Avatar: The Last Airbender és Avatar: The Legend of Korra

Started by blackronin, 2012-03-22, 19:58:34

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Cloud on 2014-11-24, 15:07:11
Quote from: NLZ on 2014-11-24, 11:40:32
Quote from: Fazék on 2014-11-24, 07:37:58
a fanatikus rajongókon kívül más is nézi a sorozatot? kiku? Próféta? valami vélemény?
Én még nézem, de nem üti az ingerküszöböt a fikázáshoz. :)
Mármint annyira szar, hogy még fikázni sem érdemes, vagy annyira tűrhető, hogy nem igazán tudsz mit fikázni benne. :D
Nem is az hogy rossz, inkább érdektelen.

Mostanában azon filózok, hogy az értékelés (legalább) két dimenziós, ahol egyik az, hogy milyen minőséginek tartom, a másik pedig, hogy mennyire érdekes.
Korra számomra most mindkét szempont alapján közepes. Mondjuk most az otaku webnovellákra nagyon rá vagyok állva, így a legtöbb sorozatból van lemaradásom.
[reserved]

Fazék

Quote from: blackronin on 2014-11-24, 09:13:13
Quote from: Fazék on 2014-11-24, 07:37:58
a fanatikus rajongókon kívül más is nézi a sorozatot? kiku? Próféta? valami vélemény?
Tetszik, hogy az aki megosztja a gondolatait és nézi a sorozatot az már "fanatikus" rajongónak számít a szemedben...  :P
Egyébként szerintem a többiek már feladták, mert nem azt kapták, amit vártak.
Van ilyen... de ez még nem jelenti azt, hogy ne lenne jó sorozat a Korra.
gondoltam ilyen "finom" kis odaszúrás még belefér :)

igazad van, nem jelenti azt, hogy nem jó, de a topic-ot, sorozat nézettséget, népszerűséget elnézve azt viszont biztosan jelenti, hogy csak egy elég szűk rétegnek "jó" :P

blackronin

Quote from: Fazék on 2014-11-24, 20:05:12
igazad van, nem jelenti azt, hogy nem jó, de a topic-ot, sorozat nézettséget, népszerűséget elnézve azt viszont biztosan jelenti, hogy csak egy elég szűk rétegnek "jó" :P
A topicba való sok beírásom egyik fő oka az egyébként, hogy 5 rész múlva már nem lesz miről írni.
Véget ér a Korra és a készítők jelezték, hogy nincs tervbe véve több animációs sorozat, max. a képregények maradnak.
Ezekről majd nem lehet annyit "elmélkedni"... elolvasod őket és kész.

A nézettségi adatok valóban nem rózsásak, ezért is döntött a csatorna a webes megjelentetés mellett.
Mindezek ellenére én egy jó sorozatnak tartom, pár hibával.
A számomra az a legfontosabb, hogy élvezem a részek megnézését (na jó, leszámítva a múlt hetit).
Ezek után annyira nem izgat, hogy a többségnek nem jön be.


Próféta

Quote from: Fazék on 2014-11-24, 07:37:58
a fanatikus rajongókon kívül más is nézi a sorozatot? kiku? Próféta? valami vélemény?
A "Changes" book elejénél maradtam le.

kikuchiyo

Az nemtommelyik, en a 2. evad elejen hagytam abba.
Failure is the default option

blackronin

Legend of Korra 4. évad, kilencedik rész:
A héten már végre egy értékelhető részt kaptunk újra.
Nem volt rossz, bár Korra "visszatérése" egy kicsit szárazra sikerült...
Zehir segített és "boom!" Korra készen áll megint a harcra.

Reméljük, hogy méltó végjáték felé tart a sorozat és valóban nem okozott kárt a múlt heti "pihenő".

blackronin

Legend of Korra 4. évad, tizedik rész:
Nagyon hangulatos részt kaptunk, nem tudok nagyon belekötni.
Persze Juliee húzása kiszámítható volt, de jól megcsinálták.
Toph hozta a formáját megint.  :P

Hihetetlen, hogy még 3 rész és vége...  :frown:

blackronin

Legend of Korra 4. évad, tizenegyedik rész:
Jó rész volt, bár egyre jobban félek attól, hogy az a bizonyos "összefoglalós" epizód okozta hiány érződni fog a sorozat legvégén.
Már csak 2 rész és vége a dalnak...

blackronin

Legend of Korra 4. évad, finálé:
Egy korrekt duplarésszel zárultak le Korra kalandjai (egyelőre), ami tartogatott pár meglepetést is.
[spoiler]
1. A legnagyobb természetesen a vég:
Korra és Asami (igen, jól olvastátok!) kézen fogva ( :eek: ) és kettesben ( :zomg: ) akarnak eltölteni egy kis időt a szellemvilágban...
Oké... Korra nem Mako-t vagy akármelyik másik srácot viszi magával, hanem Asami-t.
Leszboszi románc, mint a sok fanfic-ben?  :D
2. Kuvira nem hal meg, ami jó pont.
3. Az új lélekportál a város közepén.
4. Vu herceg nem akarja a trónt, helyette tartományok leszenk a Föld Királyságában. Pozitív kifejlet ez is.
[/spoiler]
Sajnos a készítők viszont egy kicsit összecsapták az utolsó jeleneteket, az a bizonyos "emlékeztető" rész okozta időveszteség nagyon érződik.
Kellett volna az az epizód a normális lezáráshoz.

Legend of Korra sorozat összegzés:
8,5/10.
Az okai:
Kaptunk egy remek 1. és 3. évadot, amik szerintem tökéletesre sikerültek.
Hála a Nickelodeon-nak meg kell elégednünk egy kicsit kaotikus 2. évaddal és egy "csak simán jó" 4. évaddal.
Így nálam az első sorozat, az Aang legendája, marad az alap, de a Korra sem szégyenkezhet.
Méltó folytatása lett az elődjének (remek karakterekkel, jó történettel, hangulatos zenével, élvezetes humorral, minőségi art-tal és animációval), bár produkciós szempontból sokkalta rosszabb helyzetben volt.
Ezt azért érdemes megemlíteni.

Mi lesz ezután?
Korra kalandjai biztosan folytatódnak, bár már csak comic formában.
Animációs sorozatok világától elbúcsúzik az Avatár sorozat egy jó időre, ki tudja, hogy mikor tér vissza.

A topic-ba ezek után nem hiszem, hogy sokat fogok írni, talán néha megemlítem, ha kijön egy érdekes comic.
Jó volt Korra nézőnek lenni és hétről hétre nézni a részeket.  :smile:
Bizonyos szempontból sajnálom, hogy főleg egyedül leszek a pozitív véleményemmel, de hát ez van... majd túlélem valahogy.  :P

NLZ

Összességében nem volt ez rossz, kellemes lett a befejezés és nem szúrta a szemem oldalát semmi se. :)
És igen, az Avatár mindig megszerzi a csajt a végén. :D
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2014-12-22, 19:08:08
És igen, az Avatár mindig megszerzi a csajt a végén. :D
leszbi show-ként ér véget?  :eek:

NLZ

Quote from: Fazék on 2014-12-22, 19:48:41
Quote from: NLZ on 2014-12-22, 19:08:08
És igen, az Avatár mindig megszerzi a csajt a végén. :D
leszbi show-ként ér véget?  :eek:
Finom kis utalással jah. :D
[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2014-12-22, 20:15:33
Quote from: Fazék on 2014-12-22, 19:48:41
Quote from: NLZ on 2014-12-22, 19:08:08
És igen, az Avatár mindig megszerzi a csajt a végén. :D
leszbi show-ként ér véget?  :eek:
Finom kis utalással jah. :D
A rajongók kitettek magukért...  :D (NSFW)

[spoiler]
Én szóltam!




[/spoiler]

Fazék

no így már egészen más a leányzó fekvése.

mármint blackronin kitartó beszámolói fölkeltették érdeklődésemet a sorozat nehezebben észrevehető finomságai iránt.


chilip

korra opened asamis spirit portal, if you know what I mean

blackronin

Quote from: NLZ on 2014-12-23, 11:03:13
http://io9.com/legend-of-korra-creators-confirm-that-korrasami-is-cano-1674384152?utm_campaign=socialflow_io9_facebook&utm_source=io9_facebook&utm_medium=socialflow

Készítők is megerősítették Korrasami befejezést, ha esetleg valakinek nem lett volna egyértelmű :)
Ez szép és jó, de ha a folytatásban (képregények) nem történik semmi előrelépés az ügyben, akkor csak egy fanoknak tett gesztus volt csupán.
Nem mintha minden vágyam lenne, hogy Korra leszbi legyen, de azért érdekes színt adna a karakterének.  :P

NLZ

Quote from: chilip on 2014-12-23, 11:04:11
korra opened asamis spirit portal, if you know what I mean
[spoiler][/spoiler]

Quote from: blackronin on 2014-12-23, 13:23:21
Quote from: NLZ on 2014-12-23, 11:03:13
http://io9.com/legend-of-korra-creators-confirm-that-korrasami-is-cano-1674384152?utm_campaign=socialflow_io9_facebook&utm_source=io9_facebook&utm_medium=socialflow

Készítők is megerősítették Korrasami befejezést, ha esetleg valakinek nem lett volna egyértelmű :)
Ez szép és jó, de ha a folytatásban (képregények) nem történik semmi előrelépés az ügyben, akkor csak egy fanoknak tett gesztus volt csupán.
Nem mintha minden vágyam lenne, hogy Korra leszbi legyen, de azért érdekes színt adna a karakterének.  :P

Nyíltan sztem sose lesz benne a sztoriban, max gyanús lesz, hogy az idővel előrehaladva nem házasodik meg Korra, csak Asamival lóg. :D
[reserved]

blackronin

Valaki élvezi a jól megérdemelt pihenését




[spoiler] Bryan Konietzko
QuoteTurtle-duck Date Night
This is my piece for the upcoming The Legend of Korra / Avatar: The Last Airbender Tribute Exhibition at Gallery Nucleus, opening this Saturday, March 7th, 6:00pm to 10:00pm. Mike and I will be there doing a signing for the first half of the reception (there are a limited number of spots in the signing line, but I'm not sure how they are working that), and hanging out for the rest. I think there will be a raffle, and plenty of cool stuff to purchase. A bunch of the crew members from the production will be there too (hopefully including some ATLA folks), so it is going to be a fun family reunion for us. I can't wait to see all of the incredible artwork.
As for this piece, I used and modified Emily Tetri's production painting of Harmony Tower (designed by Lee Jung-Su). Otherwise, I drew and painted the rest of it. I based the turtle-duck boats on the charming swan boats I saw while visiting Ueno Park in Tokyo. Gallery Nucleus will be selling the above artwork as an exclusive print, in a limited edition of 100, to be released on opening night (and I'm pretty sure I'll be signing them). I will be donating 100% of my share of the proceeds to an LGBTQ suicide prevention hotline.

I hope to see you Saturday! Get there early, as the lines for these Gallery Nucleus openings wrap all the way around a city block. If you can't make it to the opening, the show will be hanging for two weeks. There is an event being planned for the closing as well. More on that later.

Gallery Nucleus – 210 East Main Street, Alhambra, CA 91801
[/spoiler]

Korra-nak nem igazán hiányoznak a férfiak az életéből...  :P

NLZ

Quote from: blackronin on 2015-03-09, 16:25:42
Valaki élvezi a jól megérdemelt pihenését




[spoiler] Bryan Konietzko
QuoteTurtle-duck Date Night
This is my piece for the upcoming The Legend of Korra / Avatar: The Last Airbender Tribute Exhibition at Gallery Nucleus, opening this Saturday, March 7th, 6:00pm to 10:00pm. Mike and I will be there doing a signing for the first half of the reception (there are a limited number of spots in the signing line, but I'm not sure how they are working that), and hanging out for the rest. I think there will be a raffle, and plenty of cool stuff to purchase. A bunch of the crew members from the production will be there too (hopefully including some ATLA folks), so it is going to be a fun family reunion for us. I can't wait to see all of the incredible artwork.
As for this piece, I used and modified Emily Tetri's production painting of Harmony Tower (designed by Lee Jung-Su). Otherwise, I drew and painted the rest of it. I based the turtle-duck boats on the charming swan boats I saw while visiting Ueno Park in Tokyo. Gallery Nucleus will be selling the above artwork as an exclusive print, in a limited edition of 100, to be released on opening night (and I'm pretty sure I'll be signing them). I will be donating 100% of my share of the proceeds to an LGBTQ suicide prevention hotline.

I hope to see you Saturday! Get there early, as the lines for these Gallery Nucleus openings wrap all the way around a city block. If you can't make it to the opening, the show will be hanging for two weeks. There is an event being planned for the closing as well. More on that later.

Gallery Nucleus – 210 East Main Street, Alhambra, CA 91801
[/spoiler]

Korra-nak nem igazán hiányoznak a férfiak az életéből...  :P
Hotlink fail.
Itt vannak a képek:
[spoiler][/spoiler]
[spoiler][/spoiler]
[reserved]

blackronin

NLZ:
Fura, nekem gond nélkül bejönnek a képek.
De azért köszi, hogy beraktad őket másik forrásból is.  :smile:

NLZ

Quote from: blackronin on 2015-03-09, 19:42:18
NLZ:
Fura, nekem gond nélkül bejönnek a képek.
De azért köszi, hogy beraktad őket másik forrásból is.  :smile:
IE alatt bejön nekem is, fura. Pedig se adblock, se noscript nem tiltja.
[reserved]

Cloud

Nálam Chrome-Adblock kombóval is mutatja a képeket.

blackronin

Jó hír a Korra rajongóknak (vagyis nekem is  :P):
Korra kalandjai folytatódnak, igaz egyelőre csak képregényben.
http://nerdist.com/dark-horse-announces-legend-of-korra-comic-book/

Szóval akit érdekel, hogy Korra és "köhint" Asami "barátsága" miként alakul, az biztosan meglesi ezeket.  :D