Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: RamizJó, de hogy fogod elérni, hogy sokat beszélj? Ez nem is olyan egyszerû! ha nincsenek az embernek kint csak angolul/németül stb. beszélõ rokonai, nehéz "csak úgy" gyakorolni!
Dolgozni szeretnék kimenni 2-3 hónapra. Szerintem így is-úgy is rá leszek kényszerülve a nyelvhasználatra. :)
Quote from: White SeeDÉs most jött a duplapoén. Visszafele 40 percet álltunk a határon, mert nézték az útlevelet. ööö, én úgy tudtam hogy ausztria az EU tagja. Mintha elég lenne egy személyi és szabadon csak átkése hussanni nemde?
Azért nem teljesen. Kicsit durva lenne mindenkit ellenörzés nélkül átengedni. Merthát attól még, hogy két EU ország határa, mehetnek ott át bõven nem EU polgárok is, akár magyar redszámú kocsiban is.
Persze sokmindentõl függ ez is. Mi mikor tavasszal voltunk Prágában, visszafele jövet a határõr csak a külföldiek útlevelét kérte (volt a buszos társaság közt egy portugál, egy brazil és egy japán srác), a magyarokét nem (olyat már sokat látott :haha: ).

Kávé árak: tapasztaltam én is. Kint Prágában 50 korona volt egy kávé. Aztán mikor utánaszámoltam jöttem rá, hogy az biza 400 ft!  :eeek:

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeDNa igen, de én úgy gondoltam,hogy az unió olyan mint egy nagyonnagy ország. És csak a peremországokban van határörség, ott visznt normális.
-> Schengeni határegyezmény, még nem vagyunk benne.

Pirula

Quote from: MohaKint Prágában 50 korona volt egy kávé.
Prágában kávét? Mé'nem sört? Óccsóbb, több, jobb! :D

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaPrágában kávét? Mé'nem sört? Óccsóbb, több, jobb! :D
Valaki rátapintott a lényegre! De míg kávészonda nincs, addig alkoholszonda meg bünti van... ;)

Pirula

Quote from: Kuro_TenshiValaki rátapintott a lényegre! De míg kávészonda nincs, addig alkoholszonda meg bünti van... ;)
De van vonat, busz meg taxi is! ;)
Persze nem elkötni kell egyet a huszonnyolcadik Gambrinus után, hanem felszállni rá. Bár akkor már alighanem az is mûvészet. :haha:

sirtomi

Quote from: White SeeDHát igen. Egy hideg téli reggelen nem is melegíti fel az embert jobban mint egy jó pohár hideg sör:D
Na meg úgy ébredõitalnak sem utolsó:p
Ébredõ italnak a legjobb, fõleg egy jó buli után :D

kisvirag

azért én még mindig inkább a koffeinra esküszöm, bár ha valaki bebizonyitja nekem, hogy a sörben is van koffein *kicsit elgondolkodik* nem, akkor sem fogom szeretni a sört :D *gonoszvigyor*
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.


Pirula

Quote from: kisviragazért én még mindig inkább a koffeinra esküszöm, bár ha valaki bebizonyitja nekem, hogy a sörben is van koffein *kicsit elgondolkodik* nem, akkor sem fogom szeretni a sört :D *gonoszvigyor*
Nem koffeinizálok mert magas a vérnyomásom. Elõbb iszok meg fél liter Becherovkát mint egy csésze kávét. Ráadásul attól elmúlt a torokfájásom is. :)

Pirula

Quote from: White SeeDHát igen. Egy hideg téli reggelen nem is melegíti fel az embert jobban mint egy jó pohár hideg sör:D
Na meg úgy ébredõitalnak sem utolsó:p
Ital + ébredés... megboldogult ifjkoromban mikor még Debrecenben voltam kollégista kolihéten, hétfõn reggel hat vagy hét körül berontottak hogy itt van most egy púpozott felespohár kerítésszaggató vegyespálesz, tessék meginni.
Megittam, pedig elõzõ este is olyan buli volt hogy ásványvizesüveggel a párnám alatt aludtam. Aztán megettem rá fél kiló szárazsüteményt. :D
edit: fel is ébredtem

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaRáadásul attól elmúlt a torokfájásom is. :)
Hmm talán nekem se ezt a hülye neonácitránt kéne innom. Jobb kúra lenne, rosszabbul már nem biztos, hogy lennék  :haha:

Kávétól én is inkább elálmosodom. Általában alacsonyabb a vérnyomásom - kivéve, amikor magas (sokatmondó megjegyzés, nem?  :rolleyes: )

Pirula

Quote from: Kuro_TenshiHmm talán nekem se ezt a hülye neonácitránt kéne innom. Jobb kúra lenne, rosszabbul már nem biztos, hogy lennék  :haha:
Népi gyógyászatban ismert a kalapkúra a meghûléses esetek ellen. Lefekszel nagy dunyhák alá, az ágy végébe kiteszel egy kalapot, jobbodhoz meg ipari mennyiségû forraltbort.
Namármost ha két kalapot látsz az már a gyógyulás jele.
Modern idõkre gondolva: a recept mûködik vázával, digitális fényképezõgéppel, DVD-lejátszóval és különbözõ konyhai elektromos eszközökkel is.

Ramiz

Gyerekek, menjünk át a piatopi... a gasztróba. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: PirulaNépi gyógyászatban ismert a kalapkúra a meghûléses esetek ellen. Lefekszel nagy dunyhák alá, az ágy végébe kiteszel egy kalapot, jobbodhoz meg ipari mennyiségû forraltbort.
Namármost ha két kalapot látsz az már a gyógyulás jele.
Modern idõkre gondolva: a recept mûködik vázával, digitális fényképezõgéppel, DVD-lejátszóval és különbözõ konyhai elektromos eszközökkel is.
:lul: :lol:
Nem tudok repet adniiiii! :bruhuhu:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

Quote from: Kuro_TenshiHmm talán nekem se ezt a hülye neonácitránt kéne innom. Jobb kúra lenne, rosszabbul már nem biztos, hogy lennék  :haha:

Kávétól én is inkább elálmosodom. Általában alacsonyabb a vérnyomásom - kivéve, amikor magas (sokatmondó megjegyzés, nem?  :rolleyes: )
Én általában egész nap marha álmos vagyok, csak éjszaka nem amikor meg aludhatnék/aludnom kéne. Kávét nem iszok.
Úgy igazán elálmosodni általában akkor szoktam ha jó hangosan szól valamilyen zene amit "csak úgy" hallgatok (tehát pl egy Dream Theaternél ez nem jön elõ).
Kávét viszont nem iszok.

Meghûlés ellen nekem 100% os gyógymód a FORRÓ tea. Nagy bögrébõl folyamatosan kell kortyolni, a lényeg az hogy hozzászokjál a forróságához és le tudd az egész bögrét tolni még mielõtt kihûlik. Az egyébként nagy kánikula és fagyos hideg ellen is beolt egy 2-3 órára legalább. Kánikula esetén párosíthatod egy gyors zuhanyhoz, az általában egész napra elég (kivéve ha olyan hülye vagy hogy kimész a tûzõ napra akármit csinálni huzamosabb idõre).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

kisvirag

gyulladt torokra a legrosszabb amit ihatsz, az a forró tea... de most komolyan. :D

én sem iszom kávét, inkább kapucsinot, azt is csak akkor, amikor már nagyon vészhelyzet van... sajna utóbbi idõben többet is kénytelen voltam inni...

DreamTheater jo, bár én inkabb csak siman James Labriet hallgatok :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Kvikveg

#13486
Nagy dilemmaban vagyok: Nyugatinak H-Csut kendo edzes, en csak hetfonkent tudnek jarni, ami megengedett, de szeretnek magam melle par ismerost. Bambuszkardot az elejen tudnak adni, ezenkivul treningruha kell az edzeshez a kezdoknek.
Meg epphogy csatlakozhatunk a kezdo csoporthoz.
Diak 3000/ho, felnott 4000/ho.
//www.kendo.hu
//www.mjkk.hu

Valakiiiiiiiiiiiiiiii!

Legkozelebb Januarban lesz kezdo. :(
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

nem ertem miert kell nektek a koffein.
reggel felkelsz, hidegzuhany es maris ebren vagy.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

kisvirag

nemigen találtam neki jobb helyet, de ezen kicsit kiakadtam

Havas
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

sirtomi

Quote from: kisviragnemigen találtam neki jobb helyet, de ezen kicsit kiakadtam

Havas
Nemértem, hogy a rektor miért kap részesedést a pénzbõl? Ez szerintem lopás durván fogalmazva.

Sidney

Quote from: kisviragnemigen találtam neki jobb helyet, de ezen kicsit kiakadtam

Havas
Ez felháborító!  :hogyaza:  Nem elég, hogy a mi egyetemünkön taníthat, de még a pénzünket is elveheti?!?!?!

kisvirag

ráadásul 80% környékén van az elsõkörös bukási arány nála... (második körben is csak azért mennek át kegyelemkettessel az emberek, mert nincs kedve 3. vizsgát tartani, ami ugye kötelezõ lenne)
engem mind2x megbuktatott elsõre, II. félévben egyszerûen a szemembe köpte vizsgán, hogy hülye vagyok... mondjuk nem õ volt az elsõ, aki közölte velem, hogy nem vagyok a szakra való :haha:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

sirtomi

Quote from: SidneyEz felháborító!  :hogyaza:  Nem elég, hogy a mi egyetemünkön taníthat, de még a pénzünket is elveheti?!?!?!
Ha az õ cégének kötelessége biztosítani a képzéshez minden anyagi, tárgyi és személyi feltételt, akkor még jó, hogy ök kapják a pénzt. Engem csak az érdekel, hogy a rektor miért kap belõle.

Ramiz

Quote from: Xipenem ertem miert kell nektek a koffein.
reggel felkelsz, hidegzuhany es maris ebren vagy.
És ezt te komolyan alkalmazod? :3x3:  :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: TurboKÉn általában egész nap marha álmos vagyok, csak éjszaka nem amikor meg aludhatnék/aludnom kéne. Kávét nem iszok.
Én is pont így vagyok: nem szeretek korán kelni (de sajnos kell), egész reggel és kora délután csak ténfergek és álmos vagyok, késõ délutánra ébredek rendesen fel, este vagyok a legéberebbb... és ritkán alszom el éjfél elõtt...
Quote from: TurboKMeghûlés
Ha csak az lenne... meghülni nem szoktam. Még akkor se fáztam meg, amikor egyszer havasesõben egy szál pulcsiban alaposan eláztam, mire hazagyalogoltam.
Ez valami vírusos nyavalya. A család többi tagja már másfél-két hete evvel szened, reméltem én már nem kapom tõlük el, de mégis sikerült... :/

Sidney

Quote from: kisviragráadásul 80% környékén van az elsõkörös bukási arány nála... (második körben is csak azért mennek át kegyelemkettessel az emberek, mert nincs kedve 3. vizsgát tartani, ami ugye kötelezõ lenne)
engem mind2x megbuktatott elsõre, II. félévben egyszerûen a szemembe köpte vizsgán, hogy hülye vagyok... mondjuk nem õ volt az elsõ, aki közölte velem, hogy nem vagyok a szakra való :haha:
Nahát, milyen kedves ember!  :mad:  Én is hasonlóakat hallottam róla! Meg egyik barátnõm még anno nála felvételizett komm-ra, hát nem csodálom, hogy nem vették fel! Utálom, ha vki csak azért mert híres, azt hiszi mindent +tehet!
Quote from: sirtomiHa az õ cégének kötelessége biztosítani a képzéshez minden anyagi, tárgyi és személyi feltételt, akkor még jó, hogy ök kapják a pénzt. Engem csak az érdekel, hogy a rektor miért kap belõle.
Nem értem milyen tárgyi és személyi feltételre gondolsz? Arra, hogy hetente tart 1 órát + 2x vizsgáztat? Nagyon +erõltetõ lehet ennyi pénzért!

Ramiz

Quote from: via_malaMagyar Go Egyesület
OFF:
Ezen a weboldalon van egy tutijó magyar nyelvû go oktató is, abból meg lehet tanulni az alapokat. Illetve lehet náluk táblát és köveket is venni, de sajnos már jó ideje nincsenek mûanyag köveik, csak üveg, de az meg elég drága.
Van egy ingyenes, 9x9-es táblán játszható go játék is, ezzel érdemes gyakorolni, ill. vannak internetes játékszobák is, ahol játszható ez a remek játék.
A Hikaru no Go animét meg már én is rég meg akarom nézni, de egyszerûen képtelen vagyok rá idõt találni, most is 3 sorozatot nézek párhuzamosan (School Rumble/Fullmetal Alchemist/Chrno Crusade), és vagy 10 másik már be van táblázva.
:merci:
Mindig is szerettem volna megtanulni go-t játszani, de az ember magában nehezen szánja rá magát. De ez az oldal nagyon jó! Csak bele akartam olvasni, és már 2 órája go-zok... ;) Már csak ácsolni/venni kell egy go-t, és meeten játszhatunk, elgondolkodó arccal kortyolgatva a teánkat... :cool: :D
Bár interneten is játszhatunk! De elõbb megtanulok. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: kisviragnemigen találtam neki jobb helyet, de ezen kicsit kiakadtam

Havas
A kapcsolódó cikk sem rossz:
http://index.hu/politika/belfold/havas5143/

Már nem csak a politikusokat utálom, hanem lassan a közszereplõket is  :)

Xipe

Quote from: RamizÉs ezt te komolyan alkalmazod? :3x3:  :)


igen.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

kisvirag

Quote from: SidneyNem értem milyen tárgyi és személyi feltételre gondolsz? Arra, hogy hetente tart 1 órát + 2x vizsgáztat? Nagyon +erõltetõ lehet ennyi pénzért!

a cég nem csak belõle áll.
Pl a cégvezetõ vagy mi, Érdi Sándor is tanít, meg még jópár ember.

egyébként nem hetente egyet, hanem kéthetenete kettõt, azaz mivel 2órás tárgy, mingyárt 4et... :/
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.