Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: m46u5Valszeg mert telített az ideiglenes mappa, ahová a böngészõ a cuccait pakolja, és betöltés után azonnal törlõdik.
Próbáld ki, hogy betöltesz egy képet, majd az oldalt hagyd megnyitva, és pucold ki az ideiglenes mappát teljesen. Garantáltan bmp-ként tudod csak elmenteni (ie-nél tuti mûködik a dolog)
ez a baj a jobban hozzáértõ emberekkel... :rolleyes: minden misztikumot kiölnek a számítástechnikából :haha: :D

Alkyra

Srácok, van egy kis gondom.
Letöltöttem egy rar fájlt. 100% kicsomagolja majd azt mondja, hogy Olvasási Hiba s kilép.Megpróbáltam javítani a cuccot winrar javítással, de nem jött be.
Ötlet, hogy miként tudnám kiszedni a fájlt belõle?

Cobra

Nem lehet, hogy jelszavas?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

m46u5

Quote from: AlkyraSrácok, van egy kis gondom.
Letöltöttem egy rar fájlt. 100% kicsomagolja majd azt mondja, hogy Olvasási Hiba s kilép.Megpróbáltam javítani a cuccot winrar javítással, de nem jött be.
Ötlet, hogy miként tudnám kiszedni a fájlt belõle?
Winrar-ral, mikor ki akarod csomagolni, pipáld ki azt a lehetõséget, hogy a sérült fájlokat is tarsa meg (jobb klikk -> Fájlok kibontása... -> Sérült fájlok megtartása). Lehet hogy pont a vége bibis, ezért nem tudja kiszedni.
Amúgy nem hinném, hogy jelszavas lenne, mert azt általában az elején szokta kérni.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Alkyra


Fazék

#395
Könyörgöm valaki segítsen! Elegem van az ügyfélszolgálatok hívogatásából, e-mail-re pedig gõzöm sincs mikorra válaszolnak. Szóval valaki meg tudná találni nekem a T-Online-nál a 'domain név átadás/átvitel' - hez tartozó elméletileg 1 oldalas dokumentumot? Mert a dokumentumtárjukban nem találom...

Elõre is köszi!


btw: Externet - ESZETEKBE NE JUSSON az ügyfélszolgálatukat hívni!!! kezdek aggódni, hogy hozzájuk térek át adsl ügyileg... ma reggel 4 elõttem lévõ hívásra 20 percet mondott 46 perc múlva 2 elõttem lévõ hívásra 30 percet mondott, és tudom gyenge vagyok hogy föladtam ha már voltam olyan barom, hogy ennyit vártam és hittem a folyamatosan csökkenõ bejelentett várakozási idõnek, de ez valami botrányos!!! Most megpróbálkozom e-mail-küldéssel, talán így olcsóbban megúszom a várakozást...

a 46 perc nem túlzás! komolyan. közben megnéztem a Blood+ 8. részét... azt hittem sírógörcsöt kapok, amikor a csábító 2 perc várakozási idõ elérése után egyszercsak elkezdett exponenciálisan nõni a várakozási idõ a percenkénti bejelentés szerint...:linsux:

zsozso

Quote from: FazékKönyörgöm valaki segítsen! Elegem van az ügyfélszolgálatok hívogatásából, e-mail-re pedig gõzöm sincs mikorra válaszolnak. Szóval valaki meg tudná találni nekem a T-Online-nál a 'domain név átadás/átvitel' - hez tartozó elméletileg 1 oldalas dokumentumot? Mert a dokumentumtárjukban nem találom...

Elõre is köszi!


btw: Externet - ESZETEKBE NE JUSSON az ügyfélszolgálatukat hívni!!! kezdek aggódni, hogy hozzájuk térek át adsl ügyileg... ma reggel 4 elõttem lévõ hívásra 20 percet mondott 46 perc múlva 2 elõttem lévõ hívásra 30 percet mondott, és tudom gyenge vagyok hogy föladtam ha már voltam olyan barom, hogy ennyit vártam és hittem a folyamatosan csökkenõ bejelentett várakozási idõnek, de ez valami botrányos!!! Most megpróbálkozom e-mail-küldéssel, talán így olcsóbban megúszom a várakozást...

a 46 perc nem túlzás! komolyan. közben megnéztem a Blood+ 8. részét... azt hittem sírógörcsöt kapok, amikor a csábító 2 perc várakozási idõ elérése után egyszercsak elkezdett exponenciálisan nõni a várakozási idõ a percenkénti bejelentés szerint...:linsux:
En pl senkit sem hallottam enternetrol panaszkodni, sot legtobben dicsertek, lehet erdemes lenne megprobalnod.
Death is the only redemption

Fazék

Quote from: zsozsoEn pl senkit sem hallottam enternetrol panaszkodni, sot legtobben dicsertek, lehet erdemes lenne megprobalnod.
ok, köszi :) sajnos mielõtt bármit is tudnék intézni az ügyben, el kéne tudnom érni az Externet-et, akiknél már megrendeltem a szolgáltatást, ami jelen esetben nagyon úgy néz ki, hogy nem egy egyszerû dolog :mad: mondjuk ennél az Enternet-nél 1200 Forinttal drágább lenne, mint az Externet-nél ugyanaz, de még így is olcsóbb egy ezressel, mint az Interware-nél, ahol eddig voltam...

sirtomi

Valaki nem tud olyan fordító progit, ami mondatokat, kisebb szövegeket fordít magyarra?
Többnyelvû kéne, mert francia szöveget kellene fordítani.

NeuroTran progit nézegettem, de nem sikerült elindítanom, pedig volt valami crack is hozzá.

Fazék

Nem tudjátok véletlenül, meglehet oldani Miranda IM-ben hogy az msn-es avatar-ok látszódjanak a contact list-ben? csak mert az istennek se akar összejönni a dolog, csak ha külön kiválasztom és 'user details'-ben megnézem... valahogy megszerettem ezt az avatar-osdit gaim-ben és most hiányzik :)

Necrid^

#400
Vki esetleg tudná segiteni hogy hol lehet kikapcsolni a Vertical Szinkron VGA-n. (Radeon 9800 PRO legujabb catalyssal). elõre is köszönöm.

Edit: Vertical Refresh = Vertical Szinkron? sry de tõk láma vok ati-k ugyben.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Cobra

Direct3D, illetve OpenGL beállítások alatt a a Wait for Vertical Synch
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Ki mennyire ismeri a notebook gépeket? Milyen márkát érdemes venni? Most az IBM és Fujitsu-Siemens gépek vannak olcsón, de nem tudom, mennyire megbízhatóak. Akinek notebookja van, milyen márka? Hogy szuperál?

Elõre is köszi a válaszokat.

Cobra

Mire kellene, mekkora a keret rá? Ezek sokat számítanak a kiválasztásnál.
Celeron és Sempron processzorosat nem ajánlom, ha néha 3D-s játékot is akartok futtatni rajta, akkor mobil ATI vagy Nvidia videochip legyen benne, az Intel chip 3D-ben max állóképet tud adni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: CobraCeleron és Sempron processzorosat nem ajánlom
Hát, pedig csak az jöhet szóba, a Pentium M illetve a Turion és hasolók elég borsos áron vannak. :(
Valami olcsóbb típus érdekelne (mondjuk max netto 170). Játékra nem igazán lenne használva, max néha, régebbi játékokra, de gondolom egy GTA2 szintû játék azért mindegyiken elfutkos...
Amire lenne pl. használva:
- Filmnézés
- Programfejlesztés
- Internetezés

Úgy néztem, hogy nem érdemes 512 memóriásat venni, olcsóbb, ha az ember egy 256-osat vesz, és késõbb felbõvíti. Elég sok márka van, nem tudom melyik érné meg. Ajánlatok esetleg? :) Azért ilyen Albacomp és hasonló "csodás" márkát nem akarok venni. :hehe:

Mindenesetre ez még egyelõre csak a terv szintjén mozog, és nem biztos, hogy meg is lesz valósítva. :)

TurboK

Nem tudjátok hogy mplayert hogyan lehet wav-írásra használni? valami bugos m4a zenét töltöttem le amit az Apple Lossless dekóderek nem visznek, de mplayer simán viszi. Mivel hibátlan a tömörités, jó lenne áttenni FLACba, elsõ lépés az lenne gondolom hogy az mplayer ne csak lejátsza a zenét hanem konvertálja át wavba.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Squito

#406
Quote from: TurboKNem tudjátok hogy mplayert hogyan lehet wav-írásra használni? valami bugos m4a zenét töltöttem le amit az Apple Lossless dekóderek nem visznek, de mplayer simán viszi. Mivel hibátlan a tömörités, jó lenne áttenni FLACba, elsõ lépés az lenne gondolom hogy az mplayer ne csak lejátsza a zenét hanem konvertálja át wavba.
Ha ez lehetséges, akkor benne kell lenni a doksijában!
http://www.mplayerhq.hu/DOCS/man/hu/mplayer.1.html#AZ%20ENK%D3DOL%C1S%20OPCI%D3I%20(CSAK%20MENCODER)

Necrid^

vki tudja mikor lesz intial-D folytatás?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Stairan

Quote from: Necridvki tudja mikor lesz intial-D folytatás?
Kéthavonta szokott két rész megjelenni, legközelebb asszem februárban lesz...

Necrid^

Quote from: StairanKéthavonta szokott két rész megjelenni, legközelebb asszem februárban lesz...
oks. thx az infot.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Compal márkájú notebook-okkal kapcsolatban van bárkinek is tapasztalata? Köszi elõre is.

Necrid^

vki Megtudná mondani hogy ezen az amv-n lévõ anime cimét? Click
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

#412
Quote from: Necridvki Megtudná mondani hogy ezen az amv-n lévõ anime cimét? Click
Ha jól emlékszem Gunsmith Cats pár részes OVA-ból vannak a részletek, de most nem néztem bele :)

szerk: belenéztem és 95%, hogy abból van :) még nagyon a kezdetek kezdetén egy ELTE-s vetítésen láttam. ugyan nem ragadott meg különösebben, de hozzájárult anime-imádatom elindulásának :)

Necrid^

Quote from: FazékHa jól emlékszem Gunsmith Cats pár részes OVA-ból vannak a részletek, de most nem néztem bele :)

szerk: belenéztem és 95%, hogy abból van :) még nagyon a kezdetek kezdetén egy ELTE-s vetítésen láttam. ugyan nem ragadott meg különösebben, de hozzájárult anime-imádatom elindulásának :)
:merci:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

ainna

Helló, még sosem írtam, ebbe a fórumba, szóval fogalmama sincs, hova kell írni az ilyen problémákkal, de remélem nem haragszik meg senki.
Letötöttem egy filmet, megvab a subtitle fájl is, de nem jelenít meg feliratot a mediaplayer classic:(
Hogyan lehet összeilleszteni?????
lécci segítsen valaki

köszi ainna

ainna

Köszi a gyors választ, de nem igazán értem a dolgot:( mivel nyissam meg a feliratot???? a lejátszóval? mert az nem akarja:(

m46u5

Quote from: ainnaKöszi a gyors választ, de nem igazán értem a dolgot:( mivel nyissam meg a feliratot???? a lejátszóval? mert az nem akarja:(
Volt egy ilyen sejtésem, hogy nem fogod megérteni :), mert nekem is kellett egy kis idõ míg felfogtam ;)
Amúgy az a lényeg, hogy a film és a felirat neve azonos legyen (a kiterjesztés természetesen egyedi), ekkor ha simán elindítod a filmet (duplakatt, enter, ki hogy szereti), a mediaplayerclassic automatikusan hozzácsapja a feliratot is (persze ehhez az kell, hogy valamilyen feliratmegjelenítõ plugin már fenn legyen - ha van más feliratos filmed, amit jól játszik le, akkor tuti mennie kell).
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

ainna

Hát, a név ugyanaz, szóval akkor nincs ilyen pluginom:(
Honnan töltsek ilyet? Egyébként köszönöm az eddigi segítséget:)

m46u5

Quote from: ainnaHát, a név ugyanaz, szóval akkor nincs ilyen pluginom:(
Honnan töltsek ilyet? Egyébként köszönöm az eddigi segítséget:)
Nem tom, szerintem tedd fel a vobsub-ot
Amúgy eddig hogy nézztél feliratos filmet (vagy még eddig nem tetted)?
Ha meg nem akarsz telepítgetni, ott a BSPlayer, az kezeli a feliratokat.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

ainna

Már próbáltam a bsplayert is.
Hát eddig mind olyan volt, hogy a fájl réssze volt már a felirat.
De semmi gond, már megoldottam:)
új codecet telepítettem
Mindent a fullmetal alchemist movie-ért!!!!!!!!
Köszönöm azért a segítséget!nagyon nagyon
minden szépsjót