Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

.Attila

QuoteOriginally posted by Nephilim
:eek: De a 845. oldal már csak a tárgymutató volt! ;)
Ecsém is hasonló suliban nyomul. Szerveskémia... Kisasszony, minden tiszteletem az Öné!
Mellesleg a 200 oldalas témák még tényleg elég csekélynek minősülnek, ha valaki tisztességesen akarja beleásni magát bizonyos területekbe. Eh, újra középsulis akarok lenni. Ott még tanulni sem kellett... :bruhuhu:

Középsuli: leckék, feleltetések, dolgozatok, leckék, feleltetések, dolgozatok, leckék, feleltetések, dolgozatok... stb. És ez minden nap. Most: néhány zh a szorgalmi időszak közepén, ill. a végén. Tény, nehezebbek, mint a gimis dogák, de nem kell minden nap tanulni. A vizsgaidőszak, az tényleg kemény.
Szóval megvannak az egyetem előnyei is:
1. bizonyos szempontból több szabadidő (lásd fentebb!)
2. pénz: diákhitel (igaz, később kamatostul vissza kell fizetni, de akkor is, nekem most nincs pénzem, később meg remélem, hogy lesz), ösztöndíjak (tanulmányi + köztársasági = havi 45000 Ft)

Kalibur

QuoteOriginally posted by Trivi

2. pénz: diákhitel (igaz, később kamatostul vissza kell fizetni, de akkor is, nekem most nincs pénzem, később meg remélem, hogy lesz), ösztöndíjak (tanulmányi + köztársasági = havi 45000 Ft)
De nem az ELTE TTK-n !
 Itt szerintem a kitűnőért se kapsz annyit!
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Xaga

QuoteOriginally posted by Kalibur
Xaga öregem, irigyellek !

Irigyelhetsz de nem sokáig. Vészesen közeleg nálam is a vizsgaidőszak, május 10 átkozot légy:(

Hiába, ovi volt a legjobb:D

QuoteOriginally posted by Trivi
Középsuli: leckék, feleltetések, dolgozatok, leckék, feleltetések, dolgozatok, leckék, feleltetések, dolgozatok... stb. És ez minden nap.

Úgyvan, jól megmondtad.

Shadowolf

Hogyan lehet az itteni email-hez képeket csatolni? :confused:

Xaga

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Hogyan lehet az itteni email-hez képeket csatolni? :confused:

Nem értelek, mit értesz azon "itteni"?

.Attila

QuoteOriginally posted by Kalibur
De nem az ELTE TTK-n !
 Itt szerintem a kitűnőért se kapsz annyit!

Lehet, hogy a tanulmányi nem annyi, de a köztársasági az fix, állami költségvetésben meghatározott. Tény, hogy nem sűrűn osztogatják. A diákhitel összegét meg te választod meg 4 diszkrét értékből.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Trivi
Lehet, hogy a tanulmányi nem annyi, de a köztársasági az fix, állami költségvetésben meghatározott. Tény, hogy nem sűrűn osztogatják. A diákhitel összegét meg te választod meg 4 diszkrét értékből.
Azért ha a valós "fizikai" költségeket nézzük, akkor ez mégse tiszta nyereség, mert a tanuulmányi ösztöndíj+ köztársasági ösztöndíj az bizony teljesítményfüggő és elvész az egyetemi élet, se buli, se társasági élet, csak tanulás, legalábbis akinek nállunk köztársasági ösztöndíjja volt, az nem járt sehova csak tanulni...
A diákhitelt pedig akkor veszed majd észre, ha 5 év egyetem után ekezded törleszteni és még minimum 10 évig nem talának hitelkéesnek a pénzintézetek. Ez is csak abban a szerencsés esetben igaz, ha a suli után azonnal találsz munkát.

.Attila

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Azért ha a valós "fizikai" költségeket nézzük, akkor ez mégse tiszta nyereség, mert a tanuulmányi ösztöndíj+ köztársasági ösztöndíj az bizony teljesítményfüggő és elvész az egyetemi élet, se buli, se társasági élet, csak tanulás, legalábbis akinek nállunk köztársasági ösztöndíjja volt, az nem járt sehova csak tanulni...
A diákhitelt pedig akkor veszed majd észre, ha 5 év egyetem után ekezded törleszteni és még minimum 10 évig nem talának hitelkéesnek a pénzintézetek. Ez is csak abban a szerencsés esetben igaz, ha a suli után azonnal találsz munkát.

Én részesülök köztársasági ösztöndíjban, úgyhogy hitelesnek vehető, amit mondok:
Nem élek igazán társasági életet, de ez messzemenően nem a tanulásnak köszönhető (volna elég időm a tanulás mellett is), hanem a személyiségemnek (ez nem azt jelenti, hogy kerülnek az emberek, hanem hogy én kerülöm egy bizonyos mértékben a bizonyos típusú embereket), és főleg a múltban tapasztaltaknak.
Diákhitel: hát igen, valóban annak jó, aki azonnal talál munkát (műszaki menedzsereknek csak 3% ilyen).

Baldy

QuoteOriginally posted by Trivi
Én részesülök köztársasági ösztöndíjban, úgyhogy hitelesnek vehető, amit mondok:
Nem élek igazán társasági életet, de ez messzemenően nem a tanulásnak köszönhető (volna elég időm a tanulás mellett is), hanem a személyiségemnek (ez nem azt jelenti, hogy kerülnek az emberek, hanem hogy én kerülöm egy bizonyos mértékben a bizonyos típusú embereket), és főleg a múltban tapasztaltaknak.
Diákhitel: hát igen, valóban annak jó, aki azonnal talál munkát (műszaki menedzsereknek csak 3% ilyen).

Azért nem élsz társasági életet, mert állandóan anime-ket nézel :P
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Xaga

QuoteOriginally posted by Baldy
Azért nem élsz társasági életet, mert állandóan anime-ket nézel :P

Ez jó volt:D

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Baldy
Azért nem élsz társasági életet, mert állandóan anime-ket nézel :P

Mé és azt nem lehet társaságban? (két héttel ezelőtti meet :p )

Xaga

Megkérdezek mindenkit ki hol tanul?? (melyik egyetem/főiskola/gimi?)

Cobra

én már olyan rég voltam iskolában, hogy el is felejtettem :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Baldy

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Mé és azt nem lehet társaságban? (két héttel ezelőtti meet :p )

:)
Igaz, igaz, de ahhoz kell a megfelelő társaság...
Xaga: az élet a legjobb iskola :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Sephiroth

QuoteOriginally posted by Xaga
Megkérdezek mindenkit ki hol tanul?? (melyik egyetem/főiskola/gimi?)

És ha nem tanul valaki? :confused:
Kirekesztettnek érzem magam a threadből:bruhuhu:
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Baldy

QuoteOriginally posted by Sephiroth
És ha nem tanul valaki? :confused:
Kirekesztettnek érzem magam a threadből:bruhuhu:

Menj vissza tanulni, és akkor ide is visszajöhetsz :P
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Xaga

QuoteOriginally posted by Sephiroth
És ha nem tanul valaki? :confused:
Kirekesztettnek érzem magam a threadből:bruhuhu:

Akko megkérdezem hol dolgozol és mit?

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Xaga
Megkérdezek mindenkit ki hol tanul?? (melyik egyetem/főiskola/gimi?)

Győr, Széchenyi István Egyetem (ámbár főiskolai szakon)

.Attila

Azért nézek anime-t, mert nem élek társasági életet. A sorrend fontos. Bár anime-t akkor is néznék, ha élnék társasági életet, csak kevesebbet. Mondhatni, anime nélkül nincs élet :D

.Attila

BME GTK műszaki menedzser

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Trivi
Azért nézek anime-t, mert nem élek társasági életet. A sorrend fontos. Bár anime-t akkor is néznék, ha élnék társasági életet, csak kevesebbet. Mondhatni, anime nélkül nincs élet :D

Éljen! Éljen! :D

Tiaro

Trivi: te nem aprózod el úgy látom. Majdnem kitűnő félév müsz. menedzseren... nálunk nem túl gyakori az ilyesmi, a saját szakomon pedig mission impossible...

Egyébként én is kiállok az elnyomott, és társadalmilag kirekesztett Sephirothokért! Mindjárt megyek plakátot festeni, csak alszok előtte egyet... :zen:

Amúgy: ME GK MI.
(Hogy stílusos legyek, legközelebb majd lekódolom BCD-ben, paritásbit-ellenőrzéssel, meg redundancia/entrópiaszámítással... :p )
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Shock12

QuoteOriginally posted by Tiaro
Amúgy: ME GK MI.
(Hogy stílusos legyek, legközelebb majd lekódolom BCD-ben, paritásbit-ellenőrzéssel, meg redundancia/entrópiaszámítással... :p )
:D :jee:

BME VIK INF
BME GTK BankINF

Tiaro

Hahhh, egy kolléga... :D
Egyszerre két szakot nyomatsz? Bátor ember... :zen:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Moloko

QuoteOriginally posted by Trivi
Azért nézek anime-t, mert nem élek társasági életet. A sorrend fontos. Bár anime-t akkor is néznék, ha élnék társasági életet, csak kevesebbet. Mondhatni, anime nélkül nincs élet :D
teljesen igazad ven, én is pont így működöm :D

Shock12

QuoteOriginally posted by Tiaro
Hahhh, egy kolléga... :D
Egyszerre két szakot nyomatsz? Bátor ember... :zen:
Azért annyira nem kell túldramatizálni :D ... a 15 kredites kötelezõ választhatót bankinfóra lövöm el... összekötöm a kellemeset a hasznossal... de nem is leszek kitûnõ... affene... örülök, ha a tanulmányim 4.2 környékén lesz... shit.

ignus

Valamilyen okból nem kapok értesítést ha van új post.... Shokku-san asszem neked volt hasonló problémád.... Mit kell tenni? Vagy elmúlik magától? :D
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shock12

QuoteOriginally posted by ignus
Valamilyen okból nem kapok értesítést ha van új post.... Shokku-san asszem neked volt hasonló problémád.... Mit kell tenni? Vagy elmúlik magától? :D
Lehet, hogy el, lehet, hogy nem... :D ... de az is lehet, hogy 2 percen belül becsap az atom/meteor/kénkõ/egyéb világvége... és nem tudod meg, hogy megjavul-e, vagy sem .... :D

De komolyan... nekem elmúlt egy idõ után.

ignus

QuoteOriginally posted by Shock12
Lehet, hogy el, lehet, hogy nem... :D ... de az is lehet, hogy 2 percen belül becsap az atom/meteor/kénkõ/egyéb világvége... és nem tudod meg, hogy megjavul-e, vagy sem .... :D

De komolyan... nekem elmúlt egy idõ után.

Hát mindenesetre egy kicsit kényelmetlenebb igy nézegetni... De azért köszi
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shock12

QuoteOriginally posted by ignus
Hát mindenesetre egy kicsit kényelmetlenebb igy nézegetni... De azért köszi

Nincs mit... :) nekem most megy... bár eléggé össznye visznya...