Támogassatok!

Started by zsozso, 2003-02-03, 07:55:01

Previous topic - Next topic

Nakahara

Ez tényleg borzasztó lenne, mivel egy átlag sorozat 3 giga!

Lac

Zsozso! Mondd a számlaszámot! Ha ilyen egyszerûvé teszed a befizetést, akkor szerintem sokkal többen fognak támogatni! Lásd Tilos Rádió, ott is van egy szám, amire utalni lehet. Nincs korlát, nincsenek határok (nincsenek REKLÁMOK, ami egy rádiónál nem semmi!) mégis mûködik már jópár éve . Én úgy gondolom, hogy így lesz elég támogató, hogy ne kelljen itt mindenféle korlátokat csinálni. Na azért írom ezt, mert magamból indulok ki, és eddig nem voltam hajlandó sehova pénzt kiadni, de ha ezen múlik, szívesen rászánok egy kis cash-t a támogatásotokra!

qwell

#32
Látom van egy szavazás is errõl...

Lehet hogy csak én vagyok hülye, de mi a különbség az elsõ két pont között (havonta támogatnám<->fizetõs legyen)?:confused:

Ha havonta támogatom az már fizetõs, nem?:)

Ja, még annyit hozzá, hogy szerintem mindenképp nyiss egy számlát valahol, gondolom úgy könnyebben adakoznak az emberek is. Valahogy így:  letöltök egy animét -> megnézem -> boldog leszek -> házibank -> lóvé zsoszónak -> zsozso is boldog lesz -> a jövőben is lehet animét tölteni ->........:DDDDD

Nakahara

letöltök egy animét -> megnézem -> boldog leszek -> házibank -> lóvé zsoszónak -> zsozso is boldog lesz -> a jövõben is lehet animét tölteni ->........DDDD-----------------------------------------------------Király!

Rhyagelle

:D :D  Reméljük hogy ilyen egyszerû lesz... :p
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

zsozso

QuoteOriginally posted by Lac
Zsozso! Mondd a számlaszámot! Ha ilyen egyszerûvé teszed a befizetést, akkor szerintem sokkal többen fognak támogatni! Lásd Tilos Rádió, ott is van egy szám, amire utalni lehet. Nincs korlát, nincsenek határok (nincsenek REKLÁMOK, ami egy rádiónál nem semmi!) mégis mûködik már jópár éve . Én úgy gondolom, hogy így lesz elég támogató, hogy ne kelljen itt mindenféle korlátokat csinálni. Na azért írom ezt, mert magamból indulok ki, és eddig nem voltam hajlandó sehova pénzt kiadni, de ha ezen múlik, szívesen rászánok egy kis cash-t a támogatásotokra!

Nekem nincs számlaszámom, nemvagyok ennyire jól eleresztve dobj meg 1 levéllel és elmondom, hogy tudsz támogatni.
Death is the only redemption

zsozso

QuoteOriginally posted by qwell
Látom van egy szavazás is errõl...

Lehet hogy csak én vagyok hülye, de mi a különbség az elsõ két pont között (havonta támogatnám<->fizetõs legyen)?:confused:

Ha havonta támogatom az már fizetõs, nem?:)

Ja, még annyit hozzá, hogy szerintem mindenképp nyiss egy számlát valahol, gondolom úgy könnyebben adakoznak az emberek is. Valahogy így:  letöltök egy animét -> megnézem -> boldog leszek -> házibank -> lóvé zsoszónak -> zsozso is boldog lesz -> a jövőben is lehet animét tölteni ->........:DDDDD

A számlaszámot még meglátom megpróbálok 1et csináltatni, de kereset nélkül nemszoktak a bankok számlaszámot adni ;(
Death is the only redemption

Lac

QuoteOriginally posted by zsozso
A számlaszámot még meglátom megpróbálok 1et csináltatni, de kereset nélkül nemszoktak a bankok számlaszámot adni ;(

Nemnemnem! Számla nyitásához egyáltalán nem kell sem kereset, sem keresetigazolás, semmi ilyen marhaság! Ez csak akkor kell, ha hitelt akarsz felvenni, de nyílván nem errõl van szó. Úgyhogy szerintem ugorj be egy bankba és kérdezz utána! Ja, az OTP-t nem ajánlom, mert baromira sokat levonnak a pénzfelvétért. Általában a számlához kártya is jár (ebben nem vagyok biztos, lehet hogy külön kérni kell), és az már manapság egyáltalán nem számít valami hû de nagy dolognak. Lásd pl. én: egyetemistaként két kártyám is van (de sosincs rajtuk egy büdös vas sem, és a bank mégsem szokott beszólni :p). Általában úgy szokott kinézni a dolog, hogy a bank félévente vagy évente levon a számládról x összeget kártyafenntartási díjért (ez most nekem 600 HUF volt, azért ez nem annyira gáz). Sõt, ha épp akkor nincs rajta annyi összeg, akkor sem szûnik meg a számlád, hanem szépen átmegy mínuszba, és majd az elsõ utalásból automatikusan levonódik. Szóval én mindenképp azt mondom csináld meg azt a számlát, mert úgy sokkal egyszerûbb lesz a dolog!

zsozso

QuoteOriginally posted by Lac
Nemnemnem! Számla nyitásához egyáltalán nem kell sem kereset, sem keresetigazolás, semmi ilyen marhaság! Ez csak akkor kell, ha hitelt akarsz felvenni, de nyílván nem errõl van szó. Úgyhogy szerintem ugorj be egy bankba és kérdezz utána! Ja, az OTP-t nem ajánlom, mert baromira sokat levonnak a pénzfelvétért. Általában a számlához kártya is jár (ebben nem vagyok biztos, lehet hogy külön kérni kell), és az már manapság egyáltalán nem számít valami hû de nagy dolognak. Lásd pl. én: egyetemistaként két kártyám is van (de sosincs rajtuk egy büdös vas sem, és a bank mégsem szokott beszólni :p). Általában úgy szokott kinézni a dolog, hogy a bank félévente vagy évente levon a számládról x összeget kártyafenntartási díjért (ez most nekem 600 HUF volt, azért ez nem annyira gáz). Sõt, ha épp akkor nincs rajta annyi összeg, akkor sem szûnik meg a számlád, hanem szépen átmegy mínuszba, és majd az elsõ utalásból automatikusan levonódik. Szóval én mindenképp azt mondom csináld meg azt a számlát, mert úgy sokkal egyszerûbb lesz a dolog!

Melyik bankot ajánlod ?
Death is the only redemption

Lac

QuoteOriginally posted by zsozso
Melyik bankot ajánlod ?

Nos, érdemes olyat választani, amelyiknek van automatája vagy bankfiókja a közeledben, mert ha saját automatából veszed ki a pénzt akkor nem szoktak pénzt levonni érte. Vagyis ez így nem teljesen igaz, általában havi két pénzfelvét ingyenes (kivéve OTP, mert az minden egyes felvételnél jól megvámolja az embert :mad:)

Én az ERSTE-nél vagyok, ami viszonylag korrekt, havi 2 pénzfelvét (automatából) ingyenes, telefonon lekérhetõ a számlaegyenleg, sms értesítés pénzfelvételnél havi 200 ft-ért (opcionális), 600 ft/év a kártyáért, és Visa Electron kártyát adnak, amit szerintem mindenhol elfogadnak ahol lehet kártyával fizetni.

A többi bankot nem ismerem igazán, de az OTP-rõl tudom, hogy elég szemetek szoktak lenni (minden pénzfelvétnél levonás, a számlaegyenleget az automatájukkal nem lehet megtudni, mert nincs ilyen opció), viszont az tény hogy nekik van a legtöbb automatájuk és bankfiókuk az országban.

Szóval azt mondom nézd meg a bankok honlapjait, ott minden le van írva pontosan, de ha bemész vmelyik bankba ott is elmondanak majd mindent. A lényeg hogy lakossági folyószámlának vagy minek hívják ezt a dolgot.

mikocs

QuoteOriginally posted by zsozso
Melyik bankot ajánlod ?
Én is tudok bankot ajánlani: 9 évig voltam a Postabanknál, és 4 évig az Agrobanknál (ami tönkre is ment). Most a Raiffeisennél vagyok, és semmi bajom velük. Korrektek, az egyenlegek stimmelnek, és az árak sem magasak. A kártyával inkább fizetni éri meg mint kp-t felvenni, de a hosttal megegyezhetsz, hogy havonta átutalod a pénzt, és erre már nem olyan magas az illeték.
Most úgy tűnik, mintha a banknak reklámoznék :D a legokosabb a 3 legközelebbi fiókból kiválasztani azt, ahol a számlavezetéssel megbízott csaj a legkedvesebb. Oda legalább szívesen mész reklamálni ;)
Szóval kellemes döntést kívánok, és ne aggódj, a számlát meg is lehet szüntetni: ennek általában semmilyen költsége nincs, és ami pénzt addig betettél, azt is visszakapod :p
ßye

lany

Megugye lakossagi folyoszamlara az allam garanciat vallal, szoval ha bank tonkremegy akkor se uszik a lóvé.
Bemesz a bankba kb 10-20 perc amig kitoltogeted a papirokat hogy szamlat akarsz, meg ilyenek. aztan kalap kesz is a dolog.
A legtobb helyen automatikusan jar kartya is. Nekem az erste es a konzum bankkal kapcsolatban vannak tapasztalataim. mindketto kielegito szolgaltatst nyujt velemenyem szerint. vegulis teljesen mindegy hogy melyikhez mesz. a korulmenyek nagyjabol ugyanazok, csak aprosagokban van elteres pl egyik helyen x osszeget vesz le ha automatabol veszel ki es havi 2 ingyenes masikon 1.5x et es havi herom. (most csak hasra utottem). erdemes megnezni, osszehasonlitani a kamatokat. de ez ugyis mindig valtozik (alt. csokken:). tapasztalatom szerint otp mindig alacsonyabb kamatokkal fut, szovalazt  ense ajanlom.

qwell

Hehe, de jó kis bankos topic lett!:)

Szerintem azt válaszd amelyiknek a legközelebb van hozzád fiókja, hatalmas különbségek nincsenek a kondíciókban. Egy érv az OTP mellett: szinte mindenhol van automatája.

Ja, a kényelem szempontjából nem árt az internetes bankmûveletek lehetõsége, úgy tudom az nincs sem az Erstenek, sem a Postabanknak.

A többi banknál nem tudom ez ingyenes-e, az OTP-nél igen, csak igényelni kell, de nem kerül semmibe.

Venom

zsozso, tojjad már a számlaszámot! fizetni akarok de nagyon! ^_^

Egyébként csekken kell befizetni vagy hogy? Mert akkor scannelj be egy "példa" csekket és tedd ki oldalra, hogy az ojan lámák mint én is gond nélkül tudják önteni beléd a léjüket!

Venom

u.i. példa csekk = ki van töltve meg minden csudásság :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

noway

OTP Junior számla: minden letöltésért fizetni kell (igaz, nem sokat, 1 ezrelék vagy még kevesebb), rohadt sokat kell várni a bankban (bár ez valószínûleg nem csak rájuk igaz), és a központ elég pofátlan tud lenni. (Pl. úgy kétévente lecserélik a kártyát. Ez 300 pénz, be kell menni a központi bankfiókba az Astoriánál, és minderrõl normálisan tájékoztatni a usert valószínûleg fárasztó lenne - egyszerûen megeszi az automata a kártyát, amikor le akarsz tölteni, és közli, hogy kérjél újat. Aztán jövõ héten megjön a levél is... Egyszer majdnem ottragadtam emiatt Tatán éjszakára.)
Pozitívum, hogy sok automatájuk van, viszonylag igényesek (kapsz papírt letöltés után, hogy mennyi pénzed van, meg ilyesmi), és a megnyitás + kártya ingyen van, küldenek havonta kimutatást. Elvileg van telefonos és internetes lekérdezési/átutalási lehetõség is, én nem próbáltam.

zsozso: küldenék csekken is, ha számlád még nincsen, de nem él az emiled (vagy csak lusta vagy válaszolni? :) ) Ugyanarra a címre jó, mint egy éve?

zsozso

QuoteOriginally posted by noway
OTP Junior számla: minden letöltésért fizetni kell (igaz, nem sokat, 1 ezrelék vagy még kevesebb), rohadt sokat kell várni a bankban (bár ez valószínûleg nem csak rájuk igaz), és a központ elég pofátlan tud lenni. (Pl. úgy kétévente lecserélik a kártyát. Ez 300 pénz, be kell menni a központi bankfiókba az Astoriánál, és minderrõl normálisan tájékoztatni a usert valószínûleg fárasztó lenne - egyszerûen megeszi az automata a kártyát, amikor le akarsz tölteni, és közli, hogy kérjél újat. Aztán jövõ héten megjön a levél is... Egyszer majdnem ottragadtam emiatt Tatán éjszakára.)
Pozitívum, hogy sok automatájuk van, viszonylag igényesek (kapsz papírt letöltés után, hogy mennyi pénzed van, meg ilyesmi), és a megnyitás + kártya ingyen van, küldenek havonta kimutatást. Elvileg van telefonos és internetes lekérdezési/átutalási lehetõség is, én nem próbáltam.

zsozso: küldenék csekken is, ha számlád még nincsen, de nem él az emiled (vagy csak lusta vagy válaszolni? :) ) Ugyanarra a címre jó, mint egy éve?

Ha hozzám érkezik levél arra minden esetben válaszolok!
Valószínű, hogy vmi mailer démon elfogyasztotta útközben.
A címem és a nevem változatlan ^_^
Death is the only redemption

zsozso

Mivel nagyonsokan rágtátok a fülemet ezért elmentem(nagy szó!) és csináltam 1 bankszámlát a zótépénél ^_^ (csekély 1.5 órámba tellett, bár számítottam ilyesmire ^_^)
Naszóval ittvan az a bizonyos szám ahova ezentúl tudtok nekem mindenféle jót küldeni ^_^

  11773133-12135532

Ha ezen kívûl kell még vmi hozzá akkor mondjátok meg ^^
Death is the only redemption

noway

QuoteHa ezen kívul kell még vmi hozzá akkor mondjátok meg ^^

Elvben mûködik, az ügyintézõ simán átutalta a pénzt. Azért majd jelezz vissza, hogy megérkezett-e. (OTP-tõl küldtem, tehát az átutalás elvileg azonnali.)

Más: nem biztos, hogy jó dolog a számlaszámot nyilvános oldalon közzétenni. Állítólag vannak olyan üzletek, ahol csak a számot kell bemondani vásárláskor, kártya nem kell, úgyhogy vissza lehet élni vele. (Hogy ebbõl mi igaz, nem tudom, de paranoiásabb ismerõseim még a bizonylatot se dobják ki rögtön, merthogy azon is rajtavan a számlaszám.)

Nakahara

Noway-nek igaza van Zsozso-sama!Ha tudod, töröld ki azonnal a számodat az oldalról!

Nakahara

Ha valaki akar pénzt küldeni, küldd el inkább mail-ben.

NAZSi

Na tudom h már megint én vagyok a láma, de akkor most hogy is kell ezt a befizetõsdit rendezni? Nem igazán van a pénzátutalásokban nagy tapasztalatom.... általában a nagymami szokta intézni... (Nakahara;) )
Van ez a "Készpénzátutalási Megbízás" fedõnevû csekk amire rá kellene írni ugye a "számlaszámtulajdonos számlaszáma, neve"-hez a Te adataidat a "befizetõ"-höz meg az enyémeket. Na ez még nekem is ment és szerintem mindenki másnak is.
Namost a "Befizetõazonosító"-hoz mit írjak? Egyáltalán írjak vmit??
Segítsetek h tudjak segíteni:)

zsozso

QuoteOriginally posted by noway
Elvben mûködik, az ügyintézõ simán átutalta a pénzt. Azért majd jelezz vissza, hogy megérkezett-e. (OTP-tõl küldtem, tehát az átutalás elvileg azonnali.)

Más: nem biztos, hogy jó dolog a számlaszámot nyilvános oldalon közzétenni. Állítólag vannak olyan üzletek, ahol csak a számot kell bemondani vásárláskor, kártya nem kell, úgyhogy vissza lehet élni vele. (Hogy ebbõl mi igaz, nem tudom, de paranoiásabb ismerõseim még a bizonylatot se dobják ki rögtön, merthogy azon is rajtavan a számlaszám.)

Nemhinném, hogy innen vki is tenne ilyesmit.
/me jóhiszemű
Nameg pénz nemigazán lesz rajta ;>
Death is the only redemption

zsozso

QuoteOriginally posted by Shujin
Na tudom h már megint én vagyok a láma, de akkor most hogy is kell ezt a befizetõsdit rendezni? Nem igazán van a pénzátutalásokban nagy tapasztalatom.... általában a nagymami szokta intézni... (Nakahara;) )
Van ez a "Készpénzátutalási Megbízás" fedõnevû csekk amire rá kellene írni ugye a "számlaszámtulajdonos számlaszáma, neve"-hez a Te adataidat a "befizetõ"-höz meg az enyémeket. Na ez még nekem is ment és szerintem mindenki másnak is.
Namost a "Befizetõazonosító"-hoz mit írjak? Egyáltalán írjak vmit??
Segítsetek h tudjak segíteni:)

Ha tudnám, hogykell megmondanám ;>
De majd csak segít vki.
ugye? :D
Death is the only redemption

Rhyagelle

Nehogy eltûnjön a támogatásunk a süllyesztõben. :)
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

noway

QuoteOriginally posted by zsozso
Nemhinném, hogy innen vki is tenne ilyesmit.
/me jóhiszemű
Nameg pénz nemigazán lesz rajta ;>

Azt én se hiszem, de ha mondjuk ráenged valaki egy robotot a webre, az kiszúrhatja innen is, a bankszámlaszámnak elég jellegzetes alakja van. Jobb óvatosnak lenni, na...

noway

QuoteOriginally posted by Shujin
Van ez a "Készpénzátutalási Megbízás" fedõnevû csekk amire rá kellene írni ugye a "számlaszámtulajdonos számlaszáma, neve"-hez a Te adataidat a "befizetõ"-höz meg az enyémeket. Na ez még nekem is ment és szerintem mindenki másnak is.
Namost a "Befizetõazonosító"-hoz mit írjak? Egyáltalán írjak vmit??
Segítsetek h tudjak segíteni:)

A legegyszerűbb (noha nem feltétlenül a leggyorsabb :-), hogy sorbanállsz valamelyik lakossági folyószámlával foglalkozó ablaknál, és azt monod, hogy te bizony pénzt szeretnél átutalni. Ilyenkor nem kell semmi papírmunka, csak leolvassák a kártyád, beütöd a PINt, megmondod a számlaszámot meg az összeget, és kész. (Az OTP-ben legalábbis így működik.)
Papírt már rég töltöttem ki utoljára, de arra határozottan emlékszem, hogy az egyetlen nemtriviális adat, amire szükség van, az a számlaszámod. Az azonosító mintha ennek az utolsó pár számjegye lenne, de erre már nem esküdnék meg... (tipp: nézd meg a papír hátoldalát :-)

NAZSi

köszi noway, asszem ez a sorbanállósdi lesz amit alkalmazni fogok a jelen helyzetre:)
Amúgy a csekk hátoldala:
"Tájékoztató a Készpénzátutalási megbízáshoz
A "Kézpénzátutalási megbízás"-t kérjük óvni a sérüléstõl, gyûrõdéstõl, a performáció mentén való visszahajtáson kívül, ne hajtsa össze.
Javított, sérült, szakadt vagy szennyezõdött --"Készpénzátutalási megbízást" a Posta nem fogad el.
Köszönjük együttmûködését
                                                                   Magyar Posta

na ha Te ebbõl tudod h hogyan kell kitölteni a csekket akkor le a kalappal:D ;)

paTKany

Quote
Más: nem biztos, hogy jó dolog a számlaszámot nyilvános oldalon közzétenni. Állítólag vannak olyan üzletek, ahol csak a számot kell bemondani vásárláskor, kártya nem kell, úgyhogy vissza lehet élni vele. (Hogy ebbõl mi igaz, nem tudom, de paranoiásabb ismerõseim még a bizonylatot se dobják ki rögtön, merthogy azon is rajtavan a számlaszám.)

A paranoiás ismerõseid tényleg azok, mert a bankszámlaszámmal felszerelkezve csak az emelhet le pénzt a számláról aki erre be van jelentve a banknál, ott meg elkérik a személyi igazolványt vagy az útlevelet, hogy igazold magad. Persze tudom, létezik hamisított személyi, meg hamisított aláírás, ezért van a paranoia. :) (Ha ez az "állítólag vannak olyan üzletek" kezdetû mondat igaz volna, már rég ki lenne fosztva az összes jótékony célú alapítvány, mert azok nem átallják még a TV-ben is hirdetni a számlaszámukat, hogy oda jótékonykodj. ;) )

Amit igazából védeni kell az a dombornyomott debit/credit kártyák kártyaszáma, na azzal tényleg lehet vásárolni a szám bemondásával is. Bár újabban már egyes online üzletek is az elsõ vásárláskor elõbb kérnek egy csatolt fényképet a kártyáról, mielõtt elfogadnák...

Én azt javaslom, hogy a regisztrált felhasználók bejelentkezve láthassák a számot, így az egészséges paranoia is ki van elégítve, és a macera se túl sok vele. :)

noway

QuoteOriginally posted by Shujin
Amúgy a csekk hátoldala:
"Tájékoztató a Készpénzátutalási megbízáshoz
A "Kézpénzátutalási megbízás"-t kérjük óvni a sérüléstõl, gyûrõdéstõl, a performáció mentén való visszahajtáson kívül, ne hajtsa össze.
Javított, sérült, szakadt vagy szennyezõdött --"Készpénzátutalási megbízást" a Posta nem fogad el.
Köszönjük együttmûködését
                                                                   Magyar Posta

na ha Te ebbõl tudod h hogyan kell kitölteni a csekket akkor le a kalappal:D ;)

Ja hogy csekk... én a banki átutaló nyomtatványra asszociáltam (igen logikus módon, mivel külön írtad is, hogz csekk :-), ilyen postai csekket még nem láttam. De talán az lehet a befizetőazonosító, amit feltüntetnek majd az átutalás mellett, amikor megküldik zsozsonak a havi kimutatást.

ArchElf

QuoteOriginally posted by noway
Ja hogy csekk... én a banki átutaló nyomtatványra asszociáltam (igen logikus módon, mivel külön írtad is, hogz csekk :-), ilyen postai csekket még nem láttam. De talán az lehet a befizetőazonosító, amit feltüntetnek majd az átutalás mellett, amikor megküldik zsozsonak a havi kimutatást.
A befizetõazonosító ált. egy sokjegyû szám. Amit a számlán látsz, mint szöveg, az az üzenet, vagy megjegyzés (minden pénzintézet máshogy nevezi.:)) Amúgy a számlaszámmal csak úgy tudnak visszaélni, hogy esetleg nagy összegeket tesznek fel rá, úgyhogy szerintem akár a fõoldalon is lehet...:D

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3