Fantáziáljunk! Magyarországon játszódó anime...

Started by Ramiz, 2004-03-03, 19:26:55

Previous topic - Next topic

Xaga

Szép kép, kiváncsi vagyok hogy szinezte ki ilyenre.

Pandóra

Quote from: sirpaleeNekem már elég régóta van egy ötletem, ahol háttérsztoriként szolgál egy magyarországi környezet, egy kórház. A sztori fõhõse, a mi világunk elõl menekül egy általa kitalált fantáziavilágba, és végig a történetben, váltogat a két világ között, a fantázia és az ébrenlét között.
A fantázia természetesen egy scifi világ:)
A végig megpróbál rájönni mi az igazság és "mi" világunkban is keresi a boldogságát, amit a másik világban elért (ha látszólag is).
Vagy valami hasonló, csak végtelenül lusta vagyok megrajzolni  :beken:
Nekem ez nagyon tetszik!! Kicsit olyan, mint a Gólyakalifa, de ez csak az én asszociációm :hail: !!! Én tudok egyszerre több dolgon dolgozni! ;) Pm-ben írd meg, ha tudok segíteni valamiben.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Pandóra

Quote from: RamizMit szóltok egy anime találkozós összeüléshez?
Ki sem fogunk látszani a munkából a táborban. :) Felolvasóest, képregény-megbeszélés.... De benne vagyok!
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Komplikato

Quote from: sirpaleeNekem már elég régóta van egy ötletem, ahol háttérsztoriként szolgál egy magyarországi környezet, egy kórház. A sztori fõhõse, a mi világunk elõl menekül egy általa kitalált fantáziavilágba, és végig a történetben, váltogat a két világ között, a fantázia és az ébrenlét között.
A fantázia természetesen egy scifi világ:)
A végig megpróbál rájönni mi az igazság és "mi" világunkban is keresi a boldogságát, amit a másik világban elért (ha látszólag is).
Vagy valami hasonló, csak végtelenül lusta vagyok megrajzolni  :beken:
Ha jól értem meg akarod mangásítani a Cherubion sorozatot? :)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

sirpalee

Üdv!

Fogalmam sincs mi az a cherubion sorozat, tehát nem. Az ötletemen elméleti kidolgozás szintjén már vagy másfél éve dolgozom, de akkor még nem foglalkoztam mangával sem animével inkább csak grafikával, mostanában jött a kéztetés, hogy ilyen formában alkossam meg.
Az már más dolog, hogy valakinek hasonló ötlet jutott az eszébe, de nem csak arról szól amit röviden leírtam. Már készül egy 7 oldalas tömör doc fájl a lényegrõl, és még azt is kevésnek tartom, hogy valaki megértse én mire gondolok.
De kicsit bõvebben, mindkét világban a szereplõknek megvannak a másik világbeli megfelelõi, mindenki más, de mégis van sok közös vonás. A cherubion nem tudom milyen scifi világot ábrázol, de én megpróbáltam egy értékrendet szembeállítani, a mi világunkkal, ahol semmi sem olyan mint amilyennek lennie kellene. Meg sok hasonló dolog, de ezt egy postba nem tudom beleírni.
Egyébként van benne sok olyan helyzet, vagy gondolat, ami persze máshol is már megjelent, de ezt nem lehet elkerülni, és nem is volt nagyon célom, hanem inkább az, hogy más szemszögbõl megvilágítani a dolgokat, és egy új nézõpontot kialakítani a mai világról, szembeállítva egy lehetséges (na jó fizikailag nem lehetséges)jövõt a mostani dolgokkal, és így megvilágítva pár problémát.
De hogy ez mennyire sikerült az kétséges, de remélem valamennyi átfog jönni ha valaha is lesz belõle valami.
Csak sajnos a névadó képességem gyakorlatilag nulla és most ezzel szenvedek...  :wtf:
There is no fate.
Only possibilities of virtually unlimited random events.
Some have greater chance, while others have smaller.
If we are good, we can change the chances, to get the derised flow of events.

Pandóra

Quote from: sirpaleeCsak sajnos a névadó képességem gyakorlatilag nulla és most ezzel szenvedek...  :wtf:
Dettó! Soha nem tudok neveket kitalálni, ezért általában buta angol neveknél maradok, amik mégiscsak nevek, de nem kötődnek hozzá személyek.... + nem tudok címet adni. Ti hogy adtok címet?
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Damnatus

Hali!

Én neveket ki tudok találni, nem vész dolog :).

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Pandóra

Quote from: FeldinItt meghaltunk? :(

Helló!

Látom, leült a dolog. Nekem sincs semmi ihletem, de azért tenni szeretnék a dologért, ezért leültem kicsit megint könyvmolykodni. Beírok néhány lényt a magyar és finn mondakörbõl, ami beindíthatja a fantáziákat. Jó hosszú lesz, próbálom tematikusan rendezni.
Most úgy gondolom, a hõsünknek valahogy úton kellene lennie. Keresni valamit, valakit, elvinni valakit egy tudóhoz (lentebb leírom, mi az), és egy kalandregényt keríteni a dologból néhány filozofikus gondolattal, de inkább az ottani világ bemutatására és eseményekre (harc, szerelem, barátság stb.) fektetni hangsúlyt. Vagy ebben a világban több történet is elfér. Nah, nem szaporítom tovább a karaktereket, így is lesz mit olvasnotok.

Törióra:
Háttérinformáció, hogy ne írjunk, rajzoljunk hülyeségeket, és eldöntsük, konkrétan mikor játszódik a történetünk. Azért igyekszem rövid lenni.
Ie. 4000 körül az Urál-hegység és  az Ob közti területen éltek. Halászattal, vadászattal foglalkoztak, (eszközök: íj, nyíl, háló, csónak), a vadak, halak húsát tûzön fõzték. Egyetlen háziállatuk a vadászatban használható kutya volt.
Ie. 4. évezred vége: Ob-Irtis folyók közti erdõs, de helyenként már ligetes sztyeppövezetre vándoroltak (ok: túlnépesedés), halászat, vadászat, csiszolt kõeszközök. Mélyen földbeásott veremlakásokban, félig földbeásott kunyhókban vagy könnyû szerkezetû, kéreggel vagy bõrrel fedett sátrakban éltek.
Ie. 2. évezred: gazdasági forradalom, réz-, bronzmûvesség elterjedése, állattartás, földmûvelés megismerése (szomszéd irániaktól).
Ie. 1500: elszakadtak az ugorok (vogulok, osztjákok, magyarok) Nyugat-Szibériába. Sztyeppe és ligetes sztyeppe itt a környezet. (ok: éghajlat felmelegedett) Apajogú nagycsalád a társadalom alapegysége. Három nemzedék élt együtt, de már megjelennek a kétgenerációs kiscsaládok. Családon belül vagyonközösség. 10-20 családos faluközösségek. A faluközösségben egy nemzetség lakott.
Ie. 500: a felmelegedés a csúcspontjára ért, az ugorok szétváltak: vogulok és osztjákok északra húzódtak, a magyarok nomád életmódba kezdtek, és megindultak kis hazánk felé (Levédia, Etelköz stb.). A társadalom még mindig nemzetségen alapszik, de már megjelennek a függõségi viszonyok (ok: vagyoni különbségek).

Horka: A honfoglaló magyarság politikai szervezetében a bíró neve. Tisztsége a honfoglalás után a fejedelem kezébe került.

Kende (Kündü): Honfoglaláskori magyar politikai szervezetben vallási, szakrális uralkodó.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Pandóra

Természetfeletti képességû emberek:
Bába: (általában ,,vasorrú" jelzõvel) A magyar néphit szerint csúf öregasszony, aki negatív személyiségjegyekkel van felruházva. Alakja összemosódott a gyógyító-rontó boszorkányok alakjával. Gonosz hatalmú öregasszony, aki a fiatalokat üldözi. Általában a kútban lakozott, és berántotta az ahhoz túl közel merészkedõ gyerekeket.
Késõbbi nyelvhasználatban a negatív tulajdonságok nélkül bábának nevezték a születésnél segítõ idõs asszonyt, így a Boldogasszony földi megfelelõje lett. [A Boldogasszonyról lesz lentebb leírás – Pandóra.]


Boszorkány: Az õsmagy. hitvilág szerint rosszindulatú, emberfeletti hatalmú, ártó, csúnya asszony. Rendelkezik az átváltozás képességével, és képes repülni (ált. seprûn). Meg tudja rontani az állatokat (pl. a tehén teje véres lesz, vagy elapad), az emberekre betegséget hozhat. Tevékenységük ideje általában éjszaka vagy szürkület.

Táltos: A magyar hiedelemvilág természetfeletti erõkkel és képességekkel rendelkezõ lénye, aki megjelenhet emberi vagy állati alakban. Általában embernek születik valamilyen különleges jellel (több vagy kevesebb ujjal, foggal, szõrösen). A többi táltos hétéves korában ellopja, és tõlük tanulja mesterségét. Pl. vihart tud támasztani, esõt elõidézni, elhárítani, elõidézni rontást, földbe ásott kincseket megtalálni. A társadalomban igen elõkelõ helyet foglalt el.

Garabonciás (Barabonciás és gyiák alakban is ismert): Különleges, természetfeletti erõkkel rendelkezõ személy a magy. hitvilágban. Hasonló a táltoshoz, de míg ez veleszületett képességekkel rendelkezik, a garabonciás tanulja a varázslómesterséget. Az õsi magyar hiedelmek mellett egy régi pogány európai viharisten jegyei is rárakódtak (pl. vihart képes támasztani vagy lecsillapítani).

Tudó: Olyan ember az õsi magyar néphit szerint, aki a gyógyítás különleges képességével rendelkezik. Valamilyen rendkívüli jel adja tudtul már születésükkor rendkívüli képességüket (több ujj stb.). A tudókhoz messze földrõl is vittek beteget gyógyítani.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Pandóra

Természetfeletti lények, szellemek:
Pozitívak és semlegesek:
Ahti: A finn mitológia egyik víziszelleme. Emlékét halászimádságok õrizték meg, mely szerint Ahti szedte össze a halakat, melyeket a halászok kifogtak.

(Legfõbb) Hadúr: Õsi magyar hadisten.

Boldogasszony (Bódogasszony): Az õsmagy. hitvilágban a születést segítõ lény, õsi anyaistennõ. A kereszténység felvételével alakja összemosódott Szûz Mária alakjával. Két ünnepe van: Gyümölcsoltó Boldogasszony napja tavasszal, és Nagyboldogasszony napja nyár végén, betakarításkor.

Szélanya: A magyar mitológia egyik szelleme, akit idõs asszony alakjában képzeltek el. A szelek barlangja a világ végén van, fújásukat innen irányítja Szélanya. Alakja a kereszténység felvétele után teljesen kikopott.

Tapio: A finn mitológiában a vadászat gyönyörû, szûz tündérszelleme. Vadászat elõtt áldozatot mutattak be neki.

Haltia: Szellemlények. A finn néphit szerint a háznak, az istállónak, a csûrnek és a szaunána külön Haltia-ja van, de ezzel a névvel illették a víz, az erdõ, a föld szellemeit is.

Maahisek: A finn mitológiában emberformájú földalatti szellemek, akiknek csúf kinézetük van és bármilyen állat képét fel tudják ölteni. Föld alatti birodalmuk fejjel lefelé van, és maguk is fejjel lefelé járnak. Aki ebbe a birodalomba téved, az nem ehet az ételükbõl, mert akkor többé nem térhet vissza erre a világra. Ha mégis visszatér, azt tapasztalhatja, hogy a Maahisek egy esztendeje 50 földi évvel egyenlõ. Az az ember, aki tehenet szerez tõlük, gazdag lesz. Ha valaki Maahisekhez adja a lányát, nagyon megjutalmazák.

Turul: Õsmagyar totemállat, a vadászsólyommal mutatja a legközelebbi rokonságot. Álmokban jóslatokat mond (pl. Emese álma), utat mutat (elvezette Árpádot a Vereckei-szoroshoz). A kereszténység felvétele után tiltott, pogány szimbólum lett.

Sellõ: A magyar mondakörben a zuhatagok, tavak, hegyi patakok szép, fiatal nõként elképzelt szellemei, akiknek alteste halfarok alakú. A hétköznapi ember csak a vízen úszó hab formájában láthatja õket.

Tündér: A magyar mitológia szépséges, az emberek által jó szándékkal viseltetõ lényei. Legfontosabb tulajdonságuk a szépségük, jóságuk és az átváltozás képessége. Lakhelyük a vizek, folyók mélyén van, de vannak elképzelések a palotájukról is.

Óriás: A magyar népmesék hatalmas termetû, nagy erejû, antropomorf alakja, de szerepel eredetmondákban is. Ezekben várak, sziklaormok, szakadékok keletkezését óriások mûködésének tudják be, vagy megkövült óriásoknak. Lehetnek az emberek segítõi vagy ellenfelei is.

Negatívak:
Bubus: a Mumus szabályos változata. Láthatatlan ijesztõ lény a magy. mitológiában, akivel az engedetlen kisgyerekeket riogatták. Talán õsi, rosszindulatú szellem.

Fene: Az õsi magy. hiedelemvilágban valószínûleg betegségszellem volt. A kereszténység felvétele után kikopott, csupán átokformulában maradt meg (,,A fene vigye el!").

Iz: Megszemélyesített betegségszellem a õsmagy. hitvilágban, de álatlában jelen van a finnugor népek mitológiájában is. Ma nyelvünk is õrzi a fogalmat néhány kifejezésben. (Pl. ,,Az Iz egye meg" [én ilyet még sosem hallottam - Pandóra])

Lidérc: A magyar hiedelemmondákban szereplõ csodalény, mely megjelenhet emberi, állati alakban, de leginkább fényjelenség formájában van jelen. Emberként sötétben érkezik és szexuális kapcsolatot tart fenn a meglátogatottal [tessék, hentai – Pandóra], aki ettõl legyengül, elsorvad. Állatként csirkeként jelenik meg, és gazdaggá teheti gazdáját. Mai nyelvünkben szóösszetételekben jelenik meg, pl. lidércnyomás, ami a Lidérc rontó tulajdonságával áll összefüggésben. A másik a lidércfény, amely lápos, mocsaras területeken gyúl ki, és azt jelzi, hogy kincs van ott elásva. Ez a lidérc másik, szerencsét hozó tulajdonságával van összefüggésben.

Liekkiö: A finn mitológiában a helyét nem találó halott szelleme. A mondák szerint az erdõbe kitett és ott elpusztult gyerekek kísértettek Liekkiö alakjában.

Manó: A magyar mitológiában szereplõ alacsony növésû, ám roppant erõs, furfangos, nagy szakállú öregember. Az erdõben lakik, és általában rosszindulatú az emberekhez.

Ördög: Gonosz szellem a magyar mitológiában. A kereszténység felvételével Isten ellenfele lett.

Sárkány: A magyar hiedelemvilágban szereplõ félelmetes lény, melynek õshüllõ vagy kígyószerû teste, szárnya és több (3, 7, 12) feje van. Az emberekkel mindig rosszindulatú, többnyire valamivel gyötri õket. A táltos is sárkányon utazik, de az egyfejû. A sárkány mocsarakban, kutakban, barlangban, ritkán várakban él, ahonnan a garabonciás és a tudó tudja kicsalogatni.

Törpe: A magyar hiedelemvilágban rendkívül alacsony, de erõs, nagyszakállú lények, akik az erdõkben vagy föld alatt laknak, és rosszindulatúak az emberekkel szemben. Gyakran van kincsõrzõ szerepük is.

Valláshoz fûzõdõ ,,földrajzi nevek":
Manala: A finn mitológiában annak a folyónak a neve, mely elválasztja a holtak birodalmát az élõktõl. A folyó egy szakadékba folyik, vize dárdák és kardok áradása. Hídján a holtat egy vasfogú szörny várja három kutyával.

Pohloja: A finn és karél mitológiában a másvilág. Ott fekszik, ahol az ég összeér a földdel. A Manala vizén kell átkelni hozzá. Úrasszonya Lohni, vén boszorkány.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Pandóra

Nem lenne jó egyenlõre kis epizódokat csinálni? Utána majd adja magát egy komolyabb sztori. Elõször is azt döntsük el, mi legyen a fõhõsünk (az én szavazatom: NE a legerõsebb, legbátrabb, legügyesebb táltos - vagy ez mûfaji követelmény?), és mi legyen az ellenfele? Mindig aktuális ellenfél, vagy legyen egy fõgonosz? Esetleg mindkettõ?
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Xaga

Pandóra nem jutok szóhoz, szép munka, nem tom menyi idõdbe került eut összegyûlyteni de biztos átvirrasztottál 1-2 éjszakát. Háttéranyagnak tökéletesen elég.
Story-t lehetne arra alapozni hogy: egy törzsfõnök eljegyezte gyönyörû lányát egy Maahiseknek viszont a lány nem örül a dolognak és mindent elkövet hogy a házasság ne következzen be és ebben barátai is segítségére vannak. Egy rész lehet 1 ilyen próbálkozás. (pl elmegy egy tátoshoz, egy sárkány segítségét kéri) így a hosszal se lenne gond tekintve hogy bármikor be lehet felyezni vagy akár a végtelenségig folytatni. És azok közül amit Pandóra fölsorolt bármit be éehetne füzzni.

Vélemény?

Pandóra

Quote from: XagaPandóra nem jutok szóhoz, szép munka, nem tom menyi idõdbe került eut összegyûlyteni de biztos átvirrasztottál 1-2 éjszakát. Háttéranyagnak tökéletesen elég.
Azért nem kell tovább fényesíteni (amúgy is szikrázóan ragyogó) glóriámat. 1 óra alatt megvolt gépeléssel együtt.  :rotflol:
Akkor te is a rövidebb epizódok mellett vagy?
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Xaga

Quote from: PandóraAzért nem kell tovább fényesíteni (amúgy is szikrázóan ragyogó) glóriámat. 1 óra alatt megvolt gépeléssel együtt.  :rotflol:
Akkor te is a rövidebb epizódok mellett vagy?

A te glóriádat lehetetlen tovább fényesíteni amióta kinyitottad azt az átkozott dobozt. :rotflol:   És igen én a rövidebb epizodok mellet vagyok

Pandóra

#345
Quote from: XagaStory-t lehetne arra alapozni hogy: egy törzsfõnök eljegyezte gyönyörû lányát egy Maahiseknek viszont a lány nem örül a dolognak és mindent elkövet hogy a házasság ne következzen be és ebben barátai is segítségére vannak. Egy rész lehet 1 ilyen próbálkozás. (pl elmegy egy tátoshoz, egy sárkány segítségét kéri)
Szóval akkor az 1. epizód fõszereplõje egy lány lesz.

Az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha a különbözõ kisebb (kép)regényeket az tartaná össze, hogy egy falu lakóival történik mind, csak egyszer az egyik a fõszereplõ, másszor a másik, és az elõzõ mellékszereplõ lesz. (Mint pl. a Jó palócokban.) Szóval pl. a mostani fõhõsnõnk neve (mittudomén, legyen) Virág, aki a törzsfõnök lánya, és lejátszódik vele ez a történet. A következõ regény fõhõse (pl.) Géza, akinek ugyancsak meggyûlik a baja a maahisek-kel, és akkor tanácsért elmegy a törzsfõnök lányához, Virághoz, mert ugye neki már vannak tapasztalatai ezekkel a lényekkel kapcsolatban.
Így mindenkinek van lehetõsége, hogy megalkossa a kedvenc karakterét, környezetét, sztoriját, de ezeket elõbb egyeztetni kell, hogy pl. amikor az én Gézám a maahisek-kel harcol, tudjak róla, hogy Xaga Virága tud segíteni neki.

De látom, haldoklik ilyenkor, nyáron a fórum, szeptemberig várjunk szerintem egy ilyen közös karakter és falualkotással.
Aki részt akar venni ebben, addig is írja be, hogy õ mit szeretne.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Pandóra

Helló!

Akkor ideje feléleszteni a topicot, nem?
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Solarn

A jelenleg folyó megbeszéléshez semmi köze, de a témához igen: most jutott teljesen spontán módon eszembe, hogy Jókai Mór -Egy magyar nábob- és -Kárpáthy Zoltán- címû mûveibõl minimális módosítással egész jó shoujo manga szerû dolog lehetne.

Pandóra

Quote from: Solarn A jelenleg folyó megbeszéléshez semmi köze, de a témához igen: most jutott teljesen spontán módon eszembe, hogy Jókai Mór -Egy magyar nábob- és -Kárpáthy Zoltán- címû mûveibõl minimális módosítással egész jó shoujo manga szerû dolog lehetne.
De nem szeretem ezeket a regényeket.  :rotflol: Végülis nagyon sok magyar regényt meg lehetne rajzolni, de akkor mi lenne nekünk, mostani íróknak a dolgunk.  :confused: Bár most -úgy tûnik- se a rajzolók, sem az írók nem lelkesednek azért, hogy belevessék magukat bármilyen munkába.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Damnatus

Hali!

A suli tehet arról, hogy nincs lelkesedés! Én sajna sem írni, sem rajzolni nem tudok, de kritizálni azt igen ;)!

Moha

Quote from: DamnatusHali!

A suli tehet arról, hogy nincs lelkesedés! Én sajna sem írni, sem rajzolni nem tudok, de kritizálni azt igen ;)!
Én meg még azt se nagyon... :3x3:

Pandóra

Quote from: DamnatusHali!

A suli tehet arról, hogy nincs lelkesedés! Én sajna sem írni, sem rajzolni nem tudok, de kritizálni azt igen ;)!
Én is abban vagyok a legjobb.  :lol:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Pandóra

De itt Xagával elkezdtünk egy ötletet. Rakjunk össze egy falut! Kb. 20-25 karaktert várunk minden nemû és korú emberekbõl. Egy kérésem van: varázserõvel max. 2 bírhat közülük, emellett csak 1 lehet olyan, aki "kalandor" és csak néha bukkan fel, vagy a falutól nem messze, magányosan él (azért, mert nem akar emberek közt lenni). + Még jöhet a szomszéd faluból 1-2 karakter (valakinek az udvarlója, vagy mittudomén).
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Bruce

Quote from: PandóraDe itt Xagával elkezdtünk egy ötletet. Rakjunk össze egy falut! Kb. 20-25 karaktert várunk minden nemû és korú emberekbõl. Egy kérésem van: varázserõvel max. 2 bírhat közülük, emellett csak 1 lehet olyan, aki "kalandor" és csak néha bukkan fel, vagy a falutól nem messze, magányosan él (azért, mert nem akar emberek közt lenni). + Még jöhet a szomszéd faluból 1-2 karakter (valakinek az udvarlója, vagy mittudomén).
Érdekes 5let... És hogy gondoltátok, rajzból vagy az írók munkásságára támaszkodva (jellemkép, világnézet, családi háttér stb.)?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Damnatus

Hali!

1 darab remete, és az õt bosszantó gyerekek?

Pandóra

Quote from: BruceÉrdekes 5let... És hogy gondoltátok, rajzból vagy az írók munkásságára támaszkodva (jellemkép, világnézet, családi háttér stb.)?
Úgy volt eredetileg, hogy mi megírjuk a regényt, utána jönnek a rajzolók, akik megrajzolják a saját stílusukban felosztva egymás közt a részeket. De ha van képed a hõsödrõl, csatold a leírásához, mert így mi, többiek több és kézzelfoghatóbb információt kapunk róla, jobban le tudjuk majd írni.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Ramiz

Quote from: DamnatusHali! 1 darab remete, és az õt bosszantó gyerekek?

1 darab gyerek, és az õt bosszantó remeték! :D  :hopp:
Hahó!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Hali!

Az már a tizennyolc éven aluliaknak nem ajánlott kategória  :hehe:

Pandóra

Quote from: DamnatusHali!

Az már a tizennyolc éven aluliaknak nem ajánlott kategória  :hehe:
:lol:  :lol:  :lol:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Ramiz

Nem-nem! Az a "12 éven aluliaknak kötelezõ" kategória!  :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!