Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

minuszmiki

Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-02, 21:42:09
Honey & Clover-t ajánlanám még, ha láttam volna
Nézd meg minél előbb, nagyjó (a második széria meg még az elsőnél is jobb). Úgy látszik btw, hogy láttam mindent. Brb, an hero. :D

Dreamcleaver

Quote from: minuszmiki on 2008-12-02, 21:50:50
Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-02, 21:42:09
Honey & Clover-t ajánlanám még, ha láttam volna
Nézd meg minél előbb, nagyjó (a második széria meg még az elsőnél is jobb). Úgy látszik btw, hogy láttam mindent. Brb, an hero. :D

Rendben. Kár, hogy még a full GitS SAC 2-t + a filmet is meg kéne nézni.  :frown:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

Na mondjuk az is igen príma cucc, én örülnék, hogy ez még mind előttem van. ;)

Junchi

Quote from: minuszmiki on 2008-12-02, 21:50:50
Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-02, 21:42:09
Honey & Clover-t ajánlanám még, ha láttam volna
Nézd meg minél előbb, nagyjó (a második széria meg még az elsőnél is jobb). Úgy látszik btw, hogy láttam mindent. Brb, an hero. :D

Hmm... Nekem az első széria jobban bejött :3; A másodikban kissé sokalltam a szinte állandó jelleggel adagolt angstfestet, de ettől függetlenül a Hachikuro úgy ánblokk zseniális ^^; Még úgy is, hogy a vége lehetett volna jobb. Argh, Mayama...

frozenstein

Quote from: minuszmiki on 2008-12-02, 19:24:18
Néznék valami jó romantikus cuccot az elmúlt egy-két év terméséből. Javaslatok?
Romeo x Juliet?

minuszmiki

A cím miatt kicsit félek tőle, de lehet sort kerítek rá, a Special A nem annyira adja az első néhány rész után. És  :merci:

White SeeD

Nem kell félni. Jó kis anime az. Csak nem a könyvet kell tőle várni.
De pl 1000000X jobb mint pl tapolcai táncegyesület által elkövetett Egri csillagok feldolgozása :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

minuszmiki

Akkor jó, teszek majd egy próbát ezzel is. :)

Ginsei

Üdv!

Az El-Hazard sorozatot illetően a TV-vel kezdjem, vagy az OVA-val? Netalán az egyiket érdemesebb kihagyni?

Soul

Nem láttam még, de sztem AniDB-n nézd meg melyik volt előbb, így lesz időrendi sorrended.

NLZ

Jah, aniDB alapján azt tenném, hogy megnézem  az El Hazard: The Wanderer -t, aztán a El Hazard: The Magnificent World 1-2 -t, végül az El Hazard: The Alternative World -öt.
[reserved]

Major_S

Üdv! Van nagyon hasonló stílusú és hangulatú anime mint a Black lagoon vagy a Madlax amit érdemes lenne megnézni?  ^^
...nem, nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...

Cobra

Black Lagoon meg Madlax azért eléggé eltérő :)
Black Lagoonhoz hasonló nem igazán van, Madlaxhoz Noir meg El Cazador.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Major_S

Igen azt tudom hogy más de még is mindkettőnek olyan egyedi hangulata van amihez nagy kedvem lenne most. Noir nem az igazi az első pár rész után  Cazadorra viszont ránézek köszönöm ::)
...nem, nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...

NLZ

A Rurouni Kenshin-t kezdtem el nézni és nagyon poén eddig. Kardozós-vidámkodós anime egy jó útra tért gyilkológépről. A főhős szinkronhangján hangosan röhögök, mikor nyöszörög. :D
[reserved]

Member

Remélem, észreveszed, mely részek után NEM szabad tovább nézni. :p

Junchi

#946
>NLZ

Ilyenkor szoktam ált. bejönni a képbe a saját Kenshin guide-ommal, hogy mit, hol, merre, mettől, meddig, hogyan :D (persze nem kell készpénznek venni, inkább csak egy jótanács-csokor a la me :3).

Naszóval, van az alap 95 részes sorozat. Már jó úton haladsz azzal, hogy a TV szériával ástad bele magad a Kenshinbe, mint olyanba. Az első 27 rész igazából egyfajta bevezetés, ami persze nem azt jelenti, hogy ne lenne jó, mert az Aoshis és Jinei-es arc-ot pölö végigizgultam, de a többi mini-sztori, amiben azért plot-twist is volt szintén rulzottak. Mondjuk van egy-két idiótább, irritálóbb epizód is (argh, szumós side-story), de összességében véve megéri a pénzét. Aztán a 28. résszel indul A Kenshin. Felbukkan egy rakat új karakter, korrektebb képet ad az egész korról, sokkal jobban belevisz a sűrűjébe és egy percre sem ül le a sztori, ergo végig pörög;; egyszerűen imádtam. Maah, a mangához képest persze így is visszafogottabb, de a lényeg azért benne van. Ez tart a 62. részig. Utána, egészen a legvégéig egy olyan szinten gusztustalan filler arc-ot nyomtak le a nézők torkán, hogy a közönség végül besokallt és úgy megcsappant a nézettség (köhömm, pedig főműsoridőben futott...), hogy cancelelték az egészet és a Jinchuu saga már nem is lett meganimálva (amiért azóta is köszörülöm a pengémet. ARGH!). Én is megnéztem random 4-5 részt ezekből a szemetekből és [CENSORED]. Tehát, ami Kenshin és tv series, az megy a 62. részig (legalábbis nálam). Ennyit az alapsorozatról. Van még egy mozifilm is, amit ugyan még (mindig) nem láttam, de emberek, akiknek adok is azért a véleményükre mondták, hogy egyszer nézhető. Valamint ott a két OVA. Az első zseniális minden szempontból, de szigorúan a TV sorozat után megtekintendő, ugyanis Kenshin múltját taglalja, meg egyébként is sokkalta komolyabb (és véresebb >:]), mint a sorozat. A 2. OVA meg egy rakás szar. Nem érdemes koptatni vele a látóidegeket, több szempontból is borzadály! Ennyi, amit animében meg tudsz nézni. Viszont a Kenshin nem Kenshin, ha nem veszi az ember kezébe a mangát, amit igencsak érdemes olvasgatni. Nem csak azért, mert pretty az art, meg nincs benne Kenshin seiyuu-ja (blehh... Btw azóta sem értem, miért nem lett végül Megumi Ogata a hangja, ha már a hangos könyvben is remekelt...), hanem ad egy nagyon korrekt képet arról, hogy milyenek is voltak a shounen mangák a '90-es években. A 18. kötettől pedig indul a fentebb említett Jinchuu-saga, mely a 28. kötetig kihúzza a sztorit, aztán jön egy frappáns lezárás és meg is vagy "mindennel", ami Kenshin :D

Soul

Így az olvasottak alapján nem írhat hülyeséget Junchi.Én régen láttam 1 mozifilmet amibe azt se tudtam ki mi hol, nem is maradt meg semmi kb.Aztán bele néztem a tv-sbe, csak pár percig követtem az első pár rész történését, és valahogy do not érzésem volt.
A Kenshin-nél megteheted hogy télleg mangázol, és így bejön, ez az első téma amit először fogok mangában végig követni (ha engedi a pénztárca  ^^").

motifator

A Kenshin mangával már szemezgetek egy ideje, de még nem kezdtem el venni. Most meghoztátok a kedvem hozzá :) Még most el kéne kapni a 3-at fizet 4-et vihet akciót ^^
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Junchi

Jaaa, tényleg, kapható magyarhonban is Kenshin manga ^^" (pedig én is olvastam ám az első három kötetet... És tényleg jó munkát végzett/végeztek a fordító(k), szal riszpekt ^.^).

Member

És itt befigyel az ellentétes véleményem a fórum javával. A 2. Kenshin OVA szerintem kiváló lett, megismerjük Kent egy másik oldaláról, kellően romantikus és szomorú, míg az első egy kaszabháború + unalmas politika + üres párkapcsolat. Egyetlen jó ötlet a seb a pofiján.
Szóval ha teheted, néz meg mindkettőt, NLZ, és majd döntsd el te, hogy most mi milyen.
A sorozattal egyetértek, ott 62 körül ér véget. Valahol 90 körül van egy olyan szánalmas időszak, amit muszáj látnia mindenkinek. Kenshin vs. Vízvarázslók, muhaha. :D

Junchi

>Member

Hmm, akkor asszem nagyon ellentétes véleményen vagyunk, ugyanis az OVA 2-ben a magam részéről semmi értékelhetőt nem találtam ^^" (persze lehet, bennem van a hiba). Eleve ott van az a bizonyos betegség, ami a mangában nem is volt benne! Az meg csak hab a tortán, hogy szinte mindenki OOC volt az eredeti jellemeikhez képest... :/

Member

[spoiler]Javíts ki, de a mangában mintha Enishi-t levernék, Kagome összejönne Kenshinnel, lenne egy gyerek és happy end.[/spoiler]
Mert ez sztem irtó gáz. :)

Junchi

Szerintem nem :D; Legalábbis a shounen-fight manga lezárások sosem arról voltak híresek, hogy nyitva hagyják a sztorit, azt agyaljunk rajta, vagy beleraknak a végére valami tragikus jelenetet. Happy End, azt kész. Ha már szerencsétlen karakterek végigharcolják az életüket, akkor hadd legyen legalább a végére egy-két nyugis jelenetük :3

Member

Gyűlölöm a shonen-fightot, pontosan ezek miatt. :) Így már kezd világossá válni minden. :haha:

motifator

Ajánljatok nekem animét kedves fórumtársak!

Nevetésre vágyom. Nem feltétlenül nonszensz eszetlen összevisszaságra, inkább olyan kis kedves, középiskolás szórakoztató valamire szerethető karakterekkel. A szerelmi szál nem hátrány, de mindenképp valami könnyedet szeretnék. Ha már romantika, akkor inkább Lovely Complex, mint Bokura ga Ita, ha értitek, hogy mire gondolok.
Tsundere főszereplő jöhet, szeretem őket, de jöhet shoujo is, mint látjátok, azt se vetem meg. Ecchi vagy harem csak akkor, ha tényleg nagyon jó sorozat, ezek nem a kedvenc kategóriáim.
A lényeg a könnyed szórakozás, jó karakterek, és esetleg egy kis romantika (ha már romantika, akkor nem fogok belehalni abba se, ha a sorozat 3/4-énél előjön a kötelező teenage angst egy pár rész erejéig).
Ja, és legyen EPIC. Nem akarok elitistának tűnni, de legyen legalább 7.5 az anidb rating, vagy ha kevesebb, akkor győzzetek meg, hogy tényleg jó anime, csak alulértékelt.

Eddig ezeket láttam

Most futók közül Skip Beat!-et és Toradorát nézem, ezek lehet, hogy nincsenek rajta a listán.

Előre is köszi!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Draconire


motifator

Quote from: Draconire on 2009-01-07, 18:37:27
Quote from: motifator on 2009-01-07, 18:21:19
kis kedves, középiskolás szórakoztató valami
Quote from: motifator on 2009-01-07, 18:21:19
EPIC
Azé' nemá', hogy a kettő együtt említve legyen.
Akkor pl. az Azumanga Daiou az mi?  :Kiraly: Vagy a Fumoffu?  :whoah:

De köszi a tippeket, a Kamisama Kazoku szimpatikusnak néz ki, és rémlik is, hogy dicsérték már néhányan itt a fórumon. A karakter dizájn is tetszik, annak ellenére, hogy Toei Animation.
Minami-ke-t mindenki imádja, én annak idején 1 rész után dobtam. Lehet, hogy hiba volt, az ilyen jellegű animék mindig 3-4 rész után kezdtek el tetszeni, talán tenni kéne vele még egy próbát.
Moyashimon meg nagyon érdekesnek tűnik, ráadásul nem középiskolás, ilyenből se sok van (jó, tudom, hogy én kértem középiskolásat :) ).

Mindhárom esélyes, köszi az ajánlást. Várok még egy kicsit, hátha befut még valami, de ezek is jól hangzanak.
:merci:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

GTO, Suzumiya Haruhi (ez a kettő kötelező), Seto no Hanayome (bár a vége szar), Excel Saga (najó, ez kreténség), Midori no Hibi,, Genshiken, Gokudo, History's Strongest Disciple Kenichi (bár ez inkább verekedős), Kyou no Go no Ni (kizárólag az OVA, a TV egy fostaliga), Natsume Yuujinchou (ez olyan Aria szerű könnyedség), Nodame Cantabile, Slayers (bár ez is idióta, az OVA, Movie kerülendő), xxxHOLiC (ez inkább misztikus).
[reserved]

Soul

Quote from: motifator on 2009-01-07, 18:21:19
Ajánljatok nekem animét kedves fórumtársak!

Ha még ezeket nem láttad csak ajánlani tudom:

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora

Rec

Otome wa Boku ni Koishiteru

Strawberry Panic

Onegai Twins

Karin

Renkin San-kyuu Magical? Pokaan

--> ;) :D<--

Most hírtelen ezek ugrottak be amik fedik így vagy ugy amit keresel  :smile:.