Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: YakumoÁh, Thank You! Lame vagyok,de akkor ez azt jelenti,h az asztali DVD-t nézhetem az LCD monitoron vagy pl. direktbe ráköthetek egy kamerát pl.?
Ha most hülyeséget kérdeztem, sorry.
Hát ehhez nem nagyon értek. Ha van az asztali dvd-n ilyen kimenet akkor valószínûleg igen, de ilyenrõl még nem hallottam.

Rounin

Aláírásba a kép mellé hogyan rakhatok be szöveget? Mint például Moha aláírásában! ^^

Kupo

A User CP-be az Edit Signature-ba simán az IMG tag mellé írsz. :)

Fazék

szeretnék beleszerkeszteni egy pdf file-ba. mit "vegyek" meg hozzá, és kérdés, hogy bármilyen már elkészített pdf file-nál menni fog a dolog, szóval amennyiben szöveg van benne (tényleg szövegként) akkor azt fogom is tudni szerkeszteni? köszi :)

kikuchiyo

Elvben Adobe Acrobat (nem a reader, amit mindenhonnan rádsóznak) tud ilyet, de én még sosem használtam.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyoElvben Adobe Acrobat (nem a reader, amit mindenhonnan rádsóznak) tud ilyet, de én még sosem használtam.
köszi

hmmm igen. találtam is ebbõl, amit meg tudok "venni", de akkor még egy kérdésem lenne: van lehetõség pdf file-t másba átkonvertálni, ingyenes kicsi gyorsan letölthetõ programmal? :)

kikuchiyo

Hááááááát, én a Ghostscript+Ghostview kombót szoktam használni, azzal talán lehet ps-be konvertálni. És ez tartalmaz egy kis segédprogramot is, ami pdf-bõl szöveget tud kinyerni (jól sejtem, hogy ebben mesterkedsz? :D).
Legutóbb jól jött, amikor egy pdf-ben "megvett" Neil Gaiman-könyvet akartam szöveggé konvertálni...
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyoHááááááát, én a Ghostscript+Ghostview kombót szoktam használni, azzal talán lehet ps-be konvertálni. És ez tartalmaz egy kis segédprogramot is, ami pdf-bõl szöveget tud kinyerni (jól sejtem, hogy ebben mesterkedsz? :D).
Legutóbb jól jött, amikor egy pdf-ben "megvett" Neil Gaiman-könyvet akartam szöveggé konvertálni...
no igen, ilyesmikkel szeretnék próbálkozni :D majd meglátom milyen eredménnyel :)

kikuchiyo

Hej, régi szép egyetemi idõk... amikor szorgalmi idõszak vége elõtt két nappal internetrõl ps-ként letöltött laborjegyzõkönyveket szerkesztettünk át és azt adtuk be a saját adatainkkal... :D

[SIZE="1"]Izé, én nem, de láttam, hogy mások így csinálták... :D[/SIZE]
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyoHej, régi szép egyetemi idõk... amikor szorgalmi idõszak vége elõtt két nappal internetrõl ps-ként letöltött laborjegyzõkönyveket szerkesztettünk át és azt adtuk be a saját adatainkkal... :D

[SIZE="1"]Izé, én nem, de láttam, hogy mások így csinálták... :D[/SIZE]
:haha: hááát peeersze :D

Fazék

nem tudjátok mi van az AniDB-vel? már 3 napja nem jön be az oldaluk :(

Fazék

#341
Hátha itt kevésbé számít off-nak. Szóval az Asian DVD Club  elérhetőségéről vitázunk immár egy fél napja.
Xaga-nak egy MPAA-s oldal jön be, miszerin ADC-t bezárták
Moha és Necrid-nek timeout-ol az oldalra való csatlakozáskor

én délután is 2x, és most este is fölcsatlakoztam  az oldalra gond nélkül, bejelentkeztem, leszedtem mindhárom alkalommal 1-1 (különböző) torrent-et, elindítottam és ment is gond nélkül a tracker-re való fölcsatlakozás és elindult a letöltés.

na erre varrjatok gombot...

Manu

NNa. Én is ezen a gondon rágódok napok óta, sikerült is megoldani, csak nem tudom helyes-e? Valahol pár usernek elakad a kapcsolat, de már dolgoznak a problémán. Én most proxyn keresztül csatlakozom, csak nem tudom ebből lehet-e gon P2P rendszeren? Valami okos felvilágolhatna...

kikuchiyo

Quote from: Fazékén délután is 2x, és most este is fölcsatlakoztam az oldalra gond nélkül, bejelentkeztem, leszedtem mindhárom alkalommal 1-1 (különbözõ) torrent-et, elindítottam és ment is gond nélkül a tracker-re való fölcsatlakozás és elindult a letöltés.

Minek neked spanyol felirat? :3x3:
És hiába satírozod ki, úgyis tudjuk, hogy a H**ry P**ert seedeled...:lul:
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyoMinek neked spanyol felirat? :3x3:
És hiába satírozod ki, úgyis tudjuk, hogy a H**ry P**ert seedeled...:lul:
fujj, mockosz spicli!  :haha: :D

Moha

#345
Szerintem valami hálózati bibi lesz. Necrid és én is Chello-sak vagyunk, mindkettőnknél ugyanaz a helyzet. Fazék, esetleg keress egy másik interware-s emberkét, hogy neki bejön-e.
Ill. holnap majd megpróbálom megnézni a cégtől a t-online vonalról.

m46u5

Quote from: MohaSzerintem valami hálózati bibi lesz. Necrid és én is Chello-sak vagyunk, mindkettõnknél ugyanaz a helyzet. Fazék, esetleg keress egy másik interware-s emberkét, hogy neki bejön-e.
Ill. holnap majd megpróbálom megnézné a cégtõl a t-online vonalról.
Nekem t-online van, íram is, hogy jó.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Manu

ezt mutatja a trackerroute:

Quote6, 213.248.79.30,42ms,sprint-02069-hbg-b2.telia.net,----
7, 217.147.96.46,44ms,sl-bb21-ham-15-0.sprintlink.net,----
8, 213.206.129.57,46ms,sl-bb21-cop-13-0.sprintlink.net,----
9, 213.206.129.34,55ms,sl-bb21-sto-14-0.sprintlink.net,----
10, 80.77.96.42,54ms,sl-gw10-sto-15-0.sprintlink.net,----
11, 80.77.101.2,64ms,None,----

és ezt mondja dino a sysop:

QuoteOk guys, I just contacted our ISP and they tracked down the problem, it has to do with an outdated configuration that they are going to update ASAP. So hang in there.

és mint mondtam, proxyn keresztül megy, én az angol planetlabot használom, elfogadható sebességgel megy.

Moha

Magyarán valami DNS probléma van, és attól függ az oldal elérhetõsége, hogy kinek milyen állapotban van az ISP-je DNS szerverén a konfig (na ezt most jól megaszondtam :rolleyes: )
Szóval csak idõ kérdése, hogy mindenkinél frissüljön és rendbejöjjön. Chello-n nem csodálkozom, szegény UPC mindig is "gyengén állt" a DNS-se. :p

Viszont az az oldal, amit Xaga kapott, akkor is érdekes... az vajon honnan jött?

kikuchiyo

Quote from: Fazéknem tudjátok mi van az AniDB-vel? már 3 napja nem jön be az oldaluk

De.

(Azé' nem igaz, hogy ezt nem lehet megoldani...)
Failure is the default option

Manu

Az ADC megint teljesen ok nálam.

Moha

#351
Quote from: kikuchiyo(Azé' nem igaz, hogy ezt nem lehet megoldani...)
Na igen, én sem értem. Mindössze valakinek oda kellene slattyogni a géphez és nyomni egy reset-et...
Azért ahol hostingra alkalmas net kapcsolat van, ott szokott lenni valami szupervigyor, aki felügyel. Még ha ingyen kapták a hostingot is, nem hiszem, hogy ne tudnának felhívni ott valakit, hogy resetelje a szervert. :rolleyes:
Jó egynek, hogy ennyire nincsenek felkészülve az ilyen helyzetekre. Oké, hogy ritka eset, de, hogy egy ilyen apróság miatt napokig álljon az egész. :ejj: Azért remélem mihamarabb megoldják... nemrég regisztráltam (eddig csak infókat böngésztem) és épp kezdtem volna elmerülni a mylist és egyéb szolgáltatások rejtelmeiben. :p

Ja, az ADC most már nekem is megy rendesen. Nem tudom, mi volt az az oldal Xaga-nak.

Fazék

Szerintetek képeknél újraméretezéshez melyik szűrőt érdemes használni a legszebb eredmény eléréséhez? Köszi :)

m46u5

Quote from: FazékSzerintetek képeknél újraméretezéshez melyik szûrõt érdemes használni a legszebb eredmény eléréséhez? Köszi :)
Az attól függ, nagyítani, vagy kicsinyíteni szeretnéd? Meg aztán mit: képet, vagy filmet?
Videonál ha nagyítani akarod akkor: bilinear, ha kicsinyíteni: bicubic
Ezeken belül van többféle is, s ha bírja a géped akkor célszerû a több meneteseket (pl. TAPBicubic)
Képeknél én többnyire a Lanczos-t használom, de persze van még: Box, Triangle, Bicubic, Bell, B-spline, Mitchell.
A lényeg, hogy a nagyításkor lineáris szûrõ legyen, a kicsinítéskor vagy négyzetes, vagy háromszöges (a háromszöges leginkább csak sima képeknél, filmnél már csak a négyszöges az igazi)
Amúgy pedig próbálkozni kell, s úgyis te fogod eldönteni melyik a szebb :)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Fazék

Quote from: m46u5Az attól függ, nagyítani, vagy kicsinyíteni szeretnéd? Meg aztán mit: képet, vagy filmet?
Videonál ha nagyítani akarod akkor: bilinear, ha kicsinyíteni: bicubic
Ezeken belül van többféle is, s ha bírja a géped akkor célszerű a több meneteseket (pl. TAPBicubic)
Képeknél én többnyire a Lanczos-t használom, de persze van még: Box, Triangle, Bicubic, Bell, B-spline, Mitchell.
A lényeg, hogy a nagyításkor lineáris szűrő legyen, a kicsinítéskor vagy négyzetes, vagy háromszöges (a háromszöges leginkább csak sima képeknél, filmnél már csak a négyszöges az igazi)
Amúgy pedig próbálkozni kell, s úgyis te fogod eldönteni melyik a szebb :)
jesszusom :eeek: nem vártam ilyen komoly választ :haha: de köszönöm :)
simán képekre gondoltam kicsinyítéskor, mert cs-hez gyártok spray-logo-t és nem mindig vagyok elégedett a kicsinyített már falrafújt változattal, de amúgy a Lanczos-szűrő van megjelölve, mint "lassú" az Irfanview-ben, ezek szerint jól tippeltem, hogy kb talán a leglassabb csinálja legjobban :) mégegyszer köszi :)

Alkyra

Vlk meg tudná nekem mondani, hogy az avatarom melyik animébõl van?
Már sokan érdeklõdtek utána s most már én is kíváncsi vagyok.

sirtomi

Quote from: AlkyraVlk meg tudná nekem mondani, hogy az avatarom melyik animébõl van?
Már sokan érdeklõdtek utána s most már én is kíváncsi vagyok.
Én meg az aláírásod eredetére lennék kináncsi :)

Kvikveg

Quote from: sirtomiÉn meg az aláírásod eredetére lennék kináncsi :)
blackcatcool a file neve. Black Cat cimu anime van?:rolleyes:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Quote from: Kvikvegblackcatcool a file neve. Black Cat cimu anime van?:rolleyes:
Van. Most indult októberben. De mivel nem láttam, nem tudom abból van-e. Viszont az avatar eredete engem is érdekel, már akartam kérdezni :)


Alkyra

#359
Quote from: Kvikvegblackcatcool a file neve. Black Cat cimu anime van?:rolleyes:

Van, s a kép is onnan van. Most tartanak a7. résznél-keress rá baka-updatesen-. Egy assassin srácról szól, hogy miként változik meg s adja föl régi énjét.Rengeteg akció, érdekes sztori, nanotechnologia(Eve -a lány a képen..nem látszik annyira jól-nagyon durva volt amikor kikényszerítették belõle az "erejét".), remek karakterek. Csak ajánlani tudom.
Senki nem tudja h az avatarom mibõl van? Most már nagyon sokan érdeklõdtek.^^