Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

kisvirag

nálunk az a fixa ideája, hogy ha pasim van, akkor én egy kukkot sem tanulok...
ja és persze kiszámolgatja, hogy mennyi idõm volt tanulni, és annyi idõ alatt mennyire lehetett elsajátitani az anyagot, mert persze õ látatlanba is tudja, hogy az mennyi, meg mien nehéz...

ohm, ja, és persze, a tanár sosem lehet hülye, részrehajló, pofáraosztályozó, szeméttesztetösszeállitó, mindig én vagyok a hülye, és mindig az én hibám, ha nem 5ös a vizsga....

jam, és amit a legjobban szeretek: én választottam az egyetemet, meg ezt a szakot! ( a szakban igaza van, abban, hogy én akartam egyetemre menni, nincs...)

anyum egyébként a barátaimmal elég furán van.
bemutatom õket: hú, milyen helyes aranyos, etc srác...
kicsit kezd komolyodni: hááát, ez se meg azse jó benne....
szakitunk: én megmondtam, már a legelején, hogy ez mekkora egy nagy gazember! (teljesen mindegy, hogy én vagy õ küldött-e el)

mikor legutobbi kapcsolatomnak vége lett, közölte, hogy most egy darabig nem akar pasit látni... igy katzot sokáig be sem valottam... most meg az a baja, hogy miért nem viszem már haza bemutatni...

jaigen: a csúcs!
szerinte minden pasinak és anyósnak minimum egy félplázacica kinézetû csaj kell!
szidja frizumat is, hogy milyen igénytelen, de mikor meg levágattam, akkor meg azt szidta, h ugy nézek ki, mint egy 12 éves kisfiu...

és a nõvéreim még azt állitják, hogy én vagyok a kedvence...
csak õk könnyen beszélnek, 17, meg 19 éves korukban leléptek otthonrol...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: White SeeD"Menj el fiam a többiekkel, mert egyedûl vagy, nincsenek barátaid...."
"Amit csinálsz az hülyeség, és egyfolytában ilyen szemeteket nézel (anime). Ezek nem tartoznak a Japán kultúrához, csak egy hülye vadhajtás.... (hmm, a nyomtatott irodalmi mekkora része a manga? 50% fölötti:D)
"Hagyd ott az egyetemet. Holt hülye vagy, úgy is megbuksz"
"Mért nem csinálod azt amit a többi normális ember?" (Ez annyit tesz mért nem emgyek kocsmázni, mért nem iszom le magam a sárga földig és mért nem szedek fel minden lotyót az út szélérõl)
"A jelenlegi életed nem boldog. Egyszerûen nem lehetsz boldog!" (tök jó, hogy meg akarja mondani mikor legyek boldog)
"Csak tönkreteszed ezzel az életed, és sosem fogod semmire sem vinni...." Ez félig igaz. Valóban nem fogom semmire sem vinni mint elnyugatiasodott idióta majmoló....
ez vicces. nekem ilyeneket sose mondtak. nagyívben tojtak rá, hogy heti 160 órát otthon voltam pl szünetekben (8 órát meg kutyát sétáltattam) :rolleyes:, és az észbeli képességeimet is elismerték.
azzal, hogy miért nincs barátnõm, engem is csesztettek, meg engem pszichológushoz is el akartak vinni :rolleyes: szerencsére elõbb lettem nagykorú, minthogy eljutottak volna eddig. sajnáltam volna szegény csókát. imo kiradíroztam volna a fickót/nõt az "épeszû emberek" listából, hogy csakazértis megmutassam anyáméknak, hogy a hiba nem (csak) velem van :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Mattanja

Együtt tudok érezni mindenkivel, de nem azért, mert nálunk is ez van. Szeretem a szüleimet, õk is engem, nincs semmi gond, néha egy kis egészséges veszekedés, ami olyan hamar el is felejtõdik, amilyen hamar jött.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lazzaret

Ha én belekezdenék az ilyenek felsorolásábba sose végeznék :) Habár engem hülyének tartanak itthon is és a munkatársaim is. Mivel olyan haverjaim nincsenek akikkel találkoznék ( Igen csak TI vagytok nekem :D) vagy ismernék igy onnan nem kapom az áldást.

Én azt szoktam szeretni amikor beleszolnak és lebarmoznak hogy a saját fizetésem megmaradt részét (kb. 80K az össz rezsi ebben benne van minden és persze ezt mind én fizetem) mire is költöm. Szóval én ezt szoktam itthon szeretni. Igaz ilyenkor idegbajos vagyok és mindenkit elküldök melegedni alaszkára :).


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Á, úgy látom ti is jól megvagytoka szüleitekkel :haha:
"Menj már egy kis társasági életet élni, egész nap csak itthon rontod a levegõt!"
"Hogy fogsz te így megházasodni? Egyáltalán ki lesz az a nõ, aki téged el fog viselni?"
"Nem megmondtam, hogy tanuljál? Azért lett olyan a vizsgád, amilyen!"
"Nem kéne már végre tanulnod is valamennyit?"
"Már megint a számítógépnél ülsz?"
stb.
:rolleyes:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuro_TenshiÁ, úgy látom ti is jól megvagytoka szüleitekkel :haha:
amióta külön lakom, igen :rolleyes:
Quote from: Kuro_Tenshi"Menj már egy kis társasági életet élni, egész nap csak itthon rontod a levegõt!"
"Hogy fogsz te így megházasodni? Egyáltalán ki lesz az a nõ, aki téged el fog viselni?"
"Már megint a számítógépnél ülsz?"
ismerõs. volt miatta egy parázs veszekedés is, nagyon komoly volt, amikor kifejtettem az álláspontomat a programozó kockafejek életének mozgatórugóiról, amiben nõnek és kimozdulásnak nem sok helye van :D
Quote from: Kuro_Tenshi"Nem megmondtam, hogy tanuljál? Azért lett olyan a vizsgád, amilyen!"
"Nem kéne már végre tanulnod is valamennyit?"
tanulásért mindig csesztettek, mert sose láttak könyvet/füzetet a kezemben, de a jegyeim lecsillapították õket :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

SaiyaGin

Egy kicsit más téma: az elõbb (emlékeim szerint életemben elõször) 74-gyel töltött a BitComet, azonban mire felgyújtottam a villanyt, hogy megtaláljam a  Print Screen-t, addigra már lement 60-ra. :haha:
[SIZE="1"](Tudom, hogy van, aki 2-300-zal szokott tölteni, de nekem a 70 is nagy szám. :rolleyes: )[/SIZE]

Necrid^

#18127
Quote from: SaiyaGinEgy kicsit más téma: az elõbb (emlékeim szerint életemben elõször) 74-gyel töltött a BitComet, azonban mire felgyújtottam a villanyt, hogy megtaláljam a  Print Screen-t, addigra már lement 60-ra. :haha:
[SIZE="1"](Tudom, hogy van, aki 2-300-zal szokott tölteni, de nekem a 70 is nagy szám. :rolleyes: )[/SIZE]
[SIZE="1"]ma reggel 586k/s tõltõttem 62 bleach részt. :rolleyes:[/SIZE]
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Necrid[SIZE="1"]ma reggel 586k/s tõltõttem 62 bleach részt. :rolleyes:[/SIZE]
nekem már az is száguldás, amikor 140Kval jön le valami az ftprõl :/ asszem én bittorrentes rekordom valami 50K talán? :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Necrid^

#18129
Quote from: blarkenekem már az is száguldás, amikor 140Kval jön le valami az ftprõl :/ asszem én bittorrentes rekordom valami 50K talán? :D
Nekem Bittorrenten Recordom asszem 655k/s.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: NecridNekem Bittorrenten Recordom asszem 655k/s.
gondolom neked nem 1 megabited van (ami itt ráadásul 3felé megy) :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lt. Simoan Blarke

Quote from: White SeeDáááá, mért utál engem ennyire a sors! az isten vagy bármi!
Valahányszor összeszedném magam belémrúg egy jó nagyot:bruhuhu:
Mért szívom meg mindíg?!
ezért hagytam abba a diablót. megloptak. mire kiheverem, megint meglopnak. azt is kiheverném, megint meglopnak. meguntam.
legjobb, ha az ember kapcsolatkialakításnál szívja meg sorozatosan a fenti módon, és olyan szociopatává válik, mint én :rolleyes:
komolyra fogva a dolgot: fel a fejjel! pár dvd nem a világ! (feltéve, hogy nem vásároltad fel a teljes készletet, és hogy még mindig errõl van szó ^^; )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

kisvirag

olyan fura...
most nem tudom hogy jutott eszembe, de eszembe jutott, hogy én nem tudok olyan igazi elborult fanatikus rajongó lenni...
gondolok itt pl Lythisre, aki anno naponta legalább 1x megnézte a FF7et... vagy hasonló dolgokra... egyszer megnézem, ha jó volt, akkor talán késõbb még 1x-2x... de ilyen egymásután dolgok valahogy nem...

talán csak AMVkkel vagyok igy... anno, mikor rátaláltam az Animix projektre, akor még csak a part1-2re, azt pl egy nap többször is megnéztem, de aztán igy elkopott... most ujranéztük katzzal, és igy jo volt megint sokhónap után látni...
vagy pl igy vagyok animékkel, filmekkel is (kivéve zenéket, de az is ilyen szezonális, rákattanok egyre, azt unásig hallgatom, majd keresek másikat) egyszer megnézem, és jól van... csak hetekkel hónapokkal késõbb vagyok hajlandó/képes megint megnézni... pedig vannak darabok, amelyek a megértéséhez szükség lenne az egymás után többszörihez...
felületes lennék? vagy csak nem tudok elég elborult lenni?

az ilyen tárggyüjtésben sem vagyok nagyon ott... vannak kedvenceim, meg mostmár van Ed babám, meg Sango babám is, de igazábol, akkor is meglennék, ha nem lenne... anno mikor Sailor Moon örület volt, nekem semmim sem volt SMes, pedig szerettem nagyon... pólóim egyebeim, pénztárcám, posztereim sincsenek/voltak olyanokról, akiket szerettem/szeretek (na jo, most lett IY wallscrollom, de csak mert üres volt a fal :D )...
persze nagyra értékelem a kollektor egyedeket, mint amilyen pl Yakumo is... de én sosem tudnék ilyen lenni... (mondjuk azért L. Mole biztos fog kapni tõlem 1-2 megrendelést :D )
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Moha

Quote from: kisviragpersze nagyra értékelem a kollektor egyedeket, mint amilyen pl Yakumo is... de én sosem tudnék ilyen lenni... (mondjuk azért L. Mole biztos fog kapni tõlem 1-2 megrendelést :D )
Na, Yakumo mester gyûjteménye elõtt én is tisztelettel hajtok fejet, bár ki tudja, nekem mennyi cuccom lesz 4-5 év múlva. :hehe:
Én úgy vagyok vele, hogy mi a francért dolgozok, ha sosem veszek meg egy-két ilyen cuccot, ami tetszik... Egyszerre nem boltolok sokat, mert amúgy sosem voltam az a nagy pénzköltõ, de ha látok egy szép darabot, ami belefér a költségvetésembe, azt megveszem.
Jelenleg van 1 wallscrollom, egy plüssöm (+ egy "home made"), 1 figurám és pár kulcstartóm.
Ja, és manga. :) Pl. a Love Hina mangát szép apránként össze akarom szedni. Ha a legutóbb rendelt 2 kötetem megérkezik, akkor már a fele meglesz. :)

Cobra

Én se adnék ki ilyen figurákra meg poszterekre pénzt, bár engem végképp nem lehet otakunak nevezni, az eddigi rekordom 2,5nap/26 rész  :)
Bár most elhatároztam, hogy ha kijön a Mai-Hime-bõl a német verzió, akkor megveszem valahogy (persze az anime-re gondolok, mangákat nem szeretem).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: CobraBár most elhatároztam, hogy ha kijön a Mai-Hime-bõl a német verzió, akkor megveszem valahogy (persze az anime-re gondolok, mangákat nem szeretem).

Én FMP-bõl akarok német DVD-t venni.:)

Ramiz

Quote from: CobraÉn se adnék ki ilyen figurákra meg poszterekre pénzt, bár engem végképp nem lehet otakunak nevezni, az eddigi rekordom 2,5nap/26 rész  :)
Miért, mi az otakuság egzakt határa? :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Quote from: Necrid[SIZE="1"]ma reggel 586k/s tõltõttem 62 bleach részt. :rolleyes:[/SIZE]
:hogyaza: :D ;)
(just kiddin' de azért megérdemled:D)
Quote from: kisviragaz ilyen tárggyüjtésben sem vagyok nagyon ott... vannak kedvenceim, meg mostmár van Ed babám, meg Sango babám is, de igazábol, akkor is meglennék, ha nem lenne... anno mikor Sailor Moon örület volt, nekem semmim sem volt SMes, pedig szerettem nagyon... pólóim egyebeim, pénztárcám, posztereim sincsenek/voltak olyanokról, akiket szerettem/szeretek (na jo, most lett IY wallscrollom, de csak mert üres volt a fal  )...
persze nagyra értékelem a kollektor egyedeket, mint amilyen pl Yakumo is... de én sosem tudnék ilyen lenni... (mondjuk azért L. Mole biztos fog kapni tõlem 1-2 megrendelést)
Nem kell mindenkinek elborultnak lennie;) Bár saját meglátásom szerint magam sem vagyok. Egyszerûen szeretem ezt a világot és ezen kívûl nem tudnék gyûjteni semmit azthiszem. Az Advent Children-t én is többször néztem meg, mondjuk nem egymás után közvetlenül, azért tetszett, mert nagyon jól meg van csinálva és mindig eszembe juttatja a régi játék-élményeimet. (Már legalább 6 éve nem játszottam gépen) Régen mondjuk nem így volt,de a suli mellett volt idõm rá, amúgy se tanultam sokat. (csak,amikor kellett(nagyon)) Aztán a munka mellett már nem jutott idõ rá lassan leszoktam róla. Ezért "választottam" ezt a Collective:D hobbit. Ha van egy kis idõm/manyim (erre) akkor megyek beszerzõútra:D Amúgy az ilyen mértékû gyûjtésnek ami nálam fenáll, van jövõbeni célja is,ami remélem majd meg tud egyszer valósulni. (távoli jövõ lesz az azthiszem:))
Quote from: MohaNa, Yakumo mester gyûjteménye elõtt én is tisztelettel hajtok fejet, bár ki tudja, nekem mennyi cuccom lesz 4-5 év múlva.
Én úgy vagyok vele, hogy mi a francért dolgozok, ha sosem veszek meg egy-két ilyen cuccot, ami tetszik... Egyszerre nem boltolok sokat, mert amúgy sosem voltam az a nagy pénzköltõ, de ha látok egy szép darabot, ami belefér a költségvetésembe, azt megveszem.
Jelenleg van 1 wallscrollom, egy plüssöm (+ egy "home made"), 1 figurám és pár kulcstartóm.
Ja, és manga.  Pl. a Love Hina mangát szép apránként össze akarom szedni. Ha a legutóbb rendelt 2 kötetem megérkezik, akkor már a fele meglesz.
:tezsvir:

Lythis

Wow kisvirag, thx a bókot:D
 Egyébként nemtudom... nemhinném, hogy elvakult fanatikus lennék... mármint nem igyekszem tûzzel-vassal jobb belátásra téríteni azt, akinek nem tetszik... (igaz nem nagyon találkoztam olyannal eddig, de ez mellékes). Engem egyszerûen nagyon megfogott. Lehet hogy ez elborult fanatizmus, habár nemhinném (nincs 1 db Advent Childrenes figurám/wallscrollom/artbookom/miegyebem sem, ha ez alátámasztja ezt:D)

 Kuro_Tenshi: ezeket a szülõi szövegeket hogyan reagálod le?

 Blarke: pszichológus az poén dolog... engem ofõ akart felzavarni egyszer, mert meg volt gyõzõdve róla, hogy nem vagyok normális.... mondom legyen egy jó napja, úgyis lyukasórám lenne, felmegyek, és beszélhetek a dokival, hadd örüljön...:D

Feldin

Quote from: Kuro_TenshiÁ, úgy látom ti is jól megvagytoka szüleitekkel :haha:
"Menj már egy kis társasági életet élni, egész nap csak itthon rontod a levegõt!"
"Hogy fogsz te így megházasodni? Egyáltalán ki lesz az a nõ, aki téged el fog viselni?"
"Nem megmondtam, hogy tanuljál? Azért lett olyan a vizsgád, amilyen!"
"Nem kéne már végre tanulnod is valamennyit?"
"Már megint a számítógépnél ülsz?"
stb.
:rolleyes:
hm.
ez nálunk is stimmel.
Tanulj már, kapcsold ki a gépet, mikor lesz barátnõd........stb.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Yakumo

Quote from: Kuro_TenshiÁ, úgy látom ti is jól megvagytoka szüleitekkel :haha:
"Menj már egy kis társasági életet élni, egész nap csak itthon rontod a levegõt!"
"Hogy fogsz te így megházasodni? Egyáltalán ki lesz az a nõ, aki téged el fog viselni?"
"Nem megmondtam, hogy tanuljál? Azért lett olyan a vizsgád, amilyen!"
"Nem kéne már végre tanulnod is valamennyit?"
"Már megint a számítógépnél ülsz?"
stb.
:rolleyes:
Az én szüleim nagyon jók, de ezek nálam is megvoltak:lol: Na jó majdnem mind:D Aztán egyszercsak mégis elmentem magamtól társaságba és lett barátnõm, etc-etc.:D De a szülõk ezeket a dolgokat szorgalmazzák:D Valahol érthetõ is azért, de azért Otakuk elõre! :hahaha: :whoah:

Ramiz

Quote from: YakumoAmúgy az ilyen mértékû gyûjtésnek ami nálam fenáll, van jövõbeni célja is,ami remélem majd meg tud egyszer valósulni. (távoli jövõ lesz az azthiszem:))
Múzeum?!??! :eek: Otaku-paradicsom? :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Quote from: RamizMúzeum?!??! :eek: Otaku-paradicsom? :whoah:
GONDOLTAM, hogy te fogod kiszúrni elsõnek:D :tezsvir: :D
Valami olyasmi..........:D (ilyen dolgokról nem szabad elõre beszélni, úgyh. SSsssshhh:D)

Lythis

Sok olyan artbook lesz benne?:hehe::D

Moha

#18144
Quote from: White SeeDTök jó, látom nem csak enmgem basztatnak a szüleim.
Szerintem ez úgy mindenkinél megvan. :) Nekem mondjuk fõleg muterom hangoztatja. De másfelõl is hallom a "mikor lesz már csajod" és hasonló dolgokat. Én egyelõre jól érzem magam a mostani világomban. :haha: Naná, én is szeretném, hogy barátnõm legyen, nade ezért nem fogok lealacsonyodni és felszedni valami k***át a discoból... A normális csajok meg, akikkel még beszélgetni is lehet, mind foglaltak...
Aztán a "mi a jó ebben a mesében?" és hasonlók... :rolleyes:
Quote"Mért nem csinálod azt amit a többi normális ember?"
Jaja. Hát nem tudom én pl. kimondottan örülök, hogy nem tartozom az "átlagba". Nem iszom le magam minden hétvégén, nem megyek a discoba, hogy ott a tomboló õrültet játszam, nem érdekel a foci, stb.
Quote"A jelenlegi életed nem boldog. Egyszerûen nem lehetsz boldog!"
Ez is tipikus. Én is megkaptam, hogy "nem látszol boldognak". Namost én annyira már csak ismerem magam, hogy tudjam, mi tesz boldoggá... És való igaz, néha eléggé magam alatt vagyok, dehát ebben a mai világban...
Ja igen, és a "miért nem jársz többet szórakozni?" kérdésre meg csak annyit, hogy anyum a saját fiatalkorában él. Nem tudom, de ha ma is olyan lenne a disco, mint a 80-as években, akkor nagyon szívesen mennék. Akkor, az igazi disco stílus jó volt, de nézzetek meg egy mai discot... :ejj:
Quote from: Kuro_TenshiEgyáltalán ki lesz az a nõ, aki téged el fog viselni?"
Én ezt a kérdést magamnak szoktam feltenni. :D
Quote from: blarkeamióta külön lakom, igen :rolleyes:
Hogy a fenébe tudsz különköltözni a szüleidtõl??? :confused: A mai ingatlanárak mellett az embernek család (szocpol támogatás) nélkül esélye sincs saját lakásra... Még egy egyszobás panellakás is minimum 6-7 milla... :(

sirtomi

Látom sokaknak vannak gondjaik :D Fel a fejjel emberek, én sokszor magam alatt vagyok, én is kapom a beszólásokat itthon, stb. , ráadásul már nem is egyetemista vagyok hanem dolgozom, így idõm sincs annyi mint régen.
De nem török le teljesen :D

Flaser

A szûlõi 'jótanácsokkal' elsõ sorban az a baj, hogy egy teljesen más korban nõttel fel ahol mind a fiatalok kapcsolatai, mind a bulizás egész más volt.

A pártállami nyomásnak hála  a propagandán túl az irodalom / mûvészet valóban színvonalas volt - a lázadók mellett a silányat is eltaposták, tehetség kellett az érvényesüléshez, hja hol van már az olcsó könytár - ; s az ellen-kultúra is ehhez a színvonalhoz kellett felnõjön. Azaz aki lázadt, az nem csak a tini önsajnálatot és vagánykodást (habár valsz. a többség akkor is idetartozott) élte ki hanem valódi 'útkeresõ' lehetett.

A mai lázadás egy nagy iparág a multiknak, s minden szubkultúrát az fenyeget, hogy fölkarolják és kiölik belõle a lelket. Az értékek helyét átvette a popularizmus és a felmagasztalt primitív.

Ilyen viszonyok mellett a korábbi csoporttudat - amely felvértezett a besúgó gépezet ellen és 'megélhetésre' (értsd: sumákolás, fineszesség, a rendszer kijátszása) nevelt - nem tarható fenn, mivel a közszellem már nem viseltet a hagyományos cinizmussal az új jelmondatok és patriotizmussal szemben.

A másik lényeges probléma a korabeli szûlõ-gyerek kapcsolatokban ebbõl tökéletesen más nézõpontnak a vakságából fakad.
Azaz, hiába próbálja a gyerek leírni problémáit, a szülei azt egy teljesen más; a fiatalok helyzetétõl messze lemaradt világképben helyezik el; így képtelenek a valódi problémákat látni, s csak azok tüneteit észlelik.

A saját bõrömön tapasztaltam ennek keserûségét, s magam is az utóbbi fél évben döbbentem erre rá.
A szüleim helyesen látták, hogy nincs elég barátom az egytemen ill.; hogy ebbõl kifolyólag nem teljesítek jól (hiányzot a csoportszellem amely tetszik-nemtetszik az egyik legfontosabb mozgatórugó a teljesítésre, mivel eddigre kinõjük a anyunak/apunak szerzem az 5-öst, hogy örüljön motivácíót).
Amit nem is tudtak felmérni, az ennek a miértje. A csoportársaim többsége egyszerûen nem volt velem egy hullámhosszon - érdeklõdési körüket korlátoltnak, világnézetüket banálisnak tartottam. Ez nem lett volna egy tragédia, ha történetesen bulizós/részeges vagy konzervatív/vallásos családból származom, mert akkor így is találtam volna velük közös hangot.
Így utólag visszagondolva látom, hogy a káder származásom is komoly korlátnak bizonyult, s Radnótisként egy rakás bölcséspalánta közt nõttem fel. A mûegyetemisták kiábrándítóan szürkék voltak az értelmiségi hátteremhez mérve.
(Ne értsétek ezt úgy, hogy mind azok, vagy; hogy a mérnökök bunkók lennének - egyszerûen megszoktam, hogy gondolkodjak, ne csak sodródjak az árral -, s a többség egyszerûen jó diplomát aztán egy jól fizetõ állást akar; s nem gondol magára úgy mint az értelmiség tagja.)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Yakumo

Quote from: LythisSok olyan artbook lesz benne?:hehe::D
:whoah: :D

Mattanja

Quote from: FlaserA másik lényeges probléma a korabeli szûlõ-gyerek kapcsolatokban ebbõl tökéletesen más nézõpontnak a vakságából fakad.
Azaz, hiába próbálja a gyerek leírni problémáit, a szülei azt egy teljesen más; a fiatalok helyzetétõl messze lemaradt világképben helyezik el; így képtelenek a valódi problémákat látni, s csak azok tüneteit észlelik.
Ezek szerint vagy velem van a baj, vagy a szüleimmel, de ez nem igaz ránk. Én értem és átérzem a korábbi és jelenlegi problémáikat, és viszont. Bár ez inkább jó dolog. :)
A többivel egyetértek, jó gondolatok - sajnálatos, hogy igazak is.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Moha

Quote from: ShiroiEzek szerint vagy velem van a baj, vagy a szüleimmel, de ez nem igaz ránk. Én értem és átérzem a korábbi és jelenlegi problémáikat, és viszont. Bár ez inkább jó dolog. :)
Szerintem akkor te szerencsés helyzetben vagy. :)
Nálunk faterom abszolút nem foglalkozik a mások problémáival (legalább is nagyon ritkán). Anyum meg úgy van, hogy azt látja, hogy vannak problémáim, de igazából túl sokat nem érti, hogy miért. Pl. hogy miért nem tudok csak úgy "felszedni" egy csajt. És korábban legalább végighallgatott, de mostanság mintha még arra se lenne ideje/energiája.
De azért nekem még jó a helyzetem, ismerek olyat, aki abszolút haragban van a szüleivel.