Jojo's Bizarre Adventure

Started by blackronin, 2014-03-24, 22:47:04

Previous topic - Next topic

blackronin

#90
Quote from: Isley on 2016-04-18, 22:19:42
Diamond is Unbreakable 3

Ez a rész csak alátámasztotta, amit az állandó dícséretekről mondtál. : D Nijimura testvérek remek hangulatot hoztak, Josuke rohadt keményen nyomta le a fiatalabbikat, Jotaro és Josuke anyja találkozója nagyon vicces volt, Jotaro meg menő, mint mindig. A fősztori, ami kezd kibontakozni pedig nagyon érdekesnek tűnik. Az új ellenfél, aki Standokat ad és az idősebbik Nijimura is az ő embere.
:tezsvir:

Nincs mit hozzáfűzni, kiolvastál mindent a fejemből.  :P

edit:
Jojo Diamond 4. rész
Király rész volt ez is!
Nijimura testvérek és Josuke harca szellemes volt és izgalmas.
A karakterek hozzák az elvárt Jojo színvonalat.  :smile:


Isley

Diamond is Unbreakable 4


Nijimura nii-san Worse Companyje látványos Stand, hangulatos harc volt ez is. Josuke laza volt a végén, kíváncsi vagyok a tervére. Koiichi tojásában meg mi lehet ugyan?

blackronin

Jojo Diamond 5. rész
Inkább átvezető jellegű volt, de remek lezárása a Nijimura testvérek elleni harcnak.
Eléggé megható volt a történetük, s a "bukásukkal" (Oyakasu csatlakozásával szerintem csak nyertünk, ő lett az egyik kedvencem Josuke és Jotaro mellett) együtt feltűnt az új ellenség is.

blackronin

Jojo Diamond 6. rész
Érdekes rész, Kouji Stand-ja elég jópofa és kreatív, a Kobayashi elleni harc pedig elég rendhagyó volt.
Tipikusan Jojo-s.  :smile:

Panaszkodni továbbra sem tudok, a sorozat hozza azt, amit elvártam tőle.

Isley

Diamond is Unbreakable 5-6

Kiváló részek. Elképesztő, hogy Dio egyetlen sejtje mekkora hatalommal bír. A hatodik rész vicces volt, Koichi kapott egy kis rivaldafényt. A Standja is elég érdekes lett, jól illeszkedik ebbe a világba.

kada

Koichi [spoiler]átalakulása super saiyajin-né[/spoiler]nem volt semmi.

Még a mentalitást is hozta :D

blackronin

Quote from: kada on 2016-05-08, 21:39:25
Koichi [spoiler]átalakulása super saiyajin-né[/spoiler]nem volt semmi.

Még a mentalitást is hozta :D
Hát igen, az vicces volt.  :smile:

edit:
Jojo Diamond 7. rész
Egy újabb király rész, ötletes harccal.
Hazamada eléggé ellenszenves gyereknek tűnik elsőre, de gondolom később ő is csatlakozik a csapathoz (legalábbis az opening alapján).
Josuke pedig biztosan kezelésbe veszi, hogy normálisan viselkedjen.  :P

kada

Quote from: blackronin on 2016-05-14, 10:38:39Hazamada eléggé ellenszenves gyereknek tűnik elsőre, de gondolom később ő is csatlakozik a csapathoz (legalábbis az opening alapján).
Josuke pedig biztosan kezelésbe veszi, hogy normálisan viselkedjen.  :P
OP alapján nem feltétlen csatlakozik teljesértékű tagként, mert 4 fős a csapat bemutatása.
Supportnak esélyes, mint a másik alak, és akkor lesz még a csajszi is.

blackronin

Jojo Diamond 8. rész
Szegény Koichi milyen nőszemélyt fogott ki...  :P
Elrabolja és ezen felül még reggelizni se hagyja nyugton.  :D

Isley

Diamond is Unbreakable 7-8

7: Hazamada képessége, Show Off amennyire szemét húzásokra jó, annyira nyilvánvaló a gyengepontja is. Hangulatos volt, de könnyen lenyomható.
8: Na hát igen, Yukakot már vártam. Arra azért nem számítottam, hogy ennyire badass, és szinte kettős személyiséggé vált a Standja hatalma miatt. Koichit nem tudta az ember most sajnálja vagy irigyelje. : D Oyakasu reakciói a legjobb példa erre. Josuke és Oyakasu poénjai jók voltak. Azt mondom, Yukako még nagyon érdekes karakter lesz, annyi szent.

Érdekes, hogy ezek az olyan Standra szert tett harcosok mind Jotaroról beszélnek és őt akarják elkapni.

blackronin

#100
Jojo Diamond 9. rész
Hát igen... Yukako egy elég bizarr ellenfél volt, még Jojo-s mércével is.  :P
Kouchi ötletesen használta az Echoes-t, ami sokat dobott a küzdelmen.

Egy "hibát" viszont meg kell említenem, amit igazából már múlt héten megírhattam volna:
Miért cserélték le az OP eredeti változatát erre a gagyi remix-re?
Főleg 7 rész után...  ^^"

Ja és jövő héten olasz kaja!  ::)

blackronin

Jojo Diamond 10. rész
A rész minden várakozásomat felülmúlta.
Az elejétől a végéig fantasztikusan szórakoztam, Araki nagyon jól kitalálta ezt az egészet.
Oyakasu és Tony vitte a részt, nem is vitás.
A kajás magyarázatok pedig... tiszta mint a Toriko fénykorában!

Jövő héten pedig egy régi ismerős visszatér...

Isley

Diamond is Unbreakable 9-10

9: Nekem már kicsit túlzás volt. El nem tudom képzelni, mit lát Yukako Koichiban és a vége már irritált. Plusz Yukako haja... Mit képzelt Araki, amikor így fejezte be?
10: Ez a rész viszont zseniális volt. Tonio Trussardi egyedi karakter, érdekes stílussal, jó képességgel, meg nagyon beteg fejekkel. : D

blackronin

Jojo Diamond 11. rész
Juhé, az eredeti opening van újra.  :smile:

Red Hot Chili Pepper elleni küzdelem szellemes volt, Okayasu lassan de biztosan fejlődik gondolkodás terén.  :P
Jotaro és Josuke reakciója pedig fergeteges volt Okayasu "halálakor".

kada

Jojo 10 is a cooking anime - és marhára nem tetszett, nem tudom ti mit ettetek rajta.
Alapból se veszem komolyan a sorozatot, de ez a rész untatott először annyira, hogy bele kellett pörgetnem többször is.

11 : na ez már sokkal inkább az, amit vártam. A csata vége főleg.

blackronin

#105
Véletlenül bukkantam erre a "gyöngyszemre"  :D
https://www.youtube.com/watch?v=v1heFIhvL3s

Hát ez így elég súlyos volt reggelre...

edit:
Jojo Diamond 12. rész
Red Hot Chili Pepper amennyire veszélyes volt, annyira röhejesen viselkedett a végén Joseph hajóján.
Tipikus Jojo.  :D
Joseph-et is jó volt látni, különösen tetszett Josuke-vel az első találkozás.

Isley

Diamond is Unbreakable 11-12

Jó részek. Örültem, hogy nem húzták tovább a Chili Pepper elleni harcot, így épp jó volt. Josuke és Joseph találkozása is remek volt. Okayasu pedig határozottan fejlődik. : D

blackronin

Jojo Diamond 13. rész
Itt kár mellébeszélni.
Értem, hogy fontos Josuke és Joseph kapcsolatának bemutatása, de akkor is egy gyenge rész volt.
A láthatatlan baba és az ezzel járó bonyodalmak nem igazán kötötték le a figyelmemet.

kada

Quote from: blackronin on 2016-06-25, 16:33:38
Jojo Diamond 13. rész
Itt kár mellébeszélni.
Értem, hogy fontos Josuke és Joseph kapcsolatának bemutatása, de akkor is egy gyenge rész volt.
A láthatatlan baba és az ezzel járó bonyodalmak nem igazán kötötték le a figyelmemet.
Szerintem jobb mint a Shokugeki rész, ami meg tetszett neked.  ::)

Pl menet közben találgattam, hogy na mi lesz anyucival.
Egy hónapja annyi reakciót se váltott ki az a rész belőlem.

blackronin

#109
Új Jojo játék PS4-re, hozzá egy kis kedvcsináló:

Part V. Vento Aureo
https://www.youtube.com/watch?v=njQg5qHO_V0

Part VI. Stone Ocean
https://www.youtube.com/watch?v=Et-vASer27Q

Part VII. Steel Ball Run
https://www.youtube.com/watch?v=xaIlSrrS2FY

Külön érdemes megnézni a zenék és a szinkronhangok miatt!

Isley

Diamond is Unbreakable 13

Szerintem rendben volt a rész. Eltért a többitől, de nem baj, hogy időt szakítottunk arra, hogy Josuke és Joseph kicsit összemelegedjenek.

blackronin

Jojo Diamond 14. rész
Végre visszaálltunk a szokásos minőségre a múlt heti kilengés után.
A mangaka története izgalmasnak ígérkezik!
Kíváncsi vagyok, hogy miként fogják legyűrni a Heaven's Door-t.

Isley

Diamond is Unbreakable 14

Az eddigi egyik legjobb rész. Már nagyon vártam Rohant. Sakurai Takahironál pedig jobb hangot nem is kaphatott volna. Mondjuk, ha ő ennyire extrém személyiség lesz, akkor ez a seiyuu kíváncsi vagyok, hogy megy majd hozzá, mert ő nagyon nem az a magából kivetkőző típus. A Heaven's Door remek, stílusos és nagyon látványos képesség. Nem hiszem, hogy legyőzik, elvégre ő főszereplő lesz.

kada

Quote from: Isley on 2016-07-02, 18:49:03A Heaven's Door remek, stílusos és nagyon látványos képesség. Nem hiszem, hogy legyőzik, elvégre ő főszereplő lesz.
Vagy úgy.
Mivel nem spoilerezted tovább, ezért nem tudom mit kezdjek ezzel így, de elsőre nem nyugtat meg a gondolat, nem szeretném sokáig látni a fickót így.

Isley

Quote from: kada on 2016-07-03, 02:12:12
Quote from: Isley on 2016-07-02, 18:49:03A Heaven's Door remek, stílusos és nagyon látványos képesség. Nem hiszem, hogy legyőzik, elvégre ő főszereplő lesz.
Vagy úgy.
Mivel nem spoilerezted tovább, ezért nem tudom mit kezdjek ezzel így, de elsőre nem nyugtat meg a gondolat, nem szeretném sokáig látni a fickót így.

A spoilerért bocs. Igazából azt évek óta tudom, hogy kik a főszereplők, ki a főellenség, de mivel már elejétől sejthettük, hogy a Part IV is kap anime adaptációt, így nem olvastam előre el a mangát. Rohant, akkor sajnos meg kell szoknod. : D Amit a legyőzéséről mondtam, csak spekuláció, szóval ne aggódj.

blackronin

Jojo Diamond 15. rész
Szegény Rohan egy "kicsit" alábecsülte Josuke saját haja iránti megszállottságát.  :P
Jó harc volt, de a nagy taktikát végül az érzelem győzte le.

Kaptunk új Opening-et, ami szerintem nem olyan jó, mint az előző, de legalább van benne Kira.  :smile:

kada

Nagyon örülök neki, hogy sikerült ennyivel lezárni a dolgot.

Az ismeretlen Standok mind veszélyesek, de a többi (többnyire) inkább fizikai jellegű, van max hatótávolsága, sebessége, hasonlóak. Egy csomó csak sima támadás, de ez ha kellően óvatos az ellenfél kitanulhatja egy fightban.
Ez viszont?
Meglátod és vége.
Za Warudo szintjén van az OPságban.

Isley

Diamond is Unbreakable 15

Én inkább az elejétől fogva úgy láttam, hogy Rohan nagyon sebezhető. Ha nem néz rá a mangájára, akkor egy átlagember is legyőzheti. Dioval összehasonlítani vicc. Josuke jól kitömte, hogy aztán majd barátok lehessenek.

Új OPot még szokni kell, de jó lesz az. Örülök, hogy az ending maradt, az nagyon hangulatos.

kada

Persze, teljesen igaz, ezért is kezdtem úgy a mondókámat, hogy az ismeretlen standok.

Ha Josuke lett volna az első, eszébe nem jut csukott szemmel harcolni.
Miután már két haverodat is legyőzte, persze könnyebb.
Ebben Dio szöges ellentéte, viszont az első próbálkozó nakama számára mindkettő legyőzhetetlen akadály volt, egy lépcső hogy az MC számára esélyt adjon.

blackronin

Jojo Diamond 16. rész
Jotaro és Josuke "vadászata" kellően szórakoztató volt, még sohasem láttam ilyen epikus harcot pár patkánnyal...  :D