Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: RelunxMi az oldal címe?
Bonci fórumos profiljában megtalálod. :)

sirtomi

Jók az új képek :) Egy ilyen helyen én is elnézelõdnék egy egész napot is akár.

Moha

Quote from: sirtomiJók az új képek :) Egy ilyen helyen én is elnézelõdnék egy egész napot is akár.
Hát még ha pénze is van az embernek és nem csak a szemét tudja legeltetni! :)

sirtomi

Quote from: MohaHát még ha pénze is van az embernek és nem csak a szemét tudja legeltetni! :)
Nekem elég lenne csak nézelõdni is. Valamit azért biztos vennék is, valmi apróságot :)

Ramiz

Én nagyon hiányolom a diáklányos képeket. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

hmmm...

Egy év alatt lehet annyira japánul megtanulni, hogy ösztöndíjat kaphassak?  :haha: sõt, hogy lehet iylen ösztöndíjakat kifogni?

TurboK

Quote from: Kuro_Tenshihmmm...

Egy év alatt lehet annyira japánul megtanulni, hogy ösztöndíjat kaphassak?
gondolom sok gyakorlással. Amúgy annyira nem nehéz.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

#13417
Quote from: Kuro_Tenshihmmm...

Egy év alatt lehet annyira japánul megtanulni, hogy ösztöndíjat kaphassak?  :haha: sõt, hogy lehet iylen ösztöndíjakat kifogni?
Szerintem a megfelelõ egyetemi karon kell lenni és kell hozzá egy adag mázli. :)
Én is megpályáztam egy (kisebb kaliberû) ösztöndíjat, és esélyem is lett volna (1 ember utazott, 5 jelentkezõ volt velem együtt), csakhát azt vették alapul, hogy ki mennyi ideje tanul japánul és sajna az én alig 1 évem rendesen alulmaradt az egyik csaj 3 éves tanulásával szemben. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: MohaSzerintem a megfelelõ egyetemi karon kell lenni és kell hozzá egy adag mázli. :)
Hát ja. Ez az, ami nekem hiányozni szokott...  :rolleyes: meséltem már, hogy tavaly hogy húzták ki a bölcsességfogam? Pénteken... méghozzá 13.-án... sõt, 1 órakor - vagyis 13 óra, úgy is mondhatnánk  :rolleyes: :D
Na mindegy. Csak röpke szösszenet volt. Franciából már legalább van 5,5 évem, tehát akkor az a reálisabb

sirtomi

Quote from: MohaSzerintem a megfelelõ egyetemi karon kell lenni és kell hozzá egy adag mázli. :)
Én is megpályáztam egy (kisebb kaliberû) ösztöndíjat, és esélyem is lett volna (1 ember utazott, 5 jelentkezõ volt velem együtt), csakhát azt vették alapul, hogy ki mennyi ideje tanul japánul és sajna az én alig 1 évem rendesen alulmaradt az egyik csaj 3 éves tanulásával szemben. :)
Nem mérték fel a nyelvtudást? Lehet hogy a te alig egy éved többet ér mint az õ 3 éve.
Van olyan ismerõsöm, aki feleannyi ideje sem tanul angolt mint én aztán õ szinte perfekt. Mondjuk nekem baromi nehezen megy a nyelvtanulás :(

Kuroi Tenshi

Na most kiengedek egy kis gõzt (azaz rant következik)

Hülye vagyok és lusta. Valaki meg nagy szemét volt és jól kitolt velem, hogy leszedte azt a lapot a netrõl  :grrr:

Szóval Világgazdaságtanból kaptuk a kis házit, hogy írjunk kisesszét:
Miben hozott újítást a Bretton Woods-i rendszer a megelõzõ rendszerekhez képest, valamint mennyiben lehet napjainkban releváns?
Ilyen szép címe is volt neki, a lényege a nemzetközi pénzügyi rendszerek (aranystandard, aranydeviza-rendszer, szabad/irányított lebegtetés) összehasonlítása, és a BW rendszer elemzése napjainkra.
Na errõl tegnap találtam is egy tök jó kis anyagot a neten, csak hülye voltam, hogy 1. nem írtam meg jórészét már tegnap, pedig lett volna rá idõm 2. nem mentettem el. Tegnap átnéztem és nekikezdtem, gondoltam ma befejezem, a linkeket úgyis elmentettem, és onnan egész szépen le lehet írni, sok adat és jó gonolatmenetek vannak benne, kiindulásnak tök jó. Erre ma nézem: eltünt. :hogyaza: :grrr:
Úgyhogy kis pánik meg kapkodás meg forráskeresés meg kétórás rohammunka, míg le nem járt a határidõ  :__devil:

Na most mit fájt az az öt oldal rtf text a tárhelyének?  :lame: nekem tök sokat segített volna, ha így nagyjáboli emlékezés helyett a pontos adatokat is használni tudtam volna

Na ennyi.

Kvikveg

http://web.archive.org/
Internet Archive Wayback Machine
Nem tudom, ilyenkor segit-e, mert nem tudom, van-e rajta rtf.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveghttp://web.archive.org/
Internet Archive Wayback Machine
Nem tudom, ilyenkor segit-e, mert nem tudom, van-e rajta rtf.
Hasonló kezdeményezést már láttam régebben, de az sem mûködött 100%osan, és csak a weblapokat hozta be, néha még a képeket is kihagyta.
Most már úgyis késõ, de azért kösz, hátha még jó lesz valamikor

Moha

Quote from: sirtomiNem mérték fel a nyelvtudást? Lehet hogy a te alig egy éved többet ér mint az õ 3 éve.
Nem volt közvetlen szintfelmérés elõtte. A japán tanárnõ viszont ott volt, és õ azért tudta, ki milyen szinten áll.
Csak az a baj, hogy én meg ilyen elbeszélgetéseken rendszerint leblokkolok és fele annyit nem bírok kinyögni, mint egyébként. :( Pont ezért útáltam mindíg is a szóbeli vizsgákat.
Én amúgy azt a csajt, aki végül kiment, nem igazán ismertem, mert más csoportba járt japánra, de ott az elbeszélgetésen senki nem tûnt nagy ásznak. Nagyjából mind az öten ugyanannyit tudtunk makogni...
Fene se tudja.  :3x3:

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeDÉs akkor az autópályán ért az elsõ meglepetés. Nem tudom, osztrákoknálnemkötelezõ az irányjelzõ (index) használata sávváltáskor?? A sok hülye barom úgy bevágott elém minden jelzés nélkül, hogy a végére már tiszta ideg voltam hogy valami barom belémjön.
Te, azok a hülye magyarok voltak  :lul:
Voltam már egy párszor Ausztriában (nagynéném még az elõzõ rendszerben oda "menekült el" itthonról... meg még sok távolabbi rokonom van Németországban is, me máshol is szétszórva a Földön...) volt olyan, hogy közeledtem messze a zebrához. Kocsi jön. Lassít. Odaérek a zebrához, gondolom, átengedem (magyar viszonyokhoz szoktam). Erre megáll, és int, hogy menjek csak nyugodtan át... Ez az utóbbi volt a jellemzõbb. Bár az autópályán lehet, hogy máshogy viselkednek.
Bûzre és mocsokra sem emlékszem annyira - nem úgy, mint Butapesten, aka Bunkófalván  :rolleyes:

Na most már hétfõ van, mit vettél?  :haha:

Moha

Quote from: Kuro_Tenshivolt olyan, hogy közeledtem messze a zebrához. Kocsi jön. Lassít. Odaérek a zebrához, gondolom, átengedem (magyar viszonyokhoz szoktam). Erre megáll, és int, hogy menjek csak nyugodtan át... Ez az utóbbi volt a jellemzõbb.
Hát ja. Mi is csodálkoztunk, mikor kint voltunk Prágában, hogy leszállunk a villamosról az úttestre, az autó pedig a megálló mögött vár türelmesen és szépen megvárja, míg elindul a villamos, ahogy azt kell. Egyszóval: tõlünk nyugatabbra azért egész más a közlekedési morál.

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeDMost mit vettem? levegõt. Egy napig voltam kinn, de ez majd kiderül a second part-ból, csak most éppen Ragnarokozok:)
Ah. Az elsõ részbõl nem derült ki, ezért bátorkodtam megkérdezni ;)

katz

Quote from: MohaNem volt közvetlen szintfelmérés elõtte. A japán tanárnõ viszont ott volt, és õ azért tudta, ki milyen szinten áll.
Csak az a baj, hogy én meg ilyen elbeszélgetéseken rendszerint leblokkolok és fele annyit nem bírok kinyögni, mint egyébként. :( Pont ezért útáltam mindíg is a szóbeli vizsgákat.
Pedig pont a szóbeli vizsgáktól lesz jobb, és oldodsz fel, ha beszélni kell. Gyakorlat teszi a mestert...

Kuroi Tenshi

Quote from: MohaCsak az a baj, hogy én meg ilyen elbeszélgetéseken rendszerint leblokkolok és fele annyit nem bírok kinyögni, mint egyébként. :( Pont ezért útáltam mindíg is a szóbeli vizsgákat.
Hasonlóan állok én is evvel...szerencsére már egyre ritkábban van ilyen, de én akár hétköznapi beszélgetéseken is le tudok blokkolni  :eeek: na ja, az emberekkel való kapcsolatomon van még mit javítani, talán nem ártott volna nem teljesen elkerülni a közösségeket :D

Kuroi Tenshi

Quote from: katzPedig pont a szóbeli vizsgáktól lesz jobb, és oldodsz fel, ha beszélni kell.
Én ezt máshogy látom, és gondolom Moha is :p

Darkstar

Quote from: Kuro_TenshiÉn ezt máshogy látom, és gondolom Moha is :p
Én meg azt mondom, hogy tanár/tárgyfüggõ. Nekem semmi bajom nem volt 10.-ben a matek szóbelivel, mert a matekot, meg a tanárt is bírom. Viszont nyelvvizsgán a rakás idegen biztos elõtt egész más volt. Ott azért kellett némi idõ a "feloldódáshoz".
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: Kuro_TenshiHasonlóan állok én is evvel...szerencsére már egyre ritkábban van ilyen, de én akár hétköznapi beszélgetéseken is le tudok blokkolni  :eeek: na ja, az emberekkel való kapcsolatomon van még mit javítani, talán nem ártott volna nem teljesen elkerülni a közösségeket :D
Ebben hasonlítunk :D

Moha, nekem az angol szóbelim ötödszörre sikerült. Amint kijöttem a terembõl simán eltudtam mondani mindent, amikor kellett volna akkor csak makogtam.

sirtomi

Quote from: DarkstarÉn meg azt mondom, hogy tanár/tárgyfüggõ. Nekem semmi bajom nem volt 10.-ben a matek szóbelivel, mert a matekot, meg a tanárt is bírom. Viszont nyelvvizsgán a rakás idegen biztos elõtt egész más volt. Ott azért kellett némi idõ a "feloldódáshoz".
Ha magyarul kell vizsgázni, akkor azért értelmesen makogok, mégha nem is oldódom fel, de idegen nyelven nem nagyon megy, baromi sokat kéne gyakorolnom.

Kuroi Tenshi

#13433
Quote from: DarkstarÉn meg azt mondom, hogy tanár/tárgyfüggõ. Nekem semmi bajom nem volt 10.-ben a matek szóbelivel, mert a matekot, meg a tanárt is bírom. Viszont nyelvvizsgán a rakás idegen biztos elõtt egész más volt. Ott azért kellett némi idõ a "feloldódáshoz".
Nálam pont fordítva voltak. Nyelvvizsgák elsõre mentek, kivéve az angol felsõ, de ott egy kicsit szemetek voltak a témaadással...
Engem inkább az zavar, hogy nincs idõm gondolkodni, meg egyáltalán fogalmazni, ha ilyen hirtelen jövõ kérdés van valami olyanból, amit nem tanultam meg rendesen (vagy egyáltalán). A nyáron szívtam egy nagyot a Gazdasági Jog szóbelin (meg mellé még iszonyat nagy pechem is volt  :mad: :hogyaza: )

Darkstar

#13434
Quote from: sirtomiHa magyarul kell vizsgázni, akkor azért értelmesen makogok, mégha nem is oldódom fel, de idegen nyelven nem nagyon megy, baromi sokat kéne gyakorolnom.
Nekem is sok gyakorlásba került, 2. óta tanulom az angolt, 11.-ben vizsgáztam. De így legalább elsõre sikerült.  :)

Quote from: Kuro_TenshiEngem inkább az zavar, hogy nincs idõm gondolkodni, meg egyáltalán fogalmazni, ha ilyen hirtelen jövõ kérdés van valami olyanból, amit nem tanultam meg rendesen (vagy egyáltalán)
Igen, ez a spontán dolog a legrosszabb az egészben.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: DarkstarNekem is sok gyakorlásba került, 2. óta tanulom az angolt, 11.-ben vizsgáztam. De így legalább elsõre sikerült.  :)
Én is általános iskola óta tanulom, csak nálunk akkor kezdék el oktatni oroszról átképzett fantasztikus tanárokkal. Aztán meg félévente új tanárunk volt. Egyébként is nehezen megy nekem.

kisvirag

Quote from: katzPedig pont a szóbeli vizsgáktól lesz jobb, és oldodsz fel, ha beszélni kell. Gyakorlat teszi a mestert...

jam, sajnos a mai oktatási rendszer, fõleg a magyar nagy hibája a mellett, hogy elsõsorban csak elméleti oktatást kapunk, hogy a nagy létszámok miatt írásbeliket tart, általánosban, középben is a fõ számonkérési módszer az írásbeli, és igy amikor az ember gyereke életszagú helyzetbe kerül, egyszerûen képtelen megszólalni....

pedig, ha nem tudsz határozottan, értelmesen megnyilatkozni, bizony sokmindenrõl lemaradhatsz....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

sirtomi

Quote from: kisviragjam, sajnos a mai oktatási rendszer, fõleg a magyar nagy hibája a mellett, hogy elsõsorban csak elméleti oktatást kapunk, hogy a nagy létszámok miatt írásbeliket tart, általánosban, középben is a fõ számonkérési módszer az írásbeli, és igy amikor az ember gyereke életszagú helyzetbe kerül, egyszerûen képtelen megszólalni....

pedig, ha nem tudsz határozottan, értelmesen megnyilatkozni, bizony sokmindenrõl lemaradhatsz....
Teljesen egyetértek. Általánosban történelembõl kellett egyedül szóban felelnünk, meg néha irodalom órán verseket mondani. Középiskolában a vége felé kevesen maradtunk, akkor kezdtek szóbeliztetni és elég gáz volt.

Moha

Quote from: sirtomiMoha, nekem az angol szóbelim ötödszörre sikerült.
Érdekes módon nekem az angol szóbelim elsõre megvolt. Mondjuk lehet, hogy azért mert rajtam kívül csak a vizsgáztató volt ott. Hogy úgymond "peerek" elõtt inkább jobban leblokkolok. A nyelvvizsgán csak egyvalakivel kellett beszélgetni. Ha viszont vannak akik néznek, akkor bekapcsol a fék. :( Pont ezért nem sikerült elsõre vezetésbõl a forgalmi vizsgám: minden szépen és rendben volt, egészen addig, amíg egy megállási feladatot nem kaptam és nem figyeltem, hogy volt-e kitéve tiltó tábla, ezért inkább kicsit tovább mentem, a keresztezõdés után. Kár volt. Ahol kérték, ott megállhattam volna, a keresztezõdés után viszont a mellettem lévõ záróvonal miatt nem. :( Ez van...

Ramiz

White SeeD: azért nálunk se sok minden van nyitva vasárnap... mangabolt meg pláne nem. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!