Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

#360
Valaki tudna nekem ajánlani egy nemzetközi ingyenes tárhelyet ahova képeket meg animációkat lehetne feltölteni, aztán belinkelni avatarnak vagy az aláírásba? Eddig a Photobucketet használtam, de ott 512k a méret limit, nagyobbat autómatikusan lekicsinyíti. Mondjuk úgy 1 megás limit már elég lenne. Előre is köszi.

Pl Alkyra a te Black Cat aláírásod kb 650 kbyte, hol tárolod?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

Quote from: DreamcleaverValaki tudna nekem ajánlani egy nemzetközi ingyenes tárhelyet ahova képeket meg animációkat lehetne feltölteni, aztán belinkelni avatarnak vagy az aláírásba? Eddig a Photobucketet használtam, de ott 512k a méret limit, nagyobbat autómatikusan lekicsinyíti. Mondjuk úgy 1 megás limit már elég lenne. Elõre is köszi.

Pl Alkyra a te Black Cat aláírásod kb 650 kbyte, hol tárolod?
Nemzetkozi... ?? uw-s tarhelyet nem latjak kintrol? Kolnbol noverem latta, de sokan mondtak az ellenkezojet is.
Amugy engem is erdekelne a tema.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

m46u5

Quote from: DreamcleaverValaki tudna nekem ajánlani egy nemzetközi ingyenes tárhelyet ahova képeket meg animációkat lehetne feltölteni, aztán belinkelni avatarnak vagy az aláírásba? Eddig a Photobucketet használtam, de ott 512k a méret limit, nagyobbat autómatikusan lekicsinyíti. Mondjuk úgy 1 megás limit már elég lenne. Elõre is köszi.

Pl Alkyra a te Black Cat aláírásod kb 650 kbyte, hol tárolod?
Képfeltöltés.huhú
Az enyém is ott van (bár nem nagyobb 10k-nál), de ahogy elnézem a már feltett publikus képeket, van köztük nagyobbak is:
pl: 1. 2. 3. (a 3. pl 1,5MB és 3236x2156-os méretû)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Alkyra

Quote from: DreamcleaverValaki tudna nekem ajánlani egy nemzetközi ingyenes tárhelyet ahova képeket meg animációkat lehetne feltölteni, aztán belinkelni avatarnak vagy az aláírásba? Eddig a Photobucketet használtam, de ott 512k a méret limit, nagyobbat autómatikusan lekicsinyíti. Mondjuk úgy 1 megás limit már elég lenne. Elõre is köszi.

Pl Alkyra a te Black Cat aláírásod kb 650 kbyte, hol tárolod?

Uw-n. Az látja. Nem értem, hogy miért nem sikerül neked.
Az iris-games.uw.hu-ra van felrakva a kép s ált onnan szoktam linkelni is.

Mattanja

Quote from: DreamcleaverPl Alkyra a te Black Cat aláírásod kb 650 kbyte, hol tárolod?
Még jó, hogy Chronos 500k-ban határozta meg a maximális méretet. :rolleyes:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dreamcleaver

#365
Köszi szépen a tippeket kipróbálom őket.

Shiroi: ha nem a USTeam server tároljak akkor miért kell méret limit? Ugyértem kbyte-ra nem pixelre. :)  Mondjuk hogy ne töltse be csiga lassan az oldalakat?

Alkyra: uw oké, csak hát én nem vagyok ottthon weblap tervezésben, csak úgy felrakhatom a képet a semmibe aztán belinkelem?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

Quote from: DreamcleaverKöszi szépen a tippeket kipróbálom õket.

Shiroi: ha nem a USTeam server tároljak akkor miért kell méret limit? Ugyértem kbyte-ra nem pixelre. :)  Mondjuk hogy ne töltse be csiga lassan az oldalakat?

Alkyra: uw oké, csak hát én nem vagyok ottthon weblap tervezésben, csak úgy felrakhatom a képet a semmibe aztán belinkelem?
Nekem pl volt, hogy valaki nagyobb gifanim kepenel igen-igen akadt az oldal. Betoltes nem volt gond. Nekem.
pl Alkyra alairasa is akad.
uw-re csinalsz egy A kedvenc gifanimjaim oldalt - ha akarod csinalok neked vazlatoldalt, aztan felrakod a kepeket is. Lenyeg, hogy n csak tarolasra hasznald a helyet, hanem valami (latszat)ertelme is legyen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: DreamcleaverMondjuk hogy ne töltse be csiga lassan az oldalakat?
Pontosan! Gondolni kell azokra is, akik esetleg még mindig modemmel száguldanak... De még egy szélessávú kapcsolatnál is lelassíthatja a betöltést.
Vagy mint én kint a cégnél: ha néha felnézek a fórumra, inkább kikapcsolom a képeket, mert havi 3GB-os korlátozott adsl-en vagyunk...

Alkyra

Quote from: ShiroiMég jó, hogy Chronos 500k-ban határozta meg a maximális méretet. :rolleyes:


500k? De nem az oldalra raktam fel, hanem egy ftprõl tölti be.
Akkor is érvényesül az 500as szabály?

(ha igen akkor holnap megpróbálom módosítani úgy, hogy 500 alatt legyen...)

Gomen, nem tudtam!

Dreamcleaver

Megoldódott a belinkelés problémám. Köszi Kvikveg és mindenki. :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

TurboK

ha engem kérdeztek ugy ahogy bannolni kéne a gifeket az egész fórumon. Most tényleg mi értelme van egy fél animét betenni a szignódba? Szívja a limites internetet, lassitja az oldal töltését, lassabb gépek kiakadnak tõle, stb.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

#371
Quote from: TurboKha engem kérdeztek ugy ahogy bannolni kéne a gifeket az egész fórumon. Most tényleg mi értelme van egy fél animét betenni a szignódba? Szívja a limites internetet, lassitja az oldal töltését, lassabb gépek kiakadnak tőle, stb.
egyetértek! inkább legyen gif-es avatar-ja mindenkinek :D (viccet félretéve a tied rohadtjó, szóval nehogy ki merd venni! :3x3: ) na jó persze engem is idegesít a sok csillogó villogó gif és bazinagy kép, de még mindig jobb mint a szabályozás előtt, és ha már nekem lassítják a gépemet, akkor én is lassítom az övéket én is "fölrakom a minimum 15 kitűzőt" és szívom a sávszéleteket HÁHÁHÁHÁÁÁ

Dreamcleaver

Quote from: TurboKha engem kérdeztek ugy ahogy bannolni kéne a gifeket az egész fórumon. Most tényleg mi értelme van egy fél animét betenni a szignódba? Szívja a limites internetet, lassitja az oldal töltését, lassabb gépek kiakadnak tõle, stb.

Tulajdonképpen igazad van, csak hát nemzetközi forumokhoz vagyok szokva ott meg mindenki ezt csinálja (én meg majmolom õket :) ). Most dolgozom valami szép képen aláírásnak, csakhát a photoshopos képességeim még hagynak némi kívánnivalót maguk után. :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kupo

Hát nekem mindegy, hogy van valakinek GIF-es sige. :D Nekem is az van, de átrakhatom, sok PS-es siget csináltam, az oldalam gallériájába benne is vannak. :)

TurboK

ok weblapot írok. a http://csszengarden.com hoz hasonlóan szeretném ugy megoldani hogy gombnyomásra lehessen cserélni az oldal kinézetét (CSS fájlok ujratöltésével). Minden be van lõve, VISZONT az oldal úgy mûködik hogy balra van egy menusor amivel a jobboldali iframebe lehet oldalakat tölteni.

Kérdés: hogyan lehet megoldani azt hogy a css váltás vonatkozzon az iframe-en belüli aloldalra is, és hogy az egész oldal megjegyezze az éppen használt csst (tehát pl ne az alap piros színnel töltse be az aloldalt amikor éppen hupilila az oldal).

lehetséges-e ez egyáltalán iframe-el, vagy inkább használjak valami mást?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

kikuchiyo

Failure is the default option

Manitu

Quote from: kikuchiyoFeléledt az AniDB.
Ja, már tegnapelõtt. Viszont meghalt helyette Tokyotosho meg boxtorrents :(


kikuchiyo

Vettem észre.

Tudom esetleg ajánlani a torrentdb.yi.org-ot a tokyotosho helyett.
Failure is the default option

Dreamcleaver

A forumon kissé eltévedtem a témával kapcsolatban , úgyhogy ideírom, ha nincs sok válasz majd nyitok egy topkot. Valaki tudna nekem segíteni régebbi anime/hentai cuccok beszerzésében. Az a baj, hogy én fõleg torrenteket meg a Usteam ftp-jét használom. Na most a torrenteknék szinte kb minden torrent site ugyanazokat a torenteket dobja ki ha fansubokról van szó, szóval ha nincs az egyiken , nincs a másikon se. Tudom, hogy lehet pl letölteni IRC-ról is , de kibrópálva azokat a keresõket, amiket Tyrael a Usenetes topicban megadott nem találtam semmit. Rákerestem több címre is és nem dobott ki semmit. Lehet, hoyg ott IRC csatornacímekre kell rákeresni? Nem értek hozzá. Aztán még lenne a Usenet vagy micsoda, azt majd hamarosam megpróbálom, bár amilyen zseni én vagyok, valószínûleg nem fog menni. Szóval leegyszerûsítve ezegy adjatok jó IRC csatikat és torrentlinkeket kérés lenne csak hát így összefoglalva nem tudtam hová írjam :D. Köcce :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

m46u5

Quote from: DreamcleaverA forumon kissé eltévedtem a témával kapcsolatban , úgyhogy ideírom, ha nincs sok válasz majd nyitok egy topkot...
Hát azt, hogy csak egy kérdés erejéig nyitsz egy topikot, felejtsd el. Ez a fórum "kicsit" másabb az átlagostól, ha nem tudsz valamit kérdezz elõször egy már meglévõ ségélykérõ topikban (mint pl. ez). De van még "Help", "Segítség" is, ha nagyon nagyon nem szimpatikus ez a "kérdés" topik.
Amúgy meg ha anime/hentai keresésre adod a fejed célszerû elõször megnézni az ANIDB honlapján meg van-e (ha ott nincs, valszeg nem is fogod fellelni).
Speciel ezen az oldalon találsz mindegyikhez linket is, de csak ha beregisztrálsz (ingyenes), s onnantól már tied a világ.
Amúgy a linkek többsége (gyakorlatilag az összes) az "ed2k" hálózatra valóak (progik amivel eléred: edonkey2000, eMule).
/Hiába õk tudják, hogy a torrent egy... - na jó én is torrentezek néha, de akkor is gagyinak tartom, élettartam szempontjából meg fõleg/
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Dreamcleaver

Quote from: m46u5Hát azt, hogy csak egy kérdés erejéig nyitsz egy topikot, felejtsd el. Ez a fórum "kicsit" másabb az átlagostól, ha nem tudsz valamit kérdezz elõször egy már meglévõ ségélykérõ topikban (mint pl. ez). De van még "Help", "Segítség" is, ha nagyon nagyon nem szimpatikus ez a "kérdés" topik.
Amúgy meg ha anime/hentai keresésre adod a fejed célszerû elõször megnézni az ANIDB honlapján meg van-e (ha ott nincs, valszeg nem is fogod fellelni).
Speciel ezen az oldalon találsz mindegyikhez linket is, de csak ha beregisztrálsz (ingyenes), s onnantól már tied a világ.
Amúgy a linkek többsége (gyakorlatilag az összes) az "ed2k" hálózatra valóak (progik amivel eléred: edonkey2000, eMule).
/Hiába õk tudják, hogy a torrent egy... - na jó én is torrentezek néha, de akkor is gagyinak tartom, élettartam szempontjából meg fõleg/

Oké kösz a segítséget. Akkor megpróbálom megint az eMule-t bár onnan elég lasscskán jöttek a cuccok de tény hogy sok mindent megtaláltam ott. Valaki esetlef tudna segíteni az IRC anime/hentai letöltés terén?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Ki volt az az eszement barom, aki úgy állította be általánosan a böngészõket, hogy a rar file-okat megpróbálja betölteni?!?! :morci: könyörgöm valaki magyarázza meg nekem, hogy ezt milyen alapon rakták így beléjük a programozók... :confused:

m46u5

Quote from: FazékKi volt az az eszement barom, aki úgy állította be általánosan a böngészõket, hogy a rar file-okat megpróbálja betölteni?!?! :morci: könyörgöm valaki magyarázza meg nekem, hogy ezt milyen alapon rakták így beléjük a programozók... :confused:
Szerintem nálad lett valami elballintva, mert nálam EZ, ha simán rákattintok (ie) akkor le akarja tölteni (WinXPproEngSp2).
Esetleg nézzd meg a társításnál, nincs-e a böngészõ a rar file-hoz rendelve.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Fazék

Quote from: m46u5Szerintem nálad lett valami elballintva, mert nálam EZ, ha simán rákattintok (ie) akkor le akarja tölteni (WinXPproEngSp2).
Esetleg nézzd meg a társításnál, nincs-e a böngészõ a rar file-hoz rendelve.
nálam is normálisan csinálja ezt, de pl a saját rar file-omat, amit fölraktam a tárhelyemre, a többieknél és nálam is elkezdi krix-kraxként megjeleníteni, vagyis nincs olyan nagy gond mert letölti végülis, de lassítja a böngészõt és az átlagember nem érti mi van, többek között én se, hogy ezt miért csinálja.

m46u5

Quote from: Fazéknálam is normálisan csinálja ezt, de pl a saját rar file-omat, amit fölraktam a tárhelyemre, a többieknél és nálam is elkezdi krix-kraxként megjeleníteni, vagyis nincs olyan nagy gond mert letölti végülis, de lassítja a böngészõt és az átlagember nem érti mi van, többek között én se, hogy ezt miért csinálja.
Akkor lehet, hogy a tárhely hibája, hogy rosszul értelmezi a file típusát, és mondjuk szövegnek küldi el a letölteni kívánó emberkéhez.
Nálam is volt már ilyesmi, de már nem emlékszem, hogy hol.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Fazék

Quote from: m46u5Akkor lehet, hogy a tárhely hibája, hogy rosszul értelmezi a file típusát, és mondjuk szövegnek küldi el a letölteni kívánó emberkéhez.
Nálam is volt már ilyesmi, de már nem emlékszem, hogy hol.
no igen, ilyenre tippeltem, de kicsit furának találom, hogy miért így van beállítva... :rolleyes:

Kvikveg

Erdekes, nekem eszembe sem jutott volna, hogy bal gombbal klikkeljek ra. Jobb gomb, save as es kesz...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: KvikvegErdekes, nekem eszembe sem jutott volna, hogy bal gombbal klikkeljek ra. Jobb gomb, save as es kesz...
no igen, szintén, de nekik állítólag ekkor is, csak html kiterjesztéssel volt hajlandó lementõdni... és nem biztos, hogy elsõre kapcsolnak, hogy úgy is jó, csak a végén rar-ra vissza kéne nevezniük a kiterjesztést (bár Ramiznak sikerült, úgyhogy megérdemel egy vállveregetést :haha: :D)

Kvikveg

Quote from: Fazékno igen, szintén, de nekik állítólag ekkor is, csak html kiterjesztéssel volt hajlandó lementõdni... és nem biztos, hogy elsõre kapcsolnak, hogy úgy is jó, csak a végén rar-ra vissza kéne nevezniük a kiterjesztést (bár Ramiznak sikerült, úgyhogy megérdemel egy vállveregetést :haha: :D)
Aha. Hm. Nekem eddig csak nehagy jpg kepet akart bmp-kent lementeni. Tudnam miert...:eeek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

m46u5

Quote from: KvikvegAha. Hm. Nekem eddig csak nehagy jpg kepet akart bmp-kent lementeni. Tudnam miert...:eeek:
Valszeg mert telített az ideiglenes mappa, ahová a böngészõ a cuccait pakolja, és betöltés után azonnal törlõdik.
Próbáld ki, hogy betöltesz egy képet, majd az oldalt hagyd megnyitva, és pucold ki az ideiglenes mappát teljesen. Garantáltan bmp-ként tudod csak elmenteni (ie-nél tuti mûködik a dolog)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."