Main Menu

Japán kultúra

Started by Moloko, 2004-01-18, 04:54:25

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Nem tudom hova, ugyhogy ide:
http://japanban.blogspot.com/
Hazautaznak, blogtalit szervez holnapra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2009-12-19, 21:27:12
Nem tudom hova, ugyhogy ide:
http://japanban.blogspot.com/
Hazautaznak, blogtalit szervez holnapra.

"Hű, egy élő japán lány és lehet vele beszélgetni, jajdejó, menjünk el!"
Bocs, de egy kicsit ilyen szaga van a dolgoknak.

Viszont most olvastam a yaoi vetítéses postot, lehet, igazából amiatt akadtam ki.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2009-12-19, 21:30:23
Quote from: Kvikveg on 2009-12-19, 21:27:12
Nem tudom hova, ugyhogy ide:
http://japanban.blogspot.com/
Hazautaznak, blogtalit szervez holnapra.

"Hű, egy élő japán lány és lehet vele beszélgetni, jajdejó, menjünk el!"
Bocs, de egy kicsit ilyen szaga van a dolgoknak.

Viszont most olvastam a yaoi vetítéses postot, lehet, igazából amiatt akadtam ki.
Igazabol a magyar srac az erdekes. Hujapanlany van szerintem jopar itt. Szoval szerintem is a masik alapjan akadtal ki.
Illetve nem tudom, hogy passziv olvasok is mehetnek-e vagy van valami az ottani forumban, amirol nem tudok. Mivel en nem megyek, nem nagyon erint.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

De akkor mi a pláne az egészben?

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2009-12-19, 22:16:06
De akkor mi a pláne az egészben?
Az, hogy szoltam. XD
Akit erdekel, elolvassa a kis szemeivel, es eldonti elmegy-e. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Már beindult a jegyvásárlás az áprilisi Yamato koncertre!

Mindenkinek csak ajánlani tudom! Aki drágállja a legalsó kategóriát is, annak csak azt tudom mondani, hogy szerintem mindenképp megéri!  ^^

http://www.yamato.hu/
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

Én 99.9%, hogy ott leszek.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

 :cool:
Én szombaton megyek (24.)! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Feldin

Áprilisban kendo eb Debrecenben ha valaki nem hallotta volna még
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

noriko

Quote from: Feldin on 2010-02-22, 13:15:59
Áprilisban kendo eb Debrecenben ha valaki nem hallotta volna még
http://ekc2010hungary.kendo.hu/tickets#

QuoteTickets will be available only on site (except for those coming with official teams as supporters), daily tickets will be sold - valid for all programs, including the competition, animecon and cultural events.

Quotevalid for all programs, including the competition, animecon and cultural events.

Quoteanimecon

:wtf:
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

#1300
Japán filmhét az Örökmozgóban

2010. március 25. - március 31.

Az idei japán filmhét ízelítőt nyújt a japán film 21. század eleji terméséből. A hét során levetített - Magyarországon még be nem mutatott, többségében díjnyertes - filmek mindegyike a mai japán filmeseket foglalkoztató társadalmi problémák különböző rétegeit tárja fel. Nagyító alá kerül a széthulló család, a homoszexualitás, a japánban élő koreai kisebbség, a szélsőséges új vallási szekták, az asszisztált öngyilkosság és a szegénység problematikája. Az idei filmhét egy animációs filmet is műsorára tűz, mely a második világháború borzalmait örökíti meg a mai fiatalok számára. Témájuknál fogva a filmhét programja nem csak a japán filmnyelv fejlődése iránt érdeklődők számára tartogat maradandó élményeket.

A vetítésekre a belépés ingyenes.

Az én házam (E)   március 25. 18:30
[spoiler]Az én házam (E)

(Bokunchi), japán, 2002, r: Sakamoto Junji, f: Uno Isamu (Saibara Rieko képregényéből), o: Kasamatsu Norimichi, sz: Mizuki Arisa, Yamoto Yuma, Tanaka Yuki
hb/J, 115 perc
with English subtitles

Hosszú távollét után Kyoko két fiával hazatér a Suihei szigetre lányához, Kanokóhoz, hogy új életet kezdjen három különböző apától született gyermekével. Kanoko egy koszos bordélyban kénytelen dolgozni, hogy eltartsa testvéreit. És ezt az idősebb fiú, Itta nem képes elviselni�
A belépés ingyenes/Free entry.
2010. március 25. csütörtök 18:30[/spoiler]   
Fél vallomás (E)   március 26. 18:30
[spoiler]Fél vallomás (E)

(Han-ochi), japán, 2004, r: Sasabe Kiyoshi, f: Tabe Toshiyuki, Sasabe Kiyoshi, o: Naganuma Mutsuo, sz: Terao Akira, Harada Mieko, Shibata Kyohei
hb/J, 120 perc
with English subtitles

Soichiro, volt rendőrdetektív ugyan feladta magát, mert három nappal korábban �saját kérésére �megölte beteg feleségét, Keikót, aki nem tudta kiheverni leukémiás fiúk elvesztését, viszont a közbeeső pár napról makacsul hallgat. Az ügyben nyomozni kezd egy ambiciózus riporternő is... Ez a nagy hatású társadalmi dráma nyerte el 2005-ben a legjobb film díját Japánban.[/spoiler]   
Üvegnyuszi (E)   március 27. 18:30   
Csitt! (E)   március 27. 20:00   
Kanári (E)   március 28. 18:00   
Le fogjuk győzni (E)   március 29. 18:30   
Függőkert (E)   március 31. 18:30   

"I wish I could, but I don't want to."

noriko

#1301
Quote from: noriko on 2010-02-18, 13:38:29
Már beindult a jegyvásárlás az áprilisi Yamato koncertre!

Mindenkinek csak ajánlani tudom! Aki drágállja a legalsó kategóriát is, annak csak azt tudom mondani, hogy szerintem mindenképp megéri!  ^^

http://www.yamato.hu/

Nemrég jöttem haza a Yamato koncertről, és még azóta is csak vigyorgok, mint a vadalma, mert annyira jó volt!!! Hihetetlenül profin csinálják és tök jól be tudják vonni a közönséget. :) Amíg jönnek hozzánk, én menni fogok rajongani!  :whoah: 

ui: úgy láttam, volt aki a helyszínen vett még jegyet. Persze azt nem tudom, milyen kategóriás maradt. 
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Kár, hogy most ide Debrecenbe nem jönnek, pedig én is megnézném az új előadást, a korábbiak nekem is tetszettek.

Cheesy

#1303
Kerestem, de nem találtam megfelelő topicot a kérdésemnek, újat meg nem akartam indítani.
Szakdolgozatom témájának egy étterem megtervezését tűztem ki (Debrecen egyik belvárosi telke az amit kaptunk, mindenkinek oda kell alkotni valamit). Nem kell feltétlenül idomulni a környező épületekhez, ilyen téren szabad kezet kapunk szerencsére. Mi ebben a különleges? Japán stílusban akarom elkészíteni. Mai kortárs építészek, mint Tadao Ando, Kisho Kurokawa, stb. munkáit nem igazán tudom alapul venni, mert manapság a kortárs építészet kimerül a látszó nyers beton, födémtől födémig tartó üvegfelületek, egyenes vonalak, lapostetők, stb használatában. Nekem viszont az autentikusabb megoldások, a látszó faszerkezetek, szép mély vörösesbarnára pácolva, íves tetők (nem a kínai pagodás, az több réteg...), az a tradícionálisabb kialakítás jön be.
Még nagyon az elején vagoky, jövő hét csütörtökig kéne egy skiccelt vázlatot, koncepciót prezentálnom a konzulensemnek, így még képlékenyek a dolgok.
Persze ne úgy képzeljétek el, hogy az egész épület papírfalakkal és fagerendákból, természetesen a modern anyagok is felheasználásra kerülnek (mondjuk statikát állítólag nem nagyon fogják építészeknél erőltetni...).
Amiben a segítségeteket szeretném kérni: japán fa tetőszerkezetekkel kapcsolatban semmi használható infót nem találtam több napi kitartó guglizás után. Tehát, mivel érik el azt, hogy íves, szarufák, székállások, stb., magyarán egy szerkezeti metszet kéne, vagy leírás. Mert azért jó lenne tudni, hogy működik a dolog...
Segítségeteket előre is köszönöm!

szerk.:
közben találtam ezt

szerk2.:
Egyre inkább úgy tűnik, hogy az a tradícionális íves tetőkialakítás inkább volt jellemző a templomépítészetre, a hagyományos értelemben vett épületeknél egyenesek voltak a szarufák, csak féltetővel vették körbe az emeleti szintet, ami ki volt emelve. (Majdhogynem "mediterrán" jelleggel..)

LiaLia

Az Urasenke Magyarországi Japán Tea Egyesület hírlevele, és benne egy program:

Újabb kezdő teaművészeti tanfolyam indítását tervezik, ennek kapcsán bevezető előadást, bemutatót, teakóstolót tartanak jövő hét pénteken, október 8-án este 7 órai kezdettel.
Helyszín: To Hi Gan Zendo, Budapest V. kerület Váci utca 40. (23-as kapucsengő)
Bővebb információk a honlapjukon olvashatók: www.urasenke.hu

[spoiler=Hírlevél]Kedves Ismerőseink, Barátaink, tisztelt Érdeklődők!

Több éves népszerűsítő tevékenység után idén januárban elindítottuk első kezdő szintű teaművészeti tanfolyamunkat, mely májusban közép-haladó szinten folytatódott. Ezzel párhuzamosan májusban újabb kezdő csoportot indítottunk. Tanítványaink lelkesedését látva, abból erőt merítve, s a tea széles körben történő terjesztésére, megismertetésére irányuló határtalan elhivatottságunknak teret adva, újabb kezdő csoport indítását tervezzük. Ezt megelőzően, a már szokásosnak mondható módon, bevezető előadást tartunk jövő hét pénteken, október 8-án este 7 órai kezdettel (helyszín: To Hi Gan Zendo, Budapest V. kerület Váci utca 40. (23-as kapucsengő)).

A japán művészetekről átfogó képet adó, valamint a teaművészetet és az ahhoz kapcsolódó művészeti ágakat ismertető előadás menete, témája a korábbi bevezető előadásokéval megegyező. Az előadást teaművészeti bemutató valamint teakóstoló zárja majd.

Az előadásról, valamint a hamarosan induló kezdő tanfolyamunkról honlapunkon (www.urasenke.hu) olvashat bővebben.

A jelenleg kovácsolódó csoportmunka eredményeképp, reméljük mind professzionálisabb és gördülékenyebb teakóstolókat, programokat tudunk majd szervezni a jövőben. Tanítványaink fokozatos bevonásával igyekszünk hamarosan új, az eddigieknél színesebb és változatosabb látványban, élményben részesíteni hallgatóinkat az előadások, bemutatók, kóstolók során.

Végezetül a segítségét kérnénk mindenkinek a jelen levél terjesztésében, hogy minél több emberhez, egyesülethez, fórumra eljussanak ezek a hírek.

Kísérje figyelemmel a jövőben is csoportunk fejlődését, tevékenységeit!

Várjuk szeretettel hallgatónk, látogatónk vagy akár tanítványunkként!

Tisztelettel,

Rajzó-Kontor Kornélia és Palotás Gábor
teaművészek
Urasenke Magyarországi Japán Tea Egyesület
web: www.urasenke.hu, mail: info@urasenke.hu[/spoiler]

Bütyök

Quote from: LiaLia on 2010-10-01, 11:24:35

Újabb kezdő teaművészeti tanfolyam indítását tervezik, ennek kapcsán bevezető előadást, bemutatót, teakóstolót tartanak jövő hét pénteken, október 8-án este 7 órai kezdettel.
Helyszín: To Hi Gan Zendo, Budapest V. kerület Váci utca 40. (23-as kapucsengő)
Bővebb információk a honlapjukon olvashatók: www.urasenke.hu

Ha valami érdekelne, akkor az biztos a fővárosban van. Biztos ami biztos, nehogy ott legyek. Sopronba meg mit jut a japán kúltúrából?... Semmi. XD
Na jó, ez nem igaz. Van egy japán étterem, baro drága, be nem teszem oda a lábam. ^^"
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog

.Attila

Ha valakit az urasenke érdekel, tesómtól kaphat infokat, ő sokat csinálta.

LiaLia

Quote from: .Attila on 2010-10-04, 23:37:32
Ha valakit az urasenke érdekel, tesómtól kaphat infokat, ő sokat csinálta.

A tesód tud arról, hogy esetleg Sopronban vannak-e Uresenkések? :smile: Hogy Bütyöknek is legyen valami jó :D

Amúgy én tavasszal voltam egy előadás-bemutatójukon, ahol a kimonókról és ehhez kapcsolódó szokásokról volt szó, finom tea mellett. Nagyon érdekes volt, főleg, hogy megmutatták, hogyan is történik egy kimonóba öltöztetés. Abban egyetértettünk, hogy nem könnyű kimonót viselni egy nőnek ::)

Bütyök

Quote from: LiaLia on 2010-10-06, 23:27:07
Quote from: .Attila on 2010-10-04, 23:37:32
Ha valakit az urasenke érdekel, tesómtól kaphat infokat, ő sokat csinálta.

A tesód tud arról, hogy esetleg Sopronban vannak-e Uresenkések? :smile: Hogy Bütyöknek is legyen valami jó :D


Szívesen megnézném egy előadásukat az bizti. :) De majd egyszer. Most másra kéne koncentrálni. :S
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog

.Attila

Quote from: LiaLia on 2010-10-06, 23:27:07
Quote from: .Attila on 2010-10-04, 23:37:32
Ha valakit az urasenke érdekel, tesómtól kaphat infokat, ő sokat csinálta.

A tesód tud arról, hogy esetleg Sopronban vannak-e Uresenkések? :smile: Hogy Bütyöknek is legyen valami jó :D

Amúgy én tavasszal voltam egy előadás-bemutatójukon, ahol a kimonókról és ehhez kapcsolódó szokásokról volt szó, finom tea mellett. Nagyon érdekes volt, főleg, hogy megmutatták, hogyan is történik egy kimonóba öltöztetés. Abban egyetértettünk, hogy nem könnyű kimonót viselni egy nőnek ::)

Az előadásaikkal az a baj, hogy csak egyszer nézhetőek. Ugyanis gyakorlatilag mindig ugyanazt adják elő és már nagyon unalmas.
Tesóm meg Baldy néven érhető el itt.

noriko

Nézegettem a japán zenei top 20-at, és ez vezette: http://www.youtube.com/watch?v=2mTm8dwCIJQ
Kultúrálódjatok ti is.  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

Szerintem nem rossz.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

gondoltam, hogy a fórumról tuti fog tetszeni egyeseknek, ezért hoztam  :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

Cloud

Határozottan nem rossz. A zene is jó.  :szemuveges:

Xzone


Fazék


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

Quote from: noriko on 2010-10-11, 22:55:53
Nézegettem a japán zenei top 20-at, és ez vezette: http://www.youtube.com/watch?v=2mTm8dwCIJQ
Kultúrálódjatok ti is.  :D

:haha: nem is 3, vagy 5 lány, már egy egész csapat szórakoztatja a népet. Legutóbb én is nézegettem a youtube-ot, és feltűnt egy másik lánycsapat, majd egy fiúcsapat is, szintén tizenvalahányan, estére majd belinkelem ide.

A top 20-ban sármos fiúk akadnak-e? Hogy ne csak a férfiemberek kulturálódjanak itt :haha:

Nakedape

Quote from: Xzone on 2010-10-12, 00:51:31
Quote from: Darkstar on 2010-10-11, 22:59:52
Szerintem nem rossz.

+1

Ez teljesen jó.
Quote from: Fazék on 2010-10-12, 00:52:49
pff. férfiak.
kb...   mondjuk az értékeket meg lehet tartani belőle, le kell venni  a hangot és betenni pl ezt  mögé hangnak, jobb lesz sokkal
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Quote from: LiaLia on 2010-10-12, 10:31:44
A top 20-ban sármos fiúk akadnak-e? Hogy ne csak a férfiemberek kulturálódjanak itt :haha:
ezen a héten ők a listavezetők: http://www.youtube.com/watch?v=xCGmYrH12lQ  :D
"I wish I could, but I don't want to."