Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: XipeSince you never kared in the first place.

Az nem 'cared' véletlenül? *angyali mosoly*

But apart from that please accept my sincere ... izé, nem elfeledtem? Elismerésem :) Ja igen, és mééég! (jóból nem árt a sok :D )

Xipe

Quote from: RouninAz nem 'cared' véletlenül? *angyali mosoly*

But apart from that please accept my sincere ... izé, nem elfeledtem? Elismerésem :) Ja igen, és mééég! (jóból nem árt a sok :D )


ha feljebb megnezed akkor mar megmagyaraztam miert K-val van irva.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Xipe

Deafening whispers pierce my mind,
Bringing insanity,
No more thoughts of happiness,
Only Death.

No more light,
Only Shadows,
Hiding the truth,
From searching eyes.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Baldy

Hmmmm
Elolvastam noriko versét és csak annyit tudok mondani: le a kalappal Hölgyem :)
Fõleg az utolsó két versszak fogott meg, ugy éreztem, mintha a szivembõl szóltál volna, nagyon szép, gratula megint :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Rounin

Quote from: Xipeha feljebb megnezed akkor mar megmagyaraztam miert K-val van irva.

Okaé, oké... pont fölötte mentem el a postára (feladni a reményt ;) ) hogy még ma el is tudok mindent olvasni. Ez is kimaradt. Gomen :)

Xipe

Quote from: RouninOkaé, oké... pont fölötte mentem el a postára (feladni a reményt ;) ) hogy még ma el is tudok mindent olvasni. Ez is kimaradt. Gomen :)


no problema
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Exo

#1266
Grat Xipe az újonnan postolt vershez, nagyon jó! :jee:

Egy mai magyarórai röpke versszak:

Árnyékom

Napsütéses órákban mindenhová követ
Földön sikló fekete ikertestvérem.
Reggelente bátyám, délben öcsém lehet,
Éjjelente egyke vagyok, elveszítem vérem.


EDIT: hoppá, brutális typo-m volt az utolsó sorban, gomen! :D

Xipe

Quote from: ExoGrat Xipe az újonnan postolt vershez, nagyon jó! :jee:

Egy mai magyarórai röpke versszak:

Árnyékom

Napsütéses órákban mindenhová követ
Földön sikló fekete ikertestvérem.
Reggelente bátyám, délben öcsém lehet,
Éjjelente egy vagyok, elveszítem vérem.



ide szavak nem is kellenek
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Xipe: "nincs cím" + Exo: Árnyékom = :jee:
De nem csak együtt, hanem külön-külön is tetszenek.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Exo

Köszönöm a dícsérõ szavakat, képeket! :D

Xipe

orulok neki,hogy vannak mas versiro emberek itt.
elokaparok regebbi irasokat is ha talalok.
azok talan boldogabbak voltak.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Rounin

Quote from: Xipeorulok neki,hogy vannak mas versiro emberek itt.
elokaparok regebbi irasokat is ha talalok.
azok talan boldogabbak voltak.

Az szvsz nem kritérium itt :) (jobban átolvasva nem csak szvsz, hanem tény :) )

Xipe

Quote from: RouninAz szvsz nem kritérium itt :) (jobban átolvasva nem csak szvsz, hanem tény :) )


a boldogsag?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

kisvirag

jamm
egyszer itt szóba került, hogy mindenki oan sötét vagy szomoru verseket müveket ir...
csak Meske tünt ki néha :)

Jamm, és örvendjetek!

Médiainfon most az a féléves feladat, hogy csinálni kell egy müködö weblaot/helyet. szerencsére nem követelmény, h most fogjak neki, ezért a félkész usteam-irasok-at fogom befejezni, továbbfejleszteni stb
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Xipe

Quote from: kisviragjamm
egyszer itt szóba került, hogy mindenki oan sötét vagy szomoru verseket müveket ir...
csak Meske tünt ki néha :)

Jamm, és örvendjetek!

Médiainfon most az a féléves feladat, hogy csinálni kell egy müködö weblaot/helyet. szerencsére nem követelmény, h most fogjak neki, ezért a félkész usteam-irasok-at fogom befejezni, továbbfejleszteni stb


jo munkat.
ha akarod az enyemeket is felhasznalhatod.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Bruce

Quote from: kisviragjamm
egyszer itt szóba került, hogy mindenki oan sötét vagy szomoru verseket müveket ir...
csak Meske tünt ki néha :)

Jamm, és örvendjetek!

Médiainfon most az a féléves feladat, hogy csinálni kell egy müködö weblaot/helyet. szerencsére nem követelmény, h most fogjak neki, ezért a félkész usteam-irasok-at fogom befejezni, továbbfejleszteni stb
Húha, az szép munka lesz... Tiaro írásait összeszedni, meg még azóta is termelõdött nem is kevés... Sok sikert hozzá! :tezsvir:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Zanador

kisvirag: könnyebb munkát nem találtál?  :rolleyes:  Innentõl kicsit bûntudatom lesz, ha valamit ideirok, hogy azzal is pluszmunkát csinálok már megint...
Xipe: a 18. oldalon valahol a lap tetejétõl nem messze Raptor rákérdez, hogy "Miért ilyen szomorúak a haikuk és a versek???"  Ott van errõl egy kisebb véleménykifejtés.  Egyébként te csak angolul irsz, vagy van magyar nyelven is irásod?
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Xipe

Quote from: Zanadorkisvirag: könnyebb munkát nem találtál?  :rolleyes:  Innentõl kicsit bûntudatom lesz, ha valamit ideirok, hogy azzal is pluszmunkát csinálok már megint...
Xipe: a 18. oldalon valahol a lap tetejétõl nem messze Raptor rákérdez, hogy "Miért ilyen szomorúak a haikuk és a versek???"  Ott van errõl egy kisebb véleménykifejtés.  Egyébként te csak angolul irsz, vagy van magyar nyelven is irásod?


kosz a 18. oldalt mindjart elolvasom.
igen, kizarolag angolul irok mivel a versek kepekhez vannak(ha 1-2 oldalt visszanezel talasz is beloluk egy parat) es az egy amerikai ismerosom munkaja.
majd lehet irok valamit magyarul is de igazabol nem terveztem.
az angol szamomra inkabb anyanyelv mint a magyar.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Zanador

Mára én azt hiszem ezzel befejezem:

Völgyben, egyszer megszólalt egy kürt,
és két sereg erre csatába menekült.
Kard-pajzs a dob, íj a hegedû,
húrjain az utolsó szólam zendült.

Hol a lándzsa alatt az vas megrepedt
hamar az élet vize megeredt...
De a kavargó tömeg egyszer csak megállt,
mert a vad zenébe egy magányos hang kiált.

Nem látta senki, hogy honnan jött,
hogy ott volt-e már a harc elõtt?
Most kopott fényû kardéllel
egy ismeretlen állt középen.

"Rám nem várnak odaát,
Itt többé nem akarnak.
Láncraverve a madár
nem hisz már a hajnalnak"

E szavakkal felemelte a kardot,
Énekelte tovább a dalát,
És utolsó táncra hívott
Két seregnyi katonát.

"A kard nekem nem árthat,
mert tudom, mi a kín.
Penge nem vághat madárdalt,
mit a szél elrepít."

A dal a végéhez ér,
S egy húr újra pendül:
"A madárdalt viszi a szél,
de a madár már nem repül."
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

kisvirag

hát, Tiaro munkái már össze vannak gyüjtve, csak copy-pastezni kene...
egyébként meg ííírjatok!
mert addig joh, mig van munkám :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Meske

Igértem, hogy majd rakok be mesét is. Most elõkerestem egyet. Remélem tetszeni fog nektek:

A medve farka

Réges-régen, amikor csak állatok éltek a földön, akkoriban élt egy medve. De nehogy azt higyjétek ám, hogy ez egy átlagos rövidfarkú medve volt, mert ennek a medvének szép, hosszú, lompos farka volt, éppen olyan, mint a farkasnak vagy a rókának. És persze ezek az állatok nagy-nagy barátságban éltek egymás mellett.
A róka viszont már akkor is nagyon huncut volt. Egy napon, mikor a róka sétálgatott az erdõben, hogy hátha ráakad valakire, akit megtréfálhat. Nem is kellett sokáig keresnie, mert jött a lomposfarkú medve. A róka gyorsan elbújt egy nagy fa mögött, és törte a fejét, hogy hogyan tréfálhatná meg a medvét. A medve viszont egy kicsit elbambúlt, és a farka két fa közzé szorult.
-Segítség!! - ordított a medve - Beszorult a farkam!!!
A rókának rögtön eszébe jutott egy kis csínytevés, és egyben így a medvének is segíthetett. Gyorsan hazaszaladt egy ollóért, ami onnan elég messze volt. Viszont a róka még ott is hallotta a medve kiáltozását:
-Segítség!!
Gondolom sejtitek mostmár, hogy mit is akart a róka.
Hamar vissza is ért. A medve viszont nem vette észre, csak tovább örjöngött. A róka pedig sitty-sutty levágta a medve farkát, és el is iszkolt ahogy csak tudott, neohgy észrevegye a medve.
-Végre kiszabadultam!! - mondta a medve, és továbbállt.
Azonban amerre csak ment, mindenfelé kinevették a farka miatt. Erre viszont nagy haragra gerjedt és széjjelkergette az állatsereget.
Azóta van, hogy a medve nem valami barátságos állat, és a farka is rövid. Még mindig keresi azt, aki megrövidítette farkát.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Xipe

Quote from: kisviraghát, Tiaro munkái már össze vannak gyüjtve, csak copy-pastezni kene...
egyébként meg ííírjatok!
mert addig joh, mig van munkám :)

na jo, kisvirag, ezt neked dedikalom, csak hogy ne panaszkodj a versek hianyara.

Beyond


Crescent shadows play across,
Death skin.
Eyes reflecting my life,
Your loss.
Moonlight crescendo,
Crying for my soul.
Sitting by graveyard light,
Looking back at life.
Hoping for a better tomorrow,
With nothing left to live for.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Meske

Nem tudom, hogy ezt postoltam-e már, de szerintem még nem. Ha meg igen, max. mégegyszer elolvassátok... :p

Bárcsak

Bárcsak szólna egy dal,
Melyben minden megíródna!

Bárcsak megtalálnák az
Élet nagy örömét!

Bárcsak megszólalna
Isten, mint nagyfennség!

Bárcsk az ember
Nem gyilkolna, ha nem kell!

Bárcsak a bánat
Nem vinne nagy árat!

Bárcsak az élet
Könnyebb lenne néked!

Bárcsak mindez megvalósulna!
Bárcsak minden kitudódna!

Bárcsak, bárcsak, bárcsak...
Óh, hogy ne lenne annyi bárcsak!

(2002.4.8./szombat/-8.-os voltam)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Djinn

Quote from: MeskeIgértem, hogy majd rakok be mesét is. Most elõkerestem egyet. Remélem tetszeni fog nektek:

A medve farka

Réges-régen...
Hát ez nagyon aranyos!  :haha:
De a medvék nevében felháborodok a "nem valami barátságos állat" kijelentésért!  :hehe:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Exo

Grat a mûvekhez Meske & Xipe! :cool:
Nagyon jópofa az evolúciós mese is! :D

Meske

Quote from: DjinnHát ez nagyon aranyos!  :haha:
De a medvék nevében felháborodok a "nem valami barátságos állat" kijelentésért!  :hehe:
Megjegyzem, hogy ezt még hatodikos koromban írtam. Szóval az ilyeneket tessék nekem elnézni.
Egybként egy mesegyûjtemény nyomán írtam ezt, ahol pont ugyan ez volt a lényeg, hogy különbözõ dolgokat mesésen magyaráz meg, hogy éppen miért olyan amilyen. Én pedig ezen felbuzdulva írtam meg a medve farkának történetét. :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Djinn

Quote from: MeskeMegjegyzem, hogy ezt még hatodikos koromban írtam. Szóval az ilyeneket tessék nekem elnézni.
Egybként egy mesegyûjtemény nyomán írtam ezt, ahol pont ugyan ez volt a lényeg, hogy különbözõ dolgokat mesésen magyaráz meg, hogy éppen miért olyan amilyen. Én pedig ezen felbuzdulva írtam meg a medve farkának történetét. :)
Nekem tényleg nagyon tetszik! :)  Rá is férne a mai gyerekekre az ilyen jellegû mese. Mostanában ugyan elkezdték kiadni a régi mesekönyveket (méregdrágán), de ezek az újak  szörnyûek !  :eeek:

Csak hát én imádom a macikat (és az elefántokat is) és ezért elfogult is vagyok velük szemben. Nehezen viselem, ha rosszat mondanak róluk  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Meske

Quote from: DjinnNekem tényleg nagyon tetszik! :)  Rá is férne a mai gyerekekre az ilyen jellegû mese. Mostanában ugyan elkezdték kiadni a régi mesekönyveket (méregdrágán), de ezek az újak  szörnyûek !  :eeek:

Csak hát én imádom a macikat (és az elefántokat is) és ezért elfogult is vagyok velük szemben. Nehezen viselem, ha rosszat mondanak róluk  :rolleyes:
Köszi! Akkor majd megírom a gonosz kiselefánt történetét is! :hehe:

Köszi Exo! :merci:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Meske

A gonosz kiselefánt

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy kiselefánt, aki nagyon goromba és durva volt mindenkivel szemben.  Mindenki futott elõle, ha meglátta, nehogy megbántsa a kiselefánt. Ígyhát szegény kiselefántnak egyetlen barátja sem akadt, senki sem akart játszani vele. Erre persze mégjobban hatalmába kerítette a gonosz, és már nem csak durváskodott, és sértõ szavakat mondott másokra, hanem valósággal letiporta õket.
A többi állat nem tûrhette ezt az állapotot sokáig tovább, már nem bírták ki, hogy a kiselefánt mindenhonnan elûz mindenkit. Ígyhát összegyültek egy tanácskozásra, hogy mit tegyenek. A tanácson a bölcs bagoly volt a szószóló, aki nagy bölcsességével hamar kiderítette, hogy bizony a kiselefánt csupán fájdalomból durváskodik másokkal, mert elégedetlen testes külsejével, s szerinte mások is éppen ezért távolodnak tõle.
Ezek után az állatok tanácsa úgy döntött, hogy meghívják a kiselefántot egy vacsorára, hogy megbizonyosodjanak felõle, hogy feltételezésük helyes és valóban a kiselefánt szomorúsága miatt olyan goromba mindenkivel.
Eljött a vacsora estéje. A kiselefánt meg is volt lepõdve, hogy õt egy ilyen alkalomra meghívták. Még annál inkább elámult a szája, amikor meglátta a vacsora asztal felett lógó feliratot, amire ez volt írva:
'Boldog boldogságot, kiselefánt!'
Erre nagyon megörült a kiselefánt és egy életre elfelejtette, hogy mi az, hogy gorombának és durvának lenni. Ki is derült, hogy bizony a bölcs bagolynak igaza volt abban, hogy a kiselefánt túl szomorú volt ahhoz, hogy kedves legyen másokhoz. De, hogy mások kimutatták neki figyelmüket, így neki is megnyílt a szíve.
Azóta van, hogy az elefántok a világ legkedvesebb állatai.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Djinn

Quote from: MeskeA gonosz kiselefánt

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy kiselefánt
Nagyon jóóó!  :appl:  :appl:  :appl:
Nekem legjobban a 'Boldog boldogságot, kiselefánt!' tetszik!  :angyali:
Nem gondolkodtál rajta, hogy mesekönyveket írj?
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"