Jojo's Bizarre Adventure

Started by blackronin, 2014-03-24, 22:47:04

Previous topic - Next topic

blackronin

#150
Jojo Diamond 33. rész
Nagyjából ez
QuoteJosuke-nek volt egy-két menő jelenete, valamint Fungami Yuuya is jó szövetségesnek bizonyult, de ez a Miyamoto Terunosuke se tett nagy benyomást rám.

A hátas fickó csak egy áldozat volt, a Stand-ja pedig érdekes, de nem izgat különösebben.

Én is reménykedem, hogy végre Kira ellen megyünk már, mert mostanában nem vagyok elájulva a sorozattól...

edit:
Jojo Diamond 34. rész
Király rész volt, eléggé abszurd, de tetszett.
Kira vitte a prímet, örülök hogy helyrerakta azt az idegesítő párt.  :smile:
Cheap Trap/Trick legyőzése pedig nagyon szellemes volt, Rohan megint hozta a formáját.

Isley

Diamond is Unbreakable 34-35

Killer Queen új képessége nagyon el lett találva. Kira most tényleg megölhetetlennek tűnik. Az utolsó rész különösen jó volt. Most pont olyan Kira, amilyennek a főellenfélnek lennie kell pár résszel a vége előtt. Szükséges is volt ez az új erő, mert már ez a szint korábban sem volt elég Jotaro ellen.

blackronin

Quote from: Isley on 2016-11-26, 10:39:31
Killer Queen új képessége nagyon el lett találva. Kira most tényleg megölhetetlennek tűnik. Az utolsó rész különösen jó volt. Most pont olyan Kira, amilyennek a főellenfélnek lennie kell pár résszel a vége előtt. Szükséges is volt ez az új erő, mert már ez a szint korábban sem volt elég Jotaro ellen.
:tezsvir:

Nem tudok mit hozzáfűzni, szinte szóról szóra leírtad azt, amit én is akartam...  ^^"

Csak annyit esetleg, hogy Hayato és Rohan "halálára" nem igazán számítottam, eléggé keményre lett megcsinálva.

Isley

Diamond is Unbreakable 36

A rész eleje nagyon tetszett. A közepe volt a csúcspont, ahogy Kira és Josuke-jék "találkoztak". Mindenesetre, a végén már egyre irritálóbb lett Hayato. Remélem, az utolsó három részben már erőltetik őt, és végre kezdetét veszi a Kira vs Josuke leszámolás.

blackronin

#154
Quote from: Isley on 2016-12-03, 11:11:28
Diamond is Unbreakable 36

A rész eleje nagyon tetszett. A közepe volt a csúcspont, ahogy Kira és Josuke-jék "találkoztak". Mindenesetre, a végén már egyre irritálóbb lett Hayato. Remélem, az utolsó három részben már erőltetik őt, és végre kezdetét veszi a Kira vs Josuke leszámolás.
Gondolom, hogy itt arra gondoltál hogy inkább nem.  :P

Egyébként a rész jó volt, tetszett hogy ilyen egyedi módon játszadozik Kira a többiekkel.
De Hayato és az anyja tényleg elég idegesítő.

edit:
A módosított opening pedig megint remek ötlet, mint anno a Stardust Crusaders-nél.  :smile:

blackronin

Jojo Diamond 37. rész
Izgalmas rész volt, Kira vitte a prímet természetesen.
Egy furcsaság volt csak:
Jotaro-ék azért annyira nem voltak távol a csatától, hogy ne halljanak semmit a robbanásokból és az kiabálásokből...  ^^"

Az utolsó két részt majd egyben értékelem, a sorozattal együtt, szóval majd Karácsony előtt írok már csak be.

Isley

Diamond is Unbreakable 37

Egyetértek. Remek rész. Kira még a legvégén is vonakodik a harctól. : D A furcsaságról szólva, ez már csak JoJo szokás, hogy ilyenek történnek, hogy meglegyen az 1-1 elleni harc, bár azért jó lenne, ha Jotaro is összemérné az erejét Kirával.

Isley

Diamond is Unbreakable 38

Remek rész volt, bár a vége nem tetszett annyira. Igazából Kira legyőzte volna Josukét, ha nem jön Okuyasu. Bár talán az tompítja itt a klasszikus 1-1 elleni csatának a megsértését Josuke részéről, hogy végülis Kira végig nem játszott tisztán: a növény és az apja is segítette neki elejétől kezdve. Most mindenesetre elkeseredettebb helyzetbe nem is kerülhetett volna.

Isley

Diamond is Unbreakable 39

Remek befejezés szerintem. Mondjuk azt hittem, hogy hosszabb lesz a harc és, hogy [spoiler]Josuke győzi le[/spoiler], de így legalább jobban meglepett. Még mindig...

[spoiler]Jotaro az ász.[/spoiler]

blackronin

Jojo Diamond 38-39. részek
Remek lezárása a történetnek, örülök hogy nem egyedül Josuke aratta le a babérokat.  :smile:
Más egyebet nem tudok hozzáfűzni, minden rendben volt számomra, nem éreztem hogy valami hiányzik.

A sorozatról:
9/10
Nagyon jó volt a Part 4., szinte tökéletes volt, de azért két dolgot megemlítenék (ami az 1 pontos levonást eredményezte nálam):
- voltak egyes epizódok, amik unalmasak voltak számomra (pl. Yukako szépségszalon, a láthatatlan babával kapcsolatos bohóckodás), ezeket jobban is meg lehetett volna csinálni
- az art nem volt minden esetben olyan magas színvonalú, mint a többi Part esetében, előfordultak fura fejek és jelenetek

És a jó oldal?
- hamisíthatatlan Jojo hangulat
- fantasztikus art és animáció a sorozat nagyobb részében
- király karakterek és képességek
- élvezetes és szellemes küzdelmek
- hangulatos zene és fantasztikus OP-ek és ending
- a történet érdekes volt, nem próbálta meg utánozni az előző Part-okat, Araki féle sorozatgyilkosos story bejött

Hiányozni fognak a pénteki Jojo esték...  :frown:

De reméljük hogy jövő télen esetleg láthatjuk már a Part V-öt, ami a festői Olaszországba visz minket!  :jee:

blackronin

Gondolom megemlítem, hogy 1987. január elsején kezdte el a pályafutását a Jojo manga, Hirohiko Araki mangaka-nak hála.
30 év, s a sikere még máig töretlen!  :whoah:
Tehát a 2017 nem csak az OP éve, hanem a Jojo-jé is.

Isley

Quote from: blackronin on 2017-01-02, 20:24:25
Gondolom megemlítem, hogy 1987. január elsején kezdte el a pályafutását a Jojo manga, Hirohiko Araki mangaka-nak hála.
30 év, s a sikere még máig töretlen!  :whoah:
Tehát a 2017 nem csak az OP éve, hanem a Jojo-jé is.

JoJo, harminc év a Föld körül. Akkor számíthatunk valami nívós mangaka kollaborációra is, gondolom, ahogy korábban. Szenzációs hír ez a Japán út előtt: gondolom rengeteg ajándéktárggyal is jönnek majd ki idén Japánban akkor.

2017 tehát Araki és a JoJo éve, de remélem nagyon, hogy Giorno Giovanna éve is lesz egyben, a Part V anime adaptációjával.  :szemuveges:

blackronin

2018-ban végre folytatódik az anime!
https://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2018-01-11/jojo-bizarre-adventure-golden-wind-trademark-filed-in-japan/.126321

A lényeg, hogy a "Jojo Bizarre Adventure Golden Wind" cím le lett védve Japánban, vagyis az anime jön már biztosan.
Hasonló történt a többi part esetében is, pl. Diamond is Unbreakable.

blackronin

#163
Hát ezt is megértük végre!


Jojo Part V ősszel.  :smile:

edit:
Itt az első teaser trailer!
https://www.youtube.com/watch?v=dX6QlfK76ec

Hibátlan, alig várom!  :whoah:

És egy másik videó a hangokról...
https://www.youtube.com/watch?v=k7_EeLIwyWE

Érdekesség, hogy a hangok másak, mint amik eddig a játékokban/promóciós anyagokban voltak...
Nekem azok is tetszettek, de biztosan kellemes meglepetésben lesz részünk!

Isley

Kikerült már egy ilyen hír is a MAL-ra.

https://myanimelist.net/news/55377153

A hangok alapján nagy panaszunk nem lehet. Főleg Bruno Buccellati (Fairy Tail-ből Gray és Owari no Seraphn-ból Guren hangja) és Leone Abbacchio (Suwabe Junichit nem kell bemutatni) hangjára gondolok most.

A lényeg, hogy ősszel startol az új JoJo!

blackronin

Quote from: Isley on 2018-07-07, 10:02:39
Kikerült már egy ilyen hír is a MAL-ra.

https://myanimelist.net/news/55377153

A hangok alapján nagy panaszunk nem lehet. Főleg Bruno Buccellati (Fairy Tail-ből Gray és Owari no Seraphn-ból Guren hangja) és Leone Abbacchio (Suwabe Junichit nem kell bemutatni) hangjára gondolok most.

A lényeg, hogy ősszel startol az új JoJo!
A mostani Jojo event-en levetítették az első részt, ami fent is van a nyaa-n.
Kamerás felvétel, de teljesen élvezhető, ajánlom mindenkinek aki csillapítani akarja a Jojo éhségét őszig!  :smile:

Röviden annyit róla, hogy minden rendben van vele, érdemes volt várni rá.  :jee:

Isley

JoJo no Kimyou na Bouken - Ougon no Kaze 1. rész

Kis bevezető rész, karakter- és Standbemutató. Giorno hangja jól eltalált, Bruno karakterét pedig szokni kell. Egy eddig deklaráltan macho sorozat itt vált állt valami másba. Bruno egyedi, annyi biztos, na meg a képessége is nagyon durva. Jotaro rövid szereplése is plusz pont.

blackronin

Jojo Golden Wind 1. rész
Örülök, hogy nem néztem meg egészben anno a kamerás változatot (csak belenéztem), azért így kellemesebb élmény volt.
Az új part teljesen rendben van, az art, a hangulat és a hangok a megszokott Jojo minőségűek.  :smile:

Végre visszatértek a Jojo péntekek!  :whoah:

Isley

JoJo no Kimyou na Bouken - Ougon no Kaze 2. rész

Giorno és Bruno harca és a végkimenetele remek volt. Mindkettőjük képessége telitalálat. Giorno múltjának részletei is érdekesek voltak.

blackronin

#169
Quote from: Isley on 2018-10-13, 14:36:13
JoJo no Kimyou na Bouken - Ougon no Kaze 2. rész

Giorno és Bruno harca és a végkimenetele remek volt. Mindkettőjük képessége telitalálat. Giorno múltjának részletei is érdekesek voltak.
Jojo Golden Wind 2. rész
:tezsvir:

Csak annyit fűznék hozzá, hogy az opening és az ending nekem nagyon bejött, de hát ezen a téren a Jojo eddig sem okozott csalódást.  :smile:

Isley

JoJo no Kimyou na Bouken - Ougon no Kaze 3. rész

Giorno első próbatétele a Gang-Starrá válás útján. Polpo Standja érdekes volt és maga a figura is elég rendhagyó volt. Giorno elég kemény világba csöppent, annyi biztos.

blackronin

#171
Jojo Golden Wind 3. rész
Ütős rész volt ez is, Giorno jó főszereplő a szememben, de Buccellati-t is bírom.
Gondolom a banda többi tagja is nagy arc lesz.  :smile:

Quote from: Isley on 2018-10-20, 11:33:19
JoJo no Kimyou na Bouken - Ougon no Kaze 3. rész

Polpo Standja érdekes volt és maga a figura is elég rendhagyó volt. Giorno elég kemény világba csöppent, annyi biztos.
Én sem mondhattam volna jobban.

edit:
Jojo Golden Wind 4. rész
A harc véget ért Black Sabbath ellen, ami kellően érdekes volt.
Polpo is megkapta a büntetését a végén, aminek azért örültem.
Ja és a csapat is végre összeáll a következő részben.  :whoah:

Isley

JoJo no Kimyou na Bouken - Ougon no Kaze 4. rész

Giorno megmutatta, hogy képessége mennyire halálos tud lenni. Ez a Polpo elleni játék jól felépített volt. A csapatra pedig kíváncsi vagyok én is.

blackronin

Jojo Golden Wind 5. rész
A bandában nem kellett csalódnom, mindenki jó arc.  :smile:
A végén pedig amikor felcsendül a zene Abacchio beszéde alatt...
Jojo féle EPIC hangulat rögtön átjött!  :jee:
Eddig a Part V atombejövős.  :whoah:

Isley

JoJo no Kimyou na Bouken - Ougon no Kaze 5. rész

Buccellati bandája olyan laza és menő, ahogy azt a JoJo sorozatok főszereplőitől csak magától értetődő. Mista, Narancia és Fugo poénosak, de Stand használóként kemények is, Abbacchioról még nehéz lenne bármit is mondani, de ő is nagyon ígéretes. Moody Bluesra kíváncsi leszek! Giorno pedig tudja jól, mi az a hatásos belépő. 

Szóval ja, atombejövős nekem is eddig. ;)

blackronin

Jojo Golden Wind 6. rész
Ilyen egyedi küzdelmet régen nem láttam.
Moody Jazz képessége érdekes, jól illik Abacchio természetéhez.
A backstory-ja is jó volt, szerencsés volt hogy Buccharatti-val összefutott.

Következő részben jön Mista és a Standja!  :whoah:

Isley

Ougon no Kaze 6. rész

Abbacchio háttértörténete mélyítette a karaktert és tetszett. Moody Jazz és Zipper Man mintha természetes párost alkotó Standok lennének, a küzdelem így remek volt és egyedi szerintem is. Plusz most már úgy érzem, hogy Buccellati Standja kissé emlékeztet Law Műtőgyümölcséhez, és egyre inkább látom, hogy mennyire jól és változatosan tud működni az ő képessége harcban.

blackronin

Jojo Golden Wind 7. rész
Jó rész volt, Mista karaktere és a Standja elég bejövős.  :smile:
Kíváncsi vagyok hogy Zucchero haverja mennyire veszélyes...

Isley

Vento Aureo 7. rész

Egyetértek Mista és Sex Pistols kapcsán. Mista is jojosan vagány karakter. Giorno tovább épül be a bandába. Jó rész volt ez is.

blackronin

Jojo Golden Wind 8. rész
Mista harca élvezetes volt, az ellenfél Standja pedig érdekes.
A backstory pedig hasznos volt, hogy jobban megértsük Mista jellemét.