Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

-OJ-

#930
Köcce  :hopp:

Quote from: blackronin on 2017-05-24, 12:14:32
Te se fogsz akkor unatkozni.
Ajánlom a játék elkezdése előtt megnézni a movie-t és a Brotherhood mini-anime sorozatot.

Igen, olvastam a PC Guruban, hogy a film ismerete erősen ajánlott a megértéshez, úgyhogy azzal fogok kezdeni.

Közben meg is néztem. Hatalmas élmény volt, és persze bitang látványos, de tényleg csak egy kiegészítő a játékhoz. Önmagában nem mond olyan sokat.
Sajnos a Blu-Ray-en csak angol hang van, de mivel a játékot is japánul akarom játszani, így kénytelen voltam letölteni egy japán szinkronos BDripet, hogy ne kavarodjanak a hangok. Persze azért jó, hogy megvan lemezen is.

A játékból még csak a Tutorialt vittem végig és a Combat módban kaszabolok, tanulgatva az irányítást.

blackronin

#931
FF XV helyzetjelentés (ha valakit érdekel):
71 óra eddig, a pozitív dolgokról beszéltem már eleget, így jöjjön egy kicsit a mérleg másik oldala is:
- a harcok közben a kamera néha elég durván be tud ragadni vagy olyan pozíciót vesz fel, hogy nem látható át jól a harctér
- a csapattagok legtöbbször jól szerepelnek, de valamiféle "viselkedésmód" beállítás kellett volna nagyon. Ki hányszor gyógyítson, milyen képességeket használjon leginkább, váltson át másik fegyverre bizonyos ellenfelek megjelenésekor, stb.
- a vadászatok jók, de szerintem ennyire sok nem kellett volna belőle... az tetszik, hogy mindengyiket újra lehet játszani, így az egyedi ellenfeleket bármikor újra meg lehet "látogatni".  :P
- Eos világa impozáns és érdekes, de néha a pályatervezésnek köszönhetően romlik az összhatás.
Egyes helyeken csak az "illúzióját" kapjuk meg, hogy sok a bejárható rész, valójában csak egy úton haladhatunk.

A játék ezek ellenére is nagyon jó, de szeretek tárgyilagos lenni.




Cloud

Sztori szerint hol tartasz?

blackronin

#933
Quote from: Cloud on 2017-06-04, 11:32:25
Sztori szerint hol tartasz?
7. fejezet elején vagyok, de rengeteg időt "pocsékoltam" el az összes (már ami rendelkezésre áll és megcsinálható) hunt, dungeon, chocobo verseny, kincsestérkép, armiter királyi fegyver, stb. megszerzésére.
Max.-ra toltam a survivar, fishing, cooking és photo skill-eket is.
A szintem 76-os jelenleg, a képesség táblán elvileg már csak a 100 pont feletti képességek szerepelnek, persze leszámítva azokat a "gagyi" skill-eket, amik extra exp-t adnak, ha valamit csinálsz (ezeket hanyagoltam és az utolsó skillfán lévőket is).
Tudom, hogy írtad hogy ezekkel később is lehet foglalkozni, de én mindig folyamatosan csinálok meg mindent.

Nekem ilyen a játékstílusom.  :P

Cloud

Quote from: blackronin on 2017-06-04, 15:17:46
Quote from: Cloud on 2017-06-04, 11:32:25
Sztori szerint hol tartasz?
7. fejezet elején vagyok, de rengeteg időt "pocsékoltam" el az összes (már ami rendelkezésre áll és megcsinálható) hunt, dungeon, chocobo verseny, kincsestérkép, armiter királyi fegyver, stb. megszerzésére.
Max.-ra toltam a survivar, fishing, cooking és photo skill-eket is.
A szintem 76-os jelenleg, a képesség táblán elvileg már csak a 100 pont feletti képességek szerepelnek, persze leszámítva azokat a "gagyi" skill-eket, amik extra exp-t adnak, ha valamit csinálsz (ezeket hanyagoltam és az utolsó skillfán lévőket is).
Tudom, hogy írtad hogy ezekkel később is lehet foglalkozni, de én mindig folyamatosan csinálok meg mindent.

Nekem ilyen a játékstílusom.  :P

Hja nem azért kérdeztem, csak lesz majd egy komoly dolog a sztoriban a végén, kíváncsi vagyok mit mondasz majd rá.

szerk: Stáblista végét majd várd meg mindenképp.

blackronin

#935
Most nem megyek bele a részletekbe (már nagyon a történet végén vagyok és majd utána ítélkezek) de azt mindenképpen jeleznem kell, hogy több szempontból jogosnak tartom a negatív kritikákat... :frown:
A játék elég jól tartja magát a 9. fejezetig, de utána már más tészta.
Találok kivetnivalókat a történetmesélésben, a karakterekben és a játékmechanikában is.

edit:
Letudtam a fő story-t.
Cloud, majd kérlek írd meg (persze spoiler-ben), hogy mivel kapcsolatban érdekel a véleményem.
Lekörmölök majd egy részletesebb értékelést a játékról, mert fontosnak tartom, de csak jövő héten.

Cloud

Quote from: blackronin on 2017-06-18, 09:18:33
Most nem megyek bele a részletekbe (már nagyon a történet végén vagyok és majd utána ítélkezek) de azt mindenképpen jeleznem kell, hogy több szempontból jogosnak tartom a negatív kritikákat... :frown:
A játék elég jól tartja magát a 9. fejezetig, de utána már más tészta.
Találok kivetnivalókat a történetmesélésben, a karakterekben és a játékmechanikában is.

edit:
Letudtam a fő story-t.
Cloud, majd kérlek írd meg (persze spoiler-ben), hogy mivel kapcsolatban érdekel a véleményem.
Lekörmölök majd egy részletesebb értékelést a játékról, mert fontosnak tartom, de csak jövő héten.


Igazából pont a 9. fejezte utáni rész véleményét várnám. Plusz ugye az egész Ardyn téma, illetve mit szóltál a végén, [spoiler]hogy mindenki meghalt?[/spoiler]

chilip

elvileg ki fogják peccselni pont ezt a részt csak sok a munka vele. mármint hogy jobb lesz a a beosztás meg hasonlók.

blackronin

#938
Cloud:
A 9. fejezettől kezdve szívesen végigmegyek mindennen (jövő héten, ahogy tudok), mi volt ami tetszett/nem tetszett.
Azért akarok rászánni az időt itt a fórum keretein belül, mert véleményem szerint ez az egyik legjobb FF játék lehetett volna...
Az írásomból kiderül majd minden.
Stay tuned.  :D

chilip:
Amit írtál az az összvéleményem egyik kritikus pontja, tehát feltétlenül szót érdemel.

Köszönöm a türelmet és az érdeklődést (ha elolvassátok majd az "okoskodásaimat"  :P).

-OJ-

Most tartok a 9.fejezetnél.
Eddig 50 órám van benne és 87-es szinten vagyok.

A sztori ritka nagy katyvaszt, de a játékmenet van olyan jó, hogy egy pillanatig se unjam. Mostanáig csak azt a csatornás dungeont utáltam meg, 2óa bolyongás után.

blackronin

#940
Akkor lássuk... (bocsi, OJ, de amikor elkezdtem írni, akkor még nem láttam a hozzászólásodat)
Az 1-8 fejezetekről most részletesebben nem beszélnék, mert azok szerintem elég jól megállják a helyüket.

9. fejezet
[spoiler]
Altissia szép és érdekes, az itteni történések még nagyjából rendben vannak.
Leviathan elleni harc király volt, Lunafreya halála tökös lépés lett a készítők részéről szerintem.

Viszont ebben a részben jön be a játék egyik legnagyobb hülyesége, az Umbra általi "múltidézés".
Egyfelől egy olcsó játékmechanikai megoldásnak tartom (bármikor vissza tudsz menni az "open world"-be, de a fő történet nem halad semmit), valamint olyan szintű abszurditásokat/paradoxonokat generál, pl. Talcott-nak megszerezzük Altissia-ból az utolsó kaktuszbábut anélkül hogy valaha jártunk volna ott.
Ennél jobban nem megyek bele, hülyeség az egész úgy ahogy van.
[/spoiler]
10. fejezet
[spoiler]
Innentől kezdődik a "vonatozunk, megállunk pár helyen, harcolunk egy kicsit, közben azért megnézheted a térképen hogy mennyi minden lehetett volna itt, de végül lusták voltunk megcsinálni" féle lejtmenet a történetben.
Ha tudtam volna, hogy minek a kezdetét jelentette ez...  ^^"

Tetszett, hogy Ignis megsérült, valamint hogy ennek milyen következményei lettek végül.
Gladio egy ideig nyomta a "durcás vagyok rád, Noctis" stílust, ami annyira nem jött be.
Értem én, hogy neki kellett "visszarángatnia" Noctis-t a kétségbeesésből, de jobban is meg lehetett volna csinálni ezt a részt.
A bányában lévő royal tomb megkeresése nagyon filler szagú volt, semmi nem indokolta a szükségességét.
Simán lehetett volna mutatni átvezető jelenetekben, hogy közben mi történik a birodalom fővárosában vagy máshol.
[/spoiler]
11. fejezet
[spoiler]
Az egyik legunalmasabb fejezet, egy (!!!) küldetéssel.
Kis vonatozás és harc megint, az egészet csak a Leviathan megidézése dobta fel valamennyire.
Itt is simán lehetett volna mutatni átvezető jelenetekben, hogy közben mi történik a birodalom fővárosában vagy máshol.
Hihetetlen hogy komolyan gondolták ezt a Square Enix-nél.
[/spoiler]
12. fejezet
[spoiler]
Tenebrae.
Kíváncsi voltam erre a királyságra, de itt is csak egy megállót kapunk a város mellett, ahol néhány unalmas flashback-re és élménybeszámolóra futotta.
A bögyös dragoon csak dobta fel valamennyire a dolgot, meg Biggs és Wedge.
Tők jó dolgokat lehetett volna ide berakni, de NEEMMMM... lusták vagyunk és talán egy DLC-ben sor kerítünk rá. TALÁN.
Újra vonat a hidegen át... unalom, majd egy rövid megálló hogy lássuk Shiva "elestét".
Jó lett volna látni ezt is!
De NEEEMMM, rakjunk be egy semmitmondó harcot.
A fejezet vége nem volt rossz Ardyn és Gentiama megjelenésével, de ez is lehetett volna érdekesebb.
[/spoiler]
13. fejezet
[spoiler]
Autós jelenet és Regilia "halála", de nem ájultam el tőle.
Ezután jön a behatolás, amiből Noctis és Gladio változat is van (az utóbbi ugye egy patch-el került bele), de miért nem kombinálták össze normális rendezés útján a kettőt?
Az egyik legjobb fejezet lehetett volna, de a kietlen laborban és erődben való elnyújtott mászkálás totális kudarcát csak Ardyn szövegelése és néhány eltalált jelenet mentette meg.
Kétség kívül a legbénább rész a történetvezetés szempontjából, rengeteg mindennel fel lehetett volna dobni az egészet (pl. Nilfheim bukása, a harcok, kivel mi történt, stb. de kár is folytatni, mert soha nem érnénk a végére).
De helyette bújócskázást (már aki nem volt elég erős), kártyaaktiválást, ismétlődő ellenfelek elleni unalmas harcokat és kőegyszerű "feladványokat" kaptunk.
Ravus elleni küzdelem elment, de a "hoppá, ezt a karaktert keménynek állítottuk be, ennek ellenére nem harcolt még a karakterekkel! Oh, de ő már jó, így csináljunk belőle démont!" féle húzás nagyon erőltetett volt.
Fejezet végén big suprise, ami tetszett és kellően megágyazott a végső küzdelemnek.
[/spoiler]
14. fejezet
[spoiler]
Bejött a 10 év timeskip, meg hogy itt a világvége.
Az már nem, hogy megint elhúzták a mézesmadzagot előttünk, így soha nem barangolhatunk a sötétségben... helyette nézhetjük az autóból vagy ha nem izgat, akkor Talcott kaktuszgyűjteményét!
A készítők annyira lusták voltak, hogy Iris, Cor, Cindy, Cid, stb. karakterek már meg sem jelentek. Röhejes.
Kaptunk a Hammerhead-ben pár noname npc-t, meg egy kis háttérinfót.
Hát nem nem vitték túlzásba!
A végső tábortűz, a csata Insomniában, majd a finálé ezzel szemben parádés volt.
Ardyn remek főgonosz volt, jó backstory-val, király hanggal és design-al.
Végén ugye mindenki meghalt, de a játék az önfeláldozásról szólt, így beleillett a témába.
A credit alatti fotóalbum nézegetés telitalálat, de az utána lévő jelenet tipikusan "Disney-féle nyál" volt.
[/spoiler]

Összegzés:
7/10.
A játék a 9. fejezet elejéig hozta nálam a gyenge 9-est, de utána megroppant az egész, lásd. fejezetekről szóló szövegek.
A grafika gyönyörű, a zene mesés, a "roadtrip" hangulat a négy baráttal jó választás volt.
Eos világa elsőre impozáns és érdekes, szerettem volna mindent megtudni erről a helyről... kár hogy a készítők erről mást gondoltak.
A harc élvezetes, amelyet jó ötletek dobtak fel (warp, arminger, stb.), ezzel szemben a mágia számomra hatalmas csalódás (felületes, körülményes, nem kellően kidolgozott és idegesítő).
A karakterek, legfőképpen a 4 főszereplő és a főgonosz, szerethetőek, kár hogy egyes szereplők nagyon felületesen vannak érintve (pl. Kingsglaive film legtöbb karaktere), míg a mellékszereplők többsége hanyagolva van egy idő után (a legtöbb érezhetően a 9. fejezet végétől).
A történet témája rendben volt, viszont a történetvezetés a 9. fejezet végétől szétment, gyakorlatilag újra kellene írni az egészet.
A finálé tetszett, a végső harcokban nagyon átjött az EPIC FF hangulat (bár a credits után egy kicsit nyálas).
Az epizódos DLC-k "bevezetése" alapkoncepció szintjén remek volt, de a valóságban ez úgy valósul meg, hogy "kiherélik" a játék történetét több helyen.
A lyukakat majd TALÁN betömik... vagy nem. Ez a hozzáállás és a patch-ek általi utólagos "javítgatás" a szememben felháborító.
Mikor lesz az FFXV igazából kész? A megjelenés után 3-4 évvel? Miért fizettünk akkor annyit?

Én nagy FF rajongóként abban bíztam (meg a hosszú fejlesztési idő is ezt akarta volna alátámasztani), hogy az FFXV végre visszateszi a Square Enix-et a top rpg-ket készítő csapatok közé... de a biztató kezdet után (király felvezető anime sorozat és mozifim, majd a játék eleje) jött a csalódás és a keserű felismerés, hogy a FF sorozat már nem lesz a régi.
Az üzletpolitika és a stúdió hozzáállása nem teszi lehetővé, hogy egy olyan FF játék készüljön, ami vetekedhet a régi nagy címekkel.

Magam részéről én letudtam az FF sorozatot, búcsút veszek tőle, helyette más rpg-k felé teszem a fókuszt.
Jövőbeli terveim a Ni no Kuni 2, Dragon Quest XI, South Park: Fractured But Whole (hehe  :D ) és a Kingdom Hearts 3.
Ezekben bízom, de a FF-ben már nem.
Sajnos az FF végső hanyatlása ezzel visszafordíthatatlanná vált, kötve hiszem hogy a FF7 remake fordít majd a trenden (ki tudja, hogy mikor jön ki egyáltalán).

-OJ-

Final Fantasy XV

Mint minden Final Fantasy, ez a rész is egy Élmény volt, mégha meg is vannak a maga hibái - nem is kevés.

Ami tetszett, az a hatalmas nyílt világ, ezen belül a változatos környezet és a benne felelhető rengeteg tennivaló, a lehengerlő látvány/grafika, az epikus zene, és persze a szerethető (fő)karakterek. Utóbbi még úgy is, hogy időnként már tényleg sok volt a bishi banzáj, míg a hölgyek csak egy-egy küldetés erejéig csapódtak hozzájuk. Pedig én Promptót ezer örömmel cseréltem volna le, kb akárki másra.

Ami pedig nem, az az egésznek a felépítése.
A sztori sokáig nincs is jelen, a világ történelmét csak magazinokból tudjuk kihámozni, míg a negyediktől a kilencedik fejezetig az eseménysor tömény káosz, ahogy [spoiler]a karakterek által fel nem ismert főellenfél miért segít nekik, vagy egyáltalán minek kell hirtelen istenségeket keresgetniük?[/spoiler] Aztán a lényegi dolgok szerencsére kiderülnek, de az utolsó öt fejezetben kilőtt golyóként száguldunk a grandiózus végkifejlet irányába, miközben az összes mellékszereplő eltűnik a színről, Luna és Ravus alig van bemutatva, az itteni helyszínek egy-egy állomásból állnak csak, és innentől megszűnnek a nyílt világ lehetőségei, már csak egy csövön mehetünk végig.
A küldetésrendszer szintén nem túl fantáziadús. Mikor nem a fősztorihoz tartozó feladatokat hajtjuk végre, jóformán pitiáner dolgokat végezhetünk csak. Vagy 200 féle állat/démonvadászatot vállalhatunk, de kb ötven után a többire már rá sem nézünk. Egy lökött biológusnőnek szintén állatokat kell keresnünk/ölnünk, elpatkolt vadászok dögcéduláit megkeresni (miután leöltük az ott lévő állatokat), és kipucolhatunk labirintusszerű dungeonöket, amikben... bizony! Állatokat (és démonokat) ölünk, hogy eljussunk a barlang mélyén lévő szörnyhöz és az általa őrzött Királyi Fegyverhez/kincshez. De ellenőrizhetünk villanyvezetékeket (miután leöltük az ott lévő állatokat), keresgethetünk köveket (miután leöltük az ott lévő állatokat), fotózhatunk, térképdarabkákat kereshetünk (miután leöltük az ott lévő állatokat), stb. A lényeg, hogy minden mellékküldi abból áll, hogy menj oda-öld-meg-hozd vissza. Egyik mögött sincs semmit történet, ami egy kicsit is emlékezetessé tenné őket, de muszáj megcsinálni, ha pénzt és XP-t szeretnénk.

A harcrendszer viszont jól működik, a gép által vezérelt társak hibátlanul teszik a dolgukat (bár volt, hogy lemaradtak, és ott álltam a dungeonboss-szal szemben, teljesen egyedül) és a mágiát bár tanulni kell, de jól használható. Így hiába nincsenek értelmes küldetések, minden csatát megéri megvívni az állatok/démonok/katonák ellen, mert felettébb szórakoztató a sok kaszabolás, különösen, ha egy isteni csapással sikerül azt befejeznünk.

De olyan sok lesz már ez a vélemény, hogy nem olvassa végig senki.
Röviden: a (fő)karakterek, a brománc, a bejárható világ, a sok harc és a hangulat bőven eladják a játékot. A sztori előadása viszont elég gázos (mindenképpen meg kell nézni előtte a Kingsglaive CG-filmet és a Brotherhood animét, de sokat azok sem segítenek), mert érezhetően rengeteg infót és helyszínt vágtak ki belőle, a küldetések 95%-ban unalmasak, a mellékszereplők pedig vagy jellegtelenek vagy egyenesen idegesítőek,

De egyszer mindenképpen megéri végigjátszani, mert a sok negatívum ellenére, ez a FF is egy Élmény.

7.5/10

Cloud

"Egy lökött biológusnőnek szintén állatokat kell keresnünk/ölnünk"

Azok a rohadt mocskos békás küldetések. Azt hittem eret vágok már.

-OJ-

Ja, és pontosan 70órám lett benne, 100-as szintre jutva.
A rejtett dungeonöket meg a legendás fegyvereket meghagyom máskorra.


Quote from: Cloud on 2017-06-22, 15:50:01
"Egy lökött biológusnőnek szintén állatokat kell keresnünk/ölnünk"

Azok a rohadt mocskos békás küldetések. Azt hittem eret vágok már.


A piros békásnál vagy két teljes napot rohangáltam a horgásztó körül, mire meglett az ötödik béka. Vártam, hogy Gladio szóljon végre, ha a közelébe érek, de itt bezzeg hallgatott. A medvecsapdák hatástalanítását is úgy találtam meg, hogy kettőnél szólt és odaállt melléjük.
Amúgy a biológus japán hangja valami fülsértően rossz volt. Egy dialógust nem nyomtam át a játékban, de az övét muszáj volt.

blackronin

Quote from: -OJ- on 2017-06-22, 15:19:35
Final Fantasy XV
...
7.5/10
Tehát neked is nagyjából az jött le, mint nekem.

Jó játék (egyszer érdemes végigjátszani), de a hibái miatt nem ér fel a régi nagyokhoz...  ^^"

Kraivan

QuoteSajnos az FF végső hanyatlása ezzel visszafordíthatatlanná vált
Mi a helyzet az MMO játékokkal?
Sose próbáltam ki, de nekem a nagy bajom az a XV-el, hogy open world-é akarják tenni, de mégsem az, és a sok minigame egy mmo-ba oké lenne szerintem, single playerben meg...

Mert kijött az idők során két FF mmorpg is. Én anno a 8 volt amit szívesen "átéltem" volna.

blackronin

Quote from: Kraivan on 2017-06-24, 09:25:49
QuoteSajnos az FF végső hanyatlása ezzel visszafordíthatatlanná vált
Mi a helyzet az MMO játékokkal?
Sose próbáltam ki, de nekem a nagy bajom az a XV-el, hogy open world-é akarják tenni, de mégsem az, és a sok minigame egy mmo-ba oké lenne szerintem, single playerben meg...

Mert kijött az idők során két FF mmorpg is. Én anno a 8 volt amit szívesen "átéltem" volna.
Én belenéztem a XI-be, de nagyon felejthető volt számomra... az igazi FF mindig singal player marad a szememben.
Ugyanaz a helyzet, mint az Elder Scroll esetében.
Morrowind, Oblivion, Skyrim és remélhetőleg a jövőbeli 6-ik rész single player módban az igazi.
Hiába van mellette ott az Elder Scroll Online.

-OJ-

Quote from: blackronin on 2017-06-23, 11:36:26
Tehát neked is nagyjából az jött le, mint nekem.

Jó játék (egyszer érdemes végigjátszani), de a hibái miatt nem ér fel a régi nagyokhoz...  ^^"

Talán nem, bár azokat a nosztalgia jócskán megszépíti.
Kíváncsi leszek, ha most beszerzem és újrajátszom az X-et és a XII-t, mennyire fognak tetszeni.

A készítők viszont azt elérték, hogy végre dobták a rég elavult körökre osztott harcrendszert, és az open world játékmenetet is hibátlanul behozták a sorozatba.
Remélhetőleg a következő részben már a sztorira és a küldetések kialakítására is jut idejük, és akkor az már jobban fog sikerülni.
Ez volt a kezdés, ezután jöhet a csiszolás.


-OJ-

Mai vétel:

Final Fantasy XIII PS3 Gyűjtői kiadás

- díszdoboz

- 60 oldalas artbook

- 3db kétoldalas art kártya

- 10 számos hanglemez CD

- 2db l'Cie matrica