Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Shadowolf

Hála az égnek, már csak mikro és gazdaságtöri van hátra. :) (bár mindkettőből elég ramatyul állok. :( )

Xaga

Fel a fejjel, meg tudod csinálni. Tanulni kell és nem:"behind a computer, writing crap and drawing fanart"

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Xaga
Tanulni kell

És itt kezdődnek a problémák. :hehe:

Moloko

QuoteOriginally posted by phr0zen
Itt az aktuell félévi:

M. Irodalom: 5
M. Nyelvtan: 5
Fizika: 3
Matematika: 2
Kémia: 3
Történelem: 5
Angol: 5(felmentve:D )
Ének: 5
Rajz: 4
Testnevelés: 3
Német: 4
Biológia: 4
Földrajz: 5
Informatika: 5    

4,14...Ennél már csak ****abb lesz.
;)
:eek: hogy lehet valakinek ennyi tantárgya :confused: én 2 éve már nem tanulok mást mint magyar, matek, töri, német. (najó, +angol tavaly, de idén már van középfok; +biosz de az szabadon választott volt, ja és a rajz, művtöri, fotó, kerámia, szabás-varrás - erre be se járok - is. :D heh, így mégse olyan kevés - ja még van tesi, ami helyett edzésre járok)

.Attila

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Én uccsó évem: 5 óra irodalom+4 irodalom fakt, 7 óra töri+4 töri fakt, és a társadalomismeret óráinkon is csak töriről volt szó (ugyanaz a tanár tartotta, mint aki a rendes órákat). Na ezt übereljétek, ha tudjátok. :p

Ha ezt elvileg überelni tudnám, akkor nem lennék itt, mert már az elején öngyilkos lettem volna.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Xaga
Fel a fejjel, meg tudod csinálni. Tanulni kell és nem:"behind a computer, writing crap and drawing fanart"
Mellékesen megjegyezném, hogy nehéz elszakadni és tanulni, ha fennáll a "behind a computer, writing crap and drawing fanart" elkövetésének lehetősége, mert lustának lenni jó...
Nézd meg, én sem záróvizsgála készülök...:D

Drótmalac

Egyébként üdvözlök mindenkit, az előző postom az első volt több heti kényszerű halgatás után, ez meg a második.;)

Moloko

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Én éppen most szívom meg azt, hogy nem tanítottak nekünk közgázt középsuliban. :( (mikroökonomía vizsga rulez!!! :D)
látod jártál volna alternativ közgazdasági gimibe, minden egyből sokkal jobb lett volna :D (bár a tavalyi évfolyam nagyon gáz volt :))

Xaga

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Mellékesen megjegyezném, hogy nehéz elszakadni és tanulni, ha fennáll a "behind a computer, writing crap and drawing fanart" elkövetésének lehetősége, mert lustának lenni jó...
Nézd meg, én sem záróvizsgála készülök...:D

Hát igen, tanúlni ráérünk a vizsga előtt 1-2 órával, én is a doga elötti szünetekben tanulom meg nagyrészt az anyagot (meg is látszik):D

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Angel
bár a tavalyi évfolyam nagyon gáz volt :)

Nekem elhiheted, az én sulimban sem volt másképp. :D

Xaga

QuoteOriginally posted by Angel
:eek: hogy lehet valakinek ennyi tantárgya :confused: én 2 éve már nem tanulok mást mint magyar, matek, töri, német. (najó, +angol tavaly, de idén már van középfok; +biosz de az szabadon választott volt, ja és a rajz, művtöri, fotó, kerámia, szabás-varrás - erre be se járok - is. :D heh, így mégse olyan kevés - ja még van tesi, ami helyett edzésre járok)

Hova jársz hogy neked még szabás-varrást meg kerámiát is tanítanak???

Drótmalac

Szvsz, a vizsga legnagyobb ellensége az idegesség.
Ha ideges vagy nem fog semmi az eszedbe jutni, hiába tanultál.
Mért ne idegeskedjünk?
1.: Ha tanult az ember, akkor képes sikeres vizsgát tenni, tehát nincs okunk idegeskedni.
2.: Ha nem tanult az ember, akkor már hiába idegeskedik, úgyse fog levizsgázni, de szerencséje még lehet.
3.: Ha puskát készítettünk, akkor nem szabad idegesnek lenni, mert egyből lebukunk.

Tiaro

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Szvsz, a vizsga legnagyobb ellensége az idegesség.
Ha ideges vagy nem fog semmi az eszedbe jutni, hiába tanultál.
Mért ne idegeskedjünk?
1.: Ha tanult az ember, akkor képes sikeres vizsgát tenni, tehát nincs okunk idegeskedni.
2.: Ha nem tanult az ember, akkor már hiába idegeskedik, úgyse fog levizsgázni, de szerencséje még lehet.
3.: Ha puskát készítettünk, akkor nem szabad idegesnek lenni, mert egyből lebukunk.

Ez egy nagy igazság. Én mindig halálos nyugalommal megyek ilyen alkalmakra, amolyan most már úgyis tökmind1 hozzáállással. Eddig bejött... .:)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Moloko

QuoteOriginally posted by Xaga
Hova jársz hogy neked még szabás-varrást meg kerámiát is tanítanak???
alternatív közgazdasági gimnáziumba :) de mint látszik a közgázból nem veszem ki a részem.

Spectre

QuoteOriginally posted by Xaga
Hát igen, tanúlni ráérünk a vizsga előtt 1-2 órával, én is a doga elötti szünetekben tanulom meg nagyrészt az anyagot (meg is látszik):D

Na ja. Csak amíg középiskolában egy témazáró mondjuk 20-30 oldal (és sokat mondtam), addig főiskolán ez 100-200 oldal (egyetemen meg mégrosszabb). Egyébként én is így álltam hozzá a középiskolához, de fősulin ez már kevésbé működik. Ezért is fognak valószínűleg meghúzni matekból (akkor meg mehetek passzív félévre :( ).
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

roderick

QuoteOriginally posted by Spectre
Na ja. Csak amíg középiskolában egy témazáró mondjuk 20-30 oldal (és sokat mondtam), addig főiskolán ez 100-200 oldal (egyetemen meg mégrosszabb). Egyébként én is így álltam hozzá a középiskolához, de fősulin ez már kevésbé működik. Ezért is fognak valószínűleg meghúzni matekból (akkor meg mehetek passzív félévre :( ).

Azért egyetemen is a vizsga elôtti egy-két óra is sokat számít... pölö végre megtudod ki volt a tanár vagy egyáltalán mibôl is vizsgázol épp... habár jobb jegyet nem kapsz t?lük, de azért hasznos tudás kategóriában vannak...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Tiaro

Roderick újabb nagy igazságot osztott meg velünk... :D

Megtörtént eset egy bölcsész barátommal (lány az illető). Vizsga nincs, csak munkafüzetet kell kitölteni, aztán egy kis szóbeli kérdezgetés (valami közismereti tárgy volt). Bemegy a tanszékre év vége előtt, ott ül egy nő.
-Elnézést, egy munkafüzetet kérnék szociológiából (?).
-Mindjárt adom. Egyébként ki is tanítja neked?
-Nem tudom, valami XY.
-Tényleg? Az én vagyok. Örülök, hogy megismertelek... :p
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Nephilim

QuoteOriginally posted by Tiaro
Roderick újabb nagy igazságot osztott meg velünk... :D

Megtörtént eset egy bölcsész barátommal (lány az illető). Vizsga nincs, csak munkafüzetet kell kitölteni, aztán egy kis szóbeli kérdezgetés (valami közismereti tárgy volt). Bemegy a tanszékre év vége előtt, ott ül egy nő.
-Elnézést, egy munkafüzetet kérnék szociológiából (?).
-Mindjárt adom. Egyébként ki is tanítja neked?
-Nem tudom, valami XY.
-Tényleg? Az én vagyok. Örülök, hogy megismertelek... :p

Én a múltkor elfelejtettem, miből mentem vizsgázni. Konkrétan a tantárgy neve nem jutott eszembe, és a teremben multivizsga volt, mindenféle közgázzal kapcsolatos tárgyakból. Nem tudtam válaszolni a kérdésre, hogy melyik tantárgy vizsgalapját kérem...
Tényleg jó volt. :rolleyes:
Aztán perszre rendeződött a dolog, és eredményes vizsgát tettem... hehe. :rolleyes:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Zodd

Én meg holnap megyek matekból, egy picit ideges vagyok.. :hopp: :bsd: :hehe:
Spect sikerült?
:bsd:

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Zodd
Én meg holnap megyek matekból, egy picit ideges vagyok.. :hopp: :bsd: :hehe:
Spect sikerült?
Ha eddig még nem tanultál, akkor most már felesleges, matekból egyébként sem könnyű egy este alatt használható puskát írni, helyette inkább pihend ki magad, kerüld a felesleges kávézást, és elalvás előtt tedd a fejed alá a matek könyvet, és hátha szerencséd lessz.
Mindenesetre ha felkészülten nem is, de legalább frissen üdén és kipihenten mész vizsgázni.
Másik megoldás, hagyd a tanulást, menj el a legközelebbi szeszesitalfogyasztó/szórakozó helyre, csapj egy görbe estét, ha ezekután nem sikerül a vizsga ráfoghatod, hogy emiatt volt;)

Saori

Ma kaptuk ki a félévit..hát kellőképp viccesen néz ki :) //Szülők szerint kevésbé vicces, de szerintem az,.... tele 4-5össel, és egy 1-essel... :p
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

.Attila

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Ha eddig még nem tanultál, akkor most már felesleges, matekból egyébként sem könnyű egy este alatt használható puskát írni, helyette inkább pihend ki magad, kerüld a felesleges kávézást, és elalvás előtt tedd a fejed alá a matek könyvet, és hátha szerencséd lessz.
Mindenesetre ha felkészülten nem is, de legalább frissen üdén és kipihenten mész vizsgázni.
Másik megoldás, hagyd a tanulást, menj el a legközelebbi szeszesitalfogyasztó/szórakozó helyre, csapj egy görbe estét, ha ezekután nem sikerül a vizsga ráfoghatod, hogy emiatt volt;)

Ehh... én őszintén szólva nem ezt tenném. Ha csak feladatmegoldásról van szó, akkor pár óra alatt is sokat meg lehet tanulni. Tételeket nehéz ugyan megtanulni gyorsan, de pár óra alatt nagyjából meg lehet tanulni, csak össze kell szednie magát az embernek.
Persze ez akkor érvényes, ha legalább egy picit foglalkoztál a tantárggyal az év során. Pl. deriválni segítség nélkül nem fogsz megtanulni pár óra alatt, bár segítséggel igen (és könnyedén). Integrálni még segítséggel sem fogsz pár óra alatt.
Miért is kezdtünk el tanulásról beszélni?

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Saori
Ma kaptuk ki a félévit..hát kellőképp viccesen néz ki :) //Szülők szerint kevésbé vicces, de szerintem az,.... tele 4-5össel, és egy 1-essel... :p
A tanári fekete humor megnyilvánulása?

.Attila

QuoteOriginally posted by Saori
Ma kaptuk ki a félévit..hát kellőképp viccesen néz ki :) //Szülők szerint kevésbé vicces, de szerintem az,.... tele 4-5össel, és egy 1-essel... :p

Mi lett 1-es? Hogy csúszott be?

Nekem is ma lett vége az egésznek: 4,67-es súlyozott, 4,97 ösztöndíjátlag. Becsúszott egy kettes, ráadásul pont az egyetlen egy szabadon választott tárgyból (mi a francnak vettem fel én marha, bárcsak figyelmeztettek volna előre, hogy a tanár egy über****).
Ja, erről a tanárról: jog tanártól idézek:
"Tudom, hogy nem teljesen komplett, de intelligens fiatalember." Szerintem: tényleg intelligens, de egy nem komplett szemétláda.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Trivi
Ehh... én őszintén szólva nem ezt tenném. Ha csak feladatmegoldásról van szó, akkor pár óra alatt is sokat meg lehet tanulni. Tételeket nehéz ugyan megtanulni gyorsan, de pár óra alatt nagyjából meg lehet tanulni, csak össze kell szednie magát az embernek.
Persze ez akkor érvényes, ha legalább egy picit foglalkoztál a tantárggyal az év során. Pl. deriválni segítség nélkül nem fogsz megtanulni pár óra alatt, bár segítséggel igen (és könnyedén). Integrálni még segítséggel sem fogsz pár óra alatt.
Miért is kezdtünk el tanulásról beszélni?
Éppen ezért kezdtem azzal, hogy ha eddig még nem tanultál...
Egyébként fogalmam sincs, mivel már mindenki arról beszélt, amikor bekukkantottam.
Ami pedig a deriválást és integrálást illeti, igazad van, csak az a baj, hogy a matek sajnos nem csak ebből áll, ezek inkább a további témák alapjai, és nem csak matekból lessz rájuk szükség...

Saori

QuoteOriginally posted by Drótmalac
A tanári fekete humor megnyilvánulása?

Mondhatni..mondjuk már 3 éve vártam, hogy mikor húznak meg..de most bejött...
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

.Attila

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Éppen ezért kezdtem azzal, hogy ha eddig még nem tanultál...
Gome... jobban is odafigyelhetnék.
QuoteAmi pedig a deriválást és integrálást illeti, igazad van, csak az a baj, hogy a matek sajnos nem csak ebből áll, ezek inkább a további témák alapjai, és nem csak matekból lessz rájuk szükség...
Én meg ezért írtam, hogy pl.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Trivi
Én meg ezért írtam, hogy pl.
Én pedig kiegészítettem, hogy a halgató jól megfontolt saját érdeke, hogy ha mást nem is, de ezt a kettőt elsajátítsa. Mert nem lehet később pótolni, ha más tantárgyból is előkerül, pontosabban lehet, csak egyszerűbb, ha még matek keretében teszi, amikor még értékelik is, bár ez attól függ, hogy hány féléves a matek, milyen jellegű (iskolája és szakja válogatja) a matek és a delikvens a tantárgy hányadik félévet tapossa(hanyadszor).;)

Kalibur

QuoteOriginally posted by Spectre
Na ja. Csak amíg középiskolában egy témazáró mondjuk 20-30 oldal (és sokat mondtam), addig főiskolán ez 100-200 oldal (egyetemen meg mégrosszabb). Egyébként én is így álltam hozzá a középiskolához, de fősulin ez már kevésbé működik. Ezért is fognak valószínűleg meghúzni matekból (akkor meg mehetek passzív félévre :( ).
Az összes közül ez a post volt, ami leginkább megragadta a figyelmemet... No igen... középsuli dogái... hogy visszasírom...
Tetszett viszont az optimista 1-200 oldal :p  Etológia vizsgaanyag pl könyvből volt, mivel az előadáson hazsnálható anyag nem hangzott el (és különben sem minden volt ott legalább a fél évfolyam...:D ), na az mongyuk 710 oldal fölött taksál... az analkém valahol 600 után adja fel, a szerveskémia tankönyvet most néztem meg, 844. oldalon nyitottam fel, és ott még nem a tárgymutató volt...:ejj: :D
Összefoglalva: Xaga öregem, irigyellek !
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Nephilim

QuoteOriginally posted by Kalibur
Az összes közül ez a post volt, ami leginkább megragadta a figyelmemet... No igen... középsuli dogái... hogy visszasírom...
Tetszett viszont az optimista 1-200 oldal :p  Etológia vizsgaanyag pl könyvből volt, mivel az előadáson hazsnálható anyag nem hangzott el (és különben sem minden volt ott legalább a fél évfolyam...:D ), na az mongyuk 710 oldal fölött taksál... az analkém valahol 600 után adja fel, a szerveskémia tankönyvet most néztem meg, 844. oldalon nyitottam fel, és ott még nem a tárgymutató volt...:ejj: :D
Összefoglalva: Xaga öregem, irigyellek !

:eek: De a 845. oldal már csak a tárgymutató volt! ;)
Ecsém is hasonló suliban nyomul. Szerveskémia... Kisasszony, minden tiszteletem az Öné!
Mellesleg a 200 oldalas témák még tényleg elég csekélynek minősülnek, ha valaki tisztességesen akarja beleásni magát bizonyos területekbe. Eh, újra középsulis akarok lenni. Ott még tanulni sem kellett... :bruhuhu:
"God's in his heaven. All's right with the world."