Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

Shadowolf

Sztem a FFTA az eddigi legrosszabb rész a FF sorozatban. :(

Soridan

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Sztem a FFTA az eddigi legrosszabb rész a FF sorozatban. :(

Hááát...Psx-en nem ismerem, de GBA-s bizots nem a legfényesebb gyöngyszeme a sorozatnak :rolleyes:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Fazék

Most ugrottam neki a VIII. résznek, és meglepődve tapasztaltam, hogy nincs hang a beszédekhez! Ez tényleg így lesz egész játék során, és max az átvezetőkben lesz, vagy csak velem szórakozik a gépem?! Csak egy picit meglepő egy 5cd-s játéknál... bár ha tényleg olyan hosszú stb, mint amilyennek mondják, akkor érthető a dolog, de akkoris furcsálltam, mert ezek szerint az 5 cd-ből kb 4 az átvezető filmeket jelenti, amik ugyan gyönyörűek, de el tudtam volna viselni, hogy beszéd legyen helyette, így elsőre beszédhang nélkül túl száraznak tűnik... :(

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Blimp
Most ugrottam neki a VIII. résznek, és meglepődve tapasztaltam, hogy nincs hang a beszédekhez! Ez tényleg így lesz egész játék során, és max az átvezetőkben lesz, vagy csak velem szórakozik a gépem?! Csak egy picit meglepő egy 5cd-s játéknál... bár ha tényleg olyan hosszú stb, mint amilyennek mondják, akkor érthető a dolog, de akkoris furcsálltam, mert ezek szerint az 5 cd-ből kb 4 az átvezető filmeket jelenti, amik ugyan gyönyörűek, de el tudtam volna viselni, hogy beszéd legyen helyette, így elsőre beszédhang nélkül túl száraznak tűnik... :(

Az 10.-ik az első olyan FF rész amiben a szereplőknek hangjuk is van, úgyhogy bele kell hogy törődjél, hogy ebben a játékban  mindenki némaként született. :p :D

Fazék

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Az 10.-ik az első olyan FF rész amiben a szereplőknek hangjuk is van, úgyhogy bele kell hogy törődjél, hogy ebben a játékban  mindenki némaként született. :p :D

nem baj, ha tényleg olyan jó a játék, mint ahogy mondják, akkor azért megpróbálom végigtolni, bár engem már  a kezdéssel meggyőzött, szóval nem lesz itt probléma, csak időhiány... :D

ignus

QuoteOriginally posted by Blimp
nem baj, ha tényleg olyan jó a játék, mint ahogy mondják, akkor azért megpróbálom végigtolni, bár engem már  a kezdéssel meggyőzött, szóval nem lesz itt probléma, csak időhiány... :D

Ne is legyen probléma! :) Nagyon cool a game... Nekem eddig csak az FF9 nem tetszett. (VII,VIII,IX,X,X-2 vel játszottam, csak a 9et nem nyomtam végig)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila

QuoteOriginally posted by Blimp
Most ugrottam neki a VIII. résznek, és meglepődve tapasztaltam, hogy nincs hang a beszédekhez! Ez tényleg így lesz egész játék során, és max az átvezetőkben lesz, vagy csak velem szórakozik a gépem?! Csak egy picit meglepő egy 5cd-s játéknál... bár ha tényleg olyan hosszú stb, mint amilyennek mondják, akkor érthető a dolog, de akkoris furcsálltam, mert ezek szerint az 5 cd-ből kb 4 az átvezető filmeket jelenti, amik ugyan gyönyörűek, de el tudtam volna viselni, hogy beszéd legyen helyette, így elsőre beszédhang nélkül túl száraznak tűnik... :(

Akkor mi ebből a szempontból egymás ellentétei vagyunk, mert én, amikor Lorenor-nál láttam az FF X-et, nem tudtam megszokni, hogy a szereplők állandóan pofáznak, és nem néma kussban jelenik meg a szöveg.

Nephilim

QuoteOriginally posted by ignus
Ne is legyen probléma! :) Nagyon cool a game... Nekem eddig csak az FF9 nem tetszett. (VII,VIII,IX,X,X-2 vel játszottam, csak a 9et nem nyomtam végig)

Nekem a nyócas is kissé lájtos volt, a kilencesről nem is beszélve. Azért a hetes története mind felett... Nomeg az X se semmilyen. :D
"God's in his heaven. All's right with the world."

.Attila

QuoteOriginally posted by Nephilim
Azért a hetes története mind felett...

:jee: Úgy van! :zen:

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Nephilim
Nekem a nyócas is kissé lájtos volt, a kilencesről nem is beszélve. Azért a hetes története mind felett... Nomeg az X se semmilyen. :D

Jól szóltál testvér! :D

Soridan

QuoteOriginally posted by Nephilim
Nekem a nyócas is kissé lájtos volt, a kilencesről nem is beszélve. Azért a hetes története mind felett... Nomeg az X se semmilyen. :D

VII :cool:

VIII :D lightos, de legalább heppiend lamour :)

X na ezt nem ismerem még
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

ignus

QuoteOriginally posted by Soridan
VII :cool:

VIII :D lightos, de legalább heppiend lamour :)

X na ezt nem ismerem még

Chippelt ps2?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Soridan

QuoteOriginally posted by ignus
Chippelt ps2?

Adsz? :D Pc-m van.... nem is azért mondtam ám, csak a ténymegállapítás végett
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

ignus

QuoteOriginally posted by Soridan
Adsz? :D Pc-m van.... nem is azért mondtam ám, csak a ténymegállapítás végett
ú

Aha... hát akkor asszem feleslegesen irnűm ki dvdre nekd! :D
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Soridan

#74
QuoteOriginally posted by ignus
ú

Aha... hát akkor asszem feleslegesen irnűm ki dvdre nekd! :D

Bizony feleslegesen :( Örülök, hogy szelel a ...köhh, érted, ugye? :) Nincs dvdm se :p :D (illetve :( )

Edit: azért köszi szépen :merci:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Soridan
Hááát...Psx-en nem ismerem, de GBA-s bizots nem a legfényesebb gyöngyszeme a sorozatnak :rolleyes:

Nincs sok közük egymáshoz, úgyhogy a GBA-sból ne ítélj!

A playstationosnak megvolt mindene: szövevényes történet, királyos grafika, egész jó zenék, taktikai harcrendszer, kawaii női szereplő-osztály-rajzok :D (huhh, milyen kifejezés :) )

A Square legjobb dobásai között van, és ahogy láttam, ez az algárda csinálja a FFXII-t is! (Kár hogy nincs PS2-m :( )

Alkyra

Én végigvittem a 6,7,8,9 részeket.. ált. hibátlanul..(összes titok felfedése...stb...)
+ az összes Squaresoft-os +Enix+es gamét....
(Chrono Cross, Legend of Dragoon, Chrono Trigger, Tales Of Phatantasia,
Star Ocean, Grandia 2, Amnézia)

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Alkyra
Én végigvittem a 6,7,8,9 részeket.. ált. hibátlanul..(összes titok felfedése...stb...)
+ az összes Squaresoft-os +Enix+es gamét....
(Chrono Cross, Legend of Dragoon, Chrono Trigger, Tales Of Phatantasia,
Star Ocean, Grandia 2, Amnézia)

Helyes :)

Most kezdtem el a Chrono Cross-t, bár valami miatt nem fut 100%-on az emuláció... :( De azért jónak ígérkezik :)

Alkyra

Küldjek neked egy tökéletes emu-t?
Nem nem a epsxe. Ezt már rég letörölték a szerverekr?l...

EGyébként a Chrono Cross a LEG****ABB JÁTÉK AMIT EDDIG LÁTTAM
ÉLETEMBEN!
Nincs sztori, a f?h?s egy senki, nem lehet követni az eseményket s
harcrendszer is tök bonyolult + nincs senki aki elmondaná ,hogy mik
a jó fenék azok cuccok!
Ilyen **** is ritkán születik....
Még Chrono Trigger is jobb annál!!!!:mad:
Inkább szerezd be a Legend of Dragoon-t..az egy nagyon ász játék..
pedig nem is squaresoft csinálta...

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Alkyra
Küldjek neked egy tökéletes emu-t?
Nem nem a epsxe. Ezt már rég letörölték a szerverekr?l...

Ezt inkább PM-ben beszéljük meg :)

Quote
EGyébként a Chrono Cross a LEG****ABB JÁTÉK AMIT EDDIG LÁTTAM
ÉLETEMBEN!
Nincs sztori, a f?h?s egy senki, nem lehet követni az eseményket s
harcrendszer is tök bonyolult + nincs senki aki elmondaná ,hogy mik
a jó fenék azok cuccok!
Ilyen **** is ritkán születik....
Még Chrono Trigger is jobb annál!!!!:mad:

Azért ez elég durva... Az egész net szét van szakadva két oldalra :) (olvasom a véleményeket)

Egyik oldal: CC :whoah: LoD, Lunar stb. :fuk-u:
A másik meg fordítva... De azért  :zen:


QuoteInkább szerezd be a Legend of Dragoon-t..az egy nagyon ász játék..
pedig nem is squaresoft csinálta...

Majd legközelebb, először ez és a Star Ocean 2 :)

Alkyra

Neked megvan  Star Ocean 2??,
Mivel emulálod??

Én SO fan vagyok!(megvan zsnes-es game!:))
Én nem tudom, hogy többiek mit zabálnak abban a **** gaméban.. tényleg nem értem...
A lod sokkal jobb és Lunar-ral
még nem találkoztam...
(tudsz egy oldalt ahonna le lehet szedni?)

Karma XXL

#81
QuoteOriginally posted by Alkyra
Neked megvan  Star Ocean 2??,
Mivel emulálod??

Én SO fan vagyok!(megvan zsnes-es game!:))
Én nem tudom, hogy többiek mit zabálnak abban a **** gaméban.. tényleg nem értem...
A lod sokkal jobb és Lunar-ral
még nem találkoztam...
(tudsz egy oldalt ahonna le lehet szedni?)

Meg ám :)

A suprnova.org -ról szedtem, bittorrenttel, mint ahogy a CC-t is :) Tele van frankó PSX játékokkal, még olyannal is, amit nem ismerek - pl. Ehrgeiz, bár mintha az is SquareSoft lenne...

EDIT: Ja emulálni meg majd epsxe-vel próbálom, még nem mentem neki...

Chronos

QuoteOriginally posted by Alkyra
Küldjek neked egy tökéletes emu-t?
Nem nem a epsxe. Ezt már rég letörölték a szerverekr?l...

EGyébként a Chrono Cross a LEG****ABB JÁTÉK AMIT EDDIG LÁTTAM
ÉLETEMBEN!
Nincs sztori, a f?h?s egy senki, nem lehet követni az eseményket s
harcrendszer is tök bonyolult + nincs senki aki elmondaná ,hogy mik
a jó fenék azok cuccok!
Ilyen **** is ritkán születik....
Még Chrono Trigger is jobb annál!!!!:mad:
Inkább szerezd be a Legend of Dragoon-t..az egy nagyon ász játék..
pedig nem is squaresoft csinálta...
:ejnye: Csak semmi káromkodás...
Chrono Trigger pedig a legnagyobb királyság amióta RPG létezik...persze ez csak az én véleményem...:)

CHRONOS

.Attila

QuoteOriginally posted by Alkyra
Küldjek neked egy tökéletes emu-t?
Nem nem a epsxe. Ezt már rég letörölték a szerverekr?l...

EGyébként a Chrono Cross a LEG****ABB JÁTÉK AMIT EDDIG LÁTTAM
ÉLETEMBEN!
Nincs sztori, a f?h?s egy senki, nem lehet követni az eseményket s
harcrendszer is tök bonyolult + nincs senki aki elmondaná ,hogy mik
a jó fenék azok cuccok!
Ilyen **** is ritkán születik....
Még Chrono Trigger is jobb annál!!!!:mad:
Inkább szerezd be a Legend of Dragoon-t..az egy nagyon ász játék..
pedig nem is squaresoft csinálta...

**** a francokat. Az FF VII -tel együtt foglalja az első helyet nálam. A harcrendszer nagyon egyszerű egyébként, ha érdekel, elmagyarázhatom. NAGYON jó a hangulata a játéknak, és története is van, annyira, hogy elég nehezen érthető, meg valamilyen szinten épül a Chrono Trigger-re. Hogy a főhős személytelen... hát aki meg sem mukkan egész végig, az valóban nem tűnik túl karakteresnek, ezt lehet, hogy elhibázták, de szerintem nagyon mellékes.
Milyen cuccokról beszélsz egyébként? Minden cucc használható. Gondolom azokról beszélsz, amikből a fegyvereket, páncélokat lehet csinálni.
A Legend of Dragoon is nagyon jó, ebben egyetértünk. Amit nagyon eltaláltak benne, és ami más játékban még nem volt, az az, hogy (és ezzel nem fogok sokat elárulni előre) a sima támadások sem olyan egyszerűen vannak megoldva, hanem azokra is oda kell figyelni.

u.i.: tényleg nem értem, mi a bajod a Chrono Cross-szal

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Trivi
Hogy a föhös személytelen... hát aki meg sem mukkan egész végig, az valóban nem tünik túl karakteresnek, ezt lehet, hogy elhibázták, de szerintem nagyon mellékes.

Játszottatok a Golden Sun-nal GBA-n? A második részében a föhös egyetlen mondata, leszámolva a végzödést, egy egyszerü "Why?" kérdés :D Mindenesetre az se volt rossz :)

UI: Még mindig áll, hogyha valaki tudja, hogy kell Opera-val hosszú "ö"-t és "ü"-t írni, az szóljon! Kösz!

Shadowolf

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Játszottatok a Golden Sun-nal GBA-n? A második részében a föhös egyetlen mondata, leszámolva a végzödést, egy egyszerü "Why?" kérdés :D Mindenesetre az se volt rossz :)
 

Emlékezetse pillanat volt ám bizony. :D Az első részben még ennyit sem mondott a főszereplő. :rolleyes:

phr0zen

Nahszal,ha már jap RPg,jobbnak látom ha én is belepofázok!:D

-Chrono Trigger a legjobb.Ez van.:D

-Chrono Crosst nem komálom,de mivel látom a játék igen koolya értékeit,ezért ráfogom hogy kiváló játék,csak nekem nem jön be szubjektíve.A Chrono Trigger mellett azonban egy ratyi,ofkóz.;)

-Golden Sun rulez.Mind2.

-A Legend of The Dragoon egy kalap okádék.
:hehe:

.Attila

QuoteOriginally posted by phr0zen
Nahszal,ha már jap RPg,jobbnak látom ha én is belepofázok!:D

-Chrono Trigger a legjobb.Ez van.:D

-Chrono Crosst nem komálom,de mivel látom a játék igen koolya értékeit,ezért ráfogom hogy kiváló játék,csak nekem nem jön be szubjektíve.A Chrono Trigger mellett azonban egy ratyi,ofkóz.;)

-Golden Sun rulez.Mind2.

-A Legend of The Dragoon egy kalap okádék.
:hehe:

Chrono Trigger: hát ez ennyire bejön nektek? Én is játszottam vele, de a grafikája miatt nagy volt az élvezetcsökkenés, bár tudom, hogy elég régi a játék. Egyébként nem volt rossz, de a feelingje a Chrono Crosshoz képest nudli.
LOTD: miért?

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Trivi
Chrono Trigger: hát ez ennyire bejön nektek? Én is játszottam vele, de a grafikája miatt nagy volt az élvezetcsökkenés, bár tudom, hogy elég régi a játék. Egyébként nem volt rossz, de a feelingje a Chrono Crosshoz képest nudli.
LOTD: miért?

Pedig a Chrono Trigger jó játék, az is volt, és marad is, ha az ember elviseli, hogy a Super Nintendo =/= Playstation3 :)
A történet meg a feeling nem megvalósításfüggő :) A zene meg király volt, de hát az a SquareSoftnál nem újdonság :)

Játszottam és a Final Fantasy 1-2-4-5-6-tal is :) Az 1-2-t leszámítva jók voltak mind, ezek is csak azért nem, mert még SZVSZ nem voltak kiforrottak, inkább arcade mint RPG stílusúak voltak.

De pl. nézzétek meg a Seiken Densetsu 3-at, szintén SNES, körülményekhez képest über-grafikája volt :D

phr0zen

QuoteOriginally posted by Trivi
Chrono Trigger: hát ez ennyire bejön nektek? Én is játszottam vele, de a grafikája miatt nagy volt az élvezetcsökkenés, bár tudom, hogy elég régi a játék. Egyébként nem volt rossz, de a feelingje a Chrono Crosshoz képest nudli.
LOTD: miért?

Nos ha neked egy grafika adja az élvezetet egy rpg-ben...:ejj:

De mindegy.A LOTD meg egyszerűen csak hihetetlen monoton!:p