Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Nakedape

@kviki : ok ok párdon

izé fórumhoz működő proxy? megyek francba
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Ja en azert grimaszoltam, hogy ugyan Kanadaban vagyok, de ha ho van akkor mar odafagynak a veseim a hatamhoz ha biciklizek.
Amugy proxy.
Sajnos az egyetemi atiranyitas nem megy, nem ugy van beallitva... XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Darkstar on 2011-05-08, 19:16:50
Egyetemi vpn?
Érdekes kérdés, hogy hajlandó-e az usteam felé azon keresztül routolni. Ha ez egyetem megengedi, akkor hajrá.
Majom, esetleg saját vagy rokon otthoni routere rávehető valami ilyesmi trükkre? Tud VPN-t vagy akár SSH-t?
(Én SSH alagúton keresztül néztem Svájcból az usteam-et)

Nakedape

ok kösz, kaptam proxy linkeket, ha mennek benézek, ha nem akkor 10 napot kibírok :angyali: routert akkor se állítgatnék érte ha meg otthon lennek :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Ez a proxy már hetek óta gond nélkül megy, és ilyen gyorsat és stabilt még sose találtam ezelőtt: 213.197.81.50:3128 SOCKSv5
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

És ha kíírod publikusba, akkor valszeg rövid úton le is kapcsolják... szóval szerintem szedd le és inkább PM-ben küldd annak, akit érdekel...

motifator

Publikus proxy listán találtam, szal nagyon nincs értelme titkolózni. Az usteam fórumot meg úgyse indexeli a google.
Szerintem ha le is kapcsolják, az nem emiatt lesz  ^^
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kvikveg

http://www.sportchek.ca/product/index.jsp?productId=11134397
Valaki ismeri ezt a markat? Eddig ez az ar a legjobb nem mountain bike-ra. Plusz allitolagos engedmeny felszerelesre.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2011-05-18, 20:04:45
http://www.sportchek.ca/product/index.jsp?productId=11134397
Valaki ismeri ezt a markat? Eddig ez az ar a legjobb nem mountain bike-ra. Plusz allitolagos engedmeny felszerelesre.

Nem ismerős, de végül is mindegy.
Alu váz, shimano cuccok, pofás is, úh. jónak tűnik az árához képest.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2011-05-19, 01:28:52
Quote from: Kvikveg on 2011-05-18, 20:04:45
http://www.sportchek.ca/product/index.jsp?productId=11134397
Valaki ismeri ezt a markat? Eddig ez az ar a legjobb nem mountain bike-ra. Plusz allitolagos engedmeny felszerelesre.

Nem ismerős, de végül is mindegy.
Alu váz, shimano cuccok, pofás is, úh. jónak tűnik az árához képest.
Danke. :)

Kozben egy netes ismerost megkerdeztem, hogy o mit nyuz Torontoban tavaly ota, es ezt:
http://www.sportchek.ca/product/index.jsp?productId=11133755#
Nagyon bevalt neki. Reebok Oregon Front Suspension Mountain Bike 2011
Kicsit meglepett, mert ez mountain bike.
Es a Reebok az nem cipoket gyart??! :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Mindent elárul, hogy első teleszkóp van rajta...

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2011-05-19, 09:45:03
Mindent elárul, hogy első teleszkóp van rajta...
?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2011-05-19, 16:51:04
Quote from: .Attila on 2011-05-19, 09:45:03
Mindent elárul, hogy első teleszkóp van rajta...
?

Egy rendes teleszkóp kb. annyiba kerül, mint maga az a bicikli úgy egészben.
Olcsóbb bicajokra parasztvakításnak rakják csak fel.

Kvikveg

Haha, ma megkerdeztem egy bicikliboltot, hogy melyiket ajanljak inkabb, es visszakerdeztek, hogy telen is akarom-e hasznalni. XD
Mert arra a mountain biket ajanlottak inkabb, es megemlitettek, hogy van ra speci gumi femtuskekkel, a'la holanc-gumi. Mik vannak! :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: .Attila on 2011-05-19, 17:33:20
Quote from: Kvikveg on 2011-05-19, 16:51:04
Quote from: .Attila on 2011-05-19, 09:45:03
Mindent elárul, hogy első teleszkóp van rajta...
?

Egy rendes teleszkóp kb. annyiba kerül, mint maga az a bicikli úgy egészben.
Olcsóbb bicajokra parasztvakításnak rakják csak fel.
Akkor kérdeznék valamit:
Szerinted 60 ezer Ft jó ár, vagy "túl szép hogy igaz legyen" egy olyan bringáért, ami
- Elől-hátul teleszkópos
- Elől-hátul tárcsafékes
- Shimano váltó és fékkar van rajta
- És sárvédő elől-hátul
?

.Attila

Quote from: Moha on 2011-05-20, 09:27:29
Quote from: .Attila on 2011-05-19, 17:33:20
Quote from: Kvikveg on 2011-05-19, 16:51:04
Quote from: .Attila on 2011-05-19, 09:45:03
Mindent elárul, hogy első teleszkóp van rajta...
?

Egy rendes teleszkóp kb. annyiba kerül, mint maga az a bicikli úgy egészben.
Olcsóbb bicajokra parasztvakításnak rakják csak fel.
Akkor kérdeznék valamit:
Szerinted 60 ezer Ft jó ár, vagy "túl szép hogy igaz legyen" egy olyan bringáért, ami
- Elől-hátul teleszkópos
- Elől-hátul tárcsafékes
- Shimano váltó és fékkar van rajta
- És sárvédő elől-hátul
?

Túl szép, hogy igaz legyen.
De gyanítom, hogy neked még felesleges is.
Tárcsafék elég erős, átlagos felhasználónak teljesen felesleges.
A hátsó teleszkóp eleve váztól függő dolog, még drágább, mint az első, ha jól tudom. Egy jó minőségű összteleszkópos bicaj bőven százezres tartományokban van.
Az én bicajomon pl. egy darab teleszkóp nincs, váltókból alsó-közép, középkategória szinten volt, amikor vettem, többi alkatrész detto és így volt 125ezer akciósan (eredeti ára 140ezer).
El lehet képzelni akkor, hogy mire lehet jó egy 60ezres bicaj ilyen alkatrészekkel.
100ezer alatt teleszkóposat nézni nem érdemes. Hogy mennyi az, ami már tényleg jó, azt nem tudom.
A sárvédő külön véve is pár ezer forint, így az nem igazán tétel a többihez képest.

Moha

Köszi.
Igazából csak érdeklődés volt. Nekem továbbra is megfelel a teleszkóp nélküli, 17 éves bringám, amit akkor vettem 15 ezerért. :)
Csak a múltkor, mikor elütöttek, akkor gondolkodtam el, hogy vajon csináltassam-e meg a kerót, vagy inkább vegyek egy újat. Végül a szerviz mellett döntöttem, az említett 60 ezres darabot utána láttam.

Fazék

ilyen feltétlenül legyen a cangán:
http://www.youtube.com/watch?v=-4UMWgjEi4c
az alapfelszereltség része kéne legyen már régóta

Ramiz

Valakinek nincs kölcsönbe befolyásos ismerőse? Kéne egy befolyásos ismerős, elintézni csomó mindent gyorsan és egyszerűen.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Ért valaki ehhez az adóvisszatérítés-dologhoz? Az normális hogy a mostani fizetésem mellé kaptam még kéthavit ajándékba?

Cloud

Quote from: Zsiga on 2011-06-02, 18:30:01
Ért valaki ehhez az adóvisszatérítés-dologhoz? Az normális hogy a mostani fizetésem mellé kaptam még kéthavit ajándékba?

Adóvisszatérítést mostanában osztogatják elvileg ha jól tudom.Már ha nem kéred havonta azt az összeget amit kapnál...
Legalábbis nálunk így van...

Vagy nem lehet hogy jutalmat kaptál, mert jól dolgozol? Vagy az csak nálunk van? :D

Zsiga

Quote from: Cloud on 2011-06-02, 19:02:55
Quote from: Zsiga on 2011-06-02, 18:30:01
Ért valaki ehhez az adóvisszatérítés-dologhoz? Az normális hogy a mostani fizetésem mellé kaptam még kéthavit ajándékba?

Adóvisszatérítést mostanában osztogatják elvileg ha jól tudom.Már ha nem kéred havonta azt az összeget amit kapnál...
Legalábbis nálunk így van...

Vagy nem lehet hogy jutalmat kaptál, mert jól dolgozol? Vagy az csak nálunk van? :D
Tuti hogy az adóvisszatérítést utalták át, mert hívott a főnök hogy majd menjek be valami papírt aláírni hozzá, csak nekem kicsit soknak tűnik hogy 180k-t kaptam.
Jutalom az nincs, ez nem az a cég. :muhahah:

Moha

Quote from: Zsiga on 2011-06-02, 19:14:12
Tuti hogy az adóvisszatérítést utalták át, mert hívott a főnök hogy majd menjek be valami papírt aláírni hozzá, csak nekem kicsit soknak tűnik hogy 180k-t kaptam.
Ha adják, fogadd el, ha ütnek, szaladj el! :haha:

Cloud

Quote from: Zsiga on 2011-06-02, 19:14:12
Quote from: Cloud on 2011-06-02, 19:02:55
Quote from: Zsiga on 2011-06-02, 18:30:01
Ért valaki ehhez az adóvisszatérítés-dologhoz? Az normális hogy a mostani fizetésem mellé kaptam még kéthavit ajándékba?

Adóvisszatérítést mostanában osztogatják elvileg ha jól tudom.Már ha nem kéred havonta azt az összeget amit kapnál...
Legalábbis nálunk így van...

Vagy nem lehet hogy jutalmat kaptál, mert jól dolgozol? Vagy az csak nálunk van? :D
Tuti hogy az adóvisszatérítést utalták át, mert hívott a főnök hogy majd menjek be valami papírt aláírni hozzá, csak nekem kicsit soknak tűnik hogy 180k-t kaptam.
Jutalom az nincs, ez nem az a cég. :muhahah:
Örűlni és gyorsan elkölteni, mielőtt visszakérik. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2011-06-02, 19:14:12
Tuti hogy az adóvisszatérítést utalták át, mert hívott a főnök hogy majd menjek be valami papírt aláírni hozzá, csak nekem kicsit soknak tűnik hogy 180k-t kaptam.

Ha az éves fizetésed nem éri el az asszem 3.2mFt-ot, és nem
úgy adták a fizetésed, hogy ezt belekalkulálták, akkor minden
hónapra megkaphatod a teljes 15k összeget, ami egész évre
180k.

Quote from: Cloud on 2011-06-02, 19:02:55
Vagy nem lehet hogy jutalmat kaptál, mert jól dolgozol? Vagy az csak nálunk van? :D

Igen, csak nálatok, rohadt mázlista köcsögök :uzi: :haha:
Nálunk ha jól dolgozol, még több munkát varrnak a nyakadba;
ha meg ezért "lazsálnál" (betartanád azt, ami egy normál
munkahelyen a munkaidő és munkatempó lenne), akkor kirúgnak. :/

Igaz most egy határozott pozitív javulás van, mióta elment a
főnököm, és új főnököm lett: kevesebb lett kicsivel a meló, és
talán már van esély rá, hogy csináljak valami olyat is, ami engem
is érdekel.
Más részlegek viszont iszonyat durván tolják. Tegnap néztem a
céges időnyilvántartásokat, egyik részlegnél kb. 220-240 óra volt
az átlag májusi munkaóra (n.b. 22 nap × 8 óra = 176 a hivatalos),
egyik fejlesztő 296 órát dolgozott.....

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-02, 21:10:25
kb. 220-240 óra volt
az átlag májusi munkaóra (n.b. 22 nap × 8 óra = 176 a hivatalos),
egyik fejlesztő 296 órát dolgozott.....
Az tuti bruttó lesz...

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-02, 21:10:25

Igaz most egy határozott pozitív javulás van, mióta elment a
főnököm, és új főnököm lett: kevesebb lett kicsivel a meló, és
talán már van esély rá, hogy csináljak valami olyat is, ami engem
is érdekel.

4óra helyett csak 3-at túlórázol? :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2011-06-02, 23:05:16
Az tuti bruttó lesz...

Határidőre be kellett fejezni egy nagy projektet, ezek tényleg
reggeltől estig benn ültek, hétvégén is... nem tudom, hogy
bírták, hogy tényleg heti 6 nap huzamosan 12-14 órát voltak
benn, néha 16-ot...
Ezek nem a benn töltött órák, hanem a már munkára, feladatra
írtak. Igaz mindenki trükközik avval, hogy az ebédidőt szétosztva
ráterheli néhány feladatra, amivel mondjuk hamarabb lett kész...

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2011-06-02, 18:30:01
Ért valaki ehhez az adóvisszatérítés-dologhoz? Az normális hogy a mostani fizetésem mellé kaptam még kéthavit ajándékba?

Nem normális, de örülj neki, nekem is ez lesz elvileg, csak még nem utalták, ellenben asszem holnap tiltják le a telefonomat. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!