One-Punch Man (ワンパンマン)

Started by GOUKI, 2015-10-13, 13:07:52

Previous topic - Next topic

GOUKI

Bár annak ellenére, hogy egy zsír új anime-ről beszélünk mindenképpen értelmét látom annak, hogy egy önálló topic foglalkozzon vele, mert eddig hatalmas népszerűségnek örvend.

Wikipédia
https://en.wikipedia.org/wiki/One-Punch_Man

Szerencsére a részekhez a magyar fordítások nagyon hamar jönnek köszönhetően az Uraharashopnak.

Első két rész 9/10 részemről.  :jee:

szpeter

Neeee, van ilyen?! :D Csatlakozok, a manga zseniális, örvendetes, hogy van anime adaptáció is. Ma este be is darálom azt a két részt, a topic nyitás szerintem adta magát, sokan olvassák itt is :)

chilip


blackronin

#3
Jó topic, különösen hogy olvasom a mangát és a webcomic-ot is.
Örülök, GOUKI hogy megcsináltad.  :smile:

A véleményem a másik topicból

Quote
One Punch Man 1-2
Mit tudnák hozzáfűzni a látottakhoz?
Minden király volt.  :smile:
Fantasztikus art és animáció, elsőosztályú OP, remek zene és eltalált szinkronhangok.
A történetet pedig már tudom, hiszen követem a mangát.

A sorozat első szezonja nagyjából a 7-ik kötetig fog eljutni [spoiler]Boros elleni küzdelem lezárása[/spoiler], a második szezonban pedig az extra történetek lehetnek megcsinálva (van belőlük elég és elég érdekesek is).
Ugyanis majd csak a harmadik szezonra jöhet össze annyi alapanyag, hogy a fő vonal folytatódjon (a mangát alapul véve).

GOUKI

Quote from: chilip on 2015-10-13, 16:17:42
minek a wanpanman a címbe? o_O

A hiteles japán kiejtés miatt írtam be. :smile:

chilip

#5
csak szúrja a szemem, elég lenne az első post-ba beírni :P

SaiyaGin

Én is megnéztem a 2. részt, ez is tetszett.

blackronin

3. rész
Nem tudok belekötni semmibe, a sorozat eddig minden téren felülmúlja az elvárásaimat.
Pedig azok se voltak kicsik.
Csak így tovább!  :whoah:

chilip

kicsit fura volt az eva-01 kabuto :D de ja jópofa, egyedül ami gáz NEKEM hogy néha a zenét nem találják el :/ már hogy nekem kicsit fura néha olyan out-of-place az adott jelenethez. de nem panaszkodom eddig jó a cucc :)

blackronin

#9
Hírek a sorozatról

Quote
One Punch Man will have 12 episodes for the TV anime series. The first volume of the BD/DVD anime will contain a special OVA, and the 10th volume of the manga will be bundled with a separate OVA. 12 episodes and 2 OVA's to look forward too.

Egyébként Murata, aki rajzolja a mangát, poénkodott azzal hogy az anime olyan magas színvonalú hogy biztosan pár animátor "belehal" a munkába mire befejezik.  :P

chilip

jövő héten sonic~ jövő héten sonic~ jövő héten sonic~ jövő héten sonic~ jövő héten sonic~ jövő héten sonic~ jövő héten sonic~ :D

-OJ-

Quote from: blackronin on 2015-10-13, 17:32:04
a második szezonban
harmadik szezonra

A gond csak az, hogy a MadHouse nem csinál sem második, sem harmadik szezonokat  ^^"

GOUKI

03:

A színvonal változatlan, a vége nagy poén volt.

blackronin

Quote from: -OJ- on 2015-10-20, 22:29:36
Quote from: blackronin on 2015-10-13, 17:32:04
a második szezonban
harmadik szezonra

A gond csak az, hogy a MadHouse nem csinál sem második, sem harmadik szezonokat  ^^"
Az OPM lesz a kivétel.  :D

szpeter

#14
Na, megnéztem én is az első három részt. A látványvilág epikusan jól megkreált, az adoptálás maga pedig az egyik legjobb, amit valaha láttam, talán a Hellsing Ova-k után. Minden jó, kivéve a hangokat, a szinkronhangok még elmennek, de az effektek sokszor nem passzolnak, vagy kevésbé erőteljesek mint ami épp vizuálisan folyik a képernyőn. Ennyi, egyébként  :cool:
Ja és az ending is túl enyhe, főleg az OP-hez képest, ami meg szinte túl pörgős zenével operál.
De mit lehetne mondani összességében? Ez a one punch man! Btw a mangában kiderül, mitől is ennyire erős valójában? Sajnos egy ideje nem követem. Persze lehet, h ez a poén, én eddig így fogtam fel, de hátha adott rá a mangaka vmi okot.

chilip

Quote from: szpeter on 2015-10-23, 21:05:47
Na, megnéztem én is az első három részt. A látványvilág epikusan jól megkreált, az adoptálás maga pedig az egyik legjobb, amit valaha láttam, talán a Hellsing Ova-k után. Minden jó, kivéve a hangokat, a szinkronhangok még elmennek, de az effektek sokszor nem passzolnak, vagy kevésbé erőteljesek mint ami épp vizuálisan folyik a képernyőn. Ennyi, egyébként  :cool:
Ja és az ending is túl enyhe, főleg az OP-hez képest, ami meg szinte túl pörgős zenével operál.
De mit lehetne mondani összességében? Ez a one punch man! Btw a mangában kiderül, mitől is ennyire erős valójában? Sajnos egy ideje nem követem. Persze lehet, h ez a poén, én eddig így fogtam fel, de hátha adott rá a mangaka vmi okot.

[spoiler]addig edzett a teljesítőképessége határán, hogy legyőzte a korlátait. Neki ez a 100 felülés 100 gugolás 10 km futás stbstbstb volt, másik hősnek ennél sokkal több lehet. az ő testének ez volt a sok és ő 3 éven át akaraterővel legyőzte a korlátját. ennyi. később jön majd gaoru aki ugyanezt megtette majdnem de a végén kiderült hogy mást akart mint amiért dolgozott így az ő korlátja nem teljesen tűnt el.[/spoiler]

szpeter

#16
Quote from: chilip on 2015-10-24, 01:20:55
[spoiler]addig edzett a teljesítőképessége határán, hogy legyőzte a korlátait. Neki ez a 100 felülés 100 gugolás 10 km futás stbstbstb volt, másik hősnek ennél sokkal több lehet. az ő testének ez volt a sok és ő 3 éven át akaraterővel legyőzte a korlátját. ennyi. később jön majd gaoru aki ugyanezt megtette majdnem de a végén kiderült hogy mást akart mint amiért dolgozott így az ő korlátja nem teljesen tűnt el.[/spoiler]
Ja, értem :) Szóval mindenkinek az egyéni korlátait kell ledöntenie akaraterővel és akkor kvázi legyőzhetetlen lesz. Ez egész jó üzenet...gondolom. Kösz, most már világos :D Azt hittem eddig, hogy ez csak valami vicc, hogy a kis mitugrász gyerek bárkit legyőz, egy teljesen basic edzéstervtől ami még kopasszá is tette :DD

szerk: más: Nekem az tetszett az animében még, hogy azokat a részeket, amiket hellyel-közzel olvastam el a mangában, pontosan ugyanúgy hadarva mondták el, ahogy az agyamban lepörgött olvasáskor :D (Genos motivációja) Azért érzékelhető a shonen-paródia jelleg. Mondjuk az meglepett, hogy egy tök random, perc alatt kinyírt karakter nevében szanszkrit-japán szójáték van, ezek a mangakák nagyon művelt emberkék, még egy könnyedebb alkotás mögé is nagyon komoly utalásokat tudnak pakolni.

SaiyaGin

A 3. rész is tetszett. Amikor Saitama rájött, hogy szombat van... :lul:

chilip

vicces azért, hogy a rajzolt mangában több a "mozgás" mint az animében érzetre és minőségre. azért nagyobb budgetet gondoltam volna ennek :'( nu mind1, jövő hét sensei vs genos?

blackronin

#19
4. rész
Nem lesznek valami tartalmasak az írásaim, hiszen mindennel elégedett vagyok.  :P
Szóval... csak így tovább?

Quote from: chilip on 2015-10-26, 04:06:54
vicces azért, hogy a rajzolt mangában több a "mozgás" mint az animében érzetre és minőségre. azért nagyobb budgetet gondoltam volna ennek :'( nu mind1, jövő hét sensei vs genos?
Szerintem pont tökéletesre csinálták meg a jelenetet.
Az övön aluli ütés pedig jobb volt, mint a mangában!
Jobban át tudtam érezni Sonic kínját.  :D

De hogy legyen egy kis akadékoskodás a sorozattal kapcsolatban:
Az ending tényleg kicsit gyenge, de hát ez van.
Az opening ellenben olyan EPIC, hogy simán ellensúlyozza ezt a kis "hibát".

GOUKI

04:

Megszokott minőség. Nagyon beteg. :lol:

blackronin

5. rész
Továbbra is elégedett vagyok a sorozattal.
Hozza az elvárásokat.  :smile:
Genos vs Saitama harc hozta azt, amit reméltem tőle.


chilip


blackronin

Quote from: chilip on 2015-11-08, 22:20:43
[spoiler][/spoiler]
Ez jópofa.  :jee:

6. rész.
Minden remekül halad, végre bemutatkozott a "törpe" és a hugicája is.  :P
A minőség is tartja magát, így nincs okom a panaszra.

szpeter

#25
4-6., úgy tűnik hármasával nézem a részeket. :D Mit lehet mondani, nagy királyság :D Helyenként sírva röhögős, akkora shonen-paródia, hogy leszakad az arcom. A másik, amin röhögök, hogy sok kommentelő már nyomja is a 100 fekvő-100guggolás-10km stb edzést haha :D

Van rá esély, hogy legyen második évad? Elég epic dolgok történnek a mangában, főleg ugye az eredeti, "gagyirajzolásúban" , jó lenne anime adaptációként látni egyszer *.*
Ja, és az openinget jelentem sikerült erőteljesen megszeretni, azzal keltem ma konkrétan. One puuunchhh!  :uzi:

blackronin

Quote from: szpeter on 2015-11-10, 14:43:14
Van rá esély, hogy legyen második évad?
Biztosan lesz, bár jelezték, hogy valószínűleg a side story-k teszik majd ki a szezon nagyobb részét, s csak keveset haladnak a történettel.
Gondolok itt pl. [spoiler]King arc, Garou introduction arc, stb. vagyis a rövidebbek.[/spoiler]
Egyelőre ez a terv.

Quote from: szpeter on 2015-11-10, 14:43:14
Elég epic dolgok történnek a mangában, főleg ugye az eredeti, "gagyirajzolásúban" , jó lenne anime adaptációként látni egyszer *.*
A "gagyi" a webcomic, amit már én is naprakészen olvasok.
Nem bírtam megállni a[spoiler] Hero Hunt arc kezdete után.[/spoiler]
Egyébként én is szeretném látni a legendás [spoiler]Homeless Emperor vagy a Black Sperm megjelenését...  :P
A "Monster" Gaoru vs Saitama harcról nem is beszélve![/spoiler]

szpeter

Quote from: blackronin on 2015-11-10, 15:38:25
Biztosan lesz, bár jelezték, hogy valószínűleg a side story-k teszik majd ki a szezon nagyobb részét, s csak keveset haladnak a történettel.
Hú, nem mondom, hogy azt ki fogom hagyni, de engem a mangában is inkább Saitama történetei érdekeltek igazán. :D De legalább a 2. évad alatt haladhat annyit a manga, hogy legyen alapanyag a 3. évadra a főirány feldolgozásához.  :cool: Már ha a MadHouse tényleg tesz ekkora kivételt, hogy 2., 3. évadokat gyártson. Azért remélem.

Quote from: blackronin on 2015-11-10, 15:38:25
Egyébként én is szeretném látni a legendás [spoiler]Homeless Emperor vagy a Black Sperm megjelenését...  :P
A "Monster" Gaoru vs Saitama harcról nem is beszélve![/spoiler]
Na igen, pont előző este nyálaztam át a [spoiler]Gaoru-s harcot.[/spoiler] Főleg azt várom gyermeki lelkesedéssel, hogy láthassam animációs formában, de arra várhatok is rendesen...  :redface:

SaiyaGin

5-6.: az első részek után tartottam attól, hogy a sorozat egy idő után átmegy Monster of the Week jellegűbe, de szerencsére nem így történt, továbbra is mindig van benne valami újdonság. :)

NLZ

Quote from: SaiyaGin on 2015-11-15, 11:55:54
5-6.: az első részek után tartottam attól, hogy a sorozat egy idő után átmegy Monster of the Week jellegűbe, de szerencsére nem így történt, továbbra is mindig van benne valami újdonság. :)
Ne aggódj, az alapanyag elég jó. :)
[reserved]