Jojo's Bizarre Adventure

Started by blackronin, 2014-03-24, 22:47:04

Previous topic - Next topic

blackronin



Most vettem észre, hogy a Jojo-nak még nincs külön anime topic-ja, pedig simán megérdemelné!
Főleg annak a fényében, hogy még egy jó ideig élvezni fogjuk ezt az anime-t.
2014. április 4-től startol a Part 3: "Stardust Crusaders", így addig még van idő, hogy bepótoljátok az eddigi részeket.  :smile:

Itt az értékelésem egy másik topicból, viszonyítási alapként:

QuoteJojo Bizarre Adventure Part 1. ás Part 2. anime együtt (26 részes)

A mai nappal befejeztem ezt a remek sorozatot (legalábbis egyelőre, míg nem jön a Stardust Crusaders).

Pozitívumok:
- fantasztikus art és animáció
- jól felépített világ, jó arányban keverve van a fikció a valós történelmi eseményekkel
- remek zene és szuperkirály opening, valamint ending
- utánozhatatlan Jojo hangulat, amivel hasonlóval nem találkozhatsz más sorozatban
- emlékezetes szereplők, akiket sohase felejtesz el
- a dráma, a humor, a kaland, a harcok, az elborult ötletek fergeteges összhangja
- a sorozat a saját maga által alkotott szabályokat betartja, a szereplők értelmesen és logikusan viselkednek

Negatívumok:
- Öööö... ide most írnom kellene valamit?  :P
Ja igen!
Miért nem néztem meg hamarabb!?

Számomra a sorozat egyértelműen 10/10.
Pont, nem értelme tovább ragozni.  :smile:

Azt természetesen tudom, hogy voltak már régebben OVA-k és Movie-k, de én a topic-ot főleg a 2012-ben kezdődött anime sorozat fényében hoztam létre.

Röviden az alapfelállás:
1868-ban George Joestar angol nemes feleségével együtt balesetet szenved egy esős éjszakán, de a sors fintoraként ő és fia, Jonathan megmenekül egy bizonyos Dario Brando-nak köszönhetően...
George Joestar magánál tart egy fura kőmaszkot, amelynek eredete a múlt homályába vész.
Az események innen indulnak, amelynek következményeként megismerjük a Jojo-k sorsát és a rejtélyes kőmaszk titkát...

NLZ

Commie vagy gg felirattal nézted? Most olvasom, hogy gg kicsit megszaladt a lóval és erősen újraértelmezte a szöveget, néhol már a trollsub határát súrolva. :)
[reserved]

blackronin

#2
Quote from: NLZ on 2014-03-25, 00:11:48
Commie vagy gg felirattal nézted? Most olvasom, hogy gg kicsit megszaladt a lóval és erősen újraértelmezte a szöveget, néhol már a trollsub határát súrolva. :)
A sorozaton a tesómmal mentem végig, aki sajnos annyira nem tud angolul, így az animeaddict-os magyar felirattal néztük.
Ami a gg-s verzióhoz készült, de szerintem rendben volt.
Ha esetleg az alap gg-s felirat rossz lenne, akkor válaszd a commie-s verziót.

Valamint a nyaa-n fent van egy remek 1080p-s batch (amit egy másik sub csapat készített), ami elsőosztályú minden tekintetben.
http://www.nyaa.se/?page=view&tid=522573
A sima változatban van némi cenzúra, semmi komoly szerencsére, azok ki vannak szedve BD-s verzióban, valamint néhány fej és jelenet újra van rajzolva.


edit: egy kis kedvcsinálónak pár trailer a Part 3-ból!
http://www.youtube.com/watch?v=WoQ8hARdG78
http://www.youtube.com/watch?v=6F_9IHS_fkk
http://www.youtube.com/watch?v=6uN8CjuhnuM
http://www.youtube.com/watch?v=pVXhs_rxB9E

Lehet látni, hogy jó kezekben van a folytatás is.  :smile:

Leara

Valóban egész jó sorozat, bár én két részletben néztem végig, mert nem mindig volt hangulatom a stílusához. Viszont hiába van oda mindenki a második feléért, nekem az első jobban tetszett :D. Viszont kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz az új évad, szóval azt is nézni fogom.

Quote from: blackronin on 2014-03-25, 08:50:37
Valamint a nyaa-n fent van egy remek 1080p-s batch (amit egy másik sub csapat készített), ami elsőosztályú minden tekintetben.
http://www.nyaa.se/?page=view&tid=522573
Én ezt a változatot néztem (legalábbis a sorozat második felét) és ez teljesen rendben van :).
MAL

NLZ

No majd ha lesz időm, összehasonlítom ezt a hivatalos fordítást a Commie verzióval és a gg egy javított verziójával:
http://www.nyaa.se/?page=view&tid=517052
[reserved]

NLZ

Megnéztem 7 részt, de ez nekem nem jön be, túl sok ökörség és pózerkedés, ráadásul komolyan is veszi magát.
[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2014-03-28, 02:32:41
Megnéztem 7 részt, de ez nekem nem jön be, túl sok ökörség és pózerkedés, ráadásul komolyan is veszi magát.
Nekem meg pont ez tetszik benne.
Emiatt írtam azt az értékelésemben, hogy "utánozhatatlan Jojo hangulat", ugyanis semmilyen más sorozatban nem bírnám elviselni ezt.
Viszont itt annyira illik az egészhez, hogy ez adja számomra azt a bizonyos pluszt.

Én azért a helyedben még a következőt tenném:
Nézzél meg még pár részt (mondjuk a 12. vagy 13. részig), és csak utána döntsd el végül hogy akarod-e folytatni vagy sem.
Akkor már látni fogod az irányvonalat teljes egészében.
Ha a végén ugyanúgy azt gondolod, hogy "nekem nem jön be ez a mix", akkor dobjad.
Mást nem tudok mondani.

Leara

Quote from: NLZ on 2014-03-28, 02:32:41
Megnéztem 7 részt, de ez nekem nem jön be, túl sok ökörség és pózerkedés, ráadásul komolyan is veszi magát.
Igen, nekem is ez volt vele a bajom, ezért néztem két részletben :D. Kedvet kaptam hozzá, eltekintettem attól, hogy a túlzó stílusát komolyan is veszi és így már egész jó volt :D.
MAL

blackronin

#8
Jojo Part 3. Stardust Crusaders 1. rész
http://www.nyaa.se/?page=view&tid=539277

Már vártam.  :smile:

edit:
Megérte várni a sorozatra!
Az első rész remek felvezetés volt az előttünk álló kalandokra.  :smile:

LuckyDingo

#9
Na én is befejeztem végre. nehéz szülés volt.

Annyira nem nagy szám. Unalmas karakterek, ahogy NLZ írta sok "pózerkedés", a story is elég gyenge ahhoz képes, amilyen komolyan tálalják. Az első Jojo története még egész jó volt, az unokát viszont az első pillanattól a végéig utáltam.. tapló paraszt, semmit nem kellett tennie azért hogy erősebb legyen, mert kapta alapból. AZ ilyeneket sosem fogom kedvelni. Ok.. edzett egy hónapot (amit át is tekertek rendesen.. ez nem feltétlen baj, de semmi súlya nincs). Egy ilyen karakter nem érdemli meg szerintem a főhős szerepét.

Az ellenségeknél Dio még csak-csak okés volt(bár rohadt ellenszenves, de ez volt a cél), de a három szuper erős, szuper intelligens bodybuilder + Santana nekem nem jött be, idióta képességeik voltak, leginkább Wamuu vagy kinek a személyisége volt a legnormálisabb.

A Hamon elfogadható képesség, köbö ugyanaz, mint a chi (ugyanaz xD). Ezzel nincs bajom. Az új sorozatban viszont már valamiért nem tetzsik, mert a Hamonnak adtak személyiséget, szal valami szellemszerű dolog lett.(most az mindegy hogy itt más a neve szerintem, gonodlom a Stand is hamonból ered)

Az élőkommentár viszont egész végig idegesítő volt. Valamelyik mellék szereplő vagy random ne mondja el nekem fennhangon azt, amit egyébként is látok... ez rohadtul a Speed Racerre emlékeztet. XD

Ha értékelni kellene a sorozatot, akkor 6/10. Azért néztem, mert azt vártam, hogy több lesz, mint ami. Többnyire nem volt szórakoztató, de a stílusa, grafikája elég egyedi (ubermacho), szóval nem árt ha valaki megnézi. Egy pillanat volt, ami tetszett, Caesar halála szerintem jó volt.


blackronin

#10
Quote from: LuckyDingo on 2014-04-09, 16:44:49
Na én is befejeztem végre. nehéz szülés volt.

Annyira nem nagy szám. Unalmas karakterek, ahogy NLZ írta sok "pózerkedés", a story is elég gyenge ahhoz képes, amilyen komolyan tálalják. Az első Jojo története még egész jó volt, az unokát viszont az első pillanattól a végéig utáltam.. tapló paraszt, semmit nem kellett tennie azért hogy erősebb legyen, mert kapta alapból. AZ ilyeneket sosem fogom kedvelni. Ok.. edzett egy hónapot (amit át is tekertek rendesen.. ez nem feltétlen baj, de semmi súlya nincs). Egy ilyen karakter nem érdemli meg szerintem a főhős szerepét.

Az ellenségeknél Dio még csak-csak okés volt(bár rohadt ellenszenves, de ez volt a cél), de a három szuper erős, szuper intelligens bodybuilder + Santana nekem nem jött be, idióta képességeik voltak, leginkább Wamuu vagy kinek a személyisége volt a legnormálisabb.

A Hamon elfogadható képesség, köbö ugyanaz, mint a chi (ugyanaz xD). Ezzel nincs bajom. Az új sorozatban viszont már valamiért nem tetzsik, mert a Hamonnak adtak személyiséget, szal valami szellemszerű dolog lett.(most az mindegy hogy itt más a neve szerintem, gonodlom a Stand is hamonból ered)

Az élőkommentár viszont egész végig idegesítő volt. Valamelyik mellék szereplő vagy random ne mondja el nekem fennhangon azt, amit egyébként is látok... ez rohadtul a Speed Racerre emlékeztet. XD

Ha értékelni kellene a sorozatot, akkor 6/10. Azért néztem, mert azt vártam, hogy több lesz, mint ami. Többnyire nem volt szórakoztató, de a stílusa, grafikája elég egyedi (ubermacho), szóval nem árt ha valaki megnézi. Egy pillanat volt, ami tetszett, Caesar halála szerintem jó volt.
Már bocsi, de azért te is megéred a pénzedet, ha kritizálásról/fikázásról van szó...  :D

Komolyra:
Sajnálom, ha nem jött be.
Gondolom, hogy akkor a Stardust se érdekel.
Én remekül elvoltam a sorozattal, kellemesen kikapcsolt, szinte egész végig szórakoztam.
Téged nem kapott el a "Jojo hangulat", pedig szerintem a készítők megtettek mindent azért, hogy elérjék.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2014-04-09, 17:07:02
Quote from: LuckyDingo on 2014-04-09, 16:44:49
Na én is befejeztem végre. nehéz szülés volt.

Annyira nem nagy szám. Unalmas karakterek, ahogy NLZ írta sok "pózerkedés", a story is elég gyenge ahhoz képes, amilyen komolyan tálalják. Az első Jojo története még egész jó volt, az unokát viszont az első pillanattól a végéig utáltam.. tapló paraszt, semmit nem kellett tennie azért hogy erősebb legyen, mert kapta alapból. AZ ilyeneket sosem fogom kedvelni. Ok.. edzett egy hónapot (amit át is tekertek rendesen.. ez nem feltétlen baj, de semmi súlya nincs). Egy ilyen karakter nem érdemli meg szerintem a főhős szerepét.

Az ellenségeknél Dio még csak-csak okés volt(bár rohadt ellenszenves, de ez volt a cél), de a három szuper erős, szuper intelligens bodybuilder + Santana nekem nem jött be, idióta képességeik voltak, leginkább Wamuu vagy kinek a személyisége volt a legnormálisabb.

A Hamon elfogadható képesség, köbö ugyanaz, mint a chi (ugyanaz xD). Ezzel nincs bajom. Az új sorozatban viszont már valamiért nem tetzsik, mert a Hamonnak adtak személyiséget, szal valami szellemszerű dolog lett.(most az mindegy hogy itt más a neve szerintem, gonodlom a Stand is hamonból ered)

Az élőkommentár viszont egész végig idegesítő volt. Valamelyik mellék szereplő vagy random ne mondja el nekem fennhangon azt, amit egyébként is látok... ez rohadtul a Speed Racerre emlékeztet. XD

Ha értékelni kellene a sorozatot, akkor 6/10. Azért néztem, mert azt vártam, hogy több lesz, mint ami. Többnyire nem volt szórakoztató, de a stílusa, grafikája elég egyedi (ubermacho), szóval nem árt ha valaki megnézi. Egy pillanat volt, ami tetszett, Caesar halála szerintem jó volt.
Már bocsi, de azért te is megéred a pénzedet, ha kritizálásról/fikázásról van szó...  :D

Komolyra:
Sajnálom, ha nem jött be.
Gondolom, hogy akkor a Stardust se érdekel.
Én remekül elvoltam a sorozattal, kellemesen kikapcsolt, szinte egész végig szórakoztam.
Téged nem kapott el a "Jojo hangulat", pedig szerintem a készítők megtettek mindent azért, hogy elérjék.

A legjobbaktól tanultam. :P
A jojo hangulat idegesítő volt sajnos. A Stardust megint azért gáz, mert az új főszereplő is tálcán kapja a szuperképességet. Egy részt megnéztem belőle, ha végignézném, akkor max Dio miatt, mert érdekel, hogy végleg lecsapják-e vagy még visszatér 8 évad után is. :D

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2014-04-09, 17:56:30
A Stardust megint azért gáz, mert az új főszereplő is tálcán kapja a szuperképességet. Egy részt megnéztem belőle, ha végignézném, akkor max Dio miatt, mert érdekel, hogy végleg lecsapják-e vagy még visszatér 8 évad után is. :D
Hátha az jobban bejön neked, de Dio király karakter, így már miatta is érdemes szerintem nézni.
A szemét stílusa kifejezetten bejön.  :P

blackronin

Kijött már a Jojo Part 3., második része Horriblesub-os verzióban.
http://www.nyaa.se/?page=view&tid=541808

Remélem, hogy rajtam kívül nézi még valaki ezt a remek anime-t...  ^^"

Kassh

Quote from: blackronin on 2014-04-11, 20:19:54
Kijött már a Jojo Part 3., második része Horriblesub-os verzióban.
http://www.nyaa.se/?page=view&tid=541808

Remélem, hogy rajtam kívül nézi még valaki ezt a remek anime-t...  ^^"
Az első rész nekem bejött, mondjuk nekem az előző 2 part is, szerintem teljesen jó agyatlan értelmetlen túlzásos anime, nem kell túl komolyan venni :P

blackronin

Quote from: Kassh on 2014-04-12, 04:16:30
Az első rész nekem bejött, mondjuk nekem az előző 2 part is, szerintem teljesen jó agyatlan értelmetlen túlzásos anime, nem kell túl komolyan venni :P
:tezsvir:

Jó volt a második rész, az opening egész hangulatos, bár nekem a kedvencem a Part 2. nyitánya marad.
Amit sajnálok, hogy nincs rendes ending eddig...  :frown:
A part 1. és 2. ending-je annyira hangulatos volt, hogy szinte már fejből tudtam a szövegét.  :P

blackronin

#16
Stardust Crusaders 3. rész:
Betyár jó rész volt, kapja is az EPIC-ot a fantasztikus Jojo hangulat miatt.  :smile:
A vége pedig különösen ütős volt!  :whoah:

Az opening-et már megszerettem, az ending pedig hangulatos, bár nem annyira bejövős, mint az előző sorozatban lévő.

blackronin

SC 4. rész:
Élvezetes rész volt, a sorozat továbbra is hozza az elvárt színvonalat.  :smile:
A cenzúra is volt bőven, de teljesen érthető okok miatt.
Úgy is megnézem blu-ray-en újra, ha kijön.  :P

Kassh

Nagyon bejön hogy az öreg JoJo is benne van ^^

blackronin

SC 5. rész:
Jean Pierre Barátunk érdekes egy fazon...  :D
De azért örülök, hogy [spoiler]ő is benne van már a bandában.  :smile:[/spoiler]

blackronin

SC. 6. rész:
Egy újabb remek rész, egyszerűen nem lehet nem szeretni ezt a sorozatot.  :smile:
Meg az állandó magyarázatok és kommentárok...
Priceless.  :D

Az már csak hab a tortán, hogy [spoiler]a köv. rész preview-ben arra izgultak rá, hogy le fog fürdeni a kiscsaj.
Micsoda perverz bagázs.  :P [/spoiler]

blackronin

SC. 7. rész:
Hát ez a rész nagyon beteg volt.  :D
Ilyen ellenfelet kikapni...  :P

blackronin

#22
SC. 8. rész:
Egy újabb élvezetes rész egy újabb bizarr ellenféllel.  :smile:
Jövő hét ígéretesnek tűnik, tetszik, hogy egyes karakterekről nem lehet eldönteni, hogy akkor kinek az oldalán is állnak.

blackronin

S. C. 9-10. rész:
Ezt a sorozatot nem lehet nem szeretni.  :P
Ennyi beteg szereplőt egy rakáson...

blackronin

S. C. 11-12. rész:
Továbbra is imádom a sorozatot, egyszerűen csak kikapcsol, ha nézem.
A hangulat, a zene és a karakterek mind rendben vannak, mindenki megéri a pénzét a bizarr szokások tekintetében.  :P

blackronin

S. C. 13-14. rész:
Valamiért ezzel a sorozattal nem tudok szigorú lenni...
Biztos vannak hibái, de nem érdekelnek.
Csak nézem hétről hétre, mert jó!  :smile:

Isley

JoJo's Bizarre Adventure 1. fejezet "Phantom Blood" 1-9.

Jonathan Joestar története nagyon ütős volt. Egy nap alatt lenyomtam ezt a kilenc részt. Az opening, a seiyuuk, a hangulat és a főszereplő mind nagyon jól el lett találva. Kemény karakterek, a pózerkedéssel pedig semmi bajom. Dioval viszont volt nem is kevés. Beképzelt kis dög, de JoJo, ahogy kellett, elintézte.

JoJo kinézete, főleg a testfelépítése és a hajszíne miatt nagyon hasonlít Torikohoz, plusz Dio karizmája, a hanghordozása és a maszkja miatt pedig Starjunra. Nem tudom, hogy mennyire tudatos ez a hasonlóság, de nálam ez külön jó pont volt.

Joseph-re kíváncsi vagyok, annyi biztos, hogy Jonathant nehéz lesz felülmúlnia, mert ő aztán nagyon jóra sikeredett. Nem annyira jó, mint Toriko, de azért elég jó. Kár, hogy meghalt.

Egyébként elég furcsa volt rájönni arra, hogy ez tulajdonképpen egy vámpírtörténet. Előzetesen nem erre számítottam.

blackronin

Quote from: Isley on 2014-07-10, 17:47:56
JoJo's Bizarre Adventure 1. fejezet "Phantom Blood" 1-9.

Jonathan Joestar története nagyon ütős volt. Egy nap alatt lenyomtam ezt a kilenc részt. Az opening, a seiyuuk, a hangulat és a főszereplő mind nagyon jól el lett találva. Kemény karakterek, a pózerkedéssel pedig semmi bajom. Dioval viszont volt nem is kevés. Beképzelt kis dög, de JoJo, ahogy kellett, elintézte.

JoJo kinézete, főleg a testfelépítése és a hajszíne miatt nagyon hasonlít Torikohoz, plusz Dio karizmája, a hanghordozása és a maszkja miatt pedig Starjunra. Nem tudom, hogy mennyire tudatos ez a hasonlóság, de nálam ez külön jó pont volt.

Joseph-re kíváncsi vagyok, annyi biztos, hogy Jonathant nehéz lesz felülmúlnia, mert ő aztán nagyon jóra sikeredett. Nem annyira jó, mint Toriko, de azért elég jó. Kár, hogy meghalt.

Egyébként elég furcsa volt rájönni arra, hogy ez tulajdonképpen egy vámpírtörténet. Előzetesen nem erre számítottam.
Örülök, hogy te is elkezdted nézni ezt a remek sorozatot!  :smile:

Annak pedig még jobban, hogy egyelőre nem csalódtál benne.

Jonathan jó karakter volt, de szerintem megfelelő döntés volt, hogy kiírták őt a Part 1. végén.
Ez jobban kiemeli, hogy mekkora áldozatot hozott.
Valamint ez a történet a Joestar családról és a vérvonalról szól, nem pedig egy személyről.

Joseph pedig másmilyen figura, de szerintem remek arc.  :D

Isley

Quote from: blackronin on 2014-07-10, 19:12:38
Örülök, hogy te is elkezdted nézni ezt a remek sorozatot!  :smile:

Biztos jól tettem, hogy elkezdtem, mert legutoljára a Kill la Kill fogott meg ennyire. Nem szokásom ilyen gyorsan haladni.

Quote from: blackronin on 2014-07-10, 19:12:38Annak pedig még jobban, hogy egyelőre nem csalódtál benne.

Későbbi fejezetek is ennyire jók lesznek? Vagy lesz, ami ehhez képest csalódást keltő?

Quote from: blackronin on 2014-07-10, 19:12:38Jonathan jó karakter volt, de szerintem megfelelő döntés volt, hogy kiírták őt a Part 1. végén.
Ez jobban kiemeli, hogy mekkora áldozatot hozott.
Valamint ez a történet a Joestar családról és a vérvonalról szól, nem pedig egy személyről.

Tiszta sor. Annyi, hogy ez a kilenc rész azért nagyon kevés volt. De ha ennyi, akkor ennyi.

Quote from: blackronin on 2014-07-10, 19:12:38Joseph pedig másmilyen figura, de szerintem remek arc.  :D

10-es részt már megnéztem. Eddig tényleg az Joseph. : D Úgy látom, nem is leszünk nagy harcok híján itt sem. :)

Azt figyelem, hogy 2011-óta már a nyolcadik mangasorozat megy, és a Stardust Crusaders a harmadik volt. Csak az első három animében összesen 78 rész lesz, szóval ha adaptálják a többi 5 sorozatot is, akkor a Jojo anime még pár évig kitart majd. Nem lenne nagy probléma. : D

blackronin

Quote from: Isley on 2014-07-10, 20:24:02
Későbbi fejezetek is ennyire jók lesznek? Vagy lesz, ami ehhez képest csalódást keltő?
Elsőre egy határozott igen a válasz.
A másodikra csak annyit, hogy én eddig nem csalódtam a sorozatban semmilyen téren, tehát nekem nincs negatív tapasztalatom.

Quote from: Isley on 2014-07-10, 20:24:02
Azt figyelem, hogy 2011-óta már a nyolcadik mangasorozat megy, és a Stardust Crusaders a harmadik volt. Csak az első három animében összesen 78 rész lesz, szóval ha adaptálják a többi 5 sorozatot is, akkor a Jojo anime még pár évig kitart majd. Nem lenne nagy probléma. : D
A Part 4-et valószínűleg még biztosan megcsinálják anime-ben majd (nem mondom el, hogy miért mert akkor az spoiler lenne), bár konkrét dátum nincs, de a többi résszel kapcsolatban még nagy a bizonytalanság.