Jojo's Bizarre Adventure

Started by blackronin, 2014-03-24, 22:47:04

Previous topic - Next topic

Isley

11-13

Az oszlopemberrel, Santana-val való harc kiváló volt. Joseph és Van Stroheim csapatmunkája a 13. részben a második arc eddigi legjobb része volt simán! Nagy ember volt Stroheim is, tetszett, ahogy ábrázolták a Wehrmacht katonáját. Joseph pedig nagy kedvenc lett hamar. Nagyszerű sorozat!

Isley

Befejeztem a Battle Tendencyt is.

Kitűnő sorozat volt! Egyértelműen 10/10.

Az oszlopemberekkel való harcok nagyon királyak voltak. Waamu igazi, nagy harcos volt. Őt lehetett még közülük kedvelni is. Cars csak a követ akarta megszállottul, nem ismert elveket, csak a győzelmet akarta. Neki a hangja (Kakashi) is nagyon el lett találva. Bár a többivel sem volt gond. Stroheim visszatérését nem vártam, de örültem neki. Caesar harca is nagyon fordulatosra és élvezetesre sikeredett Waamu-val. A halála pedig egyszerre volt hősi és szép. JoJo anyja pedig nem kicsit volt szép. : D Bár ez a feleségéről is elmondható. :)

Grandiózus harcok, végén leszámolás a tökéletes létformával, aki az egész emberiségre jelentett volna hatalmas veszélyt. Joseph Joestar egyértelműen remek főhős volt, ő is eddig a kedvenc egyértelműen. Jonathan túl keveset szerepelt ahhoz, hogy kedvenc legyen.

blackronin

Quote from: Isley on 2014-07-15, 20:47:16
Befejeztem a Battle Tendencyt is.

Kitűnő sorozat volt! Egyértelműen 10/10.

Az oszlopemberekkel való harcok nagyon királyak voltak. Waamu igazi, nagy harcos volt. Őt lehetett még közülük kedvelni is. Cars csak a követ akarta megszállottul, nem ismert elveket, csak a győzelmet akarta. Neki a hangja (Kakashi) is nagyon el lett találva. Bár a többivel sem volt gond. Stroheim visszatérését nem vártam, de örültem neki. Caesar harca is nagyon fordulatosra és élvezetesre sikeredett Waamu-val. A halála pedig egyszerre volt hősi és szép. JoJo anyja pedig nem kicsit volt szép. : D Bár ez a feleségéről is elmondható. :)

Grandiózus harcok, végén leszámolás a tökéletes létformával, aki az egész emberiségre jelentett volna hatalmas veszélyt. Joseph Joestar egyértelműen remek főhős volt, ő is eddig a kedvenc egyértelműen. Jonathan túl keveset szerepelt ahhoz, hogy kedvenc legyen.
Nem sok mindent tudok hozzűfűzni a leírtakhoz, remekül összefoglaltad a lényeget.  :smile:
A zenéről nem sokat írtál pedig szerintem az is elsőosztályú volt az egész sorozat alatt.
A Part 2. Opening-et és az Ending-et mai napig a kedvenc anime zenéim között tartom számon!  :whoah:

Isley

Stardust Crusaders 1-5

Az új sorozat is hasonlóképpen bejön. Jotaro is jó harcos, bár szerintem jellemben az elején még elmarad Jonathan-től és Joseph-től, de adok neki időt. Az art-tal korábban sem volt semmi gond, de ebben a sorozatban már szinte félelmetesen jó. Élmény az ilyet nézni. A harcok nagyon látványosak és az új karakterek is bejönnek. Dio visszatérése nem zavar, méltó ellenfele lesz legalább Joseph csapatának. Egyébként Joseph-et nagyon nehéz megszokni öregnek. Furcsa, hogy itt már nem ő a főszereplő.

Az ötödik részben Jean Pierre Polnareff és Avdol harca nagyon tetszett. Látványos és csavaros volt, plusz örülök, hogy Polnareff is a csapattal tart Egyiptomba, mert az ő árnyőre látványra az egyik legjobb.

JoJo hangulat itt is megvan!

Quote from: blackronin on 2014-07-18, 12:05:11
A zenéről nem sokat írtál pedig szerintem az is elsőosztályú volt az egész sorozat alatt.
A Part 2. Opening-et és az Ending-et mai napig a kedvenc anime zenéim között tartom számon!  :whoah:

Igen, a zenéket is nagyon eltalálták. Nekem az első op jött be a leginkább, de a többi is nagyon tetszett. A Stardust openingjét még szokni kell, az sem rossz.

blackronin

S. C. 15-17. rész:
Élvezetes részek voltak egytől egyig!  :whoah:

Isley

Stardust Crusaders 6-11

Kritikát megfogalmazni továbbra is nehéz lenne, élvezetes részek voltak mind. Tetszik, hogy a hosszú utat Egyiptomba jól használják fel arra a készítők, hogy a csapat összes tagját szerethetővé tegyék, valamint a sztorit tekintve pedig hasznossá. A hajós kaland, Jotaro víz alatti harca, plusz a majommal szembeni csata a hetedikben egyaránt jó volt. A nyolcadikban már-már vicces volt, hogy miközben Polnareff egy kemény csatát vívott meg, a többieknek nem tűnt fel, hogy talán nem a tréfa kedvéért késik most. Kilencedikben megint Jotaro alkotott. A 10. és a 11. rész Avdol áldozata miatt, valamint Polnareff bosszúja miatt marad emlékezetes. Polnareff csatája az Akasztottal és J. Geil-lal vitán felül sorozat egyik legjobb párharca volt. 
Egyébként Avdol halála nagyon meglepett. Ilyen hamar nem számoltam ezzel.

blackronin

Quote from: Isley on 2014-07-31, 20:24:07
Stardust Crusaders 6-11

Kritikát megfogalmazni továbbra is nehéz lenne, élvezetes részek voltak mind. Tetszik, hogy a hosszú utat Egyiptomba jól használják fel arra a készítők, hogy a csapat összes tagját szerethetővé tegyék, valamint a sztorit tekintve pedig hasznossá. A hajós kaland, Jotaro víz alatti harca, plusz a majommal szembeni csata a hetedikben egyaránt jó volt. A nyolcadikban már-már vicces volt, hogy miközben Polnareff egy kemény csatát vívott meg, a többieknek nem tűnt fel, hogy talán nem a tréfa kedvéért késik most. Kilencedikben megint Jotaro alkotott. A 10. és a 11. rész Avdol áldozata miatt, valamint Polnareff bosszúja miatt marad emlékezetes. Polnareff csatája az Akasztottal és J. Geil-lal vitán felül sorozat egyik legjobb párharca volt. 
Egyébként Avdol halála nagyon meglepett. Ilyen hamar nem számoltam ezzel.
:tezsvir:

Avdul halála annyira nem lepett meg, sajnos tudtam hogy valaki meg fog halni a csapatból a tizedik rész környékén (véletlenül elolvastam egy wiki-s megjegyzést, de a konkrét személyről nem volt fogalmam).
Én Polnareff-re tippeltem volna, de végül ugye nem ő lett.

Isley

Quote from: blackronin on 2014-07-31, 20:43:32
Avdul halála annyira nem lepett meg, sajnos tudtam hogy valaki meg fog halni a csapatból a tizedik rész környékén (véletlenül elolvastam egy wiki-s megjegyzést, de a konkrét személyről nem volt fogalmam).
Én Polnareff-re tippeltem volna, de végül ugye nem ő lett.

Miért épp Polnareffre? : D Gondoltad, beteljesíti a bosszúját és utána már úgy is mit csinálna? Én őt egyre jobban kedvelem, remélem kitart sokáig. Egyébként is, 52 részes lesz a sorozat szóval azért jó lenne, ha nem morzsolódna le a félcsapat már az elején.

blackronin

#38
Quote from: Isley on 2014-07-31, 21:57:33
Quote from: blackronin on 2014-07-31, 20:43:32
Avdul halála annyira nem lepett meg, sajnos tudtam hogy valaki meg fog halni a csapatból a tizedik rész környékén (véletlenül elolvastam egy wiki-s megjegyzést, de a konkrét személyről nem volt fogalmam).
Én Polnareff-re tippeltem volna, de végül ugye nem ő lett.

Miért épp Polnareffre? : D Gondoltad, beteljesíti a bosszúját és utána már úgy is mit csinálna? Én őt egyre jobban kedvelem, remélem kitart sokáig. Egyébként is, 52 részes lesz a sorozat szóval azért jó lenne, ha nem morzsolódna le a félcsapat már az elején.
Polnareff mostanra már nekem is az egyik kedvencem lett, de annél a résznél tényleg azt hittem, hogy a bosszúvágya miatt fog meghalni.  ^^"

Az 52 részes felállásról, amit gyakran elfelejtek, peidg mindig jó olvasni...
Jó sok kaland vár még ránk!  :smile:

edit:
S. C. 18-20. rész:
Bizonyos szinten már elképesztő, hogy a mangaka, hogy tud ilyen ellenfeleket kitalálni!
Senki sem mondhatja, hogy a Jojo-ban lévő harcok unalmasak és egy kaptafára épülnek.
Talán pont ez a legjobb dolog, ami tetszik a sorozatban.  :smile:

blackronin

S. C. 21-22. rész:
A Jojo mangaka-ja mesterien játszik az érzelmeinkkel.
Egyik pillanatban még a teljes reménytelenség és bukás, a következőben pedig már a teljes elmebaj.
Imádom.  :D

Isley

Beértem a sorozatot. Teljesen meg vagyok elégedve igazából mindennel. A kalandok, az ellenfelek, az egzotikus helyszínek, na és persze a főszereplők. Minden klappol. Jotaro, Kakyoin, Joseph és Polnareff nagyon eltalált karakterek.

Stardust Crusaders 12-22

12 - A Császárnő - Joseph-nek a saját testén növekvő ellenséggel kellett megküzdenie. Polnareff-et könnyedén eltérítette egy bájosnak hitt nőszemély. Ahogy Joseph megoldotta, az eszembe juttatta, hogy fiatalon is milyen talpraesett volt már.

13 - Szerencsekerék - Stephen King Christine regénye jutott erről eszembe. A gyilkos autó.

14-15 - Igazság - A halott várost és egy temetőt falunak álcáz a vén banya, aki aztán egy elég kemény harcot nyom le Jotaroval és Polnareffel. Ezek a részek különösen hangulatosak voltak.

16-17 - Szeretők
- Jotaronak egy olyan ellenféllel kellett szembenéznie, akinek Árnyőre Joseph agyában bújt el, hogy ezáltal Jotarot kellemetlen dolgokra kényszerítse. Kemény ellenfél volt, de Kakyoin segítségével Jotaro lealázta. : D

18 - A Nap - Talán a leggyengébb ellenfél a sorozatban. Amíg a trükkre nem jöttek rá, addig viszont sok fejtörést okozott a Zsíros Arab. : D

19-20 - Halál 13 - A főszerepben ezúttal Kakyoin. Ez a két rész nagyon hangulatos volt, az egyik legjobb arc a sorozatban. Kakyoin nagyon menő volt, miközben leszerelte az ellenséget.

21-22- Ítélet - Polnareff a főszerepben. Polnareffet kedvelem, de talán kimondható, hogy az ellenfél csapdájába egyedül ő ugrott volna bele. Megható részek voltak helyenként, a végén ügyes befejezéssel.

Az utolsó rés kapcsán: Avdol visszatérését vegyes érzelmekkel fogadtam. Az sem tetszett, hogy a többiek így átvágták Polnareffet.

Három rész van hátra összesen. Azt gondoltam előzetesen, hogy Dio többet fog szerepelni.

Isley

Stardust Crusaders 23

A hét ellenfele ezúttal a Főpapnő. Gondoltam, hogy nem lehet problémamentes ez az út a tengeralattjáróval sem. Most ez annyira nem volt ütős, de rendben volt. Mivel a következő rész a Főpapnő 2, nem tudom, hogy fogják ezt lezárni 25 részben. Egy rész lesz Dio?

blackronin

#42
Quote from: Isley on 2014-09-10, 10:08:49
Stardust Crusaders 23

A hét ellenfele ezúttal a Főpapnő. Gondoltam, hogy nem lehet problémamentes ez az út a tengeralattjáróval sem. Most ez annyira nem volt ütős, de rendben volt. Mivel a következő rész a Főpapnő 2, nem tudom, hogy fogják ezt lezárni 25 részben. Egy rész lesz Dio?
Okés rész volt, de majd inkább a második felének megnézése után nyilatkozok.

A sorozat pedig szerintem még kap egy újabb 25-26 részt, mert még van ellenfél a manga alapján, akit le kell verni.
Csak utána jön Dio, akire nem elég 1 rész.
Örülnék, ha most ősszel menne tovább a 25. rész után, de könnyen elképzelhető, hogy tartanak egy kis szünetet és csak jövőre folytatják.

edit: a Jojo wiki szerint a Part 3. anime 48 részes lesz, ami a hátralévő tartalmat nézve megfelelhet a valóságnak.

edit2: a nyaa megint leállt, így egyelőre nem tudom leszedni a részt.
Valamint olyat olvastam valahol, hogy most lesz egy kis szünet, s csak később folytatódik a sorozat.

edit3: lement az utolsó rész is.. egyelőre.
Valóban most lesz egy break, de nem is olyan hosszú.
A sorozat januárban folytatódik!  :whoah:

Isley

Quote from: blackronin on 2014-09-10, 11:46:00
edit2: a nyaa megint leállt, így egyelőre nem tudom leszedni a részt.
Valamint olyat olvastam valahol, hogy most lesz egy kis szünet, s csak később folytatódik a sorozat.

edit3: lement az utolsó rész is.. egyelőre.
Valóban most lesz egy break, de nem is olyan hosszú.
A sorozat januárban folytatódik!  :whoah:

A nyaa nem állt le, de a 24. rész még nincs fent. Igen, közben MAL-on én is látom, hogy ez most ennyi egy időre. Jó hír, hogy lesz folytatás, bár elég értelmetlen dolognak tartom, hogy kettévágták a sorozatot.

Isley

Stardust Crusaders 24

Még egy kis harc a partraszállásért és most már csak Egyiptom és Dio van hátra. Továbbra is rossz döntésnek tartom, hogy kettévágták a sorozatot, de ha valahol lehetett, hát tényleg itt. Tetszett, ahogy beleraktak egy gyors áttekintést az eddigi harcokról. Várom a folytatást!

blackronin

Quote from: Isley on 2014-09-19, 12:39:49
Stardust Crusaders 24

Még egy kis harc a partraszállásért és most már csak Egyiptom és Dio van hátra.
Hát azért lesznek még ellenfelek a sorozat második felében is, meg Dio-nak van még pár trükk a tarsolyában!  :P

Isley

Quote from: blackronin on 2014-09-19, 12:56:00
Quote from: Isley on 2014-09-19, 12:39:49
Stardust Crusaders 24

Még egy kis harc a partraszállásért és most már csak Egyiptom és Dio van hátra.
Hát azért lesznek még ellenfelek a sorozat második felében is, meg Dio-nak van még pár trükk a tarsolyában!  :P

Azt nem is kétlem. Gondolom, az itteni ellenfelek még keményebbek lesznek. Kár, hogy ennyit kell most várni. Már nagyon érdekelne Jotaro és a többiek harca Dioval. Valami hasonló jóra számítok, mint amilyen Joseph küzdelme volt Kars-szal.

blackronin


Isley

Hangulatos! Én is várom már nagyon! De honnan került hozzájuk az a kutya? : D Köszi, hogy beraktad!

blackronin

#49
S. C. 25-26. rész:
Végre visszatértünk a hosszabb szünet után!
A részek hangulatos voltak, bár az új opening-et és ending-et még szokni kell.
Sajnos kijelenthető, hogy talán nem lettek annyira hangulatosak, mint a korábbiak.
Iggi pedig jó arc, remekül kiegészíti a csapatot.  :P
A vak ellenfelük pedig érdekes harcot kínált.

blackronin

S. C. 27. rész:
Fantasztikus epizód, köszönhetően az abszurd és röhejes hangulatnak.  :smile:
Úgy látszik, hogy Dio azért nem mindig a jó embereket választja ki a feladatokra...  :P

Isley

Stardust Crusaders 25-28

25-26: Remek volt. Geb's N'Doul trükkös ellenfél volt. Elkötelezett harcos.
27: Két szánalmas pojáca röhejes próbálkozása. Egynek elment.
28: Az Anubis szál megint nagyszerűnek ígérkezik. Polnareff harca egész jó volt Chaka-val.

blackronin

#52
S. C. 28-29. rész:
Az Anubis elleni harc változatos volt és izgalmas, sőt a végén még egy kicsit poénosra is fordult a küzdelem végkimenetele.  :P
Ezért jó ez a sorozat: van benne minden és (legalábbis nálam) nem érzem azt, hogy fárasztó vagy erőltetett lenne!
Ilyet elérni azért nem kis teljesítmény.  :jee:

Más:
A Part 4. lényegében zöld utat kapott, sőt jön a jó hír!
A készítők jelezték, ha jól mennek a BD eladások, akkor mehet az ő részükről a Part 5 is!  :whoah:
Bizonyítékként ezeket mellékelte:

[spoiler]

[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2015-02-07, 09:53:41
S. C. 28-29. rész:
Az Anubis elleni harc változatos volt és izgalmas, sőt a végén még egy kicsit poénosra is fordult a küzdelem végkimenetele.  :P
Ezért jó ez a sorozat: van benne minden és (legalábbis nálam) nem érzem azt, hogy fárasztó vagy erőltetett lenne!

Az utóbbi két ellenfélnél én pont azt éreztem, hogy fárasztó, erőltetett és unalmas. Nem haladnak, csak bedobnak valami random gyökeret, akit levernek.

blackronin

#54
Quote from: LuckyDingo on 2015-02-07, 12:51:36
Quote from: blackronin on 2015-02-07, 09:53:41
S. C. 28-29. rész:
Az Anubis elleni harc változatos volt és izgalmas, sőt a végén még egy kicsit poénosra is fordult a küzdelem végkimenetele.  :P
Ezért jó ez a sorozat: van benne minden és (legalábbis nálam) nem érzem azt, hogy fárasztó vagy erőltetett lenne!

Az utóbbi két ellenfélnél én pont azt éreztem, hogy fárasztó, erőltetett és unalmas. Nem haladnak, csak bedobnak valami random gyökeret, akit levernek.
Te nézed a sorozatot?  :eek:
Azt hittem, hogy a Part 2. után már abbahagytad...  ^^"

Az utolsó két ellenféllel kapcsolatosan:
1. Szerintem Oingo és Boingo fergeteges húzás volt a mangaka-tól (az idióta dalukról nem is beszélve), remekül bemutatja, hogy egy jó Stand képesség nem ér semmit (a jövő ismerése és az alakváltoztatás), ha nem a megfelelő személy használja ÉS hogy Dio mennyire felületes, ha a követőiről van szó (elmond nekik pár dolgot, pl. mi Jotaro Standja, de ennyi. Nem gondolja végig, hogy egyáltalán van-e bármi esélyük, lényegében csak akadályozzák bármi módon Jojo csapatának előrehaladását.)

2. Anubis elleni harc pedig szórakoztató volt, ez volt az első stand, aminek nincs önálló mestere, hanem kénytelen megszállni másokat, hogy működni tudjon. Valamint Anubis veresége könnyen borítékolható volt, mert maga a karakter egy öntelt, arrogáns személyiséggel rendelkezik, ráadásul túl sokat is tököl az ellenfelével (gyakori vonás Dio legtöbb alattvalójánál).

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2015-02-07, 13:17:16
Te nézed a sorozatot?  :eek:
Azt hittem, hogy a Part 2. után már abbahagytad...  ^^"

Az utolsó két ellenféllel kapcsolatosan:
1. Szerintem Oingo és Boingo fergeteges húzás volt a mangaka-tól (az idióta dalukról nem is beszélve), remekül bemutatja, hogy egy jó Stand képesség nem ér semmit (a jövő ismerése és az alakváltoztatás), ha nem a megfelelő személy használja ÉS hogy Dio mennyire felületes, ha a követőiről van szó (elmond nekik pár dolgot, pl. mi Jotaro Standja, de ennyi. Nem gondolja végig, hogy egyáltalán van-e bármi esélyük, lényegében csak akadályozzák bármi módon Jojo csapatának előrehaladását.)

2. Anubis elleni harc pedig szórakoztató volt, ez volt az első stand, aminek nincs önálló mestere, hanem kénytelen megszállni másokat, hogy működni tudjon. Valamint Anubis veresége könnyen borítékolható volt, mert maga a karakter egy öntelt, arrogáns személyiséggel rendelkezik, ráadásul túl sokat is tököl az ellenfelével (gyakori vonás Dio legtöbb alattvalójánál).

Elég szar ez a szezon, hogy beleférjen. Az a bajom, hogy kezd már túl sok idiótaság lenni benne.. A hülye testvérek, a hülye stand és a hülye kutya nekem már sok. Avdol karaktere is megváltozott rossz irányba sztem. Polnareffet soha nem bírtam, azóta sem lett jobb. Nekem nagyon elbillent erőltetett poénkodás irányába ez az egész.

Isley

#56
Stardust Crusaders 29

Jó volt a harc. Jotaro hozta a formáját. Az új ellenfelet, a lányt a rész végén, pedig várom. Nem is volt még értelmes női ellenfél eddig, aki külsőre ne lett volna bűnronda. Polnareffről: Én megvagyok vele, annyi, hogy eléggé rontja az összképet, hogy sznte az összes megalázó viccet ellene sütik el a készítők. Így nézve Iggy fárasztó.

A folytatásról szóló hír jól hangzik. Bár mivel halvány fogalmam sincs a következő generációkról, így nem tudom, hogy például a négyes vagy az ötös széria jó-e vagy sem, ami számomra nagyrészt ott dől el, hogy a karakterek meg tudnak-e fogni. Jotaro és az előző szériában Joseph atomjó volt, de nem hiszem, hogy ilyen karakterek lesznek még később is. Azt meg kifejezetten nem szeretem, ha egy karakter öregen van ott a következő sorozatban mint itt Joseph.

EDIT: Annyit már látok, hogy Jotaro a későbbi évadokban is benne lesz. Hát meglátjuk...

blackronin

#57
S. C. 30. rész:
Letudtuk ezt a harcot is.
Ha nagyon szigorú akarok lenni, akkor megint kaptunk egy olyan ellenfelet, aki megint addig szórakozik amíg le nem verik.
Pedig a Stand-ja miatt simán győzhetne.

DE a Jojo esetében szigorúnak lenni hülyeség.

Kedves mangaka barátunk olyan abszurdra és röhejesre csinálja ezeket a részeket, hogy a fent említett hibákat is megbocsájtom neki.
Persze lehetnének komolyabbak is az ellenfelek, de Jotaro utazását annyira élvezem, hogy nem akarom hogy hamar véget érjen.  :smile:

edit: egyébként a jövő heti ellenfél is inkább a "vicces" harcot fogja képviselni szerintem, de ha jót szórakozok rajta, akkor nem bánom.

Isley

Stardust Crusaders 30-33

30-31: Mariah vicces ellenfél volt. Bár a bizarr humort annyira nem értékeltem, azért tetszett, hogy újra Joseph volt a középpontban.
32-33: Alessi iszont egy teljesen visszataszító, pojáca volt. Ilyen képességgel senki sem kellett volna, hogy az útjába álljon, erre fel egy négyéves Polnareff hülyét csinált a marhából. : D Ez a két rész Polnareff vagánysága miatt jó volt, plusz Jotaronak is volt egy-két jelenete.

A sorozat továbbra is király. Minden részt élvezek. Nagyon örülök neki, hogy ez a sorozat ilyen komoly anime feldolgozást kap. :)

blackronin

#59
Quote from: Isley on 2015-03-07, 00:40:56
32-33: Alessi iszont egy teljesen visszataszító, pojáca volt. Ilyen képességgel senki sem kellett volna, hogy az útjába álljon, erre fel egy négyéves Polnareff hülyét csinált a marhából. : D Ez a két rész Polnareff vagánysága miatt jó volt, plusz Jotaronak is volt egy-két jelenete.
:tezsvir:

Egy újabb tipikus példája annak, hogy a remek Stand nem tesz senkit legyőzhetetlenné, ha egy idióta.  :P
Szerencsére a végén meg is kapta a jutalmát Jotaro-tól.  :smile:
Azt viszont be kell, hogy valljam hogy a nő magzattá való visszaváltoztatása egy "kicsit" meglepett!  :zomg:

Egyébként jelenleg a Jojo manga az alábbiak szerint épül fel (ezt már korábban is be akartam rakni, csak elfelejtettem)

Part I: Phantom Blood (1987-1988)
Part II: Battle Tendency (1988-1989)
Part III: Stardust Crusaders (1989-1992)
Part IV: Diamond is Unbreakable (1992-1996)
Part V: Vento Aureo (1996-1999)
Part VI: Stone Ocean (2000-2003)
Part VII: Steel Ball Run (2004-2011)
Part VIII: Jojolion (2011-napjaink)

A dátumokat látva mindig meglepődök, hogy milyen régi sorozatot nézünk valójában.  :eek:

És a végén egy személyes élmény a következő résszel kapcsolatosan:
A Darby elleni harcot én már láttam.
20 évvel ezelőtt, 1995-ben.  :eek:
Ugyanis a 90-es évekbeli OVA egyik része pont ezt dolgozza fel, amelyet kazettán mutatott meg anno az egyik ismerősöm.
Bizarr egybeesés... szó szerint.  :P