Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

FooFie

a vlc player lejátsza az mp3-at is ugyebár, de én azt a media playerrel szoktam meg h lejátsza. hol tudom beállítani a formátumokat, mert nem találom...? :confused:

Member

Control Panel >> Folder Options >> File types
Vagy VLCben gondoltad? Most éppen nincs fent. :)

FooFie


Selmo

Sajnos csak a telepítésnél lehet megadni, hogy mihez rendelje magát hozzá. De WMP alatt Eszközök->Beállítások->Fájltípusok fülön beállítod, hogy mit akarsz megnyitni vele és akkor nem a VLC fogja megnyitni.

A tökéletesség unalmas.

noriko

Quote from: Selmo on 2009-01-30, 00:15:46
Sajnos csak a telepítésnél lehet megadni, hogy mihez rendelje magát hozzá. De WMP alatt Eszközök->Beállítások->Fájltípusok fülön beállítod, hogy mit akarsz megnyitni vele és akkor nem a VLC fogja megnyitni.
nekem a 0.9.8a verzió van fent, és abban be lehet állítani:

Tools -> Preferences... -> Interface -> Instances doboznál az Association Setup gomb
avagy
Eszközök -> Beállítások... -> Kezelőfelület -> Példányok doboznál Társítások beállítása gomb

:)
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

Nem tudtok véletlenül egy jó szemészt Budapesten? Elegem van, hogy mindegyik mást mond és nem meggyőzően.  :bruhuhu:
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: noriko on 2009-02-04, 09:26:08
Nem tudtok véletlenül egy jó szemészt Budapesten? Elegem van, hogy mindegyik mást mond és nem meggyőzően.  :bruhuhu:
Batyamat megkerdezem kinel volt, o elegedett volt vele.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

én csak az optikusoknál voltam, de azok 3-ból 3-szor ugyanazt adták, kettő meg szó szerint ugyanazokkal a mondatokkal ( nem 100%os korrigálás, de jól érzem magam vele). úgyhogy úgy néz ki én szerencsés lenni, hajrá.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

balaaz

Fórummal kapcsolatban: Nem mintha nagyon lényeges lenne, de feltűnt, hogy már vagy 10 hozzászólás óta 25-nél tartok. A hozzászólásszámláló hogyan működik? Ránéztem a profilomra is és ott kilistázott nekem 60 hsz-t.  :he:

Draconire

Az Offtopic boardot nem számolja.

Lythis

Quote from: balaaz on 2009-02-08, 22:17:19
Fórummal kapcsolatban: Nem mintha nagyon lényeges lenne, de feltűnt, hogy már vagy 10 hozzászólás óta 25-nél tartok. A hozzászólásszámláló hogyan működik? Ránéztem a profilomra is és ott kilistázott nekem 60 hsz-t.  :he:
az offtopicba elsütött postokért nem kapsz postcountot.. réges régen egy messzi-messzi galaxisban irgalmatlan rinya ment emiatt, ezért az offtopic board ki lett szedve a postcount számlálót növelő boardok közül. Minden máshova (anime pl) szóló postod növeli a számot.

NLZ

Jah, ezért oda érdemes offolni. :D
[reserved]

balaaz

Köszi. Aham, már látom is: 26 és ezzel 27. Akkor nemigem fog növekedni ez a szám (de nem baj), mert eleve az Offtopik miatt jöttem ide.

Quote from: NLZ on 2009-02-08, 22:25:35
Jah, ezért oda érdemes offolni. :D
:lul:

Cloud

#2203
A helyzet a következő:

Majdnem egy éve van vodás mobilnetem(2008. június óta)
Decemberig normálisan működött, fizettem is rendesen a 6k-t.

Miután megkaptam korlátozást én is(ahogy sokan mások), úgy döntöttem hogy egyszerűen nem fizetem csekkeket.
Ki is kapcsolták netet, viszont kapom továbbra is csekkeket.
Azóta rájöttem h. idióta vagyok.Viszont most meg anyagi gondok miatt nem tudom kifizetni csekkeket.
Kérdésem az lenne, hogy mi fog most történni?
Továbbra is küldik csekkeket meg felszólitásokat? Nevemen semilyen ingó vagy ingatlan nincs. Akár bíróságra is mehet a voda?

Mit lehetne tenni?

Fazék

#2204
Quote from: Cloud on 2009-02-09, 15:33:19
A helyzet a következő:

Majdnem egy éve van vodás mobilnetem(2008. június óta)
Decemberig normálisan működött, fizettem is rendesen a 6k-t.

Miután megkaptam korlátozást én is(ahogy sokan mások), úgy döntöttem hogy egyszerűen nem fizetem csekkeket.
Ki is kapcsolták netet, viszont kapom továbbra is csekkeket.
Azóta rájöttem h. elég nagy marhaságot csináltam azzal hogy nem fizettem rendesen.
Viszont most meg anyagi gondok miatt nem tudom kifizetni csekkeket.
Kérdésem az lenne, hogy mi fog most történni?
Továbbra is küldik csekkeket meg felszólitásokat? Nevemen semilyen ingó vagy ingatlan nincs. Akár bíróságra is mehet a voda?

Mit lehetne tenni?
már megbocsáss a kifejezésért, de idióta voltál. az ilyeneket akkor kell tisztázni, amikor követelik. vagy lemondani, vagy bármilyen egyéb módon lerendezni, de a "magára hagyom, majd elmúlik" az átlagembereknél az esetek 99%-ban nem válik be, mert keményen behajtják rajtad utólag. simán el fogják intézni, hogy a fizetésedből levonják kamatostul. ha még nem dolgozol, akkor is megoldják vhogy ne aggódj.

chilip

hát ha decemberben még fizette, akkor csak 2 csekket kaphatott max ami még nem akkora gáz, mintha egy fél év után hajtják be. Mond le és próbáld meg kifizetni ami még hátravan.

Fazék

Quote from: chilip on 2009-02-09, 16:13:50
hát ha decemberben még fizette, akkor csak 2 csekket kaphatott max ami még nem akkora gáz, mintha egy fél év után hajtják be. Mond le és próbáld meg kifizetni ami még hátravan.
oké sorry, bennem a "majdnem egy éve" mondat rögzült  ^^"
így akkor még nem vészes, csak gyorsan rendezze le szépen.

Cobra

Ha hűségszerződéses, akkor bizony a hűség lejártáig fizetni kell, illetve behajtják valahogy az összeget.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

Quote from: Cobra on 2009-02-09, 23:43:15
Ha hűségszerződéses, akkor bizony a hűség lejártáig fizetni kell, illetve behajtják valahogy az összeget.

Nem biztos. Lehet, hogy meg tudja úszni kötbérrel. (Bár az sem kevés.)

Nakedape

QuoteTöbb feltétel előfordulásának számolása
A következő képletben valahányszor az Excel "Northwind" értéket talál a B5:B25 tartományban, ellenőrzi ugyanazon sor C oszlopában (C5:C25 tartomány) a "Nyugat" szöveg előfordulását is. Ezután kiszámítja, hány sor tartalmazza mindkettőt.

=SZUM(HA(B5:B25="Northwind",HA(C5:C25="Nyugat",1,0)))

Ez tömbképlet, amelyet a CTRL+SHIFT+ENTER billentyűkombinációval írhatunk be. Tudnivalók: Tömbképletek.

valakinek tapasztalata tömbképletekkel? vagy ezzel?, pont ilyesmire lenne szükségem, de excel szívat.

mmint, ha kimásolom  a sor a súgójából akkor is azt mondja, h rossz a képlet...
:comp: :comp: :comp: :comp: :comp: :comp: :comp:

másnál ez így logikailag  ugyanúgy elakad? mást ír a súgó? vagy hogyan oldanátok meg  több feltétel ellenőrzésével   s előfordulás számlálást?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2009-02-11, 16:00:44


magyar excel pontosvesszőt használ...

de szerintem a képlettel sincs minden rendben.
=SZUM(HA(B5:B25="Northwind";HA(C5:C25="Nyugat";1;0);0)

ha(feltétel);[érték-igaz];[érték-hamis]

Nakedape

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-11, 20:55:17
Quote from: Nakedape on 2009-02-11, 16:00:44


magyar excel pontosvesszőt használ...

de szerintem a képlettel sincs minden rendben.
=SZUM(HA(B5:B25="Northwind";HA(C5:C25="Nyugat";1;0);0)

ha(feltétel);[érték-igaz];[érték-hamis]

köszönöm,  majd tesztelem, én is  olyanon gondolkodtam már, h a helpben rosszul fordítottak le vmit.. nos ha ; segít onnan mám, ha rosszul adták meg a képletet is azt már majd javítom legfeljebb.

ja de igen szóval a magyar help-ből   copyztam ki egybe a képletsort, szóval aza a vicces, hogy a  a saját példasora hibás :)

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Anidb-n kiválasztott animéből lehet képeket meglesni?

noriko

Mennyire lehet szerintetek saccolni egy teljesen egyszerű fa bejárati ajtó és azon található két egyszerű zárszerkezet értékét? Feljelentéshez kéne, mint rongálási kár.  (:ejj:)
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

Quote from: noriko on 2009-02-17, 17:10:15
Mennyire lehet szerintetek saccolni egy teljesen egyszerű fa bejárati ajtó és azon található két egyszerű zárszerkezet értékét? Feljelentéshez kéne, mint rongálási kár.  (:ejj:)
inkább az ajtó anyaga és sérülés mértéke, javítási lehetősége számíthat, mert ha tényleg csak két egyszerű zár volt rajta, akkor azok sacc/kb 8k-t tesznek ki sztem. de ha több ponton záró zárakról van szó, akkor azok 10k-tól indulnak darabonként.
20ezres kár alatt azt hiszem nem foglalkozik vele a rendőrség.

betörtek hozzátok? vagy csak megpróbálták?

Kvikveg

Nekem kb 30ert tett be az ember ket uj zarat (kilincs illetve a belulrol tekerheto fajta zarresz included). Ez munkadijjal egyutt ertendo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2009-02-17, 18:42:08
Nekem kb 30ert tett be az ember ket uj zarat (kilincs illetve a belulrol tekerheto fajta zarresz included). Ez munkadijjal egyutt ertendo.
ezért kéne pontosabban tudni, hogy mi sérült és mennyire, illetve hogy milyen zárak voltak.

noriko

Köszi a javaslatokat. Ezek alapján asszem túlsaccoltam, beírtam 80ezret, apukám javaslatára. úgyis tök mindegy, mert egy hét múlva lezárják a nyomozást és hello.  ::)
Nagymamámhoz törtek be hétfőn. Kissé kiforgatták a fiókokat meg az ágyneműtartót, de nem találtak semmit sok sok számlán ("azt írja 5 évig meg kell őrizni!" :)) meg emlékeken kívül, így csak a DVD lejátszót vitték el. Meg szétbarmolták az ajtót és a zárakat. Zárakat teljesen.
"I wish I could, but I don't want to."

Cloud

Anidb-n meg lehet nézni az épp aktuális Top animéket, hentaikat?
Tehát azokat amik a legjoba rating-ot kapták.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん