Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Darkstar on 2006-08-30, 13:48:18
Köszi, bár egyenlőre úgy veszem ki, hogy ez sp-k meg fixek beépítésére szolgál, de még keresgélek errefelé.  :merci:
Itt nézd meg a step5-öt, meg sasold meg ezt is, és talán ez is segíthet.

Ha működik a majd weblapjuk, érdemes az nLite-ot is megnézni, az talán a legismertebb.

Member

Ajjaj, készüljetek, hülye lesz a kérdés:
Valaki le tudná nekem fordítani latinra azt a mondatot, hogy "See you in hell"?

Fazék

#782
Quote from: Member on 2006-08-31, 00:01:11
Ajjaj, készüljetek, hülye lesz a kérdés:
Valaki le tudná nekem fordítani latinra azt a mondatot, hogy "See you in hell"?
addig míg valaki latinul tudó jóember erre nem téved álljon itt a gép szerinti vélhetően igencsak kétségbevonható fordítás :D
Animadverto vos in abyssus

Member

#783
Hálám örökké üldözni fog. :p
Csak az a lényeg, hogy olyan latinosan hangzon, nem szakdolgozathoz kell. ;)

És egy elég durva szöveg is milyen gyorsan meglett ezzel. :eek:
Per vox of sanctus lux lucis,
quod eram donatus per Deus of panton,
malum must sileo in eternus pacis.
Defaeco obscurum! Everto Expello!

RE@L

Na, ez LOL. Kipróbáltam a megszokott módon is  mert cd grabbelést és mp3 kódolást amúgy Neroval szoktam, de a FLAC támogatást még nemgondoltam volna, és bizony Nero megcsinálta rendesen és jó a hang. /me Happy

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

kikuchiyo

Azér' elég hülyén mutat a "must" és az "of" abban a latin szövegben... :)
Failure is the default option

Member

Szerintem is, de ez van. :rolleyes:
Egyszeri olvasónak úgysem fog feltűnni, már ha lesz.

nesratta

Öhm... Van egy nagyon hülye kérdésem. Mindenki azt mondja, hogy erről az oldalról lehet animéket letölteni. De én nem találom sehol! Valaki segítsen!

Selmo

Quote from: nesratta on 2006-09-03, 20:39:48
Öhm... Van egy nagyon hülye kérdésem. Mindenki azt mondja, hogy erről az oldalról lehet animéket letölteni. De én nem találom sehol! Valaki segítsen!
http://moha.uw.hu/tcftp/tcftp.htm

és

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=71.0

A tökéletesség unalmas.

nesratta

Nagyon szépen köszönöm az infot!

Yakumo

Ez szép volt. :jee: (pluszt mindkét félnek! ;) )

Kazenokizu

Teljesen tanácstalan vagyok... Vettem ugyanis egy Motorola V360-as telefont, és hozzá egy USB-s adatkábelt. Csakhogy akármit csinálok vele, egyszerűen nem ismeri fel a gépem... A telepítő CD-n semmi használható leírás nincs, és már nagyon elegem van. A probléma a következő: a program, amivel elvileg le/fel lehetne pakolni a telefonról a gépre a dolgokat folyamatosan COM1-ként látja a kábelt, nem pedig USB-ként, és így nem tudom használni. Ilyenkor mi a teendő?? :eek: Nem lehet vhogyan megoldani, hogy USB-ként lássa?

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Kutass a CD-n a mappák között, jobbat nem tudok, valszeg a kézi telepítés fog csak menni.

Cobra

A kábelhez kell lennie egy drivernek, de ha nem eredeti a kábel, akkor problémásabb az ügy.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kazenokizu

Na megoldottam a problémát: visszamentem a boltba, és megmondtam, hogy sz@r a kábel, és, ha lehet, vegyék vissza. Az eladónő erre rezzenéstelen arccal közölte velem, hogy semmi gond, visszaadják az árát, mert eddig még mindenki viszzahozta a kábelt, senkinek sem működött... Olyan dühös lettem erre: miért nem bírták előre közölni, hogy nagy valószínűséggel használhatatlan lesz a cucc??! :grrr:
Na mindegy. Mérgemben vettem egy Bluetooth-adaptert, és azzal tökéletesen működik a le/fel töltögetés. :lazza:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

sirtomi

Quote from: Kazenokizu on 2006-09-09, 23:24:17
Na megoldottam a problémát: visszamentem a boltba, és megmondtam, hogy sz@r a kábel, és, ha lehet, vegyék vissza. Az eladónő erre rezzenéstelen arccal közölte velem, hogy semmi gond, visszaadják az árát, mert eddig még mindenki viszzahozta a kábelt, senkinek sem működött... Olyan dühös lettem erre: miért nem bírták előre közölni, hogy nagy valószínűséggel használhatatlan lesz a cucc??! :grrr:
Na mindegy. Mérgemben vettem egy Bluetooth-adaptert, és azzal tökéletesen működik a le/fel töltögetés. :lazza:
Lehet hogy nekem is visszakellene vinnem a Siemens kábelt? Ugyanez a problémám, csak sajna az én telómra máshogy nem lehet feltölteni semmit :(

Kvikveg

#796
Eeeooeee, nem tud valaki (summa 1..n i^2)-re kepletet? Nekem nem remlik, hogy lenne szep.
Wikin talaltam. Erdekes.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sum
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Nem tudja valaki a Vádló Bitófák azon számának a címét, amelyben a halott barátjukra emlékeznek?
(Nem mentem át hungaristába, de ez az egy megtetszett)

Fazék

filmhez van ugyebár a szokásos több feliratot tartalmazó .idx és .sub kiterjesztésű file-ok párosa.
a film sajnos 2 cd-s. szeretem ezeket egybetolni, de spec ezekkel az idx és sub file-okkal fogalmam sincs hogy lehetne összetolni a kettőt... ötlet?
azért szeretném ha ezek megmaradnának, mert marhajól pozícionálva is vannak ebben a feliratok, és az úgy mégiscsak fainabbul néz ki, mintha csak úgy ki lenne írva alulra :)

KEEW

Üdv!

A következő probléma merült fel az ftp-re való csatlakozás közben. A félreértések elkerülése végett következzenek a csatlakozási infók (TCM-ben):
kapcs. neve: USteam
kiszolg.: ftp:/usteam.hu31337
user: (a usteam.hu-n haszn. név)
pass: (a usteam.hu-n haszn. jelszó)
a passzív mód be van kapcsolva


hibaüzi csatlakozáskor: nem tetszik neki a jelszó

mit lehet tenni ez esetben? :confused:

Előre is köszi a segítséget!

Draconire

Ugye nem a fórumos jelszavaddal akarsz csatlakozni?

Yakumo

#801
Quote from: KEEW on 2006-09-25, 18:40:07
Üdv!

A következő probléma merült fel az ftp-re való csatlakozás közben. A félreértések elkerülése végett következzenek a csatlakozási infók (TCM-ben):
kapcs. neve: USteam
kiszolg.: ftp:/usteam.hu31337 :ejnye:
user: (a usteam.hu-n haszn. név)
pass: (a usteam.hu-n haszn. jelszó)
a passzív mód be van kapcsolva


hibaüzi csatlakozáskor: nem tetszik neki a jelszó

mit lehet tenni ez esetben? :confused:

Előre is köszi a segítséget!
kiszolg:   ftp://usteam.hu:31337    ennyit tudnék hozzátenni, ha tényleg a főoldalon használt jelszavadat használod és jól is írod be, így működnie kellene.

Darkstar

#802
Quote from: Yakumo on 2006-09-25, 18:57:02
kiszolg:   ftp://usteam.hu:31337   ennyit tudnék hozzátenni, ha tényleg a főoldalon használt jelszavadat használod és jól is írod be, így működnie kellene.
Hm, innen explorerből is simán megy. De ha jelszóellenőrzésig eljutsz, feltételezem, hogy a kiszolgálót jól adtad meg. Úgyhogy ha a főoldali jelszót használod, szerintem próbád beírni mégegyszer. Ha azután sem megy, küldj pmet zsozsonak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

KEEW

Először is köszi a gyors válaszokért, mindent úgy tettem, ahogy a nagy könyvben meg van írva (faq-ban, különböző help-ekben).
Erre mit ad TCM?: Kapcsolathívási hiba!

Nem akarom Zsozsot zaklatni egyelőre, ha tudjátok, mivel orvosolható ez a hibaüzenet.

Darkstar

Ez csak tesztként, így böngészővel ne tölts le. :)
ftp://usteam.hu:31337 Ha ide kattintasz vagy bemásolod a böngészőbe és megnyitod, elvileg kérni fogja a user/passt. Ha így beenged, akkor a TCvel nem stimmel valami, lehet, hogy a tűzfaladat kell beállítani. (Milyet használsz pl, már ha használsz). Ha így sem enged be, akkor a jelszóval lehet gond, próbálj másikat regelni és azzal belépni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

KEEW

Nemes egyszerűséggel WinXP.sp.2 tűzfalát. Az animeHQ-n nem volt probléma TC-ből sem, nem hiszem hogy az a baj, de nem tom kikapcsolni, mert ez egy főiskolai gép. (Rendszergazdai bejelentkezés stb. szükséges...)

Remélem Zso tud valamit kezdeni a problematikával, de természetesen a ti válaszaitokat is köszönöm és továbbara is szertettel várom!

Fazék

#806
Quote from: Darkstar on 2006-09-25, 19:36:29
Ez csak tesztként, így böngészővel ne tölts le. :)
ftp://usteam.hu:31337 Ha ide kattintasz vagy bemásolod a böngészőbe és megnyitod, elvileg kérni fogja a user/passt. Ha így beenged, akkor a TCvel nem stimmel valami, lehet, hogy a tűzfaladat kell beállítani. (Milyet használsz pl, már ha használsz). Ha így sem enged be, akkor a jelszóval lehet gond, próbálj másikat regelni és azzal belépni.
engem a garantáltan jó user/pass párossal így nem enged be FF alatt, szóval inkább sztem a legtisztább, ha pontról pontra végignézi Moha aláírásában lévő csatlakozási segítség leírást

szerk: IE alatt beenged, fura hogy FF alatt miért nem sikerül...

Darkstar

Quote from: Fazék on 2006-09-25, 19:50:14
engem a garantáltan jó user/pass párossal így nem enged be FF alatt, szóval inkább sztem a legtisztább, ha pontról pontra végignézi Moha aláírásában lévő csatlakozási segítség leírást
Hm érdekes, de neked is van IE7 azzal megy ugye?

Ed.: Látom kitaláltad a kérdésemet. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: KEEW on 2006-09-25, 19:50:08
Nemes egyszerűséggel WinXP.sp.2 tűzfalát. Az animeHQ-n nem volt probléma TC-ből sem, nem hiszem hogy az a baj, de nem tom kikapcsolni, mert ez egy főiskolai gép. (Rendszergazdai bejelentkezés stb. szükséges...)
AnimeHQ szabvány ftp porton megy, Usteam viszont nem. Főiskolai gép, szerintem nincs engedélyezve a 31337-es port. (mért is lenne?)


Kvikveg

Ha valaki unatkozik, nezze mar meg nekem, hogy hogy a hoherba lehet Maple7tel konvoluciozni tobb ftlen, mas parameterezesu egyenletes eloszlast...
Konkertan 2 eset van
E[0,a]+E[-a,0]+E[0,2a]+E[-2a,0]+...
Vagy
[err ebben most nem vagyok biztos]
b=1/2a

Mindketto n-ig mehet, amit elore megmondok. Max 32re szandekozom kiszamolni kb. De 16ra biztos.

http://personal.denison.edu/~karian/maple_supplement.html
It a stat.all-ban van valami Convolution fv, de mar tul paff vagyok megnezni.

Elegem van. Grrr. :frown:

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.