Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

ilyen

Huh...

a VLC kicsit jobb, ez mar nem olyan vakitó zöld szinnel fagy ki, hanem szep szürkén:)

Viszont most letöröltem mindent a géprõl, Mplayer, VLC-t, CCCP codec packet, es megy sima Media Player Classical!

Nem értem, hogy hogyan, de megy, köszönök mindent! Sziasztok

Xaga

Quote from: ilyenCCCP codec packet

SZVSZ ez volt a probléma...

blash

#302
Quote from: ilyenCCCP codec packet

Quote from: XagaSZVSZ ez volt a probléma...

Az mplayer sajat konyvtaraihoz (illetve .dll-jeihez) nincs sok koze annak, hogy a cccp miket telepitett a rendszeredbe.

Moha

Quote from: ilyenHa rahuzom az ikonra a filmet, vagy elinditom az MPF-el, akkor csak egy zöld ablakot latok.
Így kapásból szerintem directx overlay hiba. Próbáld meg frissíteni a videokártya drivereit, ill. az sem árt, ha elolvasod, hogy az mplayer mit írt ki a konzol ablakba.

ilyen

Aszem ezt akkor tisztáznom kell.

Elõször is volt az alaphelyzet, media player classic, meg real alternativ codec-ek, igy futott egészen az 58-adik reszig.

Az 59. resznel nem volt hajlando futni, ekkor raktam fel az Mplayert, ami nem mûxik nálam, (még mindig nemtom miert nem akar lejatszani barmit is) aztán felraktam a VLC-t, az se ment, utánna raktam fel a cccp-t és próbálkoztam megint a media player classical. De nem ment, utánna töröltem mindent és visszatértem ahoz amit eredetileg is használtam és most már megy...

Szal ezért mondtam, hogy nemtom hogy hogy de megy.

De a lényeg a lényeg, hogy most megint inuyashat nézek:) szal köszönet mindenért és bocs hogy zaklattalak titeket, végül is feleslegesen

Sziasztok, jó8!

Alkyra

Quote from: ilyenAszem ezt akkor tisztáznom kell.

Elõször is volt az alaphelyzet, media player classic, meg real alternativ codec-ek, igy futott egészen az 58-adik reszig.

Az 59. resznel nem volt hajlando futni, ekkor raktam fel az Mplayert, ami nem mûxik nálam, (még mindig nemtom miert nem akar lejatszani barmit is) aztán felraktam a VLC-t, az se ment, utánna raktam fel a cccp-t és próbálkoztam megint a media player classical. De nem ment, utánna töröltem mindent és visszatértem ahoz amit eredetileg is használtam és most már megy...

Szal ezért mondtam, hogy nemtom hogy hogy de megy.

De a lényeg a lényeg, hogy most megint inuyashat nézek:) szal köszönet mindenért és bocs hogy zaklattalak titeket, végül is feleslegesen

Sziasztok, jó8!

Egyetlen szó: Mplayer. :)
Az mindent visz s nem kell neki semmilyen codec.(önmagában tartalmazza azokat) Tanuld meg használni. Érdemes. Én csak azt használok amióta rájöttem, hogy kell kezelni. Más nem is szoktam.

Alkyra

Srácok, hogy tudom rávenni az mplayert, hogy játszon le .mp4 es formátumú fájlokat is?
(One Piecet akartam folytatni, de nem szereti ezt a fájl kódolást)
Van fenn ffdshow, matroska splitter vagy mi.
Vagy kell neki vlm extra codec?

kikuchiyo

Ha .mp4, akkor lehet, hogy valami elborult Quicktime dekóder kell hozzá, szedd le  innen az "All" vagy a "Windows all" codec pack-eket, és a tartalmukat másold az mplayer\codecs könyvtárba, utána mennie kell.
Failure is the default option

Alkyra

Köszi, megoldottam. Leszedtem egy Bsplayert.^^
Azzal már tökéletesen ment.
:tezsvir:

Fazék

én ezt nem értem. az mplayer tényleg eszméletlenül frankó, de mostanában miért nem frissítik? gondok vannak? nincs pénz? elfogyott a lelkesedés? vagy mi? honlapjuk szerint még népszerûségi felméréseket is egyértelmûen az õ lejátszójuk nyeri... vagy éppen valami nagy verziószámváltásra készülnek és egybe nagy meglepi lesz? de mire kijön az emberek nagy része már áttér mindenféle csicsa lejátszóra, mert azok még viszik a cuccost... mplayer jelenlegi h.264 lejátszása valami siralmas... :( más lejátszóknál meg rettentõen unalmas folyton azért rohangálni, hogy na vajon éppen melyik codec hiányzik nekik...

zsozso

Quote from: Fazékén ezt nem értem. az mplayer tényleg eszméletlenül frankó, de mostanában miért nem frissítik? gondok vannak? nincs pénz? elfogyott a lelkesedés? vagy mi? honlapjuk szerint még népszerûségi felméréseket is egyértelmûen az õ lejátszójuk nyeri... vagy éppen valami nagy verziószámváltásra készülnek és egybe nagy meglepi lesz? de mire kijön az emberek nagy része már áttér mindenféle csicsa lejátszóra, mert azok még viszik a cuccost... mplayer jelenlegi h.264 lejátszása valami siralmas... :( más lejátszóknál meg rettentõen unalmas folyton azért rohangálni, hogy na vajon éppen melyik codec hiányzik nekik...
Szedd le az ftpn levot, az eleg friss.
Death is the only redemption

Fazék

Quote from: zsozsoSzedd le az ftpn levot, az eleg friss.
oh. kösz fõnök a tippet. valamiért mindig megfeledkezem róla, hogy nem biztos, hogy a hivatalos oldalon fönt lévõ verziók a létezõ legfrisebbek. máris kipróbálom ezt. :)

Moha

Quote from: Fazékoh. kösz fõnök a tippet. valamiért mindig megfeledkezem róla, hogy nem biztos, hogy a hivatalos oldalon fönt lévõ verziók a létezõ legfrisebbek. máris kipróbálom ezt. :)
Fejlesztik a programot folyamatosan, csak nem mindig teszik ki a binárist a hivatalos oldalra. A CSV snapshot viszont rendszeresen felkerül, csak azt ugye nem mindenki tudja lefordítani.

BlackDragon

Lenne egy nagy gondom Windowos mplayerem van a és az OGM és az MKV-ékban lévõ felirattokok mindig 1-2 másodpereccel korábban jelenek meg. Próbálkoztam már –subdelay paraméterrel állítani de még arra sem reagált.

via_mala

Quote from: BlackDragonLenne egy nagy gondom Windowos mplayerem van a és az OGM és az MKV-ékban lévõ felirattokok mindig 1-2 másodpereccel korábban jelenek meg. Próbálkoztam már –subdelay paraméterrel állítani de még arra sem reagált.
Ezekkel a billentyûkkel próbálkozz lejátszás közben: z, x, y, g
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

BlackDragon

Sajnos igen. Az mplayer ki is írja, hogy a felirat késleltetve, de az továbbra is 1-2 másodperccel korább jelenik meg.

Squito

Quote from: BlackDragonSajnos igen. Az mplayer ki is írja, hogy a felirat késleltetve, de az továbbra is 1-2 másodperccel korább jelenik meg.
Szerintem az lesz, amit már beszéltünk, hogy ki kell vegyed a feliratot, eltolnod (nem elcseszned :ejnye: ) és visszaraknod...

Kuroi Tenshi

Héj evribádi!
Anno letöltöttem a Martin Fiedler-féle windóz unofficial package-et, a gépen most csak ez van installálva, viszont ez funkcióiban kissé korlátozott...
Mi jót tudtok ajánlani windows alá? Kéne valami olyasmi, aminek van GUI/Frontendej is, amíg még tanulom a parancssorokat ;) A bõség zavarában nem tudom, melyik legyen, melyik milyen :o
Kösz! :)

BlackDragon

QuoteOriginally Posted by Kurosaki Ichigo
QuoteOriginally Posted by BlackDragon
Sajnos igen. Az mplayer ki is írja, hogy a felirat késleltetve, de az továbbra is
1-2 másodperccel korább jelenik meg.
Szerintem az lesz, amit már beszéltünk, hogy ki kell vegyed a feliratot, eltolnod (nem elcseszned ) és visszaraknod...

Nem a felirat idõzítésével van a probléma, mert Media Player Classic-ban és a BSPlayer-ben pontosan jelenik meg.

Squito

Quote from: Kuro_TenshiHéj evribádi!
Anno letöltöttem a Martin Fiedler-féle windóz unofficial package-et, a gépen most csak ez van installálva, viszont ez funkcióiban kissé korlátozott...
Mi jót tudtok ajánlani windows alá? Kéne valami olyasmi, aminek van GUI/Frontendej is, amíg még tanulom a parancssorokat ;) A bõség zavarában nem tudom, melyik legyen, melyik milyen :o
Kösz! :)
MPlayer Frontend + fullcodecs


Cloud

Meg lehet csinálni mplayerrel hogy a DVD-bõl avit csinálni?
Annyit tudok hogy mencoder-t kell használni.de hogyan?

Stairan

Quote from: akna3Meg lehet csinálni mplayerrel hogy a DVD-bõl avit csinálni?
Annyit tudok hogy mencoder-t kell használni.de hogyan?
Érdemes ezt elolvasni, le van írva, hogyan kell.

Necrid^

nem tudja vki hogy milyen dos parancsal lehet csinálni avi video fileból pga image filokat?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

prios7

Quote from: ilyenSziasztok!

Most szedtem le az inuyashat mert naon megtetszett, de gondjaim akadtak a lejátszással, utánna olvastam, és leszedtem az Mplayert mert hogy az naon jo.

Biztos jó, meg lejatszik mindent, csak az a gond, hogy nalam ez kicsit forditva sult el, az Mplayer semmit!!! nem jatszik le nalam, legyen az barmilyen kiterjesztesu , meretû film.

Ha rahuzom az ikonra a filmet, vagy elinditom az MPF-el, akkor csak egy zöld ablakot latok.

Nem tudna nekem valaki segiteni, hogy mit kéne beállítani rajta?

Köszönöm, sziasztok

Szia!

Az Mplayer helyet szed le inkább a bsplayert! Én ezt használom Hogy nézhesek minden féle videó filmet. És mellé (ha xp-d van) akkor Codec XP pack 1.3.1, amiben szinte minden benne van, ami kell.
remélem tudtam segíteni
piros7

Cobra

Ezt nagyon nem kellett volna ebbe a topicba írnod :ejnye:
BSPlayer + valamilyen codeck pack ráadásul igen problémás egyveleg.
Szerintem törölhetõ is ez a 2 post.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

van valami kedvenc bevált font-készletetek, amit mplayer-hez használtok? mert már kicsit unom ezt az arial-t próbálgatni meg túl lusta vagyok :D köszi :)

kikuchiyo

Hát akkor nem tudok segíteni, mert én is Arial Unicode-t használok.


Esetleg ha nagyon rossz az ízlésed, akkor megpróbálhatod a Comic Sansot, ami úgy néz ki, mint a képregényekben használt betûtípus.
Failure is the default option

Fazék

#328
Quote from: kikuchiyoHát akkor nem tudok segíteni, mert én is Arial Unicode-t használok.


Esetleg ha nagyon rossz az ízlésed, akkor megpróbálhatod a Comic Sansot, ami úgy néz ki, mint a képregényekben használt betûtípus.
köszönöm a javaslatot, de ennyire rossz ízlésem talán még nincsen :D

jelenleg ezt találtam, ami igencsak hasonlít az általánosan használt fansub felirattípusra és sztem még az olvashatóságon se ront: palab.ttf
már persze csak ha érdekel bárkit is :)

szerk: bár lehet hogy egyeseknek már ez is túl vad :)

noriko

notórius windows pedia player használó mplayer gyorstalpalóra jelentkezik! ^^
a legelső ultra-lame kérdésem: ha Windows XP-m van, ehhez az ftp-n lévő mplayer zip-csomagocskák közül melyiket tölthetem le bátran? miben különböznek?  :confused:
:merci:
"I wish I could, but I don't want to."