Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

sirtomi

Atholn64 3000+, 1GB ram és simán megy minden MPlayer-rel. Eddig nem volt gond.
900-as Celeronon voltak gondok mindennel :)

Cobra

3700+ : a Nero saját codecjével akadozott, de ffdshow-val tökéletesen megy MPC alatt. A Nero-s codec-kel nem tudom miért nem megy rendesen, mert soha nem érte el a 100%-ot a processzorhasználat (50-80% között volt).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Theon

HI!

Akkor én jól jártam, mert 1.6-os Celeronnal, 640Mb Ram-mal simán lejátszom akár mkv, akár más formátumban.  :jee: Codecnek ffdshow-t használok, egyébként minden mást egyenként szedtem össze (matroska, ogg...), mert a codec pakkokat nem szeretem.  :morci: Lejátszónak csak BSPlayert használok, még nem találkoztam olyan videoval, amit ne játszott volna le. (Sokan mondják, hogy rossz, ami igaz is az újra, de az 1.02 még nem csinált hibát nekem.)
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

kikuchiyo

Tipp: ha mplayert használsz, célszerű a post-processinget kikapcsolni a h264-es videókhoz.
Az én 2.4-es P4-emen vo=gl2
pp=6
vf=pp=al/ac/md

beállítások mellett konstans 100%-ot eszik egy standard 704x396 felbontású h264 videó, vo=directx
#pp=6
#vf=pp=al/ac/md
mellett viszont akár kettőt is nézhetek egyszerre... :)
Failure is the default option

Flaser

#154
Quote from: kikuchiyo on 2006-05-25, 13:46:49
Tipp: ha mplayert használsz, célszerű a post-processinget kikapcsolni a h264-es videókhoz.
Az én 2.4-es P4-emen vo=gl2
pp=6
vf=pp=al/ac/md

beállítások mellett konstans 100%-ot eszik egy standard 704x396 felbontású h264 videó, vo=directx
#pp=6
#vf=pp=al/ac/md
mellett viszont akár kettőt is nézhetek egyszerre... :)

:jee: (Ideje lenne elmélyednem a config-file rejtelmeiben.)
Ahemm-hmm...ez nagyon kellett. :merci:
Kösz  :lazza:
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Adele

lehet hogy én vagyok gagyi, de a BSplayeren tényleg nem lehet hangsávot váltani? mindig csak angolul jácca le az animéket, és nem tudom átállítani japánra...

Ramiz

Hát az a videofile-tól függ, amit lejátszol. A BSPlayer szerintem kezeli a többféle hangsávot. De A Media Player Classic biztos. Bár néha egymásra teszi az összeset. :lol:

WMV-nek mi kell? WMV 7-es kodek nem elég?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Vagy a VLC, annak Vobsub meg ilyenek sem kellenek.

TurboK

Quote from: Adele on 2006-05-27, 22:44:46
lehet hogy én vagyok gagyi, de a BSplayeren tényleg nem lehet hangsávot váltani? mindig csak angolul jácca le az animéket, és nem tudom átállítani japánra...
Jobb click -> Audió -> Audió sáv

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Frenkie

HI!

Vannak olyan fájlok amiket csak az mplayer játszik le. Van valami codec amivel ezeket mondjuk a bsplayer is lejátszaná, vagy ezeket tényleg csak az mplayer tudja lejátszani?

köszi
Frenk
Frenkie@Tóth Tamás
Online Portfolio

Member

Quote from: Frenkie on 2006-07-12, 09:53:55
Vannak olyan fájlok amiket csak az mplayer játszik le. Van valami codec amivel ezeket mondjuk a bsplayer is lejátszaná, vagy ezeket tényleg csak az mplayer tudja lejátszani?
Kizárt, hogy valamit csak az játszon le. Esetleg megadhattál volna valami formátumnevet vagy kiterjesztést...

Frenkie

pl.: [anime_fin]_Elfen_Lied_-_01_[81a847a9].avi  vagy
      Ghost_in_the_Shell_-_Stand_Alone_Complex_01.avi
Frenkie@Tóth Tamás
Online Portfolio

Member

Azért az kissé durva lenne, ha az avi-t csak mplayer vinné. :rolleyes: Pl. nem árt DivX-et, Xvid-et feltenni, Ogg filtert + Media Player Classic-ot, ilyenek. Az Elfen Lied asszem pont Xvid.

Zsiga

Quote from: Frenkie on 2006-07-12, 10:08:33
pl.: [anime_fin]_Elfen_Lied_-_01_[81a847a9].avi  vagy
      Ghost_in_the_Shell_-_Stand_Alone_Complex_01.avi
Töltsd le és telepítsd a GSpot-ot (http://www.headbands.com/gspot/download.html), ez bármilyen .avi videóról megmondja hogy milyen codec kell hozzá. Ja és a bsplayer-t felejtsd el, bugos hulladék, használj MediaPlayerClassic-ot(http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=82303&package_id=84358&release_id=403110).

Cobra

Külön codecek helyett érdemesebb ffdshow-t felrakni, ha nem akarsz saját magad videót tömöríteni. Lejátszóból meg én is a Media Player Classicot ajánlom. Mellé még kell egy VSFilter (VobSub), mert az kezeli rendesen a feliratokat, meg azzal a legegyszerűbb hang/feliratsávot váltani, ha több is van a videóban.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Curry`

Én felraktam az ACE Mega Codecs packot, utána nemigazán voltak kodekproblémáim. Bármilyen videoformátumot hajlandó lejátszani, szal csak ajánlani tudom :)

Draconire

Quote from: Curry` on 2006-07-12, 11:32:18
Én felraktam az ACE Mega Codecs packot, utána nemigazán voltak kodekproblémáim. Bármilyen videoformátumot hajlandó lejátszani, szal csak ajánlani tudom :)

Azzal csak az a baj, hogy az újabb dolgokat nem igazán viszi, ha jól tudom akkor 2004-es a legújabb verzió belőle.
Combined Community Codec Pack!
1. jó a neve
2. tetszik az ikonja
3. átlag felhasználónak /pl én/ tökéletes

Frenkie

Valóban, az MPC szépen tolja a múvíkat. Köszi  :cool:
Frenkie@Tóth Tamás
Online Portfolio

kuroao

Hello!
Nem tudom pontosan de gondolom, hogy kodek gond lehet. Bármilyen lejátszóval is próbálkozom az újabb .mkv kiterjesztésű fájlokat nem játssza le. Ami érdekes, hogy ugyanaz a lejátszó régebbi .mkv kiterjesztésű fájlokat probléma nélkül lejátssza. Remélem valaki tudja, hogy mit lehet ilyenkor csinálni mert, én már kifogytam az ötletekből. :confused:

Member

Esetleg a lejátszó nevét?

kuroao

Van Divix player, ViPlay és BSplayer és egyik sem jó.

Member

Quote from: kuroao on 2006-08-07, 21:54:16
Divix player
Nem ismerem.
QuoteViPlay
Kedvenc lejátszóm, de eléggé korlátozott. Feliratozáshoz viszont tökéletes.
QuoteBSplayer
Bughalmaz.

Mkv-hoz Media Player Classic-ot ajánlanék.

Kuroi Tenshi

mplayer, vagy media player classic plussz friss haali media splitter és többi codec.

kuroao

Ok kiprobáltam a Classicot de a probléma még mindig nem oldodot meg. :frown:

Kuroi Tenshi

Milyen codecek vannak most fenn?

Ha minden kötél szakad, akkor ott van az mplayer is :)

Cobra

Valószínűleg h.264-es videótömörítést használtak, rakd fel az ffdshow-t, utána jó lesz bármivel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xaga

Minden Codec uninstall és EZ felrak

kuroao

Köszönöm a kodek bevált. :jee:

Randal

Ez jól jött nekem is.
Amúgy meg éljen a Savage!
miattuk alig tudok egy rohadt 2,4-es cerkán megnézni egy jobb minőségű animét szaggatás nélkül (pl: Beyond the Clouds KAA, Planetes KAA ). Igaz memória is kevés, de azé ez má sok:(:(:(

Cobra

ffdshow codecjével mennie kellene a h.264-nek a gépeden gond nélkül (csak AAC hang ne legyen mellette, meg ne 720x576-nál több legyen :) )
Hide and fear, Cobra Commander is here !