Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Miura

Quote from: Moha:lol: Az orális (szóbeli) vizsga még gyakori is. :DElsõ prog.nyelv, amit tanulsz? A c++-nak kicsit "furcsa" szintaktikája van (én pl. nem értem, miért jó a case-sensitivity), ezért elsõ programnyelvnek nem jó, de tény, hogy szinte mindent abban írnak. A játékoknak pl. jó 99%-át.
Nem, mintha más nyelvekben nem lehetne jó programokat írni, csak egyszerûen ez terjedt el, ezért nagyobb a támogatása is.
Én csak azt nem szeretem, mikor egyes "C++ huszárok" kikiáltják, hogy márpedig ha nem c++-ban kódolsz, akkor nem vagy programozó. (És tegyük hozzá, hogy úgy mondják ezt, hogy soha nem is kódoltak másban) :ejj:

Nem nem ez az elsõ...pascalt tanultam elõször..aztán jöttek a script nyelvek..mint pl a javascript..
utána jött az egyetemen a c++,meg az ada(fúúúj)
itt tanultam meg pl a unix-scriptet(vagy nevezhetjük bash shell programozásnak is)aztán vrml,svg...
és majd valamikor phpt szeretném elkezdeni..meg a flash programozást..engem inkább a számítógépes grafika vonz ;)
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Rounin

Quote from: Raggie GordonAz biztos, hogy aranyosabbak! Mondjuk nekem soha nem lesz kutyám, mert nem tudnék érte felelõsséget vállalni!(pl. elkölteném a kutyakajára szánt pénzt sörözésre... :ejj: )

Hehe :D Én szeretnék egy corgit ^^"""" CB miatt, meg egyszere láttam egy corgit az animal planeten, aki véletlenül benyalt egy doboz nyugtatót és olyan kawaii volt ahogy hallucinált szegényke :) (sajnáltam nagyon)

Kutyakaja?? Ehh.. boltit ritkán kap...

amõgy jut eszembe, néhai kutyám (Happy, éjfekete masszív tacskó-keverék) imádta a zöldséget: ha húst és paprikát/káposztát raktál elé, tuti, hogy a zöldsgéet nyomta be elõször (de a húst nem engedte elvinni^^")

Dragon

Quote from: MohaEz még rendben is van, csak akkor jó volna, ha minden objetum csupa kisbetûvel volna, mert így folyton elkeveredtem. ;)
Én ugyan nem sokat kódoltam C++-ban, de azért láttam a határozott elõnyeit. Pl. egy for ciklusba sokkal többet bele lehet építeni, mint más nyelveknél.Ezt kifejtenéd, mi nem tetszett benne?
hehe, azon kívül, hogy ki kell írni, hogy "begin" meg "end", meg hogy mindent olyan faramuci módon kell deklarálni (igen, az zavar, hogy fodítva van a C-hez képest) ráadásul csak a függvény elején lehet
meg (már nem nagyon emlékszem rá de) valami probléma volt a for ciklus léptetésével is, nem olyan egyszerû, mint a C-ben
aztán pl. az, hogy a legtöbb dologra konvertáló függvény kell, míg basicben általában magától rájön, hogy mit akarsz minek és hogyan átadni, C-ben meg egyszerûen átcastolod, és aszondod, hogy márpedig ez az, és tessék elfogadni....
aztán hiányzik egy nagy kedvencem, a ?:  (persze ez nem csak a pascalból hiányzik)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000mindent olyan faramuci módon kell deklarálni (igen, az zavar, hogy fodítva van a C-hez képest)
Hehe, ez olyan "kinek melyik tetszik" kérdése. :)
Quoteráadásul csak a függvény elején lehet
Igen, viszont ha a függvény közepén deklarálgatsz változókat, az átláthatatlanná teheti a kódot (szvsz).
Quotevalami probléma volt a for ciklus léptetésével is, nem olyan egyszerû, mint a C-ben
Egyesével növeli/csökkenti a változó értékét, tehát nem lehet saját léptetõeljárást használni benne. (de ez nem csak a Pascal-ban van így)

Raggie

Quote from: RouninHehe :D Én szeretnék egy corgit ^^"""" CB miatt, meg egyszere láttam egy corgit az animal planeten, aki véletlenül benyalt egy doboz nyugtatót és olyan kawaii volt ahogy hallucinált szegényke :) (sajnáltam nagyon)
Jaja! Ein Rulez!!! :D (és a Mushroom Samba!!)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: RouninHehe :D Én szeretnék egy corgit ^^"""" CB miatt, meg egyszere láttam egy corgit az animal planeten, aki véletlenül benyalt egy
doboz nyugtatót és olyan kawaii volt ahogy hallucinált szegényke :)

Én meg egy doboz nyugtatót szeretnék... :o  :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizÉn meg egy doboz nyugtatót szeretnék... :o  :__devil:
Te anélkül is épp elég debil vagy! :hehe: :__devil:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Quote from: Raggie GordonTe anélkül is épp elég debil vagy! :hehe: :__devil:

hadd egye. Legalább megnyugszik kis idõre :)  (és hátha olyan ari lesz, mint a corgi :D )

Raggie

Quote from: Rouninhadd egye. Legalább megnyugszik kis idõre :)  (és hátha olyan ari lesz, mint a corgi :D )
Tõlem! Csak aztán ne panaszkodjon ha elfolyik az agya!(azt meg nem hiszem, hogy olyan ari lenne, mivel.... nna mind1)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonTõlem! Csak aztán ne panaszkodjon ha elfolyik az agya!(azt meg nem hiszem, hogy olyan ari lenne, mivel.... nna mind1)

Ez egy igen provokatív megjegyzés, amire SENKI NEM FOG REAGÁLNI!!! :morci: :D :ad:  :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Raggie GordonTõlem! Csak aztán ne panaszkodjon ha elfolyik az agya!(azt meg nem hiszem, hogy olyan ari lenne, mivel.... nna mind1)

Mondd el Raggie mi a baj figyelek rád.
Elõttem ne legyen titkod én nem vagyok az apád.
Látom van valami ami a szívedet nyomja.
Tudom az...


Szóval ha belekezdtél, hát folytasd tovább ;)

(Tcs rulz)

Ramiz : bocsi :D

Ramiz

Semmi baj... nézd csak az avatarom... ez fog veled történni... :D na jó, nem. "Én jó kisfiú vagyok! Kéjek csokit! Jól viselkedek!" :angyali:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizSemmi baj... nézd csak az avatarom... ez fog veled történni... :D na jó, nem. "Én jó kisfiú vagyok! Kéjek csokit! Jól viselkedek!" :angyali:

"Kérsz cukrot?" - Predator 2, metró, felnyársalás. Ezt vedd figyelembe : az édesség káros;)

zolan43

Február óta csatlakozott 100 új tag?! Kap valamit az 1000. (NI!, Savanyúcukor! :haha: )?

katz

Quote from: zolan43Február óta csatlakozott 100 új tag?! Kap valamit az 1000. (NI!, Savanyúcukor! :haha: )?
Attól füg? Jössz meetre? Szereted a sört?

Raggie

Quote from: katzSzereted a sört?
EZ a fõ kérdés!! :D :D Nem ám holmi egyéb...

Ramiz:-Máris kb ketten reagáltak!! :D
        -Miért, mi is fog Rouninnal történni?? Belenéz a szemedbe és belebokszol!? ez tök értelmetlen!
Rounin:Nem gondoltam igazán semmire, csak rá kell nézni és már tudja az ember, hogy miért! :haha:
(meg hát mégis csak rokon, tehát nem illene sértegetni :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Rosszabb: öklön fejelem! :D  :__devil: :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Raggie Gordon1. EZ a fõ kérdés!! :D :D Nem ám holmi egyéb...

2.        -Miért, mi is fog Rouninnal történni?? Belenéz a szemedbe és belebokszol!? ez tök értelmetlen!
3. Rounin:Nem gondoltam igazán semmire, csak rá kell nézni és már tudja az ember, hogy miért! :haha:
(meg hát mégis csak rokon, tehát nem illene sértegetni :D )

1. Azért kell utoljára hagyni! Hogy ezt jegyezze meg! ;)

2. De jóóóó ;) (kicsiny lelki békémnek)

3. Éppen ezért, õket szabad. Más ne mondjon róluk semmi rosszat, de én szidhatom, mert az ÉN rokonom. Tessék így hozzáállni. Amúgy nem, nem kell ránézni. Jó az az alvás dolog, ne fossz meg tõle ;)

katz

Quote from: RamizRosszabb: öklön fejelem! :D  :__devil: :lazza:
:lul:

Ramiz

Quote from: RouninAmúgy nem, nem kell ránézni. Jó az az alvás dolog, ne fossz meg tõle ;)

Ahogy az avatarod elnézem, amúgy sem alszol valami sokat... :D :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizAhogy az avatarod elnézem, amúgy sem alszol valami sokat... :D :hehe:

Csodálkozol? Engem itt halálosan megfenyegettek (bocsánat, van aki csak tényt közölt ;) ) párszor o.O Lépten nyomon :p

És elõbb gyomroz térden, semhogy lefejelje öklöm ;)

Ramiz

Megfenyegettek, hogy nem hagynak aludni? :confused: :D Esetleg egy ifjú hölgy? :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RouninÉppen ezért, õket szabad. Más ne mondjon róluk semmi rosszat, de én szidhatom, mert az ÉN rokonom. Tessék így hozzáállni. Amúgy nem, nem kell ránézni. Jó az az alvás dolog, ne fossz meg tõle ;)
Ironikusan írtam! Szerinted mi mit csinálunk?! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Quote from: Raggie GordonIronikusan írtam! Szerinted mi mit csinálunk?! :D

Varga vagyok, nem hülye ;) Az eleje csak az utolsó mondat fátyolba burkolására szolgált :rolleyes: Ejnye :ejj: Pedig azt hittem ennél átlátszóbb trükk volt :D

TurboK

Humm, a beigért uj Matáv/Axelero sávszél emelkedés ugylátszik elérte gyöngyöst is. Sajna a feltöltés nem lett túl jó (24k fölé még nemigen ment, de lehet hogy csak azért mert kb tucat irányba töltök, és ez nem könnyen maximálja ki a sebességet), de a letöltés 260k körül mozog ahogy elnézem. Jelenleg még nagyon élesen váltakoznak a sebességek, nem "szolíd" az uj felsõ sebességhatár.

De mint montam, lehet hogy csak azért mert túl sok feltöltés harcol a vonalon a sebességért. Azért remélem hogy az upload ennél több lesz, mert ez botrányos...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboKHumm, a beigért uj Matáv/Axelero sávszél emelkedés ugylátszik elérte gyöngyöst is. Sajna a feltöltés nem lett túl jó (24k fölé még nemigen ment, de lehet hogy csak azért mert kb tucat irányba töltök, és ez nem könnyen maximálja ki a sebességet), de a letöltés 260k körül mozog ahogy elnézem. Jelenleg még nagyon élesen váltakoznak a sebességek, nem "szolíd" az uj felsõ sebességhatár.

De mint montam, lehet hogy csak azért mert túl sok feltöltés harcol a vonalon a sebességért. Azért remélem hogy az upload ennél több lesz, mert ez botrányos...
Nekem csak az upload-dal van bajom. Nekem már tökéletesen elég lenne ez a 70KB/s is ami van lefelé, már így is alig lenne idõm átnézni amit letöltök, ha ész nélkül szednék le mindent. Szóval én annak is örülnék, ha csak az upload-omat tolnák föl 20-30-ra stabilan, hogy korláttal belõve ne zavarja egymást az ul/dl... De erre sajnos nem sok esély van :(

katz

A koliban kapni occso DVD-t. 100-as darabaja. Gyorsan be is szereztem "párat". Mivel csak hengeres kiszerelés van és nekem nincs szükségem ennyire, így max 15-20 db eladó.

8x Arita DVD-R 100 HUF/db
Ha vkit érdekel az PM nekem. Illetve, ha vkinek kellen nagyobb mennyiség (már nincs túl sok a srácnál) az PM nekem és ha ad lovét (nincs túl sok zsém) megveszem neki...

Miura

Quote from: katzA koliban kapni occso DVD-t. 100-as darabaja. Gyorsan be is szereztem "párat". Mivel csak hengeres kiszerelés van és nekem nincs szükségem ennyire, így max 15-20 db eladó.

8x Arita DVD-R 100 HUF/db
Ha vkit érdekel az PM nekem. Illetve, ha vkinek kellen nagyobb mennyiség (már nincs túl sok a srácnál) az PM nekem és ha ad lovét (nincs túl sok zsém) megveszem neki...
melyik koliban laksz?
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

katz

Quote from: Miuramelyik koliban laksz?
Kármán.
Ha jársz az uj, Lágymányosi épületbe, akkor a másik oldalon lévõ lepukadt szürke ház az. Ott van a Tigra fénymásoló is.

Miura

Quote from: katzKármán.
Ha jársz az uj, Lágymányosi épületbe, akkor a másik oldalon lévõ lepukadt szürke ház az. Ott van a Tigra fénymásoló is.
ja ismerem ;) azt hiszem abban a koleszban volt tavaly a nagy warez server,amit tavaly lekapcsoltak..vagy az a Schönherzben volt?
és járok a Lágymányosi épületekbe minden nap ;)
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)