Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Próféta

Kvikveg: amit linkelsz, az szerintem két véges diszkrét sorozatot konvolvál össze. Továbbra is ajánlom őt meg őt.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2006-09-26, 19:05:07
Kvikveg: amit linkelsz, az szerintem két véges diszkrét sorozatot konvolvál össze. Továbbra is ajánlom őt meg őt.
Koszi!
Kozben meg talaltam mindenfele konkret peldakat, atnezni meg nem volt idom. Majdcsak jutok valamire vagy ezzel, vagy azzal. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Ugye kollégiumban nyugodtan tölthetek az ft* -ről, nem lehet belőle valamilyen balhé?

Member

Ha nincsenek letiltva az ftp kliensek, nyugodt szívvel.

Darkstar

Szerintem ezt a kolesz házirendje mondja meg, amit ugyis megszeg mindenki, de ha az tiltja, és kiderül, abból lehet probléma. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

A házirendben erre a létező legritkább esetben térnek csak ki, mert a megírói nem is tudják, mi az az FTP (vagy nem várják el, hogy a diák ismerje).

Darkstar

Szerintem a filecserélős balhék óta a legtöbbe belekerült. És ugye az meg mindenhol benne van, hogy a nem ismeret nem mentesít a felelősség alól. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Randal

Plííz help me!

Sikerelt IRC-en működnöm egy kicsit:)
Felléptem az AniMecha scatijára, ott rákerestem a You're Under Arrestre, találat okés, rálépés okés, listázás okés, viszont letöltés nem okés, ugyanis tele volt a ygerek, viszont letöltési listába nem tudom berakni, get parancsra nem működik, másikat meg nem találtam:(
Vki segítségen ebbn, meg egy tippet mondjon kb mennyi a letöltési sávszél.
thx!

Manitu

Quote from: Randal on 2006-10-04, 20:57:02viszont letöltés nem okés, ugyanis tele volt a ygerek, viszont letöltési listába nem tudom berakni, get parancsra nem működik, másikat meg nem találtam:(
Vki segítségen ebbn, meg egy tippet mondjon kb mennyi a letöltési sávszél.
thx!
A get-tel be kell, hogy tegyen a letöltési sorba. Ha megtelt a sor, azt nevezik szívásnak, próbálkozz később. Hogy mennyi az fserve sávszélessége, azt meg te is le tudod kérdezni a stats-al.


Randal

Ahha. Köszönöm:)
Szal azé írta ki, hogy fullos az egész. Sebaj, a héten már úgyse kezdek bele...bár....
na, majd ha lejön a R.O.D. a KAA meg AHQ-ról.

SaiyaGin

Azt tudja valaki, hogy az Ad-Aware-hez miért nincs már 2 hete frissítés?

Randal

Hi!

Még pár kérdés IRC-ről:
Beléptem a könyvtárba és beírtam egy okos kis get *.* parancsot. Gondolván, hogy úgy működik mint a dos. Ki is írta, hogy letöltési listába betéve. Nekem 5-ből 1 foglalt. Namármost nemtom, hogy ez okés-e vagy majd megtelik mind az öt amint felszabadul annyi hely?

Ill. ha bezárja az ablakot (DCC session close) ettől elméletileg majd tölti a megadott könyvtárba a cuccot. Ha igen, akkor azt hol látom ill. hol tudom követni, hogy hol tart?
plusz megszakadt letöltést lehet-é folytatni?
Esetleg az alap Mircen kívül kell vmi progi hozzá?

Manitu

Quote from: Randal on 2006-10-06, 01:45:50
Hi!

Még pár kérdés IRC-ről:
Beléptem a könyvtárba és beírtam egy okos kis get *.* parancsot. Gondolván, hogy úgy működik mint a dos. Ki is írta, hogy letöltési listába betéve. Nekem 5-ből 1 foglalt. Namármost nemtom, hogy ez okés-e vagy majd megtelik mind az öt amint felszabadul annyi hely?

Ill. ha bezárja az ablakot (DCC session close) ettől elméletileg majd tölti a megadott könyvtárba a cuccot. Ha igen, akkor azt hol látom ill. hol tudom követni, hogy hol tart?
plusz megszakadt letöltést lehet-é folytatni?
Esetleg az alap Mircen kívül kell vmi progi hozzá?
Jó sok kérdés hirtelen. Bevallom őszintén, soha nem jutott még eszemben whidchar karakterekkel próbálkozni (egyáltalán így írják ezt :confused:). Nem tudom, működik-e, de az fserve csak látszólag olyan, mint a dos, mivel mikor kitalálták még az volt az aduász oprendszer, és azt mindenki ismerte, így nem volt idegen a dolog a usereknek :)
Asszem a status paranccsal le tudod kérdezni az aktuális queuet, hogy ki mit kért, hanyadik helyen áll, és kb mikor kapja meg a fájlt. Ha 5-ből egy foglalt, akkor csak egy fájlt tett be a listába, de hogy melyiket, azt meg nem mondom neked.
Ennek a *.* dolognak már csak azért sincs értelme, mivel a legtöbb fserven 2 fájlt tehetsz maximum egyszerre a listába. Az 5 már extrém sok, annyit általában csak xdcc botnál lehet.

A DCC session closed teljesen normális, hiszen ő eltárolta, hogy te mit kértél tőle, és további kommunikáció legközelebb akkor kell a gépetek közt, mikor a fájlt küldi. Addig meg minek tartson fent egy aktív kapcsolatot, ha sorrakerülsz majd megnyitja újra. Amikor kapod a fájlt megnyílik egy letöltő ablak egy folyamatjelzővel, ott tudod nyomonkövetni hol tart a letöltés.
Megszakadt letöltést általában lehet folytatni, nem alap, de a 99%-ban be van kapcsolva az fserveben. Ezt szokták is írni vagy amikor megnyitod a DCC ablakot, vagy már az fserve "reklámjában", amivel a !list-re meg az @find-ra válaszol. Viszont ilyenkor a sorbanállás újrakezdődik, tehát ha már végre sorrakerültél, akkor nem érdemes megszakítani a letöltést.

Egyébként nem kell folyamatosan a csatornán lenned, amíg sorban állsz, elég ha csak akkor vagy ott, amikor a fájlt küldi. Persze ha akkor nem vagy ott, akkor bebuktad.


freeknight

Tudna vki segíteni a Kazaaval kapcsban? Egy bizonyos letöltés után egyszerűen csak megáll, és azt írja ki, hogy "blocked". Mit lehet ilyenkor tenni?

Zsiga

Quote from: freeknight on 2006-10-07, 19:59:36
Tudna vki segíteni a Kazaaval kapcsban? Egy bizonyos letöltés után egyszerűen csak megáll, és azt írja ki, hogy "blocked". Mit lehet ilyenkor tenni?
Egész biztosan azzal a hulladékkal akarod boldogítani magad? Annyi jó p2p-hálózat létezik... :D

freeknight

Quote from: Zsiga on 2006-10-07, 20:10:27
Quote from: freeknight on 2006-10-07, 19:59:36
Tudna vki segíteni a Kazaaval kapcsban? Egy bizonyos letöltés után egyszerűen csak megáll, és azt írja ki, hogy "blocked". Mit lehet ilyenkor tenni?
Egész biztosan azzal a hulladékkal akarod boldogítani magad? Annyi jó p2p-hálózat létezik... :D

Például? :smile:

Próféta

Quote from: freeknight on 2006-10-07, 20:11:17
Quote from: Zsiga on 2006-10-07, 20:10:27
Quote from: freeknight on 2006-10-07, 19:59:36
Tudna vki segíteni a Kazaaval kapcsban? Egy bizonyos letöltés után egyszerűen csak megáll, és azt írja ki, hogy "blocked". Mit lehet ilyenkor tenni?
Egész biztosan azzal a hulladékkal akarod boldogítani magad? Annyi jó p2p-hálózat létezik... :D

Például? :smile:
t0rrent? Direct Connect(DC)? eMule?

freeknight

nem, p2p nem. Időközben rájöttem, hogy a kazaa is per to peeres, szal nem jó. Vmi olyasmi kéne, ahol nem töltök fel, csak le. Találtam egyszer egy ilyet (mp3search), de az sajna fizetős :frown:. freeware kéne, ha van ilyen egyáltalán. Ha meg csak p2p-t tudtok mondani, akkor vmi stabilat, légyszi.

Darkstar

Mit értesz stabil alatt?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Miket akarsz letölteni? Mert mindenre jó csodaszer csak P2P-országban létezik (illetve ott se).
Azon kívül csak animezene-letöltőhelyek, meg ripper csapatok IRC csatijai, meg ilyesmi szokott lenni, szóval erősen célfüggő.

freeknight

Nem pont animezenét keresek (bár most, hogy mondod, az se lenne rossz :smile:). Elsősorban vmi dance, illetve rap. De ha tudsz, animezene is. A stabil alatt pedig azt értem, ami a kazaa ellentéte (nem kapcsol szét, nem blokkol atb. stb.). Csak IRC-t ne, mert nem vok benne járatos, és nem is akarok az lenni :haha:.

Zsiga

Quote from: freeknight on 2006-10-07, 22:16:34
Nem pont animezenét keresek (bár most, hogy mondod, az se lenne rossz :smile:). Elsősorban vmi dance, illetve rap. De ha tudsz, animezene is. A stabil alatt pedig azt értem, ami a kazaa ellentéte (nem kapcsol szét, nem blokkol atb. stb.). Csak IRC-t ne, mert nem vok benne járatos, és nem is akarok az lenni :haha:.
Torrent vagy DC. Ha tudod mik kellenek akkor a torrent jobb, ha csak nézelődés közben jön meg a kedved akkor meg DC. :)

kikuchiyo

Esetleg news, ott nem kell feltölteni, de kell egy (fizetős) szolgáltató, hogy a sok 1ll3g4l1s cuccal teli csatornát elérhesd.
Failure is the default option

Rounin

Quote from: freeknight on 2006-10-07, 20:55:12
nem, p2p nem. Időközben rájöttem, hogy a kazaa is per to peeres, szal nem jó. Vmi olyasmi kéne, ahol nem töltök fel, csak le. Találtam egyszer egy ilyet (mp3search), de az sajna fizetős :frown:. freeware kéne, ha van ilyen egyáltalán. Ha meg csak p2p-t tudtok mondani, akkor vmi stabilat, légyszi.

Limewire? Nekem egész jól és gond nélkül működik.

freeknight

 :merci: Kösszencs a tippeket mindenkinek. A Limewire-t választottam társamul, nagyon bejött!!!

SaiyaGin

Tegnap este, mielőtt kikapcsoltam a gépet, semmilyen programot nem tudtam megnyitni, mert valami olyasmit írt ki, hogy "Belépési hely nem engedélyezve." Ma, amikor reggel bekapcsoltam, azt vettem észre, hogy eltűnt minden a kedvencek közül. :wtf:

Cobra

Ez érdekes, nézd meg nem keletkezett-e egy újabb felhasználói fiók.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2006-10-13, 10:28:07
Ez érdekes, nézd meg nem keletkezett-e egy újabb felhasználói fiók.

Keletkezett egy új, Vendég néven.
Ami szintén érdekes, hogya Documents and Settings-ben a Favourites-nél ugyanúgy ott van az összes kedvenc, mint eddig.

Cobra

Indítsd safe mode-ban a WIN-t, töröld a Guest felhasználót és indíts el egy spyware keresőt.
p.s. Nem raktad fel véletlenül az 1.1-es NET framework-öt? Az csinál magának egy Guest acc-ot, bár itt inkább valami kártékony programra gondolok.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2006-10-13, 13:43:28
Indítsd safe mode-ban a WIN-t,

Ezt egy kicsit egyszerűbben, részletesebben el tudnád magyarázni?

Quote from: Cobra on 2006-10-13, 13:43:28
töröld a Guest felhasználót és indíts el egy spyware keresőt.
p.s. Nem raktad fel véletlenül az 1.1-es NET framework-öt? Az csinál magának egy Guest acc-ot, bár itt inkább valami kártékony programra gondolok.

Nem raktam fel.