Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Master Psycho

Hmm megint született pár új alkotás, s le merném fogadni a felét nem olvastam még el a kimaradásom alatt felkerülteknek.
Quote from: TiaroHa nem lenne boldog, nem lenne vele. Egyszerûen csak... néha a boldogság nem elég.
Ezt úgy érted, hogy érzi a boldogságot, de olyan ½üresnek½ találja? Mint ha boldog lenne, de valami mégis ½hiányozna½?
"In tanem corra, gan langar Sciak!"

Ramiz

Boldog, szomorú dal
-------------------

A testem már elkopott
Megérjük talán a holnapot

Nem ragyog a hajad már
Ránk csak a temetõ vár

Gyûlik arcodon a ránc
Hamis, mocskos románc

Nem hisszük magunk se el
Nem kérdezek, ne felelj

Behunyom a szememet
De újrakezdeni nem lehet

Boldog, szomorú dal
Vén az Isten, se lát, se hall
Vért hányok és vért fosok
Síró, nevetõ koldusok

Fordítsd csak el a fejed
De hagyunk neked egy helyet

És egy nap majd itt ébredsz fel
Majd megszokod, majd megfelel

A púpomat majd odaadom
Van rajtam úgyis egy új halom

Koporsómban oszladozok
Nehezen bírom a szagot

Éhes kukac méreget
Itt férgek esznek férgeket

Boldog, szomorú dal
Meghalunk, semmi baj
A Sátán rútul vigyorog
"Istenrõl én nem tudok"

Boldog, szomorú dal
Aki él, mind meghal
Semmirõl nem tehetek
Ha nem élek, nem vétkezek

Boldog, szomorú dal
Igyál, kacagj hamar
Õt senki többé nem öleli
A kárhozat tüze pörköli
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Te írtad? Nagyon jó és a címe is találó! Grat  :appl:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Djinn

Quote from: RamizBoldog, szomorú dal
-------------------
....
Tetszik! Gratulálok hozzá! :jee:
Bár nem ajánlanám lehangolt embereknek terápiára  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Damnatus

Hali!

Két javaslat javításra:
Quote from: RamizMegérjük TÁN a holnapot

De hagyunk neked helyet

SZvsz: Egy kicsit szerintem még csiszolni kéne rajta, nem elég gördülékeny a vers. De a próbálkozás mindenféleképpen dicséretet érdemel. ;)

Rounin

Quote from: RamizBoldog, szomorú dal
Aki él, mind meghal
Semmirõl nem tehetek
Ha nem élek, nem vétkezek

Ámen. Damnatusnak igaza van, tényleg nem elég gördülékeny, a ritmusa akadozik cseppet, de ettõl függetlenül nem rocc :)

Meske

Ramiz: Nekem is tetszik! :jee: Egyébként én is nem rég gondolkoztam egy hasonló témájú versen.

De itt egy másik:

Látszatok

Ti kézzel búgó látszatok,
Csak szépen csendben játszatok.
Káprázatban múljatok.

Senki nem látja, mit érez,
Senki nem érzi, mit féltesz.
Lépj hát tovább innen, kérlek!

Múljon a látszat Föld egén!
Amikor kél, kél a remény,
Sose félj, hogy elvisz a fény!

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Ramiz

Szándékosan döcögõs (legalábbis ha arra gondoltok, amire gondolom, hogy gondoltok), és úgy is kell elõadni, szünetekkel, túlságosan erõs, döccenõ hangsúlyokkal. Lassan jobb lesz, ha mp3-ban teszem fel a verseimet, mert mindegyik elég erõsen összeforr egy bizonyos elõadással és dallammal. Lehet, hogy anélkül furcsa. Vagy egyszerûen csak döcögõs. ;)

Meske: tudom, hogy nem illik megkérni egy költõt, hogy magyarázza meg a versét, de sajnos nem értem...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Master Psycho

Szóhoz sem jutok...
Meske:Meg kell mondjam az õszintét, én senem értem egészen.
"In tanem corra, gan langar Sciak!"

Damnatus

Hali!

Ahogy gondolod Ramiz!

(vicces hangnemben: ) Meske: az hogy nem értenek meg a többiek, még nem jelenti azt, hogy költõ vagy!  :lol:

Ramiz

#1390
sóhaj

kire vágyakozol oly hevesen?
mit keresel oly vadul?
nézz körül: sokan vagyunk kevesen
a magány ránk borul


hit

Gyerekkoromban még rendben volt minden,
értelmet, jelentést bimbózott - úgy láttam - a világ,
de aztán lassanként eltûnt az Isten.
A kert üres, nincs itt más, csak sok halott virág.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manitu

Quote from: Ramizhit

Gyerekkoromban még rendben volt minden,
értelmet, jelentést bimbózott - úgy láttam - a világ,
de aztán lassanként eltûnt az Isten.
A kert üres, nincs itt más, csak sok halott virág.

Ez naon jó!


Rounin

#1392
Meske: én érteni vélem, amit írtál ^^

Más:

Címe van, de nem írom le :p

Fagytól égõ fekete szív
lüktet vadul ketrecében.
Feledni a messzeség hív -
jövõd sötét, mint az ében.

Sok ösvénye mind Téged vár,
elindulni rajtuk nem mersz.
Halkan szûkölsz, ha senki sem lát-
álomfoszlányoktól szenvedsz.

Kényelmesebb csendben tûrni.
Elrejtõzni szobád mélyén..
Ki akarna kockáztatni,
ha mindent elveszthet a végén?

Inkább ülök én is itthon,
biztonságos magányomban...
Amit érzek, féltett titkom...
s örök hóhér útitársam.

Ramiz

Mi a címe?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Hali!

Rounin
nagyon jó!  :jee:

Rounin

Quote from: RamizMi a címe?


Nem mondom meg :/ :)

Amúgy most nézem két szösszeneted. Modernül mondva: rulz :cool:

Damnatus : nocsak, ha nincs hozzá építõ jellegû kritikai megjegyzésed, akkor tényleg jó kell legyen o.O (csak azért, mert mástól nem sûrûn lehet várni komoly kritikát :) (ezt azért merem mondani, mert örülök, hogy így van. Én legalábbis igénylem a hozzászólásaidban megbúvó konstruktív véleményeket ))

Ramiz

Tessék, itt egy kontruktív kritika: írd ki a címét!!! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizTessék, itt egy kontruktív kritika: írd ki a címét!!! :D

Öööööööööööööööö.....

Almatorta!!!!!!!!  (a címe, ha már mindenáron akarsz egy publikusat :p )

Djinn

Errõl eszembe jutott a "Mi a címe ennek a könyvenek" címû könyv :D
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Damnatus

Hali!

Rounin
Azért az nekem vicces, hogy engem fényezel, mert nem tudtam kritizálni!Pontosabban volt észrevételem, de nem akartam  :_piszka: -lódni. De ha valóban építõ jellegûnek fogod fel amiket írok, akkor elmondom az észrevételemet, véleményemet:
"Halkan szûkölsz, ha senki sem lát-"      itt sem kéne szerintem a "ha"
"ha mindent elveszthet a végén?"         itt is 1-el több szótag van

általánosságban:
Ami szerintem az ide írt versek között gyakran elõforduló "hiba" az az, hogy a szótagszám túl változó, vagy a szavak rövidsége/hosszúsága folytán a rímelésre szánt sorok döcögnek.

Mivel nem vagyok képes jó verset írni, azaz a mondanivalót megfelelõ formába önteni, ezért igyekszem segíteni "csiszolni" azoknak a mûveit, akik nálam ügyesebbek. ;)

Meske

:eeek: Ennyire nem lehet érteni? Na, akkor megpróbálom elmagyarázni.
Szóval, a Látszatok címû versem arról szól, hogy az ember nem mutatja meg mindig valódi énét, látszatokat kelt maga körül, s így mások nem az igazságot látják. És a versben az van, hogy ezt a látszatot el kell tüntetni, az ember merje megmutatni saját magát, valódi énjét.

Remélem így már meg lehetett érteni. :)

Ramiz:Én is szinte minden versemet elõször dalban fogalmazom meg, s majd csak utánna próbálom "verseisiteni" (szép kis magyar szó :rolleyes: ). Szívesen leírnám a dallamokat is csak sajnos nem tudok kottát írni, mint ahogy azt már valamikor korábban említettem...  :bruhuhu:

EDIT:
Damnatus: Én pedig tõled még sohasem kaptam építõ kritikát. Ez azt jelenti, hogy olyan jók, vagy pedig olyan rosszaka versek, hogy már inkább nem is szólsz?  :rolleyes:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Damnatus

Hali!

Nem vagyok kritikus. Egyrészrõl nem is tekintem feladatomnak, hogy mindíg mindenhez hozzászóljak, másrészrõl nincs is meg az a tudásom, hogy a véleményemet komolyan kéne venni! Ha óhajtod, legközelebb már a Tieidet is véleményezem (amit egyébként meg szoktam tenni pontozással, csak hát ha vkinek adtam, még 9 másiknak kell adnom, míg újra adhatok...)

Rounin

Quote from: DamnatusHali!

Rounin
Azért az nekem vicces, hogy engem fényezel, mert nem tudtam kritizálni!Pontosabban volt észrevételem, de nem akartam  :_piszka: -lódni. De ha valóban építõ jellegûnek fogod fel amiket írok, akkor elmondom az észrevételemet, véleményemet:
"Halkan szûkölsz, ha senki sem lát-"      itt sem kéne szerintem a "ha"
"ha mindent elveszthet a végén?"         itt is 1-el több szótag van

általánosságban:
Ami szerintem az ide írt versek között gyakran elõforduló "hiba" az az, hogy a szótagszám túl változó, vagy a szavak rövidsége/hosszúsága folytán a rímelésre szánt sorok döcögnek.

Mivel nem vagyok képes jó verset írni, azaz a mondanivalót megfelelõ formába önteni, ezért igyekszem segíteni "csiszolni" azoknak a mûveit, akik nálam ügyesebbek. ;)

Fényezzen téged a radai rosseb :) Már meg ne haragudj, de átkozottul nem szokásom :) Csak összességében Angel, Tiaro, Kisvirág és Te - vagyis átkozottul kevés ember - vagytok azok, akik gyakran, és érdemben _mernek_ komolyan észrevenni általuk hibának, vagy javíthatónak vélt dolgot. Ha ez Neked fényezés, ám legyen - rohanok elvégezni még néhány "hogyan fogalmazzunk NEM félreérthetõen" ill. "gondolataink mások által is érthetõ formában történõ kifejezése" kurzust.

A szótagszámok. Na igen, ezeket igyekszem betartani többnyire, de én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen eltérõ, ha ezzel a ritmuson segítek. Persze átfogalmazással megoldható lenne a dolog, de akkor pont az a mondanivaló veszik el, amit szerettem volna kifejezni.

Más.
Mint azt már mondtam, nem veszem :_piszka: -nak, én igénylem ezt. Csak így tudhatom pontosan, hogy milyen, amit csináltam. Mert én elfogult vagyok. Mások nem (többnyire ^^). A dolgokat több szempontból nézve láthatjuk csak át igazán.
Ennyi. Most. Még lehet, hogy kell magyarázkodnom ^^

Meske: akkor jól értettem :D Okos vagyok? Okos vagyok? :haha:

Ramiz

Átkozottul igazad van, de átkozottul nem értem, hogy minek annyi átkozott "átkozott"... :hehe:

Különben akiket a "modernebbek" közül tanultunk jópofa költõknek (Ady, József Attila) nem a szótagszámra megy. JA fõleg: össze-vissza hosszúságú sorok, töredék versszakok, elvétve egy-két rím... Nem kell annyira ragaszkodni...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Hali!

Azért fényezhettél volna...  :haha:

Ramiz
Az látszódik, ha valaki nem is akarja ütemhangsúlyosan írni a verset!
Meg most nem akarok verstan elõadást tartani a versek formai szerepérõl, de jelentõsége van annak, hogy ütemhangsúlyos, idõmértékes vers-e (bár e kettõn kívül is van még pl. képvers).
 Az egymás alá
leírt tördezett
sorok még nem
hoznak létre
verset
Ugye? ;)

Meske

Quote from: RouninMeske: akkor jól értettem :D Okos vagyok? Okos vagyok? :haha:
Igen, okos vagy! :)

Damnatus: én is igénylem a kritikádat, bár még nem nagyon kaptam belõle. És szerintem igenis kritikus vagy, méghozzá te vagy az Írások thread hivatalos fõ kritikusa. ;)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Damnatus

Hali!

Akkor mostantól igyekszem minden írásról véleményt mondani! ;)

Ramiz

Quote from: DamnatusAz látszódik, ha valaki nem is akarja ütemhangsúlyosan írni a verset!
Meg most nem akarok verstan elõadást tartani a versek formai szerepérõl, de jelentõsége van annak, hogy ütemhangsúlyos, idõmértékes vers-e (bár e kettõn kívül is van még pl. képvers).
 Az egymás alá
leírt tördezett
sorok még nem
hoznak létre
verset
Ugye? ;)

De, ha az írója azt mondja rá, hogy vers.
Épp ez az, hogy szerintem nemcsak ez a két (három) fajta vers van.
Persze ezek az "alapok".
És persze minden mondatom elé képzeljétek oda, hogy SZVSZ. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

A mai modern világban már bármit el lehet adni versként, aminek csak egy halvánnyi köze, vagy még annyi sincs hozzá :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Értem a célzást. :rolleyes:
Akkor tudom ajánlani a megboldogult "átkos" idejébõl az ún. csasztuskákat.

Pl.:
"Mi, a bátor úttörõk,
Köszöntjük a népet,
Hogy a szebb jövõ felé
Megint nagyot lépett!"


Ütemhangsúlyos, rímel, ezrével gyártották õket...

(én a mai modern világot preferálom :hehe: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!