Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Pandóra

Helló!

Úgy tűnik, inkább prózás vagyok. Űrsárkány és Holdárnyék :hail: A Mindenek urát nem tudtam megnézni.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Bruce

QuoteOriginally posted by Ramiz
Asimov érdekesen ír, de egy idő múlva (nekem úgy tűnt legalábbis) ismétli magát, mert kevés az ötlete. De Alapítvány 1-3 (az "Alapok") rulez! Én viszont (ha már itt tartunk) Douglas Adamsot imááádom! Meg Stanislaw Lemet!

Bruce: A Holdárnyék cím honnan van? :rolleyes:
 

Stanislaw Lemtől mintha már olvastam volna könyvet... A Solarist ő írta, ugye? Mert azt már olvastam. Nagyon érdekes könyv, csak néha túltudományos (vagy filozofikus?) volt... De azt még elviseltem.

A cím meg a folytatása után került föl rá, egész addig nem volt neki ilyenje. De az már vírusvacsi lett :( Azóta meg nem tudtam újraírni...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Hogy Asimovnak kevés ötlete lett volna? Háát. Azért elég meglepő mennyire előremutató dolgokat írt technikailag, és történetileg sem volt SZVSZ! egysíkú a sok irománya. Talán mert laza szálakkal olykor, de mindegyik összefügg a többivel, azért tűnhet néha... nem is tudom milyennek :)

Lem apó nekem túl tudományosnak tűnt már, ha jól emlékszem még rá :rolleyes: . Arthur C. Clarke viszont nagyon tetszik, főleg az idegenek megfoghatatlansága miatt. Tiszta Lovecraft, minden nem emberi a képzeletedre van bízva :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Ramiz
Én viszont (ha már itt tartunk) Douglas Adamsot imááádom!

Nicsak egy sorstárs. :D Douglas Adams rulez! (kár hogy ilyen hamar távozott az élők világából :beken: )

Soridan

Írhatott volna még pár Útikalauzt :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

Én mindent olvastam tőle (azt hiszem), nagyon-nagyon bírom! Csináljunk Douglas Adams topicot!
A címet csak azért kéreztem, mert Lovecraft...
Lem írta a Solarist, de még annál is jobbak: Csillagnapló (Pirx rulez!), Szénanátha, Álmatlanság. Kicsit filozófikus... ahogy én még szeretem. :p
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pandóra

QuoteOriginally posted by Soridan

Lem apó nekem túl tudományosnak tűnt már, ha jól emlékszem még rá :rolleyes: . Arthur C. Clarke viszont nagyon tetszik, főleg az idegenek megfoghatatlansága miatt. Tiszta Lovecraft, minden nem emberi a képzeletedre van bízva :)

Arthur C. Clarke!!! A kedvencem!!! A gyermekkor vége egy alapmű. Talán az volt az első olyan könyv, amikor átéreztem azt, hogy milyen az az elcsépelt mondás, hogy "nem lehet letenni". Komolyan nem ettem, nem aludtam, amíg a végére nem értem (szerencsére nem túl hosszú könyv :D ).
Elég ritka, még az országos Szabó Ervinben sincs meg. Először kölcsön kaptam, de úgy gondoltam, egy ilyennek meg kell lennie otthon is. Legalábbis mégegyszer el kell olvasnom Aztán a szolnoki könyvtárban megtaláltam. Elég lehangoló, hogy mivel tudtam a végét, feleannyira sem élveztem. Bár ez lehet, hogy a vizsgaidőszak miatt volt, ezért nyáron majd megpróbálom újra.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Soridan
Írhatott volna még pár Útikalauzt :D

Nem mintha rajta múlott volna. :rolleyes:

Ramiz: az Útikalauz sorozatból összesen öt rész készült (plussz egy film). A topicot meg már létrehoztad, mint látom.

kisvirag

Noriko: hát, nem regény részlet akart lenni, tegnap pattant ki a fejemből, de most hogy így mondod, akár még az is lehet (csak már legalább 3 elkezdett regényem van... illetve van olyan amit befejeztem, de az olyan 15-6 körül volt, és akkor még másként láttam a dolgokat, kis átdolgozást igényelne...)

Asimov: szerintem nem ismétli magát, csak sok az összefüggő sztoryja, élete végére szinte az egészet összefűzte egy nagy sagava. ez ki is lett adva öt kötetben, nagyon szép sorozat.
különben majdnem az összes Asimovot olvastam...

de télleg nem leszek offtopic.

Sajnos a suxx net miatt nem láttam a negyedik oldal végén levő postokat... igy az ott megjelent és sokat dicsért müvet sem...

de remélem majd valamikor tudom potolni

/spoiler hamarosan kaptok tőlem újabb novellát :)) amint kiteszem netre :)) /spoiler
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Soridan

QuoteOriginally posted by kisvirag
/spoiler hamarosan kaptok tőlem újabb novellát :)) amint kiteszem netre :)) /spoiler

És ez mennyiben spoiler? Inkább örömhír :D

Off (félig, hiszen írások rovat ez, vagymi) : Gyermekkor vége tényleg nagyon.... *idesokjójelző*.... a Mohácsi könyvtárban meg is van 3 példányban :]

Ja és kisvirag: majdnem összeset olvastad Asimovtól? A Gaia-t is? Azért kérdem, mert úgy vettem észre, sokan nem tudnak róla, hogy ilyen is van :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

kisvirag

Soridan: igen, a Gaia bennevan azöt kötetes összesben.
Mondjuk engem kicsit meglepett, hogy Asimov ezt a megoldást választja.... mondjuk az is igaz, hogy egyik megoldás sem tetszet.. de mind1

hát örömhir, spoiler, ki minek veszi :)

akkor tessék:

ez az egyik kedvencem, és nem is túl hosszú :)  még 2001 elején íródott, mint a legtöbb novellám is 2000-2001es. sajna mostanság nincs ilyenre időm :(
Életfa

és még egy :
ezt is nagyon szeretem :) (mondjuk majd az összeset szeretem, de persze vannak kedvencek)

naplótörténet

Mostanra ennyi. :) majd még kaptok :)
de csak ha sok dicséretet kapok :) :P :hehe:  :hopp:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Soridan

QuoteOriginally posted by kisvirag
Soridan: igen, a Gaia bennevan azöt kötetes összesben.
Mondjuk engem kicsit meglepett, hogy Asimov ezt a megoldást választja.... mondjuk az is igaz, hogy egyik megoldás sem tetszet.. de mind1
QuoteOk. (de értelmes voltam)

Quote
Mostanra ennyi. :) majd még kaptok :)
de csak ha sok dicséretet kapok :) :P :hehe:  :hopp:

Arra mérget vehetsz ;)

A naplósat elolvastam. Érdekes nagyon, de tetszik :D Az Életfa holnapra meglesz, most kisebb gondjaim vannak géppel :/ Pfff.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

kisvirag

QuoteOk. (de értelmes voltam)

Ehhe :)
asszem én nem voltam érthető (arra gondoltam, hogy (jajjanevéremárnememlékszem) mit választ? első, második alapítvány , vagy Gaia szerinti jövőt...)

no de imnd1.
eszembe jutott, hogy én most hazamegyek, és nem is jövök csak hétfőn (megin beleszakadhatok majd a sok olvasásba...) de hogy nektek se legyen könnyű :)
ezt a kettőt még meg akarom osztani veletek (a többit nem találom annyira jónak...)

ez kicsit hosszú, 10 oldal, de szerintem érdemes elolvasni (még a nővérem is azt onta hogy jó... pedig az hogy ő ilyet mondott, az nagy szó :)
Kaya

és egy másik: (ennek van folytatása, meg annak is lenne folytatása, már ha megírnám. a címről csak annyit: egy olyan kötetbe szántam, ahol az összer történet úgy van megírva, mint egy álom. a végén mindig felébredek :)

vampir

mostmár tényleg elég belőlem!
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Soridan

#223
QuoteOriginally posted by kisvirag
Ehhe :)
asszem én nem voltam érthető (arra gondoltam, hogy (jajjanevéremárnememlékszem) mit választ? első, második alapítvány , vagy Gaia szerinti jövőt...)

Edit: hülye vagyok, félreértettem elsőre. MOst már világos (kisütött a nap egy pillanatra, így bekapcsolt az agytevékenységem is...pillanatokra :P )

És:
Nem elég belőled^^ Még akajok! ^__^
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

kisvirag

jajj!
vámpiros link hibás!
vampir
igy jó
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

#225
Sajnos rohanok, de szerdánként tuti lesz időm du!

Űrsárkány - 2. rész
Késői néma vallomás

UI: Igen, tudom, hogy öt rész, plusz még olvastam a két Dirk Gentlyset, a lazacos némileg magáról mesélőt (mi is volt a címe?) meg az állatokkal foglalkozó dokumentumkönyvet is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pandóra

Ramiz :hail: :hail:
A Késői néma vallomás nagyon ütős!

Kisvirág, egy csatolt fájlodat sem tudtam megnézni.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Ramiz
a lazacos némileg magáról mesélőt (mi is volt a címe?)

The Salmon of Doubt, avagy a Kétség Lazaca. ;) Megjegyzés: ezt mindenkinek, aki akár egy kicsit is érdeklődik Douglas Adams írásai iránt, muszáj elolvasnia. :)

Tiaro

#228
Sajna most is csak egy hangulatjelentés erejéig írok...
(amiben legalább van eső, hehe)

Kint zuhogott az eső. Nem tudom miért, miért pont akkor, de tény, hogy esett. Lassú, szemerkélő, bánatos eső volt, egykedvűen verte a kocsma üvegét, mintha mindig is esett volna... mintha sose akarná abbahagyni. Az üvegeken túl az éjszaka világa nevetett rám, az utcalámpák sárga fényét ezernyi kristályként szórta a felázott út.
 Mint megannyi szétgurult üveggolyó.
 Te; előttem álltál, háttal nekem. Valakivel beszélgettél, akit nem ismertem, de azt tudom, hogy abban a percben gyűlöltem. Nem csak azért, mert elfoglalt téged, hanem pusztán mert létezett: ösztönösen, és oktalanul. Lassan sétáltam mögéd, és átkaroltam a derekad.
 Hozzád hajoltam.
 Meglepődtél, gyors mozdulattal kaptad hátra a fejed, hideg szemeiddel találkozott a tekintetem. Kérdő volt, és egyben elutasító- akkor, és ott el se hittem, hogy ez velem történik.
 Már megint.
 Pár szót suttogtál, amit nem értettem, aranyosan, kedvesen mosolyogtál, üres, lélektelen mosollyal. Nem tudom, mit mondtam, talán te se hallottad...
...talán én se.
 Megráztad a kis fejed, és elfordultál.
 A másik diadalmasan, lenézően figyelt. Nem volt mi mondanom neki. Mikor ránéztem, zavartan kapta el a tekintetét- szinte én magam is megijedtem a közönyös fagytól, amit éreztem. Nem szóltam, csak hagytam, hogy beszéljetek tovább, és... elsétáltam.
 Éppúgy, mint akkor. A múlt képei azonnal megrohantak letarolva minden megmaradt érvet, és fejtegetést. Furcsa érzés tört rám, vasmarokkal szorítva össze a torkom.
 Déja vu.
 Nevetségesen ismerős helyzet volt, egy ezerszer eljátszott darab újabb felvonása, ami csak a díszletekben más. Ugyanúgy hibáztam, mint régen, és ugyanazért, csak te voltál új. Üres bábként ültem le egy székre, üveges szemekkel meredtem magam elé.
 Miért?
 Az eszem gúnyosan nevetett rajtam. Hiszen igazából nem is fájt úgy, ahogy kellett volna. Mint egy átkozott kép egy némafilmből, egy jelenet valami film noirból. Mintha nem is én lettem volna. A gondolat pusztítóan tört rám, hogy talán...
...talán nem is tudok már szeretni. Talán sose tudtam.
 Végtelenül céltalannak éreztem magam. Feküdni szerettem volna kint a sárban, az esőt figyelve, vagy az eget eltakaró vén fákat bámulva, nem tenni semmit, csak várni, amíg... amíg téged is elfelejtelek.
 Nem tudom, miért nem tettem. Egy baráttal sétáltam haza, aki őrangyalként kísért az üveggyöngy úton. Halkan énekelünk valamit... a Yesterday volt talán... találó, nem igaz?
 Sártól lucskosan értem haza, de nem érdekelt. Csendben leültem az ágyra, és... gondolkoztam. Egyszer csak, végre elmúlt az üresség...
 Egyetlen könnycsepp hozta el a feloldozást.
 Aztán...
...aztán követte a többi.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Bruce

Hát igen. Hangulatjelentés. Ha ezt a szót látom, szinte félek elolvasni, mert az esetek 90 %ában átragad a hangulata rám is. Ami nem mindig vidám... sőt. Mindig nem. Asszem. Tiszta szerencse, hogy nem maradok sokáig a hatása alatt, mert tudom, (na jó, csak remélem. De azt nagyon.) hogy csak kitaláció.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Ezt most engedelmeddel Tiaro-sama, kihagyom, hétfőig. Tegnap elolvastam az Űrsárkányt, utána a Késői néma vallomást... és kis híján sírva fakadtam. Alig bírtam magam felvidítani az öcsém bevonásával...amiről eszembe jutott, hogy megkért, rakjam fel két haiku-ját:

Együttérzés:

Itt ülsz mellettem,
együtt sírunk, mi ketten,
pedig Neked fáj.

Barát:

Barát vagy nekem,
Egyensúly él már köztünk,
Akár Hold és Nap.

Szerintem szépek.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Tetszenek, csak kár hogy épp előttük olvastam az Űrsárkány folytatását és a Késői néma vallomást... Szóval most nem vagyok valami fényes kedvemben... :beken:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ramiz

Engedelmetekkel (mert nem szeretek idegen mondatokat keverni, de van, amit tényleg jobban ki lehet fejezni nem magyarul): Let's turn to happy! - ha ez így helyes.
Tiaro: szerencsére ilyent még nem éltem meg. Nem sokat vesztettem, ugye? (Jobb lenne mégis ivartalan szaporodással, csak a baj van a nemekkel... :rolleyes: :hehe: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

QuoteOriginally posted by Ramiz
Let's turn to happy!  

Easier said, than done....  (ha ez így helyes :D )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Tiaro

Na végre el tudtam olvasni az utóbbiakat is. Időrendi sorban:

Noriko: A négylevelű lóhere: tisztára, mint egy gyermekmondóka. Nagyon aranyos szerintem, és a ritmusa is jól eltalált, pont ide illik.

Bruce: ez a novella tényleg furcsa volt. Az alapszituáció, és a hangulat nagyon eltalált, de a vége kicsit érhetetlenné vált. Mi lett a fiúval? Vááá... lehet hogy csak én vagyok még mindig kótyagos, de nem vettem tisztán az adást. :confused:

Kisvirág novelláit sajna én se tudtam megnyitni... :mad:

Ramiz: igeeen! Pont ilyen befejezésre gondoltam! Remek bevezetés után remek végkifejlet! A Késői néma vallomás pedig: gyönyörű, csak szomorú emlékeket idéz.

Soridan: csak nyugodtan, nem kell elsietni, bár lehet, h így hamarabb túl lennél rajta... :D
A haikuk pedig jók voltak, főleg az első tetszett.

Ja igen: Bruce, ha jól emlékszem eddig minden hangulatjelentés megtörtént eseteken alapult... mint ahogy ez is. Nem véletlenül írtam 3 körül. :D
Ramiz: hát, lehet hogy tényleg egyszerűbb lenne... de azért ez mégiscsak élvezetesebb módja, csak néha kissé... na jó, hagyjuk. Inkább tartom magam a javaslatodhoz. Éjlen a boldogság, (és persze éljen a répa!)
:hopp:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Soridan

QuoteOriginally posted by Tiaro
Soridan: csak nyugodtan, nem kell elsietni, bár lehet, h így hamarabb túl lennél rajta... :D
A haikuk pedig jók voltak, főleg az első tetszett.
 

Lehet, de muszáj előbb felturbóznom magam jókedvileg, hogy ne padlóra, csak asztallapig essek vissza :D

A haikuk kapcsán írtakat pedig átadom öcsémnek. Örülni fog :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Tiaro

Részeg este

Arany bor folyik a földre
Íze édes-keserű
Mámorító kéjméregként
Andalít ez a nedű

A két pohár mind teli még
Átsüt rajtuk a szép fény
Vén asztalon táncol egyre
És az öreg kanapén

Száll a füst a csillagokhoz
Halk esővel birkózva
A falon hideg komoran
Függ egy elszáradt rózsa

Csendes szavak keringenek
A terhes levegőben
Régi emlék, furcsa visszhang
Közötted, és közöttem

Régi emlék, kedves emlék
Oly jó újra átélni
Egy pohár bor varázsával
Minden rosszat feledni

Nevettünk a boldogságon
Nevettünk a vén esőn
Csak az fájt, hogy mint szürke füst
Ez az est is merengőn,
Szomorkás, víg-részegen
Emlékké folyt csendesen.

Na ez már majdnem vidám volt, nem...? :p
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Bruce

Milyen találóan fogalmazol. Tényleg "majdnem vidám" volt... de látszik, hogy fejlődőképes vagy :)
Amúgy meg tudom, hogy a vége kissé zavaros, de talán már írtam hogy volt folytatása is, csak az elveszett, és még nem írtam újra.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Pandóra

Nem értem. Miért vagyunk ilyen magányosak? Mind... Miért van az, hogy amire annyira vágyunk, nincs meg? Bennünk kell lennie a hibának, nem? Talán nem vagyunk elég nyitottak? Annyira elvagyunk a szenvedésünkkel, hogy már észre sem vennénk, el sem hinnénk, ha történne valami? (Nem is tudnánk mit kezdeni vele?)
Na jó, azt hiszem, megyek aludni. Ez a tegnapi Ráday meg a mai irodalomelmélet úgy tűnik, betett.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

noriko

tadaima! és el is olvastam mindent!!
Bruce-Holdárnyék: hű nagyon tetszett az indítás!!aztán úgy éreztem a többi egy kicsit össze volt kapva...DE..most átolvastam (mert még multkor olvastam elsőre), és módosítottam véleményemen, mert a tik-tak közé pont ennyi illik. Hiszen ez mind a 12 és az 1 óra között történik valahol félúton:) (bár ha ábrázolni kéne valami grafikonon, akkor lassan emelkedik, aztán a robbanással hirtelen felugrik, ott rezeg, majd paff, leesik és a kezdő magasságban halad tovább.:p)
Amúgy az Escaflowne-t juttatta eszembe!!

Soridan: tééényleg! a MIB! (valami filmes logoban nem volt ilyen azért:confused: guess not..)

kisvirag novellái: én mindet meg tudtam nyitni:hehe: :D  bár az egyiket csak második nekifutásra..
nos akkor aki még nem olvasta, innét lehet hogy néhol SPOILER: Életfa: ez nagyon tetszett! egész filozófikus darab!nagymamám szerint van valami hasonló indián-mítosz.. nemtom, nekem új volt. És jó a stílusa is!
a naplós: na ez megint más stílus! sokoldalú művész, ne? (:
ez meg egy PCjátékra emlékeztetett, amikor ilyen virtuális naplófoszlányokból mi nyomozzuk ki, hogy mi történt a kihalt szigettel(Mist).  az nem volt világos, hogy a lidércek akkor tudják, hogy körforgásban élnek? mármint ha igen, akkor ezekszerint tudatában vannak előző életüknek...Ez viszont ijesztő!!brrrrr... Ha meg nincsenek tudatában, akkor honnan tudják hogy helycsere lesz?? na jó, nem piszkálódom, mert tetszett!! :-)))
Kaya: nos...izé...najó, őszinte leszek. Ez annyira nem tetszett nekem. Mármint a fő gondolat az nagyon érdekes!! Maga a címszereplő lényege az nagyon tetszett! Csak a tálalás nem nagyon, mert szvsz egy kicsit sokat ismételted magad. (pl. leírtál mégegyszer olyan dolgokat, amik korábban egy párbeszédben már elhangzottak.) meg lassított a történeten a "miért?-nem mondom meg!-naa légyszí!-na jó elmondom" -féle párbeszéd. És nem volt tiszta végülis hogy mi volt az értelme az egész király palotája-jelenetnek (oké, ott jött rá, de végülis a nyomozásnak nem sok egyéb értelmét láttam..)Szóval az főszál tényleg jó, de rövidebb változatban talán érdekesebb lenne. Na, remélem nem sikerült bántóra semmi!!! gondoltam megpróbálkozom egy kis kritikával is, hátha építő jellegű. és ez mind SZVSZ volt! és igenis szerény, mert nem akarok fölényeskedőnek hangzani, főleg mivel egy jó novellát nem írtam szerintem életemben!pöffeszkedni nincs helyem!;)
vámpíros: hű! nagyon tetszik az ötlet!! ez az álmokból álló novellasorozat! tök jó! a történet is jó, nem valami jó álom :-p Van még ilyen? igazán kíváncsi lennék rá!/SPOILER
na...eh ez hosszú lett. pedig még vannak hátra művek..oké, asszem köv postban folyt köv....holnap.
"I wish I could, but I don't want to."