Need some help! & problems - Archive - 2003-09 - 2006-12

Started by Nameless, 2003-09-23, 15:39:09

Previous topic - Next topic

Ramiz

#300
:merci:

Most egy fogósabb kérdésem van. :)
Egy jó kis könyvet szeretnék kiprintelni (Cthulhu hívása szerepjáték-könyv) biztonsági másolatnak. A pdf file-ban dupla oldalak vannak, nekem viszont nincs A3-as printerem. Ha A4-esre kicsinyítem, még olvasható, de nagyon igénybe veszi a szemet. Valahogy ketté lehetne vágni Acrobatban az oldalakat? Konvertálóprogramot sokat találtam, de egyikhez sincs magyar karakter-felismerõ készség.

edit: szereztem A3-as printert. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nimlot

Háj emberek! kis gondom van! Most formatáltam... feltettem a bsplayert meg az A-L codec csomagot, de a ranma második évadbeli részeit nem akarja rendesen lejátszani. Azt írja: unknown file format (XVID)... elkezdi lejátszani külön ablakban ahol semmi irányítást nem lehet megadni mint pl pause pörgetés vagy stop... mit kéne letöltenem hogy mûködjön úgy ahogy kell?
"Being too kind is also... cruel!"

Necrid^

Quote from: NimlotHáj emberek! kis gondom van! Most formatáltam... feltettem a bsplayert meg az A-L codec csomagot, de a ranma második évadbeli részeit nem akarja rendesen lejátszani. Azt írja: unknown file format (XVID)... elkezdi lejátszani külön ablakban ahol semmi irányítást nem lehet megadni mint pl pause pörgetés vagy stop... mit kéne letöltenem hogy mûködjön úgy ahogy kell?
Én SLD codec packet használok és azzal muxik..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Dragon

Quote from: NimlotHáj emberek! kis gondom van! Most formatáltam... feltettem a bsplayert meg az A-L codec csomagot, de a ranma második évadbeli részeit nem akarja rendesen lejátszani. Azt írja: unknown file format (XVID)... elkezdi lejátszani külön ablakban ahol semmi irányítást nem lehet megadni mint pl pause pörgetés vagy stop... mit kéne letöltenem hogy mûködjön úgy ahogy kell?
brrr.... codec pack, broáf...
itt van XVID codec binary: http://www.koepi.org/xvid.shtml
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Nimlot

Köszönöm! Közben sikerült megoldani egy másik kodek pakkal a dolgot+
"Being too kind is also... cruel!"

Pikkon

Lehet, hogy csöppet tudatlan vok, de a rep power az mit jelez? illetve mit jelent?
Tippem, hogy azt kap az ember ha vmi jót lépett, vagy jó megnyilvánulásai vannak és ez olyan elismerés féle

Így van?

mert ha igen, akkor végülis rájöttem, csak nem biztos :D
Narutoooh!!!  -  Sasukeeee!!!

sirtomi

#306
Quote from: PikkonLehet, hogy csöppet tudatlan vok, de a rep power az mit jelez? illetve mit jelent?
Tippem, hogy azt kap az ember ha vmi jót lépett, vagy jó megnyilvánulásai vannak és ez olyan elismerés féle

Így van?

mert ha igen, akkor végülis rájöttem, csak nem biztos :D
A rep power az jelenti, hogyha te adsz valakinek repet, az mennyit ér/jelent. a rep power értéke függ attól, hogy menni postod van és hogy mióta vagy fórum tag.

Nekem az offtopicban írta le valaki kicsit értelmesebben, keresd meg :)

Edit: Tényleg, Chronos aláírásában is ott van. Necrid okosabb volt mint én :D

Necrid^

Quote from: PikkonLehet, hogy csöppet tudatlan vok, de a rep power az mit jelez? illetve mit jelent?
Tippem, hogy azt kap az ember ha vmi jót lépett, vagy jó megnyilvánulásai vannak és ez olyan elismerés féle

Így van?

mert ha igen, akkor végülis rájöttem, csak nem biztos :D
Keresd meg Chronos barátunk Aláirását ott rendesen meg van magyarázva.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

Help! A *.wmv fájlok színeit összekeveri a lejátszó, és nem is renderel! Melyik kodekemmel lehet a baj?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Nekem is volt ilyen gondom, a WMW9 codeck újrainstallálása segített. MS oldalán megtalálod. De okozhatja a videodriver is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Tudjátok, hogy html/flash-es kezelõfelületû netes rádión játszott zenéket hogy lehet letölteni? Vagy felvenni valami programmal és mp3ba kódolni?
Nagyon kéne, mert király zenéket játszanak a bélarádión, de nem lehet letölteni... ha nem megy máshogy, mikrofont teszek a hangfalhoz...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: RamizTudjátok, hogy html/flash-es kezelõfelületû netes rádión játszott zenéket hogy lehet letölteni? Vagy felvenni valami programmal és mp3ba kódolni?
Hát, azt nem tudom, hogy hogy lehet a flash-es rádió streamet lementeni (lehet, hogy segogy :(), de elvileg, ha full-duplex hangkártyád van, akkor fel tudod venni az éppen lejátszott hangot. Nekem pl. SB Live 4.1-em van és felvételi forrásnak be tudom állítani a kimenetet, azaz közvetlen azt veszem fel, amit lejátszik a kártya.
Az már más kérdés, hogy az esetleges egyéb (pl windows redszerhangok) dolgok is benne lesznek.
A mikrofonos megoldást a gerjedés és a rossz minõség miatt nem ajánlanám.

Ramiz

Quote from: MohaHát, azt nem tudom, hogy hogy lehet a flash-es rádió streamet lementeni (lehet, hogy segogy :(), de elvileg, ha full-duplex hangkártyád van, akkor fel tudod venni az éppen lejátszott hangot. Nekem pl. SB Live 4.1-em van és felvételi forrásnak be tudom állítani a kimenetet, azaz közvetlen azt veszem fel, amit lejátszik a kártya.
Az már más kérdés, hogy az esetleges egyéb (pl windows redszerhangok) dolgok is benne lesznek.
A mikrofonos megoldást a gerjedés és a rossz minõség miatt nem ajánlanám.
És milyen programmal csinálod ezt?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: RamizÉs milyen programmal csinálod ezt?
Bármilyen hangrögzítõ/szerkesztõ program. Pl. ajánlom az Audacity-t.

Ramiz

:merci: Sikerült!!! :D :merci: Moha!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael


jeanne

Hali. Gondolom,h ezt a témát már párszor kivégeztétek,de nálam csak most merült fel a probléma.Szóval Symantec tûzfalam van és nem tom miket és hogyan kellene ftpn beállítani,h létrejöjjön a kapcsolat. Egyáltalán lehet így tölteni? Nem igazán értek az ilyen dolgokhoz,szóval ha estleg msnen,v vhogy vki részletesen el tudná magyarázni,azért nagyon hálás lennék :)

Darkstar

Quote from: jeanneHali. Gondolom,h ezt a témát már párszor kivégeztétek,de nálam csak most merült fel a probléma.Szóval Symantec tûzfalam van és nem tom miket és hogyan kellene ftpn beállítani,h létrejöjjön a kapcsolat. Egyáltalán lehet így tölteni? Nem igazán értek az ilyen dolgokhoz,szóval ha estleg msnen,v vhogy vki részletesen el tudná magyarázni,azért nagyon hálás lennék :)
Nekem is Symantec tûzfalam van, azon semmit nem kell beállítani. Amikor a TC-vel elõször próbálsz netre csatlakozni, a tûzfalban be kell jelentekezni supervisior-ként (programgazda), és amikor felteszi a kérdést, akkor engedélyezd a Total Commander hozzáférését. A TC beállításait pedig megtalálod Moha aláírásában. Itt a direkt link
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

jeanne

#318
Quote from: DarkstarNekem is Symantec tûzfalam van, azon semmit nem kell beállítani. Amikor a TC-vel elõször próbálsz netre csatlakozni, a tûzfalban be kell jelentekezni supervisior-ként (programgazda), és amikor felteszi a kérdést, akkor engedélyezd a Total Commander hozzáférését. A TC beállításait pedig megtalálod Moha aláírásában. Itt a direkt link


a beállításokat tom,mert eddig is töltöttem innen.nekem nem tesz fel semmi ilyesmi kérdést,bár azt sem tom hol kell supervisorként bejelentkezni... ráadásul nekem vki azt mondta,h fogadtassam el a 31337es portot a tûzfallal..nem értem én ezt az egészet... :bruhuhu:



Probléma megoldva :)  köszi szépen! sokat segítettél :jee:

FRICZY

Helló!
Gondom lenne egy videó lejátszásával. Név szerint a: "[EROBEAT]_Shin_Bible_Black_-_01_[H264][Dual_Audio][6195051C].mkv"-val. Eddig az Mplayerrel le tudtam játszani az mkv fájlokat, de ennek csak hangja van!Miért lehet?

Necrid^

#320
Quote from: FRICZYHelló!
Gondom lenne egy videó lejátszásával. Név szerint a: "[EROBEAT]_Shin_Bible_Black_-_01_[H264][Dual_Audio][6195051C].mkv"-val. Eddig az Mplayerrel le tudtam játszani az mkv fájlokat, de ennek csak hangja van!Miért lehet?
Click.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Tonberry

Sziasztok!

Egyik ismerõsömnek "kisebb" gondjai vannak az oldal megtekintésével. Az még oké hogy az ftp-t képtelen elérni, de maga az usteam.hu sem jelenik meg neki már napok óta. Folyton azt írja ki hogy az oldal nem jeleníthetõ meg. Több böngészõvel is próbálta, minden más oldal mûködik rendesen, de az usteam-nek egyik lapját sem tudja elérni. Mi lehet a baj?
Nincs rajta a banlistán sem.
Gondoltam hátha tud valaki valami tanácsot adni hogy hol keressük az okát :)

Darkstar

Quote from: TonberrySziasztok!

Egyik ismerõsömnek "kisebb" gondjai vannak az oldal megtekintésével...
Használ valamilyen tûzfalat vagy proxy-t? Szerintem az okozhat gondokat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

FRICZY

Quote from: NecridClick.

Nem tudtam hogy jött ki mégújabb.Mostmár jó!
THX

Tonberry

Quote from: DarkstarHasznál valamilyen tûzfalat vagy proxy-t? Szerintem az okozhat gondokat.
Tûzfalat kikapcsolta (proxy nem is volt), de úgy sem tudja elérni az oldalt. Szerintem ez már valami paranormális jelenség :)

Tutegal

Quote from: TonberryTûzfalat kikapcsolta (proxy nem is volt), de úgy sem tudja elérni az oldalt. Szerintem ez már valami paranormális jelenség :)

Az internet elérése keresztülmegy a Pantel vagy az Interware hálózatán?
Néhány napja nálam is ez van, a munkahelyi netrõl még a weboldal is elérhetetlen. Ha õ is Panteles, lehet hogy náluk van a gond.

thrall

egyik ismerõsöm most ugyanzzel a problémávalküszködik, eddig ment neki, meg minden, egyszercsak nemmegy...az oka ugyanaz, mint az elõbb felsoroltak, vagy ennek más lehet?

Zsokni

Hi!

Nem tudom miért, de nem tudom elérni az ftp. Délelõtt még ment. :bruhuhu:
TC-t használok, kapcsolathívási hibát ír.
Lehet, hogy bannolva lettem? :eeek:
Nem hiszem, de ha mégis, akkor hogy tudok lekerülni a listáról?
thx

Kvikveg

Most nekem ment.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Egy kicsit ki vagyok borulva, hogy nem tudok semmit se kezdeni ezzel a rohadt pdf file-al... rendesen szöveg van benne, és ezeket szeretném átírni magyarra (egy karakterlapról van szó), de a kretének mindenféle idióta betűtípust használtak, pl Delavan, Goudy, Goudy-Bold, Mistral, Times-Roman
namármost a Times-Roman szövegeket (amiből persze a legkevesebb van) tudom szerkeszteni mert a rendszer-font-ok között ott van, a Mistral is elméletileg ott van, de azt nem tudom szerkeszteni, Delavan-ról még az életbe nem hallott semmilyen kereső se, pedig azzal van a legnagyobb része írva, azok átírása nélkül nem sok értelme van az egésznek, Goudy font-ot találtam, de gőzöm sincs hogyan lehet elérni, hogy system font-nak tekintse őket, azon kívül, hogy bemásoltam a \windows\fonts könyvtárba őket... segítsetek légyszi :bruhuhu: