Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Próféta

"Ma" éjjel 1-kor a Retekklub leadja újra a Tabu (Gohatto) c. japán filmet.
Szamurájos-történelmis-kardozós-zártközösséges-TakeshiKitanós-homoerotikusfelhangos-Kenshinfílinges film, múltkor láttam kb. a közepétől.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2006-08-25, 18:03:46
"Ma" éjjel 1-kor a Retekklub leadja újra a Tabu (Gohatto) c. japán filmet.
Szamurájos-történelmis-kardozós-zártközösséges-TakeshiKitanós-homoerotikusfelhangos-Kenshinfílinges film, múltkor láttam kb. a közepétől.
Jó film, érdemes megnézni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Nézzétek azért meg a dátumot is, hogy mikor küldtem.
Mielőtt videót izzítanátok, vagy valami.

kikuchiyo

Sajnos nem találtam róla online anyagot, de nagyon jónak ígérkező klasszikus japán filmhét lesz a Japán Alapítvány szervezésében, többek között Ozu, Kuraosawa és Kenji-filmekkel! Szeptember végén lesz.
Failure is the default option

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Épp felszámolom a vinyón lévő filmeket (megnézés után vagy dvd vagy delete). És rábukkantam 1-2 Kitano Takeshi filmre. A Battle Royalt és a Brothert nem tartom meg, de a Scene at the Sea-t és a Dolls-t már igen, utóbbi kettőt mos nagyon jó film. És még hátravan a Hanabi és a Sonatine amiknek szintén esélye van a dvd-re kerülésre. Ajánlom, aki nem látta ezeket, nézze meg!

Mattanja

Szép film, és nagyon jól mutatják be benne, hogy milyen is az igazi szeretet és nyugalomra, boldogságra törekvés.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Damnatus

Hanabi és Sonatine sem volt rossz, de annyira nem, hogy kiírjam.
Mellesleg nagyon érdekes Kitano szerelmespár ábrázolása. Testi kontaktus alig van.

Fénymarék

Hat nem mondom a japánok igazan értenek ahhoz, hogy egy életnyi nyomot hagyjanak az emberben..
Alapból félek a horrofilmektől, de ezekután pláne nehéz lesz engem rávenni, hogy megnézzek bármiféle idegroncsoló képáradatot...
Sajnos címekkel már nem tudok szollgálni max a tartalmát tudom nagyjából leírni.
Mindenesetre nem értem hogy mások h tudnak olyan könnyedén elsiklani egy egy ilyen film felett, értem ezalatt h megnézik tök nyugodtan, és rá 1 napra elfelejtik az egészet...

Fazék

Casshern - argh

katasztrófa

3/10 és csak azért mert látszott rajta, hogy mondani akar valamit, de egyszerűen siralmas egy szenvedés a film.

Ramiz

Quote from: Damnatus on 2006-09-08, 08:06:25
Hanabi és Sonatine sem volt rossz, de annyira nem, hogy kiírjam.
Mellesleg nagyon érdekes Kitano szerelmespár ábrázolása. Testi kontaktus alig van.
o.o
Hana-bi nálam a No.1. japán film... gyönyörű, mindig síráshatárra visz.
Sonatine is marha jó. Jakuzafilm, útkereső film, dráma, romantikus film, minden egyben. És vicces. Amolyan beteg humorral. Aki egyszer látta, nem fogja elfelejteni Kitano vigyorát, amikor orosz rulettezik a két haverjával...

Fazék: de legalább a zenéje jó. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-09-17, 12:57:05Fazék: de legalább a zenéje jó. :)
ezt tényleg el kell ismernem. már a trailer-ek alatt is teljesen magával ragadott.

Ramiz

Kell mp3-ban? Esetleg a film dvd-n? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Akkor ide is bepostolom, kicsit részletesebben, hátha valakit érdekel.

"A Japán Alapítvány és a Magyar Nemzeti Filmarchívum közös szervezésében 2006. szeptember 28. és október 4. között az Örökmozgó Filmmúzeumban klasszikus japán filmhét kerül megrendezésre.

09.28.    Cs.     18:30   Megszülettem, de... (Umeretewa mitakeredo) 1932, 100 min, r: Ozu Yasujiro
09.29.    P.      18:30   Fekete eső (Kuroi ame) 1989, 123 min, r: Imamura Shohei
09.30.    Szo.    18:00   Az utolsó krizantém története (Zangiku monogatari) 1939, 148 min, r: Mizoguchi kenji
10.01.    V.      18:00     12 szempár (Nijushi no hitomi) 1954, 155 min, r: Kinoshita Keisuke
10.02.    H.   18:30      Oyu kisasszony (Oyusama) 1951, 95 min, r: Mizoguchi Kenji
10.03.    K.    18:30     Néma párbaj (Shizukanaru ketto) 1949, 95 min, r: Kurosawa Akira
10.04.    Sz.    18:30    Keresztre feszített szerelmesek (Chikamatsu monogatari) 1954, 102 min, r: Mizoguchi Kenji

A filmeket japán nyelven, angol felirattal és magyar szinkrontolmácsolással vetítjük.
Jegyár: 500 Ft  (Elővételre és jegyfoglalásra az Örökmozgó Filmmúzeumban van lehetőség.)
Részletekkel kapcsolatban a következő címen és telefonszámon lehet érdeklődni:
Örökmozgó Filmmúzeum – Bp. VII. Erzsébet krt. 39. Tel:342-2167
Japán Alapítvány – Bp. II. Horvát u. 14-24. Tel: 214-0775/0776"

Yakumo

http://www.apple.com/trailers/independent/azumi/

DVD-n tudtommal már meg lehetett kapni a filmet, de moziba ezekszerint csak most kerül.

Fazék

Quote from: Yakumo on 2006-09-25, 21:28:10
http://www.apple.com/trailers/independent/azumi/

DVD-n tudtommal már meg lehetett kapni a filmet, de moziba ezekszerint csak most kerül.
2003-as film, és én ugyan nem voltam elájulva tőle, de Ramiz és Manu is dícséri, szóval vszleg velem van a probléma :)

USA van hogy ilyen lassan kap csak föl egy külföldi filmet, gondolom először azon vacillálnak, hogy "vajon csináljunk-e belőle amcsi változatot, vagy csak simán vetítsük le?"

Ramiz

Nem mondom, hogy rajongok érte, de nézhető film, vicces és látványos. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

#797
Quote from: Ramiz on 2006-09-25, 23:51:39
Nem mondom, hogy rajongok érte, de nézhető film, vicces és látványos. :)

Leszámítva, hogy a csaj semmit sem ért a kardforgatáshoz tényleg jó. Legalább csini.  :smile:

Aki szereti az ilyen nindzsás cuccot, annak tudom ajánlani a Shinobi: Heart Under Blade című filmet. Ez sem korszakalkotó, de jó kis kikapcsolódás.

http://www.imdb.com/title/tt0475723/

De azért ebben a stílusban a hong-kongiak sokal jobbak a japcsiknál.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Nindzsás filmből egyébként még nem láttam olyat, ami az élethűségre törekedett volna. Biztos illúzióromboló lenne a legendás, látványos nindzsaképhez képest, de azért engem jobban érdekelne, mint az Azumi és Shinobi típusú filmek. Szamurájosból van mindenféle: vagizós meg élethű meg még élethűbb is. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Őőő.. az Amerikai nindzsa nem volt elég illúzióromboló? Pedig az sem törekedett az élethűségre :)

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2006-09-27, 00:39:59
Őőő.. az Amerikai nindzsa nem volt elég illúzióromboló? Pedig az sem törekedett az élethűségre :)

Miért? Nekem a citromsárga nindzsák kifejezetten tetszettek!  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Quote from: Dreamcleaver on 2006-09-27, 01:32:48
Quote from: Rounin on 2006-09-27, 00:39:59
Őőő.. az Amerikai nindzsa nem volt elég illúzióromboló? Pedig az sem törekedett az élethűségre :)

Miért? Nekem a citromsárga nindzsák kifejezetten tetszettek!  :D
A pirosak és a kékek voltak a legjobbak!
Dudikof a legjobb színész! :)

Rounin

Mit tettem... :ejj:

sirtomi

Quote from: Rounin on 2006-09-27, 13:20:07
Mit tettem... :ejj:
Csak jót!
Kedvem lett előkaparni az ezeréves videókazit, hogy az első 3 részt megnézzem alámondásosan :D

Ramiz

Neee...... :muhahah:
Rounin, te egy veszélyesen szuggesztív alak vagy, és még veszélyesebb, mert nem is tudsz róla. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Bizonyság arra, hogy kényelmetlen szék nincs, csak rossz film: annak ellenére, hogy az Örökmozgó mozi nem éppen keleti kényelemmel megáldott faszékében kellett megnéznem ezt az 1931-ben készült alkotást, mégsem voltam tudatában a hátamba vágó deszkának, annyira lekötött a film - pedig némafilmről van szó, kísérőzene sem volt hozzá.
Ozu későbbi filmjei a mozdulatlan, derékmagasságból filmezett beállításokról híresek, ehhez képest itt még meglehetősen dinamikus a kamerakezelés, változatos beállításokat és kocsizásokat használ a rendező. A színészek játéka is sokkal - hogy is mondjam - expresszívebb, mint a későbbi filmjeiben, és nem kevés irónia illetve humor van egyes jelenetekben.

A film arról szól, hogy egy család (papa, mama, két gyerek) egy lerobbant külvárosba költöznek, azért, hogy az apa közelebb lehessen a munkahelyéhez.
A két gyereket először kiközösítik a környékbeli gyerekek, de aztán be tudnak illeszkedni.
A film központi témája az atyai tekintély, illetve annak leomlása, illetve a gyerekek ráeszmélése a felnőttek társadalmának hierarchiájára: amikor a gyerekek egymás közt vagánykodnak, hogy "az én apám a nagyszerűbb!" - "nem, az enyém!", a testvérek még vadul védik a sajátjukat, de amikor látják, hogy az - mint egyszerű alkalmazott - jó mélyen meghajol a főnöke előtt, majd a főnökééknél rendezett filmvetítésen hülyét csinál magából, megrendül a hitük.
"Miért hajoltál meg annyira mélyen a főnököd előtt?"  - kérdezik;
"Dehát tőle kapom a fizetésem!" - mondja az apa, mire:
"Hát akkor fizesd te őt!" - mondják neki a gyerekek, és szemébe mondják, hogy semmire sem vitte, és hogy ők majd nagyobbak lesznek.

Ennek a filmnek a végén még minden jóra fordul: a gyerekek elfogadják az apjuk társadalmi helyzetét, visszaáll a tekintély és a tisztelet, az anya továbbra is engedelmesen leveszi a munkából hazatérő férjéről a kabátot - a család, mint a társadalom atomja még funkcionális abban az 1931-es Japánban, amit Ozu kamerája leképezett, szemben pl. a húsz évvel későbbi Tokiói történetben ábrázolt Japánnal, ahol a család már megszűnt működőképes társas együttélési formának lenni.

Amúgy klasszikus japán filmhét van, tessék menni a moziba be!
Failure is the default option

RE@L

Seven Samurai

Hmm, Hmm mit is mondjak. Sikerült beszerezni kellő formátumban :) Sikerült megnézni, szórakoztató volt viszont baromi hosszú a mai szemeknek (3 és fél óra sic!!!)
Kikuchiyo volt a legnagyobb arc az egészben. Egyszer nézhető szvsz

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

#807
Annyira megszokták az emberek a mai 90 perces filmhossz-limitet, és annyira szigorúan veszik a filmesek is és a nézők is, hogy már nem is bírják a hosszú filmeket. Néha én is így vagyok. De pl a Hét szamuráj vagy a Keresztapa minden másodperce leköt - szemben sok szigorúan 89 vagy 90.00 perces mai filmmel -, pedig jócskán két óra felett vannak. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-09-29, 22:03:51
Annyira megszokták az emberek a mai 90 perces filmhossz-limitet, és annyira szigorúan veszik a filmesek is és a nézők is, hogy már nem is bírják a hosszú filmeket. Néha én is így vagyok. De pl a Hét szamuráj vagy a Keresztapa minden másodperce leköt - szemben sok szigorúan 89 vagy 90.00 perces mai filmmel -, pedig jócskán két óra felett vannak. :)
sztem meg pont hogy mostanában mernek újból a rendezők előhozakodni két - két és fél órás filmekkel :)

Ramiz

Hát jó, attól függ, melyik rendező... :) Mindig lesz, aki mer, de ezek a filmek nem is a multiplexekben futnak... :rolleyes: Kivétel persze a Gyűrűk Ura opusz meg más hasonlók, mert azoknak persze minden meg van bocsátva...
Az előző felsorolásból meg kihagytam az Apokalipszis mostot meg A szarvasvadászt. :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!