Avatar: The Last Airbender és Avatar: The Legend of Korra

Started by blackronin, 2012-03-22, 19:58:34

Previous topic - Next topic

blackronin

Az első rész felkerült a netre, igaz elég gyenge minőségű.
Én inkább kivárok, de aki nyáron szeretne Korra-t nézni, az immár megteheti.
Igaz, hogy csak egy részt...  :P

motifator

[spoiler=Mwahahahaha]
[/spoiler]
De jó, hogy ma este vége a sulinak!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

blackronin

Az első 4 rész címe a Korra folytatásának:

Chapter 1: Rebel Spirit (Lázadó Szellem)
Chapter 2: The Southern Lights (A Déli Fények)
Chapters 3 and 4: Civil Wars 1 & 2 (Polgárháborúk, dupla epizód)

edit: az első rész hivatalos premierje:
2013. szeptember 13.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Kcq_NcwZkSA


blackronin

A készítők írták, hogy a harmadik könyv munkacíme "Lin", utalva Lin Bei Fong-ra, és arról fog szólni, hogy megtudjuk, hogy ki Lin apja, vagyis Toph férje.
Engem érdekel, szóval én örülök a hírnek.  :smile:

NLZ

[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2013-09-13, 19:50:26


De jó lesz holnap felkelni. :D
Ja és az még jobb, hogy duplarésszel indul.  :whoah:

motifator

Már csak 5 óra! Ma este motort akartam szerelni, de asszem ez most elmarad :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

blackronin

Quote from: motifator on 2013-09-13, 21:03:05
Már csak 5 óra! Ma este motort akartam szerelni, de asszem ez most elmarad :)
Úgy látom, hogy valaki jobban várja az új részeket, mint én...
Azért ez már valami!  :P

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

<3 jó volt, jó lesz az új sztori is

ed.: tsundere twins <3 bár sajna arc alapján gonoszak lesznek (remélem meglepnek minket és nem)

Fazék

továbbra is azt mondom, hogy közelében sem jár az eredeti sorozatnak hangulatilag.
kapkodós, és unalmas.

többször még idegesítő is volt Korra hangja, néha pocsékul hangsúlyozott.

chilip

nem azt vártam el hogy UGYANAZ legyen akárcsak hangulatilag is. ez más teljesen, és mégis ottvan az avatar világban. tény hogy kapkodósabb, de itt rögtön van fő cselekményszál és nem a weekly adventure, a régi avatar epizodikus volt egy nagyon távoli céllal, itt meg rögtön azon dolgoznak.

Fazék

Quote from: chilip on 2013-09-14, 13:12:13
nem azt vártam el hogy UGYANAZ legyen akárcsak hangulatilag is. ez más teljesen, és mégis ottvan az avatar világban. tény hogy kapkodósabb, de itt rögtön van fő cselekményszál és nem a weekly adventure, a régi avatar epizodikus volt egy nagyon távoli céllal, itt meg rögtön azon dolgoznak.
ha elolvasod amit írtam, akkor feltűnhet, hogy nem UGYANAZT a hangulatot várom el tőle, hanem konkrétan bármilyet. ennek nincs semmilyen hangulata, lehet hogy nagyon szépen ki van dolgozva a hű de komoly főszál, de közben semmit sem ad a sorozat, teljesen üres.

kikuchiyo

Ha egy teljesen új sorozat első részéről beszélnénk, akkor türelemre inteném tanult kollégámat, de sajnos ez már a második sorozat, és az előzővel együtt már jogos lehet a panaszkodás. (Azért mondom, hogy lehet, mert még nem láttam az új részeket)
Failure is the default option

blackronin

Book 2: Spirits, episode 1-2
Nekem nagyon bejöttek az új részek, fogalmam sincs hogy miért panaszkodnak egyesek.
A hangok szerintem tökéletesek voltak, fura hogy valaki hibát talál ebben is...  ^^"
A Legend of Korra-nak megvan a maga egyedi hangulata, világa és stílusa.
Aki állandóan a régihez akarja hasonlítani az csalódni fog.

10/10 a részemről.
Szóval én alig várom a folytatást!  :whoah:

Én csak azt tudom javasolni, hogy akinek nem tetszett az első szezon az ne nézze tovább.

Fazék

Quote from: blackronin on 2013-09-14, 16:24:17
Book 2: Spirits
Nekem nagyon bejöttek az új részek, fogalmam sincs hogy miért panaszkodnak egyesek.
A Legend of Korra-nak megvan a maga egyedi hangulata, világa és stílusa.
Aki állandóan a régihez akarja hasonlítani az csalódni fog.

Szóval én alig várom a folytatást!  :whoah:
a régiben megismertem a szereplőket, megszerettem őket, itt semmi ilyesmi kötődés nem alakult ki a 2. évadra sem. csak figyelemmel követem, ahogy egyik helyzet a következőbe sodorja őket, alig érezni bárminek a súlyát, jelentőségét. elmesél egy vszleg jó történetet, csak éppen ezt szarul csinálja. sztem.

szerk: tovább fogom nézni, és ugyanígy szídni fogom, ha bénaságokat látok benne, mint ebben a két részben is. :p

kikuchiyo

Én viszont azt hiszem, nem nézem tovább, ez sajnos harmatgyenge.
Failure is the default option

blackronin

Quote from: Fazék on 2013-09-14, 16:29:34
a régiben megismertem a szereplőket, megszerettem őket, itt semmi ilyesmi kötődés nem alakult ki a 2. évadra sem. csak figyelemmel követem, ahogy egyik helyzet a következőbe sodorja őket, alig érezni bárminek a súlyát, jelentőségét. elmesél egy vszleg jó történetet, csak éppen ezt szarul csinálja. sztem.

szerk: tovább fogom nézni, és ugyanígy szídni fogom, ha bénaságokat látok benne, mint ebben a két részben is. :p

Quote from: kikuchiyo on 2013-09-14, 17:22:52
Én viszont azt hiszem, nem nézem tovább, ez sajnos harmatgyenge.

Hát akkor sajnálom, hogy nem jött be. De az első évad sem jött be nektek, szóval nem lepődtem meg igazán az írásokon.

Nekem talán a szereplők gyorsabban a szívemhez nőttek, mint az eredeti sorozatban.
A sorsuk pedig nagyon érdekel, legalább ugyanannyira mint Aang-é és csapatáé.
Az pedig nem figyel eléggé, aki azt írja a Legend of Korra-ról, hogy üres és hogy nincs súlya a dolgoknak.
Ugyanazt a sorozatot nézzük egyáltalán?  :confused:

Én mindenesetre élvezni fogom minden egyes percét az új sorozatnak.  :smile:
De gondolom, hogy nem én leszek egyedül ezzel.

kikuchiyo

Quote from: blackronin on 2013-09-14, 17:29:55
Ugyanazt a sorozatot nézzük egyáltalán?  :confused:

Egyfelől egy nagyon régi és nagyon mély, talán eldönthetetlen filozófiai problémakört vet fel a kérdésed (lásd még: ugyanazt a piros színt látjuk?), másrészt viszont talán illusztrálja Fazék állítását és értékítéletét, hogy megpróbáltam felidézni a Korra-sorozat első évadát, és szinte semmire sem emlékszem belőle, tehát valószínűleg feleslegesen is vitatkozunk róla. :)
Failure is the default option

chilip

ejj nem ugyanazt néztük akkor mert én emlékszem az előző évadra és csak akkor láttam mikor épp adták ki hétről hétre :)

NLZ

Az a gond, hogy a sorozat abba a sorba állt, mint minden mai amcsi sorozat, hogy (béna) karakterdrámákat alkotnak, túlspilázott szarkavarással, minden más (pl sci-fi, fantasy elemek) csak díszletnek van ehhez a műsorhoz. És mivel a központban az emberi gyarlóság van, nem is kapunk többet annál.
[reserved]

Cobra

Szerintem is gyengébb, mint az Aangos történet, de ettől még élvezhető. Mondjuk nem ártott volna, ha nem derül ki mindjárt a második részből, hogy miről fog szólni a szezon és ki lesz a főgonosz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

Quote from: Cobra on 2013-09-14, 21:34:51
Szerintem is gyengébb, mint az Aangos történet, de ettől még élvezhető. Mondjuk nem ártott volna, ha nem derül ki mindjárt a második részből, hogy miről fog szólni a szezon és ki lesz a főgonosz.
Egy dolgot azért megjegyeznék:
Korra-ból 14 rész ment le a tegnapi duplarésszel együtt.
Erre mindenki ezt a 14 részt hasonlítja össze a 61 részes sorozattal.


Én őszintén bevallom, s bármennyire is szeretem az eredeti sorozatot, Aang kalandjai igazán számomra csak a 17-18-ik részektől kezdtek izgalmassá válni.
Egészen addig egyáltalán nem voltam biztos abban, hogy érdekelni fog a sorozat a jövőben is.
Én úgy látom, hogy az eredeti sorozatot egy kicsit mindenki túlmagasztalja, főleg a Korra-hoz képest.

Nem vagyunk túl szigorúak a Legend of Korra-val?
Majd akkor kellene írni a nagy elemzéseket, ha a Korra-ból is lemegy már a fele a sorozatnak.

Egyébként Aang-nál is szintén elég hamar kiderült, hogy ki a főgonosz, mi a végső cél, stb.
Szóval nem értem, hogy minek köttök bele ebbe is...  ^^"

Félreértés ne essék:
Én elégedett vagyok minden tekintetben.
Sőt Korra-nál kifejezetten örülök, hogy nem próbálja másolni az eredetit, hanem a maga útját járja.
Viszont ugyanaz a kellemes érzés fog el a Korra nézése közben is, mint anno Aang kalandjainál.

Egyébként alig 1 éve néztem újra az eredetit (pont amiatt, hogy sokan panaszkodtak a Korra első évadjára), s én nem látom azt a hatalmas "visszaesést" amiről beszéltek.
Nem érzem, hogy az eredeti sorozat hangulata és a lelke eltűnt volna.


Fazék

Quote from: chilip on 2013-09-14, 23:46:07
Quote from: blackronin on 2013-09-14, 23:04:10
...

my man speaks from my hearth
?
QuoteThe floor of a fireplace, usually extending into a room and paved with brick, flagstone, or cement

kikuchiyo

Failure is the default option

NLZ

[reserved]

blackronin

Az 5-8 részek címei:

205: Peacekeepers (Békéltetők)

206: The Sting (A Fullánk)

207: Beginnings: Part 1 (Kezdetek: 1. Rész)

208: Beginnings: Part 2 (Kezdetek: 2. Rész)

motifator

Tegnap este lakótársakkal elkezdtük újranézni a Korra első évadot.
Hátööö, hogy is mondjam...
[spoiler=rant]
Én annakidején nem voltam túlságosan elégedetlen a Legend of Korrával. Persze nem volt olyan, mint a The Last Airbender, de új volt, érdekes volt, tetszett.
De most az újranézés során rá kellett döbbennem, hogy a különbség sajnos ég és föld. Persze csak vagy az első 4 részt néztük meg, lehet, hogy a további részekkel változik majd a véleményem, de messze nem élveztem annyira az újranézést, mint amire számítottam.
A régi sorozathoz képest a Korra sztorija uncsi, érdektelen, zavaros. Korra rendesen idegesítő néha, és most látom csak igazán, hogy az új évad első részével mennyire visszatért Korra karaktere az első évad elején megismert makacs kis csitrivé. Hova tűnt egy egész évadnyi jellemfejlődés?
Ezen felül nem igazán tudnak érdekelni a mellékszereplők. Tuti nem segít, hogy akaratlanul is hasonlítom őket a régi arcokhoz, de most komolyan, hogy van Mako és Bolin karaktere a régi avatar csapathoz képest? Mindkét szereplő totál felejthető, és igazából Tenzin-t se tudom túlságosan értékelni, főleg mondjuk Uncle Iroh-hoz képest.
A francba is, úgy szeretném szeretni a sorozatot, de nagyon gagyi spinoff hangulata van. A régi Avatart láttam már 4-szer, és simán lesz még újranézés, főleg, hogy nemrég végeztem a The Promise-szal, és totál hozta a nosztalgiát. A Korránál már az első újranézést unom :(
Ha nagyon erőlködök, hogy ne hasonlítsam a The Last Airbenderhez, a The Legend of Korra egész jó sorozat. De az előd annyira hihetetlenül zseniális volt, hogy ahhoz képes a folytatás sajnos nagyon gyenge.
[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.