilyesmi. A másiknak iPod Touch, csak az kisebb.
EDIT: Hmm, a WALKMAN is kisebb.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

#283
Quote from: Cobra on 2013-09-22, 18:25:23
Nvidia Shield?

hehe, nem rossz, de ennyire nem kell játék, meg lapos az kisebb is :D


Quote from: Próféta on 2013-09-22, 16:56:21
Quote from: Nakedape on 2013-09-22, 15:27:13
a kinézett méret 5 max 5,5 incs de alapvetően tablet, azaz wifi, játék sorozatnézés, zene.


Egyik kollégámnak van Androidos Sony WALKMANje, az ilyesmi. A másiknak iPod Touch, csak az kisebb.
EDIT: Hmm, a WALKMAN is kisebb.


hm persze meg kéne néznem a kisebb milyen lenne, bár az almás termékekre még nem vagyok felkészülve :D mondjuk argepen elég szór az ár, akár ... Androidos Sony amit láttam az kereten kívüli


edit: igen attól tartok, hogy olcsó darabokat ebben a kategórában nem könnyen találok, van esélye, hogy akkor még várnom kell ezzel a beszerzéssel
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Hova akarod rakni, hogy nagy a 7" (ami szerintem netezésre kicsi)?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

Quote from: Cobra on 2013-09-22, 19:22:14
Hova akarod rakni, hogy nagy a 7" (ami szerintem netezésre kicsi)?
zsebbe, tömött villamosra stb :D  7"es-eket túl nagynak éreztem, ( elővenni , vinni használni, akkor már inkább netbook kéne) így megfogásra, amúgy netezni barátnőm sony xperia mini-jén is neteztem azt hiszem kibírnám :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Akkor még mindig egy 5" telefonnal jársz a legjobban.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

azokat próbáltam nézni most, de árban nem túl neveseket találtam egyelőre, pl bluepanther..
szóval javaslatokat fogadok, régebbi típus is lehet, hogy mit érdemes, a képernyő mellett, tán az akku az érdekes, meg xvid lejátszás ami kellene, játékban nincs nagy igényem. 40ért lehet ilyet? vagy használtban valamit érdemes?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

4,5" fölött nincs régi, mert idén kezdték kiadni őket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

telibe :D köszönöm az infókat amúgy!
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

nézegetek 6"-osokat de amit láttam nem győzött meg :)

Viszont kérdés: van valakinek tapasztalata Kindle-vel: az experimental browser mire alkalmas benne?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga

Quote from: Nakedape on 2013-09-23, 16:52:04
Viszont kérdés: van valakinek tapasztalata Kindle-vel: az experimental browser mire alkalmas benne?
Kb. semmire, az e-papír frissítési ideje (0,5-1s) miatt.

Én valami kínai telefont néznék a helyedben. Pl.: http://www.etotalk.com/zte-v967s_p3733.html

.Attila

Ereader-ek, általános vélemény szerint, egyelőre alkalmatlanok böngészésre.
Szóval hacsak nem olvasol tényleg sokat, a Kindle nem éri meg.
Nekem még sikerült 16ezerért Nook-ot venni, annyiért még megéri, amennyit én olvasok.

Cloud


Nakedape

Quote from: Zsiga on 2013-09-23, 17:28:41
Quote from: Nakedape on 2013-09-23, 16:52:04
Viszont kérdés: van valakinek tapasztalata Kindle-vel: az experimental browser mire alkalmas benne?
Kb. semmire, az e-papír frissítési ideje (0,5-1s) miatt.

Én valami kínai telefont néznék a helyedben. Pl.: http://www.etotalk.com/zte-v967s_p3733.html

azért jellemező, hogy a mostani samsung telefonomat is te linkelted be nekem :D ezen gondolkodom egy sort ::D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Nakedape on 2013-09-23, 16:52:04
Viszont kérdés: van valakinek tapasztalata Kindle-vel: az experimental browser mire alkalmas benne?
Kb. külföldön sítáborban/sátortáborban megnézni egy fontos ímélt, amire vársz.

Nakedape

#296
 még azóta is csak tépelődés ( ha veszek valamit, kevesebbet olvasnék..) de 7"-es tabletben 40-50 k Hufért mondjuk van valakinek jó tippje?
illetve ez a 15-20 ezres piac (myaudio, koobe vega stb) ezek csak e-szemetek, vagy akár használhatóak?
pl VEGA D7124
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

A 15k-s kategória nagyon szar általában (rezisztív kijelző fakó színekkel), a 20k fölött már találni használhatóbbakat. Mondjuk még a márkásabbaknál is oda kell figyelni. Keressél szerintem teszteket, véleményeket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

A 15-20ks piac szemét. Legalábbis eddig az összeset, ami a kezembeakadt unokahúgnál (myaudio), nagyszülőknél (franc tudja) illetve ismerősnél, sikítva dobtam el.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

Quote from: Darkstar on 2013-11-26, 23:26:32
A 15-20ks piac szemét. Legalábbis eddig az összeset, ami a kezembeakadt unokahúgnál (myaudio), nagyszülőknél (franc tudja) illetve ismerősnél, sikítva dobtam el.
:Kiraly:
eegen ez volt a tippem, de a lepényhal van utoljára
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution