Main Menu

Toriko

Started by blackronin, 2012-06-04, 15:39:40

Previous topic - Next topic

blackronin

#750
345
A sok magyarázat fontos és szükséges volt, bár emiatt egy kicsit vontatottra sikeredett maga a fejezet.
Frohse szellemének megjelenése a legérdekesebb... kíváncsi vagyok, hogy mit hoz ki ebből Shima.

346
A fejezet maga jó volt, de ezzel a hetivel számomra eldőlt a kérdés:
Szerencsésebb lett volna, ha a Blue Nitro-s részt (vagyis miután átváltottunk Yuda csatájáról) az ANOTHER főzés után mutatják be?
Az én válaszom egyértelműen igen, s ezen a flashback hátralévő része sem fog érdemien változtatni.

Én inkább a főzést élveztem volna való időben, s a Kék Nitro-s eseményeket néztem volna meg flashbackben.
A történetvezetés szempontjából jobb lett volna, lehetett volna izgulni hogy miként oldják meg az ANOTHER elkészítését (ezzel szemben a harcok akár flashback-ben, akár élőben is ugyanúgy élvezhetőek).
De mivel hogy láttuk már hogy minden sikerült, így a hatás már közel sem lesz olyan erős.

Ennyi a véleményem, a flashback biztosan rendben lesz már, de a fenti dolgot le kellett írnom, mert ez is hozzátartozik az igazsághoz.

Isley

#751
346

Blackronin, nem unod már, hogy hétről hétre ugyanazt mondod el? Oké, megértettük, hogy bajod van a történetvezetéssel, de az aktuális fejezetről semmit sem írsz.
Én mindenesetre kezdem úgy érezni, hogy egy Toriko fejezetben történik annyi, mint egy átlagos manga egy átlagos arc-jában. Mitsutoshi fantáziájával pedig senki sem vetekedhet a mezőnyben.

1. Régen a szörnyeket használták trágyának, egészen addig, amíg egy újfajta állat, az ember meg nem jelent.
2. Frohze halála is kontextusba került. Érthetővé válik, hogy miért is nevezik a séfistennőnek. Százezreket mentett meg az életével.
3. Az is érthetővé vált, hogy miért nem mutatta be Mitsutoshi az összes főzőpárbajt. Igazából azt kellett látnunk, hogy miképp győzhet valaki (Yuda) egy olyan ellenféllel (Condor Window) szemben, aki warped kitchent tud használni.
4. A még évekkel ezelőtt talált receptkönyv választ ad arra, hogy miképp lehet elkészíteni Godot. S ez összefügg az első két ponttal.
5. A még a Bubble Fruitban részletesen elmagyarázott Food Immersion itt nagy szerephez jut. Eldőlt, hogy Chinchinchin hogyan vesz részt a projektben.
6. Újabb megvilágításba helyeződött a safe zone-ok és a Golden Cookware-ek története. Az, hogy miért volt Blue Grill ANOTHER első lakhelye, teljesen érthető. Az, hogy ANOTHER miatt hogyan vált Back Channel-lé, ugyancsak remek magyarázat volt. S az is, hogy miért választotta a Seven Beasts-et későbbi lakóhelyéül ANOTHER. S ebből az is érthető, hogy a Golden Cookware-t miért lehet elkészíteni ezekből a szörnyekből. Az ásványi anyag, ami Blue Grillben található az nagyon frappáns volt. S teljesen kompatibilis ANOTHER már korábbi fejezetekben részletezett hatásával az egész GW óceáni életvilágra.
7. A fejezetben kb. világossá vált, hogy miért van itt mindenki. Mindenki megkapta a szerepét.
8. ANOTHER készítésének különlegessége pedig világossá teszi azt, hogy miért nem lehet e világi eszközökkel elkészíteni őt, miért van szükség Golden Cookware-re.

Fő kérdés: Mit mond Don Slime, jelenleg mi célt szolgál az ország Összfogásos Menü készítési projektje? Vagy erre már megkaptuk a választ: Ichiryuu feltámasztása?

blackronin

#752
Quote from: Isley on 2015-11-05, 13:22:32
346
...
Bocsi, de annak mi értelme van, hogy lényegében leírod, hogy mi történt a fejezetben az 1.-8. pontokban?
Ilyet én is tudok csinálni, bár sok értelmét nem látnám, valamint nem igazán derül ki belőle a személyes véleményed.

A hozzászólásod ezen része csak az, ami arról szól hogy mit gondolsz


Quote from: Isley on 2015-11-05, 13:22:32
Fő kérdés: Mit mond Don Slime, jelenleg mi célt szolgál az ország Összfogásos Menü készítési projektje?
Ichiryu felélesztése a cél, ehhez kell a full-course.
Régen Don Slime "felélesztése" volt a feladat (gondolom, hogy az igazi formájára gondol).

edit: korrigálva.

Isley

Quote from: blackronin on 2015-11-05, 14:02:12
Quote from: Isley on 2015-11-05, 13:22:32
346

Blackronin, nem unod már, hogy hétről hétre ugyanazt mondod el? Oké, megértettük, hogy bajod van a történetvezetéssel, de az aktuális fejezetről semmit sem írsz.
Bocsi, de annak mi értelme van, hogy lényegében leírod, hogy mi történt a fejezetben az 1.-8. pontokban?
Ilyet én is tudok csinálni, bár sok értelmét nem látnám, valamint nem igazán derül ki belőle a személyes véleményed.

A hozzászólásod ezen része csak az, ami arról szól hogy mit gondolsz
Quote
Én mindenesetre kezdem úgy érezni, hogy egy Toriko fejezetben történik annyi, mint egy átlagos manga egy átlagos arc-jában. Mitsutoshi fantáziájával pedig senki sem vetekedhet a mezőnyben.

Annyi értelme biztosan van, mint amit te csinálsz. És kicsit az arcodból is visszavehetnél már. Plusz két hete még azt írtad, hogy te a véleményedet arra alapozod majd, hogy kibontja-e rendesen a flashbacket és előtte is erről írtál. Most, hogy láthatóan kibontja, találtál magadnak valami mást, amiért panaszkodhatsz.

Nem azt mondtam, hogy ugyanazt csináld amit én: létezik ezen kívül más mód is arra, hogy érdemekben nyilvánuljon meg az ember.
És nemcsak ennyi volt a személyes véleményem, bár ezzel is lett volna annyi mint a tiéd. A nyolc pontban több helyen is írtam, hogy mit éreztem remek húzásnak. A felsorolást ezért is készítettem, hogy kifejtsem, hogy mit éreztem jó megoldásnak.

Quote from: blackronin on 2015-11-05, 14:02:12
Quote from: Isley on 2015-11-05, 13:22:32
Fő kérdés: Mit mond Don Slime, jelenleg mi célt szolgál az ország Összfogásos Menü készítési projektje?
Ichiryu felélesztése a cél, ehhez kell a full-course.
Régen Don Slime "felélesztése" volt a feladat (gondolom, hogy az igazi formájára gondol).

Már rájöttem én is. Ezért szerkesztettem.

blackronin

#754
Isley, csak 3 dolgot tudok neked írni a leírtak után:
[spoiler]1. Elnézést kérek, mert az 1.-8. pontokat csak felületesen olvastam el elsőre, s úgy tűnt hogy csak leírod hogy mi történt a fejezetben.
Ennek eredménye lett a téves hozzászólásom, amit szerkeszteni is fogok.
2. A hozzászólásaid hangneme eléggé támadó (más fejezettel kapcsolatban is előfordult), ezért ne csodálkozz ha erre válaszul erőteljesebb választ kapsz.
Ha normálisabb stílusban írsz, akkor a reakció is olyan lesz.
3. Annyit írok egy adott fejezetről, amennyit akarok.
Ha 2 szót akarok rászánni, akkor annyit, ha 2 oldalt, akkor annyit.
Ne kérd számon senkitől, hogy miről mennyit írjon.
Én sem teszem.[/spoiler]

Magam részéről lezártnak tekintem az ügyet, szeretném normálisabb hangnemben folytatni a topicban a társalgást.

Isley

Quote from: blackronin on 2015-11-05, 14:44:17
Isley, csak 3 dolgot tudok neked írni a leírtak után:
[spoiler]1. Elnézést kérek, mert az 1.-8. pontokat csak felületesen olvastam el elsőre, s úgy tűnt hogy csak leírod hogy mi történt a fejezetben.
Ennek eredménye lett a téves hozzászólásom, amit szerkeszteni is fogok.
2. A hozzászólásaid hangneme eléggé támadó (más fejezettel kapcsolatban is előfordult), ezért ne csodálkozz ha erre válaszul erőteljesebb választ kapsz.
Ha normálisabb stílusban írsz, akkor a reakció is olyan lesz.
3. Annyit írok egy adott fejezetről, amennyit akarok.
Ha 2 szót akarok rászánni, akkor annyit, ha 2 oldalt, akkor annyit.
Ne kérd számon senkitől, hogy miről mennyit írjon.
Én sem teszem.[/spoiler]

Magam részéről lezártnak tekintem az ügyet, szeretném normálisabb hangnemben folytatni a topicban a társalgást.

1. Oké.
2. Ez fordítva is igaz.
3. Nem akarom megmondani neked, hogy mennyit írj. De mivel az elmúlt hetekben szinte kizárólag csak panaszkodni tudtál, erre írtam, hogy tartalmasabb hozzászólásokat írhatnál. Régebben ilyeneket írtál. A hozzászólás minősége persze nem függ össze a hosszúságával.

Egyébként pedig egyetértek. Tényleg váltsunk vissza normális hangnemre. Én is azért tűnhettem támadóbbnak, mert már megszoktam, hogy tartalmasabb párbeszédet folytatunk mi itt, mostanában pedig csak állandó panaszkodást láttam, holott úgy sejtem neked is tetszik összességében az arc.

blackronin

#756
Quote from: Isley on 2015-11-05, 15:17:23
1. Oké.
2. Ez fordítva is igaz.
3. Nem akarom megmondani neked, hogy mennyit írj. De mivel az elmúlt hetekben szinte kizárólag csak panaszkodni tudtál, erre írtam, hogy tartalmasabb hozzászólásokat írhatnál. Régebben ilyeneket írtál. A hozzászólás minősége persze nem függ össze a hosszúságával.

Egyébként pedig egyetértek. Tényleg váltsunk vissza normális hangnemre. Én is azért tűnhettem támadóbbnak, mert már megszoktam, hogy tartalmasabb párbeszédet folytatunk mi itt, mostanában pedig csak állandó panaszkodást láttam, holott úgy sejtem neked is tetszik összességében az arc.
Oké, akkor ezt letudtuk, fátylat rá.
Az arc összeségében rendben van, a felhozott dolgokat megemlítettem, de akkora gondot azért nem jelentenek.

Vissza a lényeghez:
A Gourmet Lovagok olyan erősek lennének, hogy egyenként megküzdhetnek a Seven Beasts szörnyeivel?  :confused:
Értem, hogy csak bizonyos alapanyagok kellenek nekik, de akkor is.
Elvégre több ezres erejű lényekről beszélünk.

Isley

347

Úgy tűnik, nem lesz valami egyszerű Ichiryuu visszahozása. Nem elég, hogy nem láttuk az ANOTHER elkészítésének képén hetekkel ezelőtt Ichiryuut, de most még a lelkét sem találják. Azt nem értem, hogy miért volt szükség elkészíteni a testének a másolatát? Mi történt az eredeti testével, amit Midora elvitt?
Az Ínyenc Lovagok küldetése kapcsán azt mondták, hogy az időtényező lesz a gond, érthető, hogy miért, csak azt nem értem, ha a camping monsterek segítségével egyszerű megszerezni az alapanyagokat, akkor miért tart majd olyan sokáig? Mondjuk azért azzal jól jártak, hogy nem fognak 10 évet öregedni. : D

blackronin

347
Az előző héten felvettem ezt
Quote from: blackronin on 2015-11-05, 15:49:26
Vissza a lényeghez:
A Gourmet Lovagok olyan erősek lennének, hogy egyenként megküzdhetnek a Seven Beasts szörnyeivel?  :confused:
Értem, hogy csak bizonyos alapanyagok kellenek nekik, de akkor is.
Elvégre több ezres erejű lényekről beszélünk.
Kiderült, hogy nem harcban kell bizonyítaniuk a rátermettségüket, hanem csak ki kell állniuk Jiji "egyszerű" próbáját.
Aimaru arckifejezése mindent vitt.  :P

Quote from: Isley on 2015-11-12, 16:45:29
Mondjuk azért azzal jól jártak, hogy nem fognak 10 évet öregedni. : D
Ha még ez is bejött volna, akkor azért szerintem egy "kicsit" mérgesek lettek volna Jiji-re...

A magyarázatokhoz nem tudok sokat hozzáfűzni, megismertük a lényeget, így a maga módján érthető volt minden.

Don Slime-nál tetszett, hogy nem valami magasztos cél miatt akarja feléleszteni Ichiryu-t, hanem csak a társaságára vágyik.

Quote from: Isley on 2015-11-12, 16:45:29
Azt nem értem, hogy miért volt szükség elkészíteni a testének a másolatát? Mi történt az eredeti testével, amit Midora elvitt?
A klóntestes dologgal egyelőre én sem tudok mit kezdeni.
Valami rejtély van a háttérben, ami majd csak később lesz fontos.

blackronin

348
Jó fejezet volt, a haladás is pont tökéletes léptékű.
Magyarázatok megint szuperek, sokat nem tudok hozzáfűzni ezekhez.
Frohse szinte "egybenőtt" Komatsu-val, ha képes volt csak simán befejezni Acacia menüjének többi részét.
Ami azért elég durva így első hallásra.
Jövő héten akkor jön a Soul World, ami biztosan jól lesz megcsinálva art szempontjából.

Isley

348

Az tetszett a legjobban, amit elmondott Mitsutoshi arról, hogy mit aktivál ANOTHER. Mert a Föld megfőzése projekt és NEO válogatás nélküli falása közben is éreztem valami olyat, hogy nem furcsa-e, hogy mindent megesznek? Persze, számukra minden kaja, de azért elgondolkoztatott, hogy valóban lehet-e mindent ennyire élvezni. Az, hogy ANOTHER aktiválja a démon nyelvét, egy új nevezett új gyomrot, szinte új érzékszervet is létrehozva, remek magyarázat volt ezekre.
Soul Worldre pedig nagyon kíváncsi leszek.

Isley

349

Most a képek beszéltek magukért. Remek volt, ahogy éreztette ennek a világnak a hatását Komatsura. Jó volt a magyarázat is, ami következett abból, hogy csak az Étvágyukat hozhatták ide. Az art nagyon tetszett. Annyi, hogy ahogy Toriko démona ott ült, zseniális volt. Épp úgy, ahogy a Four Beast-tel való harc során is láthattuk.

blackronin

349
A Soul World jól lett megcsinálva, a hozzá illő egyedi hangulattal.
Kicsit rövidnek éreztem a fejezetet, de a lényeg benne volt.
Jövő héten akkor jön az ANOTHER elkapása.

blackronin

350
Végre egy fejezet amiben a főzés van a középpontban.
Hiányzott már az ilyen.  :smile:

Komatsu és Frohse szoros kapcsolata pedig már elég evidenssé vált mostanra.
Kíváncsi leszek, hogy a jövőben ez miként alakul tovább.

Isley

350

Remek fejezet. Talán az tetszett a legjobban, ahogy ANOTHER hatását továbbértelmezte Mitsutoshi. Kíváncsi vagyok, hogy Asarudy és a Food Spiritek vissza tudják-e szerezni az emlékeiket.

chilip

ed. sokat írtam de a végén töröltem az egészet, mert lehet kicsit éles bírálat lett volna egy nem épp objektív szemszögből :P

megpróbálom újra: nem teccik az irány.... túl könnyen megy már minden pl komatsunak. elmegy valahova, elkezdenek dobálózni 10000 évnyi főzésekkel, ő meg megcsinálja a töredéke alatt mert akkora ász a kaja megfőzi saját magát szinte, hogy így fejezze ki magát a főszereplő előtt.... a túlvilág is mi? egy konyha a semmi közepén ahol az egyik king hagyta magát megölni/feldarabolni/megfőzni csak mert mc és ennyi.... látom itt a potenciált, ennek ellenére olvasom, de nagyon amatőr sztem ez a plot armor vagy mittoménmi akar ez lenni.

blackronin

#766
Quote from: chilip on 2015-12-04, 12:29:06
ed. sokat írtam de a végén töröltem az egészet, mert lehet kicsit éles bírálat lett volna egy nem épp objektív szemszögből :P

megpróbálom újra: nem teccik az irány.... túl könnyen megy már minden pl komatsunak. elmegy valahova, elkezdenek dobálózni 10000 évnyi főzésekkel, ő meg megcsinálja a töredéke alatt mert akkora ász a kaja megfőzi saját magát szinte, hogy így fejezze ki magát a főszereplő előtt.... a túlvilág is mi? egy konyha a semmi közepén ahol az egyik king hagyta magát megölni/feldarabolni/megfőzni csak mert mc és ennyi.... látom itt a potenciált, ennek ellenére olvasom, de nagyon amatőr sztem ez a plot armor vagy mittoménmi akar ez lenni.
Általában elég kritikus vagyok minden sorozattal, de azért az alábbiakat leírnám a fejezet védelmében:
1. Yuda említi meg, hogy a megfigyelése alapján a főzések lerövidítése és leegyszerűsítése Komatsu "specialitása".
Az eddigi kajáknál nem voltak olyan hosszú főzési idők, ezért nem jött ki ez az erénye annyira kiemelkedően.
Bár a Medical Mochi példája jól bemutatta ezt korábban.
2. Komatsu-t nem akárki, hanem maga Frohese segíti. Ez szerintem önmagában mindent elmond.
Tehát Komatsu nem magától ilyen ász...
3. Nem egy 8 King ajánlotta fel magának kajának.
ANOTHER a "Food King" (hiszen feléleszti a nyelvet), tehát Acacia halkajája, ami mellesleg fénysebességgel megy...  :P
Komatsu különleges "hozzáállása" miatt ajánlja fel magát megfőzésre, kicsit olyan mint amikor a nyersanyagok "örülnek", hogy valaki megfőzi őket...
A koncepcióban magában semmi újdonság sincs.

Ha kritizálni kellene valamit a fejezetben, akkor az a következő lenne:
Komatsu megemlíti, hogy tudja, hogy miként lehet megcsinálni rövidebben az ANOTHER-t, de a mikéntjében már nem avat be minket Mitsutoshi. Valószínűleg nem bírt már kitalálni semmi értelmeset, mert annyi mindenről írt az elmúlt fejezetekben...  :P

Isley

Quote from: blackronin on 2015-12-04, 13:55:12
Ha kritizálni kellene valamit a fejezetben, akkor az a következő lenne:
Komatsu megemlíti, hogy tudja, hogy miként lehet megcsinálni rövidebben az ANOTHER-t, de a mikéntjében már nem avat be minket Mitsutoshi. Valószínűleg nem bírt már kitalálni semmi értelmeset, mert annyi mindenről írt az elmúlt fejezetekben...  :P

Igazad van. Ezt nem magyarázta el. Annyi, hogy Komatsu akkor mondta ezt, amikor megfogta ANOTHER-t. És később azt is mondta, hogy maga ANOTHER tanítja meg neki ezt a gyorsabb elkészítési metódust. Ezért gondolom, hogy most hogy kész lett, a következő fejezetben kifejti, hogy miképp segített ANOTHER. ANOTHER szerintem azért segített egyébként Komatsunak, mert ő értelmezte jól ANOTHER célját (17. oldal).

chilip

#768
Quote from: blackronin on 2015-12-04, 13:55:12

Komatsu különleges "hozzáállása" miatt ajánlja fel magát megfőzésre, kicsit olyan mint amikor a nyersanyagok "örülnek", hogy valaki megfőzi őket...
A koncepcióban magában semmi újdonság sincs.


onnantól kezdve hogy egy érző mozgó lény felajánlja magát főzésre, megbukik mint élőlény :P és ez valami tény hogy fhroze segíti? mert akkor elsiklottam valami fölött o_O

chilip

ki a faszom az az asarudy és hogy maradt ki egy ichiryuu szintű karakter idáig? mintha a seggéből húzta volna elő az író hogy legyen valaki don slime-nak helyette és legyen indok feltámasztani a másikat >.>

blackronin

#770
Quote from: chilip on 2015-12-10, 23:44:24
ki a faszom az az asarudy és hogy maradt ki egy ichiryuu szintű karakter idáig? mintha a seggéből húzta volna elő az író hogy legyen valaki don slime-nak helyette és legyen indok feltámasztani a másikat >.>
Asarudy története jó volt, de hogy ő legyen Ichiryu helyettese...
Hát igen, ez nem volt elég jól felvezetve.

Egyébként a fejezet olyan fura volt összességében.
Letudtuk a főzést, az ízlelést, Chiyo pillanatát, a Blue Grill lezárását (Don Slime hozta létre az egészet? Oké...), aztán már nemsokára vissza is fogunk térni a jelenbe.
Nem tudom, hogy miként folytatódik a jövő héten, de azért remélem, hogy nem csak ennyi volt a flashback.  ^^"
Mert ha igen, akkor egy kicsit összecsapott lett a vége.

Ja és azt art:
Általában kifogástalan ezen a téren a Toriko, de Komatsu eléggé el lett rontva szerintem, amikor Chako-val mutatták.
Mintha egy közönséges háttérkaraktert láttunk volna, aki csak nyomokban emlékeztet Komatsu-ra.

edit1: a most kijött 37-es kötet szerint Heracles szintje 6200.
[spoiler]

[/spoiler]
Egyébként többen megjegyezték, újra végiglapozva az Air arc-ot, hogy Shima több helyen is durván elrontotta az arányokat Heracles esetében.
Pl. Octo méretét figyelni
http://www.mangareader.net/toriko/277/11
http://www.mangareader.net/toriko/295/14

edit2: rossz hír
A mostani héten a Jump-ban a Toriko utolsó lett.  :eek:
Még a Bleach is megelőzte.  :zomg: :zomg:
Úgy látszik a népnek nem jött be az, amikor Slime nekiesik NEO-nak (hiszen az "aktuális" ranking mindig a 7-8 héttel ezelőtti fejezet alapján készül).
Anno nekem se tetszett az a fejezet, de azért ENNYIRE rossz nem volt.  ^^"

Isley

Chilip: Asarudy az ANOTHER Arc legelső fejezete óta jelen van, amióta Blue Grillbe érkeztünk. De ezt most én sem értettem, hogy miért ő lett a helyettes. Komatsu fejét én is furáltam a végén, mert a 65 év után láthattuk, hogy hosszú lett a haja, s az egész nem volt rendben.

A fejezettel nem volt bajom egyébként. Múlt héten befejeződött ANOTHER elkészítése, gondoltam, hogy ebben a fejezetben elindulunk. Don Slime képessége elég érdekes volt, Blue Grill létrejöttét pedig szokni kell. : D

Na az elmúlt évben ilyen nem történt, hogy a Bleach megelőzze a Torikot. Atyaúristen, ki tud két ilyen mangát egyáltalán összehasonlítani? Már az elég komolytalan, hogy a Torikonak alapból hétről hétre milyen mangákkal kell versenyeznie, de a Bleach... Hát ez nem a Torikot minősíti.


blackronin

#772
352
A flashback véget ért ugyan, de eléggé felemásra sikerült a befejezés.
Rosszabb lett, mint vártam.

Blue Grill-ből való távozás nem igazán érintett meg, eléggé felejthetőre sikerült.
A Love-s mellékszál teljesen össze lett csapva, kár is volt behozni egyáltalán.
A Slime-os magyarázat most nem tetszett, annyira feleslegesnek éreztem (nem is kötött le igazán).
Don Slime veresége (mert biztosan veszíteni fog) már borítékolható, köszönhetően Asarudy testének (képtelen tárolni megfelelően Slime erejét).
Kár hogy Shima a könnyebbik utat választja (hiába erős Slime, ha nem képes hosszabb ideig harcolni)...
Jirou továbbra is nézi a Blue Nitrokat, míg Midora vs Joie harc egy részét átugortuk, amiért kár (nem is értem hogy ezeket miért nem lehetett volna a következő fejezetre hagyni, elvégre nem mutattak semmit).
Az art is fura volt több helyen (pl. Komatsu tekintetében), sőt az egyik résznél Shima egyszerűen elfelejtette megrajzolni Nono arcát.  ^^"
http://www.mangareader.net/toriko/352/4

Szívesen írnék valami kiemelkedően jót is, de sajnos a humort leszámítva (ami jópofa volt) nem igazán jut eszembe semmi.
Nem lelem az örömet abban, ha újra rosszat kell írnom az egyik kedvenc sorozatomról, de ha egyszer így érzi az ember, akkor nem tehet mást.

Én remélem, hogy kicsit érdekesebbre fordulnak a dolgok innentől kezdve.
Fókuszáljunk Acacia Menüjének többi részére, vagy esetleg harcoljanak a Királyok vagy akármi.
Lehetőség rengeteg van, csak ki kell választani egyet.


Isley

352

Jó volt, hogy Mitsutoshi elmagyarázta, hogy Asarudy miért tud porhüvelyként szolgálni Don Slime számára, valamint a többiek is, összefüggésben a Blue Grill létrejöttéről szóló magyarázattal, amit múlt héten kezdett el. Múlt héten Asarudy kapcsán volt értetlenkedés, most már érthető. Szerintem nagyon király volt ez. Főleg azért, mert így tényleg súlyos szó, hogy Don Slime Blue Grill "Királya", nemcsak rámondják. Ezt az arc kezdetétől így tervezte, mert már akkor mondta, hogy ő a király, csak a végén fedte fel, hogy mi is ennek a jelentősége.
Komatsu arcával nekem nem volt bajom, mert elmagyarázta, hogy miért rajzolta meg rövid hajjal, meg az orrát is miért rajzolta másképp. Csak figyelmesen kell olvasni.
A következőkben pedig Toriko, Midora, Joie, Don Slime, Blue Nitro és Neo. Ezt várom!

Engem a fordítás zavart, mert először azt írták, hogy Moont megette a NEO egy darabkája, s csak később javítottak arra, hogy Moon ette meg azt a pöcköt.

Isley

#774
353

Remek volt ez a hét. A 8 Király ereje olyan lehengerlő, hogy élmény őket nézni. Deer King, Mother Snake... brutálisak. A többiek is. Jó volt ez a körkép, de Torikot is nagyon jó volt már látni. Az utolsó kép alapján Komatsu először az ötös kontinensre megy. Nagyon kíváncsi leszek, hogy Mitsutoshi miképp fogja megoldani a folytatást. Remélem, hogy az összes kontinens megkapja a saját arcját, mint az eddigiek. Az az egy hét kevésnek tűnik, de ha csatáról van szó, akkor az akár lehet még lazán 100+ fejezet is.

EDIT: A Toriko ezen a héten már jól szerepelt a Rankingen. Kb. mint a két hetes megtorpanás előtt.

blackronin

353
Hát ez a fejezet tényleg remek volt.
Remek körképet kaptunk a harcok állásáról.
Szegény NEO "pattanásoknak" nem sok esélyük volt.  :P

Quote from: Isley on 2015-12-27, 15:23:54
353
Nagyon kíváncsi leszek, hogy Mitsutoshi miképp fogja megoldani a folytatást. Remélem, hogy az összes kontinens megkapja a saját arcját, mint az eddigiek. Az az egy hét kevésnek tűnik, de ha csatáról van szó, akkor az akár lehet még lazán 100+ fejezet is.
Hát eléggé aggódok emiatt, de bízom benne hogy Shima megoldja.

chilip

22 km-es snake king aztán képet mutatnak arról hogy a világűrben kapott el valamit 3-4-500 km-re a földtől :P biztos gumiból van a teste :D

Isley

Héten lesz Toriko?

blackronin

354
Jó fejezet volt, nem tudok semmibe belekötni.
Toriko és Starjun közös támadása király volt, látszik hogy jó csapatot alkotnak.
Guiness pedig nem szórakozik sokat a NEO-ból "pattanásokkal".  :P

Isley

354

Huh, csak most tudtam elolvasni. Kb. az a véleményem, amit már te leírtál. Jó kis akciódús fejezet volt. Wolf King egy lépésével domborzati átrendeződés idézett elő. Jó látni, hogy van még hová fokozni a királyok erejét. : D