Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

kisvirag

Nos, sajnos még nem jutott időm elolvasni a színházat, de majd igyekszem potolni, a opstok alapján még inkább felkeltette az érdeklődésemet :)
ezt azt hiszem, még csak akartam ide linkelni, de azt hiszem még egyszer sem tettem meg. ha esetleg mégis szerepelt volna már, elnézéseteket kérem, az ember feledékeny állat...

Istenek játéka
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Pandóra

Quote from: kisviragezt azt hiszem, még csak akartam ide linkelni, de azt hiszem még egyszer sem tettem meg. ha esetleg mégis szerepelt volna már, elnézéseteket kérem, az ember feledékeny állat...

Istenek játéka
Én nem emlékeztem rá.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

noriko

#362
Huh, utólértem a postolókat! asszem elolvastam mindent!
Villanás: (ajaj..ezzel kezdtem..már nem is emlékszem annyira..nézzük csak..) Á megvan! Jó volt! Tényleg érdekes téma a VR! Lehet vele játszadozni :) Az egészről egy film jutott eszembe, nem tudom mi volt a címe, Demi Moore játszott benne. Arról szólt, hogy egy nő nem tudta megkülönböztetni az álmát a valóságtól, mindig amikor az egyik életében lefeküdt aludni, a másik életét élte addig. Mi sem tudtuk melyik lehet az igazi, aztán a legvégén amikor fontos választás elé került, végül kiderült hogy melyik. Nagyon érdekes film volt, már akkor is nagyon megtetszett ennek az álom-valóságnak a gondolata!
Mese: (oké, most nem vagyok jó passzban...nem ugrott még be..) Ez volt a Hóvirágos ugye? Tetszik a hóvirág szimbólum! Hogy a tél végét ő hozza meg! Érdekes volt, csak valahogy furcsán össze volt kapva a vége szerintem. Amennyit készülődtek az összecsapásra, igazán jöhetett volna valami kis csata..:( Gaia csak simán lesöpörte őket, ezzel még szegény Hóvirág áldozata is teljesen feleslegesnek tűnik..
Tűz és víz: a befejezés nagyon lol :D (najó, lehet hogy csak nekem volt az) persze jó értelemben lol! ;)  Nagyon jó vagy az ilyen sors,istenek,elemek összecsapása-írásokban! Én nagyon élvezem a leírásaidat! (a srác azért picit zavaró volt tényleg:p) Szóval szerintem nekem azért is tetszett ez jobban, mert ebben több volt az elbeszélés mint a párbaszéd. A párbeszédeid valamiért zavarnak egy picit.. néha nemigazán ezeket a megjegyzéseket várnám a szereplőktől..oké, ezt nem feszegetem, mert konkrétat most úgysem tudnék mondani.
Istenek játéka: nahát, mi ez a sok családi összetűzés! Hóvirág és az anyja, itt meg két testvér! Szomorú téma..  :beken:
Még nem volt a történet, csak a név volt ismerős..Charin(?) szerepelt a Kayában is nem? bár lehet hogy csak én emlékszem rosszul..na majd meg is nézem. De gondolom itt nem ugyanarról van most szó :) Itt is ugyanazt tudom mondani, leírás tök jó, párbeszédek meg so-so..  No offense!!!!!
Színház: Szupi! Szerintem nem is kell ide csattanó, és az sem baj, hogy már az elején sejtjük a végét, mert úgyis a közepe a lényeg. Egy érdekes formátumú életrajza egy embernek és egy épületnek. cool. Picike zavaró dolog mert most ilyen piszkálódó kedvem van :p amikor az emlékképekben megtudja az öreg a Kölyök halálhírét, sztem jobban illene az emlékkép-jelleghez, ha abban nem "az öreg"-ként lenne megjelenítve, hisz gondolom akkor még nem volt annyira idős. Elég lenne az "Ő". szvsz!!! /piszkálódás

Na, ha már elegetek van a kritika-áradataimból feel free to  :uzi:
(persze csak finoman!! és semmiképp IRL!!)

edit: wow!tényleg a Kayában volt! és még jól is írtam a nevét! sugoi! úgylátszik kezdek magamhoztérni! :D
"I wish I could, but I don't want to."

Tiaro

Basszus, megint kitöröltem a saját postomat.
ilyenkor gyűlölöm a picipuha okosegerem.  :grrr:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Tiaro

#364
Na mégegy*

QuoteA közepe felé kicsit leült, és lehetett sejteni a végét, de a hangulat megint nagyon megragadó.

No igen, lehet hogy átestem a ló túlsó oldalára...  :)

QuoteTiaro: Dark side forever! Végigfutotta a hideg a hátamon a maratont... Még ha a témája nem is annyira olyan, a hangulata eccerűen brrr...

 :merci:

QuoteSzínház: Szupi! Szerintem nem is kell ide csattanó, és az sem baj, hogy már az elején sejtjük a végét, mert úgyis a közepe a lényeg. Egy érdekes formátumú életrajza egy embernek és egy épületnek. cool. Picike zavaró dolog mert most ilyen piszkálódó kedvem van  amikor az emlékképekben megtudja az öreg a Kölyök halálhírét, sztem jobban illene az emlékkép-jelleghez, ha abban nem "az öreg"-ként lenne megjelenítve, hisz gondolom akkor még nem volt annyira idős. Elég lenne az "Ő". szvsz!!! /piszkálódás

...honto...
Igazad van. Mea culpa maxima.  :)

Most pedig jöjjön a  :_piszka: -lódás. kisvirag: én is csak azt tudom mondani, amit Noriko. Gyúrj rá a párbeszédekre. Az Istenek játékában pl egy rakás jól megírt jelenet volt, amik közül nagyon kilógtak a párbeszédek. Ahhoz, h a szereplők élőnek tűnjenek, nem árt rájuk jellemző dolgokat a szájukba adni. Pl egy artikulátlan Höhöhö után kifejezetten zavaró a "Vegyük el a vagyonát!" bejelentés. Nem durva hiba, csak kizökkenti az olvasót a hangulatból. + nem árt néha egy "mondta" "válaszolt" "sziszegte" félondatocskát odaszúrni a szöveg után, és akkor nem lesz olyan, mint egy forgatókönyv.
Na. A frankó megint meg lett mondva. Egyébként jól viseled a  :_piszka: -lódást...  :hehe:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Ramiz

Persze, hogy még jönnek írások (az csak jó), de akkor érdemes elkezdeni tervelni a dolgot, ha van rá érdeklődő is. (Eddig Bruce volt elég egyértelmű :D ) Addig minek. Aztán eldől, hogy mennyi gyűlik össze, hányasra kell venni a betűméretet stb.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

Tétova monológ
---------------

Talán... de nem.
Nem lehetett másként.
Megtörtént.
Elmúlt.
Valami végetért.

Talán... ha néha
odafigyeltem volna?
Nem tettem.
Megbántam.
És így vált valóra.

Talán... esetleg,
ha felébredhetnék.
Álmodnék?
Nem hiszem.
Miért is reménykednék?

Talán... ha, olykor...
Ez zakatol bennem.
Elmúlt.
Kínoz.
Ideje továbblépnem.

Sors
----

Szurokgyémántok. Ez jutott róla eszembe.
Csak néztem, ámultam, elvesztem benne.
Akár lepkét a láng, fénye úgy vonzott,
s mint a sír sötétje, akként taszított.
Ha felém fordult, forró láng emésztett,
ha RÁM pillantott, jéggé dermesztett.
Engem sose látó szempárba szerettem,
Ez az én átkom, végzetem, keresztem.

Hullócsillag
----------

Komorfekete égen, csillagként ragyogott,
Néma könyörgése szívembe hasított.
Fájdalom ült benne, egész lényében,
Szemrehányás csillogott szelíd fényében.
Zuhanni kezdett, majd hirtelen megállt:
Selyembe ütközött. Éjsötét akadály.
Forrását nézem, majd újra magamat,
Ravatal mellett a megtört gyászolókat.
Ünneplőben fekszem, némán, kiterítve...
Egy könnycsepp hullott halotti leplemre.

Phew... megvan. NEm valós élmények :P  Csak gondoltam kipróbálom a 'gruftie' stílust :D
Egyébként... a Tétova monológ fel lesz olvasva egykori ált. iskolám mostani ballagási ünnepségén! Yess!
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: SoridanEgyébként... a Tétova monológ fel lesz olvasva egykori ált. iskolám mostani ballagási ünnepségén! Yess!
:tezsvir:
Egyébként nekem a Hullócsillag teccett a legjobban! Teccikteccikteccik! :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

noriko

wow Sori te lettél iskolád költője? :D
amúgy grat!! :)

Sors: utolsó két sort IMÁDOM!
Hullócsillag: huh, most hogy megértettem (/me  :lame: ) nagyon nagyon tetszik!!!

Felvételizőknek

Jogász, orvos, közgazdász,
színész, bölcsész pálya
Mit válasszak ezek közül
hogy boldogan és vidáman
lépjek a világba?
Szobrász, tanár, rendező,
híres pszichológus
Mostanában, szörnyű dolog,
fejemben a gondolatok:
pálya katalógus.

Fellegek, álmok,
boldogság, béke
Mi adja meg nekem
mit szívem vágyva, s félve
a világtól kérne?

MI LEGYEK?!!!


valós élmények. és bár én már túl vagyok a felvételin, a kérdés sajna még ma is aktuális. :(
"I wish I could, but I don't want to."

Totya

Quote from: norikoFelvételizőknek

Jogász, orvos, közgazdász,
színész, bölcsész pálya
Mit válasszak ezek közül
hogy boldogan és vidáman
lépjek a világba?
Szobrász, tanár, rendező,
híres pszichológus
Mostanában, szörnyű dolog,
fejemben a gondolatok:
pálya katalógus.

Fellegek, álmok,
boldogság, béke
Mi adja meg nekem
mit szívem vágyva, s félve
a világtól kérne?

MI LEGYEK?!!!


valós élmények. és bár én már túl vagyok a felvételin, a kérdés sajna még ma is aktuális. :(

Nagyon is aktuális, én is rosszúl választottam nem is szeretem.  :ejj:
Teacher Banzai!!!

Ramiz

Hé! A versből hiányzik a műszaki pálya! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Quote from: RamizHé! A versből hiányzik a műszaki pálya! :D
lol gomen!! hmm..hogyha körbenézek a fórumozók között, lehet hogy nem ártott volna átolvasnom ezt a verset mielőtt ide postoltam! :p csakhát az az igazság, hogy annakidején műszakit én alapból kizártam... :rolleyes: :D
"I wish I could, but I don't want to."

Soridan

Suliköltő :D Yeah :)

Ez a vers meg szeirntem sokunknál aktuális.... én is pályát tévesztettem :/
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Shadowolf

Quote from: SoridanSuliköltő :D Yeah :)

Ez a vers meg szeirntem sokunknál aktuális.... én is pályát tévesztettem :/

Én meg szimplán úgy döntöttem, hogy előbb egy olyan pályát végzek el amivel később egy jól kereső állást tudok szerezni, és utána meg egy olyant ami esetleg még érdekel is. :D

Totya

Quote from: ShadowolfÉn meg szimplán úgy döntöttem, hogy előbb egy olyan pályát végzek el amivel később egy jól kereső állást tudok szerezni, és utána meg egy olyant ami esetleg még érdekel is. :D

 :_off:  Jaja ilyen meggondolás vezérelt engem is, de nem olyan könnyű ez a gépészmérnöki  :ejj:
Teacher Banzai!!!

Soridan

Quote from: ShadowolfÉn meg szimplán úgy döntöttem, hogy előbb egy olyan pályát végzek el amivel később egy jól kereső állást tudok szerezni, és utána meg egy olyant ami esetleg még érdekel is. :D

Pfff... könnyű ezt mondani....ezért vagyok én is itt.... blehhh
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

kisvirag

nohát.. ezek nagyon jo kis versek voltak Soridan! főleg a sors tetszett
( :_off: Soridan: mellesleg még hogy nem merel megszolalni... láttam mit müveltél #almafán :) )
Énegem érdekel még mindig ez a adjuk ki dolog, ugyis, mint tegyünk bele művemet :)

nah és tessék, ujabb alkotás
ez a legutolsó amit irtam, és ez egy regény részlet (novellának indult, de mivel mr 50 oldalig jutottam, a sztori meg még nagyon az elején van... sajna abba is maradt, régen írtam már hozzá...). igazábol itt azt hiszem kezdenek párbeszédek rendbe jönni ( ha nem, tessék nyugodtan szolni), emelett itt azt hiszem a koncepcio az érdekes. Ugyanis a legeleje lemaradt(mert még az szerintem nincs értelmesen megfogalmazva) aminek a lényege a következő: az alant olvasható sztori egy ezeréves kézirat kommentározott kiadása, ami legvalószínűbb, hogy csak korábbi mítoszokat dolgoz fel, és szinte semmi valóságalapja nincs. De a kommentekből sokminden kiderül. sajnos a világ még nincs tökéletesen kiépítve, de ennyiből remélhetően még nem jön le :)

A másik pedig az egyik legelső alkotásom, ami viszont elég jol meg van rágva :))
és az egyik kedvencem is. abban a korszakomban írtam, amikor a tököm tele volt azzal, hogy mindig minden happy endel végződik...jujj, most spoilereztem...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Pandóra

#377
Helló!

Kisvirág, a Százéves Tölgy emlékei már volt. Az Istenek játékával kapcsolatban én is bekapcsolódnék a piszkába, már tegnap meg akartam tenni, de akkor nem akartalak bántani, látszik, mert milyen komolyan veszed az írásaid. De most, hogy a többiek elkezdték, beállok a sorba.  :p
Tiaroval értek egyet abban, hogy egy csavargó nem mond olyat egy útonállás kellős közepén, hogy "vegyük el a vagyonát", és több ilyen volt, és néha a szóhasználat is érdekes (pl. szájnyílás). A párbeszédek kaotikusnak tűnnek. Amíg pl. két szereplő volt, addig (második olvasásra) meg lehet különböztetni, hogy melyik mit mond, de amikor már belépett a harmadik szereplő, én teljesen belegabalyodtam. Azt javaslom, hogy az ilyeneket próbáld ilyesmikkel kikerülni:
"- Fogd már be, Pandóra! - csattant fel Kisvrág.
- Igen, fogd be! - helyeseltek a többiek."
Ja, és az Istenek játékához még annyit: az elején már nagyon örültem, hogy előkerültek jelzők is és melléknevek, de a közepe felé már nem figyeltél erre, ott megint jött a tőmodatok sorozata.

A mitológia egészében lesz szerintem élvezhető, úgy láttam, most direkt olyan részt vágtál be, ami a fajokat soroltatja fel. Ezért ez most kicsit tudományos volt. Mi lesz ennek a cselekménye?

Noriko, Soridan utolsó két sora azért tetszik neked, amiért nekem? És ez kapcsolatban van az "Egyedül"-lel? ;) És nekem is ez a vers tetszik, Sori.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

kisvirag

Kisvirag szivesen fogad miiinden kritikát, mert tudja, hogy ebből lehet tanulni, és nem a "jujjdejóvolt"okból.
Rendben van, ezután ha alkotó munkára adom a fejem, jobban oda fogok figyelni az ilyesmire! (és amennyire tudom és lesz időm, ezeket is kicsit helyrepofozom)
gomen, ha már olyant linkeltem, ami volt, de annyira nem tom fejbe tartani! (no, ez nem igaz, csak a százéves tölgyet anno más cimről linkeltem...mostmár igy felrémlett)

Nos mitologia

bátran spoilerezek, mert mint mondottam, még igen kezdetleges állapotában leledzik.

a lényeg, hogy a rhelfeket a kihalás veszélye fenyegeti, nem csak mert kevesen vannak, hanem egy másik ősi nép (pillanatnyilag még a malignusok néven, de akarok valami más nevet keresni nekik), akik esküdt ellenségei a rhelfeknek, ki akarják pusztítani őket, és az idő közeleg, mertmegtudták, hova huzodtak vissza a rhelfek. (a rhelf egyébként a Rhea és elf kapcsolatból jön, ha esetleg nem lett volna egyértelmű...)nos, ők azt hiszik, Vindes lehet a megmentőjük, az ő elképzelésük szerint úgy, hogy megtanítják az ősi mágiára. de Vindes okosan rájön, hogy annak semmi értelme, mert ő egyedül semmit sem tehet. ehelyett talán azért ő lett a kiválasztott, mert magas szintű kalandor, harcos. ő úgy gondolja, a rhelfeket kell megtanítani a cselvetésre, és az agyafúrtságra. ezért magával viszi Abbarát. a lányt persze rosszul fogadják az elf társadalmak (már maguk sem hiszik, hogy léteznek rhelfek, ezért korcsnak, elf és sötét elf keverékének nézik, ergo szinte semmibe veszik.) Vindesnek mégis segít egy öreg elf barátja, mert őt meg tudja győzni igazáról. elkezdődik a kiképzés (a tanulási folyamatot és szinteket még nemigen sikerült kidolgoznom... de a lényeg az lesz, hogy adott idejű tanulás után Abbara hazatér, maga mellé vesz két fiatalt, azokat megtanítja arra, amit tanult, majd visszatér Vindeshez, addig az a kettő tovább tanít, és így tovább.) itt már több leírás, részletezés van. mingyárt keresek is nektek egyet.
hogy mi lesz a vége, azt még nem tudom. de Vindes valószínűleg beleszeret Abbarába.
A rhelfek pedig valószínűleg fennmaradnak. egyik oka, hogy a rhelfek kihalásával maga Rhea is a feledés homályába merülne. ha ez megtörténne, Rhea elfordulna a világtól és sorsára hagyná, ami teljes pusztuláshoz vezetne. de lehet hogy ki fognak pusztulni, és a kultuszt Vindesék viszik tovább. majd még kitalálom :))

ja, ugy olvassátok, hogy ez az utolsó másfél oldal, ami még meg van írva...
a többi helyen tul sok a párbeszéd :)) (Abbara épp otthon van, főhősünk pedig épp felderítőúton jár egy elf barátjával)

ja, és korrigálnom kell, nem ez a 50 oldalas... ez csak 27 oldalas, eddig...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Tiaro

#379
Most csak ennyire ugrok be:

Egy fájó-szép este után

Sietve zúgnak el a fák
Halkan zakatol a gép
A drótok táncukat járják
Szürkén néz le rám az ég

Halk dallam cseng a fülemben
Kérdi: Itt vagy újra hát?
Könnycsepp remeg a szememben
S iszom a múlt illatát.

Köszönöm, mindazt, mi voltál
Mindaz, mi vagy, és lehetsz:
Amit, és ahogy elmondtál
S fáj, hogy még így is szeretsz.

Egy estére megmutattad
A boldogság kapuját
Kulcsát a kezembe adtad
S én... otthagytam ajtaját.

Ne hidd azt, hogy hazugság volt
Ne hidd, hogy nekem könnyebb
Egy álom, mi összefogott
Ezt kaptam akkor tőled...

Szép álom, kedves jelenés
Őrizem még szívemben
De hiába nyúlok felé,
Mind messzebb fut előlem

Fájón suhannak el a fák
Szomorúan zúg a gép
Szemeim a napfényt isszák,
De éjbe fordul már az ég.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Ramiz

Tiaro! Miért hagytad ott a boldogság ajtaját?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pandóra

Quote from: TiaroSzép álom, kedves jelenés
Őrzizem még szívemben
De hiába nyúlok felé,
Mind messzebb fut előlem
Őrzizem?
De nagyon szép.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Ramiz

Jajjj... de kukacoskodó! :D Na várj csak, majd ha te ütsz mellé...  :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pandóra

Quote from: RamizJajjj... de kukacoskodó! :D Na várj csak, majd ha te ütsz mellé...  :hehe:
Jól van naaaaaaa Valamit írnom kellett rá, de már úgy unom a  :hail: -kat.  :rotflol:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Akkor pakolj be egyedi smájlit :P :D

]:Đ Szép vers, de bennem is felmerült: miért? A költői én miért hagyta ott az ajtót?
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Tiaro

Nem tudom. Tényleg.
Remélem, még azelőtt rájövök, mielőtt végleg becsapják előttem... na mind1, hosszú. :comp:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Tiaro

Ja igen:

Soridan, nekem mindhárom nagyon bejött! Az középső nagyon gyönyörű- mintha csak én írtam volna! :hahaha:
(Mármint nem a minőségre, hanem a hangulatra, és a témára gondolok. Mintha az én gondolataimat írtad volna le. Nagyon komoly.)
:hail:

noriko: kissé szokatlan téma, de leglább nem lerágott csont. ÉS NEKEM IS *****RA AKTUÁLIS!  :grrr:

kisvirag: na a novellákat még nem volt idő elolvasni, de záros határidőn belül sort kerítek rá.  :)

Pandóra: jogos észrevétel, már javítottam is. ;)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

noriko

#387
akkor sorban:
Quote from: kisvirágSoridan: mellesleg még hogy nem merel megszolalni... láttam mit müveltél #almafán:)
:eek:  :confused: mit?mit?:D ...najó,tudom, aki kíváncsi...:D
kisvirág: első bepillantás a világodba tényleg egy picit tudományos volt...az egy kissé ilyesztő volt hogy egy mondathoz hirtelen 7 lábjegyzet is tartozott!:p Nem lehetne kicsit szétszórni valahogy? olyan sűrűn jött az a sok szám nekem..
Így hogy előtte összefoglaltad a történetet, már jobban értettem a második részletet. Így jó volt, a nagy egésznek egy kis szeletkéje, amolyan ízelítő:)
Érdekes is, tetszik. ami kicsit zavaró volt, az az, amikor a szereplőt eltalálja a nyílvessző, és úgy reagál, hogy ez nem túl egészséges...az olyan fura megjegyzés volt. Nyugi, mást nem fogok mondani, mert amúgy  :jee:

Pandóra: jaja, Egyedül nekem is beugrott! szóval biztos azért amiért neked is... ):

Tiaro:  :beken: *hatód hatód*

lol...kell egy kis lerágott-csont-téma? Azonban én a másik végéről rágtam!! :P
ja, és szerintem ez volt legelső (vagy második) versem! talán 94-es... (akkor épp haragudtam az alkoholra, de meg volt rá az okom, úgyhogy semmi piszka!)

Bordal

Tudom, nem vagyok híres poéta,
De versem sokaknak adhat reményt,
Mert én bátran szembeszállok a költői szesszel
Mely halálba csalt oly sok emberi lényt.

Ó bor, te mámoros lé
Ki vígan csordulsz le torkaikon,
Kik nyomorult életük otthagyni vágynak,
Hogy fölülkerekedj az álmaikon.

Te vagy a vádló, a bíró s a hóhér
Te vádolsz, ítélsz s végrehajtasz is
Míg a kiszemelt szájon úgy gördülsz végig,
Mint száz kínzó, égető tövis.

Ne bízz a borban bárhogy is szenvedsz,
Mert a bor csak a végzetbe kergetne el
Aki ez édes lét egyszer megkóstolja,
Egy vállrántás után mégtöbbet nyel.

Így hát barátom hiába véded
A bor jó tulajdonságait,
Hiszen én már rég felfedeztem
Eme édes italnak keserű titkait!
"I wish I could, but I don't want to."

Soridan

Quote from: TiaroSoridan, nekem mindhárom nagyon bejött! Az középső nagyon gyönyörű- mintha csak én írtam volna! :hahaha:
(Mármint nem a minőségre, hanem a hangulatra, és a témára gondolok. Mintha az én gondolataimat írtad volna le. Nagyon komoly.)

Pffft.... /me nekiáll porkarikákat rajzolni a lábujjával, miközben 'bőszen' szemez a lábfejével.

Hazudnék, ha azt mondanám, nem voltál hatással rám témailag. S inkább ilyen formában jelezzem vissza, mint egy hangos placcsal :rolleyes: :)
De tényleg. Annyi benyomás ért már itt, rengeteg műből, írótól/költőtől, hogy olyan témához is hozzá merek nyúlni, amiről eszembe nem jutott volna, hogy bármit is össze tudok kaparni.

Noriko: kucc... kisvirág kompromittálni próbál, de nem hagyom magam :p Én kérem szépen, nem csináltam semmit! És abból is csak keveset! :)

(rohadtul dühös voltam amikor idejöttem, de feldobta a kedvem ez a thread. :merci: :zen: )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: Soridan(rohadtul dühös voltam amikor idejöttem, de feldobta a kedvem ez a thread. :merci: :zen: )
Mire nem vagyunk jók néha... :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!