Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: DjinnAzért ennyire nem egyszerû emberek életérõl ítélkezni, nem gondoljátok?
Akkor most képzeld el a helyzetet:
Fegyveres banda tüzet nyit a mentõhelikopterre. Ez tarthatatlan állapot. 2 lehetõséged van:
1. likvidálod a bandát, mert rövid idõn belül emberek halnak szomjan, más módszer (aminél esetleg fogjul lehet ejteni a bandát, de senki nem hal meg) túl sokáig tartana.
2. hagyod az egészet, nem küldesz helikoptert. Embernek fognak szomjan halni (vagy más miatt meghalni) igen rövid idõn belül (pl. 1 nap). (ebbe az 1 napba azt is számold bele, hogy lehet, vki ezen idõ alatt olyan állapotba kerül, hogy ugyan még él, de már tartós szervi károsodást szenved, esetleg menthetetlenül...)

Válassz!

Quote from: sirtomi
Quote from: sirtomiÕket jobban ki lehet szúrni, de mondjuk egy utcai balhéban egy katona honnan fogja tudni, hogy kik a jó fiúk, akik csak magukat védik a bandától, és nem fognak rá lõni?
Jó, ez igaz, de nem is ilyen helyzetrõl beszéltem.

Djinn

Quote from: BonciAkkor most képzeld el a helyzetet:
Fegyveres banda tüzet nyit a mentõhelikopterre. Ez tarthatatlan állapot. 2 lehetõséged van:
1. likvidálod a bandát, mert rövid idõn belül emberek halnak szomjan, más módszer (aminél esetleg fogjul lehet ejteni a bandát, de senki nem hal meg) túl sokáig tartana.
2. hagyod az egészet, nem küldesz helikoptert. Embernek fognak szomjan halni (vagy más miatt meghalni) igen rövid idõn belül (pl. 1 nap). (ebbe az 1 napba azt is számold bele, hogy lehet, vki ezen idõ alatt olyan állapotba kerül, hogy ugyan még él, de már tartós szervi károsodást szenved, esetleg menthetetlenül...)

Válassz!
Természetesen, ha csak két lehetõség van, akkor én is az elsõt választom. Sõt, ha most ezt tennék, akkor nem háborodnék fel vagy ilyesmi. (mivel nem ismerem a pontos okokat).
De szerintem a golyón kívül van más módszer is. Ugyan nem értek a dologhoz, de annyi mindent meg tudnak csinálni, és most csak ez a képt lehetõség van? Lehet.

 "Bevallom õszintén, én sem sajnálnám azokat, akik az emberek mentését akadályozzák bármilyen okbó" <-- Te ezt írtad. Nekem ez úgy esett le, hogy alapból ítélkeztál fölöttük, hogy megérdemlik a halált.  Ha félreértettem volna,  akkor bocs.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Pirula

Quote from: BonciEz most egy olyan eset, ahol nem tudom eldönteni, hogy mit érezzek.
"Remélem, nem haboznak majd." Magyarul reméli, hogy legyilkolják ezeket. Bevallom õszintén, én sem sajnálnám azokat, akik az emberek mentését akadályozzák bármilyen okból kifolyólag (nem hiszem, hogy azért lövöldöznek, hogy kapjanak ivóvizet, ez nonsense). És igen, ha akadályozzák a mentést ilyen módszerekkel, lõjék le õket, haljanak meg õk golyó által, ne az ártatlanok szomjhalálban.
Nem is a mentési módszerekrõl beszéltem, hanem a nyilatkozat hangvételérõl. Ez egy vértõl fröcsögõ, gusztustalan szöveg ami illik esetleg egy túl sokat a CS-n lógó 12 éves gyerek szájába aki éppen a nagyfiút adja elõ. Vagy egy Z kategóriás akciófilm fõgonoszáéba ahol majd a Lorenzo Lamas megoldja a helyzetet.
De nem egy kormányzóéba. Mondja azt hogy helyreállítják a törvényes rendet akár erõszak útján is vagy valami hasonlót.
Egyébként New Orleansban csak azokat sajnálom akik nem tudtak elmenekülni valamilyen okból. Akik nem akartak azok tudták hogy milyen kockázatot vállalnak és benne volt a pakliban egy ekkora katasztrófa. Nem hiszem hogy majd pont a kereskedelmi csatornák ne csináltak volna drámai elõrejelzéseket meg pánikkeltést már egy héttel a vihar elõtt.

Kvikveg

Elozohoz: ezekszerint a gyengek/szegenyek, a hulyek es azok nem mentek el akik szamitottak valamire.
BBC: "Congressional House Speaker Dennis Hastert angered Gov Blanco by questioning the wisdom of spending billions of dollars rebuilding New Orleans below sea level."
Aranyos, mi? Kivanom kedves Hasternek, hogy ot is mossa el a viz. Mert a gon (es itt jott egy hosszu telefon...)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dragon

Quote from: sirtomiSajnos ilyenek jelenleg az amerikaiak, de csak fog változni a helyzet egyszer. Optimistán nézek a jövõbe :)

Index cikk a New Orleans-i helyzetrõl:
http://index.hu/politika/bulvar/nwrlns3269/
Milyen durva Vampire kaland lehetne ebbõl.
"A katasztrófasújtotta városra csapást mér a Sabbat"

egyébként én a múltkori cikken röhögtem, kirabolták a Wal-Mart fegyverosztályát... banyek, ha nálunk is lehetne a tuskóban "Tesco gazdaságos puskát" venni gusztustalan kékcsíkos csomagolásban...

de most legalább kipróbálhatják, hogy mennyivel jobbak az amerikai fegyveres civilek, mint az iraki fegyveres civilek voltak
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Lythis

A poén nem ez, hanem az, hogyha bemész egy Wallmart-ba, és veszel egy csomag töltényt a sörétesbe, akkor elmész a pénztárig, és kicsengeted, aztán mész haza, és senki nem szól semmit. Ha viszont dohányárut, vagy alkoholt akarsz venni, akor mindenképpen megbizonyosodnak arról, hogy túl vagy e a megengedett korhatáron....(képesek egy õsz bácsikától elkérni az igazolványt bazz)
 Ez azért sztem eléggé poén.....

Fazék

Quote from: LythisA poén nem ez, hanem az, hogyha bemész egy Wallmart-ba, és veszel egy csomag töltényt a sörétesbe, akkor elmész a pénztárig, és kicsengeted, aztán mész haza, és senki nem szól semmit. Ha viszont dohányárut, vagy alkoholt akarsz venni, akor mindenképpen megbizonyosodnak arról, hogy túl vagy e a megengedett korhatáron....(képesek egy õsz bácsikától elkérni az igazolványt bazz)
 Ez azért sztem eléggé poén.....
ez olyan "városi legenda"-szerûen hangzik. nem hiszem, hogy ne ellenõriznének akkor is életkort, vagy akármit... bár fene tudja.

Raggie

Eléggé röhej lenne az biztos! De azért fun! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Xipe

Quote from: Fazékez olyan "városi legenda"-szerûen hangzik. nem hiszem, hogy ne ellenõriznének akkor is életkort, vagy akármit... bár fene tudja.

pontosan az. varosi legenda.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Rounin

Quote from: Raggie GordonAhoz kevés vagy csontváz koma! Nekem, a Vatikáni Iscariot 13 szervezet elsõ osztályú vámpírvadászának, nem ellenfél egy csonthalom! :D :__devil:

De ha negyon zavar, mejd nem használom! ;)

Oh. Akkor legyen ellenfeled a nyári fûzhasogató harmat :D

Nem zavar nagyon, szóval használhatod, de majd kettõ helyett hárommal emelj. Vagy valami más tétet adj meg ;>

Raggie

Quote from: RouninOh. Akkor legyen ellenfeled a nyári fûzhasogató harmat :D
Nna az nincs fenn a killing listámon! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Xipepontosan az. varosi legenda.
Hallottam már ezt a kifejezést, de igazából nem tudom, mit jelent.
Van egy hír. Vagy igaz, vagy kamu. Mitõl legenda?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#13032
Quote from: RamizHallottam már ezt a kifejezést, de igazából nem tudom, mit jelent.
Van egy hír. Vagy igaz, vagy kamu. Mitõl legenda?
urban legends - tehát röviden ezt jelenti a "városi legenda" kifejezés :)

és ezzel az amerikai fegyvervásárlással kapcsolatban is egyértelmûen arról van szó, hogy valaki hallotta az ismerõsének az ismerõsétõl, vagy olvasta valahol bla-bla, vagyis egy igencsak eltorzult mese az egész

Pirula

Quote from: RamizVan egy hír. Vagy igaz, vagy kamu. Mitõl legenda?
Attól hogyha elmeséled vagy megcáfolod fontosnak érezheted magadat. Tudtad hogy Csonka Pici macskái éjjelente álruhás milliomosokra vadásznak a Rózsadombon? De valójában nem! :rolleyes:
Tudom. A cinizmus. Meg a fröccs.

Ramiz

Quote from: PirulaTudom. A cinizmus. Meg a fröccs.
Fõleg ez utóbbi. :D Egyébként nem szeretem az ilyen pletykaszerû dolgokat, amik csak azért fontosak, mert mindenki kommenteli. Ez a macskás hír is hülyeség. Fogadjunk, hogy most találtad ki. Remélem nem hiszed el, hogy ilyen tényleg van.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: PirulaAttól hogyha elmeséled vagy megcáfolod fontosnak érezheted magadat. Tudtad hogy Csonka Pici macskái éjjelente álruhás milliomosokra vadásznak a Rózsadombon? De valójában nem! :rolleyes:
Dehogynem! Én láttam :D

Lythis

Quote from: Fazékez olyan "városi legenda"-szerûen hangzik. nem hiszem, hogy ne ellenõriznének akkor is életkort, vagy akármit... bár fene tudja.
Télleg nem nagyon ellenõrzik (texasban meg aztán annyira sem), mert minek? Most attól, hogy veszel töltényt, nem jelenti azt, hogy van is puskád hozzá, és azt ott nem kapni, csak fegyverboltban, és kell hozzá engedély.

Rounin

Quote from: PirulaAttól hogyha elmeséled vagy megcáfolod fontosnak érezheted magadat. Tudtad hogy Csonka Pici macskái éjjelente álruhás milliomosokra vadásznak a Rózsadombon? De valójában nem! :rolleyes:
Tudom. A cinizmus. Meg a fröccs.

Én úgy tudtam, hogy ûrruhás milliomosok vadásznak Csonka Pici macskáira O.o Átvertek :)

Lythis: azért mégiscsak erõs dolog az az õsz bácsikát igazoltatjuk cigi/alkohol vásárlásakor :)

Pirula

Érik már a "Csonka Pici és macskái" topic. :haha:

Ramiz

Quote from: PirulaÉrik már a "Csonka Pici és macskái" topic. :haha:
Na most tényleg! Ugye te sem hiszed el!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Városi legendákkal kapcsolatban egyébként ajánlom a Discovery-n futó Mythbusters c. sorozatot, ahol hasonló városi legendákat vizsgálnak (legtöbbször cáfolnak) nagyon "enlightening" (hogy mongyák eztet magyarul? :D) és szórakoztató eszközökkel. Az a két tag filozófiája, hogy "pontosan reprodukáltuk az x városi legenda körülményeit, és nem robbant fel. Nézzük meg, hogy meddig kell elmennünk, hogy felrobbanjon?"
Én egészen rászoktam az utóbbi idõben.
Failure is the default option

Rounin

Quote from: kikuchiyoVárosi legendákkal kapcsolatban egyébként ajánlom a Discovery-n futó Mythbusters c. sorozatot, ahol hasonló városi legendákat vizsgálnak (legtöbbször cáfolnak) nagyon "enlightening" (hogy mongyák eztet magyarul? :D) és szórakoztató eszközökkel. Az a két tag filozófiája, hogy "pontosan reprodukáltuk az x városi legenda körülményeit, és nem robbant fel. Nézzük meg, hogy meddig kell elmennünk, hogy felrobbanjon?"
Én egészen rászoktam az utóbbi idõben.

Láttam pár részt, egész kellemes :) Fõleg az tetszett, amikor az elfogyott hûtõvíz, vagy kilyukadt hûtõvíztartály problémájára kitalált megoldásokat akarták megcáfolni. Ha lyuk keletkezett, törj fel egy tojást és öntsd bele :D (gépolaj helyett meg megteszi a kóla is ^^)
Szerencsétlenek mit szenvedtek, hogy leégessék a motort végre.

Pirula

Quote from: RamizNa most tényleg! Ugye te sem hiszed el!
Majd holnap utánajárok. :)

Ramiz

Quote from: PirulaMajd holnap utánajárok. :)
Oké! (Én a macskák ellen drukkolok! :__devil: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizMindkettõt baromi egyszerû. Torrenthez Azureus programot töltsd le, torrenteket pedig sok helyen találhatsz (pl //www.torrentsearch.com). DC-hez BDCD++-t ajánlom.

Ez tud több szálas letöltést? (BCDC amúgy, nem bdcd ;> )

Mattanja

Quote from: White SeeDÉn csak azt nem értem hogy tudnak éhezni. Ha teszemazt nálunk lenne ilyen (árvíz és hurrikán, de a házam egybemaradzt volna) akkor tuti van legalább egy hétre kaja és 6*2l ásványvíz ami nekem szintén elég 1 hétre, ha nem tovább.
De jó neked. A kajával nálam sincs gond, de elárulok egy titkot: sokan egyik napról a másikra élnek, nem mindig tudják, hogy mit fognak enni másnap.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

.Attila

BCDC-t nagyon nem ajánlom senkinek, szvsz egyik legbugosabb dc kliens.

Rounin

Quote from: ShiroiDe jó neked. A kajával nálam sincs gond, de elárulok egy titkot: sokan egyik napról a másikra élnek, nem mindig tudják, hogy mit fognak enni másnap.

Ez így igaz, de White SeeD ugyebár azt mondta, hogy ha tudja valaki, hogy jön az a nagy árvíz és nem akar elmenni onnan, csak bespájzol magának.

Bonci:

Rmdc-nél is bugosabb? Mert az eddig nálam a csúcs :|

Mattanja

Quote from: RouninEz így igaz, de White SeeD ugyebár azt mondta, hogy ha tudja valaki, hogy jön az a nagy árvíz és nem akar elmenni onnan, csak bespájzol magának.
1. Én nem látom, hogy említene ilyet abban a postban, amit quote-oltam.
2. Attól, hogy tudja mi lesz, még nem lesz mibõl megvennie.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

.Attila

Rmdc nem ismerõs.
Ellenben a bcdc nálam rendszerint azt csinálta, hogy egyszercsak elkezdett felpörögni (elszedte az egész procit, és gyakorlatilag minden szabad helyet elfoglalt a memóriában (volt ez még a régi hardware-rel, Celeron 2,4 + 256 mega ram)).
Tesóm még mindig azt használja, de mivel igen ritkán, így nem okoznak gondot neki az ilyen hibák. Múltkor beültem, hagytam menni, visszamentem, és azt láttam, hogy vmilyen hibával kilépett.
Btw. saját gépemen én már nem használok dc-t.